Levertijden worden minder lang Volgens Amerikaanse onderzoeken VW-gordel komt als beste uit de bus Nieuwe Rover 16 met 6 cilindermotor Polo S Sport: f el en zuinig Veel aandacht voor afwerking Renault 20 TS 2 Litres met totaal nieuwe motor In modeljaar 1978 Chevrolet Mallhu werd geheel nieuw ontworpen Service-problemen Reliant opgelost I Voorgloeieri Aan de pomp Weinig verschil Dacia definitief bij EngelbertNV Luxeus Overzichtelijk Nog mooier 43-516 door PAUL HOUKES P mm II wwywtww^wwwwwwwwvyvwiwAWWWi WOLINMJAG ZO OktzotK iv Pittige Golf Diesel werd onverwacht wereldsukses Er zijns soms van die auto's die na hun introduktie zo goed bij het pubiiek blijken aan te slaan, dat zalfs de fabrikant en de importeur er een beetje bleek van worden. Dat geldt in hoge mate voor de Volkswagen Golf in de dieseluitvoering: een auto die in slechts enkele maanden zo'n overweldigend sukses bleek te zijn, dat de werknemers die 'm aan de band moeten assent- bleren het allemaal niet meer bij kunnen houden. Het is eigenlijk een beetje ondankbare taak, om een dergelijke auto te testen. Immers: het zou heel goed kunnen gebeuren, dat iemand die een positieve rij-impressie leest, mede daardoor op de gedacht komt om ook eens een proefrit met zo'n wagen te gaan maken. Als men echter besluit zo'n VW Golf Diesel te kopen, dan moet men toch nog wel een flink poosje wachten, tot men er in rijden kan. Toch is er, volgens importeur Pon in Leusden, goede hoop dat die langzamerhand al te lange wachtpe- rioden over enige tijd aanzienlijk korten worden. Dat zou fijn zijn, want die Golf Diesel is een auto, waar heel wat Nederlanders snel in zouden willen rijden. We hadden'm een weekje te logeren, die Golf Diesel. En na afloop van dat weekje war en we helemaal overtuigd: het onverwachte sukses van dit type is zeker niet verwonderlijk. Het is ge- woon een erg fijne auto: een wagen met eigenschappen die je van een die sel niet zo gauw zou verwachten. Er zijn in het dagelijks gebruik maar enkele momenten waarop je inder- daad merkt dat je een diesel bestuurt. Dat is als je de wagen start en 'm stationair laat lopen, en als je 'm naast de pomp parkeert, om te tanken. Om bij dat eerste te beginnen: er moet bij een koude start natuurlijk even voorgegloeid worden. Als dat gebeurd is kan men mormaal starten, en de motor loopt dan ook ogenblik- kelijk. Langer dan een halve sekonde hebben we die sleutel niet in de start- stand hoeven houden. Na het starten, by het stationair draaien, is het typische dieselgeluidje, dat men van de „grote" diesels zo goed kent, over- duidelyk hoorbaar. Er is geen twyfel over mogelijk: onder de motorkap huist geen konventionele benzine- motor. Maar het gekke is, dat dat geluid volledig verdwijnt, zodra je het gaspedaal intrapt en wegrijdt. Als een passerende wandelaar niet let op de aanduiding „D" op het exterieurvan de wagen, dan zou-ie beslist niet weten dat hij door een diesel ge- passeerd werd. De eerste kilometers is dat toch wel een wat vreemde gewaarwording. Maar al snel verandert die verbazing in waardering en zelfs enthousiasme. Want ook in andere opzichten is die Golf Diesel eigenlijk helemaal geen diesel. Het is genoegzaam bekend: een die sel heeft de naam nogl eens traag en lui te zijn. In sommige gevallen is dat inderdaad terecht. Wel, daarvan is bij de Golf geen sprake. In het rijgedrag is, als de motor op bedrijfstempera- tuur is gekomen, op geen enkele manier te -merken dat je diesel rijdt. Pittag, met een zeer behoorlfjke acceleratie en net zo soepel als heel wat van z'n benzine-neefjes. Een ac celeratie vanuit stilstand tot 80 kilo meter per uur in nog geen 11 sekon- den is helemaal niet slecht. En dan dat tweede aspekt: het feit dat je by de pomp wel goed merkt dat je in een diesel rydt. Er gaat zoals dat