Va uxhall Cavalier 1300 GL: AUTO TEST VSH tegen Jong Oranje Groenoord blijft UW VAKANTIE I BEGINT VOOR I Tussen zomerenwmter I o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o Technische gegevens SEIECTIES T|W I Behoorlijk Onverwacht 4* Konklusie specialist: in ip% n WOENSDAG 29 JUNI 1977 26-516 door PAUL HOUKES In januari van dit jaar, tijdens de Personenauto RAI in Amsterdam, werd-ie voor het eerst aan het Nederlandse volk getoond: de Vauxhall Cavalier, de wagen die het gat tussen de Viva en de VX moet opvullen. Twee maanden later werd de wagen, waarvoor al meteen,heel wat belangstelling voor bestond, leverbaar. Een auto, die erg grote gelijkenissen vertoont met andere modellen uit de reeks, die door General Motors geproduceerd worden. Het ty- pische Opel Manta-frontje is duidelijk te herkennen, terwijl men er bij nadere beschouwing in de rest van de karrosserie ook de Ascona in ontdekt. Toch is die Cavalier op en top Vauxhall: een wagen die weliswaar uiterlijk lijkt op andere auto's, maar toch met zijn eigen, puur Engelse karakter. M IE \iet th ms Mrnm, Veel tegenstand wmz Rob de Nijs TUSSEN Z0MER EN WINTER Het werd zomer, De Efteling, Vader, Ik laat je vrij, De meermin, Ik zal je iets vertellen, Sei- zoenen, Lome dao, Bier is bitter, Vraag me niet waarom, Lied van de oudere minnaars, In de winter. Lp/ besteinr. 1142D MC 22.50 besteinr. 2173D Zo kunt u bestellen: Het bedrag overmaken op giro 31 12 87 t.n.v. Ster Selecties - Amsterdam; per briefkaart naar het adres Burg. Rtiellstraat 70,, Amsterdam of telefo- nisch 020-138444. Niet vergeten bestelno. te ver- melden. 1 19 7 ZO 3 7.1 H 5 73 6 79 1 75 8 76 9 7? 10 18 II 79 17 30 13 31 IH 37 15 33 16 39 11 35 ifi 36 Het testmodel, de Cavalier, ten voeten uit. /AWWVWAWAVAVA" Redelijk veel pit in Engelse nieuweling Het 1300 GL-model, wat prijs betreft de derde-van-onderen, hebben we uit- gebreid kunnen besturen en uitpro- beren. Een kennismaking, die ons uit- stekend is bevallen. Wat aan deze wagen het meeste opvalt is het zitcomfort. Het meubi- lair, zowel voor als achterin, is van hoge kwaliteit. Je zit er gewoon lek- ker in, waarbij vooral de voorstoelen zeer goede steun bieden. Op de stoelen en de bank is een mooi zwart velours stofje aangebracht, dat uiterst positieve eigenschappen heeft. Je ziet er wel alles op: ieder pluisje of stofje tekent zich haast verwijtend af. En dat kun je dan ook een nadeel noemen. Het interieur van de wagen ziet er verzorgd uit. Fraaie vloerbedekking, die stijlvol doorloopt in het onderste gedeelte van de portieren, en ook wat andere aspekten betreft een keurige afwerking. Recht voor de bestuurder zit een drietal klokken, die alle in- formatie geven die je nodig hebt. Ook de diverse bedieningsorganen zitten goed onder bereik. Vooral op- vallend is de choke-knop, die fel-rood verlicht is als je 'm uitgetrokken hebt. Die kun je eenvoudig niet ver- geten terug te duwen en da's mooi. x --X S s s -••• s Van de Cavalier bestaat ook een fraaie coupe-uitvoering. De uitrusting van de GL is zeer be hoorlijk te noemen. Elektrische ruite- sproeiers, een ruitewisser met twee standen plus interval, mistachterlicht, achteruitrijlampenverwarmde ach- terruit, alarminstallatie: het is er al- lemaal en dat in de standaarduitvoe- ring. Aan de andere kant: voor die prijs mag dat ook wel. Alleen die asbak: daar heb ik