Bo bonnier Verhulsdonck: Reunie voor lichting '61 van Josefschool F amilieprogramma in cafe „Quibus" watepweg in het tort Schiedams Nieuwsblad HOLLE PINKEL Als de TV niets biedt... Schiedams Politienieuws Idee van Frans slaat aan: NKV-huldiging jubilarissen Glas in Stedelijk De avonturen van Fre Cohen "exposeert Voorbereiding Eigen baas Bezetten Klopparti j Yernieling Ongevallenkroniek Enthousiast Dit zijn ze Aanbeveling door Marten Toonder Teerstoof Bio Tekstpierement Poppenspel Harpe Davids WOENSDAG 7 DECEMBER 1977 49-515 HPI ^BijloTwee beruchl; rovers gaan ai&YfldaWakterVfta.walfe erT Hi] teeSt me^8 draak vennomd.oproofbxht en Ik Iwonfei.'Mee ,/gebeurd wdarlophetverteerde heb zeoverwonnen.'Een heldendaad.'Vnaarl bureaujiT,ben ik pad gebracht" Jn een klap heb ikrrm geld en m-nApry, A m K»MPkOrae&tool<i! Zwjjg.onverlalen iNaarTLana levededappere helqevanQ metjullie! VCraaj felltaariHIEPi -HIEP..." 'A „Ik heb nog steeds plezier in mijn werk" SCHIEDAM De decembermaand: voor de meeste niensen een weliswaar dure tijd en lijnverpestend. maar toch gezellig. Een tijd van kadootjes, ge- dichten, bomen in huis, lichtjes en lekker eten. Voor de christenen een tijd van bezinning op oorlog en vrede, onderdrukking en rijkdom, voor anderen een herinnering aan het heidens midwinterfeest, toen de kou en duisternis ver- dreven werden met vreten en vuren. En, zoals we allemaal weten,ook Sinter- klaas stamt af van een Germaanse traditie, waarbij ook via het dak geschenken naar beneden kwamen. Maar er is een groep mensen voor wie die tijd er anders uitziet: weliswaar grote omzetten, maar ook beest- achtig hard werken. nauwelijks nog weten wat ,,slapen" betekent. De middenstand dus, gebaat bij het voortzetten van deze tradities, maar tegelijkertijd het slachtoffer ervan. Dus maar eens gepraat met Schie dam's bekendste middenstander, Gerard Verhulsdonk, ooit in verhitte forumdiskussies door politieke tegen- standers uitgerrtaakt voor ,,snoep- winkeliertje". Ik zou hem liever „bonbonnier" noemen, want, wat je ook van zijn politieke ideeen en kwaliteiten moogt denken, zalige bonbons maakt hij Terwijl hij marsepeinen kunstgebit- ten roze kleurt, praten we over zijn werk. Wanneer beginnen de voor- bereidingen voor december? ,,Nou, in September beginnen we er eens over te denken, maar dat is niet mijn sterkste kant",aldus Gerard. „Begin oktober zeggen de lieve meisjes hier: zou je niet eens begin nen, het is al gauw Sinterklaas. Nou ja; dan moet ik wel. Ik begin dan met de marsepein, die koop ik in grote blokken. Zelf vorm ik ze dan en breng de kleurtjes aan." In de winkel zie ik, behalve kunstgebitten, ook vrouwebenen, schrijfmachines, spons en zeem, wortels. Krijg je niet de pip van al die zoete kunstgebitten, vraag ik, en eet je ze zelf nog wel eens? ,,Nee hoor, de pip krijg ik niet en er zijn zelfs vrouwenartsen die toch trouwen". Ik moet even nadenken, voordat ik zijn grapje begrijp. Ik zie namelijk zo gauw het verband met kunstgebitten niet, maar tenslotte dringt de overeenkomst toch tot me door. Hij werkt deze maand van 9 uur 's morgens tot half tien 's avonds. Wat denk je dan, als je klaar bent? „Dan denk ik niet, maar roep naar boven: schat, staat de borrel al koud? Ik heb nog steeds plezier in mijn werk, ik ben een zeer bliimoedig man; dat ben ik zelfs gebleven onder het program- kollege." Normaal komt Gerard de december maand redelijk door; hij slaapt toch wel 7 uur per nacht. Maar deze maand viel niet mee, want in de ge- meenteraad moesten de gemeente- begroting en het plan Woudhoek- Noord behandeld