Sportspetters verga r l laurens kramer Laatste troef Custowerkers volgende week vrijdag weg Gewestelijk Orkest zoekt bestuursleden Leuke expositie in „Rozenhof Met Andere Woorden o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o Vergaderen met de NS Degradatie- strijd Vijfkant: „Mensen moeten meer zeggen.... Treintijden per telefoon Mislukl a WOENSDAG 16 NOVEMBER 1977 46-515 poslzeqelhancJei v oct»ctvenclijkpl,3G vlaardingen in het centrum yon v/aardincjen 010/3^19103 SCHIEDAM - Volgende week vrijdag - op 25 november - vaart een nagelnieuwe boorschip statig van de werf Gusto weg. Een fenome- naal stuk technologie, produkt van slim ingenieurschap en noeste werkkracht, gaat dan op weg naar de klanten. Toch zien sonimige delen van bet Gustopersoneel die dag met angst en beven naderen. AIs het schip is verdwenen heeft het personeel daarmee de laatste troef uit handen gegeven, zo redeneren zij. Een eventuele protestbe- zetting van het bedrijf zal dan de direktie geen pijn doen. Maar elke dag dat dit boorschip na 25 november langer aan de Gusto-kade blijft liggen, kost IHC dertigduizend gulden, te betalen aan de op- drachtgever, want zo staat't duidelijk in de kontrakten. 55 55- Suki sessen Dit is het klubgebouw van Eldos, dat al tien jaar lang de jeugd van Nieuwland en omliggende wijken aan verantwoorde vrijetijdsbesteding helpt. Zaterdag en zondag werd het jubileum feestelijk gevierd, onder meer met een voetbalmatch om de Eldos-Knudde Trofee en de opvoe- ring van het toneelstuk Adieu Paris door een jeugdgroep uit Vianen. Zaterdagavond verzorgde de Instuif Drive-in diskotheek een prima dansavond voorallc twaalf groepen. 1 3 H 5 7 8 9 ID II U 13 IH 15 16 17 IS 19 20 21 tt 23 21 25 26 27 26 29 30 /sp Er wordt wat „afvergaderd" in Ne- derland, vandaag de dag. Vergaderen en op reis gaan horen veelal bij el- kaar. 'n Goeie vergaderruimte zoeken ergens in Nederland is een tijdroven- de bezigheid. NS heeft een onder- zoek ingesteld naar vergadermogelijk- heden in de onmiddellijke omgeving van haar Intercitystations. 123 Van deze vergadercentra, gese- lecteerd op ondermeer service, ak- kommodatie, aanwezigheid van audio-visuele apparatuur, goede maal- tijden en zitcomfort hebben met NS een afspraak gemaakt. NS zorgt voor het vervoer; het vergadercentrum voor de akkommodatie en het be- drijfsleven voor de clientele. NS geeft 20 procent korting op de treinreis. Iedereen kan nu op tijd zijn, want er zijn geen pafkeerpro- blemen; files op de spoorbaan be- staan er niet. Wie geinteresseerd is in deze regeling, haalt de gratis bro chure „Vergaderen via NS" even aan het station. In windkracht achl poogden Maasdijk cn IIVO zaterdag het hpofd koel te liouden. Het duel tussen de twee klubs was immers niet alleen een streekderby, maar ook een regelrechte degradatiestrijd. De verliezer zou eenzaam op de allerlaatste plaats van het klassement achterblijven. HVO won. Met 0-1. Waarom? Gewoon. omdat Wim Stork al vroeg voor een Vlaardings doel- piint Zorgde en.... omdat de pupillen van trainer Nico de Bruin op dramatische wijze bun verschrikkelijk tekort aan schietkracht etaleerden. Voor de pauze heerste HVO. Kon dat met de forse bries in de rug ook makkelijk, te- meer omdat Maasdijk voor een niet aan- vallende houding gekozen leek te hebben. De Vlaardingers waren ook meer een een- heid. Tocli kreeg Maasdijk zij het zcer beperkt kansen, zoals voor Dries Zonne- veld. Maar de Maasdijk-aanvaller liet het had de gelijkmaker moeten zijn deze uitstekende mogelijkheid ongebruikt Even later keerde HVO-doelman Jan van Eijsden met een formidabele aktie een andere counter. Na de hervatting had Maasdijk het intitiatief. Een koninkrijk