Country radio- opnamen in Hock van Holland Vijf jaar zonder verzuim-ongeval laurens kramer GRIFFIJN Postduiven in Ahoy Neem 9s een hond mee VERKQPER HOLY Sportspetters Met Andere Woorden Zwaluwen in 't nauw 'Koningshof* in *t koper 'Hosanna koncerteert Uitgaan in december SJOK Veer bwtlj<Mljk» auto Intorftont ELECTRO-M0NTEUR Koncert in Poeldijk 5 Q n b 2 Q 0 mm CENTRALEVERWARMING AIRCONDITIONING AUTOVERHUUR Gevraagd: Hobby-centrum Tel. 74.34.14 5 m ru geld en goede raad n O J V? G WOENSDAG 7 DECEMBER 1977 4 poslzeqeihande) v 6C+niavenciijkpl.3S vlaardingen in het centrum yon vlaardingen 010/3419103 Mercuriusstraat 41, tel. 342163, VLAARDINGEN BRINKMAN BV Liefst bekend in het houtvak. Voor zo spoedig mogelijk! De Loper 5-7 Vlaardingen n U te 49-68 De positie van Zwaluwen is er na de nederlaag tegen Kozakken Boys niet beter op geworden. Zelfs jubilaris Leen Pijpers 250 wedstrijden) kon zijn ploeg niet naar de overwinning leiden. De formatie van Frans de Kruis krijgt het zaterdag aan de boor- den van het IJsselineer alweer niet makkelijk. Ijsselmeervogels verloor zaterdag in Leidschendam van RCL en verwacht mag worden, dat ze die nederlaag voor eigen publiek juist tegen Zwaluwen weer goed willen maken. Fen gelijk spel zou voor de Vlaardingers een hele prestatie zijn. In Maassluis kan Excelsior M buurtgenoot PPSC een dienst be- wijzen door Arnemuiden terug te wij- zen. PPSC moet dan zelf wel van NEO'25 winnen. Gebeurt dat, dan passeren de Schiedammers de Zeeu- wen in het klassement. HBSS speelt in Schiedam de sleutelwedstrijd tegen Groote Lindt en gaat ook die verlo- ren, dan lijkt degradatie welhaast onontkoombaar. Maar voor nog twee Waterweg-derdeklasser blijven de pro- blemen onverminderd groot. HVO trekt zaterdag naar koploper Be Fair en Maasdijk naar runner-up Lis- ser Boys: de pun ten zullen wel duur zijn. In Hoek van Holland staan Hoekse Boys en Vlaardingen tegenover el- kaar. De eerste wedstrijd werd nogal makkelijk door het Vlaardingse team gewonnen, maar Hoekse Boys lijkt in herstel en derhalve mag Vlaardingen op heftige tegenstand rekenen. In de zaterdagafdeling blijft Satelliet de aandacht opeisen. Ze schudden zaterdag konkurrent NTVV van zich af en dadelijk is Melissant (eveneens in de kopgroep) de opposant. Het zaterdagteam van VDL bleef aan de kop van de tweede klas door winst op het laag geplaatstc RSM. Openbaring DHS wees Blauw Zwart terug en kan gerust de komst van VIOS afwachten en hopen, dat koploper Wilhelmus steken laat vallen tegen stadgenoot Hermes D KS. De overlevingskansen van Schiedam in de tweede klas lijken met de week kleiner te worden en daarom mag niet verwacht worden, dat ze in Rotterdam bij De Musschen een punt los kunnen weken. De derde klas kent weer een derby. Nu een raseclite: Fortuna-De Hollan- diaan. De eerste wedstrijd werd door het team uit Oost met 2-0 gewon nen. MAASSLUIS Het Maassluise Tele- mann-ensemble geeft zaterdag 17 de cember het jubileumkoncert in de grote zaal van „Koningshof" in Maas sluis. Het ensemble viert deze maand haar 12 1/2 - jarig bestaan. Men is er tevens in geslaagd dit jubileumkon cert te laten samenvallen met het honderdste optreden van het Tele- mann-ensemble. Onder leiding van dirigent Arno Weif- fenbach zullen werken worden uitge- voerd van G. Th. Telemann, Handel, J.A. Hasse, J. Chr. Bach en Schubert. Als soliste treedt op Maria Huizinga, mezzo-sopraan. In de afgelopen jaren, waarin Maas sluis snel is uitgegroeid, breidde ook het ensemble zich sterk