hBOVA Novotel- verassing voor mooiste taart Dansen op oude jazz in Riverside club Op donderdag p m ■»t» y v y v. Educatieve Workshop Schiedam: Deze week hak Bijjamin vindt ualtijd keuze, vooideel, fff feestelijkheid. Sh 37.5 AFSCHEIDSBRIEF Aardige Schiedammers speciaal- zaken Nu ook in Schiedam Centrum - Hoogstraat 39. 13.95 24.95 19.95 4.95 5.95 39.- Oproep jeugd Schiedam Kerstmis TEL 010-349082 mrnm, SELECTIES WOENSDAG 21 DECEMBER 1977 le JAARGANG NO. 50 Algemeen Bos volk In verband met de kerstdagen verschijnt het Schiedams Nieuwsblad volgende week op donderdag (29 december). wmmm wwm. m cm*. ?n Donkere Dagen Puzzel 'jst e/J pclgische. A Hamfkaastosti^U? tondant>"ansie|»sl§9 250 gram 'liMSb25O^>08 fSltt Elke week in dit blad aktuele aanbiedingen B0EKEN PLATEN POSTERS Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195. SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maavsluis Nieuwsblad „Als groep en individu iets voor anderen doen'' SCHIEDAM - Lang geleden was er in onze stad een aktieve afdeling van de VCJV (Vrijzinnig Christelijke Jon- geren Centrale). Voor de Schiedam- mers die nu in de dertig zijn, was de VCJV zo'n twintig jaar geleden een begrip. De laatste jaren was er nog maar een klein groepje over, dat zo nu en dan uit gezeiligheidsoverwegingen bij el- kaar kwam, Kreek in wijkcentrum De Aktieve Schiedammers hebben de VCJV nieuw leven in geblazen, zij het onder de aan deze aangepaste be-* naming „Educatieve Workshop Schie dam". „Het woord Christelijk hebben we er- uit gelaten, want de basis is nu meer algemeen" vertelt Jacob Ophoff, een van de aktievelingen. „We willen als groep en als individu iets voor ande ren doen. Daarnaast vinden we het ook fijn om elkaar te ontmoeten en samen aan allerlei aktiviteiten te wer- ken. Als je bijvoorbeeld kijkt naar de jongen boven 16 jaar, dan zie je ze lusteloos door de straat lopen, omdat ze niets te doen hebben. Wij denken aan een societeit waar je gezelligheid vindt, maar van waaruit ook aktivi teiten in de sociale sfeer georgani- seerd kunnen worden". De^ EWS heeft inmiddels onderdak gevonden in de kosterwoning van de kerk van de Nederlandse Protestan- ten Bond, aan de Westvest 92. Zelf heeft het groepje de ruimten opge- knapt en deze maand was het zover dat er gestart kon worden. En dat gebeurde op zaterdag 10 december met een optreden van Jaap van der Merwe. „We zien dit als een cultureel cafe, waar we een zo geVarieerd mogelijk programma willen brengen" legt Jacob uit. Op tweede Kerstdag treedt in het pand aan de Westvest 92 de Schie- damse folk-groep „Sniercken" op om 20.30 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Voor januari staat een diskussie- avond over terrorisme op het pro gramma, waarvan de datum nog bekend wordt gemaakt. CORNEUS SPEELMANSTRAAT IB VLAARDINGEN Dan is er nog het ..Bosvolk", een groepje in de leeftijd van zo'n 6 tot 10 jaar, dat elke zaterdagmiddag knutselt en spelletjes doet onder lei- ding van vrijwillige EWS-ers. Wie daarover meer wil weten kan bellen naar Marian Nieuwstad, telefoon 731621. SCHIEDAM - Het Schiedamse Novotel bestaat zo'n anderhalf jaar. Toch werd er vrijdag 16 december een tweede lustrum gevierd, met een grote taart en veel champagne. Het Novotel-koncern, dat zo'n 120 vestigingen heeft over de gehele wereld, bestaat deze maand 10 jaar en de Franse direktie wilde personeel en gasten van alle Novotels laten delen in haar blijdschap over dit heuglijke feit. Om kwart .over tien preries werd vrijdag de taart, een kreatie van chef- kok aangesneden, tot vreugde van personeel en gasten. Hetzelfde gebeurde in alle andere Novotels. Voordat het zoete geheel de weg gmg die dergelijke tijdelijke bouwsels is beschoren, werd het op de gevoelige plaat vereeuwigd, want de direktie heeft een prijs