Bemanning van timmerkamp wil toch graag subsidie ^Schiedams Nieuwsblad wsfepweg inhefkopt Tekstpierement in m 8 LGJii PINKEL De avonturen van Augustinuskantorij song met vakmanschap Als de TV niets biedt... Belangstelling jeugd is voldoende groot Schiedams Politienieuws Sint steunt Scoutingsgroep NWJongerencontact: lets extra s Snelheidsduivels Inbraakkroniek Ongevallenkroniek Tassendieven gevat Pa ssagetheater Vier Molens Predikbeurten door Marten Toonder VVOENSDAG 9 NOVEMBER 1977 45-514 Daar sta je. UW HUID IS HET WAARD OM GOED VER20RGD TE WORDEN ,,Betlden opmaken, prullebakken legen en kamers schoonmaken, de hele dag". „Ik heb bij drie bedrijven stage gelopen. waarvan een bedrijf goed stage gaf en waar ik veel geleerd heb. Ik voel me dus goed gebruikt bij die twee andere bedrijven". ,,Van begin af aan volledig routinewerk in de productie. bedrijf gewoon rekening mee dat ze (stagiaire) konden beschikken". Ze hielden altijd over er daar in het praktikant 3 PUNl# Productief rVLUCHT.'^ak datje wEg_koiT£! ,het moffeterTDsdi'aak^^arom zoudab niet ku nadert!fhij&!N'n f/^ardab Ian Zie hetbange volkeens aan helm.rrvnscWd/llbocfiniefc?>&Lcrinen,r6ependanmui> - ndderiijte besdierming! daar isheirrxxwlyten ieLbiavebu Egalisatiefonds Eriquete 4 GORZEN - De gemeente is niet erg scheutig met subsidie voor het Timmer kamp van de Gorzen. Beheerders Rob Hoogwerf en Ton Molenaar worden daar langzamerhand een beetje kriegel van. In het blad van de bewonersvereniging Zuid schreven zij een artikel om bet sukses, van hun timmerkamp te bewijzen. De redaktie vond het zo aardig en overtuigend. dat het Schiedams Nieuwsblad hun stuk maar overneemt. ..Zoals ledereen wel weet, is er op initiatief van de bewonersvereniging Sehiedam-Zuid met het klubhuis de Dukdalf aktie gevoerd om te komen tot een kinderbouwspeelplaats in Zuid. Na veel gezeur en geploeter is er anderlialf jaar geleden een krediet door de gemeenteraad goedgekeurd ter grootte van f. 33.850.-. om de speelplaats in te richten. De gemeente stelde tevens, dat er geen geld was voor een of meer.be- roepskrachten; iets dat de staf van de Dukdalf als eis stelde, omdat het nu eenmaal onmogelijk is een bouw- speelplaats te laten draaien zonder professionele begeleiding. Na veel ge- harrewar zegde de gemeente wel een WSW-kracht toe. Wij hebben toen een aantal mensen voorgesteld, maar dezen werden steeds weer afgewezen. Toen het ons duidelijk werd dat voor de grote vakantie het terrein eindelijk klaar zou zijn, hebben we gezegd dat in die zes weken de staf van de Duk dalf voor begeleiding zou zorgen, zo- dat de bouwspeelplaats dan in ieder geval zou kunnen draaien. De ge meente had nog tweeduizend gulden liggen aan rijkssubsidie die hiervoor gebruikt konden worden. En zie hier een verslag van 6 weken timmerkamp. Dat er veel belangstelling voor het timmerkamp is, blijkt uit het feit, dat de eerste dag al lang voor de opening een aantal kinderen voor de deur stond. Toen ze binnen waren was het het aanvankelijk Wel even wennen; een grote berg hout, spijkers en een hamer^en daar sta je dan. Eerst een mooi plekje zoeken voor jouw hut en dan aan het timmeren. Toen kwamen de problemen pas goed. Je bent een jaar of acht en je wilt met je vriend of vriendin een hut gaan timmeren; nou, dat is dan mooi, maar hoe doe je dat nou? Weet jij veeldaar is toch leiding voor? Rob, kom jij eens even hier en graaf jij eens even een kuil voor die paal. Zo zijn we met z'n alien aan de gang geweest. 