Pop Podium De samer van 1907 HOLLE PINKEL Kermis in teken van techniek Johanna kijkt naar de Prijswinnaars verwend Verering Lidwina is weer herleefd Rus Geen opleiding voor schooltandverzorging Kantiil doet 't goed Stad in debat De avonturen van over/luizeiTN Me is je - rn el - losse -11 oofd ook aanwezi Geslaagd Dertig uur dertig door Marten Toonder Eigen stijl Goede sfeer •ST?1 B.V. WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1977 J2-5T3 DBflflKDOfCHEl i ,;d\ .a Hier komi Bellha;zar Bulldcg v*'Xf WL.de Elf^! fwe moeten 6raa{ Bulldog eprekenEr loopt een draaK l 1% rond in hei bob... *4- [Een vreselijke draakl J;"' ndeksplitfr»imaar *Av de 6raa(- te ernietU /fear tebje het'rten koml^^BTzeker.fer^ra; m bepotfoi in mijn rampopoaJiy u bent er met d&Penvoornemand te epreken /Th> 'ikbener niel.begr^pen^SP/V^i^ Jeugduitwisseling door Frank Bosch Informatie over het Schiedamse mu/.iekgebeuren Orkaan van muziek Ouderdom SCHIEDAM De kermis op het Em- maplein staat bijna geheel in het te- ken van de techniek. De gezellige ten- ten met hun kleurige beschilderingen en veelbelovende facades ziet men weinig meer. Hun heerschappij is overgenomen door technisch hoog- ontwikkelde hotsmachines, die mO- joenen kosten en de enthousiaste kermisganger in staat steilen zijn maag van streek te brengen. Dat de Schiedammers hiervoor graag een redelijk bedrag over hebben, blijkt uit de goede zaken die de ex- ploitanten van genoemde attrakties doen. Ook de verschillende goktentjes zijn legio. Het komt ons voor, dat men zo langzamerhand afstapt van de toe- standen, waarbij de klant moet pro- beren allerlei prijzen van een draaien- de schijf te schuiven. Alleen bij de hijskraantjes ploetert men nog om de prijs persoonlijk binnen te halen. Alle andere tenten die met flippetkasten,v fruitmachines, muntjeschuiven en dergelijke werken; die reiken munten en waardebonnen uit. De verlokkend Geachte redaktcur, Met interesse, grote instemming en afkeu- rend gemompcl heb ik uw kanttekening over de jeugduitwisseling van woensdag 3 augustus tot mij genomen. Het lijkt mij goed even een aantal dingen recht te zetten. De organisatoren van de uitwisseling, de afdcling Internationale Uitwisseling van de SG hebben indcrdaad moeten werken met een zeer beperkt budget van ongeveer 2IOC gulden, dat was opgebouwd uit zect gewaardeerde giften van het Schicdamse bedrijfsleven, de Nederlandse deelnemers die naar Esslingcn en Velcnje vertrokken, en het Schiedamse gemeentebestuur. Het is dus niet zo, dat het Schiedamse gemeen tebestuur geen stuiver gaf. Integendecl. Op onze vraag of een bedrag van vijf- honderd gulden tot dc mogelijkheden behoorde, werd spontaan gereageerd. Zon- der papieiwinkel, ambtelijke molens en gcmor. Uit de welkomstwoorden van burgemeester Arte Lenrs viel bovendicn duidelijk op te ntakcn, zo niet cxplixiet waar te nemen, dat hij dc kulturele uit wisseling voor jongeren als een waardevolle zaak ziet. Van dubbclzinnigheid was geen sprake. Ook het Schiedamse bedrijfsleven reageerde spontaan, soms met kleine be- dragen, maar soms ook grandioos. Natuurlijk is het budget klein, maar het lag ook niet in de bcdoeling van de orga nisatoren een zeer luxe uitwisseling op touw te zetten. Er is rationeel begroot. Er is overwogcn uitgegeven. De jeugd uitwisseling op touw te zetten. Er is rationeel begroot. Er is ovcrwogen uitge- gegeven. De jeugduitwisseling is immers geen Holland International-reis met luxe banketten en knippende hotelportiers. Het gaat minder om de maag, en meer om de mcnselijke relaties. En die kan