Grote ontplooiing van beta a rdenaktiviteiten termeulen 1 Als de TV niets biedt... walepweg m het kwt Schiedam zingt" was lust voor t oor STRIP. VER- HAAL Veel inzending n voor kleurwedstrijd AMRO Schiedams Nieuwsblad termeulen laurens kramer In de Soos S'cuc s niet moeilijk erbij te horen WQOGOQ kontaktlenzen vrijblijvenc MARY'S ANTIEKWINKEL •P iP V Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen Schiedams Politienieuws Informatie m V rijiviUigers Predikbeurten Zwemmer Vernielzucht Verdacht van moord Stormschade Inbraakkroniek DONDERDAG 19 DECEMBER 1977 52-57J SCHIEDAM - Jn januari 1978 treedt de nieuwe „Wet Rijksbijdra- genregeling voor Bejaardenwerk" in werking. Dus is het nodig, dat bejaardenbonden zoveel mogelijk ak- tiviteiten gaan ontpiooien. Op die manier bewijzen ze hun bestaans- recht en krijgen ze hun deel van de subsidiepot. Dat is dan ook een van de redenen dat de Algemene Bond van Bejaarden en de Bond van Staats- pensioering in november 1977 een fusie zijn aangegaan" vertelt de heer J.P. Drent, penningmeester van de nieuwe organisatie, de Algemene Ne derlandse Bond voor ouderen. Een unieke aanbieding... IMog net... mankeert niets kopjes pannen YOCtaiffivendijkpl 36 vksotrdincjen in het centrum yon vlearciincjen 010/3^10103 UNICON HEEFT ALLEEN KONTAKTLENZEN informatie Er is meer OOG vooruwQOG en de'uiste KONTAKTLENS lagelijks geopend „Vanaf 50 jaar kan iedereen lid worden en we hopen, zoveel mogelijk leden te krijgen, want we hebben heel wat noten op onze zang". De Algemene Bond voor Ouderen gaat ervan uit de de ouder wordende mens een volwaardig lid van de samenleving is, aldus een pamflet dat de bond heeft opgesteld. Doel van de bond is, te streven naar verbetering van de materiele, sociale en kulturele positie van ouderen. Als belangrijke punten worden ge- noemd: een welvaartsvast basis- pensioen, aandacht voor de voor- bereiding op de pensionering, ver betering van huisvestings-mogelijk- heden, voorkomen van volledig isolement, zinvolle tijdsbesteding, inspraak in het bejaardenwerk op alle nieveaus, een geihtegreerd welzijnsbeleid voor alle ouderen. „U ziet xwel dat wij meer willen dan alleen maar een bejaardensoos" ver- klaart de heer Drent. „Maar natuurlijk proberen we ook te zorgen voor ontspanning en gezelligheid. We hebben in „Het Blauwe Huis" aan de Lange Nieuwstraat 181 een societeit die elke dag, behalve in het weekend, van 11 uur tot half 5 open is. Er wordt gepraat, gebiljart, gekaart en dergelijke; donderdags is er de dames- klub „Onder Ons" en dan wordt er gezongen, gebreid en gehaakt. Dan mogen de heren niet komen en daar klagen ze dan wel eens over, omdat ze die dag niet kunnen kaarten of biljarten. Maar ja, we hebben nu eenmaal niet genoeg ruimte. In elk geval wordt de soos druk bezocht". We hopen dat zoveel mogelijk belang- hebbenden onze organisatie komen versterken, vooral nu de nieuwe wet meer mogelijkheden voor onze groep biedt. Waar overheidsorganen zich met het beleid ten opzichte van onze groep bezighouden, moeten de oude ren er zelf bij betrokken worden. En dat kan via onze bond, als we over voldoende vrijwillige medewerkers/ sters beschikken". Wie informatie wil over het werk van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen en/of over de societeit, kan terecht bij de voorzitter, de heer A. van der Linde, Burg, van Haaren- laan 1265, telefoonnummer 702521 of bij de penningmeester, de heer J.P. Drent, 's-Gravelandseweg 978, telefoonnummer 707426. v-:< De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen" ziet haar taak vooral als belangenbehartiging. „Maar als we die taak goed