i&N F0T0- STRIP- VER- HAAL amro bank ftp AUTC van i de WEEK POLDERMAN mazaa LANDMAN Waldo Citroen SCHIEDAM B.V. VAN GORP &EH Bedacht door Bang&Olufsen WALRAVEN I EN DEKKER Beomaster 2400 HM B en W willen af van hinclerwet Borstonderzoek bij mannen RENAULT 5 Scholing PSP Meer subsidie "HOUSE OF LORDS" ATTENTIE J. Nekeman Rijken en de Lange Snijders HiFi Stereo Radio Star u TOYOTA Automobielbedrij f Automobielbedrij f PriveClub B.V. Automobielbedrijf te bewonderen bij: Schipper Elektro Detailhandel bv Expositie WOENSDAG 2 NOVEMBER 1977 IdsE?!*4« If i!t s 44-67 RR De Amro Bank verhuist. Op 9 november a.s. openen wij onze geheel verbouwde bank aan de Gerrit Verboonstraat 15 te Schiedam. 3T Schiedam Laan v Bol'es 2 Schiedam -Groenoord TeL 710643 Noordmolenstraat 17 Schiedam Tel. 266233 afd. Verkoop Singel 4145 Schiedam- Tel. 262430 Nieuwlandplein 1517 Schiedam Tel. 010—708222 MITSUBISHI Grote Markt 3537 Schiedam :;Z0M$a'£ ■MH||||Mngg|| praktische tips voor fotografen indevormvan eenfoto-drieluik In de fotohandel heb ik een leuk boekje onldekt. Eigenlijk is bet een foto-album met een gratis boekje cr bij. Het heet: "Breng het hele jaar in beeld" en blijkt een wegwijzer te zijn voor mensen, die hun leven, zoals dat reilt en zeilt, in foto's willen vastleggen. Het plezierige van dat boekwerkje is, dat het samen met de lezer het hele jaar doorw andelt en hem wijst op alles, wat de moeite van het fotograferen waard is. Daarnaast geeft het, met een heleboel foto-voorbeelden er bij. allerlei tips hoe je bepaalde djngen op de boste manier kunt fotograferen. Waarbij me is opgevallen, dat het is geschreven door een foto-amateur, zodat het ook begrijpelijk is voor de "beginners". Er worden - zoals gezegd - allerlei onderwerpen in dat boekje besproken. Hoe je televisie-foto's kunt maken bijvoorbeeld. En hoe je in winterse dagen met mooie foto's kunt thuiskomen. Het "flitsen" komt uitvoerig aan de orde. En ook: kinderfoto's maken. Tips voor fotogeschenken op Moederdag. Hoe je bloemenfoto's maakt. Welke filters er zijn en waar je ze voorkunt gebruiken. Tips voorde vakantie. Foto's in mist en regcn. Van dia's foto's laten maken. En werken in de donkere kamer Hoe goed de gang van het jaar wordt gevolgd blijkt uit de laatste tips van het boekje. Die hebben betrekking op het maken van een eigen fotowenskaart en het fotograferen van het vuurwerk op Oudejaarsavond. - De foto's hierboven zijn overgenomen uit dat boekje. Ze laten zien dat het verstandig is om een onderwerp van alle kanten te bekijken. Zelfs zo'n simpel werkje als het schoonmaken van een fiets levert dan een aantal Icuke plaatjes op. De derde foto vind ik het meest geslaagd. Om uw geldzaken te regelen, een rekening te openen of voor een betrouwbaar advies bent u van harte welkom bij uw Amro Bank. Bovendien is er tot St. Nicolaas voor jong en oud een spaaractie. ledereen die tot die datum een gewone spaarrekening opent met een eerste inleg van tenminste/15,- of 100,- op de andere spaarrekeningen, krijgt daar van ons een aanmoedigingspremie van 7,50 bovenop. Bovendien kunt u - zolang de voorraad strekt - voor de zeer speciale prijs van 12,50 (in contanten te voldoen) in het bezit komen van het "Logboek Natuur", een verkenning van twaalf Nederlandse natuurgebieden. In verband met de officiele opening van het verbouwde kantoor zal onze vestiging aan de Westvest 36 vanaf woensdag 9 november a.s. te 12.00 uur gesloten zijn. Nota bene: onze openingstijden zijn: Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en iedere donderdagavond van 17.00 tot 19.00 uur. Bent u in de buurt, kom dan even langs. SCHIEDAM - B. en W. willen van hun bevoegdheid om hinderwetver- gunningen uit te reiken af. Deze taak - plus het onderzoek dat eraan voor- af gaat - dient volgens hen door het openbaar Lichaam Rijnmond te geschieden. De wet maakt dat ook mogelijk en zowel Vlaardingen als Rotterdam gingen onze stad al een tijd geleden hierin voor. Groot voordeel: alle kosten die aan het handhaven van de hinderwet ver- bonden zijn vallen weg en dat scheelt Schiedam honderdtwintig a honderd- dertigduizend gulden per jaar. De enige ambtenaar die zich full-time met de hinderwet bezighoudt, wil best bij Rijnmond gaan werken en voor de anderen zijn er gemakkelijk nieuwe taken te vinden. SCHIEDAM - Schiedammers halen hun gezondheid niet graag gratis. Als Tuberova voor enig onderzoek geen bijdrage vraagt, komen er onmidde- lijl veel minder mensen opdagen. Ja U