voor een schutter. Maar de zeker verdiende gelijk maker bleef uit. Omdat voor de zaterdagklubs een beker programma is vastgesteld, hebben de Waterweg-klubs (op Hoekse Boys na zijn ze allemaal uitgeschakeld) een vrije dag. Hoekse Boys krijgt tweedeklasser IJmui- den op bezoek. In Hoek van Holland zal echter de kompetitie (waar de toestand bepaald niet florissant is) de voorrang krij- gen en dat zegl genoeg over het belong, dat men aan de bekerwedstrijd hecht. In de afdeling krijgt koploper Satelliet hekke- sluiter ZW op bezoek, terwijl DVO'32 een moeilijke thuiswedstrijd tegemoet gaat tegen NTVV. VVK krijgt op het Schie- damse Thurlede concurrent Energie Boys op visite. De zondagamateurs spelen een inhaal- programma en dat betekent, dat ander- maal de Vlaardingse derby De Hollan- diaan VFC (let op: de begintijd is twee uur) op het programma staat. DRZ en SEC gaan hun kopplaatsen verdedigen tegen resp. Abbenbroek en de Pechvogels. Ook in de afeling moet FCN'66 zich via winst op Wico gaan verwijderen uit de hoek waar aan het einde van de kompetitie de slagen moeten gaan vallen. Dat geldt ook voor het Maassluise MSV'71, maar zij zullen het moeilijker krijgen omdat runner-up 'De Roef de tegenstander is Het programmu net icumende week- einde. (zaterdag) Hoekse Boys IJmuiden (beker) DVO'32-NTVV, WIA—GSS, Satelliet ZW, GTB-FC Veronica, VDL-SDV, VVK-Energie Boys, Haarlem (jeugd) EC Vlaardingen'74 (jeugd), SVV (jeugd)-EC Den Haag (jeugd), PSV-SVV (beker): zondag HION-DHS, Olympic-Hermes DVS, Fortuna-WRW, De Hollandiaan- VEC, Hoek van Holland-IIillegersberg, Steeds Voorwaarts- RK WIK, Graaf Willem II/VAC- VDL, Ursus-FC Om- moord, S VDPW SCO, A bbenbroek DRZ, Steeds Hooger Demos, SEC-De Pech vogels, Wico—FCN'66, MSV'71 —SC De Roef, WE-Activitas, Zuiderster -Schie- damse Boys, EC Vlaardingen'74-FC Amsterdam. bQ.Cj. oto/35533$ Weliswaar heeft Gusto nog zo'n mo del in aanbouw, maar dat is door de klant afbesteld. Hij moest toen i2 miljoen schadevergoeding betalen en het bedrijf probeert de boot nu aan de Belgen of aan bedrijven achter het IJzeren Gordijn over te doen. Maar die belangstellenden maken geen haast. Waarom zouden ze? Gusto kan onmogelijk met het schip blijven zit- ten. ,,ln de Passage zag het zwart van de Gusto-mensen", stelt een medewer- ker van het opstandige werfkrantje Vijfkant bitter vast, „maar de volgen de ochtend - zaterdag - waren ze weer vrolijk aan het overwerken". De sa- menstellers van Vijfkant zijn daar te gen. Elk uur overwerk, brengt het einde van de werf nader, vinden ze. Tenslotte is de IHC-direktie alleen in de snelle afbouw van het bedrijf geinteresseerd. De groep rond Vijfkant heeft in de zomer wel geprobeerd het boorschip op de werf te houden, maar dat is mislukt. Een medewerker: „We wil- den met elkaar afspreken: als er geen investeringen komen, dat blijft-ie op de helling. Maar op de bewuste stem ming hebben wij het verloren. De doorslag werd gegeven door het Werk is er nog, bij Gusto, maar voor hoelang, vragen de werknemers zich nog steeds af. Het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland, beter bekend als kortweg het Gewestelijk Orkest, laat sedert 1968 dikwijkls van zich horen. Niet alleen verzorgt dit jonge beroepsor- kest ieder jaar vele begeleidingen van amateurkoren en organiseert het koncerten en projekten voor de jeugd, die door een frisse en fantasie- rijke aanpak voortdurend ruime aan- dacht trekken, maar bovendien heeft dit orkest op verantwoorde wijze de scholing van koordirigenten ter hand genomen. Tevens staan er jaarlijks verschillende series eigen koncerten op het programma die vanwege hun boeiende opzet een zeer breed publiek bereiken. In