willen vervullen, dan hebben we nog wel wat vrijwillige medewerkerks nodig" vindt de heer Drent. „Als we willen opkomen voor de groep ouderen boven de 50, dan moet er veel wat werk worden verzet. voor een goed en gezelltg stuk antiek of curiosa Nwe. Binnenweg 239. Tel. 76744b Openingstijden: ma di do-, vrij middag. Za.: van 10 17 uur. Om dit jaar nog even van te profi- teren, dit tergaline douchegordijn met een los plastic binnengordijn. Verkrijgbaar in oranje-, blauw- of bruin-gedessineerd. Afmetingen: 120x 200 cm. Van 49,80 SCHIEDAM - Voor de derde week draait in het Passage Theater te Schiedam „The Sound of music" met Julie Andrews en Christopher Plummet en wel dagelijks om 13.30 en 20 uur, zaterdag alleen om 20 uur (alle leeftijden). In Passage Bio voor de tweede week „The Sting" met Robert Redford, Robert Shaw en Paul Newman. Ook al geprolongeerd in Passage Bio de nieuwste Nederlandse Jeugdfilm: „Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn". De film is in kleur en is te zien op zaterdag, zondag en woensdag om 14.00 uur. In Cafe „Quibus" treedt op Nieuwjaars- dag 'savonds vanaf 21.30 uur het jazz- ensemble .Jazzeker" op. Dit kwartet brengt voornamelijk ..swing" en trad al tweemaal eerder op in hetzelfde etablisse- ment. SCHIEDAM: EVANGEL1SCH LUTHERSE GEMEEN- TE: 1 jan. Nieuwjaarsdag 10 uur ds. A. Stcinhart. NED PROT1 STANTENBOND: Westvest 90, 31 dec. 17.00 ds. B. van Blanken oude- jaarsdienst. HERV./GEREF. EVANGELISATILGe- bouw Irene 10 uur ds. J. Wieman: Grote Kerk 17.00 uur. JOHAN MAASBACHWERELDZENDING: Lange Haven 70, 31 dec. 19 uur oudejaars- dienst E.G.D. Grootveld. HERVORMDE GEMEENTE: 31 dec. Grote kerk 19 uur ds. Tijmstra oudejaars- dienst. St. Martinuskerk 18<30 uur Pater D. Kool ds. P. Magre; Dorpskerk 19 uur Pater W. I lapper ds. N.J. Flink. SCHIEDAM Stampvol was de Grote Kerk op vrijdagavond 23 de- cember tijdens de zangmanifestatie „Schiedam Zingt". In zijn welkomst- woord noemde burgemeester Lems dit Kerstkoncert een uiting van de behoefte aan vrede op deze wereld. „Ook dicht bij huis kun je al aan de vrede werken, door respekt en ver- draagzaamheid ten opzichte van de medemens die je elke dag ont- moet", aldus de heer Lems. Behalve de Schiedammers zelf, die uit voile borst meezongen, werd aan het kerstconcert meegewerkt door: het Urker Visserskoor „Crescendo", o.l.v. Meinder Kramer, ,,The Creed- singers" o.l.v. Frans Roessen, de gebroeders Brouwer - trompet, Joop de Vries bespeelde het orgel van de Grote Kerk en Carel Schults bespeel de het tijdelijk opgestelde Johannus Orgel. Presentator was Hans van Willigen- burg, keurig gekleed, maar helaas ge- heel onverstaanbaar. Waarschijnlijk kwam dat doordat hij niet gewend is aan de nagalm die zo'n immense ruimte geeft. Oude kerken zijn be- rekend op galmende domine's, niet op vlot sprekende t.v.-presentatoren, maar het enthousiasme van de aan- wezige zingende Schiedammers was er niet minder om. De Kerstsfeer was er wel, met twee grote kerstbomen, geschenk van Koningin en Prins en met al die prachtige koperen kroonluchters met echte kaarsen erin. Jammer dat er ook zoveel elektrisch licht bleef bran- den, volgend jaar kan het gerust ook alleen bij kaarslicht. Ook de muziek onderstreepte de Kerstsfeer, vooral de „Andante in Es" van Joseph Haydn, op trompet gespeeld door de gebroeders Brouwer en het concert voor twee orgels. Echter ook het Urker Visserskoor en The Creedsingers streelden het oor keer op keer. Het Johannus Orgel kreeg veel be- langstelling; na afloop bleef een grote groep belangstellenden staan luisteren naar een toegift van organist Carel Schultz. praktische