uitgeloofd voor de mooiste taart. Wat die prijs zal zijn is nog een verrassing. Nu maar afwachten of Schiedam op op het gebied van de alkoholische kulinair terrein net zoveel waar is als versnaperingen. SCHIEDAM Wie in Schiedam wil dansen, heeft maar weinig mogelijk- heden, maar sinds de oprichting van The Riverside Club is er wel iets ver- beterd. Liefhebbers van klassieke jazz kunnen daar eenmaal in de maand hun hart ophalen en dat deden zon- dagavond de bezoekers in Maison Tivoli, aan de Nieuwe Haven 237, waar The Memphis Queen Jazzband optrad. De oude jazz staat weer helemaal in de belangstelling. Dat blijkt alleen al uit het grote aantal bands, dat Neder- land op dit moment telt. The River side Club heeft voor het nieuwe jaar alweer grote plannen. Op zaterdag 21 januari spelen in Tivoli The Sing Paraders, van 22 tot 2 uur. Deze Haagse forjpatie speelt in. een soepele Chicago-stijl en doet zijn naam eer aan, want er zit een flinke dosis swing in de band. Zaterdag 18 februari komt de Key Stork Jazzband uit Leiden naar Schiedam en voor april zijn de Seven ty-five Seven uit Utrecht gekontrak- teerd. Welke band er in maart komt os nog niet bekend. De toegangsprijs is voor leden drie gulden; niet-leden betalen zes gulden, kail dat op 21 januari aan de zaal Het lidmaatschap bedraagt tien gul- doen of bellen naar Jan Roeling den per seizoen. Wie lid wil worden (268366) of Joop Meure (262627). Schiedam: Rdamsedijk 443 I Rotterdam: Hoogstraat 197 centr. „De Binnenhof" Ommoord Beijerlandsetaan 101 Zuid sdioeiireparalle klaar terwijl a wacht! h *mbe r Met een zekere weemoed draai ik het laatste kopijvel in de machine. Ik heb hier zb vaak zitten tikken. Met de ver- warming aan, een pot appeltjesthee op het lichtje aan mijn rechterhand en uit- zicht op de vervallen Van Kleefstraat. Het is zondagmiddag. De gebakken eit- jes zijn op; in de voorkamer ligt slordig het avondblad van het weekend en net heb ik de moed opgebracht het bed op te maken. Maar de werkkamer is geen chaos. Een paar weken geleden nog lag de grond elke zondagmiddag hardstikke vol met uitnodigingen, persberichten, al dan niet driftige ingezonden brieven, een enkel keertje eens een lang gedicht van de heer van Asten en die enge bruine mededelingen der gemeentevoorlich- ting op kringlooppapier. De grote ver- sloggever nam een slok thee en zette zich aan de arbeid. want op maandag- avond wenste Paul Houkes als gewoon- lijk twee pagina's stadsnieuws. Paul Houkes is het redaktionele opper- hoofd van de Rijnmond West C®r»bUia- tie, die er in zijn Vlaardings keidertje iedere week voor zorgt dat uw krant, de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad kant en klaar bij de drukkerij komen. Wist u, dat die drukkerij helemaal in Apeldoorn staat. waar ze iedere week in miljoenen exemplaren kranten drukken voor bijna heel Nederland en zelfs Duitsland? Het Schiedams Nieuwsblad is maar een klein onder- deeltje van het enorme Wegenercon- cern; in haar soort waarschijnlijk een van de grootste ter wereld. De hele week door razen daar in Apeldoorn de persen en voor het Schiedams Nieuws blad hebben de drukkers maar drie kwartiertjes nodig. Dan zijn de haast dertigduizend Schiedamse kranten netjes klaar, gevouwen en in bundel- tjes gebonden om per vrachtauto naar ons verspreidersnet te worden ge- bracht. Nu is de werkkamer akelig netjes. Op de grond staat slechts een paar bruine molieres en ik hoef voor dit stuk geen aantekeningen te raadplegen. Het is mijn afscheidsartikel. Ik houd op met het Schiedams Nieuwsblad. Al die papieren liggen op de eerste verdie- ping van een huis aan de Warande, waar nu waarschijnlijk Yvonne Hontele op h^ar machine tekeer gaat. Zij heeft al een paar weken bijna het hele Schiedams Nieuwsblad volgeschreven en vanaf deze week komt ze