's Avonds was de leiding uitgeput, maar we hadden een prima dag gehad, en morgen gaan we weer verder met frisse moed. Na enkele dagen waren de eerste woningen en flats gereed. Toen gin- gen we aardappels poffen en panne- koeken bakken. En wat smaken die dingen, joh, vooral met een lekkere portie zand, dan zijn ze op zijn best! Weldra ontpopte zich de eerste za- kenman, hij bakte en braadde van alles en bracht dat tegen woekerprij- zen aan de man. Vooral de knippen van de leiding moesten het ontgel- den. Een lieve mijnheer schonk, na wat aandringen van de leiding, zomaar duizend gulden, omdat hij huizen bouwen een leuke bezigheid vond. Hij wilde wel dat er iets extra's van gedaan moest worden. Nou, we zijn gezellig met z'n alien naar een echte "bouwspeelplaats ge weest, in Zoetermeer. Daar kregen ze zelfs tweehonderdduizend gulden subsidie (wat een achtergebleven ge- bied in ons Schiedam dan). Daarna zijn we naar Drievliet bij Rijswijk geweest, prima speeltuin en een lol dat we gehad hebben. Bedankt. aar- Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin'ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgeno- men. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: C10 -34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Hoofdredakteur: Bert Cattel. Redakteur: Paul Houkes. Medewerker: Han ver der Horst, tel. 010-24.46.73. Klachten over de bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 - 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. dige mijnheer, wanneer kom je nog eens langs?? Kortom, een geweldige toestand, die bouwspeelplaats. Echt een ding, waar je iets mee kunt. Allen de gemeente nog even overtuigen, dat ze over de brug moeten komen en de zaak is ge- zond. In 6 weken 1347 kinderen op be- zoek, dat zegt toch wel genoeg, dach- ten wij zo; mijnheer de wethouder, bent u wakker??? ROB HOOGWERF EN TON MOLENAAR Vrijdagmorgen van tien tot twaalf uur werd op de Vlaardingerdijk weer een snelheidskontrole gehouden. Ne- gen overtredingen waren het gevolg met een hoogste score van 78 km/uur. In de nacht van 3 op 4 november be- traden inbrekers via het WC-raampje het gebouw van Goode BV aan de Overschieseweg. Kasten en laden werden grondig overhoop gehaald en doorzocht. Dertig gulden in kontan- ten, een radio, een soldeerbout en twee knipmessen vormden de buit, die gezamenlijk f. 75,- waard was. Via een tussendeur verschafte men zich toegang tot de Zakkencentrale aan de Bettoweg. Na ook daar de ge- hele boel op z'n kop te hebben gezet werd een dikteerapparaat met enige kassettes ontvreemd. Uit het fa- briekspand nam men een radio met twee boxen mee. Gezamenlijke waarde: f. 300,-. Aan beide panden werd voor honderd gulden schade toegebracht. Ook de sex-shop op de Hoogstraat kreeg nachtelijk bezoek. Vrijdag- nacht forceerde men het slot en nam een geluidsfilmprojektor en enige films ter waarde van f. 1200,- mee. Er werd geen getekende huurovereen- komst op de balie achtergelaten. V rijdagavond kreeg de 29-jarige expe ditieknecht A.G., wonende aan de Hogebanweg, bezoek van de 61-jarige mevrouw E.v.W. Een meningsverschil tussen beide lieden leidde er toe dat de vrouw met flinke verwondingen en messteken in borst en gelaat, in het Gemeenteziekenhuis moest wor den opgenomen. Om een uur of vijf zaterdagavond reeds de 51-jarige bromfietser J. de J. door het rode stoplicht aan de Churchillweg. De op de Zwaluwlaan rijdende automobiliste, de 37-jarige mevrouw G.T..L. de L. kon de man niet meer ontwijken. De aanrijding die daar op volgde bezorgde de brom fietser een onderbeenfraktuur. Na de behandeling in het ziekenhuis werd de man naar huis gezonden. De in- middeld verrichtte alkoholkontrole had reeds uitgewezen, dat hij wat te diep in het glaasje had gekeken. Ook bij de 22-jarige J.J.J, zat de oor- zaak van de door hem veroorzaakte aanrijding in een fles. Het ongeval vond zaterdagavond plaats in de