Woonerven tussen Van Swindenstraat en Buijs Ballotsingel Schiedams Nieuwsblad Tuindorp wordt weldra uit isolement verlost HOLLE PINKEL T De zomer van 1907 Ik ben laf, laf e: De avonturen van "Mensen moeten tuooie dingen vindeti Als raad ermee akkord gaat: n Schiedams Politienieuws Schiedams CDJA gaat van start rfC mSSUm Zo groot Sp anning IT door Marten Toonder Voor maar f. 7.80 De Rode Haan A\ito om Jeugdbende Inbraakkroniek Ongevallenkroniek I NIEUWLAND - Je kunt het natuurlijk nooit bewijzen en als we ongelijk heb- ben komt er wel een brief, maar in de achterkamer van een flat aan de van Maanenstraat staat Schiedams enige virginaal. Lerares Frans Nicole Dhaynaut heeft er meer dan een half jaar aan gebouwd. Een virginaal Een wat?. Het virginaal blijkt de grootmoeder te zijn van onze piano. Nicole's vriend Edu-Borger improviseert met razendsnelle vingers op het kleine toetsenbord en even snel worden de snaren die in het instrument op een klankkast zijn gespannen, aangetok- keld. 't Is net of je een heel licht klavecimbeltje hoort. "In de late middeleeuwen al leefde de idee om een soort mechanische harp te maken," zegt Edu later. En daar is het virginaal uit voortgekomen. In de zestiende eeuw kende Italie een ge- weldige opkomst, maar de grote bloei valt toch in de zeventiende eeuw en voor Frankrijk in de achttiende. Het was toen een zeer wijdverbreid in strument. Vergelijkbaar met de pi ano vandaag." "Er is iets leuks met de naam," gaat Nicole verder met virginaal, dat hangt samen met "virgo", maagd en op schilderijen uit de zeventiende eeuw zie je 'er altijd een vrouw bij. Maar niemand gelooft tegenwoordig, dat het daarom virginaal wordt genoemd. Sommigen zeggen, dat de naam sa- menhangt met virgula, plektrum, maar geen enkele serieuze taalhisto- rikus kan het daar mee eens zijn. Waarschijnlijk heet het virginaal, om- dat de klank aan een vrouwenstem doet denken. En inderdaad werd het voornamelijk door jongedochters be- speeld. "Ter staving hiervan wordt een La- tijnse tekst opgediept: virginale dic- tu, qoud uti virgo duloorat mitibus et suavissimus vocibus: het wordt virginaal genoemd, omdat het als een maagd klinkt met zacht en zeer aan- genaam geluid." Goed, dat hebben we kunnen konsta- teren, toen Edu op het instrument was losgelaten, maar hoe komt een mens er nu toe om zo'n ding in el- kaar te gaan zetten? Nicole: "Ik dacht: het is makkelijker om met een virginaal te beginnen dan een klavecimbel. Dat is zo duur en zo groot. Ja, hoe gaat dat? Je hoort, zo'n instrument. Je vindt een instru ment zo mooi. Die plaat van Gustav Leonhard, die hebben we gehoord. Ja, waarschijnlijk is het zo gegaan. Dat ik luisterde naar die platen van Gustav Leonhard met klavecimbel- muziek. Later heb ik gehoord, dat er ook bouwpakketten van bestonden. Zo'n pakket kost f 2200.- Je hebt ze goedkoper in Engeland, maar daar komen dan transport en BTW "Als je een virginaal kant en klaar koopt," vertelt Edu, "kost hij rond de zesduizend gulderi. Het komt ook voor, dat mensen een bouwpakket in elkaar zetten en dan verkopen. De importeur, Klinkhamer, doet dat bij- voorbeeld, maar die vraagt enorme bedragen." Nicole weer: "Een virginaal bouwen kost vrij veel tijd en je moet er een beetje handig voor zijn. Je moet ook veel geduld hebben. Ik was er nog vrij snel mee klaar. Wie er een dagtaak van maakt, is zeker twee a drie maan- den bezig. De kast bijvoorbeeld moet ontzettend goed in elkaar zitten." r1 "De spanning op de snaren is vrij groot," legt Edu uit. "je moet pre- cies op de millimeter werken en wachten tot de lijm is opgedroogd. Het lijkt een eenvoudig instrument, maar er zit veel in. En dat aantokke- len van de snaren moet op de milime- ter nauwkeurig. Volgens mij is het makkelijker om een klavecimbel te bouwen dan een virginaal, want bij een klavecimbel1 kun je het register