als verslag- geefsster-stad in de adressenlijst van wat eigenlijk niet meer mijn krant is, maar de hare. Gelukkig ga ik niet met ruzie weg. Vanaf 1 januari ontbreekt me gewoon de tijd om een huis-aan-huisblad van voldoende stof te voorzien. Han van der Horst heeft een baan aangenomen in Den Haag, waar hij zich met voorlichting over de derde wereld bezig gaat houden, speciaal aan de univer- siteiten. Een full-time baan is dat en dan moet je aktiviteiten afstoten. Maar jammer is het wel. Het laatste jaar kon ik als verslaggever overal binnen- komen; overal mijn grenzeloze nieuws- gierigheid bevredigen. Ik kwam langs bij boze Schiedammers, die een misstand verbeterd wensten te zien; ik ontmoefte enthousiaste mensen die hun vrije tijd aan het verenigingsleven gaven; ik interviewde mannen en vrou- wen die in hun leven interessante dingen hadden gedaan; ik maakte vrien- den (6n helaas een vrijand of drie, maar op zulke vijanden kan een fat- soenlijk mens trots zijn, vind ik). En ik wijzigde mijn mening over Schie dam. U weet: in Schiedam gebeurt nooit iets en Sis er wel iets gebeurt, dan gaat dat op zijn janboerefluitjes. Wel- nu, de immer uitpuilende postbus van het Schiedams Nieuwsblad bewees iedere week anders. Zou ik het willen, dan zat ik weinig avonden in huis, want er wordt hier een.hoop georgani- seerd. Een Schiedammer die een beetje thuis is in onze stad hoeft zich nooit te vervelen, daar zorgen zijn stadgeno- ten wel voor. We zijn hier enorm ak- tief. Alleen timmert Schiedam niet zo aan de weg. Bewijs daarvoor bijvoor beeld. de armetierige paaltjes die op de Hoogstraat bij wijze van kerstveriich- ting werden neergezet. Aardige dingen op zich, maar ze ogen niet en dat is ge- loof ik het ware euvel van onze stad. We doen fantastische dingen, maar ze 6gen niet. Goed, ophouden nu: zulke kritiek is niet langer mijn terrein, maar dat van Yvonne. Mijn toekomst is de schaduw van de stad. Ik word gewoon iemand die 's woensdag het Schiedams Nieuws blad uit de bus haalt, benieuwd naar wat er nu weer in staat. Maar jammer is het wel. De gedacht, dat iedere week tiendui- zenden Schiedammers mijn persoon- lijke hobbies, frustraties, denkbeel- den en onbewezen stellingen in de bus kregen, zonder dat ze er iets tegen kon- den doen: die gedachte schonk me een jaar lang diepe bevrediging. Rest me slechts de talloze Schiedammers te bedanken die me een stuk gaven van hun kostbare tijd voor een interview, die me uitnodigen stuurden of pers berichten, die telefonisch tips doorga- ven voor een stuk in de krant. Wel- bedankt en tot ziens, want ik blijf wel in de stad wonen. uw toegenegen mede-Schiedammer, HAN VAN DER HORST. P.S. Helemaal er mee ophouden? U kent me beter. Ik blijf best nog wel eens stukje inleveren over vroeger, want dat is mijn eigenlijke vak. H.v.d.H. Keurig verhaal. Han. Zoals al die ande re keurige verhalen, die je in de afgelo- pen periode voor het Schiedams Nieuwsblad schreef. Ontroerende. onthullende, soms zelfs veel te per- soonlijke verhalen: fijn waren ze stuk voor stuk. Bedankt daarvoor: 't wat tof. En sterke in de ontwikkelingshulp! Welkom aan Yvonne Hontele: haar adres is Warande 75 en ze heeft daar een telefoontoestel waar het nummer 26.27.16 opstaat. PAUL HOUKES. ZWUNDRECHT wmkelcentrunn watDurg GOUDA winkelcentrum bloemendaal NIEUWERKERK A/D IJSSEL winkelcentrum dorrestem WASSENAAR langstraat 52 SCHIEDAM hoogstraat 39 ROTTERDAM korte hoogstraat 14 (centrum) noordmolenstraat 47 lusthofstraat 40-46 (kralingen) winkelcentrum alexanderpolder winkelcentrum ommoord west winkelcentrum ommoord oost groene hilledijk 235 (zuid) Zwart geemailleerde wildbraadpan, 34 cm 0 Nu slechts 38 cm 0 16.95 Roestvrijstalen fonduestel, geheel kompleet met 6 vorken en houten onderplaat. Nu Borrelglazen op voet van LEERDAM in karakteristieke vorm. Onze prijs per set a 3 stuks, van 6.95 voor Wijnrek voor 50 flessen, bruine uitvoering, onze prijs Tulbandvormen, uitgevoerd in zware kwaliteit aluminium en verkrijgbaar in de maten 20 cm 0 en 24 cm 0. Nu Sparklet slagroomapparaat. Slagroom in een paar seconden en langere tijd houdbaar in de koelkast. Van 61.95 voor J SI Doos a 10 slagroompatronen 6.95 346 Compacte grill/bakoven met uniek verstelbare gedekoreerde glasdeur. Op ooghoogte op te hangen. Duurzaam geemailleerd, zelfreinigend. Van 209.