verband met een herstrukturering binnen het orkestbestuur zijn er zeer binnenkort vakatures te verwachten in dit bestuur. Het Algemeen Bestuur en het Dagelijks Bestuur van het or kest zijn samengesteld uit drie gele- dingen, namelijk: vertegenwoordigers van subsidienten enerzijds, van het personeel anderzijds, en als derde groep de zgn. „onafhankelijken". Binnen deze laatste geleding worden de open plaatsen verwacht. Het Gewestelijk Orkest roept kandi- daten op die bereid zijn om (onbe- zoldigd) zitting te nemen als lid van hei stichtingsbestuur. Duizenden keren per dag wordt de NS gebeld met de vraag: „Hoe laat gaat ie". Meestal is er wel iemand op het station die een spoorboekje bij de hand heeft en het antwoord kan geven. Soms ook niet en soms zijn de telefoonnummers in gesprek. NS is daarom de rekordertelefoon- gaan gebruiken. Wie voor zo'n informatie het juiste telefoonnummer belt krijgt via een bandje de vertrektijden door, kort en bondig. Momenteel zijn een kleine 40 NS-stations van rekordertele- foons voorzien. Nog dit jaar komen daar 16 stations bij. Om de stations in ons versprei- dingsgebied even op een rijtje te zetten: wie vanuit Vlaardingen met de trein op pad wil kan" twee num- mers bellen. Voor de richting Schie dam en Rotterdam moet men 35.11.11 draaien en voor Maas- sluis en Hoek van Holland 35.60.44. Vanuit Schiedam kan men vier kanten op: wie naar Rotterdam, Dor drecht, Breda, Tilburg of Eindhoven wil moet 62.1 1.33 draaien, voor de richting Delft, Rijswijk en Den Haag heeft men 62.13.44 nodig, voor de richting Leiden, Haarlem en Amsterdam 62.14.77 en tenslotte is voor de.reizigers naar Nieuwland, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland het nuramer 62.17.22 ter beschikking. Het station van Maassluis zal nog dit jaar eveneens een dergelijke telefonische inlichtingendienst krij gen. Voor Hoek van Holland duurt het nog wat langer. Van de kandidaten wordt verwacht, dat zij, naast de vertegenwoordigers van de subsidienten en van de orkest - en personeelsleden, een onafhanke- lijke bijdrage zullen leveren aan de verwezenlijking van het doel van de Stichting. De voorkeur gaat uit naar kandida ten, die - naast enige zakelijke en be- stuurservaring - belangstelling hebben voor en binding hebben met de amateuristische muziekbeoefening, de beroepsmuziekopleiding, met on- derwijs en vorining en naar hen die uit interesse voor symfonische- en ka- mermuziek gerekend mogen worden tot het publiek. Bevinden zich onder de lezers mensen die menen aan de gestelde voor- waarden te voldoen, dan kunnen ze zich als kanaidaat voor een bestuurs- funktie melden bij de zakelijk leider van het Gewestelijk Orkest, de heer Detlev Weers, Nieuwe Plantage 63 te Delft, telefoon 015-122324. MAASLAND - Om al het tentoon- gestelde werk van de kunstenaars Jan Budde (schilderijen) en Huub van de Steen fbeeldhouwwerken) op het gemakje te kunnen bekijken waren we al geruime tijd voor de officiele opening aanwezig. Dat was plusminus kwart voor vier. Om half vijf echter, een half uur na het aangekondigde tijdstip, was er nog niets gezegd, geo- pend of een glas ter ere hiervan ge- dronken en hielden we het voor ge- zien. Tenslotte waren we de hele middag al ,,op pad voor de krant". Het zal toch, ondanks onze afwezig- heid, allemaal wel doorgegaan zijn. In ieder geval een leuke tentoonstel- ling: waard om een bezoekje te bren- gen aan de expositieruimte ,,de Ro- zenhof" waar de kunstuitingen, waar- over we het hebben, zich bevinden. Het aandeel schilderijen wordt gele- verd door Jan Budde. Zijn werk is zeer verschillend en daarom een beetje verwarrend. Je springt van een rustiek landschapje over naar nog