je net zo goed opbouwcn met een hamburger in de hand, dan met het kristal en tafel- zilvcr van Hilton. Misschicn had het alle- maal wat royaler gekund, maar nicmand heeft het als een probleem opgevat. En ovcrigcns, het Opcnbaar Lichaam Rijn- mond, de stad Schiedam, de gemeente Rotterdam en de gemeente Vlaardingen hebben de buitcnlandsc gasten op royale lunches onthaald. Zondcr hamburgers. Wat betreft de opmerkingen over de PvdA- raadslcden heeft u volkomen gelijk. In het vcrleden is er regelmatig gesproken over een elitair gebeuren. In het openbaar en in notulen keurig op schrift gesteld. Tot razernij gedreven heb ik deze volksver- tegenwoordigers wel cens opgebeld met de vraag, wic ze dachfen te vertegenwoor- digen. Verder dan het vertegenwoordigen van een standpunt blekcn ze na wat aan- DE direkteur heeft Sasja ook zo'n briefje over mijn Russi- sche lessen gegeven en we zijn meteen begonnen. Had ik maar gym nasium gedaan in plaats van de Hogere Burgerschool. Als ik Griekse aifabet kende, was het vast gemak- kelijker geweest om die rare letters te leren. En er zijn er ook bij die absoluut niks betekenen, helemaal niets. Kan er onder het Russische volk niet eens als bij ons een Kolle- wijn opstaan, die al dat dode hout kapt? De lessen gaan gepaard met talrijke alkoholische versnapperingen en dat moet afgelopen zijn. Het is elke ochtend net, of het help kozak- kenleger door mijn hersens galop- peert. ASJA maakt een vrolijke indruk. Hij is werkelijk gein- teresseerd in de bankzaken en doet zijn best ons Nederlands zakendoen te leren begrjjpen. Het gaat hier wat anders dan daar. Hij vindt het bij- voorbeeld gek, dat we burgemeester Brans niet om hoeven kopen voor een goede inschrijving op de Schie damse lening. Vandaag vroeg ik hem: „Wat denk je nu van die Russische aandelen?" ,,Het land van de tsaar is rot. Over tien jaar zijn ze niets meer waard." „Waarom hield je dan net zo'n gloed- vol betoog tegen Daalmeijer?" „Als socialist-revolutionair zie ik kapitalisten graag ondergaan. Hoe meer hij er koopt, des te liever het me is." IK vind dit toch een onjuiste houding. Natuurlijk dienen in Rusland de Vrijzinnig Demokratische beginselen te worden toegepast en moet de tsaar Zijn beleid richten op de wil van het volk, maar in het kader van die strijd lijkt het me toch niet fair om Daalmeijer een deconfi- ture te bezorgen. Ook dat gepraat over bommen bevalt me minder en over schieten. Het woord is machti- ger dan een Berdangeweer. yANAVOND geen lesvan Sasja. Hij doet wat geheimzinnig over Russische geestverwanten die hem op zijn kamer in Beijersbergen komen opzoeken. De krant brengt een be- richt over een proces tegen drieen- dertig grappenmakers die de tsaar willen ombrengen. Een van hen, „la camarade Nina", is ontsnapt. Ze zal toch niet op de Vlaardingerstraat...? nE tsaar schijnt zich in ieder ge- val geen zorgen te maken. Hij is op zijn nagelnieuwe jacht Sjtandart naar Swinemiinde vertrokken, waar neef Wilhelm II hem wacht op zijn hulkje. Ik ben benieuwd, wat die twee bekokstoven, want een vakan- tiereisje zal het wel niet zijn. Toch is het mooi om Nederlander te zijn en dan vooral Schiedammer! Hoef ik mij op te winden over de revolutie? Nee, ik maak mij rustig kwaad over de gemeenteraad, die maar vijfhonderd gulden subsidie aan de nieuwe Oranjevereniging gegeven heeft in plaats van de gevraagd duizend. Nu wordt er op straat ge- kollekteerd, anders gaat een deel van de voorbereide feesten niet door. Wie worden het slachtoffer van zulke misplaatste zuinigheid? De kinderen. Maar wel deftig