Tweede danszaal Sitton: Benefietbal voor ziekenomroep ZOS Deze week Rechtswinkel gaat aan't verhuizen Geloogd Masssef Ewopees Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk op maar 10 plaatsen te koop: Meubelfabriek Oisterwijk SLAAPKAMERS HET GEHEIM VAN S0ESTDIJK mm Bezinning Instuif in Stadskantoor Oud&Nieuw wafels bij de wijn! Zeelandwafels 2 pakken 2?° E9 Zeeuwse suikerwafels |35 "Sherry1 Sinaassnippers JJ* |49 495 Kerst-Inn was erg geslaagd 01899- 163 63. Programma van Vier Molens kanttekemm; 3 ALLE ROTTERDAMMERS NODICEN WIJ 6 JANUARI A.5. UIT OP HET STADHUIS J^iekenhuis EXCLUSIEF! SELECTIES V DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 le JAARGANG NO. 52 SCHIEDAM „Slow, quick, quick, slow", die woorden komen onmiddellijk boven als we aan dansles denken. Herinnert u zich nog de h.b.s.-ertjes van 1954, de meisjes in van die Brigitte-Bardot- jurkjes, met strak lijfje en wijde rok en petticoat en de jongens in een net grijs pak, met stropdas? 13 of 14 wasje en je wilde erbij horen, vooral op de feestavonden die de schoolclub „Onder Ons" in Musis-Sacrum oiganiseerde. Dus ging je naar Maison Westhuis aan de Warande, waar de heer Westhuis de eerder genoemde ge- vleugelde woorden op de lippen bestorven lagen. Tweede zaal Opleving do a DO IAjSuSl In spi jkerbroek ZIEONZE AUTOPAGINA 11 I IJQflnH^ Cream, 1 A.® Cream, medium en per ties van b voor Doosaanbieding 112 halen, 11 betalen |e********************* M.i.v. 2 januari a.s. geldt voor het maken van afspraken met J ft specialisten in de Polikliniek te Maassluis het telefoon- Afr nummer: ^Gelieve uitsluitend te bellen: maandag t/m vrijdag tussen II 8.00-12.00 uur. Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Oisterwijk, (Jtrecht, Valkenburg (L) en Zuidlaren. Berkel (ZH), Noordeindseweg 116, tel. 01891-4670 ma t/m za 9-18 uur, vrij tot 21 uur Als ook u dit wilt lezen vraag dan onmiddellijk om een gratis proefabonnement. Telefoon: 14 74 00 tst. 234. 6lke week in dit blad aktuele aanbiedingen BOEKEN PLATEN POSTERS HAARPROBLEMEN BIOSCAL NEMEN!! Inl. by BIOSCAL (Nederland) POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Coorant en het Maassluis Nieiiwsblad "Lekker stifldansen In 'n spijkerbroek" Daar zat je dan, de ,,heren" aan de ene kant van de zaal, de dames" aan de andere. Op de muziek van nie- mand minder dan Victor Silvester deed je je intrede in de wereld van fuiven enbals,van jaloezie, romances, teleurstellingen en ,,kijk eens met wie zij danst". Dixielandmuziek, dat was het bittere einde, maar dat hoorde je bij Westhuis maar zelden, te licht- zinnig, dat geswing. Maar in „Musis" werd elk feest besloten met „Oh, when the Saints go marching in" en dan swingde en brulde de hele h.b.s., leraren inkluis. „Musis" is een bowling geworden, petticoats worden niet meer gedragen, Maison Westhuis verdween, Dixieland hoor je alleen nog in the Riverside Club, de oude Rijks-h.b.s. werd ge- sloopt, maar gedanst wordt er nog steeds. dansen". Toch is er sinds de laatste 5 jaar wel een opleving, maar dat ligt vooral aan de volwassenen. Onder andere door meer vrjje tijd zjjn die ook weer les gaan nemen. Volwasse nen gaan de laatste tijd meer leven denk ik" A1 met al hdeft de dansschool Sitton het ontzettend druk. Zo druk, dat binnenkort een tweede danszaal geopend wordt. En wel in het vroege- re „Monopole"-theater, dat nog een tjjdje als nachtclub ,,La Romantica" door het leven ging, maar nu door de dansschool is aangekocht. Daar zou wat meer voor de volwassenen kun- nen worden georganiseerd, misschien dansavonden en dergelijke, zonder dat dat direkt in lesverband gebeurt. Het streven is, dat de tweede zaal eind januari gebruikt kan worden, want in januari beginnen de nieuwe kursussen. De Foxtrot leer je