een diesel betaamt dieselolie in en dat betekent een heel wat lagere literprijs dan wanneer je op „super" bent aangewezen. De grootste verrassing is echter wel, dat die Golf bijzonder zuinig met die toch al goedkopere dieselbrandstof omspringt. Een gemiddelde van 1 op 16 is heel normaal, terwijl een goede vriend, die ook een Golf Diesel rijdt, zelfs beweert zonder enige moeite 1 op 18 te halen. De in dit type toegepaste diesel- motor, met een inhoud van 1471 cc goed voor zo'n 50 DIN pk, is zoals bekend door Volkswagen ontwikkeld en wordt gebouwd in de fabriek in Salzgitter. Men is er in geslaagd, de voordelen van de dieselmotor te kombineren met die van de konventionele benzinemotor. Een zeer kompakte bouw en dat ondanks allerlei extra voorzieningen, die bij een diesel nu eenmaal onmisbaar zijn en een ruimtebesparende montage dwars voorin met een bovenliggende nokkenas die wordt aangedreven door een getande riem. Natuurlijk moesten tijdens de ontwikkeling van deze motor tal van problemen en orobleempjes worden opgelost via indere konstrukties dan gebruike- ijk. Zo wordt de brandstofpomp bij- 'oorbeeld aangedreven door een andriem. Die brandstofpomp vormt ;en verhaal apart: dat is een mecha- lisch roterende pomp die zeer een- ■oudig is van konstruktie en geheel )nderhoudsvrij. Nieuw gekonstrueer- le wervelkamers zorgen voor het uinige, maar ook schone verbran- lingsproces. let besluit om een kleine diesel- notor te gaan ontwerpen nam Volkswagen al in 1974, gedurende de oliecrisis. Maar de zuinigheid van de motor was niet het enige argument om een dergelijke toch wel ingrijpen- de operatie op touw te zetten. Ook de milieuvriendelijkheid speelde een grote rol. Wat de motor betreft willen we verder dan nog even kwyt, dat de koude start wordt vergemakkelijkt door een trekknop onder het dash board, die fungeert als koudestart- versneller. Die knop moet men 's morgens vroeg even uittrekken, waardoor men het inspuittijdstip wat vervroegt. Hierdoor slaat de motor beter aan, omdat de brandstof eerder in de hete gekomprimeerde lucht wordt gespoten. Hiermee wordt ook het ontstaan van de bekende blauwe diesel-walm in de uitlaatgassen voor- komen. Het plaatsen van een nieuw ontwik- kelde, kleine dieselmotor in de ver- trouwde Golf was natuurlijk een zeer ingrypende verandering. Een modifi- katie, die zoals gezegd heel wat voor delen biedt: zuinig ryden, minder schadelijke uitlaatgassen en een lagere brandstofprys. Daarnaast is er in de Golf Diesel weinig veranderd ten opzichte van zijn benzine-familie- lid. De auto blijft wat je was: de bekende sukselvolle Golf met al zijn voor delen. Een uiterst handzame auto, die zowel in de stad als op de buiten- weg zeer plezierige eigenschappen heeft. De afWeking en uitrusting zijn prima verzorgd: daar kun je als beryder in de middenklasse echt geen klachten over hebben. De wagen ziet er vooral van binnen zeer netjes uit, met ruim- schoots voldoende ruimte voor de voorinzittenden en een zeer behoor- lijke ruimte achterin. Niet al te lange personen kunnen het ook op de achterbank nog heel goed uithouden. De bagageruimte is ook helemaal niet slecht en in voorkomende gevallen kan die nog's flink vergroot worden door de achterbank weg te klappen. De grote achterdeur biedt gemakke- lijk toegang tot het achter-interieur. Uiterlijk bezien is de Golf een be- scheiden wagen, wat afmetingen be treft. Met zo'n 3,70 meter is erzeer vaak nog wel een parkeerplaatsje te vinden, terwijl de handzame draai- cirkel van zo'n tien meter n6t lekker is. Er is een overzichtelijk dashboard, waarin de diverse bedieningsorganen juiste plaats zijn gemonteerd. Kortom: de vertrouwde VW Golf, die al vele duizenden weggebruikers heel wat rijplezier heeft geschonken. Het plezier wordt - het mag best's hardop gezegd