Groenoord heeft bijna de titel De zomer van HOLLE 1 PINKEL o: nimmmttii HUT CHOCOLATE MICK JAGGER STARSKY& HUTCH Yisser jes Jeugdland hadden beste vangst m fi VSH-speler bij Jong Oranje D H De avo.nturen van 'Dikke Zoen' van Carlos ook bij ons dansrage? GUYS DOLL wm Schiedams Politiemeuivs Vandalen Marten Toonder door Win'netentje met POSTERPAGINA: vanaf elke donderdag overal verkrijgbaar f 1.25 OVER/LUIZEO B.V. Snelheidskontrole Inbraakkroniek De Rode Haan Ongevallenkroniek Hoop go vend w»m rGdraak.zeg/^roiggneze 4lietdafc ikbang berC lil rite dab ondter onmiddellijk c maardraken yangen en'rubkbehandfv kSeen rtdder.9Wacht eenyTfldi-ach..vet een k>stend..bertx>id en eerloot> s 6raal Bulldog te WEL Imoct ik.een&jlldoa.mijahuilhouderi in een hoort NIETbH rriin werk'jeEn ridderl Die moeten/holle boom..,Fbete*hetvvspen&chiid noajmar Ik ben toch zeker oeenwe hebben1 rleene. op.Thite.ber ere van het v S^tWekrijgenbezrekjJ \\r— KLEUREN POSTER: 18 (nw) 19 (20) 20 (16) 21 (30) 22 (17) 23 (nw) 24 (nw) 25 (25) 26 (nw) 27 (nw) 28. (nw 29 (29 30 (24 WOtNSDAC. 2/ JUL1 1977 30-514_ Vrijdagnuddag tussen tien en twaalf uur hield de Schiedamse politie op de Churchillweg snelheidscontrolc. Dit Bij de prinsemarij geliefde jachtter- rein levert altijd fraaie buit. Deze keer werd vierentwintigmaal proces- verbaal opgemaakt. De snelste auto- mobilist bereikte een tempo van 103 kilometer per uur. De Schiedamse politie heeft een hele reeks inbraken opgehelderd. Ze ble- ken gepleegd door een viertal scho- lieren in de leeftijd van acht tot der- tien jaar. Het lijstje: diefstal van leeg fust bij Botello, idem bij Bas van der Heijden, idem bij het Rooms-Katho- lieke feestgebouw van de O.L.-Vrou- wenparochie (waar volgens een kol- lega regelmatig de CPN in vergadering bijeenkomt), verder twee horloge- bandjes uit de Hema, voor driehon- derd gulden kantoorbenodigdheden uit de gemeentekeet op de Singel. een damesfiets en enige brontfietsen. Die bromfietsen werden voor joy riding gebruikt en zijn inmiddels alien aan de eigenaars teruggegeven. De overige artikelen zijn spoorloos. De zaak kwam aan het rollen, toen de politie een van het viertal met een brommer zag slepeij. Samen met de achtjarige heeft een van de jeugdige dieven ook nog er- gens videoapparatuur ter waarde van vijfduizend gulden weggenomen Vrijdagnacht zijn bij van Krogten op de Rotterdamsedijk drie elek- trische gitaren, twee versterkers, een dieptrom, een mikrofoon. een kop- telefoon en een zakrekenmachine ge- stolen. Laten wij de zakrekenmachi ne buiten beschouwing, dan kan met de overige instrumenten een redelijke punkband worden opgericht. De waarde van het gestolen goed be- draagt twee.mille. Uit een woning op het Schuttersweld zijn op 28 juni tweehonderd gulden weggehaald en een serie albums met eerstedagenveloppes (vanaf 1950) die samen f.8500,- waard zijn. De eigenaar was tijdens de diefstal met vakantie. De tijden zijn wel veranderd. Bij een drogist op de Parkweg is in de nacht van 22 op 23 juli ingebroken. Er werd voor driehonderd gulden schade aangericht, maar niets meegenomen. In onze jeugd gold drop nog als een schat kostbaarder dan goud. Zondagnacht is de 1 5-jarige B. v.d.S. in het keldercomplex onder de super- markt van de Gebr. De Jongh op de Parkweg