er nog steeds, evenals de Engelse Wals, de Tango, de Cha-cha-cha, de Samba, de Jive, die na 20 jaar weer terug is van wegge- weest en de Weense Wals. Als je er na 1 jaar lessen nog niet genoeg van hebt, kun je er nog de Rumba, de Paso- doble en de slow-fox bijleren. En elk jaar leer je er variaties bij. Na iedere kursus kunnen medailles behaald worden, eerst brons, dan zilver, na 3 jaar goud en voor de cracks is er na 4 jaar de gouden ster en de mogeljjk- heid, om met kampioenschappen mee te doen. Er zijn zelfs plannen, om van dansen een olympische sport te maken. „Niet iedereen blijft om het steeds „Zoals er nu gedanst wordt, daarvoor hoef je niet naar dansles", zou men kunnen denken. „Een kleine groep mensen zal zich nog interesseren voor „ballroom-dansen", maar de meeste jongeren zien dat natuurlijk helemaal niet zitten, hoewel, het ljjkt of het de laatste tijd toch weer meer in de be langstelling komt. Uit pure nieuwsgierigheid en ook wel gedreven door nostalgische gevoelens, zijn we eens naar Schiedam's enige dansschool, Sitton, gestapt. „Slow, quick, quick, slow, is als een kreet uit de tijd", vertelt de heer Sitton, „maar juist de jongeren zijn nooit weg geweest. Scholieren nemen nog altjjd les, soms via de school en ook werkende jongeren hebben nog steeds belangstelling voor „ballroom- Zo gaat het er bij de danskampioenschappen aan toe. SCHIEDAM - Om de Schiedamse ziekenomroep ZOS aan de beno- digde financien te helpen voor de bouw van,een nieuwe studio wordt op zaterdag 28 januari 1978 een groots benefiet-bal gehouden in Musis Sacrem. Deze avond zal om acht uur beginnen en doorgaan tot zeker een uur of drie 's nachts. ZOS is al geruime tijd bezig haar aktiviteiten en joiimte uit te breiden. Begin vol- gend jaar hoopt ZOS te verhuizen van haar veel te kleine fietsenkel- der in de Dr. Kuyperlaan naar de eerste verdieping van het pand Korte Haven 27. Deze nieuwe studio biedt tweemaal zoveel ruimte als de bestaande en er kunnen ook meer programma's voor zieken en bejaarden gemaakt worden. Aan deze uitbreiding bestaat zeeer behoefte. Maar zo'n programma-uitbreiding kan na tuurlijk niet plaatsvinden zon der dat ook de technische moge- lijkheden uitgebreid worden. En techniek kost geld; veel geld. Eigenaar Frans van Rijsbergen heeft zich bereid verklaard Musis Sacrum voordit benefiet-bal ge- heel belangeloos ter beschikking te stellen. Daarnaast werkt het personeel enthousiast mee en hijzelf is ook al geruime tijd be zig met de voorbereidingen. Het programma, dat in Musis gebracht zal worden, belooft groots te worden. Om dit bal bij een zo'n ruim mogelijk publiek aan te kondigen is een komite van Aanbeveling gevormd. Voorzitter van dit komi te is burgemeester Lems en verder hebben de volgende personen en instelling zitting in het komite ge- nomen: J. de Koning, directeur gemeenteziekenhuis; CJ.M. Vlootman, directeur Noletzieken- huis; mevr. J.Poll-Schut, voorzit ter Raad van het Bejaardenwerk; Cees v.d Wel, voorzitter ZOS; F. van Rijsbergen, direkteur Musis Sacrem; Tafel Ronde Schiedam en Rotary Club Schiedam. De kaartverkoop voor het Bene- fiet-Bal start op 11 januari. Om dat voor het bal een zeer gro- te belangstelling wordt verwacht is er op 2 januari een voorverkoop. Bezoekers van de Nieuwjaarsin- stuif van het gemeentebestuur op maandagavond 2 januari tussen zeven en half negen kunnen al bij een speciale stand in de rekrea- tiezaal van het Stadskantoor kaar- ten kopen. Ze kosten twintig gul den per stuk. Tussen 5 en 7's middags nodigt het Gemeentebestuur van Rotterdam u uit om het nieuwe jaar feestelijk in te luiden. In grote gezelligheid hopen wij. Onder een drankje en een hapje. Met muziek, zang en een swingend plaatje. Voor ons treden op het Trio Arie