worden. Dat was toch wel slopend. Woudhoek-Noord is prima afgelopen, precies zoals hij wilde. „Wij hoeven niet te regeren. als ze maar doen wat wij willen." Hoe vroeg of laat ik langs zijn winkel kom altijd zie ik hem aan het werk, in zijn gestreepte overhemd, het liele jaar door. Wat drijft hem toch? „De winst natuurlijk. in 1976 heb ik bij- voorbeeld 300 miljoen meer winst gemaakt dan de Hoogovens! En, het is toch fijn om eigen baas te zijn." We praten over zijn doehters, hebben zij dezelfde ideeen als pa? ,,Mijn ene dochter zag je nog wel eens met van die linkse jongens, maar dat is nu over. Ze gaat met een heel rechtse bal; hij studeert voor tandarts. En de andere zit in Zwitserland; daar werkt ze. Soms belt ze op en vraagt dan, of ik haar op een bepaald nummer wil terugbellen. Dan kan pa het gesprek betalen." „En, zit jij ook bij het vrouwen- eafe?", wil hij weten. Ik kom er wel eens. zeg ik. Gerard ziet het niet zo zitten. ,,Het enige recht wat een vrouw heeft, is het aanrecht", plaagt hij, ,,voor de rest moet ze blij zijn dat ze aan tafel mee mag eten. Schrijf dat maar niet, want dan krijg ik last met m'n vrouw". Hij heeft plannen om het vrouwen- cafe te bezetten. Dat zal zeer over- rompelend gebeuren. „Eerst een paar goede kompanen opz.oeken die mee willen helpen." Ik stei voor, dat hij dan in elk geval maar enkele kilo's bonbons mee- brengt. Ik vrees echter, dat niet alle vrouwen daar zo gevoelig voor zijn als ik Y.H. In de nacht van vrijdag op zaterdag vertoonde het cafe aan het Rubens- plein sterke gelijkenis met een boks- ring. Enige dagen van tevoren had de eigenaar een verschil van mening met een 64-jarige stadsgenoot over zijn re- kening. De man kwam nu terug met een drietal vrienden. Een van hen begon, geassisteerd door de boze klant, de barman af te tuigen. De man werd bewusteloos geslagen. Een vrouwelijke klant, die opmcrkingen over hun gedrag maakte, kreeg ook een klap waardoor ze met haar hoofd tegen het buffet sloeg en eveneens k.o. ging. De bareigenaar is later naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd met een flinke hersenschudding. De vier vrienden, waarvan er twee zich hadden beperkt tot mondelinge steun, bleken alle onder invloed te zijn. In de auto van een 47-jarige loods werd in de nacht van 1 op 2 decem ber een flinke deuk geslagen. Tevens ging er een ruit aan stukken. De scha- de aan de auto, die geparkeerd stond op het Hermuspad, bedraagt f.450,-. Op 3 december rond 12 uur kwam een 18-jarige Schiedammer met zijn fiets op de Stadhouderslaan ten val vermoedelijk omdat zijn snelbindet tussen het achterwiel raakte. Met enige bloeduitstortingen aan het hoofd is hij in het Gemeentezieken huis opgenomen. SCHIEDAM Katholiek waren ze en kleine Schiedammertjes. Ze woonden grotendeels in Schiedam-west en dus genoten ze verantwoord lager onder- wijs op de Sint Josefschool aan de Nassaulaan. Dat was - en is - een degelijk gebouw van voor de oorlog met twee verdiepingen, granieten gangen en een immens beeld van het Heilig Hart, want Sint Jozef, die de school toch heet te beschermen, was in hout noch steen aanwezig. De kleine klassegemeenschap die zo halvcrwege de jaren vijftig tot stand was gekomen, spatte na de laatste schooldag van het zesde leerjaai akuut uiteen. Sommigen gingen naar het klein seminarie, anderen kwamen terecht op de Jozef-UIo, weer ande ren vervolgden hun opleiding bui- ten de stad. Voor ieder nieuwe vrien den, een nieuwe omgeving en na een paar jaar het eerste meisje. De jongens die zo rond '55 naar school gingen, zijn nu - zoals dat heet - op