op 2 augustus voor de koningin-moeder de vlag uitste- ken! Dat is nu oprecht Schiedamse- Oranjeliefde. Leve de koningin, maar het mag niets kosten. POELDIJK Op de zondagen 14, 21, 28 augustus en 4 September wor den voor de vijfde maal de Poeldijkse Viskampioenschappen gehouden. Het Poeldijkse Viskomitee (Leo van der Sande, Bert Derksen en Frans Onings) rekent weer op een grote belangstel- ling niet alleen uit Poeldijk. maar uit het gehele Westland. SCHIEDAM - De volgende leerlingen van typeschool de Jongh zijn ge slaagd voor het praktijkdiploma machineschrijven: Marianne Bartels, Trudi Dijkshoorn, Petra Kalkhoven, mw. Keimpema, Ali Kranenburg, Hetty van Leeuwen, mw. Muter, mr. de Rooy, Patricia Rosman, Wilma Sew-Atjon, Bernadette Smit, Tonnie de Swart, mw. Tuinder, Henneke Verschoor, Ineke Vlasveld, mw. L. Wessels. Van de vierentwintig kandidaten zijn er vijf afgewezen en drie niet op het examen verschenen. SCHIEDAM - Maandagochtend gaat de Voorhaven dicht, want dan wordt daar een zinker gelegd. Men schat, dat het karwei zo tegen enen rond zal zijn, maar het kan ook vroeger of later worden. Denk daar dus aan, voor u zomaar dat schip onder stoom brengt!. uitgestalde prijzen zijn voor een ze- ker aantal van die dingen te koop. Voordeel: de kans op winnen is vrij groot, je moet dan wel een hele tijd spelen om bonnen genocg voor een behoorlijke prijs bij elkaar te krijgen. In schrii kontrast tot deze vorni van spelen staat het ringwerpen. Razend moeilijk, maar er valt ook wat be- hoorlijks mee te winnen. De hoofd- prijs is een televisie en dat is geen nep. Even technisch als de felgekleurde, felverlichte hotsmachines is de mu- ziekvoorziening. Die geschiedt cen- traal door de firma Paul Bussink, wiens wagen en hoge mast (waar dient die voor?) wat geheimzinnig in een hoekje staan. Dit voorkomt ge- luidshinder, zo wordt er gesteld. Wij konden de kermis echter op de Van Swindensingel nog duidelijk horen. De eenheidsmuziek versterkt de idee, dat deze kermis slechts eenheids- worst biedt. En dat is jammer. Op dringen niet te doen. Een voorbecld is het socialistisclie raadslid Siljee, die bij dc rcgelmaat van dc klok dergelijke onzin wist op te hocsten. Ik heb het keer op keer uitgclcgd, omdat ik bleef geloven in de goedhcid en de verstandciijke vermogens. Maar hot bleek voor niets. Ik ben daaroin blij, dat u het nog even vaststclt, en ik mij nu Wat minder eenzaam begin te voe- len. Nog even dit, voor de mensen die zich echt een oordeel willen vormcn. Meer dan 80 pet. van dc Schiedamse deelnemers aan de jeugduitwisseling van vroeger kwamen uit modale gezinnen of daaronder. Dc Joegoslaven die no in Schiedam geweest zijn, kwamen uit gezinnen waarvan het gczinsinkomen per maand rond de vijf- honderdvijfentwintig gulden ligt. (Een raadslid heeft, dacht ik al tncer aan prc- senticgeldcn). Van de Franse grocp kwamen drie ineisjes uit een tchuis. Twee andcren waren kinderen van keuterbocren. Met elkaar hadden ze een ding gemeen: interesse voor de ander, bercidheid tot luistcren cn vcrtcllen. Open voor de wereld. Prima kwalitcitcn voor een raads lid. Voorbeeld van goed menselijk funk- tioneren in de groep, in de gemeenschap. Ik heb er wat van kunnen leren. Ik denk, dat dat ook geldt voor raadsleden. Maar de eefste moet ik nog zien. Ze zijn overigens nog steeds wctkom. Ik geloof in het goede van de mens. Daar gecf ik mijn spaarzame vrije tijd onder andcren aan de jeugduit wisseling. Zonder presentiegeld, zondcr vooroordclen. Misschien moeten we volgend jaar maar weer eens aan de raad subsidie