worden - in de Die- sieluitvoering echt nog wat groter. Het enige nadeel, dat aan die diesel motor is verbonden hebben we al ge- noemd: de aanzienlijke levertijden. Maar nogmaals: dat zal in de nabije toekomst echt wel beter worden. Pas dan, als die Golf Die Maar nogmaals: dat zal in de nabije toekomst echt wel beter worden. Pas dan, als die Golf Diesel na een week of drie, vier afgeleverd kan worden, begint de 6chte opmars van deze auto. Want dat het sukses dan n6g groter wordt, dat durven we rustig te voorspellen. en kontrole-instrumenten op de De meest doeltreffende van alle auto- gordels is de door het VW-concern ontworpen Gordomatic. Deze kon- klusie komt uit evrschillende in de VS gehouden onderzoeken naar vo- ren. Het Amerikaanse ministerie van ver- keer stelde in een vergelijkend onder- zoek vast dat de inzittenden van een VW-Golf met de Gordomatic drie- maal minder kans op dodelijke ver- wondingen hebben als in een zelfde soort auto met driepunts rolgordels. De Amerikaanse adviesmaatschappij „Economics and Science Planning" vergeleek de gordel o.a. met Ait bag en kende het passieve VW-veiligheids- systeem een viermaal betere bescher- ming toe. Het ..Highway Loss Data Institute", gevormd door Amerikaanse motor- voertuigenverzekeringsmaatschappij- en, vergeleek de aantallen verwondin- gen by inzittenden van VW-Golf's, vooizien van driepunts rolgordels en bij inzittenden van V.W.-Golf's met de VW-gordomatics. Ook hier een on- dubbelzinnig resultaatinzittenden van de VW-Golf met VW-gordomatic hebben 27 pet. minder kans op ver- wondingen. De VW-gordomatic iseenverdere ont- e-absocberemJe Oprolautomaat veiligheidsgordel wikkeling van de gebruikelijke drie- puntsgordel. Het systeem bestaat uit een diagonaalgordel en een energie- absorberende kniesteun, die de knie- en van de inzittenden beschermt. De gordel loopt diagonaal over de voor- kniebesch«rmer> rolautomaat onder de stoel bevestigd het andere is met de deur verbonden. Zowel de bestuurder als de passagier worden bij het in- en uitstappen niet gehinderd, want de gordel van de Gordomatic zwenkt metde deur mee. Wordt de deur gesloten, dan trekt de gordel zich weer automatisch over het bovenlichaam. Het goede resultaat van de Gordoma tic is zowel te danken aan het feit dat de automobilist de gordel altijd om- heeft als aan de kniebescherming door het kniekussen, dat in vergeUj- king met een heupgordel een hogere bescherming biedt. VW heeft ondertussen ca. 90.000 voertuigen met de Gordomatic uitge- rust. Het kost in Nederland als meer- uitvoering voor de Golf tussen de f 345,- en f 730,- (incl. BTW), af- hankelijk van het modeL stoel. Het ene uiteinde is met een op- WWVWWW^WWWWWWWWVWVVWWWWWVWWWVWWWi 'WWWyWWVWWWVaWWVWWWWtfWWWVWVWWtfVWW* Volkswagen heeft een nieuwe, spor- tieve uitvoering van de VW-Polo S op de markt gebracht: de VW-Polo S Sport. Een auto die niet alleen qua sportpakket maar 66k qua prijs zeer aantrekkeiyk is. Van dit type is slechts een beperkt aantal verkrijg- baar. De VW-Polo S Sport heeft een 1092 cc/50 pk motor, die goed is voor een topsnelheid van 142 km/u en een ac celeratie van 0 tot 80 km/u in 9,6 se- konden en van 0 tot 100 km/u in 15,4 sekonden. Ondanks die sportieve pres- tatie neemt deze motor genoegen met normale benzine en springt daar- mee zeer zuinig om: DIN-verbruik 8,1 liter per 100 km. De nieuwe VW-Polo S Sport kost f 12.595,- inclusief BTW. Dit is slechts f 394,- meer dan de VW-Polo S. Hiervoorkrijgt men dan het volgen- de sportpakket: marsrode signaal- kleur, zwarte sportstrepen op de flan- ken, zwarte steenslagbeschermers op de achterspatborden, sportieve wiel- sierringen, sportstuur, sportive pook- knop, console voor in bouw van radio toerenteller. Op de „Motorfair 1977", die dit jaar voor het eerst in Londen