Semi-derby Bouw kan jaar eerder beginnen Titelstrijd tafeltennis Vlaardingse overheid huldigt kampioenen WESIMNDIfl De Ooievaars wil sterk uitbreiden Sportspetters Scholencomplex geen turnsaal nodig Warmenhove uitblinker bij Pollux Programma bekervoetbal Met Andere Woorden MASSIEF EIKEN Gehandicapte moet sporten 1 Niet zeker m m OVER/LUtZEfl WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1977 ttiw 36-511 VLAARDINGEN Bij de Vlaardingse sportverenigingen, die moe- ten beschikken over een ruimte in een sporthal is de nood erg hoog. Geen nieuw geluid, omdat de verenigingen al jaren lopen te klagen over gebrek aan speelruimte en noodgedwopgen vaak een ledenstop moeten instellen. Reikhalzend wordt daarom uitgekeken naar de tweede Vlaardingse sporthal, die rond 1980/'81 moet verrijzen in het centrumgebied van Holy Noord. Tot zolang kunnen de Vlaar- „Erg simpel dingse verenigingen eigenlijk niet wachten, wil men de ontwikkeling in de eigen vereniging niet gaan dwarsbomen. VOOR Rechtstreeks uit handen van de meubelmaker dan heeft u voor gewone prijzen wel heel wat anders in uw huis. Bezoekt onze uitgebreide toonzalen en ontdek deze waar he id. VLAARDINGEN "Een valide behoort te sporten; een gehandicapte m6et sporten" Onder dat motto voert de invalidensportvereniging de Ooievaars een grote propagandaak- tie in de gemeentes Vlaardingen en Maassluis. De bloeiendc klub, die in Schie dam al jaren lane een vaste basis bezit, probeert zich nu ook uit te breiden naar en Maassluis. Ook daar, zo vinden de bestuursleden,"moeten de Vlaardingen en mensen'van achter het raam gehaald worden." Sport VLA ARDINGEN/SCHIEDAM - Het komende weekeinde staat in het te- ken van de semi-derby tussen FC Vlaardingen en SVV, de twee eerste divisieklubs. Na zes wedstrijddagen is deze wedstrijd toch wel van enige be- tekenis. Fen blik op de ranglijst laat zien, dat haast traditie getrouw beide ploegen in de onderste regionen ver- keren van die eerste divisie. De wed strijd van zondag kan daarom zeer beslissend zijn voor een van de onderste plaatsen, de verliezer ver- liest duidelijk de aansluiting met de middenmoot. De prestaties van afgelopen zondag van beide ploegen geeft de aanhang niet zo erg veel vertrouwen. FC Vlaardingen speelde thuis gelijk, 0-0 tegen Heracles en SVV verloor kans- loos van PEC Zwolle met 4-0, dat nog zonder Rinus Israel speelde. Toch geeft deze semi-derby altijd een aparte sfeer, mogelijk kan dat de spe- lers inspireren tot een leuke voetbal- middag. Nog even terug naar het afgelopen weekeinde, waar toch bij het begin van de voetbalkompetitie een aantal opmerkelijke uitslagen vielen te noteren. In de zaterdagkom- petitie won Vlaardingen verrassend met 2-0 van Hoekse Boys en lijkt op weg om de twee erg slechte seizoe- nen, met uiteindelijk vorig seizoen de degradatie naar dc vierde klasse, ongedaan te maken. En wat gaat Sun light in deze kompetitie doen. Het won de eerste kompetitiewedstrijd van Zuidland met 2-1 en dat is voor een debutant in de derde klasse niet slecht. In de zondag kompetitie ston- den twee duels centraal. Allereerst de derby tussen Hollandiaan en Fortuna in het park Nieuwlant. Beide ploegen hadden nor erg veel moeite om in het juiste ritme te komen, maar Hollan diaan pakte toch de twee winstpun- ten, 2-0. Nieuwe trainer Kees van den Bosch van Fortuna stond na afloop teleur- gesteld bij de deur van de kleedka- mer: „lk wit er niet omheen draaien, Hollandiaan heeft verdiend gewon- nen, maar wij waren wel erg gehan- dicapt hier naar toe gekomen, twee aanvallers ontbraken door een schor- sing". Dat