Tol- lenstraat. Hij reed door, maar kon na doorgeven van het kentekennummer in de Lage Nieuwstraat worden aan- gehouden.,Daar hij reeds herhaalde malen voor dergelijke zaken was aan- grhouden werd zijn rijbewijs inge- trokken. De per bromfiets stelende lieden, die reeds vele Schiedamse fietsers van tassen beroofden, zijn gearresteerd. Zaterdag hadden zij de gemeente Delft als operatieterrein gekozen. In de ochtend kwamen daar verschillfen- de meldingen binnen. Aan de hand daarvan werd een signalement door- gegeven. Rond half twee zagen patroullerende agenten twee jongens die hier aan voldeden. Ze volgden hen, waarop het tweetal op de vlucht sloeg. Op een opslagterreln aan de Rotterdamseweg in Delft werden ze klemgereden en gearresteerd. Tijdens het verhoor kwam al snel vast te staan, dat ze in vele andere gemeen- ten hadden toegeslagen, waaronder Rotterdam, Maassluis, Hoek van Hol land, Monster, De Haag en Schiedam. Het onderzoek heeft tot nu toe zo'n 40 a 50 berovingen opgelosten leidde tot de arrestatie van nog een 15-jarige en twee 16-jarige jongen uit Rotter dam. Het bouwwerk van de Dukdalf, van waaruit de timmerkampen worden georgu- niseerd. Afgelopen vrijdagavond werd er on- der auspicien van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum een koncert gehouden. De voorzitter van de vereniging, Rob van der Wel, was erin geslaagd de Augustinuskan torij uit Ams«telveen naar Schiedam te krijgen. De kantorij bestaat nu tien jaar en telt ongeveer 25 leden, aHen amateurs in de goede zin van het woord. Geopend werd met de vijfstemmige Missa Ascendens Christus van Tomas Luis da Vittoria. Vanaf de eerste to- nen viel de de goede koorklank op. De' balans tussen de verschillende stemmen was opmerkelijkgoed, al- hoewel de alten wat zwak bezet wa ren en vlak klonken. Zij misten de vi- taliteit die in de andere partijen aan- wezig was. Het gehele stuk werd zeer attent uitgevoerd, behalve het Agnus Dei, waarin een aantal onzuiverheden en onzekerheden voorkwamen. Toch bijzonder veel lof voor deze uitvoe- ring. Welk een kontrast hiermee vormde de Fantasia e Fuga in b van Johann Sebastian Bach, die Cor Brandenburg hierna speelde. Of de organist was nog niet goed ingespeeld, of hij be- heerste het stuk nog niet volledig; in ieder geval het wilde maar niet op gang komen. Met name in fuga klon ken nogal wat ritenutos die aan het stuk afbreuk deden. Gelukkig revan- cheerde Cor Brandenburg zich na de pauze met een werk van Hugo Dis- tler, een vijftal variaties op een drink- lied. Dit stuk kwam veel sterker over en werd met duidelijk meer elan ge- speeld. Als laatste stuk voor de pauze: canta- te 150 van J.S. Bach. Een cantate is een muziekstuk voor koor en instru- mentaal ensemble, waarvan de tekst ontleend is aan de bijbel. Bach heeft meer dan 250 van deze cantates ge- schreven voor zijn verschillende ko- ren in Leipzig. Van cantate 150 „Nach Dir, Herre. verlanget mich" staat niet vast of hij door Bach zelf geschreven is. Het is een vroege can tate, en hij vertoont trekken van Bachs stijl. Maar algemeen wordt aangenomen, dat het een werkstuk van een zijner leerlingen is, veivaar- digd onder.het oog van de meester. Wat de instrumentale bezetting be- treft, is het opmerkelijk, dat Bach een fagot voorschrijft, die gedeelte- lijk solistisch gebruikt wordt, en ge- deeltelijk de basso continuo onder- steunt. Omdat een fagot en een cello in hetzelfde klankregister spelen, is het mij volslagen onduidelijk, waar- om dirigent Frans Schouten een con- trabas aan het geheel heeft toege- voegd. De bas werd daardoor zo zwaar bezet, dat met name in de snel- le passages er een grote brei van lage tonen ontstond. En dat was jammer. Hoewel