Ook Anita Meyer is aanwezig Irak Kwart over elf met spontane show I Barometers maken naar eeht antiek voorbeeld 7V Als de TV niets biedt... Deze week Rose, alias 'Roselli Nu ook in Schiedam Centrum - Hoogstraat 39. 19.95 3.95 6.95 9.95 9.95^^ 2.95 i STICHTING ZIEKENOMROEP SCHIEDAM speciaal- zaken Agenda SG Voortzetting Lucy Steymel Kaartverkoop Orgelkoncert in Grote Kerk SELECTIES Geen school Geschiedenis WOENSDAG 11 JANUARI 1978 2e JAARGANG NO. 2 SCHIEDAM - Een zeven uurdurend spektakel. Dat wordt zonder overdrijven het Benefiet-Bal voor de Ziekenomroep Schiedam op zaterdag 28 januari in Bowling Musis Sacrum. Hoogtepunten van het barstensvolle programma zijn optredens van Anita Meyer en het duo Rosy Andres. De dansmuziek wordt verzorgd door het orkest van Frans Poptie. Verder tredcn Lucy Stcymel met haar driemans begeleidingsgroep en de Rotterdanise cafezanger Jack Rose. Puzzel Slanker worden met Annelies Heupink Elke week in dit blad aktuele aanbiedingen B0EKEN PLATEN POSTERS Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP ROTTERDAMSEDIJK 238. in cornbinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Groot benefietbal voor Zlekenomroep Schiedam Ook Sjef van Oekel en de Schiedamse carnavalsvereniging de Rietzeilers ver- lenen hun medewerking. Kortom: een programma dat klinkt als een klok en dat de toegansprijs van twin- tig gulden meer dan waard is. Dit al- les om de Ziekenomroep van Schie dam in staat te stellen haar nieuwe studio aan de Korte Haven behoorlijk in te richten. Wie kent niet Anita Meyer? Tot 1976 /.ong ze bij plaatopnames in diverse achtergrondkoor-tjes, maar in dat jaar maakte ze als solo-zangeres haar grote doorbraak met „The alternative POSTBUS 239 - GIRO 736443 VLAARDINGEN In Buurtcentrum De Have, Weeshuisplein 18, links, start men a.s. vrijdag 13 januari, met een project „Gezondheidszorg" Na een inleiding wordt de film ,,De op- name" eetoond. De avond begint om 20 uui en zal tot omstreeks 22.30 uur duren. Donderdag 12 januari Societeitzaal 20 liur. Vergadering Partij van de Arbeid. Zaterdag 14 januari Stadsgehoorzaal 20.15 uur. Cabaret Kwart Over Elf Harmoniezaal 14.30 uur. Eenakter- festival Vlaardings Centrum Ama- teurtoneel. Dinsdag 17 januari Stadsgehoorzaal 20 uur. De Jong Intratours. Woensdag 18 januari Stadsgehoorzaal 20 uur. Coop. Nieuwe Waterweg. Donderdag 19 januari Stadsgehoor zaal 20.15 uur. De Verlegen Versier- der. Zaterdag 21 januari Stadsgehoorzaal 20.1 5 uur. Thriller Moordspel. way". Anita Meyer treedt zowel solo als in de groep Rainbow Train op. Deze maand is de Rotterdamse zan- geres weer volop in het nieuws met haar nieuwste singeltje „lt hurts", dat door de disc-jockeys in Hilversum goed ontvangen is. Evenals haar ande- re nummers is ook dit geschreven door Hans Vermeulen. Het duo Rosy Andres is de voort zetting van het medio 1975 gebarsten duo Sandra Andres. Rosy werd in 1950 in Indonesie geboren als doch- ter van de Kilima Hawaian-gitarist Coy Pereira. Ze begon op 18-jarige leeftijd op te treden onder de naam Baby May en oogstte haar eerste suk- sessen in Belgie. Andres werd in 1942 geboren in de buurt van Bandoeng. Op veertienja- rige leeftijd vertrok hij naar Neder- land waar hij zich bekwaamde in het gitaar-, bas-, trompet-, piano- en fluit- spel. Het eerste grote Sandra Andres-sukses, ..Storybook Chil dren", werd door hem geschreven evenals de vele tophits die daarop volgden. In november 1976 werden Rosy Andres onderscheiden met een gouden elpee voor meer dan 25.000 verkochte exemplaren van ,,My Love". Begin 1977 werd het duo uitgeroepen tot het „Populairste Zangduo 1976". In September vorig jaar werd de nieuwste single „Save