uit. Momen- teel bespeelt het gezelschap 25 instru- menten, te weten 5 eerste violen, 5 tweede violen, 2 altviolen, 2 cello's, 1 contrabas, 2 hobo's, 1 fagot en 2 hoorns, verder heeft men nog 1 mezzosopraan en 2 clavesinisten. Kaarten voor het concert van het Telemann-ensemble zijn in voorver- koop verkrijgbaar bij het Gildehuisje, Zuiddijk 11 HOEK VAN HOLLAND - De Tros Countryshow van Gerard de Vries zal op 18 januari 1978 worden op- genomen in het wijkgebouw De Hoekstee in Hoek van Holland. De groepen, die tijdens deze radio- opnamen zullen optreden, zijn Colt 45 uit Woerden, Ruud Hermans Band (ex-zanger/gitarist van de Tumble weeds) en de Hoekse forma tie Calyx. Solt 45 is - met de Tumbleweeds ederlands bekendste country- rockgroep en heeft een lange ge- schiedenis achter de rug. In 1976 beleefde de formatie een hoogtepunt door het tournee van een maand, dat in Amerika werd gehouden op uit- nodiging van de European Country Music Ass. Sinds het uittreden van Ruud Her niates uit de Tumbleweeds heeft hij een single en een LP opgenomen. Daarnaast is er met zijn band veel werk verzet om een goede kwaliteit te bereiken. Calyx tenslotte doet het eveneens uitstekend. De Hoek van H^llandse groep heeft een single en een LP ge- maakt, die beide in februari of maart zullen worden uitgebracht. Kaarten voor de country-avond in De Hoekstee zijn bij de VVV of bij het wijkgebouw te verkrijgen. Ook kan men Wim Pols (tel. 01899-209S3) of Cees Dorlijn (01899-19979) bellen. I De 150 employes van de aromatenfa- briek van Essochem Benelux in het Botlekgebied van Rotterdam hebben een veiligheidsmijlpaal bereikt. Pre- cies 5 jaar, of 1,3 miljoen manuren, is op deze fabriek door de eigen employes gewerkt, zonder dat zich in die periode een enkel ongeval met tijdverzuim heeft voorgedaan. De heer G.J. Lens, direkteur van Essochem Benelux, benadrukte in een toespraak ter gelegenheid van het veiligheidslustrum, dat de Esso-bedrijven op het gebied van de veiligheid uitstekende resultaten hebben behaald. Dit is niet een resultaat dat zomaar wordt bereikt, maar hieraan liggen beleidsuitgangs- punten, kennis van zaken en me- werking van een ieder in de organisa- tie ten grondslag. De maatschappij is zich de zeer belangrijke plaats, die de veiligheid en veilige werkmethoden bij de exploitatie van haar bedrijf in- neemt, ten vdiie bewust. Om aan een dergelijk beleid vorm en inhoud te geven is de medewerking van alle be- trokken werknemers essentieel. Van- daar dat onze organisatie diverse commissies kent, waardoor de in- breng van een ieder mogelijk is en de verantwoordelijkheden duidelijk zijn geformuleerd", aid us de heer Lens. Alle employes en hun gezinsleden hebben dit lustrum op feestelijke wijze gevierd met een groots „open MAASLAND Op dinsdag 13 de- cember geeft de Christelijke Orato- riumvereniging „Hosanna" uit Maas- land een koncert in de Gereformeer- de Kerk in die gemeente. Uitgevoerd worden Psalm 117 van G.F. Tele mann, de Adventskantate ,,Kommst du, kommst du, licht der Heiden" van Buxtehude en de eerste drie delen van het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach. Aan het koncert wordt meegewerkt door Hanneke Kaasschieter, sopraan, Leunie Lap, alt, Jan Waayer, tenor, Cor Niessen, bas, Koos Bons, orgel en het kamerorkest Concertino" De algehele leiding is in handen van Addie de Jong. Het koncert begint om acht uur. De loegangsprijs is zes gulden. Houders van een CJP en 65- plussers betalen f 4,50. huis", op zaterdag 26 november. Essochem