was aan het spel van For tuna wel te zien, dat erg verdedigend was ingesteld: ,,Wat moest ik an- ders", verontschuldigd Kees van den Bosch zich. Hans Renirie had daarom ook niet veel goede woorden over voor het spel van Fortuna: ,,Als ze zo doorgaan zullen er nog vele neder- lagen volgen, erg negatief voetbal, daarom ben ik blij dat wij dat op de ze manier hebben afgestraft". De se mi-derby tussen het Maassluise MSV en het Schiedamse FCN kon geen doorgang vinden omdat de scheids- rechter niet op kwam dagen. Een trieste ontwikkeling. Zonder te spelen pakten beide ploegen de tas- sen weer in. Het volledige programma ziet er voor aanstaande zaterdag en zondag als volgt uit: Zaterdag: Zwaluwen-Spij- kenisse, PPSC-AZVV, WHS-Excelsior Maassluis, HBSS-Heineoord, Spirit- Sunlight, DOTO-HVO, HPSV-TSB, Die Haghe-Vlaardingen, MVV'27-Ex- celsior Pernis, NTVV-DVO'32, ZW- Satelliet, FC Veronica-GTB, SDV- VDL en VVK-GSV Sero. Zondag: SVV-FC VLaardingen, DBGC-DHS. Hermes DVS-VIOS, Schiedam-Spartaan, VFC-BEC, Ex celsior '20-Oranjeplein, Fortuna- PDK, Rijswijk-Hollandiaan, SMV- Martinit, (Jrsus-Schiebroek, Hille- gersberg-RKWIK, Den Hoorn-VDL, Hoek van Holland-Full Speed, SVDPW-OVV. De Pechvogels-SFC, FCN-WICO, SC de Roef-MSV'71, ASV-Schiedamse Boys en WF-DDC. PETER SPEK. Tweede sporthal voor Vlaardingen noodzaak die bij het ingebruiknemen in 1972 al volledig volgeboekt was". Sinds die tijd heeft zich ook een duidelij- ke ontwikkeling voorgedaan, waarbij enkele zaalsporten erg populair zijn geworden. Voorbeelden zijn het zaalhandbal en het zaalvoetbal. 5 J Cock van Iperen (PvdA) heeft daar om een plan gelanceerd dat zeker voor sportief Vlaardingen van belang kan zijn. Cock van Iperen, lid van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re- kreatie en in de Partij van de Arbeid de man die de sportzaken behandeld: „Het is natuurlijk te gek, dat Vlaar dingen met 80.000 inwoners maar kan beschikken over 6en sporthal. Wat wil Cock van Iperen nu berei- ken: „Hct is eigenlijk heel erg sim pel, vahavond moet de gemeenteraad beslissen over het nieuw te bouwen scholenkomplex in Holy-Noord, waarbij staat geprojekteerd een turn- zaal. Mijn plan is nu om die tumzaal te schrappen, wat de gemeente 1 H* De Vlaardingse sporthal aan de Floris de Vijfdelaan die het gehele jaar volledig volgeboekt is. miljoen gulden kan besparen en dit geld beschikbaar stellen om de eerste fase van de nieuwe sporthal te fi- nancieren". Cock van Iperen weet ook dat dit plan op papier erg simpel lijkt, maar in de praktijk niet zo een- voudig ligt, vooral politiek gezien niet. Toch wil de Vlaardinger een Ideine tijdbom onder het plan van het scho lenkomplex leggen: „Dat kan nooit geen kwaad, de aandacht van vooral de gemeenteraad moet op dit pro- bleem gelegd worden", zegt Cock van Iperen. Hij heeft er lang over na- gedacht om deze oplossing aan de man te brengen: „Want", zegt hij: „Hoe langer je er over nadenkt hoe simpeler het wordt, omdat die turn- zaal bij het scholenkomplex eigen lijk niet noodzakelijk is omdat er vol- doende turnzalen in Vlaardingen zijn en daarbij komt, dat de nieuwe sport hal op nog geen S00 meter van dit scholenkomplex komt en wij in onze plannen twee schuifwanden hebben gedacht, waardoor er drie turnzalen ontstaan". Het dagelijks bestuur van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Rekreatie ondersteunt het plan van Cock van Iperen, omdat als deze mogelijkheid te realiseren is al volgend jaar met de bouw van de nieuwe sporthal begon- nen kan worden: „Omdat ook deze sporthal dan overdag door het onder- wijs