hun bestemming gekomen. Er zijn talrijke al dan niet gezeten huis- vaders bij, sommigen zelf voor de klas, een drijft zelfs een restaurant. Een ander is Uw verslaggever. Maar de meesten van hen zijn Schie dam trouw gebleven. Vandaar dat het geen moeilijke taak lijkt om eens een stevige reunie op te zetten. Het idee kwam op bij Frans van Harmelen, de restaurant-houder voornoemd en hij kreeg enthousiaste steun van Ben de Veth, voormalig belhamel-in-grote- stijl en Stef Stok die - wie had dat gcdacht - eerst de zeven zeeen bevoer en nu in de reklame zit. Ze denken aan een gezellige avond, waar ook de echtgenotes welkom zijn. De zaak zou dan over een paar maanden zijn Broeder Eloysius van de vijfde klas trots temiddcn van zijn leerlingen. Uw verslaggever is die knaap uiterst rechts op de tweede rij van onderen. Toen al met een behoorlijk sterke bril. SCHIEDAM Cafe Quibus, Lange Haven 28, Schiedam brengt zondag 11 december een ,,familieprogramma zonder poppekast". Een programma dus voor vader, moeder en alle kin- aeren. Muziek en sfeer worden verzorgd' door: het kwartet I'iet Ee Blanc met als gastsoliste Cor Pijpers op akkor- deon, Peter Junior, die al vele nialen met zijn travestiet-act in Quibus optrad, met veel succes. Peter Frings The Flails Allemaal oude bekenden dus, die al menigmaal een prima sfeertje in Quibus opbouwden. De gemeente Schiedam ziet dit familieprogramma vermoedelijk ook wel ziiten, want zij verleende een nachtvergunning voor deze avond. Het programma begint om 21.00 uur. JOflAN MAASBACH Wl RELDZFNDING llavcnkerk, Lange Haven 70, vrijdag 9 dec. 20 uur C". van Nicuwcnhuizcn, zaterdag 10 dec. 20 uur Jeugdavond. HLRV/GI REE.EVANG1 LISATIE: Ge bouw Irene 10 uur ds. G.H. Abnia, Grote Kerk 17 uur ds. W. Westland. NED. PROTESTANTE NBOND: West- vest 90, ds. B.K.W Dijkstra van Hoog- vlict. riNRSTERGEME.tNTE MORGEN- STOND: zondag 10 uur Dienstcncentrum de 4 Molensvoorg. J. Koch. HERVORMDE GEMEENTE: Grote kerk 10..30 uur ds. S. Tijmstra Gezinsdienst m.m.v. het grote kcrkkoor 17.00 uur ds. G.H. Abma van Poortvliet: Opstandings- kcrk 10 uurds. D.J.Splaing Dzn. kinderne- vendienst; Bcthclkapcl 9.15 uur ds. J.D. Smids van Amcrsfoort; Aula Pinasplein 10 uur ds. M.C.Baart. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL: St. Martinuskerk 9.30 uur ds. P. Magre Gezinsdienst en vicring H.A.; Dorpskcrk 10 uur ds. N.J.Flink H.Doop, 19 uur ds. Th. de Kok van Overschie gczam. dicnst met Gereformcerdcn: 't Sehepphuis 10 uur jongercndienst o.l.v. Dhr. J.K. de Jong '■yj/S/A Piet te Blanc beslag moeten krijgen, want op z'n Jan boerefluitjes maar iets organi- seren, dat wil men niet. „Boven- dien," zo zegt Ben de Beth, ,,Ze zul- len allemaal wel werken en een paar hebben er een zaak, die moeten ruim tijd krijgen om zich vrij te maken." Nu al heeft het organiserend komite kontakt gehad met de nodige oud-klasgenoten en die zijn allemaal wild-enthousiast. Je wilt tenslotte wel eens weten, wat er van de knapen terecht gekomen is, met wie je samen meneer Poels, broeder Longinus of broeder Valerius het leven zuur hebt gemaakt. En wie zou niet de klasge- noot willen ontmoeten met wie hij op school buitenhuis verstolen in een zelfgebouwde hut de eerste Roxy op- stakt Een oude klassefoto was voldoende om alle namen weer uit het geheugen naar boven te brengen. Maar maar wonen de personen die zich achter deze namen verschuilen? Hieronder een lijst. Wie zich herkent, wordt verzocht kontakt op te nemen met Ben de Veth, tel. 267851Stef Stok, tel. 730460 of Han van der Horst 264673. Het Jozefschoolkomite zou