nog een beetje verschuiven. Hier niet". Nicole werkt noest verder aan haar virginaal. Want al is het instrument nu speelklaar: kompleet is het nog niet. Echte virginaals zijn beplakt met bladgoud en op de binnenkant van de klep is een schildering aange- bracht. Maar Nicole kan niet schil- deren mensen die goed met het pen- seel overweg kunnen, moeten maar eens 70.53.44 bellen. "Ja," zegt Nicole, "Ik denk, dat ik 06k nog een klavecimbel ga bouwen. Je kunt er niet mee ophouden, als je er eenmaal mee begonnen bent. Het is zo mooi, als er uiteindlijk muziek komt, uit een instrument, dat je zelf gebouwd hebt. Daarna hoop ik helemaal alleen een instrument te kopieren. Zonder bouwpakket dus. „Mij gaat 't erom, dat de mensen we- ten, wat een virginaal is. Dat is veel leuker dan treinkapers. De mensen moeten meer mooie dingen in hun omgeving vinden, zoals mijn hond, de katten en mijn virginaal." *Nicole stemt het virginaal.', SCHIEDAM De straatvernieuwing gaat door. Binnenkort krijgt ook het gebied tussen de van Swindenstraat, de Snelliussingel en de Buijs-Ballot- singel woonerven. Behalve natuur lijk de brede Boerhaavelaan, want die heeft als verkeersader nog enige bete- nis. Op het moment heeft de buurt smal- le stoepen en lange rijen auto's langs de troittoitband, die de overkant deels aan het gezicht onttrekken. De gemeente legt een zeer eenvoudi- ge sierbestrating aan, haalt de trot- toirs weg en voorziet het geheel van bomen en speeltuig voor de jeugd. Voornaamste slachtoffers: de auto, die heel wat bewegingsruimte verliest. Want in woonerven gaat de gewone voetganger voor. Hij is de heerser in het domein en middelen van vervoer worden slechts node geduld. Waar het bord woonerg prijkt, mogen auto's, brommers en fietsers alleen ihaar stapvoets rijden. Ze mogen bo- vendien de voetgangers niet hinde- ren, maar dat is een rekbaar begrip, want wie daar wandelt of op straat speelt mag evenmin auto's tegenhou- den of onnodig belemmeren. Op een woonerf heeft rechts ten alle tijden voorrang. Dus ook fietsers. Dat kan, want iedereen rijdt stapvoets. Parkerer mag alleen in speciale vak- ken. Dat laatste levert ongemak voor sommige automobilisten, want als de woonerzen klaar zijn, hebben zij wat minder ruimte om hun voertuig neer te zetten. Op het stuk Edisonstraat tussen de Boerhaavelaan en de Buijs Ballot denkt men dit enigszin s te kunnen verhelpen. Achter de school daar is een groot open terrein. maar sommi ge omwonenden vrezen geluidshinder van zo'n parkeerterrein. TUINDORP - Het schijnt, dat de protesten van de Tuindorpers tegen hun isolement eindelijk effekt gaan sorteren. In oktober al eisten ze per petitie (driehonderdvijftig handteke- ningen) fietspaden naar de omliggen- de winkelcentra en belangrijke ge- bouwen, zoals apotheek en kruisver- eniging. Hierbij vond Tuindorp een krachtige bondgenoot in de wijkvereniging Schiedam-Noord, die meermalen bij de gemeente haar solidariteit betuig- de en de nodige artikelen schreef in het huis-aan-huisblad Noorder Ak- koorden. De gemeente liet echter weinig van zich horen. De laatste paar weken is de initiatiefneemster van de petitie, die liever anoniem wil blijven, weer eens op het Emmaplein aan de bel gaan trekken. Het bleek haar, dat er al plannen klaar lagen om de situatie te verbeteren, maar daar moet eerst geld voor worden gevonden. En dan dient de gemeenteraad de zaak na- tuurlyk nog goed te keuren. Tuin dorp vindt een warm pleitbezorger in CDA-raadslid Lansbergen, die een stukje verder naar het noorden aan de Harreweg woont. Tuindorp is trouwens op zijn grond gebouwd. De wijk werd vlak na de oorlog tus sen Bijdorp en Kethel neergezet om. een stukje van Schiedams woning- nood op te vangen - toen nog huive- ringwekkender dan nu. De ontwer- pers maakten er een echte kleine ge- meenschap van. Ze projekteerden la- ge woningen