kan worden gebruikt kan de ge meente ook de exploitatiekosten in de hand houden". De plannen voor die tweede sporthal liggen overigens De zaalsporten hebben in de cfgelopen jaren een sterke groei doorgemaakt. Vlaardingen heeft aan die behoefte niet kunnen voldoen. al kant en klaar, tekeningen ed. zijn al gemaakt. Cock van Iperen is de afgelopen we- ken druk bezig geweest om allereerst in zijn eigen fraktie de mensen warm te krijgen voor deze plannen, ltiaar ook daarbuiten heeft hij zich latfen horen. Of het echter vanavond zover komt, dat het scholenkomplex zon der tumzaal zal worden goedgekeurd en het groene licht zal worden gege- ven voor een snelle bouw van de tweede sporthal is lang, nog niet 'ze ker. VLAARDINGEN - Op zondag 9 oktober zullen de Vlaardingse tafel- tenniskampioenschappen worden ge- houden in de Sporthal aan de Floris de Vijfdelaan, georganiseerd door Radio Molenaar. Deelname staat open voor alle inwoners van Vlaar dingen en leden\van de vereniging spelend in de Nederlandse Tafelten nis Bond. Gespeeld zal worden met Double Circle en in het te verwerken poule-systeem zal getracht worden ieder minslens drie wedstrijden te la- ten spelen. Deze kampioenschappen worden mede mogelijk gemaakt door mede- werking van leden van de Windmill. De kampioen van Vlaardingen in de junioren klasse ontvangt de wissel- preis, welke beschikbaar is gesteld door de direktie van Windmill Hol land BV. De kampioen van Vlaardin gen ontvangt de Radio Molenaar-Wis- selbokaal en- tevens een door Ton Stolk verzekefingen beschikbaar ge- stelde prijs. De wedstrijden beginnen op zondag- morgen om kwart voor elf en naar verwachting zijn rond vijf uur de kampioenen bekend. Er kan inge- schreven worden bij W. Huisman, Se- noystraat 11 Vlaardingen. Naast de wedstrijd-klasse is er ook een aparte rekreanten-kompetietie. Er kan inge- schreven worden tot 20 September a.s. VLAARDINGEN - Vorige week dinsdag werden de Vlaardingse kampioenen van het afgelopen seizoen door burgemeester en wethouders en de Vlaardingse Raad voor Sport en Rekreatie gehuldigd. Een inmiddels traditioneel gebeuren in Vlaardingen. In een overvolle Kantine van het Stadhuis werden de aanwezige kampioenen toegesproken door burgemeester Kieboom, die het initiatief om jaarlijks zo 'n bijeenkomst te orgafliseren erg belangrijk y.ond: Vaak kennen de sportmensen elkaar van naam, op zo 'n avond worden de onderlinge banden ze ker verstevigd", aldus Kieboom. Samen met de sport-wethouder Bovenberg werden de medailles en kadeaubonnen uitgereikt. Voor een huldiging kwamen in aanmerking Hans Lycklama en Hans Pieterman, leden van de roeivereniging Scadi, die op de Nederlandse kampioenschap pen in de lichte ongestuurde vier de titel pakten en op de vorige week op de Bosbaan in Amsterdag gehouden wereldkampioenschappen de bronzen medaille pakten. Verder Diane Edelijn, de zwemster van VZC, die nationaal maar ook internationaal dit jaar doorbrak op de 100 meter vlinderslag maar ook op de 100 en 200 meter rugslag tot opzienbarende prestaties kwam. Uit de judo-wereld waren en de broers Hans en Rob Ho- gendijk, Hans Hoogendijk werd Ne- derlands kampioen in de categorie junioren licht. Rob Hoogendijk werd Zuid-Hollandskampioen junioren halflicht. Verder viel een huldiging te beurt aan Leo van Oosten die Zuidhollands kampioen werd in de categorie aspi- ranten middengewicht. Angelieke van Woensel en Leon van Adrichem van de turnvereniging RKWIK behaalden het distrikskampioenschap. De heer Van Blommestein van de VPSO vere niging werd badmintonkampioen. Simone Swanenveld en