Werkgelegenheid Gusto is nog best te redden Leden van praten over toen arbeidsgroep AMRO verbouwt FM-piraten ook in Schiedam aktief ^Schiedams Nieuwsblad Beukers en Jurling BV gaat nieuwbouw plegen waterweg in he! kort m Als de TV niets biedt.. De avonturen van (i I olgens not a I) 66-werk groep Schiedams Politienieuws Van Heijningen: „Heerlijk dat I)ombardement.... nipii PvdA vergadert -vSSTfl Studie Bad Voslau Diisseldorff Graz Predikbeurten Medische diensten door Marten Toonder Filmliga Passagetheater Stedelijk museum WOENSDAG 2 NOVEMBER 1977 44-514 SCHIEDAM - VLAARDINGEN - Bij tienduizenden zijn ze door de Duitsers weggesleept, de jonge Nederlanders die opgeroepen werden voor de arbeidsdienst. Hun wachtte drie afschuwelijke jaren vol honger, gevaar, bedrog en angst. Toch wil een van die arbeids- dienstgroepen een reunie houden om met de oude kameraden nog eens te praten over vroeger. Een deel van hen komt uit het westelijk deel van de Rijnmond. Onze krant ging langs bij de heer van Heij ningen, die met zijn zoon in Vlaardingen een schildersbedrijf heeft. Wachteenbeven'.H^" DekngcJtaSraaj-Bulldogheeftis mijngicteJHijinoefc v0"klaartd^ijnieef$w®vande\mii naarde draak rooVovarva) vanai&teraiiaidJJkmoek \jtoebrenjgen jedus veHioiw TMecnaarnetfuseaii /jawii yeen teciit enV ru^y,,.*. w,.. ordeUkwil roeinen 7Laafcdc^deknofb^rvn ea* en daanomosat Holle met myirtie om ^^tfiapleertor&'datdraken tjen ^chuilplaab jnetbe&taanendub... '6odedraakbewij2en|J rant en owe! pualig.heren/ustig! _aafcde note briomfcren oner deemotiei'Deweten- FenDRAAK.J SCHIEDAM - Een goede toekomst voor Gusto wordt voornamelijkverhinderd door de starre houding van de IHC-direktie en werfgroep 1waarbij het Schie- damse off-shorebedrijf is ingedeeld. Dat blijkt uit een nota, die de werkgroep werkgelegenheid van D'66 afgelopen vrijdag uitbracht. Het stuk geeft vrij gedetailleerd aan, hoe Gusto-Schiedam kan worden ge- red. Twee adviezen worden door de demokraten gegeven: orders op de korte termijn vindt de Schiedamse werf in de metaalkonstruktie, waar- mee men aan de Merwedehaven de nodige ervaring heeft. Met name het werk aan de Oosterscheldedam zou de arbeiders lang bezig kunnen hou- den. Tegelijkertijd moet Gusto voor- bereidingen treffen voor de langere termijn. Dan is er voor het bedrijf ook een goede toekomst weggelegd als leve- rancier van speciale konstrukties op het gebied van bagger, off-shore en eventueel mijnbouw. Daarvoor is op de werf voldoende mankracht en know-how aanwezig. Gusto dient dan wel de wereldmarkt beter af te tasten dan tot nog toe het geval was. Bovendien moet de direktie investe- ren in een nieuwe afdeling die proto types test en bouwt. D'66 komt tot die konklusie na een uitvoerige studie over de plaats van Gusto binnen het systeem van de Nederlandse scheepswerven. Met vele deskundigen konkludeert de partij, dat het bedrijf niet thuishoort in werfgroep 1waar de beleidskommis- sie scheepsbouw haar heeft onder- gebracht. Daarin zijn zeer grote ondernemingen met een breed aanbiedingenpakket ondergebracht. Gusto zou, aldus de demokraten, veel meer op zijn plaats zijn bij de werven die zich toeleggen op de bouw van baggermolens en vaste off-shorekonstrukties. Als al die bedrijven de handen ineen slaan, is het ook mogelijk - aldus nog steeds de experts - het buitenland met suk- ces te bekonkurreren. Tot een