groter dan levensgrote clowns in aan- dacht vragende kleuren. Niet alleen de onderwerpen zijn hemelsbreed verschillend, ook de kwaliteit. Waar- schijnlijk heeft dit ook te maken met een persoonlijke voorkeur, maar kantoorpersoneel, dat ineens massaal op kwam zetten. Ze hebben toen be- sloten tot een telegram en een motie. Later gaf de direktie het parool, dat we harder moesten werken, dan zou Gusto gered worden. Onzin. In okto- ber stonden de mensen al weer over te werken. Ik begrijp dat niet, dat de mensen voor de laatste order ook nog over gaan werken". „Ik ben zelf wel in de politiek gein teresseerd. Ik ben links. En als kleine man moet je zoveel slikken. Met ons blad Vijfkant kunje nogeensje gram halen. Als ik nou niks meer had om te vechten, als ik duf en suf alles over me heen moest laten gaan, wat heeft het leven dan nog voor zin? Ik hoop, dat de mensen eens wat meer gaan zeggen en zich niet in alles schikken". Ondanks dat wordt het heftig kri- tische Vijfkant, bedrijfskrant van het I(k) H(eb) C(enten) concern door de Gusto-arbeiders graag gelezen. Als de redaktie weer eens inzamelt om de drukkosten te dekken, gaat veler por- temonnee open. Er werden ook suk- sessen geboekt. Dankzij Vijfkant ver- dween het kankerverwekkende asbest van de werf. En de redaktie kwam er tijdig achter, dat de leiding bezig was de overgebleven voorraad bij stukjes en beetjes aan het personeel te verko- pen. Maar tot echte aktie wisten de felle artikeltjes in het blad de Gusto- arbeiders niet te brengen. De vakbonden, de CPN, het aktieko- mite Gusto houdt de Vijfkant groep trouwens ver uit de buurt. De krant zelf vorig jaar kerst: „Hopelijk zal iedereen in deze donkere dagen voor kerst en misschien ook wel onder de kerstboom met een tevreden gevoel denken dat het toch maar heel fijn is een nummer bij de Gusto te zijn". En dat door zoveel noest overwerk tijdig afgeleverde schip vaart volgen de week vrijdag weg. Zo vast als een huis. Maandagavond liepen er hoopvolle geruchten bij Gusto. Verkoopdi- rekteur Bakx zou een order hebben afgesloten voor een soort laadboei, waaraan men in het Midden Oosten de supertankers vastlegt. Een half jaar werk voor iedereen zou dat betekenen. Maar bij het sluiten van de krant wist men in Gusto's hogere regio- nen nog niets. Er is in ieder geval. geen kontrakt bij de juridische afdeling gepasseerd, aldus de heer Roell. Hoop en vrees dus tegelijk voor de bedreigde Gusto-werk- nemers. toch... Kleine, fijne in stipjes verf uit- gebeelde afbeeldingen van de natuur zijn mooi en leuk. Naar schatting vier jaar geleden hadden we al eens eerder werk van Jan Budde gezien. Terug- gaand in ons geheugen kunnen we in ieder geval tot de konklusie komen dat Budde wel meer schilderijen heeft gemaakt, maar niet bijzonder is ontwikkeld. Over de houten beelden Van Huub van de Steen menen we in de eerste plaats te moeten zeggen dat ze er indrukwekkend uitzien. Het zijn fi- guren uit het verleden. Om er enkele te noemen: koning Arthur (Ridder van de Ronde Tafel), Hendrik VIII (koning van Engeland van 1509- 1547), Karel de Grote en St. Chris- toffel. Op een aan de deur uitgereikt stencil staan nadere gegevens en uit- spraken omtrent de figuren. Met na me die over Christoffel willen we graag aanhalen: ,,Soms denken wij het wel te kunnen, de last is ogen- schijnlijk gering, pas verder in de maalstroom des levens beseffen wij het grote gewicht pas" De expositie duurt tot en met 20 no vember. Openingstijden van maan- dag tot en met vrijdag 's avonds van 19.00-21.00 uur en op zaterdag- en zondagmiddag van 2.30-5.00 uur. Aan de klubs het vriendelijke ver- zoek om de verenigingsbladen, de mededelingen en berichten, be- stemd