Benulux B.V., gevestigd te Den Haag, heeft een aromatenfa- briek welke zich bevindt op het ter- rein van de Esso-raffinaderij in het Botlekgebied. De aromatenfabriek produceert benzeen, tolueen en ver- schillende soorten xylenen, grond- stoffen voor de plastic- en rubberin- dustrie. Voorts wordt op dit fa- briekskomplex cyclohexaan gefa- briceerd, grondstof voor de nylon- industrie. hQ.Q.O\G/35523S y - MAASSLUIS December wordt ver- ondersteld een drukke maand te zijn. Daartegenover geldt deze laatste maand van het jaar als een periode, waarin men enige vrije dagen heeft. Sommigen maken er zelfs een korte vakantie van. Om aan de wensen van deze „snip- per- of vakantiegroep" tegemoet te komen is er een speciale Holland Info decemberkrant uitgebracht die bij alle VVV-kantoren gratis verkrijg baar is. In deze uitgave worden tallo- ze mogelijkheden genoemd om van die vrije dagen iets leuks te maken. Bijna alle aktiviteiten op kullureel- en rekreatiefgebied worden vermeld. Het gaat om aktiviteiten in en romdom de plaatsen Rotterdam, Noordwijk, Gouda, Den Haag, Kat- wijk.f Leiden, Dordrecht en Delft. Twee hele pagina's worden besteed aan een uitvoerige agenda voor de decembermaand. Een greep uit deze infokrant: rond- leidingen door de Ridderzaal, Eerste- of Tweede Kamer, schaatsen in de Uithof, bezoeken aan talrijke mu- sea, weekend- mogelijkheden, bloem- bollenshow, door Rotterdam op d'e fiets en kerstcirkus. Te veel om op te noemen dus. Doen we ook niet, we zouden dan een herhaling van deze Info december krant maken. Een andere mogelijkheid om uit te vissen hoe de vrije dagen gevuld kunnen worden is de maandelijkse uitgave „Magazijn". Deze is vooral gericht op Rotterdam en direkte om- geving. Eveneens gratis af te halen bij de VVV-kantoren. VLAARDINGEN -- Sjok, de jonge- renclub van de PSP-Vlaardingen waar zowel leden als niet-leden, welke jonger zijn dan 26 jaar, deel van uit- niaken, is officieel opgericht. De be- langstelling op de eerste vergadering afgelopen zaterdag, was overweldi- gend. Gestart werd met een aantal aktiviteiten, welke door een drietal taakgroepen zullen worden uitge voerd. Deze taakgroepen gaan zich bezig- houden met jongerenhuisvesting, open jongerencentrum en milieu- problematiek. ledereen, die zich hier ook mee bezig Wil houden, kan ko men op de eerstvolgende bijeenkomst. Deze zal worden gehouden op zater dag 17 december om half elf 's morgens in het PSP-pandje, School- straat 37 (tegenover het oude stad- huis). Geyssendorfferweg 5, Rotterdam Waalhaven. Telefoon 010-29.71.71 Postbus 5165 - Telex nr. 28088 VLAARDINGEN: Dr. Wiardi Beckmansingel 8. Tel. 010-35.28.50 SCHIEDAM: v. Deventerstraat 15 Tel. 76.66.44, tst. 124 in de Rotterdamse Ahoy'-hallen wordt van vrijdag 9 tot en met zondag 11 december een grote internationale duivententoonstclling gehouden. Dit gebeuren is georganiseerd door de Nederlandse Tentoonstellingsclub De Postduif, in nauwe samenwerking met de Nederlandse Postduivenhou- clers Organisatie. Op 3.000 in2 vloeroppervlakte wor den gedurende drie dagen duizenden duiven tentoongesteld, waaronder bij/ondcr roemrijke exemplaren zoals de winnaars van verschillende natio nal konkocrsen. Er zijn aparte stands waarin de beste vliegers uit de Natio- nale Competitie zijn ondergebracht, Alle informatie over de duivensport wordt gegeven. Er zijn stands waar artikelen te koop zijn, zoais de meest moderne duivenklokken en boeken over het houden van en spelcn met postduiven. De jeugd heeft zich