Bach waarschijnlijk niet de sterkste zijde van het koor is - ik denk, dat ze meer affiniteit met de vokale polyfonie hebben - mocht de uitvoering er best zijn. Na de pauze 5 madrigalen van Mon teverdi. De eerste twee, „Cor mio, mentre vi miro" en ,,Cor mio non mori e mori", werden gezongen door 5 solisten uit het koor. Het is bepaald geen eenvoudige zaak deze madriga len goed uit te voeren. Jammer was het, dat de stemverhouding tussen de vijf solisten niet goed was. De alt Koosje de Wit was te zwak en te vlak om een goede inbreng in het geheel te hebben, terwijl de bariton Frans Schouten naar mijn gevoel te sterk zong. Hun stemmen vermengden zich met die van de sopraan Marleen van der Wel, de tenor Philip Boeke en de bas Rob Brouwer. En dit was bijzon der spijtig, omdat de stukken zeer knap werden uitgevoerd qua dictie en voordracht. Het madrigaal „t'amo mia vita" met basso continuo klonk veel overtuigender. De presematie van de madrigalen „Chi vol aver fe- lice" en ,,Dolcissimo Uscignolo" door het volledige koor, verdiende alle lof. Tot slot volgden drie stukken van Bob van der Wel op teksten van Rut- ger Kopland en Hendrik de Vries. Het koor trok alle registers van haar muzikale kunnen open en liet horen. tot welke geweldige prestaties het in staat is. Een ieder die meent, dat het Nederlands zich niet leent voor goede koorzang, had deze stukken moeten horen. Hij zou van het tegendeel overtuigd zijn. Hoe perfekt van diktie en klankkleur zong het koor deze bepaald niet ge- makkelijke stukken. Met name het orgeltje van Yesterday - met de voor de hand liggende citaten uit het ge- lijknamige nummer van de Beatels - was een lust voor het oor. Een vol- treffer van de amateur" Rob van der Wel. Het was jammer, dat slechts 30 men- sen aanwezig waren op dit koncert. Want er werd met vreugde en vak manschap gemusiceerd. Het verdient zeker aanbeveling het koor nog eens naar Schiedam te halen, dan wellicht voor een groter publiek. TON VAN DER VALK Vanaf donderdag draait in de Bio een van de klassieken uit de jongste filmge- schiedenis: Midnight Cowboy met in de hoofdrollen Jon Voight en Dustin Hoffman. Jon Voight heeft genoeg van zijn som- bere baantje als bordenwasser. Hij trekt in een prachtig cowboypak naar New York om daar voor duur geld zijn lief- devolle attenties te bieden aan oudere dames. Niemand let echter op hem, behalve de marike misfit Dustin Hoff man, die hem zijn geld aftroggelt. Dat heeft hij even nodig om klanten te werven. Later ontmoeten ze elkaar weer, Jon vergeeft Dustin en samenproberen ze de zaak weer op poten te zetten. Enig resultaat: ze raken steeds verder aan la ger wal en Dustin Hoffman wordt steeds zieker. Zo gaat de film zijn tragisch einde te- gemoet. Het spel van Dustin Hoffman en Jon Voight is subliem. Op even su- blieme wijze schildert de regisseur de genadeloze atmosfeer van de verlopen wereldstad New York. Passagedirekteur Berg gaat in de grote zaal maar weer eens op de griezeltoer. „DoQdskus van de Tarantula" heet de film die daar wordt vertoond. Het meiske Suzanna Ling houdt voor haar plezier een reeks Tarantula's vuistgrote spinnen die dodelijke steken kunnen toebrengen. Deze dieren stuurt zij af op iedrr die haar lastig valt. Uit- eindeiijk wordt <.e natuurlijk onschade lijk gemaakt. Dit lijkt me geen film voor onzekere leraren met krengen van meiden in de klas. In diezelfde grote zaal wordt cp woensdag- en zondagmiddag voor de jeugd nog steeds vakantie op stelten vertoond. Wie van tekenfilms houdt, kan op dezelfde tijden in de Bio te- recht, waar een reeks van deze produk- ten wordt vertoond. Bugs Bunny, Tweety en Silvester - alle drie bekend van het KRO televisieprogramma „voor een briefkaart op de eerste rang"' vermaken dan de kleinen en waar schijnlijk ook de nodige groten. Op 13 november van twee tot vijf treedt in dienstencentrum de 4 molens het jeugdorkest van Ambrosius op. Tegelijk stelt dan de heer van Brink uit Vlaardingen zijn mineralen en sieraden ten toon. Ook is er een ruilbeurs voor postzegels, stickers en dergelijke. Op 15 november is er in datzeifde dienstencentrum een the<Jansant met medewerking van het Hawai-trio. Toe- gang een gulden. Kaarten in de biblio- theek van De Vier Molens te koop tij dens de uitleenuren. SCHIEDAM HI RVORMDl GEMEENTE: Grote Kerk 10.30 uur ds. M.C. Buart Gezinsdicnst in.m.v. The Young Voices, 17.00 uur ds. A. Stekelcnburg, Giesscndam; Opstan- dingskerk 10 uur ds B. van Blanken', kin- dernevendicnst; Bethclkapel 9.15 uur ds. D.J. Spaling DZN; .Aula Pinasplein 10 uur Eerw. Ilr. E. Goudzwaard van Rotterdam. HI RVORMDl- GEMEENTE Kl Till I. St. Martinuskcrk 9.30 uur ds. P. Magre, Gezinsdienst Viering H.A Dorpskerk 10 ujir Zcndingsdienst ds. W. Sirang, Lcusdcn Dc Ark 17 uur ds. P. Magre; 't Schcpp- huis- 10 uur jongerendienst o.l.v. mevr. Phaff. Ill RVORMDl GBR EE. I VANGI LISA- Tll Gebouw Irene 10 uur ds. J.C. Stel- wagen, Grote Kerk 17.00 uur ds. A. Stckclenburg. PINKSTERGEMI ENTI MORGEN- STOND: Dienstencentrum de 4-Molens, zondag 10 uur J. Koch. NED.' PROTESTANTENBOND: zondag 10.30 uur ds. G. Ch. Duinker van Rotter dam. J 011 AN MAASBACH WERELDZIN- D1NG: Lange Haven 70, Schiedam, vrijdag 11 november 20 uur Ev. G.D. Grootveld. zaterdag 12 november 20 uur Jcugdavond. VLAARDINGEN De Stadsgehoor- zaal zal volgende week vrijdag, 18 no vember, zonder twijfel gevuld zijn met kabaret-liefhebbers. Op die avond treedt Tekstpierement voor het voetlicht: de suksesvolle, nog jonge groep van Jos Brink, Frans Sanders, Lucie de Lange en Henk Bokkinga. Hqn nieuwe programma heet Deusjevoo, is geschreven door Jos Brink en werd geregisecrd door Frank Sanders. Het thema is „men- sen-zoals-U-en-wij": een programma dus waar de bezoeker zich vele malen in kan herkennen. Dc voorstelling begint om 20.15 uur. De toegansprijs bedraagt f. 10,- CJP- en Pas 65-houders betalen slechts de helft. De kassa van de Stadsgehoor- zaal is vanaf 1 1 november dagelijks van 10 tot 13 en van 19 tot 21 uur geopend. De kaartverkoop begint overmorgen, 1 1 november. Tekstpierement: zoals U en wij.... Niet vaak is elke cosmetica geschikt voor uw huid. Daarom adviseren wij TU, TU heeft cosmetica voor elke huid. TU is cosmetica zonder chemische bijprodukten. TU is mooi en is voor jong en oud. TU is niet duur. TUbiedt u een unieke „niet goed geld terug" garantie, en daarnaast krijgt u .ook nog gratis advies welke produkten wel, en welke niet voor uw huid ge schikt zijn. Heeft u interesse bel dan uw TU-adviseuze, mevr. P.J. Hajee, tel.'nr. 713071, zij geeft u alle gewenste informatie. SCHIEDAM j- Sint Nicolaas heeft besloten het spel scouting, zoals dat door de Burgemeester van Haaren- groep wordt beoefend, te steunen. Vanzelfsprekend heeft de goedhei- ligman geen geld; dat gaat allemaal op aan cadeautjes - maar er zijn ande re manieren om het jeugdwerk voor- uit te helpen. De burgemeester van Haarengroep is' een der boekingsbu- reaus geWorden Voor bejoek van Sint en Piet aan huis. Voor haar bemidde- ling rekent de groep f. 25.- per kwar- tier. Afspraken kunt u telefonisch makendoor navieren 15.1426 te bel- len. 