Plezierig voorjaar! Folder over bioembakken Uitgave: Rijnmond West Combinatie, onderdeel van De Havenloods B.V. Redaktie: Paul Houkes. Bijdragen: Nanette Mertens. Foto's: Dick Hogerwerf. Advertenties: Henk Blokpoel Jos Hulterhues, Ton van der Velden en Wilma Kok. Vormgeving: Arnold Gerritsen en Erik Kolb. Technische verzorging: De Havenloods B.V. Druk: Wegener offset, Apel- doorn. 4 - N JooaUr/us- KWNTt977 Schiedams Nieuwsblad POST ADRESPOSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK Alstublieft! Voor de eerste maal presenteert de Rijnmond West Combinatie (U weet het: de kombinatie waarin het Schiedams Nieuwsblad, de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad zijn opgenomen) de lezer een speciale bijlage, die geheel in het teken staat van het voorjaar. Een voorjaarskrant, die niet alleen een stukje informatie wil geven over allerlei zaken maar die ook wil zorgen voor een stukje ontspanning. Wat dat laatste betreft: in onze „normale" kranten hebben we altijd weinig gelegenheid, om eens wat aandacht te besteden aan bijvoorbeeld zaken als toerisme in eigen land, tips voor een plezierig dagje uit of zomaar wat infor matie over een leuke hobby. We vinden dat in die kranten het plaatselijke nieuws voorgaat. Wei, deze krant is geheel anders van opzet. Hierin kan men die informatie w£l vinden. Vandaar een pagina, gewijd aan mogelijkheden om eens een dagje met het gehele gezin op stap te gaan; vandaar een aantrekkelijke fietsroute, die men vlak in de buurt kan rijden. Doe mee met onze voorjaars prijsvraag Het Bureau Voorlichting Bloemen en Planten in Den Haag heeft onlangs een folder uitgegeven waarin uitge- breid aandacht wordt besteed aan de vele mogelijkheden,, die bestaan voor mensen die niet in het gelukkige be- zit van een tuin zijnrmaar die toch wel wat bloemetjes en plantjes willen kweken. Die mogelijkheden zijn wel degelijk aanwezig: vooral balkonbe- zitters kunnen er nog heel wat van maken. Met bioembakken kan men vaak veel meer doen dan men op het eerste ge- zicht wel zou denken. Met een fraaie bloembak kan niet alleerr het balkon plezierig worden aangekleed, maar ook een wat kale entree of andere plekjes, die een „levend aksent" no- dig hebben. Alles over bioembakken, bakbeplan- ting en plantmateriaal staat in deze folder uitgebreid beschreven. Ook biedt de folder een nuttig schema over de plantenkeuze, zoals die voor bioembakken het meest geschikt is. De folder is gratis verkrijgbaar. Het adres van het Bureau Voorlichting Bloemen en Planten: Koninginne- gracht 102 in Deh Haag. Men kan ook even bellen: het nummer is 070- 46.93.58. In deze krant zullen de lezers, die het leuk vinden om mee te doen met een aardige prijsvraag, een pagina tegen- komen die hen zeer zal aanspreken. Voor de eerste maal -maar we hopen dat het een lange traditie wordt- presenteert de Rijnmond West Com binatie u een voorjaarsprijsvraag, die klinkt als een klok. Het gaat om een aantal foto's. Foto's van gebouwen, die te vinden zijn in ons verspreidingsgebied: de plaatsen Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland, Maasdijk en Hoek van Hol land. Wat exact de bedoeling van deze foto's is: dat wordt elders in de krant uitgebreid uitgelegd. Meedoen is niet alleen leuk: er vallen ook interessante prijzen mee te ver- dienen. Hoofdp.rijs is een geheel ver- zorgde zevendaagse cruise met het luxe schip ,,m.s. Rijnhaven", van Rotterdam naar Rudesheim en terug. Deze prijs is aangeboden door Rede- rij Rijnvakanties uit Rotterdam. Daarnaast zijn er onder andere een aantal toegangskaarten te winnen voor de Beekse Bergen. Men weet het dus: gewoon meedoen! En bij voorbaat al veel sukses ge- wenst. Daarnaast wordt ook aandacht besteed aan de voorjaars- en zomermode, aan bloemen en planten in de tuin en buitenshuis en ga zo maar door. Als U dat niet wilt hoeft U deze krant beslist niet vanavond nog uit te lezen. Bewaar hem gerust, om er later nog eens naar te kijken. Hoe dan ook: we hopen erin geslaagd te zijn om voor iedereen iets interes- sants te bieden. Plezierig voorjaar!

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1