aangehouden. Hij had een koevoet, een zaklantaarn en hand- schoenen bij zich, zodat de bedoe- lingen van deze ondernemende jonge- man niets te raden overlieten. Merkwaardige brand op de Hogen- banweg. Maandagochtend vroeg om vijf voor vijf sloegen de vlammen uit de wagen van de heer C.P. Dit voertuig stond met twee wielen op de stoep en de neus min of meer in een lantaarnpaal. De wagen brandde ge- heel uit. Een vlakbij staande auto en een bromfiets liepen eveneens fikse brandschade op. Oorzaak: Zo rond vijven sloegen twee voorbijgangers een portier- ruit in en goten een kan vloeistof» het koetswerk in. Die zal dus wel brandbaar zijn geweest. Diezelfde ochtend om kwart over zes brandde op de Groenoordse Willem Andriessenlaan ook een auto uit, waarbij eveneens daar vlakbij gepar- keerde wagens werden beschadigd, Hier weet de politie wel, hoe het alle- maal komt: kortsluiting. Mevrouw C.W. de B. nam zondag rond vijf over half zes de bocht naar het Bachplein te kort. Ze trof de 17- jarige bromfietser L.C. van B. die met zijn hoofd door de voorruit sloeg. Hij liep een kaakfraktuur op en ligt nu in het gemeenteziekenhuis. SCHIEDAM In de nacht van vrij- dag op zaterdag rond tweeen poogde de 24-jarige Th. W. van S. uit Maas- sluis met zijn vrachtwagen een der twee lastige bochten in de Paulus Potterstraat te nemen. Er stond daar een personenwagen geparkeerd, zodat een en ander met nogal wat achteruit rijden en insteken gepaard ging Plotseling kwamen twee mannen uit het huis, die met kracht tegen de auto aan begonnen te schoppen en de antenne eraf rukten. De schade bedraagt duizend gulden. Door de politie wordt een beperkt onderzoekje ingesteld om de beide vandalen te pakkcn. Bas van Heesop weg naar nationale top VLA ARDINGEA Bas van Hees is dit seizoen definitief doorgebroken. De werper van het Vlaardingse honkbaltcam VS Holy zit op dit moment met long Oranje in Italic, waar wordt deelgenomen aan een Europees toernooi voor landenteams, Voor Bas van Hees is het een eervollc uitnodiging om met le top-jeugd van Nedcrland aan zo'n evenement deel te nemen. ,,Zo zie ik lie uitnodiging ook. maar wat belangrijker is. ik doe erg veel ervaring op. lie straks de ploeg ten goede kan komen". De 20-jarige Vlaardinger, die Vorig seizoen a! de aandacht op zich gericht zag en mocht deelnemen aan le centrale training, heeft zich in dit nu lopende honkbalseizoen duidelijk bewezen en zich aangediend als een talent voor de tcekomst. Bas van Hees is de persoon er niet naar om alle aandacht naar zich toe te trekken. ,,Het gehele team heeft er duidelijk toe bijgedragen dat ik tot deze suksessen in staat ben, want zonder goede mede-spelers is het voor mij ook onmogelijk om de punten binnen te halen", zegt hij bescheiden. Toch is het duidelijk dat het sukses van VS Holy dit jaar voor- narnelijk op de schouders van die zelfde Bas van Hees terecht is gekomen. Trainer Bob Soudijn wil dit niet ontkennen. ,.Hij is dit jaar sterk vooruitgegaan en heeft daarbij ook de totale ploeg omhoog getrok- ken". achter Celeritas dat het kampioen- schap haast niet meer kan ontgaan geeft dat sukses aan. Bob Soudijn is echter nog niet tevreden. „Dat mag een trainer na- tuurlijk nooit zijn, maar dat kam- pioenschap blijft toch nog steeds uit voor VS