dergelijke konklusie komt het efficiency-bureau McKinsey dat Gusto heeft doorgelicht. Het zag een redelijke kans voor Gusto, ook al ging het uit van inmiddels achter- haalde, sombere prognoses voor de off-shore. Nu de verwachtingen echter zelfs de voorspellingen van de weinige optimisten onder de experts behoorlijk overtreffen. wint het McKinsey advies aan kracht. McKinsey biedt echter een alternatief en daarvoor kiezen de ondernemers: het terugbrengen van Gusto tot een ontwerpbureau, dat alleen nog maar voor andere werven werkt. Het rapport van D'66 cirkuleert al een week in de tweede kamer, onder hoge ambtenaren en onder de direk- ties. Naar aanleiding van het werkstuk heeft D'66-kamerlid Maarten Eng- wirda nieuwe vragen gesteld aan mi nister Lubbers van ekonomische za- -ken. Antwoorden die hij al eerder over Gusto kreeg, acht hij trouwens te vaag. PvdA noch CPN hebben tot op heden bij minister Lubbers inlichtingen ge- vraagd over zijn plannen met Gusto. Vrijdagavond kwart over tien troffen twee doenstdoende agenten bij tran- sportbedrijf v. Rijswijk in de 's Gra- velandsepolder iemand aan die zich zo vreemd gedroeg dat nader onder- zoek volgde. De man haalde hierop uit 'n doek die hij droeg een pistool te voorschijn en richtte dat op een van de politiemannen. Even later bleek het een speelgoedpistool te zijn dat hij met behulp van een doosje zwarte schoensmeer een wat "echter' uiterlijk had gegeven. Schoensmeer en een doek waarmee het pistool wa- ren ingewreven werden in het gras teruggevonden. De uit Belgie af- komstige J.H.M.F. werd mee naar het bureau genomen waar hij vertelde onderweg te zijn naar Amsterdam. Plannen tot beroving ontkende hij ten stelligste, zodat alleen procesver- baal in verband met overtreding van de vuurwapenwet kon worden opge- maakt. slecht voor ons geweest. Die stopten ons best wel eens wat toe. Zijn nachtmerrie begon een paar maanden nadat hij was gtrouwd. De Duitser Seitz, werkzaam op het arbeidsbureau van Vlaardingen, riep hem op voor werk in Duitsland. Toen hij een paar maal niet op zijn kantoor verscheen kwam een rechercheur in burger hem van zijn werk halen. "Toen moest ik mee naar het bureau en daar heb ik gezeten van drie tot zes. Ik mocht alleen maar naar huis, als ik beloofd de andere dag naar Seitz te gaan. Dat heb ik gedaan en die schold me verrot in het Duits en ik zou op transport gesteld worden naar Duitsland. Mijn bonnen werden ingehouden. Mannen van de arbeids- beurs brachten mij met nog meer mensen naar Venlo en daar werden we overgenomen door militairen die ons naar een karnp gebracht hebben bij Keulen. Daar kregen we niets anders te doen dan aantreden en de rotzooi opruimen. We waren als de dood, want we dachten: "dalijk sturen ze ons nog naar het Oost- front." SCHIEDAM - De vestiging van de AMRO op de Gerrit Verboonstraat is na een ingrijpende verbouwing heropend. Op de foto de telecheque. Dit apparaat maakt snelle fluttering van betalingsopdrachten mogelijk. De man achter de ba- lie belt even met de bovenverdieping en daar zendt men het beeld uit naar de kleine monitor op het bureau. Na enige tijd werd de groep van van Heijningen in Diisseldorff tewerk gesteld. De Nederlanders kregen onderdak in een school. Toen kwamen er duizend geallieerde vlieg- tuigen. "Het begon io in de nacht van vrij dag op zaterdag voor pinksteren. We hadden wel vaker alarm, dus