aanvragen. Om bijvoorbecld van die enkele hamburger een dubbelc te maken. Joop Daalmeijer, voorzitter afdcling Internationale uitwisseling SG. (Nasclirift red.). Vijfhonderd gulden Itehhen ze gegeven. VIJFHONDERD CUl.DEN. Dai behoorde zomaar tot de mogelijk heden. Dat kdn. Daar werd niet over ge- zeurd. En brood-mct-wat-eroi> uit de kan- tine. Alle deelnemers kregen einmaal, brood-met-wat-erop van Schiedam. Goed. dat deden Rijnmond, Vlaardingen en Rotterdam die helemaal NIETS met Schiedams jonge gasten te maken hadden; dat deden die ook, maar de Schiedamse lunch was vast LEKKERDER. En vijf honderd gulden, zomaar en een burge- meesterlijke TOESPRAAK! Wat een hi'er- lijke bijdrage aan de eenentwintighonderd gulden, waarmee men dertig man of zo vcertien dagen moest bezighouden. Werkelijk eervol en verheven is het, die immense som overwogcn uit te geven. Je kunt als krant de plank soms behodr- lijk misslaan. Vijf. Viffhonderd gulden! een goeie kermis loeien tie verschil lende attrakties met een zeer ver- schiilend repertoire middels grote luidsprckers (helaas: geen draaiorgels meer!) tegen elkaar in. De bezoeker komt terecht in een orkaan van mu- ziek en luidkeels geuite aansporingen. Dan pas raakt hij in de roes, die de ware kermisganger nodig heeft om zijn zakken te ledigen en er toch niet de pest in te krijgen. Die eenheids muziek moet weg. Jammer voor de buren, maar die hebben dan pech. De kermis duurt maar een week. Overigens blijkt op de kermis het goede oude standwerkersproza steeds meer plaats te maken voor het Hil- versum.III-jargon. Vandaar ook, dat ik de lezer van dit blad - en u ook, lieve lczeres - twee attrakties van harte aanbeveel. Ze staan allebei een beetje achteraf, op het plaveisel van de Huis te Riviereweg. Bij de ruine weet een kermisfamilie nog steeds zo'n tent met wonderbaar- lijke zaken op de been te houden. Met Zuid-Nederlandse tongval wordt de Schiedammer uitgenodigd om al- daar te aanschouwen: de dikke dame en het meisje met het losse hoofd. Zulke attrakties horen rijkssubsidie te krijgen. Dat zit er echter niet in: geef dus aan de welluidende verlok- kingen uit de luidspreker gehoor. Helemaal aan de andere kant, bij de voormalige brandweerkazerne, staat de rotor. Dat is eigenlijk een der eer- ste stappen die de kermis deed om het hoge technische niveau van heden te berciken, maar door zijn ouder dom behoudt de rotor veel van de sfeer der stoomorgels en zweefmo- lens. Het is een enorme centrifuge, waar- in een aantal mensen moeten plaats- Een van de interessantste attrakties van de Schiedamse kermis: dc rotor. nemen, nieuwsgierig gadegeslagen door een verwachtingsvol publiek. dat van bovenuit in een soort diepe ton kijkt (net als bij de steile wandrij- ders, wanneer komen die eens naar Schiedam?). Dan Dat de exploitant de enorme centrifuge razendsnel draaien. En zowaar: de deelnemers worden tegen de wand gedrukt en stijgen langzaam, langzaam omhoog. Meedoen is een hele ervaring, toekij- ken ook. Wat moet dit apparaat een sensatie hebben gewekt, toen het voor het eerst zijn intrede deed op de Europese kermissen (Ik schat zo'n vijftig jaar geleden(/ want je hebt er wel een elektrometer voor nodig). De kermis blijft nog tot zaterdag. SCHIEDAM De vereniging van Schiedams enige heilige, Sint Lid wina, herleeft. Een aantal traditione- le katholieken heeft daartoe zelfs een vereniging opgericht. Doel: verering van Lidwina in dc ruim- ste zin des woords en dat betekent bedevaarten organiseren, novenen (een gebedsbelofte van negen dagen) op touw zetten en het be- zoek aan