tips voor fotografen Indevormvan eenioto-drieluik Waarom fotografeert een mens? In veel gevallen om herinneringen vast te leggen. En om de dingen, die veranderen, altijd te kunnen zien. zoals ze nu zijn. Als je een foto maakt, bevries je eigenlijk de tijd. Terwijl mensen ouder worden en de dingen veranderen, bewaarje het beeld. dat steeds hetzelfde blijft. - Een zo'n ding, dat kan veranderen en daarom best eens een foto waard is, dat is: je huis. Omdat de straat, waarin je woont. kan veranderen. Omdat de bomen en de tuin er om heen zorgen voor een steeds wisselend beeld. En ook omdat je tenslotte best eens kunt verhuizen en dan is het leuk een foto te hebben van het huis, waarin je een deel van je leven hebt gewoond, nietwaar? Laatst was ik bij vrienden, die dat idee van een huis, dat een goed fotomotief kan zijn, op een onginele manier in prak'ijk brengen. De drie foto's hierboven laten dat zien. De eerste foto is gemaakt in de zomer. Hun huisje ligt leuk versyholen achter een paar bo men. waardoor het een romantisch geheel is. Als je zo'n foto in een ander seizoen bekijkt. dan kun je je haast niet voorstellen, hoe het er's zomers uit ziet. Dat bracht hen op het idee van de "vier seizoenen"- fotoserie De tweede foto is - bijna vanaf dezelfde plaats - genomentoen het herfst was. De bomen zijn kaal. het huis is nu helemaal zichtbaar. Het lijkt een heel ander huis. En dan wordt het winter. Er komt een sneeuw- bui en die maakt van dat kale bomen-huisje ineens een heel idyllisch plekje. De foto is van iets verder genomen, maar het huis is hetzelfde - Misschien een idee voor u? Alles wat verandert, is een foto waard. Omdat die er voor zorgt, dat u kunt blijven zien hoe het is geweest. SCHIEDAM - Tijdens een druk- bezochte ontmoeting in de molen „De Vrijheid" is de uitslag bekend gemaakt van de AMRO kleurwed strijd. De twee hoofdprijzen, spaar- boekjes met f. 75,-, zijn toegekena aan Robert in 't Hout en Anita Koppeschaar beiden uit Schiedam. De prijzen zijn namens de AMRO directie Schiedam, overhandigd door de heer Drs S. Kamstra. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgeno- men. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 -34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. H'oofdredakteur: Bert Cattel. Redakteur: Paul Houkes. Medewerker: Han ver der Horst, tel. 010 - 24.46.73. Klachten over de'bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 13.24.89 (van 8.30 tot 1 7.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur: gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. De kleurwedstrijd van de AMRO bank, ter gelegenheid van de ope ning van het nieilwe kantoor aan de Gerrit Verboonstraat 15, heeft een lawine aan inzendingen opgeleverd. Dat niet alleen de jeugd belangstel- ling had voor deze kleurwedstrijd bleek wel uit de inzending van de 71 - jarige heer L. Schuitman uit Schiedam. Wetend dat hij buiten de leeftijd viel heeft hij toch een kansje gewaagd en de jury heeft hem dan ook een extra prijs, in de vorm van het Logboek der Natuur, toegekend. Ook voor de jongste deelneemster, de 2-jarige Yvette Suurenbroek uit Schiedam, was er een prijs: een mooie pop. Het was een heel karwei voor de jury, die bestond uit meiuffrouw Hetty Koster (molenvrijwilligster), de heer J.J.L. Henderickx (bekende Schie- damse beeldende kunstenaar) en de heer C. Lems (een enthousiaste zon- dagschilder). Na lang wikken en wegen zijn de volgende winnaars uit de bus gekomen: le categorie tot 9 jaar: le prijs: Robert in 't hout, Hoofd- straat 211 B, Schiedam, spaarboekje met f. 75,-; 2e prijs: Turkay Cetinkaya. Maria- straat 47B, Schiedam, spaarboekje met f. 50,-; 3e prijs: Ronald Barto, Strijense- straat 50, Schiedam, spaarboekje met f. 25,-. 