wordt ge houden, worden de nieuwe 6 cilinder Rovermodellen gei'ntroduceerd. Het zijn de Rover 2600 en Rover 2300, uiterlijk sterk gelijkend op de 8 cilin- der Rover 3500. „Auto van het jaar 1977". De komst van deze nieuwe 6 cilinder modellen werd reeds by de introduk tie van de Rover 3500 aangekondigd. De motor is geheel nieuw, de eerste die sinds het samengaan in Leyland- verband door Rover is ontworpen en ontwikkeld. De motor is een 6 cilin der in-lijn met aluminium cilinderkop bovenliggende nokkenas en 2 SU-car- burateurs. De Rover 2600 heeft een inhoud van 2597 cc en een vermogen van 136 Din pk bij 5000 RPM. De Rover 2300 heeft een inhoud van 2350 cc en een vermogen van 123 Din pk by 5000 RPM Verwacht wordt dat de Rover 2600 volgend jaar ook in Europa leverbaar zal worden. De Rover 2300 komt een jaar later voor de export beschikbaar. H. Englebert nv is thans een defini- tieve overeenkomst aangegaan met de Roemeense fabrikant van Dacia vooi de import van deze personenauto in Nederland. Kort voor de RAl-ten-, toonstelling, in februari jl., werd dit voornemen reeds aangekondigd. Dacia, een in licentie gebouwde wagen van Franse origine, werd ook tijdens deze RAI al getoond. Englebert verwacht de Dacia begin 1978 te kunnen uitbrengen. Behalve binnen het eigen verkoopnet van Skoda en Polski Fiat dealers zullen ook nieuwe dealers voor dit derde Oosteuropese merk van de Voor- schotense importeur worden aan- getrokken. De werving daarvoor is gestart. In prijsstelling - nog geen f 13.000,- - sluit het nieuwe merk aan bij beide andere gevoerde merken, qua motor- vermogen valt de Dacia met 1300 cc tussen Skoda en Polski in. De dealers krijgen aldus de beschikking over een zeer gevari;erde reeks merken, typen en modellen, die zowel in prijs als vermogen op elkaar aansluiten. Dacia zal worden uitgebracht in drie versies: het type 1300 sedan en de daarvan afgeleide „break", en voorts in een door de importeur opge- bouwde luxe uitvoering van de sedan. De standaard-uitvoering wordt in Nederland geleverd met achterruit- verwarming, achteruitryiichten, hoofdsteunen, rolgordels enzovoort. Renault heeft voor haar suksesvolle 20 een totaal nieuwe motor ontwikkeld, die geleverd zal worden op het nieuwe topmodel, de 20 TS 2 litres. Het is een „Association"-motor, vervaardigd in de fabriek in Douvrin, 4 cilinders met een inhoud van 1995 cc. Daarnaast is bij de TS 2 litres nog meer aandacht besteed aan het komfort en de uitrusting, hetgeen ertoe heeft geleid dat werkelijk van een topmodel kan worden gesproken. Op de punten veiligheid en funktiona- liteit heeft de wagen uiteraard niets hoeven inboeten op de huidige modellen, integendeel. Ook het nieuwe model heeft, zoals de komplete 20-lijn, voorwielaandrij- ving. De nieuwe krachtbron bestaat uit een onder druk gegoten licht- metalen cilinderblok, voorzien van een bovenliggende nokkenas, aange dreven door een getande riem. Boring x slag x 82, compressieverhouding 9,2 1. De motor levert een vermo gen van 110 PK bij 5500 toeren. De wagen kan zowel worden geleverd met mechanische als met automati- sche versnellingsbak. Nog wat technische gegevens: de 20 TS 2 litres heeft onafhankelyk ge- veerde voorwielen door mid del van driehoekige wreldraagarmen. In de schroefveren zijn hydraulische te- leskoopschokdempers geplaatst. De achterwielophanging gebeurt door middel van dwars- en in de langs- riching geplaatste wieldraagarmen. Ook hier zijn er schroefveren en buiten He veren geplaatste hydrau lische teleskoopschokdempers. Zowel voor als achter is een stabilisator ge monteerd. De stuurinrichting is hydraulisch be- krachtigd. Voor zijn schijfremmen, achter trommels. Een flinke mate van luxe kan de 20 TS 2 litres niet ontzegd worden. Er is vooral aan de uitrusting van de wagen veel aandacht