- voor 347 SCHIEDAM Nu ongeveer een half jaar geleden ontstond vanuit de werk- groep ,,Wjjkontmoetingscentrum Schiedam-Noord" het initiatief om te gaan werken aan het vormen van een Open Jongeren Centrum. Dit initiatief kwam van drie jongeren, die plannen gingen opstellen, kontakten gingen leggen etc. Reakties van de- gemeente waren (en zijn) hoopvol te noemen. Waar gaat het nu om? In het kort komt het hier op neer: gezien het feit; dat er voor jongeren vrijwel niets te doen is in Schiedam-Noord vindt de- werkgroep Open Jongeren Centrum Schiedam-Noord het hoog tijd geworden, dat er eens aandacht wordt besteed aan jongeren in deze wijk. Daarom pleit men dan ook voor een Open Jongeren Centrum. Wat is echter een beetje het probleem? Er zijn te weinig mensen en daarom roept men de jongeren in Schie dam-Noord op om zich bij de werk groep aan te sluiten om zodoende er- voor te gaan zorgen dat een Open Jongeren Centrum in deze wyk opge- zet wordt. Het kontaktadres is Piet Penning, Jacq. Urlusplein 45, Schiedam- Noord, telefoon (tussen 8 en 16 uur) 347022 en verder telefoonnummer 704278. Onder het gebeier van de klokken lo pen ze naar huis. In hun oren klinkt het gezang van het koor nog najStil- le Nacht en Vrede op aarde. Hier en daar wordt een groet gewisseld. Bij het ingaan van de straat vertragen ze hun stap. Van de andere kant komt de familie Pie terse aan, waar ze een poos geleden een flinke woorden- wisseling mee hebben gehad. Sinds die tijd ontlopcn ze elkaar. Even later zitten ze aan het kerstont- bijt. Tegen koffietijd komt er be- zoek. Karel, Truus en hun kinders. Die spelen en bekvechten wat met el kaar. Ondertussen proberen ze stie- kum uit te vissen, wat er in de pakjes onder de kerstboom zit. Mien en Truus roddelen wat over gezamenlij- ke kennissen. De heren praten over de slechte ekonomische toestanden, terwijl ze zich nog een goed glas in- schenken. Straks volgt immers het overvloedige diner en niets is zo goed om de eetlust op te wekken als een extra glas. Is dit nu Kerstmis? Denk nu niet dat ik een soort zede- preek wil houden. Dat helpt immers niets en is ook nog onnodig. Immers: waarom zouden we niet lekker eten? Door de eeuwen heen is eten al ver- bonden aan alle soorten van feest- vieren. Wel vraag ik me wel eens af of het nu nodig is, zo'n overvloed aan voedsel te bereiden dat er grote hoe- veelheden in de vuilnisbak verdwij- nen. J a, ik weet het: niemand wil iets tekort komen. Maar komen we iets te kort? Hoe komt het bijvoorbeeld dat zelfs het geven van kado's met de Kerst al zo in de mode is? Overge- waaid uit Engeland en Amerika. Maar vlak daarvoor hebben we Sinterklaas gevierd Kerstmis is voor mij nog altijd het feest van de vrede. Vrede, die we moeten laten beginnen bij onszelf. Tevreden zijn met al het goede dat we hebben. Wat vriendelijker zijn te gen die buren van vlak ernaast, al hebben die misschien een ander soort levensopvatting als jij. Ja, makkelijker gezegd dan gedaan, denk ik nu zelf, terwijl dit opgeschre- ven wordt. Verbeter de wereld, begin bij Uzelf is immers nog altijd een waar gezegde. Laat icder het Kerst- feest dus maar vieren op zijn eigen manier. Allemaal heel fijne feestda- gen. RITA

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1