ouders, broers, omes en tantes reu- ze dankbaar zijn als ze dit artikel onder de ogen van elders wonende ex-klasgenoten wilden brengen. Jos Heggelmun. Hans Akkerman, Rinie Dries, Gerard Foncke, Rein Geerdes, Robert Noelt, Hans Etman, Jan Schoenmakers, Gertjan Vincent, Aad Hoenderkamp, Aad van Agteren, Ron Verweij, Rene van Wely, Jos Hendriks, Willie Hub, Robbie Hub, Hans Schamle, Hans Kruithof, Ton Scholte, Stef Stok, Aad Hoender kamp, Rene Voerman, Jan Hendrik van Leeuwen, Ben Beining, Har Dick- hof, Peter van de Heuvel, Han Fons, Han Groenhorst, Cor Steijn, Jan Schamle, Joes Hagendoorn, Karel Vermeulen, Frans van Harmelen, Ge rard Bekcman, Frans Slieker, Fred de Wolf, Jorgen de Jong, Aad Marijnen. Zodra het komite een komplete adreslijst heeft, gaat een eerste sten cil de deur uit. Dat stencil gaat ook naar de broeders voor de klas, die -voor zover ze zijn opgespoort - ver- telden graag te willen komen. Dat zijn: broeder Blasius, meneer Poels, broeder Longinus, broeder Eloysius en broeder Valerius. SCHIEDAM De Industriebond NKV houdt vrijdag 9 december weer haar jaarlijkse huldigingsavond voor jubilarissen, in zaal Arcade, Lange Haven 71 te Schiedam. 60 jaar lid van de bond zijn de heren: P.L. Steyger, S. de Wolf, C.H.J. Huis- kens, W. van Slobbe, A. Slobbe, C.A. Oosthof. 50 jaar lid de heren: J.J. Gouka, A. Scholte, J. Gouka, J. v.d. Plas, J. v.d. Heiden, H. Gunneweg. 40-jarige jubilarissen zijn de heren: A.J. Dries, H. Markx, J. van Knotsen- burg, C. Scholte en C. van Noort. ,,Slechts" 25 jaar lid zijn de heren: D. Weber, J.A. Ham, H.B. Menke,C. van Rutten, C.M. Middeldorp, W. van Scheijndel, P.W. Seykens, L. Kloos, J. v.d. Water, H. Kusters, ILL. de Vette, G.J. Hoed't, A.J. Sebel, A. den Hartog, G. Prein, A. Veringmeier, P. Kop, D.K. Nobbe, T.P.J. Taverne. G. Vierboom, A. de Groot, C.H.R. Hoenderkoop, A. Sciarone en T. Ver meulen. De huldiging wordt omlijst door muzie, dans en bingo, met leuke prij- zen. De muziek wordt verzorgd door de „Party Sound Band". Men begint de avond om 20 uur. SCHIEDAM Glaswerk van Benny Motzfeldt wordt van 14 december tot en met 8 januari geexposeerd in het Stedelijk Museum. De expositie wordt volgende week woensdag om 20.15 uur geopend door de ambas- sadeur van Noorwegen, de heer Otto Chr. Malterud. Men kan dagelijks tussen 10 en 17 uur terecht, op zon dag en 2e kerstdag van 12.30 tot 17.00 uur. Op le kerstdag en nieuw- jaarsdag is het museum gesloten. Onderdeel van de Ri|nmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgeno men. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 -34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Hoofdredakteur: Bert Cattel. Redakteur: Paul Huukes. Medewerker: Elan ver der Horst, tel. 010 24.46.73. Klachten over de bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 - 13.24.89 (van 8.30 tot 1 7.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktioncle kopij dient uiterlijk ^naandag 17 uur binnen te zg^ vervolg van de voorpagina Volkshuisvesting gepraat. Er is een afspraak met de rijkskonsulent voor de huisvesting van alleenstaanden en tweepersoons-huishoudens. Hij zal bij het ministerie nagaan wat de maximale subsidiemogelijkheden zijn. „Het bestemmingsplan Woudhoek- Noord geeft mogelijkheden", vindt de heer Lems. „De stuurgroep zal een aanbeveling doen voor de woning-dif- ferentiatie voor dat gebied. Daar- voor hebben we wel de gegevens uit het Bouwcentrum-rapport nodig, want je weet niet of mensen uit de probleemgroep er behoefte aan hebben om daar te wonen." De stuurgroep blijkt zicht ook bezig te houden met