besteed. Zo is er bij- voorbeeld een centrale elektromagne- tische portiervergrendeling, waarmee de vier portieren gelijktijdig worden vergrendeld of qntgrendeld door de sleutel in het dot van een van de voorportieren te steken. De wagen heeft speciaal ontworpen meubilair, dat veel steun aan de bestuurder en de inzittenden biedt. De achterbank biedt mogelijkheden genoeg om zo nu en dan eens te varieren. Als de wagen door vier of vijf personen wordt gebruikt biedt de bagageruimte bereikbaar door de achterdeur - behoorlijk wat ruimte. Wordt de 20 TS door slechts twee personen bereden, dat kan door de achterbank in zijn normale posi- tie te laten en de rechter voor-leuning 45 graden naar achteren te kantelen een relaxpositie worden verkregen. Daarnaast is het ook mogelijk, dq achterbank weg te klappen, zodat men de bagageruimte optimaal kan benutten en als ook dat voor omvangrijke bagage nog niet genoeg is, kan men de achterbank door enkele eenvoudige handelingen zelfs helemaal verwijderen, zodat men een stationcarmodel krijgt. Het dashboard is overzichtelijk en funktioneel. Er zijn vier ronde in- strumenten in geplaatst, waarin de De Malibu Classic, zoals-ie in 1978 ook in Nederland op de wegen tezien zal zijn. De nieuwe krachtbron, die gemonteerd wordt in het nieuwe topmodel van de Renault-20 serie. diverse kontrole-organen zijn onder- gebracht, zoals de benzinemeter, koelv loeistof tempera tuur- en volt meter, snelheidsmeter, kilometertel- ler en dagteller, elektronische toeren teller en de nodige kontrolelampjes, waaronder die voor de slijtage van de remblokken. Ook is een uurwerk ge monteerd. In het midden van het dashboard zijn de bedieningsorganen voor verwar- ming en ventilatie ondergebracht. Daarboven zitten enkele schakelaars. Natuurlijk zijn de schakelaars voor richtingaanwyzer, verlichting en ruitewisser (met 2 snelheden en elek- trische sproeier) aan de stuurkolom gemonteerd. Het dashboard is verder nog uitgerust met een konsole, waar in de asbak en de aansteker en een opbergruimte is ondergebracht. Hier- in kan men ook de radio inbouwen. Door het grote glasoppervlak biedt de 20 TS 2 litres een uitstekend uit- zicht naar alle kanten. De zijruiten hebben een speciale gebogen vorm gekregen. Er zijn grote halogeen kop- lampen, die van binnenuit verstelbaar zijn. De wagen is standaard uitgerust met gordels met oprolautomaat. Als extra kan het model worden ge leverd met air conditioning en elek- trisch bediend schuifdak. De prijs is nog niet bekendgemaakt, maar die zal in ieder geval hoger liggen dan de huidige TS, die een dikke 26 mille kost. Details omtrent uitvoering en prijs zijn nog niet bekend. Voor British Leyland betekent de in troduktie van deze nieuwe 6 cilinder uitvoeringen van de Rover in de U.K. een belangrijke aanwinst. Er kan nu voor de „Auto van het Jaar" een keu- ze gemaakt worden uit 3 types. IVVVWVVWWWyWWWftfWWWWWWWtfNWWVWWWWWWWWWVWWWWWWWVWWWV Zo langzamerhand maken de diverse automerken weer hun nieuws voor het nieuwe modeljaar, 1978, bekend. Dat geldt ook voor Chevrolet,die nu aankondigt dat het type Malibu hele maal vernieuwd wordt. Het betreft een geheel nieuwe serie auto's in de middenklasse, leverbaar in diverse uit voeringen. Alleen de type-aanduidin- gen zijn nog zoals ze war en: Malibu, Malibu Classic en Monte Carlo. De modellen zijn alle leverbaar als coup6, als 4-deurs sedan en als vijf- deurs stationwagen. De wagens zijn een stuk kleiner ten opzichte van het vorige model: bij de coupd scheelt het 31 cm en by de sedan-modellen zelfs 41 cm. Ook het gewicht is afge- nomen. De coupd is 243 kilo lichter, terwijl de sedan 274 kilo minder weegt. Ondanks die verkleining zijn de binnenmaten van zowel interieur als kofferruimte weer wat begroeid ge worden. De 6 cilinder