Valkhoff, De Pico's en disc-jockey Sammy Green. Allemaal feestelijk bijeen op de begane grond en eerste verdieping van het Open Stadhuis. Traditioneel ziet u daar ook het werk van de Rotterdamse persfotografen met hun tentoonstelling ..Rotterdam het jaar rond". Tot ziens op de zesde. beter te leren, veel leerlingen komen gewoon terug voor de gezelligheid" vertelt de heer Sitton. „Elke vrijdag- en zaterdagavond is er vrij dansen voor leerlingen en oud-leerlingen en er zijn bals met Kerstmis, Karnaval enzovoort, terwijl diverse scholen ook schoolkampioenschappen orga- niseren". Vroeger moesten wij vreselijk netjes gekleed zijn en daarom vragen we de heer Sitton, hoe dat nu gaat. „Tot 1968 eisten wjj van de heren een stropdas" herinnert de heer Sitton zich. „We hebben daar toch wel de onzin van ingezien, een stropdas maakt iemand niet „netjes". Er zjjn nog wel heel wat dansscholen waar dat moet, maar wij verlangen alleen dat iemand er netjes uitziet. Dat kan ook in eigentijdse kleding, zoals een spijkerbroek. Dames kunnen dus ook in een lange broek komen. Onze erva- ring is dat de leerlingen daar geen problemen mee hebben". We lopen nog even de danszaal in en ook die is aangepast aan de eisen van deze tijd. De heer Sitton demonstreert dat even: een ronddraaiende bal met honderden spiegeltjes, zeepbellen- blaasOinstallaties, yier stroboscopen en ook nog zwaailichten. Gelukkig zien we ook nog schemerlampjes en op elk tafeltje een kaars. Op weg naar huis komt de nostalgie weer even boven: 't zou best fijn zijn nog eens op de muziek van Victor Silvester de Fox-trot of Engelse Wals te dansen. Yvonne Houtele SCHIEDAM Burgemeester en Wethouders van Schiedam zullen ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar 1978 een Nieuw- jaarsinstuif houden op maandag avond 2 januari 1978 van 19.00 tot 20.30 uur in de rekreatiezaal van het Stadskantoor. De opzet van deze instuif is, dat men elkaar kan ontmoeten in een ongedwongen sfeer, om de geluk- wensen voor het nieuwe jaar te wisselen. De leden van het kollege van B W zullen aanwezig zijn, doch er zal geen receptie gehou den worden in de traditionele betekenis. Alle inwoners van Schiedam zijn van harte welkom. Op dinsdag 3 en woensdag 4 januari 1978 wordt in Sportpaleis Ahoy' te Rot terdam een internationaal zaalvoetbaltoer- nooi georganiseerd onder de naam Pano rama Toernooi. De teams, die aan dit tweedaagsetoernooi zullen deelnemen zijn: Feyenoord, AZ'67 Ajax, Sparta, Rapid Wien, Bastia, Zweden en Joegoslavie. Aanbiedingen gelden van 29 december i/m 4 Januari Niet duur-wel heerlijk. SCHIEDAM De Stichting Rechts winkel Schiedam houdt donderdag van 18-21 uur haar laatste spreekuur in Centrum De Kreek aan de Lange Haven 92. De ruimte, welwillend door het cen trum beschikbaar gesteld, werd te krap voor de 12 medewerkers. Van die medewerkers valt te melden dat een aantal van hen dit jaar meester in de rechten is geworden, en een paar binnenkort zullen afstuderen. De rechtswinkel krijgt een eigen werk- en vergaderkamer als ook de een eigen telefoon op de begane grond van Broersveld 140, achter de SCHIEDAM - Voor de zesde maal was er deze Kerst de Kerst-Inn in dienstencentrum de Vier Molens te Schiedam. De hele kerstnacht en tjj- dens beide kerstdagen was iedereen van een tot en met eenenriegentig jaar welkom en daar werd druk ge- bruik van gemaakt. De jeugd werd beziggehouden in de Kreatieve hoek, er was orgelmuziek en voor de oude- ren een rustig plekje. Voor de aller- kleinsten werd gezorgd voor een kreche. Wie uit wilde eten, kon dat ook tij- dens de Kerst-Inn. Op beide kerstda gen werd tussen half zes en zeven uur een eenvoudig, doch goed kerstdiner geserveerd. De Stichting Open Huis, die het ge- beuren organiseerde, zorgde er ook voor, dat men 's avonds werd bezig gehouden. Op eerste Kerstdag trad Nico Schoolenberg op met zijn solo-kabaret en op tweede kerstdag werd gedanst op muziek van het trio Kees Korbijn. Een meisjesgroep uit Schiedam-Zuid had het dienstencentrum van kerst- versiering voorzien. Zoals elk jaar, maakten veel Schiedammers gebruik van deze mogeljjkheid, om samen met anderen kerstfeest te vieren. 