het wat moeilijk mee gehad. Die zit erg laag, onder de plaats voor de radio in het middenkonsole en de aansteker zit nog eens een stukje extra naar rechts, zodat die onder het rijden eigenlijk helemaal niet bereikbaar is, zonder sterk naar voren te reiken. Dat had beter gekund. Achterin is nog heel behoorlijk te zitten. De hoofdruimte is wel wat be- perkt, maar als je niet al te lang bent dan gaat het allemaal best. Knieruim- te is er meer dan je in eerste instan ce zou denken. De kofferruimte kan best wat koffers bevatten. De benzinetank is helemaal achterin gemonteerd, dus tegen de achterste zitplaatsen aan en wordt door een keurig paneeltje aan het ge- zicht onttrokken. Het reservewiel staat aan de linkerkant rechtop De Vauxhall Cavalier is uitgerust met de beproefde 1256 cc motor die in de Chevette en de Viva zijn betrouw- baarheid al ruimschoots heeft bewe- zen. Deze krachtbron levert een maximaal vermogen van 58,5 pk bij 5600 toeren. Niet al te veel misschien, maar toch levert dit mo- tortje voldoende kracht om de Cava lier onverwacht pittig te maken. Natuurlijk mag je geen „flitsende" acceleratietijden verwachten, maar het was uiteindelijk allemaal toch be ter, dan ik verwacht had. Alleen bo- ven de 100 kilometer in de vierde versnelling is de kracht er een beetje uit: een zaak waarmee men met inha- len terdege rekening mee moet hou- den. Rijden doet de Cavalier uiterst ple- zant. Het motorgeluid is bescheiden; dat is een extra positief punt. Ook bij hogere snelheden blijft het alle maal zeer binnen de perken. De besturing is licht, op de snelweg wat vaag, parkeren is met deze wagen, ook al vanwege het beste uitzicht naar alle kanten, iets dat je met twee keer proberen helemaal door hebt. En dat wil toch wel eens andere we- zen in sommige auto's. De fors beme- ten pook waarmee de versnellingsbak wordt bediend zit op de juiste plaats gemonteerd en ligt lekker in de hand. Ook bij het hoofdstuk wegligging zijn geen negatieve opmerkingen te maken. De Cavalier is zeer weinig zij- windgevoelig, terwijl ook in snelgeno- men bochten de koersvastheid be- houden blijft. Remmen doet de Wagen uitmuntend. De schijven voor en de trommels ach- ter doen hun werk naar behoren, daartoe aangespoord door een fijne bekrachtiger, die een lichte pedaal- druk mogelijk maakt. De konklusie ligt eigenlijk voor de hand. Deze Vauxhall Cavalier is zeker een aantrekkelijke auto, die zijn op het eerste gezicht wat pittig lijkende prijs toch wel waard is. Alleen had ik voor dat bedrag graag een iets grotere motor gehad, die vooral bij hoge snel heden nog wat reserve zou kunnen bieden. Het uiterlijk van de wagen, zowel wat buitenkant als interieur betreft, vraagt gewoon om wat meer „power", wat dit betreft. Verder is er weinig kritiek. Keurig afgewerkt, met een tamelijk uitge- breide uitrusting; een lekkere zit ach- ter het stuur en aantrekkelijke eigen schappen. De Vauxhall Cavalier is zeker een auto, die er zijn mag. Ik ben erg be- nieuwd hoe het autokopend publiek op deze nieuwste aanwinst van het Vauxhall-merk gaat reageren. Motor: 1256 cc 4 chinder in lijn, 58,5 pk bij 5600 t/m Max. koppel 9,4 mkg. bij 2600 t/m boring x slag 81 x 61. Transmissie: 4 gesynchroniseerde ver- snellingen vooruit, 1 achteruit. Aandrij- ving op achterwielen. Wielophanging: onafhankclijke voor- wielophanging met schroefveren rondom, starre