leest het goed, er staat geen bijdra ge. Dat deel Tuberova in een adviesnota aan de raadskommissie voor sociale zaken en volksgezondheid mee. Die beslist vanavond over de subsidiering van het borstonderzoek voor 1978. Er is nog een argument, dat de heren raadsleden er wel toe zal brengen1 voor de bijdrage (f. 3,50 per persoon) te stemmen. Een gratis onderzoek kost, zo becijfert Tuberova nauw- keurig f. 44.408,-extra. Nu vraagt Tuberova van de gemeente f. 35.165 - V V MS Ook de Renault 5 heeft voor het nieuwe modeljaar 1978, dat inmid- dels al weer voor de deur staat, de nodige wijzigingen gekregen. Geen wijziging die je spektakulair zou kun- nen noemen, maar toch blijft men, ook bij dit model, steeds weer bezig te proberen, zo'n wagen nog wat te verbeteren. Zo zijn bijvoorbeeld de ruitewissers vergroot, terwijl tevens een sterkere ruitewisser-motor is toegepast. Ook de eenvoudigste uitvoering, de "ge wone" 5, heeft twee snelheden op de ruitewissers. Verder is, om nog maar iets te noemen, op alle modellen be- halve de 5 met 850 cc motor een diagnosestekker aangebracht, die snelle opsporing van eventuele man- kementen aan de motor mogelijk maakt. De zeer zuinige Renault 5 Wilt U meer informatie over deze autorubriekbel dan 010 - 346711 en vraag even naar de advertentie-afdeling. SCHIEDAM - Op elke tweede en vierde maandag van de maand gaat de PSP scholingsavonden organiseren over het socialisme in theorie en praktijk. De eerste bijeenkomst vindt plaats op 14 november, vanaf half acht, adres: Zwaansteeg 8. Wie mee wil doen aan de kursus, dient zich wel twee literatuurmappen aan te schaffen. Samen kosten ze f. 12,-. lnlichtingen: Rein Vrielink, tel. 267569. SCHIEDAM - B. en W. willen Pro Juventute en Raymundus, allebei in- stellingen die iets pogen te doen voor het kind-in moeilijkheden, meer sub sidie geven. Tot nog toe dekte de ge meente slechts 47 proc. van de kos ten. Dat zou 50 proc. moeten wor den. Hiermee volgt Schiedam dan het ministerie van CRM na dat sinds 1975 50 proc. subsidue geeft. Als de raad accoord gaat, krijgt Pro Juventute f. 15.454,- extra en Ray mundus f.8.066,-. SCHIEDAM - Vanaf zaterdagmiddag 5 november exposeert Willibrord Baar in de Noordmolen. Hij stelt etsen en pentekeningen ten toon. Ter gelegenheid van de opening wordt van twee tot vier uur een receptie gehouden. GTL is nog komfortabeler geworden door het gescheiden remsysteem uit te voeren met een bekfachtiger. Ook zijn de achterruiten op dit model uit- klapbaar geworden. De middenkonsole die op enkele mo dellen standaard wordt geleverd is ook aangepast: hierin is voortaan, naast luinite voor een inbouwradio ook ruimte voor het monteren van een luidspreker. VALiXHALI U Oosthavenkade 89, Vlaardingen (Oost) tel. 010-358733 Wij maken u er op attent dat in prive club „House of Lords" v.a. 6 augustus ook echtparen van harte wel kom zijn. Ook nieuwe leden zijn natuurlijk van harte welkom. Shows, 1e klas service, 1e klas gastvrouwen, snacks gratis en nog veel meer. Kom en overtuig u zelf. Entree f 50,- echtparen f 35,- per persoon. Ge- opendj maandag tot vrijdag v.a. 20 uur tot 04.00 uur. Zaterdag en zondag gesloten. Telefonische inlichtin- gen na 20 uur. Een ideaal Beosystem vormt de Beomaster 2400 met de Beogram 4002 en de Beovox S45 |HONDA| es Tuner-versterker, 2x30 W, RMS 0,13% vervorming 2x50 W Muziekvermogen. Het summum van comfort: radio met draadloze afstandsbediening' Terwijl u op 'n toets hiervan drukt verschijnt op het paneel van de Beomaster een lichtsig'naal en klinkt het gtation van uw keus. Vier FM-voorkeur- stations, volumeregeling, platenspeler- en uit-toets Op het sensi-touch paneel (helemaal glad, bediening door lichte aanraking) nog een vijfde FM-mogelijkheid, in te stellen via de afstemschijf onder het deksel. Alle regel- en afstelapparatuur binnenin. Onder meer Phase Locked Loop, AFC, balans, stereo- mono, aansluitingen voor hoofdtelefoon en 2 groepen stereo-luidsprekers. Modulen-opbouw. vol-electronisch (betrouwbaar!), direct gekoppelde eindversterker, dubbele volume-regeling Prijs f 1.780- Sam. Esmeijerplein 9-10. Rotterdam, Tel. 010-203212 KorteLijnbaan 28, Rotterdam. Tel. 010-119400 Middellandplein 20, Rotterdam, Tel. 010-770990 Hoogstraat 137, Rotterdam, Tel. 010-124775 Spinozaweg 197, Rotterdam, Tel. 010-327700 Vierambachtstraat 121-125, Rotterdam, Tel. 010-256096 Noordmolenstraat 53-55, Rotterdam. Tel. 010-650537

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 2