Holy. Vorig jaar een tweede plaats, nu opnieuw op de tweede plaats, dat geeft toch geen voldoe- ning". De Vlaardingse oefenmeester wil echter niet de indruk wekken.dat hij ontevreden is over de geleverde prestaties. „VS Holy ontwikkelt zich nog steeds en vooral dit seizoen is de ploeg evenwichtiger geworden. De suksessen van de Vlaardingse honkbalploeg zijn dit jaar erg hoop- gevend. Een vaste tweede plaats Werper Bas van Hees vreest vooral de Italiaanse slagploeg *Bob Soudijn: ..De ploeg is dit seizoen evenwichtiger geworden Bij een achterstand raakt men niet direkt in paniek maar weet, dat v6or de laatste bal is gestagen een achter stand omgebogen kan worden in een voorsprong". VS Holy heeft dit ook enkele malen in het seizoen laten zien. Gerenom- meerde tegenstanders hebben zich op de Vlaardingse ploeg dan ook lelijk verkeken. Naast de centrale trainingen en de trainingen bij VS Holy heeft Bas van Hees ook veel gedaan aan de konditie. „In de wintermaanden heb ik veel gelopen om zoveel mogelijk konditie op te doen. Alleen mijn loopsnelheid is nog onvoldoende". PETER SPEK SCHIEDAM - Het Schiedamse honkbalteam SK Groenoord is dicht bij de titel in de distriktsklasse. Het team van trainer Cor van der Velden versloeg DOS'32 met 12-3 en staat nu vier punten voor op de nummer twee, datzelfde DOS'32. Met nog vier wedstrijden voor de boeg kan de titel het Schiedamse team niet meer ontgaan. Met deze overwinning bleef SK Groenoord nog steeds ongeslagen in deze kompetitie, wat wel de sterk- te van de ploeg aanwijst. DOS'32 moest voor de tweede keer dit seizoen een nederlaag toestaan; twee keer verloor het van SK Groen oord. De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd was het aankijken zeker waard. Cor van der Velden zegt daarover: „Er stonden natuurlijk erg veel belangen op het spel, als wij zou- den verliezen was onze kans op de ti tel zeker verkeken en was het seizoen mislukt, daarom was de start erg ner- veus". Op het juiste moment be- dwong de Schiedamse ploeg de span ning. „Na een gelijk opgaand begin, sloeg de ploeg in dg derde inning toe, toen nam het met uitstekend honk- bal een 6-3 voorsprong en was de spanning gebroken". Cor van der Vel den is met deze overwinning erg ge- lukkig. ,,Wij hebben het gehele sei zoen geprobeerd om aanvallend honkbal te spelen en dat blijven we ook doen, een kampioenschap kan ons alleen maar motlveren om daar mee door te gaan" TITEL Met deze overwinning kan SK Groen oord zich op gaan maken voor de ti tel. Eerst zijn de Schiedammers twee weken vrij en daarna nog vier wed strijden. „Wij kunnen daarin vrij spe len, zonder de drang om te moeten winnen". Nu al kan er uitgekeken worden naar het nieuwe seizoen, als de drie ploe- gen, VS Holy, Schiedam en SK Groenoord in de landelijke tweede klasse gaan uitkomen Het werd voor SK Groenoord een regelmatige over- winning,^waarin alleen DOS'32 in de eerste drie innings nog aardig bij kon blijven. Tot aan die derde inning stond het 3-3, toen kwam cje slag ploeg van SK Groenoord pas goed los. Zes punten werden er toen ge- scoord en was de overwinning voor de Schiedamse ploeg eigenlijk al een feit. In de vijfde inning voegde SK Groenoord daar nog drie punten aan toe, door twee home-runs. Trainer Cor van der Velden van SK