achteras. Stabilisato- ren rondom. Remmen: gescheiden circuits, schijven voor, trommels achter, bekrachtiger en begrenser. Maten: wielbasis 2,52 m. lengte 4.45 m. breedte 1.67 m. Prijs: (testmodel, incl. BTW) t'.16j644,- Importeur: General Motors Nederland Rotterdam. En dan het benzinegebruik: dat is zeker niet hoog te noemen. We kwa- men uit op een gemiddelde, dat er- gens in de buurt van 1 liter super op 12 kilometer schommelde. Zeker niet gek. OOK UW ADRES VOOR GEISERS KOELKASTEN GASFORNUIZEN WASAUTOMATEN KOOKPLATEN CENTRIFUGES BOILERS STOFZUIGERS. KANTOOR EN WERK PLAATS ARN. HOOGVLIETSTRAAT 4 SHOWROOM: SCHIEOAMSEWEO ~KT TELEFOON 0 10 34 24 00 VLAARDINGEN VLAARD1NGEN - Het Vlaar- dingse VSH komt morgenavond uit tegen Jong Oranje, de honk- balploeg, die zich opmaakt voor de strijd op de EurOpese titel. Dit is voor zowel Jong Oranje als voor VSH een goede oefenwed- strijd op de uitstekende akkomo- datie in Vlaardingen. Het kontakt is er gekomen, omdat VSH speler Bas van Hees is uitge- nodigd om deel te nemen aan die Europese titelstrijd, maar morgen avond zal hij bij zijn ploeg VSH op de heuvel staan. Voor honk- balminnend Vlaardingen is dit een uitstekende gelegenheid het nationale jeudstalent eens aan het werk te zien. De wedstrijd begint om zeven uur op het komplex VSH aan de Zwaluwenlaan. VSH pakt Laakkwartier voor de tweede keer VLAARDINGEN/SCHIEDAM/MAASSLUIS - De honkbalkompetitie blijft ongemeen spannend in deze regio. Het afgelopen weekeinde viel vooral de prestatie van het Schiedamse Groenoord op, dat ook in de achste wedstrijd ongeslagen bleef. De ploeg van trainer Cor van der Velden won met 10-4 van Gouda. De Schiedamse ploeg heeft alleen nog af te rekenen met DOS'32, dat goed blijft volgen met slechts twee verliespunten. Als er zich geen onverwach- te dingen voordoen, lijkt Groenoord regelrecht op de titel af te gaan en de stap naar de landelijke tweede klasse te gaan maken. Overigens een leuk vooruitzicht. Als de andere tweede klassers VSH en Schiedam zich handhaven, kan een derde ploeg alleen de spanning maar opjagen en een interessante derby op het programma brengen. Het Vlaardingse VSH gaat ook door met het behalen van overwinningen. Op het progrannna stond de return tegen Laakkwartier, waar vorige week van werd gewonnen en nu op- nieuw de voile winst werd binnenge- haald, 8-0. De ploeg van trainer Bob Soudijn deelt de tweede plaats op de ranglijst met Wassenaar met 12 punten uit acht wedstrijden. De eer ste plaats en het kampioenschap lijkt weggelegd voor Celeritas, dat nog steeds ongeslagen op kop gaat met 18 punten uit negen wedstrijden. Schiedam kTTn niet voor een verras- sing zorgen tegen de koploper en voor de tweede keer binnen acht da- gen moest de ploeg een nederlaag in- kasseren. Schiedam verloor van Cele ritas met 7-13. Met het Maassluise MSV gaat het niet goed. Met 5-12 werd er verloren van Want Eurotax is al jarenlang gespecialiseerd in yakantievervoer. Brengt u en uw hele gezin - tot 8 personen - zonder probleem naar uw vakantie- adres Kan niet schelen waar dat is. De Veluwe' Limburg"? t BuitenlancP Overal weten onze chauf feurs de juiste weg Onze grote wagens zijn speciaal ingericht voor een komfortabele rit en veel bagage Desnoods gaat er nog een aanhangwagen achter. want de fiets hoeft u niet thuis te laten. die gaat gratis mee Begin uw vakantie