langs smalle straten die alien naar planten zijn genoemd. In het midden kwam een Dorpsplein met een inmiddels verdwenen mu- ziektent. Een aantal kleine midden- standers voorzag de Tuindorpers van de dagelijkse levensbehoeften. Op de Hargsingel stopte lijn 40 die een snel- le, zij het weinig frekwentie verbin- ding met Schiedam verzorgde. Toen Groenoord uit de grond werd gestampt, kwam Tuindorp een beetje links te liggen. Terwijl de torenflats verrezen, brede wegen het voormalige weidegebied gingen doorsnijden, ver- gat men Tuindorp. De winkeltjes konden het niet meer bolwerken, zo- dat de Tuindorpers hun boodschap- pen in Kethel en Groenoord moesten gaan doen. En daarmede was het fundament van de onvrede gelegd. Tuindorp is gro- II till1i t i? llallililil Hier zou de brug en het nieuwe fietspad moeten komen. tendeels omgeven door een singel. Men kan de wijk alleen maar verlaten via de Schiedamseweg en via twee dammen die in de singel zijn gelegd. Een daarvan biedt echter plaats aan een voetpad en wie daarover fietst, loopt een reele kans op een bekeuring Samen met de initiatiefneemster en haar echtgenote zijn we de situatie eens in ogenschouw gaan nemen. En inderdaad, Tuindorps isolement bleek groot. Aan de zuidkant van het dorp ligt in de singel, de dam, die toegang geeft tot het fietspad op de prinses Beatrixlaan. Zo kan men vrij snel bij de winkels op de Eduard van Beinumlaan komen. Aan de andere kant van het dorp ligt de situatie veel moeilijker. Ongeveer halverwege de Hargsingel is ook een dam opgewor- pen. Daarover leidt een pad langs het Hargplein en bejaardentehuis de Harg naar de Churchillweg richting Kruis- gebouw en winkelcentrum. Gefietst mag daar echter niet worden. De ini-. tiatiefneemster van de aktie heeft de gemeente gevraagd daar verandering in te brengen, maar dat ging niet, verklaarde het Stadskantoor; fietsen op' het voetpad was in strijd met het bestemmingsplan. De Tuindorpers suggereerden toen om een dam of een brug te bouwen ongeveer op de hoek van Hargsingel en Molensingel bij het bejaardente huis en in die voorstellen zagen de verkeersdeskundigen van de gemeen te wel iets. Er is een plan ontworpen. Maar zolang er niets gedaan wordt, zijn de Tuindorpse wielrijders meest huismoeders gedwongen om een fiks eind om te fietsen via een pad dat over gevaarlijke wegen loopt. Zij moeten dan via de Schie damseweg naar de Zwaluwlaan en die route biedt veel risiko's. Sinds de Sporthalstraat Bijdorp verbindt met de Nieuwe Damlaan, kan de auto'mo- bilist de vele stoplichten op Groen- oords hoofdaders ontlopen door de Schiedamseweg af te rijden. Het is op die vrij smalle straat dan ook vaak ge- vaarlijk druk. De Tuindorpers hopen, dat er vaart gezet wordt achter de aanleg van het nieuwe fietspad. P^octeroraen .▼^uraarop met degrapj®, beverfY§aprfcbe! Pan zijn weTWe moeten weer prachtig kuTStwerK^ Lraerhootdmanytraav Bulldog 10 gisteravond ECHf weer net zoverais in/nieuwavontuLrrr^3K\yDrden<,/^>=vwacbkmaarrf 1 md beroofd Demand heeflhem neengeslagenYhet b^in! Wat nou9J hebal een plan1 Heb je AUf/'l\' z'nbeur0.qestolen!Peqraazib Jr^S.^^^^^ffintoinetie.eenharrier Om zeven gulden tachtig uit te sparen heeft een Engelse toerist zich zaterdagnacht heel wat moeilijk- heden op de hals gehaald. Vanuit de taxi sprong hij ijlings op een fiets die daar toevallig stond en pedaleerde heen. Een paar jongens kozen partij voor de taxichauffeur en zetten op de brommer de achervolging in. Bjj de Hema smeet de Engelsman zijn fiets tegen de brommer van een der achtervolgers en dook weg in de bosjes. De jongens waren hem nog steeds aan het zoeken toen de politie eraan kwam. De agenten visten onze Brit uit het struweel en leverden hem op de Lange Nieuwstraat af. Hij werd ertoe overgehaald om t6ch maar met die zeven tachtig over de brug te komen en is daarna losge laten. Je