Ferde van Leeuwen werden gewestelijk kam pioen kunstrjjden op de schaats. Bij de teamsporten kwam als eerste aan de beurt het team van de Vlaar dingse Damvereniging dat kampioen van Zuid-Holland werd. Verder de Vlaardingse Lawn Tennis Club dat het distrikskampioenschap binnen haalde en de tennisvereniging Maas- Vlaardingen dat ook het distriks kampioenschap behaalde. De teams yan Refoba, de HoUandiaanhandbal, Pollux en het voetbalteam van de VSPO behaalden kampioenschappen. Als laatste was het de turnvereniging RKWIK, dat het distrikskampioen schap lange mat behaalde. Na afloop van het officiele gedeelte, werden er nog diverse ervaringen uit de sport- wereld uitgewisseld. Kon. Wilhelminahaven z.g. Nieuwe Haven N.Z. 27 Tel. 010-343006 De ooievaars verwerpen de gedachte, dat invalidensport een soort vrije- tijdsbesteding van de tweede rang is, sympathiek, maar nutteloos scharre- len door gebrekkigen. Wie wel eens een wedstrijd rolstoelbasketbal heeft aanschouwd, geeft ze gelijk. Hier is wel degelijk sprake van een sportief topgebeuren, een gebeuren, waarbij de deelnemers hun hulpmiddel ge- bruiken als instrument, zoals de hockeyers hun stick of de tenissers een racket. Deze sport wordt ge speeld in speciale lichtgewichtrolstoe- len, waarvan de Ooievaars er een stel bezitten en die optimale snelheid en wendbaarheid garanderen. Bij panne- en panne komt vaak voor, men ont- ziet elkaar niet zijn de verschUlende ouderdelen binnen een paar sekon- den verwisselbaar. In het rolstoelbasketbal hebben de Ooievaars grote haogte bereikt. Le den van de vereniging maken deel uit van het nationale team, dat dit jaar de Nederlandse kleuren op dc Euro- pese kampioenschappen verdedigde. in de vele andere takken van sport, die de Ooievaars ook beoefenen, is men nog niet tot zulke grote presta ties gekomen. Om de Vlaardingers te laten zien, wat invalidentopsport precies is, spelen de Ooievaars zaterdag tien September een demonstratiewedstrijd rolstoel basketbal tegen de Haagse Sport- zcven in de sporthal op de Graaf Flo- rislaan. De toegang is vrij. Op iin ok tober zullen de Ooievaars zich pre- senteren in Maassluis. Wie - uiteraard geheel vrijblijvend informatie wil, kan terecht bij Kroone, van Leeuwenhoekstraat 10a, Schiedam, tel. 010-261341 of Kempers, Aleidastraat 83b, tel. 010-263071. VLAARDINGEN - VFC heeft een nieuwe public-relationman. De Vlaar dingse voetbalvereniging deelt dit mee in de weekbrief E. Thobokholt is de opvolger van Henk van Rij geworden en stelt zichzelf voor in die weekbrief. ..Enkele jaren geleden heb ik mij bij VFC moeten terugtrekken i.v.m. werk- zaamheden elders, maar ik volgde de resultaten op de voet". Naast het ver- zorgen van de publiciteit, is Thobok holt ook redakteur van het altijd uitste- kend verzorgde clubblad. Op de huldiging van de sportkampioe- nen van Vlaardingen vorige week dins dag op het Stadhuis, ontbraken twee kampioenen. Het tafeltennis team van Radio Molenaar en carting-rijder Peter de Bruin. Bij informatie bij Radio Molenaar bleek een communicatie- storing de oorzaak hiervan te zijn. Ton Stolk, team-leider bij de Vlaardingse vereniging zegt daarover: „Twee van de drie spelers waren door studie niet in staat om naar Vlaardingen te komen, onze sekretaris heeft daarop kontakt opgenomen met het sportbureu en dat blijkt achteraf allemaal niet goed over- gekomen te zijn". John Keatzke deelt in het clubblad „Castor" van de Vlaardingse hockey- club mee, dat de plantsoenendienst een begin heeft gemaakt met de aanleg van het veldencomplex in de Broekpol- der. Voor het clubhuis heeft