Groenoord. ..Er mag nu niets meer mis gaan in de race om de titel". DE eerste dag terug in Schie dam begon slecht. Mijn hele plannetje om juffrouw Wouteleers aan te spreken bij de boottocht voor de vredeskonferentie is in duigen gevallen. Ik heb verkeerd in de krant gekeken. De hele ver toning werd gehouden, terwijl ik in Berlijn zat. Gelukkig heb ik weinig tijd om aan die dingen te denken. Maandagmiddag om vier uur liet de baas me bij zich komen. Hij toonde mij een krant „Lees de naam van dat blad eens". „Maar dat is Russisch". „Probeer toch maar". Ik las: „HOBOE BREMA". AAR staat niet Hoboe Brema maar Novoje Wrem ja" onderwees de direkteur. „Kijk niet zo verbaasd, ik heb het ook maar van horen zeggen. Ik breng dit ter sprake omdat je vanavond bezoak krijqt". „Wat bedoelt u in's hemelsnaam?" „We krijgen zes weken lang een volontair van de handels- en kredietbank van Sint Petersburg. Oblonski heet hij en zijn vader zendt hem uit om vooral het kleinere bankwezen in het buiten- land te leren kennen. Zal hem van nut zijn, met al die aandelen die de Russen hier proberen te slijten. Nou, jij moet hem maar een beetje begeleiden en ik heb hem verteld, dat jij hem vanavond met genoe- gen zou ontvanaen". „Dat is goed. Waar woont hij dan?" „Hij logeert in Beijersbergen. O ja, Winters, haal een stevige borrel in huis, want het is een Rus he, en ga nu maar vast weg". Ik ben benieuwd, of hij me die uren nog uitbetaalt. Het is niet zijn opwoonte. PRECIES om acht uur kwam Oblonski de trap op stom- melen. Hij was een echte Rus. Ge- zet, baard, intellektuelenbrilletje. Hij spreekt Frans met een bariton en rollende r's. Van formaliteiten hield hij niet. Hij plofte meteen neer aan tafel en begon verlangend te kijken, niet naar mijn glazen, maar naar de Franse romans in de hoek. „Jules Valles, he", zei hij. Kortom, binnen een uur waren we dikke vrienden. Sasja (want dat is zijn voornaam) blijkt een groot kenner van de literatuur te zijn. in hem brandt het vuur van de poezie/ het ware voelen dat in werkelijkheid kennen is en hij dronk mijn jenever uit bierglazen, ongelooflijk. Ik kon zijn tempo met mijn kelkjes maar net bij- houden. Tegen elven zaten we allebei te huilen om het lot van zijn vader land. „De knoet, de krioet is de enige gezel van het Russische volk", bulderde Sasja. Ik zat droog te snikken. Hij gooide zijn halflege glas om. „lk wil zingen van mijn lijdend vaderland. En toen zong Sasja een somber lied vol rollende r's, sj-klanken, waar- van elke lettergreep een traan opriep. wprd heftiger. Sasja riep? nog iets en viel over de tafel. Ik stond op. Het was net of drie man met touwen me probeerden om te trekken, elk een andere kant op. Ik wist naar de deur te komen en morrelde aan het slot. Het gebonk hield aan. Ik trok hem open en sloeg bijna tegen de muur. Op de stoep stond Verhoe ve, de redakteur van de Nieuwe Schiedamsche Courant aan de overkant, verderfelijk Rooms- katholiek vod. „Sommige mensen proberen te werken, Winters", zegt-ie met zijn pruimemondje. Uit de kamer klonk gegrom rnet iets van ,,dynamiet" erin. „U houdt zich kalm, of ik bel de poli tie", zei Verhoeve, „we hebben een telefoon op het kantoor". Hij ging weer weg en ik knalde de deur dicht met een verwensing, waar de pastoors - denk ik - tegen