me" uitgebracht als voorloper van de tweede elpee ,,Come closer". Op het programma van het Benefiet- Bal staan verder bekende namen als Sjef van Oekel en het dansorkest van Frans Poptie. Ze behoeven eigenlijk nauwelijks aanbeveling. Sjef van Oe kel, door velen verguisd en door even zo velen bewonderd, is altijd goed voor een avondje lachen. Mogelijk zal hij die avond vergezeld zijn van Ba- rend Servet. Hgt dansorkest van Frans Poptie is vooral bekend van de radio. Zijn typische Poptle-sound met de swingende en tot dansen uit- nodigende vioolmuziek zal bij weini- gen onbekend zijn. In Schiedam trad hij het laatst op tijdens de opening van het Novotel. Ook plaatselijke beroemdheden verle- nen hun medewerking aan het Bene fiet-Bal. In de eerste plaats natuurlijk Lucy Steymel en haar Band. Lucy woont in het gehucht de Kandelaar tegenover Overschie en verraste het publiek in September van het afgelo- pen jaar met de LP „Gift from a stranger". Deze LP kwam uit bij Her man van Veen's Harlekijn Holland. Lucy werd in 1953 geboren in Wichi ta Falls, een Amerikaans provincie- stadje in Texas. Vijf jaar geleden be- landde ze via een kort verblijf in Ber- lijn in Nederland. In Berlijn oogstte ze met haar folkachtige luisterliedjes in verschillende clubs veel succes. Maar omdat - zoals ze zegt - het Duitse publiek elke vorm van kritiek mist, vertrok ze naar Nederland. Het Nederlandse publiek kan ze wel waar- deren: „Een erg prettig publiek. Het is op de hoogte en verwacht een be- hoorlijke presentatie". Lucy Steymel zingt tijdens het Benefiet-Bal eigen komposities en wordt daarbij bege- Rosy <6 Andres: ook aanwezig tijdens het benefiet-bal. leid door Jack van Rossum (ex-Buf foons), John Bukman en Harry Em- merij (ex-Peter Blanker consort). Voorts treedt Jack Rose op. Zijn re pertoire bestaat uit Frank Sinatra en Perry Como-achtige muziek. De forse zanger heeft onlangs zijn eerste LP gemaakt in het bekende cafe de Drie Ballons, het cafe met de hoogste bier- omzet van Rotterdam. Rose komt uit Mouscron, een dorpje aan de Frans- Belgische grens en verhuisde vijf jaar geleden naar Nederland. Thans woont hij in Schiedam. Naast Jack Rose en Marjan Schop, een Vlaar dings m»isje dat luisterliedjes zingt, verlenen ook de Rietzeilers hun me dewerking. De voltallige Raad van F.lf met echtgenotes, Prins Carnaval, ma jorettes en boerenkapel geven een voorproefje van het carnaval dat ook vin Schiedam op 4 februari in alle he- vigheid losbarst. Om het Benefiet-Bal bij een zo ruim mogelijk publiek aan te kondigen, is een Comite van Aan beveling gevormd. Hierover hebben wij al twee weken terug geschreven. De kaartverkoop voor het Benefiet- Bal is vandaag gestart. Kaarten a f 20,— zijn verkrijgbaar bij Bowling Musis Sacrem, Lange Haven 115; VVV Schiedam; De Havenloods, Hoogstraat il 22, Vlaardingen; speel- goedzaak Prins, Mgr. Nolenslaan 424 en Stichting Samenlevingsopbouw, Bachplein 588 (kruisgebouw). Belangstellenden wordt aanbevolen snel een kaartje te kopen, om teleur- stelling te voorkcmen. Wie los van het Bal de Ziekenomroep wil steu- nen, kan giften storten op bankreke- ning 81.31.85.009 t.n.v. Comite Be- nefiet Bal Ziekenomroep bij de Spaarbank Anno 1820. Het gironum- mer van de bank is 2717. SCHIEDAM Na het succes van het vorig seizoen is ook dit jaar opnieuw de ,,Losse Groeven Show" in het Pas- sagetheater. De show wordt gepre- senteerd door Chiel Montagne. Naast het Losse Groeven Showorkest zullen optreden De Zangeres Zonder Naam, De Kermisklanten, Rob de Nijs, Saskia en Serge en Imca Marina. Het geheel vindt plaats op donderdag 12 januari om 20 uur. Toegangsprijzen zijn f. 15,-. f. 12,50 en f.10,-; CJP/Pas 