bij deze tentoon- stelling een geheel aparte plaats ver- worven. Maar liefst 1 50 jongeren (tot 18 jaar) zijn met Ncirca 600 duiven vertegenwoordigd. De zaterdag van Na enkele weken van afwezigheid zijn ze er weer: de twee hondeportretten, gemaakt in het Vlaardings Dierentehuis aan de Van Linden van der Heuvelsingel in Vlaardingen. Links hebben we Jenka, een reu van zo 'n zes en een halve maand, die erg lief is voor kinderen. Deze hond moet nog leren om zo nu en dan alleen gelaten te worden. Rechts een tweetal puppies van 8 a 9 weken oud: erg lief, maar dat zijn ze allemaal op deze leeftijd. De honden die in het Dierentehuis tijdelijk onderdak hebben zijn tegen betaling van f.35,- af te halen. Voor onze afdeling Elektro-technische installa- ties zoeken wij op korte termijn een voor het verrichten van werkzaamheden in de werkplaats. Gegadigden kunnen solliciteren zaterdagsmorgens op ons bedrijf Woutersweg 10 te's Gravenzande, na eerst gemaskte telefonische afspraak. U gelieve te vragen naar toestel 43. BRINKMAN TEL. 01748 3341 TELEX 32671 WOUTERSWEG 10 - POSTBUS 2 2690 AA s GRAVENZANDE de cxpositie is door de organisatoren dan ook uitgeroepen tot Nalionale Jeugddag. De show in Ahoy' is voor het publiek geopend op de volgende tijden: vrij dag van 17 tot 22 uur, zaterdag van 9 tot 22 uur en zondag van 9 tot 1 7 uur. De loegangsprijs is bepaald op vijf gulden voor volwassenen en de jeugd tot en met 12 jaar betaalt si slechts een rijksdaalder. POELD1JK - Jan van Westenbrugge uit Wateringen bespeelt donderdag 15 december het fraaie orgel van de Rooms Katholieke Kerk in Poeldijk. Het programma vermeldt werken van Bach, Bonefaas, Walther, Balbastre enAndriessen, terwijl ook fragmenten uit de kerstsuites van Jan Zwart wor den gespeeld. Het concert begint om 20.30 uur. Verenigingsbladen mededelingen en berichten bestemd voor de sportredaktie van deze krant dient men uitsluitend te adresseren aan Postbus 306 te Vlaardingen. Het bezorgadres is Hoogstraat 122, Vlaardingen. Het blijft aardig om wedstrijdverslagen van dezelfde wedstrijden in dc periodieken van verschillende voetbal- huize naast elkaar te leggen. Zo speel- den de derde elftallen van Sunlight en Satelliet aan de Deltaweg en de thuis- club verloor met 3-4. Uit het Sunlight- klubblad: „Na de rust wist Satelliet, door een vreemde beslissing van de scheidsrechter, opnieuw te scoren. Eerst floot de man voor een handsbal, maar Satelliet speelde door en scoorde, waarna hij het doelpunt goedkeurde. Het kommentaar van de arbiter: „lk ben de baas"Na veel tijdrekken van Satelliet wist de scheidsrechter zelfs nog te vroeg af te fluiten". En wat vond Satelliet? Over het door Sunlight aangevochten doelpunt zegt het clubblad: „De pass was van Andries, Sam ving deze op, omspeelde soepel twee verdedigers en de keeper" Verderop in het verslag: ,,De scheids rechter, die bezig was Sunlight naar een gelijkspel te blazen, werd gelukkig - net als wij allemaal - afgeschrikt door het dreigende onweer en blies drie minuten te vroeg af". Over het te vroeg inruk- ken zijn beide teams het dus eens. De vraag blijft alleen: welke partij heeft die mar, nu eigenlijk bevoordeeld? Dat moeten we toch die arbiter zelf eens vragen. Wedder dat die man zegt: „Geen van beide?" De pas opgerichte damclub Holy houdt op maandag 19 december in het dienstencentrum Holy aan de Wilfem de Zwijgerlaan 460 een simultaan voor huisdammers en schakers. De deelname is gratis en het spektakel begint om half acht. In Nieuw Beyerland