ik bleef altijd nogal lang liggen en met mij een Groninger, Cor heette die. Dus wij blijven liggen. Op een gegeven moment ging ik er toch uit en ik zie drie van die Bengaalse vuren, fakkels noemden ze dat toen, die naar beneden kwamen. Daar bakenden de tommies het terrein mee af, waar de bommen moesten vallen. Nu waren er als schuilkelder zigzaggangen gegraven en daar gooiden ze dan biel- zen over en dan weer grond. Daar zijn we als de bliksem ingekropen. De vliegruigen gooiden brandbom- men en dat zijn van die vierkante pij- pen. Die bleven tussen de bielzen steken en dat ging branden. We stik- ten van de rook. Door de vlammen heen holden we naar het open veld en toen zaten we het: heel Diissel- dorf stond in brand. Als je dagen later nog met je schoenen over de straat wreef, dan sprongen de vonken van de straat op vanwege de fosfor." "We kregen allemaal een schop en we moesten puinruimen. D'r waren ook Fransozen bij en die gooiden het puin dan weer terug. Wij vonden het trouwens heerlijk, dat bombarde- ment. Als we in een gebombardeerde buurt moesten helpen, dan kregen we eten uit de gaarkeuken en dat was goed. Over het algemeen zijn de Diisseldorfer mensen trouwens niet Langzaamaan kreeg zelfs de stomste nazi door, dat het mis ging. Maar de ooriog werd voortgezet. Vijf dagen en nachten sleepten de Duitsers van Heijningens ploeg in een goederen- trein door Duitsland. Doel: Oosten- rijk, waar in de bergen fabrieken voor oorlogsmaterieel werden ui'tgehou- wen. Maar eerst was er werk te doen op de enorme Luftwaffebasis Bad Voslau. De Amerikanen maakten dat in een gruwelijke nacht ongedaan. Van Heijningen had vrij op de nacht van het bombardement, zodat hij niet net als mijn vader - midden tussen de ontploffende brjsantbom- men terecht kwam. „Ik zag die siga- ren uit de vliegende forten komen en ik kan hard lopen - nog nooit heb ik zo hard gelopen. Over prikkeldraad, overal overheen. Naderhand kwam ik terug en zag de lijken liggen. Die zon- dag zijn er een man of tachtig begra- ven. Later gooiden de Amerikanen foto's uit met Bad Voslau voor, tij- dens en na het bombardement. Er was inderdaad niks meer van over". Na de nodige omzwervingen werd van Heijningen met zijn vrienden in Graz tewerk gesteld. Maar van het Reich was al niet veel over. Van Heij ningen stelde vast, dat alle bankbil- jetten in zijn loonzakje hetzelfde nummer droegen en iedereen was als de dood voor het Rode Leger. „Net als in Wenen kwamen de Rus- sen er aan. Het barstte trouwens al van de Partizanen. Die kwamen ons 's nachts vragen: kom ook bij ons. Maar de Russen waren al zo dichtbij, dat die Hollanders dachten: barst maar, dan komen we helemaal niet meer weg. Die partizanen waren zo'n beetje kommunistisch en wij dach ten, dat de Amerikanen misschien tegen de Russen door zouden gaan. Bovendien waren we als de dood voor de kommunisten. Goed de Russen komen in Graz. En de eerste dagen mochten ze daar te keer gaan. Ze hadden en dag of drie vrij spel, plunderen en vrouwen pak- ken". „Op een gegeven moment stond er op het station een trein naar het wes- ten en daar konden we met mee. Het ging wel langzaam: de eerste dag vorderden we vijftig kilometer, want de Russische militaire treinen gingen voor. Op een station stond er zo'n Rus helemaal krom van de sloffen sigaretten en we kregen zo allemaal twee pakjes. Eigenlijk zijn de Russen