'Wildgroei most in stages worden ingedamd' Dit zijn enkele veel voorkomende readies van studenten en scholieren op hun stage-periodes. Aanleiding om er wat dieper op in te gaan is de lan- delijke actiedag over de stageproble- matiek die het NVV jongerencontact organiseert op 12 november in de kantine van de Brabanthallen in Den Bosch. Zij hebben nogal wat kritiek op de stagenota die de demissionaire ministers Van Kemenade en Boersma hebben uitgebracht. Vooral de afschaffing van de stagevergoedingen is hen in het verkeerde keelgat geschoten. een Ruud Benne van het Jongerencon tact: ,,Het is in de praktijk vaak zo dat stagiaires puur productief bezig zijn. Door het bedrijfsleven worden stages soms beschouwd als een goed- kope manier om aan arbeidskrachten te komen. Wij vinden dat als iemand productief werk doet, dat er dan ook een arbeidsovereenkomst moet zijn. En niet alleen vanwege het loon, maar ook omdat stagiaires recht hebben op de normale sociale voor- zieningen". Volgens het NVV bestaat er op heL gebied van stages een ware wildgroei. „Waar wij dan ook mee willen be- ginnen is: een gedegen onderzoek naar het onderwijskundig nut van de verschillende stages. We zeggen echt niet dat alle stages overbodig zijn. Maar sommige zouden volgens ons best vervangen kunnen worden door vormen van projectonderwijs, inlei- dingen door mensen uit het bedrijfs leven, excursies en dergelijke. Dat is nog nooit goed i\agegaan. Ook kun nen sommige stages volgens ons best korter. :nml fol^ha73K,flnllHfmip£'i6Hp! m Verder <onden we dat er bij noodza- kelijke stages een leerovereenkomst moet worden geslotemwaarin de on- derwijskundige zaken geregeld worden, en een arbeidsovereenkomst voor de duur van de stage. Omdat dit voor de werkgevers waarschijnlijk weinig aantrekkelijk is moet er een wettelijke verplichting komen Om stagiaires op te nemen. Daarnaast pleiten we voor een zogenaamd egalisatiefonds. Nu is het dat een werkgever opdraait voor de kosten van een stagiaire, terwijl een ander bedrijf van de resultaten profiteert. We vinden dat alle werkgevers geza menlijk de kosten moeten dragen". Het NVV wil ook de nadruk leggen op de werkgelegenheidskant van de hele zaak. Ruw geschat bezetten stagiaires per jaar zo'n 30.000 ar- beidsplaatsen. In het licht van de huidige grote jeugdwerkloosheid vindt men dit een kwalijke zaak. ,,Het bedrijfsleven maakt misbruik van de bestaande situatie door de kosten al te schuiven. Op de stagiaire, maar ook op de sociale voorzienin- gen. Er ontstaan allerlei kwalijke praktijken. Zo koml het voor dat jongeren die in de RWW zitten in een bedrijf een puur op dat bedrijf ge- richte beroepsopleiding kunnen vol- gen met behoud van hun uitkering. Die bedrijfsopleiding kost dc firma dan geen cent. Daarnaast wordt ook het leerlingstelsel aangetast. Het werk dat de leerlingen drie dagen per week verrichten wordt plotseling, zoals bij Stork, omgedoopt tot stage en dat scheelt weer een fors bedrag". Het Jongerencontact heeft een enquete gehouden onder stagiaires. Zij willen dat de uitkomst van die enquete gebruikt gaat worden als basis van het te voeren beleid. De gegevens van de enquete zitten mo- menteel nog in de computer. Op de actiedag in Den Bosch zullen de re sultaten naar buiten worden ge- bracht. ,,Een goede stageregeling is niet alleen van belang voor stagiai res, maar ook voor werkende en werkloze jongeren. We hopen dan ook dat op 12 november de opkomst groot zai zijn", aldus Ruud Benne. Wie aan de actiedag wil meedoen hoeft daar trouwens niet voor in de portemonnee te tasten. Alle belang- stellenden kunnen bij het NVV bonnen aanvragen voor gratis trein- kaartjes, toegangsbewijzen en con- sumptiebonnen. Het beste kan men dat telefonisch doen onder nummer 020 - 13.46.26. Hier kan men ook de stagekrant van het Jongerencontact opvragen, waar meer informatie in staat over de problemen en de voor- stellen van het NVV.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3