kunt wel merken dat het pond op de Engelse geldmarkt aari het zakken blijft. Aannemerij Sjoer is in de liquidatie want de gemeente wil de wormste- kige panden van het bedrijfje aan de Hoofdstraat afbreken, voordat zij op een niet van te voren gepland moment in elkaar zakken. De 76-jarige Sjoer stak vrijdagochtend de brand in een hoop vuil, maar het sukses van deze onderneming was te groot. Weldra stond ook de dak- goot in lichterlaaie, zodat de brand- weer moest komen blussen. Sjoer be- loofde dat hij voortaan zijn vuil op een andere manier zou trachten te vernietigen, maar om kwart over een was er w66r brand. Politie en brand- weer zijn er echter zeker van, dat Sjoer in.dezen geen enkele schuld treft. Vrijdagnacht heeft Breeuwwerk nog een tijdje gesmeuld. Vrijdagnacht om kwart voor drie is de auto van de 19-jarige sekretaresse B.M. van S. door onbekenden om- vergegooid. Het was een mini, dus de politie had er weinig moeite mee om het voertuig weer op zijn plaats te zetten. Er is wat lakschade. De politie lost de laatste tijd aan de lopende band inbraken op. Op 21 mei was het weer raak. Een surveil- lancewagen trof een viertal knapen aan, die zich dermate verdacht ge- droegen dat zij net op het bureau mochten komen uitleggen. Daar bekenden ze twintig inbraakjes en wat diefstallen 't Ging meestal om fietsen, bromfietsen of flesjes limonade. De bende bestond uit de drie broertjes de B. (wier leeftjjd varieert van twaalf tot vijftien jaar) en de tienjarige J.C. van de W. De politie gaat in het kader van deze zaak nog wat arrestaties verrichten. De oudste onverlaten zijn voor de officier van justitie geleid; de twee jongsten vrijgelaten. Uit de auto van de 51-jarige A.J. van L. zijn op 9 juni de nodige waardeloze snuisterijtjes gestolen. Het gebeurde op de Baan. Wie daar parkeert doet er goed aan niets in de wagen achter te laten. Er worden daar heel wat auto's openge- broken. Je kunt de misdaad ook uitlokken. De heer A.J. v.d. S. uit de Rijnstraat is een portefeuille met vierhondefd gulden kwijt. Vrijdagochtend heel vroeg heeft iemand zich waar schijnlijk met een valse sleutel toe- gang tot zijn huis verschaft. Vrijdagmiddag om half vier -klaar- lichte dag dus- zijn uit een rek van Mikx' bedrijfskleding twintig spijker- broeken weggenomen. Gezamenlijke waarde: f.500.-. De dader is een zes- tienjarige jongeman van opvallende lengte. Het Schiedams Nieuwsblad wordt ook volgeschreven door iemand van opvallende lengte, maar die is geen zestien jaar. T6ch in de gaten houden. In de nacht van tien op elf juni is bij Maagdenberg aan de Mgr. Nolens- laan ingebroken. Men verschafte zich met behulp van een valse sleu-. tel toegang'tot de winkel. Uit de eta- lage is een lamp weggehaald, die later kapot in het magazijn werd teruggevonden. Schade: f. 150.- De zeevarende A.D.A. van de Ore Jupiter, die nu bij Wilton ligt, mist een geldkistje met zesduizend dollar. Hij had zijn hut niet afgesloten. De diefstal moet tussen zes en acht juni hebben plaatsgevonden. Uit de spijkerbroek van de 16-jarige J.M. van S. zijn tussen 2 en 6 juni tweehonderdvijfenzeventig gulden verdwenen. Het kledingstuk lag in zijn huurkamer aan de Nieuwe Maas- straat; de deur was niet op slot. Van een aanhangwagen op de Vlaar- dingerdijk is zondag voor f.350.- aan groenten en fruit gehaald. Zaterdag om 10 voor half twaalf werd de 43-jarige G.P. op de Dam onwel. Hij ligt nu in het Nolet- ziekenhuis. Verbijsterend ongeluk zaterdagavond rond middernacht. Op het Kethel- plein was een Volkswagen over de kop geslagen, zo meldden verschei- dene bewoners van de Willem Pijper- straat, die uitzien op het verkeers- knooppunt. Toen de politie arri- veerde, ontbrak echter elk spoor van een ongeval. Hoe nu? Zowel de politie als de Willem Pijperstraat staat voor een raadsel. UFO's? Zondagmiddag om twaalf uur werd de 18-jarige studente C.M.W. onwel, terwijl zij met haat brommer door de Zwaluwlaan reed. Ze sloeg tegen de grond en moest met een hersen- schudding in de Noletstichting worden opgenomen. SCHIEDAM Vanavond wordt het Schiedams Christen Demokratisch Jongerenappel officieel opgericht. De vergadering begint om half negen in de Voorhof van de Julianakerk aan de B.K.