2e categorie van 9 t/m 12 jaar: le prijs:: Anita Koppeschaar, Thomas A. Kempisstfaat 38 B, Schie dam. spaarboekje met f. 75,-; 2e prijs: Eric Poortvliet, Dorpsstraat 3, Schiedam, spaarboekje met f. 50,-; 3e prijs: Guus Buschman. Fr. Haver- schmidtlaan 23, Schiedam, spaar boekje met f. 25,-. Voorts was er een opmerkelijke inzending van Merwin Corbeau uit Hoorn, die bij zijn grootouders logeerde en zo de kleurplaat in handen kreeg. Voor hem werd er dan ook een extra prijs, spaarboekje met f. 75,-, beschikbaar gesteld. in het oude jaar heeft ter meulen deze fantastische aanbieding 65/35 polyester/katoenen jersey- shirts. Keuze uit twee modellen en 4 fraaie kleuren: camel, beige, bruin of groen. Maten S-M-L-EL. Van 22,95 voor biQ.Q 010/355335 SCHIEDAM Vergaderen over wijk- aangelegenheden zoals renovatie bijvoorbeeld is nuttig, meenden de leden van bewonersvereniging Schie dam-West, maar de boog kan niet altijd gespannen blijven. ,,Nu we elkaar zo vaak zien in wijkcentrum De Kreek, kunnen we ook wel eens wat gezelligs organiseren". Uit dat idee ontstond 2 jaar geleden de volwassenen-soos ,,S'cuc's (spreek uit: skoeks), die nu elke veertien dagen in „De Kreek" draait. De soos is bedoeld voor mensen rond 25 jaar en ouder. Het is gebleken dat de bezoekers vaak komen omdat ze zich niet meer thuisvoelen in de jeugdsoos, maar ook geen zin hebben om altijd maar thuis te zitten of naar een cafe te gaan. Voor deze groep biedt ,,S'cuc's" de gelegenheid om onder het genot van een niet zo'n duur drankje, met elkaar te praten, dansen, schaken, dammen, kaarten etc. ,,De stemming is in de loop van de jaren bijzonder gezellig geworden", verteld lneke van Kasteren, een van de intitiatiefneemsters, „en het blijkt niemand moeilijk te vallen, er echt ,,bij te horen". We hebben zowel getrouwde stellen hier als ongehuw- den. Meestal wordt de soos druk be zocht door een erg gemend gezel- schap, ook Behalve de oraniseren evenementen, wat betreft leeftijd. gewone soosavonden we ook speciale zoals de Franse wijn- Zaterdagmiddag sprong een 29-iarige Vlaardinger het water van de Nieuwe Haven in. Zijn jas had hij tevoren uit- getrokken en op de kant gelegd. De gealarmeerde politie bracht de man op het droge, waarna hij naar het Ge- meenteziekenhuis werd vervoerd. Een kombinatie van alkohol en drugs bleek verantwoordelijk te zijn voor de plotseling opgekomen zwemplan- nen. Zaterdagochtend kwam een bewoner van de Piersonstraat tot de ontdek- king dat een onbekend gebleven per- soon die nacht van voor naar achter over zijn splinternieuwe auto was ge- lopen. Diverse deuken zorgden voor een schade van tenminste f.1000,-. Eerste Kerstdag werd in de Jan Steenstraat een bewoner van Maas- sluis aangehouden die even tevoren twee geparkeerde auto's bekrast had. De man bleek lichtelijk onder invloed te zijn. Zaterdagavond werd in een cafe aan het Broersveld een man aangehou den. Even daarvoor had men een tip gekregen dat het de vermoedelijke dader van de vorig jaar op de kermis gepleegde moord was. De verdachte bleek in het bezit te zijn van een ge- oorloofd alarmpistool en een aardap- pelschilmesje. Ook bleek er geen overeenkomst te bestaan met de aan- wezige foto van de werkelijke dader. Daar hij wel illegaal in ons land ver- bleef heeft de vreemdelingendienst verder onderzoek overgenomen. De hevige storm die in de nacht van vrijdag op zaterdag opstak heeft voor de nodige konsternatie gezorgd. Veel dakpannen en antennes bleken niet bestand tegen een dergelijke