4L AL SCHIEDAM In januari is er weer heel wat te doen in het Dienstencen trum „De Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766. Het programma voor de eerste helft van januari luidt als volgt: dinsdag 3 januari: Bingo-middag, aan- vang 14.00 uur. woensdag 4 januari: Nieuwjaarsrecep- tie met muziek van de familie „De Laat", 20.00 tot 23.00 uur. donderdag 5 januari: Dia-serie over de molen „De Vrijheid", verzorgd door de Ziekenomroep. Aanvang 20.00 uur. Om 10.00 uur 's morgens komt de heer M.P. van Mansum spreken over het opname-beleid voor bejaarden. Alle geihteresseerden zijn welkom. wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goodsesingel 66, R'dam. Tel. 010 -12.64.61. a.s. zaterdag in Het Vrije Volk weer een nieuwe aflevering in de serie „Het geheim van Soestdijk" Prins Bernhard wordt Koninklijk zakenman, 7e. aflevering: spreekkamer van de sociaal Raads- man J.H. Suyling. Beide instellingen op het gebied van de hulpverlening blijven echter ieder op hun eigen ter- rein werken. De rechtswinkel heeft in verband met de toenemende drukte en de verhui- zing per 1 januari 1978 tevens haar telefoondienst omgezet in een spreekuur en de tijstippen nu zodanig ingedeeld dat ze niet gelijk lopen met de spreekuren van het eveneens in Schiedam gevestigde Bureau voor Rechtshulp. Met ingang van 4 januari is de Rechtswinkel bereikbaar op haar nieuwe adres en wel woensdagmid- dag van 14-16 uur en donderdaga- vond van 18-21 uur, telefoonnum- mer 73.03.08. Op 6 januari tussen 17 en 18 uur zijn enkele rechtswinkeliers aanwezig om de nieuwe ruimte te laten zien en een babbeltje te maken. De Raadsman blijft spreekuren houden op dins dag van 18.30-19.30 uur en vrijdag van 9-11 uur aan het Broersveld 140, telefoonnummer 26.99.57 en aan het Bachplein dinsdag van 9-11 uur, tele foonnummer 70.61.77. Alleen op 3 januari 1978 vervalt het avondspreekuur. Een Fins wetenschappelijk team van de Dniversiteit te Helsinki is er na ruim lOjaaronderzoek in geslaagd een middel samen te stellen dat uitstekende resul- taten geeft bij sterke haaruitval en roos, dunnend en slap haaretc. Het middel dat onder de naam BIOSCAL wordt uitge- bracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten, speciaalzaken en kappers. Het bestaat uit een elixer, welke bij voor- keur in combinatie met de BIOSCAL speciaal Shampoo dient te worden ge bruikt om optimale resultaten te kun nen verwachten. Voor deskundigen is er wetenschappelijke literatuur beschik baar Tel. 070-408182 - Postbns 16140 - Den Hang JUIST omdat het gejaag en het ge- zwoeg van alledag een steeds gro- ter beslag op onze tijd zijn gaan leggen is de jaarwisseling een welkome gelegenheid om ons een ogenblik te bezinnen op verleden, heden en toekomst. Ook deze ko- lom willei. we daarom ditmaal ge- bruiken voor enige bezinning op de gebeurtenissen van het afgelo- pen jaar en datgene wat ons voor* zover we dat kunnen bekijken, in 1978 te wachten staat. In internationaal opzicht mogen we ons verheugen over de gesprek- ken die tussen Egypte en Israel op gang zijn gekomen. Dat het over- leg van afgelopen zondag in Ismai- lia niet direct tot concrete resul taten heeft geleid is, gezien het verleden, niet verwonderlijk. We mogen dankbaar zijn voor het feit dat er gesprekken plaatsvinden. Ook de Oost-West-relatie geeft aanleiding tot enig optimisme, maar de