Is er op zaterdag 10 december een prestatieloop. De organisatie is in handen van de atletiek- vereniging Nieuw Beyerland, die dit jaar vijf jaar bestaat. De start is om ongeveer kwart voor een en tot een half uur voor die start kan men zich laten inschrijven in het clubgebouw van de voetbalvereniging NBSVV, Wilhel- minastraat, Nieuw Beyerland. Men kan kiezen uit twee afstanden: 3,5 en 7 kilometer. De inschrijvingskosten zijn f 2,50 en na afloop krijgen de prestatie- lopers een herinnering. Van half elf tot twaalf uur wordt er door atleten van de KNAU afdeling Dordrecht een cross- kompetitie gelopen. Voor nadere in- lichtingen kan men terecht bij de telefoonnummers 01896-2232 en 01896-1383. In een bulletin van de propaganda- kommissie van de korfbalbond afdeling Rotterdam wordt gesignaleerd, dat liefst dertig procent van de korfbal- klubs verzuimt het adres van hun speelveld of klubhuis in het vereni- gingsblad te vermelden. Twintig procent laat ook de adressen van de bestuursleden achterivege. Dat vindt de propagande-kommissie slordig en daarom zegt men: ,,Hoe kunt u uw waren verkopen als men niet eens de winkel weet te vinden?" En daar zit wel wat in. Om uit te vinden hoe het met de adressenlijsten van de Waterwegklubs gesteld is, hebben we de ons toege- zonden verenigingsperiodieken (en dan gaat het niet alleen om korfbalklubs) ook maar eens doorgelicht. Het resultaat van onze test is evenwel niet zo alarmerend. Het percentage klubs, dat het adres van hun komplex niet vermeld, is te verwaarlozen. Wel ontbreken in een aantal bladen de bestuurs-adressen en dat lijkt ons zelfs voor de eigen leden een nare zaak. Och, er moet altijd wat te verbeteren blijven, nietwaar? Maar in gedachten zien we op dit moment talloze kkibredakteuren naar hun bloedeigen produkt grijpen om z|ch ervan te overtuigen, dat het adressenbestand er volledig in vermeld wordt. De Schiedamse scheidsrechtersver- eniging heeft een drukbezet program ma. Zo is er op donderdag 15 december een „avond met de pers". Het onderwerp is dan „de journalist en de scheidsrechter". In het forum zitten Bas van Boschove, Bart in 't Hout, Richard Matthijsse, Rob Vente en Jen Vlietstra. Op vrijdag 6 januari heeft de SSV in het clubgebouw van Exelsior'20 de traditionele nieuwjaarsviering. Maar de scheidsrechters houden zich ook bij hun leest, want op donderdag 8 december en op 12 januari praten zij onder leiding van Harry Lakwijk over spelregels. Hoewel de voetbalvereniging Sun light - uiteraard met voorzitter Ad Schotei voorop - blijft streven naar een eigen akkommodatie, ziet het er voor- lopig toch naar uit, dat ze nog enige jaren gebruik moeten blijven maken van de velden bij de gelijknamige zeepfabriek. Sinds mensenheugenis verkleden de voetballers zich daar tussen de kleedkastjes van de werk nemers, maar daarin is sinds kort verandering gekomen. De direktie van Lever-Sunlight heeft, omdat zp energie wilden besparen, besloten nieuwe kleedkamers vodr de voetballers te reserveren. De manschappen moeten zich nu gaan verkleden in het verlengde van de biljartzaal. Het voetbalbestuur is de Sunlight-direktie zeer erkentielijk voor deze interne verhuizing, maar, zo stelt men: „Toch zullen we blijven streven naar een eigen home, zodat we de voorzittershamer, die de direktie ons bij het vijftigjarige jubileum aangeboden heeft, eindelijk in een eigen bestuurskamer kunnen gebrui- ken". Rabobank S „Om zot te zijn met fatsoen is er wijsheid van doen." Dat is de juiste uitslag die U