het probleem van de huren; ze onderzoekt wat de mensen die een woning nodig hebben, kunnen betalen. Uit de gesprekken met J AC, Linden- hof, de Trechter en anderen die zich met het jongeren-huisvestingspro- bleem bezighouden, kwam een aantal ideeen naar voren. Grote gebouwen, voormalige be- drijfspanden e.d. zouden kunnen worden verbouwd met subsidie van het Ministerie van Volkshuisvesting Het bliikt dat ook ,,toegelaten instel- lingen en andere rechtspersonen die geen winst beogen" subsidie kunnen krijgen. Wie dus vindt dat het allemaal te lang duurt, kan samen met anderen gewoon rechtstreeks bij het Ministerie aankloppen. Sinds oktober 1977 iser verruimde subsidie beschikbaar voor gemeen- ten en woningbouwverenigingen die flatwoningen willen splitsen en ver- bouwen tot wooneenheden voor al leenstaanden en kleine huishoudens. Het gaat vooral om wat oudere flats, die zich wat indeling en konstruktie betreft lenen voor splitsing en verbouwing. In Apeldoorn heeft men geexperi- menteerd met verbouwing van be- staande flatgebouwen. De mogelijk- heid hiertoe was ontstaan door leeg- stand: doorstroming van gezinnen naar een kwalitatief betere nieuw- bouwwijk met laagbouwwoningen Men kwam op huren tussen f 135,- en f 180,-. Volgens sommigen had dat lager gekund. In nieuwbouw-plannen voldoende woonruimte scheppen voor (jongere) alleenstaanden en tweepersoons- huishoudens. Als men de gaten in de binnenstad gaat opvullen, kunnen het kleine projekten worden, die snel gerealiseerd kunnen worden. Er zijn hiervoor subsidiemogelijkheden; tot nu toe heeft Schiedam hiervan geen gebruik gemaakt. Men kan als groep proberen, een grote woning te huren. De Nationale Woningraad heeft een kontrakt ont- worpen, waarbij er niet een hoofdbe- woner is, maar elke medehuurder apart verantwoordelijk is. Voor zeer urgente gevallen zou de Gemeente panden beschikbaar kun nen stellen. Die zouden dan als krisiscentrum kunnen fungeren: bed- den erin en daklozen tijdelijk op- vangen. Op donderdag 8 december a.s. komt in buurthuis De Kreek, Lange Haven 92 om 20.00 uur, onder het motto BEN JIJ AL ONDERDAK? een groep jongeren bijeen. Iedereen die belangstelling heeft is welkom. Het is de bedoeling dat op die avond het aktiekomite jongerenhuisvesting Schiedam wordt opgericht. Deze aktiegroep strijdt voor goede betaal- bare woningen voor jongeren, voor het ter beschikking stellen van ge- schikte leegstaande panden en nieuwbouw en tegen diskriminatie van jongeren bij toekenning van woningen en huursubsidie. Het lijkt mij dat we maar moesten beginnen met het gebouw De Lin- denhof aan de Lange Achterweg. Daar kunnen heel wat jongeren in. Te duur? Waar een wil is, is een weg! Weliswaar schijn het gebouw een „sociaal-kulturele" bestemming te hebben, maar wat is nu eigen belang- rijker: het sociale of het kulturele? Eerst onderdak en dan ontspanning, lijkt mij. YVONNE HONTELE SCHIEDAM - Vanaf donderdag in het Passage Theater Li/.a Minelii en Robert de Niro in ..NEW YORK. NEW YORK" l en niet zo ongewone licfdesgeschicd- nis. Jimmy Doyle (Robert de Niro), saxofonist, ontmoet Francinc Evans (Liza Minelii). zangercs. Francinc gaat op tourncc met een band. Jimmy reisl haar achterna. Hij krijgt een baantje bij de band en na veel vijven en zessen trouwt het paar. Ze gaan weer uit el- kaar als blijkt dat zij meer sukses heeft dan hij, omdat zijn stijl te „modernis- tisch"wordt gevonden. Later krijgt ook Jimmy eindclijk sukses en dan weet hij de moed op te brengen, zijn cx-vrouw weer op te zoeken. Wat dan gebeurt laat zich niet zo mocilijk raden. De