65 f.10,50, f.8,75 en f.7,-. In het Zoldertheater „ln de Teer- stoof" treedt 2 weekends lang de theatergroep „Splinter" op met hun programma ,,Splinternieuw". Vorig Schiedam: R'damsedijk 443 I Rotterdam: Hoogstraat 197 centr |,,De Binnenhof" Ommoord I Beijerlandselaan 101 |Zuid schoenrepaiatle klaar terwijl u wacht! seizoen zorgde deze groep van zes enthousiaste afgestudeerde kunsta- cademici voor een programma van kabaret, show, dans en hedendaagse muziek, voor een enthousiast Zolder- theaterpubliek. Ditmaal brengt de groep een nog uitgebreider program ma. Vrijdag 13, zaterdag 14, vrijd&g 20 en zaterdag 21 januari 1978, om 21 uur. De toegangsprijs is f.9,-; CJP en pas 65 f.7,50. Tot met 1978 brengt het Zolder theater „In de Teerstoof" weer elke zaterdagmiddag om 14.30 uur een kindervoorstelling. Op zaterdag 14 januari is er het poppentheater van Mayke Heessels met ,,Frou-Frou en de Zeeblubbels". De toegangsprijs is f.2,50. In societeit ,,QT" ook in het gebouw van ,,In de Teerstoof" wordt op vrij dag 13 januari 1978 de film Turks Fruit" vertoond. De voorstelling be gint om 21.15 uur; Cafe ,,Quibus", Lange Haven 28, brengt ook dit weekend weer muziek. Zondagavond treedt daar de uit vier man bestaande groep Plain-Food" uit Gouda op. De groep brengt pop- muziek uit de jaren 60. Het swingen de en met meerstemmige vokalen doorspekte repertoire verbindt als het ware de wat ouderfr popmuziek met meer tegenwoordige rockmu- ziek., Men begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. In de serie avonden over multinationals van de Wereldwinkel Zuid spreekt morgen 1 2 januari Jolian Grijzen over het Interna- tionaal Monetai# Fonds en de Wereldbank. De avond wordt gehouden in de wereld winkel, Hulkcstein 68, Rotterdam en be gint om 20.00 uur. VLAARDINGEN In het kader van de serie koncerten die de Kulturele Raad Vlaardingen in samenwerking met de Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente organiseert speelt Aad Zoutendijk op het orgel van de Grote Kerk. Met dit koncert wordt de serie geopend. Op vrijdag 13 januari kan men voor f 2,50 deze avond bijwo- nen. Houders van een CJP of een Pas 65-plus betalen slechts de helft daar- van. Het koncert begint om acht uur. VLAARDINGEN - In de Stadsge hoorzaal kan men zaterdagavond ge- tuige zijn van het optreden van het veelbelovende kabaret „Kwartover- elf". Deze groep boekte al in 1976 landelijk sukses met haar optreden in Nederlands ,,proeftuin" voor kaba- rets, de Camaretten in Delft. Daar wisten ze toen de eerste prijs te be- machtigen in het jaarlijkse kabaret- festival. In haar nieuwe programma „Kwar- overelf live" biedt de groep met rake teksten, overgevoelige muziek en swingende songs een avond, die geen enkele kabaretliefhebber mag mis- sen. De groep begeleidde tijdens het vori- ge seizoen Marijke Hoving en doet dit seizoen een poging om de door hen- zelf beschikbaar gestelde wisselbeker te bemachtigen. Deze trofee is be- doeld voor personen of instellingen, die zich nuttig hebben gemaakt voor het bestaan van de groep. Tot op heden is Kwartoverelf nog niet in staat geweest om deze wisselbeker te bemachtigen. Emilie Ehlhart, Rene van Zanten en Kees Bos staan gedrieen garant voor een avond vol spontane humor en af en toe venijnige kritiek. Het program ma „Live" werd geregisseerd door Fred Florusse. De toegansprijs be- draagt f 10,— en de houders van een CJP en een pas 65-plus betalen vijf gulden. SCHIEDAM - Wie van de Hoogstraat naar de Grote Markt loopt, ziet aan zijn rechterhand een etalage vol kleurige diertjes en andere kunstig gemaakte glazen voorwerpen. Maar wie graag eens wil zien, hoe dit uiterst fragiele glas- werk gemaakt