LUISTER GRIFFIJN Muhammad Ali „De Grootste" in eigen film m SCHRIJVER'S WONINGINRICHTING B.V. ook om zijn kollektie tapijt en gordijnen! w I; m SCHRIJVER'S WONINGINRICHTING B.V. Voor uw tljdollauto! IntorRent A1RCONDITIONING Fraaie Engelse n mmm P iK&tssi /mm gSTf W Welkom op onze "open-huisdagen"! REDAKTIE: WILL BEUMER CENTRALEVERWARMING AUTOVERHUUR speelt hoofdrol in ..The Deep" f pH if IIP Jf|| WOENSDAG 9 NOVEMBER 1977 45-65 Mtrcuriuntraat 41. tal. 342163, VLAARDINGEN Mohammed Ali met zijn geliefde in de film „The Greatest" „I am the greatest" riep Muhammad Ali na iedere overwin- ning die hij boekte in de zwaargewicht bokssport. Deze gevleu- gelde woorden werden enkele jaren geleden gekozen voor de titel van een boek, waarin Muhammad Ali zijn levensverhaal opte- kende. Het boek werd een bestseller en het lag voor de hand dat er een film zou komen. ROEMRUCHT LEGER ACTEURS Een stukje overdoen voor een bepaalde scene in een film is moei- lijk; je aandeel herhalen voor een film als ,,The Deep" is een echte opgave. VECHTJAS Jacqueline Bisset wordt door de teamlei- ding die de film „The Deep" maakte gety- peerd als ,,een meisje met pit" Een scene uit de film ,,The Deap" "ST BANG VIJF TALEN OOORBRAAK ANGSTAANJAGENO Nick ,,Jordaches" Nolte en Jacqueline Bisset spelen de hoofdrol in „The Deep". feestelijke opening - feestelijke opening - feestelijke opening - feestelijke opening - feestelijke opening mw\ J® M. §r v- V-M I; m Na een ingrijpende verbouwing in onze showroom zijn wij er in geslaagd om onze ongekend royale kollektie vloerbedekkingen en gordijnen, overzichtelijk bijeen op een gezellige en sfeervolle wijze aan U te presenteren. Meer dan 200 kwaliteiten tapijten in de prijsklasse van onder de 100 tot boven de 600 gld per meter 400 breed, minstens dezelfde verscheidenheid aan soorten en kwaliteiten gordijnstoffen, karpetten, parket, vitrages, etc. etc. Alles snel te leveren, vakkundig opgemeten, gemaakt en geplaatst. 's-Gravelandseweg 600. Schiedam telefoon 010-70 87 81 Ruime parkeergelegenheid en 5 minuten lopen van het station. feestelijke opening - feestelijke opening - feestelijke opening - opening - feestelijke opening Onze "open-huisdagen" zijn: van zaterdag 5 t/m zaterdag 12 november. U bent van narte welkom. We moeten teruggaan naar de zomer van 1960. Tijdens de Olym- pische Spelen in Rome won een 18-jarige bokser een gouden plak. Het boksen had hem nauwelijks enige moeite gekost. Iedereen lach- te hem vierkant uit toen hij, terug in zijn geboortestad Louisville, verkondigde dat hij binnen zeer korte tijd wereldkampioen zwaar gewicht zou worden. ,,Ik wordt de grootste aller tijden", riep hij toen uit en de wereld lachtte. Cassius Clay zo heette hij toen nog werd niet geloofd. De schreeuwle- lijk moest het eerst maar eens waar maken. En hij deed dat. Binnen twee jaar na zijn roemruchte uitspraak kon hij bogen op maar liefst zes- tien overwinningen in de ring. Zijn vrienden en aanhangers vereerden hem en zijn vijanden haatten hem om min of meer dezelfde uiter- lijke eigenschappen: zijn over- matige dosis aan zelfverzekerd- heid, zijn voorspellingen over in welke ronde hij definitief met zijn tegenstander zou gaan afrekenen, zijn gedichten.... Het zou vier jaar duren voordat Cassius Clay definitief zijn groot- spraak kon waarmaken. Na een overwinning op Sonny Liston sleepte hij in 1964 de wereldtitel zwaargewicht in de wacht. Kort daarop werd zijn geestelijk leven geinspireerd door mannen als Eli jah Muhammad en (de later ver- moorde) Malcolm X en werd hij tot super-Moslim bekeerd. Over de hele wereld werd hij tot idool van zwarte mensen, maar evenzeer van vele blanken. Toen de zich