John Keatzke een aantal wensen op papier gezet o.a. dat 200 tot 300 It Jen opti- maal gebruik kunnen maken van de nieuwe akkommodatie. Gewenst zijn verder twee kleedruimten van elk 70 m2, vier tot zes douches in Mn ruimte, alsmede twee W.C.'s per kleed- lokaal. Verder een clublokaal van 100 tot 140 m2, een voorraadkamer annex keuken en een materiaalhok. Verder zegt John Keatzke, dat het klubge- bouw gemakkelijk moet te onderhou- den zijn en centraal verwarmd. Het Maaslandse MVV heeft problemen om het wekelijks nieuws bij de leden te krijgen. In het laatste clubblad staat te lezen, dat vier medewerkers moeten stoppen met het vervaardigen van het clubblad. Twee vervangers hebben zich gemeld, zodat MVV op de maandag- avond nog twee mensen te kort komt. De oproep wordt besloten met: Het is toch ronduit schandalig te noemen dat bij een grote vereniging als MVV niet twee leden bereid zijn om op maandag- avond te komen helpen. De redaktie wacht de reaktie af. We komen nog even terug op het grote sukses van de zwem-avondvierdaagse, die vorige week in het Vlaardingse Kolpa-bad werd gehouden. Voorzitter Jan Edelijn van VZC kon na de tweede avond meedelen, dat inderdaad het rekord van vorig jaar ruimschoots was overtroffen. 1258 deelnemers zwoo men 500 of 250 meter in het kolpa-bad en dat vier dagen lang. Het werd daar om een geweldig sportief gebeuren, dat nu al een vaste plaats heeft gekre- gen in het zomerprogramma van Vlaardingen. Oe Vlaardingse gymnastiekvereniging Leonidas Dovido kan nog een aantal nieuwe leden inschrijven. De Vlaarding se vereniging. die at ruim 90 jaar be- staat heeft weer een aantal zalen ge< huurd waar jong en oud kan gymen of trimmen. Op dinsdagavond is er nbg plaats in de gynmastiekzaal in de Thor beckestraat voor meisjes van 8 t/rp 16 jaar en voor Jazzgymnastiek voor dames. Op woensdagmiddag kunnen de kleuters terecht in de gymnastiekzaal aan de Delftseveerweg. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij het sekretariaat: Acaciadreef 2. tel. 741830 of bij de direktrice Mej. A.J. Scheffer, tel. 346136. Oe Vlaardingse voetbalvereniging CION heeft haar pupil van het vorig jaar gekozen. A'ie van der Waal maakte vorige week bekend dat Wim Goudri- aan die titel voor een jaar mocht dra- gen. Bij de beoordeling wordt vOoral gekeken naar de sportiviteit, de orr> gang met de medespelers en het luis- teren naar de. trainer of leider en de inzet tijdens de wedstrijd, Het werd voor het jeugdbestuur toch een moei- lijke keut. maar Wim Goudriaan stak toch net iets bovsn de andere pupillen uit. De CION pupil kreegeen oorkonde en een komptete voetbakiitrusting. Oe Schiedamse scheidsrechtersvereni- ging gaat weer aan het nieuwe seizoen beginnen. Vorige week werd de algema ne jaarvergadering gehouden en aan staande zaterdag wordt de officiele opening van het seizoen gevierd met een fondue-avond. Op IS September wordt een speiregelavond georganiseerd onder leiding van Harry Lakwijk. Tevens zal er dan een onderlinge kom petitie worden gehouden op de parate kennis van de spelregels. Op 22 Septem ber komt de scheidsrechterscommissie van de Rotterdamse voetbal bond naar Schiedam met aan het hoofd Piet Brouwer. Vanaf heden is er weer elke donderdagavond klubavond in de kan tine van de voetbalvereniging Martinit. HOEK VAN HOLLAND - De West- landse atletiekvereniging Olympus '70 organiseert op donderdag 22 Sep tember de eeste KUBO-snelwandel- wedstrijd in Hoek van Holland. Aan deze wedstrijd kunnen alleen KNAU atleten deelnemen. Het belooft overi gens een erg spannende wedstrijd te worden. Het