bejaarden en zieken. De vereniging beperkt zich niet hele maal tot het vereren van de heilige Lidwina. Datzelfde gaat zij doen met het Heilig Sakrament, vroeger kern- punt in allerlei vormen van vergeten eredienst, en Onze Lieve Vrouw van Schiedam. Ten onrechte wordt door velen ge- meend, dat Lidwina de enige was die in Schiedam voor wonderen zorgde. Weliswaar is er rond haar jarenlang ziekbed een warnet van legendes en verhalen geboet, maar er bestaan ook legendes, waarin zij niet voor komt. Een daarvan is het verhaal van O.L Vrouwe van Schiedam. In de middel- eeuwen, zo vertelt het verhaal, had een plaatselijk houtsniider (of beeld- houwer, wie stuurt een briefje?) een behoorlijk beeld van Maria gemaakt. Hij wilde dat in Brussel verkopen, toen een der belangrijkste steden van heel Europa. Helaas, elk schip waar het beeld werd opgeladen, liep on- middellijk aan de grond. Meji konkludeerde, dat Maria kennelijk in Schiedam wilde blijven en zo kwam het beeld in de Grote Kerk terecht. De beeldenstormers hebben -O.L. Vrouwe van Schiedam nooit te pakken gekregen. Devote ver- eerders slaagden erin het beeld op tijd te verdonkermanen. Volgens de legende zou het ergens in de muren van de Grote Kerk gemetseld zitten. In de voormalige katholieke Haven- kerk, centrum van de eerste boven- grondse parochie na de reformatie, bevond zich dan ook een Mariakapel gewijd aan O.L. Vrouwe van Schie dam. Gebedsgenezer en preektijger Johan Maasbach drijft er nu een kantine, waar zijn gelovigen zich na de uitputtende dienst aan de koffie en limonade laven. Tenslotte: Maria noch Lidwina is patroonheilige van Schiedam. Die eer valt te beurt aan Johannes de Doper. Wie lid wil worden van de Lidwina- vereniging - het kost niets - kan kon- takt opnemen met de heer W. Dijks hoorn, Vosmaerstraat 17, Rotterdam Tel. 37.98.90. Een wat oudere foto van de Nevski prospekt in Sint-Petersburg. In 1907 reed er al een elektrische tram. Het grote witte gebouw is de Handels- en Krediet- bank van Sint-Petersburg, de zaak van Sasja Oblonski's vader. DE vrienden van Sasja zijn weg, dus hij kwam donderdagavond weer met zijn Russische letters. Het kostte mij weinig moeite hem over te halen tot een aangenamer tijdpasse- ring. In de grote zaal van de Officie- rentuin koncerteerde het koor Poly- himnia samen met het Stedelijke Muziekkorps. De uitvoering moest eigenlijk in de open lucht plaats vinden, maar wasvanwege de regen al twee keer uitgesteld. INEENS zie ik Sasja's ogen aehter zijn brilletje glinsteren en hij schijft een rij in om te gaan zitte st een meisje. Johanna! Ik me «te wi dat ze tersluiks naar hem kee Alk nachtig, heb ik nu een addei mijn borst gekoesterd. De uitvoering viel ook niet mee. Poly- himnia zette een aantal malen niet korrekt in en als ik niet steeds zat te prakkezeren over Sasia en iuf- frouw Wouteleers, dan was er vast ergernis over mijn ziei gekomen. I IN de pauze liep Sasja achter Johanna aan met mij in zijn kielzog en wat ik nimmer durfde, dat deed hij zonder meer. Hij sprak haar aan in zijn Russische frans en Johan na gaf rad antwoord. Waarop kompli- ment van Sasja. Het blijkt, dat zij zich voorbereid op deonderwijsakte Frans. En ik stond daar maar bij als een standbeeld, zonder iets te zeggen. TOEN stelde Sasja mij voor. ,,Mon colleque, monsieur Win ters." Ik gaf haar trillend een hand, terwijl ze met haar pareltjesstem zei: ,„Hoe maakt U het, meneer Winters?" E'.n weer bleef ik verlegen zwijgen. Kan Sasja niet toch verliefd worden op die camarade Nina? SIMON WINTERS De prijswinnaars van onze