op zichzelf goedsullen. Uiteindelijk kwamen we bij een brug. Aan de ene kant hing de rooie vlag, aan de andere kant de Amerikaanse. Zo gauw waren we bij de,Amerika nen of dat hele moffenzootje was nog intakt. Bij de Russen gooide iedereen z'n uniform uit. Daar zagen we die "hoge militairen bij de Ameri kanen in de auto zitten". De Amerikanen zorgden voor zeer omslachtig vervoer naar Duitsland. De mannen van de reunie zijn er nog niet in geslaagd de volgende mensen op te sporen: Simon Schoenmaker, Henk van der Hengst (een schippersjongen met een vlek op de linkerwang), Cobi Aerts, Aart Verhoek en een zekere Van der A of waarschijn- Iijker Van der Aa. Wie inlichtingen kan geven, zou kunnen bellen met de heer Luij- ten, tel. 04902- 17303. Hij zou daar zeer dankbaar voor zijn. Het duurde nog een paar weken, voor van Heijningen de Markgraafstraat in wandelde, waar hij toen woonde. Hij was eerst bij zijn moeder langs gegaan om te vragen, of zijn echtgenote nog leefde, want over de hongerwinter deden in heel Europa de afschuwe- lijkste geruchten de ronde. En daar- niee was het bange avontuur ten einde. HAN VAN DER HORST SCHIEDAM Elke zondag vanaf 11 uur schalt het geluid van radio Bene lux, studio een door Oost. Dan scha- kelt de anonieme discjockey zijn zen- der in op 103 Mhz of daaromtrent en dat betekent een anderhalf uur ouderwetse piratenradio met een Rotterdams accent. Benelux heeft zelfs tapes van de aloude singles, zo dat de luisteraar van achter in de twintig plotseling weer Veronica 638 hoort en wonderful Radio London en natuurlijk goeie, ouwe rockers in overvloed. Studio een gaat wel eens de lucht uit voor Radio'Benelux ?tudio twee, die dan een uurtje muziek verzorgt. Ook hij komt in Oost althans keihard door. Zijn muziek is iets moderner, van de laatste jaren zo'n beetje en de luisteraar krijgt de indruk dat studio twee wat handiger met de apparatuur omgaat dan studio een. De laatste tijd hebben radiopiraten in de Rijnmond de FM-band ontdekt. Nadeel van die golflengte: het is on- mogelijk om een ver dragend signaal uit te zenden, omdat de FM-signalen niet door de ionensfeer, een bescher- mende laag van d*e atmosfeer, naar de aarde worden teruggekaatst, zoals dat wel gebeurt met die op de lange-, de midden- en de kortegolf. De zender reikt in principe niet ver- der dan de horizon, gezien vanaf het topje van de antenne. Voordeel is echter, dat men geen reusachtige antenne nodig heeft. Zendantennes dienen een derde a half zo lang te zijn als de golflengte, dat hangt van het gebruikte type af. De beide stations van radio Benelux kunnen het allebei met een antenne van nog geen meter af. Dat hun programma slechts een paar wijken bestrijkt, zal de discjockey weinig kunnen schelen. Alleen het idee al, dat jouw stem in vele huis- kamers kan klinken, geeft een heel specifieke bevrediging. Wie terugverlangt naar de goeie ouwe tijd van de piraten, heeft in ieder geval twee leuke uurtjes op de zondagmiddag, zo voor Hilversum III met de sport begint. Radio Benelux studio een verleden zondag: ,Jn slap ouwehoeren was ik altijd al de beste van de klas." Vrijdagnacht werd om half twee een ruit van de antiekzaak op de hoek van de Kreupelstraat ingegooid. De 21-jarige C.J. de G. en de 19 jarige J.H.V. werden aangehouden. De laat ste bekende de ruit te hebben inge gooid, maar ontkende plannen tot diefstal te hebben gehad. Na belofte de schade te regelen werden ze weer op vrije voeten gesteld. ONGEVALLENKRONIEK. Tijdens nieuwbouwwerkzaamheden in de buurt van hetb Edisonplantsoen viel vrijdagmorgen door onbekende oorzaak een kraan om. De schade be- droeg de lieve som van 200.000.