is vrijwel zeker dat de nationale kampioen,' Rotterdammer Tjabel Ras naar Hoek van Holland zal komen en verder streek favoriet Hans van der Knaap uit Poledijk. Het snelwandelen is duidelijk bezig om een populaire tak van sport te worden, vooral bij de jeugd, daarom ook dat Olympus '70 de jeugd ook aan bod wil laten komen. Op donder dagavond kan er gelopen worden door pupillen over 66n kilometer een- zelfde afstand die de meisjes C-D en jongens D moeten afleggen. De jon- gens C, meisjes A-B en dames komen in de strijd over drie kilometer. De heren en veteranen gaan weg voor tien kilometer. VLAARDINGEN Ook het Vlaar dingse sportbureau, die de plan nen van de tweede Vlaardingse sporthal kant en klaar hebben lig gen, staan positief tegen het initia tief van Cock van Iperen om de turnzaal bij het scholencomplex in Holy-Noord te laten vallen en de bouw van de nieuwe tweede sport hal in het centrum-gebied van Holy-Noord versneld uit te voeren. Teun Groenknecht zegt daar nog over: "Inderdaad is het zo dat die turnzaal bij dat scholenkomplex overbodig is en met die ruim 1 miljoen gulden besparing kan de eerste fase van de bouw van de tweede sporthal versneld begin nen". De sporthal in Holy-Noord komt er natuurlijk wel en op pa pier ziet die er erg goed uit. De totale oppervlakte wordt 3144 m2. waarvan 1565 m2. speelruimte. Er komen dan zes kleedlokalen met zes wasgelegenheden. De speel ruimte wordt 48x32 meter: "En" zegt Teun Groenknecht: "Met architekt van Ardenne zijn we in bespreking om de hoogte aan te passen tot internationaal niveau, en dat ligt op 7 meter met moge lijk een deel van 10 meter om ook het tennis mogelijk te maken". Er komen ook drie verenigings- ruim ten in de nieuwe sporthal, voor klubs die niet over een eigen akkommodatie beschikken: "We denken hierbij vooral aan de zwemverenigingen, die nog steeds zonder eigen klubruimte zitten", zegt Teun Goedknecht. Dat het sportbureau niet alleen naar de situatie van dit moment kijkt blijkt uit het feit dat ook plaats is ingeruimd voor een viertal squash- banen met kleed- en wasruimte in een totale oppervlakte van 260 m2.: "Dit is ook een erg snel groeiende sport, waaraan wij niet voorbij willen gaan". Teun Groen knecht zegt verder: "Met die twee scheidingswanden is de sporthal in drie turnzalen te verdelen en dat biedt een redelijk alternatief ten opzichte van die ene turnzaal bij het scholenkomplex VLAARDINGEN De Vlaardingse hockey-klub Pollux had in Hans War- merhove afgelopen zondag een uit blinker in de wedstrijd tegen Alk- maar. Hans Warmerhove kon zijn ploeg toch niet aan een overwinning helpen, Pollux verloor de eerste kom petitiewedstrijd met 2-1. Zondag moet de Vlaardingse ploeg uitkomen tegen Echtrop uit Beverwijk en het is dan ook al vrijwel zeker, dat Hans Warmenhove, die op het laatste mo ment in moest vallen voor de gebles- seerde Ad de Vries, in de basis op- stelling zal staan. Tegenstander Echtrop debuteert in de tweede klasse en verloor ook de eerste wedstrijd tegen Delftse Stu- denten. Tevens is het nog onzeker of aanstaande Nico Petri zal uitkomen omdat hij nog veel last heeft van zijn oude-enkelblessure. Het eerste dames team kon ook niet aan de overwin ning komen. De Vlaardingse dames verloren met 2-0 van Aeolus. VLAARDINGEN/MAASSLUIS/ SCHIEDAM - Volgende week dinsdag komen de zaterdagamateurs in aktie voor de eerste ronde voor het beker- programma. Het programma ziet er als volgt uit: TSB-'sGravenzande SV Vlaardingen-'s Gravenzande, DEVJO- Maasdijk, Unicum-HBSS, MVV'27- SSS, Herkingen-Sunlight, ASH-PPSC en LRC-Excclsior