-Laan. Het CDJA noemt zichzelf „een sa- menwerkingsverband van de jongeren de 15 en de 30 jaar, die de christen- demokratische benaderingswijze van de politiek en daarmee ook de sa- menleving voorstaan". De Schiedamse nieuwe oogst van de christen-demokraten gaat zich voor namelijk bezig houden met werkgroe- pen. Na tuurlijk komen er ook poli- tieke bijeenkomsten, waarop steeds een onderwerp in het licht zal wor den gesteld. Vanavond spreken CDA- voorzitter Jansen en raadslid Poels. Er komt ook iemand van het landelij- ke CDJA. Wie let op de achternamen van de ini- tiatiefnemers merkt, dat zoals in het hele land, de aktieve CDA-ers voor een groot deel uit reformatorische ge- zinnen komen. De namen Schotting en Van Katwijk zeggen de ware Schiedammer genoeg. Ook in Schiedam is begin deze week de Avondvierdaagse gestart. Belongs tel ling was er genoeg. WAT een meesterlijk boek. „Je suis lache, lache", zegt Jules Vall&s van zichzelf. Ik ben laf, laf. Hij heeft gelijk. We zijn allemaal laf. Wat ben ik nou helemaal? Een beetje knoeien op de bank en kan- toorbedienden koeieneren en stemmen op de o zo lieve vrijzin- nig-demokratische lijst. Ik durf nog niet eensjuffroUw Wouteleers aan te spreken. Het is helemaal niet moeilijk, haar een briefje te schrijven. Ik kan toch bloemen sturen! Maar daartoe ontbreekt de moed. Ze zou het niet op prijs stelien, maak ik mezelf wijs. Ze zou het te onzedig vinden of weet ik wat. Ze zou denken, dat ik een dandy ben, zo iemand die alleen de Kikeriki leest. Ik ben laf, laf! Hoe kan ik er in godsnaam in slagen mij hier in dit gat gelukkig te voe- len. N ik voel me wel een beetje gelukkig. Jules Valles heeft zijn baantje bij de afdeling geboor- tes opgegeven. Hij is journalist ge- worden en schrijver en revolutio- A pair. Hij heeft met de Parijzenaars voor de vrijheid gevochten. Hij hanteerde de sabel en ik mijn ste- nen pijpje, als ik bij cafe de Unie zit te disputeren. Gisteravond was ik er nog, toen de kondukteur van de paardentram kwam vragen, of er nog klantjes waren voor de laatste rit. En ik dacht bij mezelf: het wordt te laat, Simon, en je brengt een te groot deel van je salaris naar Was- man. Afschuwelijk. Wat is ervan me terecht gekomen. Een miezerig burgertje ben ik, te knijperig om groots te leven. Miserabel ben ik. DAARSTRAKS kwam er een brief van de Kruisvereniging. Dat is een katholieke organisatie ter bestrijding van het drankmis- bruik. En toen ben ik dapper ge- weest, toen stikte ik van de moed. „Verbeeld je, dat Kruppe zijn steun gaf aan de vredeskonferen- tie", heb ik ingevuld. Durf je wel, Simon, grote held! Een stel goed- willende mensen krenken, maar morgen zit je weer mooi op de bank en de employes te waar- schuwen, dat ze op moeten passen voor de hondergulden-biljetten zonder watermerk. Een of andere dorpsgek uit Hilversum heeft er twee van arme boeren gekocht (voor echte briefjes van honderd) en die laat hij nu op de krantere- dakties van het Gooi zien. Waar- schuwen zal ik de kantoorbedien- des en buigen als een knipmes voor de baas, dat hij me mis- schien met wissels naar Parijs stuurt. En als ik naar dat afschu- welijke Berlijn moet, en je zal zien dat die sadist me naar Pruisen stuurt, dan zal ik nog dank u wel zeggen ook. Terwijl ik dat boek van Jules Valles zit te lezen, drink ik letterlijk ftessen Apollinaris mi- neraalwater. Net zo slap als ikzelf. HEERL1JKE passages over de revolutie van 1571 in Parijs. Ik verslind Valles, al is zijn Frans toch een stuk pittiger dan dat van bijvoorbeeld Emile Zola. En nu met een borrel crbij. Een verdien- de borrel. Vanmiddag leek het even, of mijn wereld in elkaar stortte. Daar liepjuffrouw Woute leers over de Hoogstraat met een nuilend meisje van een jaar of drie. Mijn God, dacht ik, ge- trouwdof ergermaar ik wil haar, desnoods met tien kinderen. De krant bracht vanavond uit- komst. Dat kind was het dochter- tje van Vermeulen op de Haven- steeg. 