voor de sportredaktie van deze krant uitsluitend te adresse- ren aan postbus 306 in Vlaardin gen. Het bezorgadres is Hoogstraat 122 te Vlaardingen. Elk ander in het adressenbestand van de clubs genoemd adres is niet juist. Kijkt u het even na? Piet van der Kaaden is nog steeds interim-voorzitter van Hoekse Boys. Hij blijft dat tot 1 januari 1978, maar daarna zal er toch weer een echte'' voorzitter moeten komen. Daarover heeft het bestuur van de Hoekse zater- dagklub inmiddels gepraat, maar men heeft het probleem van de opvolging voor zich uitgeschoven naar een vol gende vergadering. Martinit heeft zich een elftalkommis- sie aangeschaft. Dat gebeurde allemaal tijdens een bijeenkomst van leiders en aanvoerders van de lagere elftallen. De kommissie bestaat uit de heren De Bruin, Gouka en Verhoeven. Het Mar- tinit-bestuur vindt, dat nu het zinloze klagen aan de bar ook maar afgelopen moet zijn, want de voetballers kunnen met vragen, klachten en suggesties iedere vrijdagavond want dan houdt het trio spreekuur bij.de elftalkom- missie terecht. Het gelijke spel tegen Randstad Sport (en het verlies van Hoekse Boys tegen Monster) haalde TSB van de laatste plaats in de vierde klas. Maar het blijven zorgelijke tijden voor trainer Jan van den Berg. Ze zouden het daar op het sportpark De Vijf- sluizen zo graag allemaal anders zien. Vandaar dat ene Barend het er best voor over heeft om zijn zorgvuldig ge- kweekte snor van de bovenlip te ver wijderen, maar dan moeten de man- schappen van Van den Berg wel vier achtereenvolgende wedstrijden winnen. Een ander lid (zeker zbnder snor) wilde Barend best bijstaan en loofde een krat pils uit. Kan hij makkelijk doen: in het Shell-sportpark kost een krat pils nu eenmaal geen kapitalen. De Schiedamse schooljeugd wordt door de Centrale Schoolsportkommis- sie tijdens de Kerstvakantie goed bezig- 'gehouden. Onder meer zijn er op don- derdag 29 en vrijdag 30 december zwemwedstrijden in het Sportfondsen- bad. Aan de wedstrijden kunnen de leerlingen uit de vierde, vijfde en zesde van het basis-onderwijs deelnemen. Op donderdag 29 december worden de persoonlijke nummers gezwommen en een dag later zijnfde finales van de in- dividuele ontmoetingen plusde school- estafettes. Om mee te kunnen doen dienen de inschrijfformulieren, die in middels aan de basisscholen verzonden zijn, voor donderdag 1 december aan de schoolsportkommissie te worden ge- zonden. Even een berichtje uit Rotterdam, waar de atletiekvereniging Metro (de klub van Johan Kijne) op zaterdag 19 november een prestatieloop houdt door het Kralingse Bos. De start is na- bij het strandbad en de te lopen afstan- den zijn 4 en 7,5 kilometer. Er is kleed- gelegenheid op het sportkomplex Langepad. De inschrijfkosten zijn drie gulden per persoon. De inschrijf-adres- sen: kantine Langepad, Langepad, Rot terdam, E. Schriel, G.J. Mulderstraat 19, Rotterdam; mevrouw J.C. Vrijman, Spitsenhagen 16, Rotterdam; M. den Outer, Brederostraat 54, Rotterdam; S.L. Veldhoven, Drs. Stijkelstraat 49, Vlaardingen en op de dag van de loop vanaf twaalf uur in de kantine op het sportkomplex Langepad. Heltemaal vers is de standenlijst van de korfbalteams spelend in de afdeling Rotterdam van het KNKV. Het gaat om de eerste helft van de veldkompeti- tie. De drie betrokken Waterwegklubs (Succes, Spirit en ODD hebben niets te vrezen, maar een kampioenschap zit er voor de drie verenigingen ook bepaald niet meer in. Succes deelt in de eerste klas A de vierde plaats (zeven punten) met Velox, maar de Rotterdammers hebben wel een wedstrijd minder gespeeld. Koploper is Overkanters. Zij hebben vijftien punten uit acht wed strijden. Ook Spirit deelt een