bij het begin Reken maar, dat de kinderen het prachtig vinden Instappen en wegrijden Uw prive-chautfeur geeft gas Laat-ie lijn zijn Natuurlijk wilt u eerst iets weten over de kosten Bel dan 010-370733. Hij gee't vrijblijvend alle informatie. Ook op ons kantoor bent u welkom s-Gravelandseweg 408, Schiedam. Wedden dat de prijs u zal meevallenn Nado V. Een tegenvaller was het voor MSV, dat het de wedstrijd niet thuis kon spelen, omdat het veld door een onderhoudsbeurt niet bespeelbaar was. Ook de komende vier weken zal MSV niet op het veld kunnen trainen en spelen. Trainer Cor van der Velden van Groenoord vertelde na afloop van de wedstrijd tegen Gouda: „Het is niet onze beste wedstrijd geweest, maar ondanks de vele tegenslagen heeft de ploeg zich staande weten te houden" Groenoord moest met een aantal in vaders tegen Gouda beginnen o.a. door blessures en ook tijdens de wed strijd moest Cor van de Velden gaan wisselen omdat werper Freek Reck- weg last kreeg van een oude blessure. Toch had Groenoord inmiddels een 8-1 voorsprong opgebouwd, wat vol doende was om de eindstreep te ha- len met een 10-4 overwinning. Zaterdag komt de ploeg in Schiedam uit tegen The Arrows en dat moet ge- zien de stand op de ranglijst van The Arrows, laatste met twee winstpun- ten, geen probleem vormen voor Groenoord. Trainer Bob Soudijn wilde geen enke- le speler te kort doen, maar bij VSH was het toch werper Bas van Hees die een flink aandeel had in de overwin ning op Laakkwartier. Met de werp- cijfers 13-1-2 bereikte hij een no run zege. ,,Bas van Hees heeft zich goed hersteld van /.ijn lichte inzinking, maar is nog niet op het niveau van verleden iaar", aldus Bob Soudijn, die zijn werper tegen Laakkwartier niet wisselde. De opening voor VSH was erg be- moedigend. Al in de eerste inning nam het een 4-0 voorsprong door punten van Piet van der Mark, Emil Demuyck, John van Soelen en Cedric Pierre. Tot aan de viifde inning bleef deze stand ongewijzigd. Toen sloeg Emil Demuyck opnieuw toe en dat betekende 5-0. In de zevende inning maakte VSH aan alle onzekerheid een einde door via Hmil Demuyck, John van Soelen en Cedric Pierre op 8-0 te komen. Aanstaande zondag komt VSH uit te gen het laaggeplaatste VUC. De wed strijd wordt gespeeki in Vlaardingen op het terrein aan de Zwaluwenlaan. Schiedam heeft de overwinning niet kado gegeven aan Celeritas. De wed strijd duurde ongekend lang; drie uur stonden de spelers op het veld in Schiedam. ,,Ik geloof, dat wij Celeri tas onverwacht veel tegenstand heb ben geboden. Zij dachten deze partij gemakkelijk naar zich toe te trek- ken", aldus trainer Ton Ebben van Schiedam. Ondanks de drie verlies- partijen op rij, ziet Ton Ebben het nog niet somber in. Aanstaande week is werper Wout Don terug van vakantie en dan kan er op de heuvel weer eens gewisseld worden. Ook krijgen we de komende weken ploe- gen, waar we zeker punten van kun nen pakken". In de eerste inning nam Celeritas een 4-0 voorsprong en leek af te gaan op een monster-overwinning. Schiedam herstelde zich echter knap. In de ge- lijkmakende beurt kwam de ploeg ge- lijk door punten van Lou van de Ha- mer, Ed Jonkman, Emil Vervloet en Aad van de Hamer. Celeritas had toen alle moeite om Schiedam van verdere punten af te houden. De Haagse ploeg nam wel een kleine voorsprong, in de vijfde inning was het nog steeds met een stand