- Bouw- en woningtoezicht stellen een onderzoek in naar de bedrijfsveilig- heid die bij de werkzaamheden in acht wordt genomen. De nieuwbouw wordt uitgevoerd door de firma Hen- nick uit Rotterdam. De 37-jarige los werkman S.A. werd vrijdagavond rond half vijf in de Willem Brouwer- straat zodanig mishandeld, dat hij met een bloedende hoofdwond voor behandeling ging hij naar het politie- bureau om daar aangifte te doen van het gebeurde. Bij de Schutsluis reed de 25-jarige monteur F.B. vrijdag nacht om drie uur tegen het daar ge- plaatste hek. Hoewel hij er snel van- door ging werd hij even later al in de Zwarte Waalsestraat aangehouden De nog warme motorkap en het zwaar beschadigde hek spraken voor zich. Op het politiebureau werd op het befaamde pijpje geblazen en daar- mee werd afdoende bewezen dat B de toegestane grens met vlag en wim- pel had overschreden. De bloedproef werd geweigerd. De achtjarige M.J. reed zaterdagmid- dag met zijn fiets plotseling vanaf het trottoir de rijweg op. De 67-jarige automobiliste M.L. de B.K. zag hem te laat en een aanrijding volgde. Het ongeval vond plaats op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Nieuwe HAven. Het jongetje werd ter obser- vatie opgenomen in de Noletstichting De ritprijs van f 24.20 vond de 25-ja rige Vlaardingen D.A.A. te veel om voor een taxirit te betalen. Zijn oor- deel werd dan ook nog enrstig ver- sluierd door een overmatig drankge- bruik en taxichauffeur H.v.W., even- eens uit Vlaardingen, vond het beter om de bemiddeling van de politie in te roepen. Op het bureau bleek zijn passagier nog steeds niet voor rede vatbaar; integendeel, de man wilde met de chauffeur op de vuist en het liep zo hoog op dat een po- litieman die tussenbeide wilde ko men zijn pink en een middenhand- beentje brak. Dat vond men vol doende reden om de agressieve Vlaar- dinger een tijdje in de eel te laten af- koelen. Bovenmatig alkoholgebruik was weer de oorzaak van een flinke botsing. Zondagavond reed een witte personenauto tegen een geparkeerde wagen. De bestuurder reed door, maar vergat daarbij zijn kenteken plaat en z'n grill. Bovendien was zijn radiator lek gestagen, zodat het de politie weinig moeite kostte het spoor te volgen. Op de Rotterdamse- dijk werd de 33-jarige journalist J.W.G. v.d. S. aangehouden en in kennelijke staat naar het bureau ge bracht. De bloedproef werd gewei gerd, maar daarmee kan v.d.S. niet voorkomen dat zijn rijbewijs werd in- genomen; hij was namelijk al eerder in een dergelijke toestand aangetrof- fen. Zondagnachi brak om half een brand uit in het houten speelhuis,dat kinderen zelf hadden gebouwd aan het Frans Halsplein. De brandweer had het vuur snel onder controle.Die- zelfde nacht werd anderhalf uur later een auto in brand gestoken op de hoek Jan Steenstraat-Vlaardingsedijk. Ook hier moest de brandweer te hulp komen. Onderzoek naar eventuele daders of de eigenaar van de auto leverde tot nu toe niets op. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgeno men. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010 -34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Hoofdredakteur: Bert Cattel. Redakteur: Paul Houkes. Medewerker: Han ver der Horst, tel. 010 - 24.46.73. Klachten over de bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 - 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. OOST - Beukers en Jurling BV gaan uitbreiden. Naast haar pand op de Gustoweg 87 komt een parage met werkkuil en de nodige apparatuur. Daarbij horen 12 gas- en zuurstoffles- >en, een fles argon en twee tanks die rik 1250 liter huisbrandolie gaan be- vatten. Op de plek van de garage stond tot voor kort een tankopslag met 200 liter petroleum. Beukers en Jurling hebben een hin- derwetvergunning aangevraagd. Wie bezwaar heeft tegen hun plannen, kan een brief naar het kollege van B en W. Op elf november 's morgens om tien uur kan men eventuele be- zwaren mondeling toelichten tegen- over de gemeentesecretaris. Plaats: stadskantoor. Ook Bodewes Hodge aan de Nieuw- poortweg gaat vernieuwen. Zij wil een hinderwetvergunning voor 10.000 liter huisbrandolie, honderd liter verfoplosser, 100 liter verf en 100 liter Methylchloride. Ook vraagt het bedrijf toestemming om 1 5 elek- tromotoren op te stellen. De gemeen- tesekretaris hoort eventuele bezwa- ren tegen deze plannen ook op elf november aan, maar dan om half twaalf. Natuurlijk kan men zich even- eens schriftelijk tot B en W wenden. SCHIEDAM - Vrijdagavond verga dert PvdA afdeling Sciedam over de situatie rond de kabinetsformatie. Omdat de partijraad de oplossing van Den Uijl en van Thijn heeft verwor- pen, moet nu een bijzonder partijeongres uitspraak doen. Daar hebben vertegenwoordigers van de afdeling stemrecht en het is moge lijk, dat de gewone leden hen een be- paalde stemopdracht geven. Wie voor Schiedam naar het congres gaan en wat ze daar moeten gaan doen, wordt vrijdagavond uitgemaakt. De al lang geplande vergadering van 1 november is vervallen. Wat daar aan de orde zou komen, wordt op de ex tra bijeenkomst mee afgehandeld. De vergadering is in Irene en begint om acht uur. I SCI HID AM HI RVORMDi: GFMITN- Tl Grotc Kerk 10.30 u. ds. D.J. Spaling Dzn., 17 u. ds. C.G. dc Jong Mocrkapcllc; Opstandingskerk 10 u. ds. M.C. Baart kindcrncvcndicnst; Bcthclkerk 9:15 u. ds. S. Tijmstra Gezinsdicnst; Aula I'inas- plcin 10 u. Past. N.P. Landman, Rot terdam. HERVORMDE GLMLLNTF KLTHI'L: St. Martinuskcrk 9.30 u. ds. F..C.B. Kok, Rotterdam. Dorpskcrk 10 u. ds. N.J. Mink, 19 u. zie dc Rank; De Rank 19 u. Gcrcf./llcrv. Jeugddienst, ds. S.L. Sclioch van Zoctcrwoudc. JOIIAN M AASBACII WIRILDZLN- DING: Lange Haven 70. vrijdag 4 nov. 20 u. ev. J.P.H. Zijlstra ..Vrcdcskind", zater dag 5 november 20 u. Jeugd-avond. HI-RVORMDL/G! Rl I ORMI I RDI. I VANGI LISAT1I Gebouw Irene 10 u. zondag 11. Baars, van Papcndrecht, 17 u. ds. C.G. dc Jong. I VANGI LISC'II LUTHI-RSI 01 Ml I N- Tl 10 u. ds. A. Steinhart, zondagslicd 279,'kolTic na. Nl D' PROTLSTANTI NBOND: zondag 10.30 u. prof. M.A. Beck. PINKSTI RGI Ml I NT I MORGI: N- STOND: zondag 10 u. Dicnstcnccn- trum de 4-Molcns, voorg. J. Koch. STICHT1NG Gl ZINSVI RZORGING: 269240 I .ILB.O. weekenddiensten vrijdaga vond van 22.30 u. tot maandag 7.30 u weekend 4 t/m 7 november Gemeente- zickenhuis. Burg. Knappertlaan 25, tel 269126. Na een ijzingwekkende monster- filmweek gunt het Passagetheater ons een blik op twee mooie mei- den. Vaderlandse nog wel, want het zijn Monique van der Ven en