lijnmotor, die tot nu toe in de Malibu werd gemonteerd, is vervangen door een V-6. Deze motor heeft een inhoud van 3,3 liter. Er is ook een nog grotere V-8 leverbaar met een inhoud van 5 liter. Ook het stationwagen-model is lich ter en kleiner ge worden. Daarentegen werd de laadopening vergroot, terwyl de achterdeur van een totaal ander type is. Die deur klapt in tweegedeel- ten weg: het glasgedeelte naar boven en het onderste stuk naar beneden. Een toch wel uniek foefje. Naast de wijzigingen die tot nu toe genoemd werden zyn er nog tal van andere mo- difikaties aangebracht. Veel aandacht is bijvoorbeeld besteed aan het kom fort en de geruisloosheid van dit type. Niet dat die tot voorheen beneden peil was, maar beter kan het altijd, zo vinden die Amerikanen. Wie Europese auto's gewend is vindt de Malibu en Malibu Classic-typen ei genlijk al luxueus genoeg. maar mooier kan het altijd nog. Bijvoor beeld met de monte Carlo, die er nog aanzienlijk fraaier uitziet dan de „nor- male" Malibu's. Ook die Monte Carlo is geheel op- nieuw ontworpen, korter (32 cm) en lichter (362 kg) dan zijn voorgange'r. Om gewicht te sparen zijn bij dit mo del diverse onderdelen, zoals de mo torkap, het kofferdeksel en de bum- perversterkingen, van aluminium ver vaardigd. Dit model is leverbaar met een 3,8 liter 6 cilinder of een 5 liter V-8. De overige Chevrolet-modellen hebben voor 1978 aanzienlijk minder wyzigingen ondergaan. De Impala en de Caprice zijn weer wat kleiner ge- worden (gemiddeld 30 cm) en 300 kilo lichter, terwijl ze een nieuwe grille hebben gekregen. Ook zijn er nieuwe motoren leverbaar: een 4,1 liter 6 cilinder en twee V-8 motoren met een inhoud van respektievelyk 5 en 5,7 liter. De Chevrolet kreeg voor 1978 een nieuw front en een gewijzigde achter- kant. De aluminium bumpers werden vervangen door energie-absofberende delen van kunststof. De wegligging verbeterde door een andere wijze van wielophanging. Het kleine Chevrolet-model, de Nova, die leverbaar is als 4 deurs sedan en als coupe, werd nauwelijks gewijzigd, terwijl de Corvette, die volgend jaar 25 jaar bestaat, een nieuwe achterzy- de en een geheel nieuw interieur kreeg. Chevrolet is zeker geen goedkope au to. Helaas zal niet iedereen in de gele- genheid zyn, serieus de aankoop van een dergelijke automobiel te overwe- gen. Feit blyft echter toch, dat de Amerikaanse automobielindustrie de laatste jar en heel wat veranderingen heeft aangebracht, voor een groot deel daartoe gedwongen door energie- besparende eisen van de Amerikaanse overheid. Vandaar dat ze aanzienlyk kleiner en lichter zyn geworden, zon der in te boeten op komfort of ry- plezier. Een ontwikkeling, waarbij Genera] Motors zeker in de voorste gelederen heeft gelopen. Juist om die reden wordt de Ameri kaanse auto ook in Europa en ons land steeds populairder. Ook al is zo'n wagen (nog) voorbehouden aan een relatief kleine groep weggebrui kers. De service-problemen van de exklu- sieve Reliant Scimitar GTE, de wagen die sinds januari van dit jaar in ons land wordt geimporteerd, zijn opge lost. De wagen is uitgerust met een Ford V 6-motor en een versnellings bak van hetzelfde merk. De Reliant-importeur heeft een overeenkomst gesloten met de Ford service-organisatie, waardoor de Reliant Scimitar-bezitters voor onderhoud en reparatie terecht kun nen by Ford service-stations. De voor ons land geldende garantie- termijn op de in de wagens gemon- teerde Ford komponenten is vast- gesteld op 12 maanden of 20jQ00 kilometer. Met betrekking tot de handgeschakelde versnellingsbak wordt alleen garantie verleend, als de oorzaak van de storing niet is gele- gen in de voor Reliant uitgevoerde technische wijzigingen in verband met de gemonteerde Reliant over drive. X

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5