steeds groter wordende kloof tussen rijk en arm in de wereld stemt tot bezorgdheid. De inspanningen van het rijke Westen zullen (in versterkte mate) gericht moeten blijven op verkleining van de achterstanden in de ontwikke- lingslanden. Nationaal zijn we blijven kampen met het grote probleem van de werkloosheid, dat ook in onze re- gio steeds acuter wordt, Het is de eerste taak van het met veel kom- mer en kwel tot stand gekomen kabinet om net als zijn voorgan- ger - dit vraagstuk aan te pakken. Er is helaas nog geen enkele aan leiding tot enig optimisme over de werkloosheid; voor wat betreft het Rijnmondgebied wachten we met spanning op vooral het resul- taat van de besprekingen over de scheepsbouw. Een zaak die ons komend jaar eveneens intens moet bezighou- den is de bestrijding van het steeds toenemende geweld: het grote (zoals kapingen, gijzelingen) zowel als het kleine (overvallen op straat e.d.). Van groot belang is verder de aanpak van het vraagstuk van de minderheden, zoals de Zuid- molukkkers, de Surinamers en de buitenlandse werknemers. Zij hebben recht op een gelijkwaardi- ger plaats in onze samenleving. Onze provincie Zuid-Holland wordt gekweld door zorgen. Het provinciaal bestuur heeft dit jaar herhaaldelijk laten weten dat Zuid-Holland in de hoek waar de klappen vallen dreigt terecht te komen. Onze provincie heeft, ze ker in vergelijking met het noor- den en het zuiden van het land, een welvarend imago gehad, met als gevolg dat de rijksoverheid dacht dat Zuid-Holland geen extra zorg nodig had. Daarin moet, al- dus commissaris Vrolijk en zijn mede-bestuurders, verandering komen: zowel wat het woon- en leefklimaat als wat de werkge- legenheid betreft zijn er grote zojt- gen. Eind maart zijn er verkiezingen voor provinciale staten. Aan het provinciaal en de politieke partij- en de taak om de bevolking van onze provincie meer bij het (steeds belangrijker en omvangrij- ker wordende) werk van het pro vinciaal bestuur te betrekkeri. Ook op 31 mei staan de stembus- sen open. Dan worden we ver wacht voor de verkiezingen van de leden van onze gemeenteraad en de Rijnmondraad. De Rijnmond- raad heeft dan waarschijnlijk een nieuwe voorzitter de huidige voorzitter W.A. Fibbe treedt komend voorjaar terug wegens hpt bereiken van de pensioengerech- tigde leeftijd. Rijnmond gaat beslissende tijden tegemoet. De Tweede Kamer be- spreekt binnenkort een wetsont- werp dat beoogt de taken en be- voegdheden van Rijnmond flink te vergroten en de nieuwe Rijnmond raad moet daaraan met de ambte- naren van het openbaar lichaam gestalte geven. Hopelijk hebben de raadsleden dan wat minder tijd voor allerlei vruchteloos partijpo- litiek gekissebis waarin ze tot dus- ver zo „uitblonken". Het gemeentebestuur van Rotter dam zal zijn aandacht in het bij- zonder moeten (blijven) richten op de teruglopende werkgelegen- heid en de woon- en woningnood. Ook in de nieuwe raadsperiode zal de stadsvernieuwing prioriteit moeten zijn en verder zal al het mogelijke aangewend moeten worden om de nieuwbouw te ver- snellen. Nog veel andere zaken staan op de Rotterdamse agenda, waaronder de verdere verbetering van het woon- en leefklimaat, de zaak-Kalma, de problemen rond het betaald voetbal en de uitwer- king van de plannen voor de aan pak van het prostitutievraagstuk. Al met al ligt er werk genoeg: internationaal, nationaal, regio- naal en plaatselijk. Het is niet een zaak van enkelingen, maar een stuk verantwoordelijkheid van de gemeenschap waartoe u en wij be- horen. We hebben allemaal de op- dracht de aarde, ons land, onze stad en ons dorp bewoonbaar te maken. Graag wensen we u, ook in uw persoonlijk leven, voor 1978 het allerbeste toe! E.J.M.

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1