preken. PLOTSELING hard op de werd er kei deur gebonkt. ,,De Otsjrana", brulde Sasja, Courage mon ami. Dood aan de verdrukkers! Leve de socialisten revolutionairen". Het gebonk ALF over de tafel lag Sasja te snurken. Verder weet ik niets meer. Maar de volgende och tend werd ik wakkeer met bar stende koppijn en Sasja lag op de sofa met een deken over zich f/» -\i\ heen. Dat hod ik kennelijk alle- maal voor elkaar gekregen. De kruik lag leeg op de grond. Die hebben we dus soldaat gemaakt. Maar ik vond ook nog een gewone fies jenever die half leeg was en dat kan helemaal niet. Zouden wij tweeen, maar goed ONTBIJT met veel zwarte koffie. Sasja scheen minder last van de alkohol te hebben dan ik. Hij hield tenminste een heel intellektueel betoog over de Rus sische politiek en het grootste deel daarvan bereikte mijn hersens dwars door de hoofdpijn heen. Volgens Sasja is de tsarenfamilie ten dode opgeschreven. Hij vindt, dat het land inspiratie op moet doen bij de boeren, die elkaar al tijd helpen en dat wil de partij der socialisten-revolutionairen gebrui- ken om het land rechtvaardig te maken. Maar de tsaar hield dat tegen en daarom moeten wij (wat wij?) hem en zijn handlan- gers opblazen, net als al met grootvorst Sergej was gebeurd, waarvan de stukjes aan de dakgoot hingen, of zo. Maar steeds kwam die reklame mij voor de geest van de Pink-pillen. Dat is een foto van een zekere Hillechien Zwaan, die- nooit meer last van hoofdpijn heeft. In de krant stond trouwens ook een bericht over de tsaar die bang is voor bommen en de post van de soldaten der paleiswacht laat lezen. Sommigen willen hun post nu niet meer hebben. iP kantoor lag wie die 'HOBOE BREMA met een briefje van de direkteur erbij. „Waarde Winters", schreef hij, ,,kan Oblonski jou niet wat Rus sisch leren? Dit i.v.b. onze zaken mpt Petersburg?" Ook dat nog. SIMON WINTERS Gepubliceerd met toestemming van Het Instituut De Nationale Hitparade copyright RumajStemra ..Big Bisou oftewel ..Dikke Zoen is een dansrage die naar ons land is overgewaaid vanuit Frankrijk. Hoe kan het anders, de Franse weten nog steeds wat amor in het leven betekent. De uitvinder van de ..kusjesdansis de zanger Carlos, geboren en nog steeds woonachtig in het hartje van Parijs. Een naam, die voor ons land nieuw is maar die in Frankrijk al jaren grote bekend- heid geniet na IS singles en 5 LP's. „Big Bisou werd zijn eerste no. I hit in Frankrijk en is ook in Neder- land genoteerd in de Tip Parade. Carlos is van origine musicus (trom bone) en danser. Hij stamt uit de Franse jazzwereld en werkte o.m. samen met de bands van Claude Luter en Sidney Bechet. Deze zomer, trekt hij met cen openlucht- show, samen met Salvatore Adamo, door Frankrijk, Belgie, Zwitserland, Spanje en Italie. Het is een mobiele show die honderd voorstellingen geeft, elke dag in een andere plaats. Een immense karavaan van wagens met eigen superpodium, orkesten. ballet, geluidsinstallatie en licht- orgel dat ruim f. 25.000,- per dag kost en gemiddeld 20.000 bezoe- kers per avond trekt. Onlangs was Carlos een paar uurtjes in Hilversutn om zijn „Big Bisou" voor Avro's TopPop televisie op te nemen. Het werd reeds als Tip uitgezonden. Na de televisieopname werd hij in 4 1/2 uur vanaf vliegveld Hilversum in een prive Cessna naar Limoges gevlogen. Een druk leven voor een druk baasje. Maar het bliksembezoek aan Nederland was hem best bevallen en Carlos heeft beloofd binnenkort terug te komen en dan wat longer te blijven. Voorlopig moeten we het doen met zijn plaatje „Big Bisou voor dans- lustigen die ook wel iets voelen voor een kusje. 