van 5-9 niet beslist. Pas in de achtste inning toen Celeritas op 7-11 kwam was het verzet van Schiedam gebroken. In de laatste inning bepaalde Celeritas de eindstand op 7-13. Zondag moet Schiedam op bezoek bij Nado V, dat nog zonder winstpunten speelt. MSV moest tegen het tweede team van Nado V erkennen dat de basis toch erg smal is dit seizoen. Dit kwam vooral tot uitdrukking, toen werper Kees Moerkerk zich in de vijfde inning moest laten vervangen; een oude blessure maakte het onmo- gelijk om nog verder te spelen. MSV had tot dat moment Navo V goed bij w. kunnen houden, 5-5, maar toen zakte de ploeg ver weg. Voor de eerste vijf punten zorgde Elmer Heesbeen. Hierna kon de ploeg niet meer scoren en liep Nado V ge makkelijk uit tot 12-5. Zondag komt de Maassluise ploeg uit tegen de re serves van Schiedam PETER SPEK Hen spclnioment uit de honkbalwdstrijd Schicdam-Celeritas, waarbij ecu speler van Schiedam net op tijd het derde honk bereikt. MEUBELEN WONINGTEXTIEL vlaardingen dr wlardt beckmanslngel 3 en 5 l telefoon 010 34 23 82 J Met Andere De uitslag van de puzzel van vorige week luidt: Den Oever, Harmelen, Maarssen, Lunteren, Roermond, Op- hemert en Enschede. De winnaars zijn: F.Kalis, Celebesstr.2, Vlaarding en, M.Fuhren, van Beethovenlaan 613, Maassluis en J.Assenberg, Prof. Rutgerstr.5, Vlaardingen. Een boe- kenbon van tien gulden zal zo spoe- dig mogelijk worden toegestuurd. Voor de puzzel van deze week kun nen weer als vanouds oplossingen per briefkaart worden ingezonden aan het adres Rijnmond West Com- binatie, Postbus 306, Vlaardingen. De oplossingen moeten uiterlijk maandag 4 juli met de eerste post bij ons binnen zijn. Op elke regel moeten twee woorden van respectievelijk 6 en 5 letters wor den ingevuld. Elk woord van 5 letters is samengesteld uit het voorafgaande woord van 6 letters en de dan over- blijvende letter komt links of rechts in het cirkeltje. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „assistent - vlas- kam", dan moest worden ingevuld ..helper - repel" en dan kwam de res- terende letter H in het cirkeltje. Bjj juiste oplossing van de gehele opgave leest men in de cirkeltjes, van boven naar beneden, twee zegswijzen. Als oplossing moeten alleen deze beide zegswjjzen, UITSLUITEND PER BRIEFKAART, als oplossing worden ingezonden. 1 steensoort - gereed, 2 balsport - onb. v.n.w.; 3 bordpapier - rietsoort; 4 veerman op de Styx - vader van Sam; 5 strandmeer -spijker;6 wereld- deel - sierfles; 7 ingedijkt land - soort sleutel; 8 straatkoopman - interest; 9 schelpdier - slaapstok; 10 huidvlekje - trottoir; 11 slagzin - fraai vertrek; 12 trektuig - grote massa; 13 krachtsport - haarpijn; 14 danskunst - lijst; 15 spoedeisend - achteruit; 16 monster- rondgang; 17 preekstoel - lang, smal en krachtig; 18 blaasinstrument - agent; 19 reclameboekje - vis; 20 edoch - ongebogen; 21 op zekere plaats - neerslag; 22 fraai gebouw - toevlucht; 23 vertaling - beduchtheid; 24 stalling - gaarne; 25 euvel -drink- gerei; 26 kerkdienaar - deel van brood; 27 sterke drank - familielid; 28 verder - ras; 29 clown - oosterse ti tel; 30 raad der ouderen - voorzetsel; 31 klein onderdeel - Griekse letter; 32 bezoek - zienswijze; 33 vreemde taal - strafwerktuig; 34 slotwedstrijd - mislukken; 35 talisman - halfbloed; 36 flits - schoeisel. I

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5