inmiddels tot Mu hammad Ali omgedoopte Clay weigerde om in 1971 voor het Ame- rikaanse leger naar Vietnam te gaan raakte hij zijn wereldtitel kwijt. Hij belandde in de gevange- nis. Het duurde tot 1971. Toen ver- klaarde het Hooggerechtshof de veroordeling van Ali tot vijf jaar gevangenisstraf nietig. Zijn ge- loofsgronden werden aanvaard. Ali vierdje zijn comeback met een gevecht van vijftien ronden te- gen Joe Frazier. De match vond in Atlanta plaats en hoewel Frazier als winnaar werd uitgeroepen, be- tekende het zonder twijfel de start van een nieuwe zegetocht voor Ali. Op zijn 33ste, in 1975, won hij in het Afrikaanse Zaire de wereld- kampioenstitel van George Fore man terug. Muhammad Ali schreef zijn le vensverhaal en spoedig na het ver- schijnen van het boek zwaaide de Amerikaanse maatschappij Co lumbia al met een filmcontract. Ali werd onmiddellijk de hoofdrol aangeboden en ijdel als hij is ac- cepteerde hij dat meteen. De titel van de film lag ook voor de hand: ,,De Grootste". Onder regie van Tom Gries zien we naast de wereldkampioen zeif Enest Borgine als Angelo Dundee, John Marley als Ferdie Pacheso en Lloyd Haynes als Her bert Muhammad. Verder zien we acteurs als Ben Johnson, David Huddleston en James Earl Jones. Annazette Chase is Belinda, de eerste vrouw van Ali, terwijl Mira Waters als zijn geliefde Ruby te zien is. De muziek, die deels wordt uitgevoerd door George Benson en verder door de groep Mandrill, is van Michael Masser. ,,De Grootste" is geen echte boksfilm. Het is veel meer een boeiend relaas, waarin de achter- gronden worden onthuld van een der beroemdste wereldburgers al ler tijden. Ali is niet alleen te zien als een bezeten kampioen, maar ook als een wat stuntelige versier- der, als aanhanger van de Moslims en als meester van zijn typische dichtkunst. G«V*Mndorffarw*g 5, Rotterdam Waathavan. Ttiafoon 010- 29.71.71 Porttxn 6166 - Talax nr. 28068 VLAARDINGEN: Dr. Wiardi BackmaraingtJ 8. Tal. 010-362860 SCHIEDAM: V. pavantantrMt 16 Tal. 766044, tit. 124. Jacqueline Bisset is een meisje met „pit" Ongeveer veertig procent van de ac- tie in deze film vindt onder water plaats. Tien- tot vijfentwintig meter onder het wateroppervlak; hoofdrol- speelster Jacqueline Bisset voelde er niets voor. ,,Ik hou er al niet van als mijn gezicht nat wordt in een zwem- bad," zei ze, toen uitgelegd werd wat de bedoeling was. Maar na!dat ze er nog eens een nachtje over geslapen had, kwam ze tot andere gedachten. Er was haar tenslotte gevraagd een rol te spelen van een meisje met zoals je dat noemt ,,pit". En daar had Jacqueli ne wel zin in. Maar zelfs toen vroeg de geweldige, goedgevormde en getalenteerde bru nette zich soms af hoe ze zich af heeft kunnen laten strikken voor deze ang- stige operatie, die soms gevaarlijk te noemen was. ,,The Deep" is een film naar een boek van Peter Benchley, de schrijver van onder andere ,,De zomer van de witte haai", die twee jaar geleden on der de titel ,,Jaws" op het witte doek verscheen. Jacqueline Bisset, Robert Shaw, Nick (Jordache) Nolte, Lou Gosset en Eli Wallach vervullen de be- langrijkste rollen. Jacqueline speelt de rol van een jon- ge vrouw van deze tijd die haar vakan- tie doorbrengt op de Bermuda's. Sa- men met haar vriend ontdekt ze een vracht ampullen heroine, die in de oorlog naar de bodem van de zee is gezakt. De huidige waarde is enige miljoenen dollars. Jacqueline in de film heet ze Gail Burke komt in ge- vaarlijke situaties terecht, waar haar tegenstanders geweld en terreur niet schuwen. ,,lk hou wel van het meisje in de film," zegt de actrice. ,,Ze heeft pit". Het filmteam zegt, nadat vier weken hard is gewerkt in de Caribische Zee, de Britse