1 I) 2 2) 3 4) 3) 6) 9) (ID 8 (13) 11 (21) 12 8) 13 (19) 14 (26) 15 (12) 16 (14) 17 (10) Yes sir can boogie/ Baccara/GNR Be my boogie woogie baby /Mr. Walkie Talkie Phonogram. A real mother for you j Dohnny Guitar Watson/ CBS. Ma Baker/Boney M./ Dureco. Se villa/BZN/Negram. So you win again/Hot Chocolate/Bovema. Mammacita/Guys 'n Dolls/Negram. Cokane in my brain/ Dillenger/Ariola. I don't want to talk about it/Rod Stewart WE A. It's your life/Smokie/ Bovema. Big Bisou/Carlos Dureco. Het werd zomer/Rob de Nijs/Phonogram). A lie/Normaal/Tele- gram. Hey St. Peter/Flash and The Ban/Phonogram. Pearl's a singer/Elkie Brooks/CBS. The girl can't help it/- Little Richard/CNR. What a kind of dance is this?/Veronica Un- limited/Phon. Lido Shuffle/Boz Scaggs/CBS. See you when I git there/Lou Rawls/CBS. Selfpity/Lucifer/Bo vema. Show you the way to go/Jacksons/CBS. Lucille/Kenny Rogers/ Bovema. Angelo/Brotherhood of man/ VIP. Yes, I do like your bermuda/Los Allegres/ Polydor. I love you more and more/Debbie/Negram. Rio/Michael Nesmith/ Ariola. Magic fly /Space /VLP. Maggie's ambitious m o ther/Ma tch /Basart. Barracuda/Heart/CBS. Got to give it up/ Marvin Gaye/Bovema. KETHEL De vissertjes van Jeugd land hebben zich zaterdagmiddag krachtig geweerd. Met hun kleine knuistjes wisten zij toch nog forse vissen bit het water van de Polder- vaart te vissen. De misleide dieren hadden een grote omvang. Winnaar Marco van Leeuwen (6) (op de foto in aktie) haalde een exem- plaatvan91 centimeter op. Het en plaarvan9i centimeter op. Het enige deelnemende meisje, Ellen Heikamp, hield de eer van haar sekse hoog. Zij werd tweede met een vis van 87 cm. Nu zullen de feministen wel beweren, dat vrouwen altijd de eeuwige tweede zijn, maar dat gaat hier niet op, want er waren tien- tallen declnemers. Om dan tweede te worden is een aardige prestatie, als de strijd pas begint. Alle winnaars op een rijtje: het cijfer tussen haakjes geeft de grootte in centimeters van de verschalkte vis aan: Marco van Leeuwen (91 cm), Ellen Heikamp (87 cm), Marcel van Schaick (84 cm), V. Vlasveld (83 cm), L. de Jong (62 cm), R. Mathot (56 cm), L. van Loenen (48 cm), T. de Jong (42 cm), F. van Wijnen (38 cm), G. Berkhout (30 cm), G. van Willegen (28 cm). De winnaars in willekeurig volgorde op een rijtje. De knaap geheel rechts hoort er niet bij: die is, toen onze fotograaf zijn diafragma instelde, erstiekum bijgeslopen. Een klein brokjc troost: hij molde tijdens de strijd Zijn dure hengel. SCHIEDAM - Morgen, donderdag om twaalf uur, ontvangt burgemees- ter Lems op het oude Stadhuis de voetbalklub ,,Kotoko" uit Ghana. De Ghanase sportlieden zijn uitgeno- digd door distilleerderij De Kuyper. Zij blijven een tijdlang de gast van dit bedrijf en zullen zich ook op de grasmat met het personeelselftal rae- ten. MEUBELEN WONINGTEXTIEL vteardingen tSr wtardi beckmansingel 3 tn 5 r#!e*oon 010 34 23 82

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3