't Schaap is weggelopen. Ze hebben de hele middag bij de Koe- marktbrug lopen dreggen. Maar juffrouw Wouteleers heeft 't ge vonden op de Dam en naar het po-. litiebureau gebracht. Ik ben als kind ook wel eens weggelopen. Wonderlijk, hoe de bezorgdhejd van ouders ineens kan omslaan in woede. Ik voel het pak slaag nu nog. JUFFROUW Wouteleers dwingt me tot veel uitgaan. Woensdagavond operette-uitvoe- ring van Orpheus in de Officieren- tuin. Het schijnt leuk te zijn ge- weest. De mensen lachten zich tra- nen om de Mislukte Ontvangst van Ernest Simon. Het gaat over een dorpje, dat in plaats van de nieu we burgemeester een handelaar in olie en azijn ontvangt. Er werd goed geakteerd en goed gezongen, maar op het toneel heb ik nauwe- lijks gelet. Drie rijen voor mij zat juffrouw Wouteleers met een ou- dere dame (zeker haar moeder) en die hoed en dat zwarte haar dat er een stukje onderuit bolde! Ik ver- zon de prachtigste zinnen om te gen haar te zeggen in de pauze. Maar ik ontweek haar blik en bleef uit de buurt. Je suis lache, lache. Laf ben ik. Nu ga ik vrijdag maar naar de Plantage, want daar speelt het Ste- delijk Muziekkorps. Het kan me niet schelen dat Dichter und Bauer, dat afschuwelijke stuk draaiorgelmuziek, op het program- ma staat. Misschien is juffrouw Wouteleers er ook. C 1MON, Simon, het is slecht met je gesteld. Ga toch een lies Sanguinose kopen „versterkt de maag, wekt de eetlust op, zui- vert en verrijkt het bloed". Op, Simon naar Kappelhof en Hovingh op de Noordvest, want daar verko pen ze het. Scheffers, het rechtse raadslid, kan trouwens ook wel Sanguinose gebruiken. Hij ziet krijtwit van woede. „Met zulke hatelijke kroegpraatje haalt Dirk- zwager de rechtse partij door leu- gen en laster door het liberale slijk" zei hij dichterlijk over het raadslid, waar ik nota bene op ge- stemd heb, al zit ook hij net als Versteeg wat losjes in de princi- pes. Die zin stond nota bene haast precies zo in een brief van Schef fers aan de Nieuwe Schiedammer. Het schijnt, dat een branders- knecht van hem niet uit de zaak wou komen, om verleden week op de liberale partij te stemmen, zelfs niet toen Dirkzwager een rijtuig aan liet rukken. DIE knecht zei, dat hij best daarin naar Scheveningen wilde, maar niet naar de stembus. Het schijnt, dat Dirkzwager hem ooit zonder reden heeft ontslagen. En nou woedt de rel. Dirkzwager beweert in cafe de Hoek, dat die knecht niet van Scheffers mocht gaan stemmen en de hele bran- ders aristokratie schrijft er nou ingezonden brieven over. Tot aan Harteveld toe. Gelukkige mensen, politiek kan je je ziel beterbezwa- ren dan een vrouw. SIMON WINTERS it-Dl J Lerares Frans bouwt virginaal X' i 7mmr/af99SSSSMBi. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010-34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Hoofdredakteur: Bert Cattel. Redakteur: Paul Houkes* Sportmedewerker: Peter Spek, tel. 010-35.26.15. Medewerker: Han van der Horst, tel. 010-24.46.73. Klachten over de bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Indien men donderdagochtend belt wordt de krant nabezorgd. De bladen van Rijnmond West Combinatie verschijnen in com binatie met de woensdag-uitgave van De Havenloods. Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone ad- vertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiter- lijk maandag 17 uur binnen te yzijn.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3