Maagden Eilanden en bijna vier maanden ir. de Atlantische Oceaan hij Bermuda, hetzelfde van Jackie. ,,Ze is een meisje met pit". ,,Ze moest werken in een voor haar volledig nieuwe omgeving", zegt film- teamleider Al Giddings. ,,Ze toonde ook onder water dat ze een vechtjas is. Ze is een prachtige vrouw". Giddings was de man die Jackie leerde duiken. Ondanks haar eerste onzekerheden, ging ze in haar zwem- bad bij haar fraaie huis in Hollydwood onder zijn leiding na twee dagen met een zuurstoffles onder water. jr®-» De lessen werden voortgezet in een zwembad op de Britse Maagden Ei landen. Aan de ,,kls" van Giddings werden toegevoegd Nick Nolte, Robert Shaw en Lou Gosset. Ook zij maakten voor het eerst kennis met de onderwa- tersport. De grote test kwam al in het begin van de opnamen toen ze gevie- ren moesten zwemmen naar de in 1867 gezonken, op bijna vijfentwintig meter diepte liggende RMS Rhone. ,,lk was bang," vertelt Jackie. ,,We- kenlang brak het angstzweet me uit als ik moest duiken. M'n hart begon te bonzen en ik moest denken aan die 125 man die de dood vonden op dat oude schip en ik werd doodsbenauwd. Het was spookachtig." ,,Het duurde een paar weken voor dat ik eraan gewend was. Voor dat ik besefte dat er verschillende grote dui kers in de buurt waren om me te hel- pen in geval van echte moeilijkheden. Ik begon het zelfs leuk te vinden. Het is een prachtige ervaring te beseffen dat je eigenlijk helemaal niets bent in die grote oceaan." -Jacqueline Bisset is geboren in het Engelse Surrey. Ze is van Engels- Franse afkomst en spreekt vijf talen vloeiend. In Franse films vertolkt ze rollen van Franse vrouwen, in Engelse films is ze een Engelse vrouw en in Amerikaanse films heeft ze geen moei te om een Amerikaanse vrouw op het witte doek neer te zetten. Toen Jackie nog klein was wilde ze een dans-carriere opbouwen, maar haar schoonheid leverde haar andere werkzaamheden op. Ze speelde rollen in ,,The Knack" en in Roman Polans- ki's ,,Cul de Sac". Internationaal brak Jacqueline Bis set door nadat ze met Albert Finney en Audrey Hepburn had gespeeld in ,,Two for the Road" en de haar aange boden rollen werden steeds interessan- ter. Ze speelde met Steve McQueen in ..Bullitt", met Frank Sinatra in ,,The Detective", met Paul Newman' in Judge Roy Bean", met Ryan O'Neal in ,,The Thief Who Came to Dinner" en met Charles Bronson in ,,St. Ives". Andere films, als Airport", Mur der on the Orient Express" en met name Truffaut's ,,Day for night", brachten bij Jacki'e een aandeel in de roem binnen. Maar in geen van deze gevallen werd van miss Bisset geeist dat zij scenes moest spelen op de bodem van de zee zoals in de film ,,The Deep" het geval io. Voor Jackie was de meest angstaan- jagende ervaring van de filmopname een scene waarin ze haar zuurstoffles moest verliezen en in paniek van vijf tien meter diepte naar het oppervlak moest zwemmen. Aangezien water achthonderd maal dichter is dan lucht is dat zelfs voor een geroutineerde dui ker een uitputtingsslag. ,,We moesten het viermaal over doen," herinnert Jacqueline zich, voordat de scene goed was. Iedere keer was ik totaal kapot." Terugkij- kend naar de opnamen voor „The Deep" zegt Jacqueline Bisset: „Ik vond dat er altijd een zekere spanning was. Ik had er vertrouwen in dat het goed ging, maar in mijn achterhoofd dacht ik steeds aan die paar seconden dat het fout zou kunnen gaan. Er kon iets gebeuren met de apparatuur, een klein ongeluk hoefde het maar te zijn. Maar toch, ik vond het een enerveren- de ervaring. Echt, de oceaan geeft je een kick". V;v. :t >Sw>: v>\ ••ivi-.-X vsyj WRRS -r tsf::V./!

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 6