wind. Aan de Van Haarenlaan en in de Van der Elsstraat waaide een schoorsteen van het dak. De laatste belandde bo ven op een geparkeerde auto. Op het Bachplein gingen twee schaftwagens van de gemeente aan de wandel, tot ze door tegen elkaar te rijden tot stil- stand kwamen. Aan de Snelliussingel waaide een hek van een wegafzetting tegen een daar staande auto. In de van Heuvel Goedhartstraat viel een boom over het voetpad. In de Laan van Spaland waaide er een om en viel boven op een geparkeerde auto. Aan het einde van de Parkweg bij het Bea- trixpark was de weg geruime tijd ge- blokkeerd door een omgevallen boom. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden in de Vlaardingerstraat twee Schiedammers aangehouden, die op verdachte wijze waxen aangetroffen nabij cafe Het Gouden Glaasje. Zij waren in het bezit van 70 pakjes siga- retten. Nader onderzoek heeft uitge- wezen dat ze via de zijkant bij het ca fe hadden ingebroken. Behalve de si- garetten werd er ook voor f.800,- uit de jukebox en een fruitautomaat ge- haald. Zaterdagmorgen werden doorde Rot- terdamse politie drie jongemannen aan het bureau afgeleverd. Die och- tend om een uur of vijf waxen ze in Hoek van Holland aangehouden. Ze bleken in het bezit te zijn van een ge- stolen auto, afkomstig uit de Diesel- straat. Twee van de drie verdachten werden in de loop van de dag op vrije voeten gesteld. In de nacht van 23 op 24 december werd bij twee woningen aan de Hoge- banweg ingebroken. Men haalde een ruit uit de deur en opende die vervol- gens. Een van de woningen werd vol ledig doorzocht, maar er werd niets interessants gevonden. Ook een daar- naast gelegen woning werd door zocht, maar omdat de bewoners af- wezig zijn, is nog niet bekend of daar iets is gestolen. Uit de auto van een koopman zijn diezelfde nacht porceleinen kop en schotels ter waarde van f.600,- gesto len. Men forceerde het portier van de wagen, die op de Buys Ballotsingel stond. Een winkelier deed aangifte van dief- stal van f1000,-. Het geld zat in een portefeuille die in een aktetas zat. De tas stond in het magazijn van zijn groentewinkel op de Dam. Tussen 6 en 10 uur is men vermoedelijk met een valse sleutel naar binnen geko men. Zaterdagnacht rond twee uur werden zes jongelieden aangehouden in de nabijheid van een vernielde sigaret- tenautomaat. De kapotte ruit en enig rookgerei lagen op straat. Vier van hen bleken onder hun kleding de no dige sigaretten te hebben verborgen. Een bleek tevens in het bezit te zijn van een zakje hasj. Twee werden di- rekt na onderzoek op vrije voeten ge steld. De andere vier zorgden nog voor de nodige problemen, daar het broers betrof, die alle de initialen A.A.B. dragen. Tweede Kerstdag deed een autohan- delaar uit Rotterdam aangifte van diefstal. Het betreft een Mercedes ter waarde van f.32.000,-, die aan de Nieuwpoortweg stond. en kaasavond, de Spaanse avond en in het nieuwe jaar jomt er natuur lijk weer een carnavalsavond, net als vorig jaar". In het nieuwe jaar is de ,,S'cuc's voor de eerste maal weer op 7 januari open vanf 21 uur. Sluitingstijd ligt rond 2 uur. Iedereen is welkom in De Kreek, Lange Haven 92. Het lidmaatschap kost f. 5,- per seizoen, het entreegeld bedraagt f. 1,-voor ge wone en voor speciale evenementen f. 2,30. Wie meer wil weten kan bel- len naar lneke Van Kasteren, tele foonnummer 265140. unicon b.v. wetenschappelijk instituut voor kontaktlenzen aangesloten bij de A.N.V.C. SCHIEDAMSEWEG 73 - VLAARDINGEN TEL.: 010 346374 Steenstraat 16, Leiden, tel. 071-141166 Schoutenhoek 158 Zoetermeer,tel.079-31930C 4 i

Schiedams Nieuwsblad | 1977 | | pagina 3