vierde plaats, maar dan in de eerste klas B (zes punten). Vriendenschaar houdt de Vlaardingers gezelschap. Leider is het nog ongeslagen RWR (zestien punten uit acht wedstrijden). Van ODI mag niet verwacht worden, dat ze al deze kompetitie terugkeren naar de eerste klas. Ze bezitten in de tweede klas D nu negen punten en een vierde plaats. Ook hier is de koploper (Vitesse 2) ongeslagen. ..Vlaardingen" zit weer zonder terreinchef: Ruud van Gerven is weer vertrokken. Hij was ooit bij de zater- dagklub in dienst geweest, maar was daarna naar Fortuna vertrokken. Daar kon hij niet opschieten met enkele FC Vlaardingen'74-spelers en zo keerde hij naar de Zuidbuurt terug. Zegt het Vlaardingen-klubblad: „Hij had nazijn leerschool bij Fortuna moeite met de ongedwongenheid. waarmee wij op zaterdag een vereniging plegen te laten reilen en zeilen. Dan is daar iemand, die geheel te goeder trouw aan het werk van een ander komt en de breuk is een feit". Theo Huyer hij stond nog niet zo lang geleden bij de zater- dagklub onder de lat heeft Van Gerven's taak nu overgenomen. SCHIEDAM - Zondagavond om vijf uur begint in de Magnalia Deikerk een aangepaste kerkdienst voor gees- telijk minder validen. Ds. Pennekamp vertelt dan aan de hand van een pre- kenspel het verhaal van Elisabeth en Zacharias. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het koor Jong Begin uit Kethel 5 Vogelnamen vormen de juiste op- lossing van de puzzel van 9 novem ber. De namen zijn: Duif, Cans, Roek, Valk en Vink. Ontzettend veel goede oplossingen zijn hiervoor bin nen gekomen, waarvan we er drie hebben uitgetrokken. Dat zijn: mevr. S. Klop-Struyk, Burg. Schwartzlaan 191, Maassluis, mevr. G. de Bruin, Dr. W. Beckmansingel 401, Vlaardingen en mevr. J. van Gerven, Albrechtstraat 21, Schiedam. De winnaars krijgen een boekenbon van tien gulden thuis gestuurd. Ook voor deze week kunnen weer oplossingen worden ingezonden en wel naar ons adres Rijnmond West Combinatie, Postbus 306, Vlaardin gen. De oplossingen moeten uiterlijk maandag 21 november bij ons binnen zijn. Op elke regel in het diagram moeten twee woorden van respectievelijk 8 en 6 letters worden ingevuld. Elk woord van 6 letters is samengesteld uit het voorafgaande woord van 8 let ters en van de dan overblijvende twee letters plaatst men er links en rechts een in het cirkeltje. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden ,,martelen- scherp uitkjjken", dan moest worden ingevuld ,,folteren-loeren" en dan kwamen de overblijvende letters F en T of T en F links en rechts in het cir keltje. Bij juiste oplossing van de ge- hele opgave leest men links en rechts in de cirkeltjes, van boven naar bene- den, een zegswijze. Als oplossing moe ten, UITSLUITEND PER BRIEF- KAART, alleen deze beide zegswij- zen worden ingezonden. 1 stad in Twente-deel van been; 2 (soep)groente-op een andere plaats; 3 bemoedigen-flambouw; 4 hameren-ra- zen; 5 (geloofs)afvallige-treiteren; 6 dagaanduiding-tooien; 7 onzedelijk- lelijk dier; 8 nota-huiselijk spel; 9 kreet-barst; 10 borduurgaas-turen; 11 Europ. hoofdstad-vijver; 12 insturen- behoren; 13 tuchtigen-weigeren te werken; 14 hevig verlangen (naar)- merken; 15 geheel en al-splijten; 16 leeftijd-slijk; 17 charmant-liefhebben; 18 rente-waarschuwingssignaal; 19 doen stijgen-eten geven; 20 escorte- ren-teniet doen (afbetalen); 21 teken van de Dierenriem-krachtsport; 22 dobbelsteen-hard regenen; 23 afgun- stig-delven; 24 beroep (veiling)-ver- haal; 25 onvast lopen-plaats in N.O.- polder; 26 circa-vragen, eisen; 27 hij die instuurt-golven; 28 gejaagdheid- munt; 29 regen-beroep; 30 beroep- slotstuk. 8

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3