had moeten insturen. Velen hebben dat dan ook gedaan. Uit de stapel briefkaarten zijn er drie uitgetrokken en dat zijn A. de Hoog, Lepelaarssingel 190, Vlaardin- E. Nekken, P.J.Troelstralaan 23, Schiedam en A.Cordia-Hess, Jasmijn- straat 50, Maassluis. De prijswinnaars krijgen een boekenbon van tien gulden thuisgestuurd. Ook deze week kunnen weer oplos- singen worden ingezonden aan ons adres Rijnmond West Combinatie, Postbus 306, Vlaardingen. De oplos- singen kunnen alleen op een brief- kaart worden ingestuurd. Deze moe ten dan uiterlijk maandag 12 decem ber bij ons binnen zijn. Op elke regel moeten drie woorden van respectievelijk 4, 7 en 4 letters worden ingevuld. De laatste 2 letters van het eerste woord zijn de eerste 2 letters van het tweede woord en de laatste 2 letters van het tweede woord zijn de eerste 2 letters van het derde woord. Voorbeeld: zou dfe omschrij- ving luiden: ,,gebakvulling - roofdier (vr.) - schrijfgerei", oplossing van de gehele opgave leest men in de cirkel- tjes, van boven naar beneden, een zegswijze. Als oplossing moet, UIT SLUITEND PER BRIEFKAART, al leen deze zegswijze worden ingezon den. 1 laatst - waterkering - liefdegod; fL hof - een der Ver. Staten - aandui- ding; 3 taaie lekkernij - soort antilope - soort kreeft; 4 schaap - Aziatisch schiereiland - deel van hoofd; 5 slag - toelage voor vorst - aroma; 6 grond - groente - dreef; 7 vat - soort familie- lid - plantsoen; 8 roem - werelddeel - rustig; 9 spraak -evenals -aanw.v.n.w.; 10 geschenk - soort balkon - erkente- lijkheid; 11 hetzelfde -scheppsinhoud - zoogdier; 12 slim - tijdperk - reukwa- ter; 13 wedinstelling - soort granaat - steekwapen; 14 hoofddeksel - Russ. titel - onwel; 15 staaf - schamel be- zit - meelmengsel; 16 meubel - mu- ziekgezelschap - geur; 17japon - aan- tonen-uniek; 18 int. organisatie (afk.) - turnwerk - aanw.v.n.w.; 19 groot 1 I 19 3 ii 5 30 .5 31 6 3? I 33 S 3H 9 3S 11 34 11 37 f It 3S 13 39 11 10 IS 11 IS U 1? IS ii 1? 15 20 11 1) w 19 (i x 11 21 SO IS 51 It 51 vertrek - een der Ver. Staten - orgaan; 20 kleur - misere - 21 kledingstuk21 soort verbod - steppe - modewoede; 22 knijpbuisje - naast - slot; 23 vor- stentitel - geweidragend dier - achten; 24 vruchtensap - treinhalte - bezit. v.n.w.; 25 meisjesnaam -soort drank - geestdrift; 26 Griekse letter - maniok- meel - gebak; 27 plaats in theater - es- coite - eentonige wijs; 28 doorzichti- ge delfstof - muziekstuk - nakomeling; 29 loon - zegswijze - Europeaan; 30 hemellichaam - radiogerei - familielid; 31 familielid - Hongaarse kruiderij - zuivelprodukt; 32 rekening - met veel beleid - vrucht; 33 Zuidamer. stad - soort meel - eng; 34 rijsmiddel - vech- ten - bijbelse reus; 35 tabel - schrob- bering - kriebeling; 36 jongensnaam - landbouwwerktuig - ader; 37 graan- afval - vleeswaar - plank; 38 rijstveld - keet - induw; 39 gat - sterk aftreksel - munt; 40 geestelijke - uurwerk - aar dig; 41 teleurgesteld - muze der lier- poezie - tuinbed; 42 afbeelding - wer- velwind - streven; 43 slachtoffer - soort likeur - frisdrank; 44 be trek king - ontleding - zoon van Adam; 45 pauze - vechter - godin der twee- dracht; 46 ambtsgewaad - herberg- zaam - graansoort; 47 haak - paard- rijdster - deel van gelaat; 48 vertrek- ken - groente - onb. v.n.w.; 49 legen- de - slordig werk - Europ. land; 50 wedren - Franse munt - graanprodukt; 51 schaakstuk - voortijdig - Russ. jon gensnaam; 52 Westindisch eiland - schurk - voedsel. i

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 5