Voorjaarsprijsvraag, die een diner hodden gewonnen, aangeboden door het Schiedamse restau rant Europoort, hebben er van gesmuld. Ze konden konstuierci, dat dit restaurant aan de Maasboulevard een uitstekende keuken heeft. Onze fotograaf wilde het gebeuren nog wel even op net gevoelige materiaal vastleggen: links mevrouw- S. Baris- van Mourik en de heer J.K. van Winkelhoff met hun partners, aan het aperitief. Z Z: Voor- mcvrouw Brederveld, die momenteel woont in het Verpleeghuis Nieuwe Waterwegnoord, wasde tocht naar Euro-'-^ poort toch wel wat bezwaarlijk, maar F.uropoort-direkteur Van Welzen fgeheel rechts) heeft haar toch bdst tevreden kijjj-- nen steilen. NogmaalS: van harte, allemaal. SCHIEDAM - Schiedam zal wel geen opleiding krijgen voor kindertandver- zorging, zo menen B en W in een ant woord op vragen van dokter Van der Veer, PvdA-raadslid in Schiedam. Van der Veer zag graag, dat in Schie- SCHIEDAM - De afdeling Burgerzaken gaat volgens een merkwaardig bericht van de ge meente zijn service verminderen. Vanaf donderdag elf augustus is het kantoor voor paspoortaange- legenheden geopend van zeven tot acht uur gedurende elke koopavond. Gedurende de zomermaanden was die openstelling langer, want toe sloot het kantoor pas om dertig uur dertig. Op het stadskantoor weet men wel, hoe laat het is. Terwijl we een pilsje drinken vertelt Thorn Borsboom, lid van de country- rockgroep Kantjil waarvan 3 leden er in Schiedam wonen. Hoe de groeps- naam ontstaan is. „Eerst geeft ieder- een suggesties, want je zoekt natuur lijk een leuke naam. Ik had eens een Indisch sprookje gelezen en de naam van dat sprookje bleef in m'n hoofd zittenvandaar Kantjil. Deze naam sprak oqs wel aan. Het sprook je hebben we overigens ook op mu- ziek gezet." De groep verkeert op het ogenblik in een korte vakantieperiode zodat, alleen Thom zijn zegje kan doen. Toch geven alleen zijn wooorden een algehele indruk. Laat ik de leden even voorstellen: Dirk van der Beek- drums; Koos Vorstenbosch-bas en zang; Aad Gouka- sologitaar en zang en dus Thom Borsboom- hoofd/solo- zang en gitaar. In deze samenstelling bestaat de groep nu meer dan een half jaar. Drummer van der Beek moet bij insi ders bekend zijn, want hij heeft jaren als prof, gespeeld. Hij begeleidde ook zanger Nick McKenzie (de laatste tijd hoor je niets meer van deze laatste). Hij verdiende erg goed, maar vond het op de lange duur toch niet meer zo ,je-van-het". Thom Borsboom heeft voorheen in de groep Dilema gespeeld. Hij is al een tijd met muziek bezig (en dat geldt ook voor Roos en Aad), maar dat was daarvoor meer voor de gezel- ligheid en het samen zijn met vrien den, dan voor het musiceren. Vanaf januari (dit jaar) is er 12 maal opge- treden en deze optredens vonden plaats in societeiten in andere steden van Zuid- en Noordholland. Men speelt bewerkingen van groepen als America, Poco, The Eagles enz. Thom: „Ook wel een aantal num- mers van Neil Young maar die doen we helemaal in onze eigen stiil. an ders ga je af natuurlijk". Waarom de ze muziek? Thom weer: „We spelen dit omdat we het gewoon erg goed vinden en het ligt ook aan de sfeer." Veel groepen gebruiken een installa- tie, die met allerlei versleten draadjes met elkaar in verbinding staan en waar dan wel geluid uitkomt maar dan niet op de gebruikelijke manier. Thom: ,,Ik wil niet opscheppen maar wij hebben er erg veel geld ingesto- ken zodat we een ontzettend goede installatie hebben." Dus konklude- rend wordt het met de optredens ver diende geld in de apparatuur gesto- ken? „Achhet is gewoon een hob by. We