kracht van de film ligt in de muziek. het prima spcl en een flinke dosis humor. ICntcrtainmcnt op hoog niveau. Regie: Martin Scorsese, tot nu toe bekend van sombcrder werk. Dagelijks om 14 en 20 uur, vrijdag 14 uur, za-zo-wo.:20 uur. Op woensdagavond 7 december om half negen zal in de filmclub „In de Teer stoof" de bekende filmmusical „West Side Story" worden vertoond. Toe- gangsprijs is voor leden f 5,--. Wie nog geen lid is kan voor f 2,50 het vcrdcre scizoen lid zijn. West Side Story is een modern liefdesverhaal dat zich afspcelt in de sloppcnbuurtcn van New York. Het is cigcnlijk het vcrhaal van Romeo en Julia, vertaald in cigentijdsc gcbeur- tenissen. Allecn al de magistrale muziek van Leonard Bernstein en de prachtigc jazz-ballcttcn onder leiding van Jerome Robbins maken de film zeer de moc-ife waard. Dit weekend en ook volgende week komt Kabarct Tekstpierement in Passage met „Deusjcvoo" als try-out. Schiedam kan dus als eerste dit nieuwe kabaret van Jos Brink en dez.ijncn mee- maken. Het programma heeft alsonder- werp: De toverdoos van het leven". Maatschappelijke tocstandcn worden ..behandeld" op een manicr die we van Tekstpierement al kennen. Uit elk num mer proef je de liefdc voor het theater. ..Theater is een raar ding. Like avond maak je dezelfde grappen en elke avond zijn ze volkomcn nieuw, omdat je elke avond voor andere mensen staat. Daar- om is sehrijven voor theater zo hccrlijk, cigcnlijk hccrlijker en cerlijk." Vrijdag 9 en 16 en zaterdag 10 en 17 december, 's avonds om 21 uur. Reserveringen maandag tot en met vrijdag via VW Schiedam tel.266000, vrijdagavond en zaterdag vanaf 13 uur via het theater, tel. 269455. Tocgangs- prijzen f I l.--cnvoorCJP/Pas65 f 8.50. Zaterdagmiddag 10 december om half dric een degelijkc, ouderwetse" voor- stclling van hand-poppcnspcl door „dc kleine komcdie" van Bart Corduwcner." ..Wintersprookje" heet het poppenspel en het is een milicubcwust sprookje, dat de kindercn wat Icert over milieu- vervuiling. De toegangsprijs is f 2,50, de reservering als boven. In Passage Biodcze week ..Verpleegstcr- rapport",met Doris Arden.Karin lleskc en Claus Tinney. Het verhaal handclt over knappe jonge dokters, sex. mooic verpleegsters, maar ook over problcmen van de mensen, die in het zickenhuis werken. Veel verpleegsters zijn uitge- sproken sexy, maar zijn ze werkelijk zo oversew t als veel mensen denken? Dagelijks 14, 17 en 21.30 uur, zaterdag allccn 19 en 21.30 uur. Vrijdagavond 9 december om 20 uur is in het Passage theater de jaarlijkse mu- zickuitvocring van de Cliristelijkc mu- ziekvereniging Harpe Davids met orkest tamboers en majorcttcn met moderne, klassieke en religieu/e muziek. Medewerking wordt verleend dtMir Rhoons Mandoline Orkest en Chr.Man- dolinc Orkest ..Concordia" uit Zuidland onder leiding van de heer C. Noordzij. SCHIEDAM In het Stedelijk. Mu seum wordt aanstaande zaterdag, 10 december, een tentoonstelling geo pend van werken van Fre Cohen. De expositie die getitield is „Rond paasheuvel en prinsenhof". is tot en met 8 januari 1978 te bekijken. Dagelijks tussen 10 en 17 uur is men welkom; op zondag en 2e kerstdag van 12.30 tot 17.00 uur: le kerstdag en nieuwjaarsdag is het museum ge sloten. Een 47-jarige bootsman heeft aangif- te gedaan van diefstal van een cirkel- zaagmachine, twee boormachines en enig ophangmateriaal. De gereed- schappen werden uit een loods aan de Schiekade ontvreemd. De aange- brachte schade bedraagt f. 100,-: de waarde van de goederen bedraagt veertien maal zoveel.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3