Ans Beentjes. Volgens de bijna Schiedamse cineast Jan Schaper zie je nergens zoveel dito op straat als juist in Nederland, maar dat zal toch weinig Schiedammers er- van weerhouden om de beide na- tionale sterren althans hun af- beelding in kleur en licht te gaan aanschouwen. - Al kost het ook een paar knaken. In de grote zaal van Passage draait vanaf donderdagavond het inmid dels legendarische Turks Fruit met naast Monique, Rutger Hauer in de hoofdrol. Regisseur is Paul Ver- hoeven die nu langzaamaan zeer rijk zit te worden aan „Soldaat van Oranje". De film is gemaakt naar het boek „Turks Fruit" van Jan Wolkers. Verder kommentaar overbodig. Bio toont de film „Biindgangers" met in de hoofdrollen Ans Beentjes en Derek de Lint. Toen producente Olga Madsen de film een jaartje geleden in premiere liet gaan, reageerden de critici van de landelijke bladen enthousiast. Blindgangers registreert de ver- houding tussen twee jonge mensen Danielle en Mark. Het blijkt echter dat met name Danielle zich ont- wikkelt tot een zelfstandiger en volwassener meisje. Het paar gaat zich zelfs afvragen, of er beter .geen scheiding van kan komen. De film toont de laatste drie dagen van de besluitvorming. Danielle ziet weinig in het voortzetten van de relatie, aan de andere kant wil ze haar Mark niet zomaar in de steek laten. Bovendien is ze zwan- ger. Hoe nu? Ellendig genoeg kun nen Mark en Danielle niet hele maal eerlijk tegenover elkaar zijn. Passage heeft in de jeugdvoorstel- ling van zaterdag, zondag en woensdagmiddag nog steeds Va- kantie op Stelten met de Franse komieken ..Les Chariots". Ans je Beentjes en Derek de Lint: te zien in Blindgangers. Op dezelfde tijden heeft Bio een andere jeugdfilm: Sam, de zoon van de wind. Het is een western voor alle leeftijden, waarin de vriendschap wordt geschilderd tus sen de oude jager Sam Monroe en een pak wolven, dieren die trou wens ook volgens alle biologen hun akelige reputatie niet verdie- nen. Sam is niet van plan zijn jachtter- rein, de Rocky Mountains, te ver- laten ondanks verlokkelijke aan- biedingen van zijn kinderen in de stad. Op zijn zwerftochten door de woeste gronden vindt hij een moederloos nest jongen, dat hij grootbrengt. Hij doet dat zo, dat de beesten later hun eigen kostje kunnen opscharrelen. Hoe de wol ven na hun meerderjarigheid Sam van een wisse dood redden, krijgt het publiek ook te zien. Donderdagavond om elf uur be gint een grote popnacht in het Passage-theater. Hoofdschotel: de Vlaardingse groep Fungus. In het voorprogramma staat Sido Mar tens. Kaarten f.10,-, f.12,50 en f15,-, CJP-korting mogelijk. Woensdagavond geeft de Schie damse filmliga in het Zolderthea- ter de Teerstoof haar tweede voor- stelling. Wat er vertoond wordt kan deze krant helaas niet publice- ren. De Nederlandse filmverhuur- ders stellen aan particulieren al leen rolprenten ter beschikking, als daarvoor geen reclame onder het publiek wordt gemaakt. In het Stedelijk Museum concer- teert vrijdagavond de Augustinus Kantorij onder leiding van diri- gent Frans Schouten. Werken van Da Vittoria, Monteverdi, Bach en anderen worden ten gehore ge bracht. Van Bach voert men on der meer cantate 1 50 uit. Aanvang 20.15 uur. Kaarten f.4,- behalve voor leden van de vereniging van vrienden van het Stedelijk museum die een rijksdaalder beta len.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3