Maassluis.Woensdag amateurs in het veld voor de tweede ronde in het bekervoetbal. Het pro gramma ziet er als volgt uit: DHS-' t Noorden, VDL-Fortuna, Hermes DVS-VFC, Martinit-Alexandria, Schiedam-Ursus en Hollandiaan-Ex- celsior.'20. De juiste oplossing van de puzzel uit deze krant die vorige week is ge- plaatst is als volgt: „De kleren maken de man: die ze heeft, trekke ze an". Vele goedp oplossingen kregen wij deze week binnen, waarvan we er drie hebben uitgetrokken en dat zijn: N. Woldinga, Mgr. Bekkerslaan 84, Maassluis, mevrouw v.d. Lugt, lnsu- lindesingel 63c, Vlaardingen en me vrouw Clerum, v.d. Werffstraat 112, Vlaardingen. De prijswbinaars krijgen de boekenbon van tien gulden zo spoedig mogelijk thuisgestuurd. Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikomlijnde midden- stuk, genummerd 1 t/m 22. Voor- beeld: zou de omschrijving luiden „vader of moeder (18)", dan moest worden ingevuld „ouder", waarvan de eerste letter, de O dus, tevens zou moeten worden geplaatst in vakje 18 van het dikomlijnde middenstuk. Bij juiste oplossing van de gehele opgave vormen de 22 letters uit het midden stuk, achter elkaar gelezen, een zegs- wiize. Alleen deze zegswijze moet, uitslui- tend per briefkaart, als oplossing worden ingezonden. HORIZONTAAL: 1 leetTede; 5 droomgezicht (14); 10 muziekinstru- ment; 14 trotse houding; IS oever- gewas; 17 larf; 19 onb. v.n.woord; 20 vakantieganger; 21 visnet; 23 joods boek (4); 24 en 27 voorman, eigenaar; 25 vaartuig; 27 zie 24; 28 schop (11); 31 schriiver (22); 34 aroma; 36 karakter (3), 38 voertuig; 39 raamscherm; 40 doopfiguur; 41 voedster; 42 en 4S diploma; 44 in terest; 45 zie 42; 46 krachteloos; 48 en 65 Snellen (8); 49 bijna; 51. arbeidzaam (7); 54 en 70 dieren- voedsel; 55 toen; 56 kaartterm; 58 hoofddeksel (1); 59 nakomeling; 60 godsd. gemeenschap (10); 63 verbou- wen; 65 zie 48; 67 hoofdstuk uit Ko ran; 69 showen; 70 zie 54; 71 eega van Aegir; 73 en 77 onderscheiding; 74 manspersoon (Spaans); 77 zie 73; 78 Russ. rivier (9); 79 flauw-grappig; 81 metaal; 82 web; 84 toegang; 86 neteldier; 87 genegen; 90 eilandje bij Venetie; 92 en 94 omroepvereniging (afk.); 93 in gebruik geven; 94 zie 92; 96 liefhebber (2); 99 vod; 100 ge- zagsorgaan; 102 gevangenis (17); 103 melkklier; 105 wedinstelling (afk.); 106 voordat (IS); 107 ransel; 108 gewoon (6); 109 kleur. VERTICAAL: 1 aardappelgerecnt; 2 rivier (Spaans); 3 soort functic (5); 4 slaapplaats; 5 weldoorvoed; 6 en 8 als voren; 7 afbeelding van heilige (18); 8 zie 6; 9 sap; 10 vacht; 11 zonder zedelijke overweging; 12 ont- kenning (1$); 13 voorzetsel; 16 zijtak v/d Donau; 18 omdat; 21 sterke- drank; 22 ongebogen (13); 25 ver- driet; 26 soort roos; 29 ijzeren staaf; 30 en 80 zeer jong; 32 en 33 klbur- stof; 34 en 85 kleur; 35 een der Ver. Staten; 37 handeling; 40 vreemde munt; 41 manspersoon; 43 kaartspev ler; 45 provocerend; 47 werelds,mo dern (19); 49 beheerser der Onder- wereld; 50 en 62 hemeliichaam, 52 en 63 jongensnaam; 53 sein; 55 dorp op Ameland; 57 Europeaan; 61 buitendijks land; 62 zie 50; 63 zie 52; 64 verdriet; 66 smalt 68 toe- vlucht; 69 visolie; 70 streek; 72 bekende waterval; 75 vleinaam (21); 76 bevel; 78 donker; 80zie30;81 en 83 ambtskledij; 85 zie 34; 86 bloe- menslinger; 87 kledingstuk; 88 zeer groot, veel (12); 89 vrucht; 91 muziekspel; 92 slok, 95 afloop; 97 muziekteken (20); 98 wedloop; 1C0 plant met aardc; 101 Europeaan; 104 en 105 pauselijke rechtbank. r MEUBELEN WONINGTEXTIEl Vlaardingen dr. Wiaidl Backmamin- 1 gel "3 en 5. Telefoon 010- 442382.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3