hebben ontzettend veel ple- zier,'vooral ook als je eigen nummers speelt. Dat doen we steeds meer iedereen van de groep is ermee bezig Geld? Als we nu maar snaren en an dere dingetjes kunnen kopen dan zijn we echt al dik tevreden." Ik vraag me wel eens af of je, als je al een flink aantal optredens hebt gedaan, nog steeds voor en tijdens een optreden zenuwachtig bent? ,,Dat is er bijna af" vertelt Thom." ,,In het begin ben je het erg,maar op den duur weet je hoe je iets moet brengen en dan wordt het steeds min der. Toch geloof ik dat het er wel bij hoort. Als je het helemaal niet zou zijn dan sta je maar als Jan Huppele- pup op het podium. We moesten een keer ergens optreden en toen we moesten beginnen ging de tap en de deur dicht en iedereen hield zijn mond en ging er eens goed voor zit ten. Kijk en dan voel je echt wel wat, hoor." Hoe zit het met banden en dergelij ke? „We hebben een keer een band gemaakt met Frans Doollaard (stu- dio-muzikant. Heeft veel gewerkt voor o.a. The Cats). Hij vond het leuk om mee te spelen en hij zou het echt niet doen als hij ons niet goed zou vonden. ZffZZ-' „We hebben altijd goede kritieltSifiC* De muziek die wij spelen kan^een goede sfeer kweken, dit genre is ta- melijk makkelijk - hoewel het moei- lijker is dan je denkt." Momenteel heerst er een disco-rage in Nederland (trouwens hier niet al leen). Vele drive-in-shows overspSe1 len de diskotheken en de socifftef- ten. Merk je daar iets van? „§otns vraagt iemand een of ander soak nummer aan en ja, wat moet je daijh) Dat spelen we nu eenmaal niet.' Ja, en de vele disko-shows zorgeri',:wcl dat er een hoop groepen niet meer kunnen spelen. Wij merken dat ook wel dat er een hoop groepen ni<4 meer kunnen spelen. Wij merken dat ook wel enigszins hoewel we goede kontakten hebben." Veel groepen zien zich al als een gfr vierde ster aan het popfirmanent In hun dromen zien ze een horde fans en allerlei publiciteitsmensen. Thom: „Je hebt wel eens in gedachte hoe het zou zijn als een heleboel mensen jouw muziek goed zouden vinden. TS, dat zie je wel eens voor je." Hoe kom je nou tot het spelen?. Is het een of andere roeping? „Het is een beetje ijdelheid. Je pingelt jtg?t vrienden af en toe en na jaren iconrfe elkaar weer tegen en dan merk je datt je allemaal een hele vooruitgang ge maakt hebt en zo is het meestal tos- val dat je er aan becint Nog een laatste vraag aan Thoifi": waarom geen manager en/of bpa- kingskantoor? „Nee, dat zijn we echt nooit van plan om te doen, want dje gaan eisen steilen en dan mis je je eigen vrijheid in je doen en laten." Helaas kreeg de groep een klap te ver- werken. Wie deze groep een ruimte gunt waarin gemusiceerd kan worden kan bellen naar (uiteraard 010) 26.05 90. Dit telefoonnummer is ook voor boekingen. dam onderwijs gegeven werd in tand- verzorging van kinderen. Die taak zou moeten worden verVuld door de Centrale School voor Verpleegkundi- gen. B en W wijzer erop, dat de kindertandverzorgers een pittige studie moeten doorlopen, die alleen gegeven wordt aan vier universitei- ten. Zij verhouden zich tot een tand- arts ongeveer als een HTS-er tot een ir. van de Technische Hogeschool. Het zou dan ook onmogelijk zijn zulk een opleiding bij de verpleeg- stersschool onder te brengen. Boven- dien heeft de Rijnmond een groot gebrek aan tandartsen en zeker aan briljante krachten, die de kinder- tandverzorgsters effektief zouden kunnen opleiden. MEUBEtEN WONINGTEXTIEL vlaardingen dr wlardt beckmanslngel 3 an 5 telefoon 010 34 23 82

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3