wordt, moet naar Oost-Duitsland, naar het stadje Sonneberg in het Thiiringer-woud want daar komt het vandaan. Ook uit Oost-Duitsland kwam in 1948 de heer H.N. Rose, eigenaar van het winkeltje aan de Hoog straat, samen met zijn vader. In zijn kantoor achter de winkel vertelt hij, dat het importeren en verkopen van glazen voorwerpen voor hem maar bijzaak is. ,,Mijp bedrijf is een fabriek van gla zen insirumenten. We maken vooral thermometers en manometers die o.a. in machinekamers van schepen worden gebruikt. Daarnaast vervaar- digen we barometers; de exemplaren die we zelf maken worden meestal aan de groothandel verkocht". In zijn winkel hangt een „Meister- brief" van de Landeswerkskamer in Thiiringen, de plaats waar de heer Rose zijn opleiding kreeg. „Mijn grootvader had al in 1890 een van de eerste zaken op dit gebied", vertelt hij. „Hij maakte therrtiometers en K instrumenten voor Zeiss. In 1912 be- F gon ook mijn vader zijn eigen zaak. Ik herinner me nog goed dat op 9 mei 1945 de Amerikanen kwamen, toen werd alles geblokkeerd, ook de banken. Kort daarna namen de Rus- sen het over en was mijn vader alles kwijt. In 1958 begonnen we in Nederland SCHIEDAM - Met ingang van van daag, woensdag 11 januari, is de peu- terspeelzaal „De Woelwaters", Willem Andriessenlaan 65 te Schie dam ook iedere woensdag geopend en wel van kwart voor negen tot kwart voor twaalf. Dit naar aanlei- ding van een veelvuldig verzoek van de ouders. Voortaan kunnen de peu- ters van maandag tot en met vrijdag iedere morgen komen spelen, zingen en kreatief bezig zijn met andere leef- tijdsgenootjes bij De Woelwaters in Groenoord. Prijs per keer is f.4,- (melk en versnapering inbegrepen). weer voor onszelf, aan de Nieuwe Ha ven, waar nu Ihto zit. We maak- ten toen net als nu thermometers en manometers. De meeste van deze in strumenten worden in Nederland ge- importeerd uit Oost- en West Duits- land. Ze worden in grote aantallen gemaakt, door grote hedrijven. Daar konkurreren wij niet tegen, want ze zijn veel gespecialiseerder dan wij en hebben ook andere machines. Onze sterkte ligt in het uitvoeren van spe- ciale opdrachten. Als een scheepshandelaar 's morgens opbelt dat hij 's middags 20 exem plaren van een bepaalde thermometer wil hebben, dan maken wij die en dan heeft hij ze op tijd. Soms geeft een schip per telex via de scheepshan delaar een bestelling door; als het schip aankomt dan is het gevraagde klaar. Ook maken we instrumenten waarvan er maar een of enkele nodig zijn. Zoiets kan alleen een klein be drijf doen en wat dat betreft zijn wij uniek". ROTTERDAM korte hoogstraat 14 (centrum) noordmolenstraat 4 7 lusthofstraat 40-46 (kralingen) winkelcentrum alexanderpolder winkelcentrum ommooro west winkelcentrum ommoord oost groene hilledijk 235 (zuid) ZWio^UhcUH I winkelcentrum walburg GOUDA winkelcentrum bloemendaal NIEUWERKERK A/DUSSEL winkelcentrum dorrestem WASSENAAR langstraat 52 SCHIEDAM hoogstraat 39 Grill Minute. De elektrische alles-griller: sate, worstjes, vlees, vis, enz. De grillplaten zijn met teflon-anti- aanbaklaag bekleed en uitneembaar. Adviesprijs 159.— Onze prijs v\r Metalen schoenmakerslampje in kapvorm. In diverse moderne interieur- kleuren. Pyrex theepot, vlam- en vuurvast glas, met r.v.s. band. Geschikt voor ca. 8 kopjes van 36.50 voor 365 Strijkplankovertrek in fleurig brabantsbont dessin. Nu slechts Royaal dienblad van prachtig blank berkenhout, maat 33 x 43 cm Van 12.95 voor Kunststof wandplantenhangers bruin/oranje met verlichting, brengt steer in uw interieur Onze prijs Deurtochtstrip met nylonborstels. Sluit oneffen vloergedeelten tochtvrij af. Normaal 14 95 Onze prijs Limonadeglazen, van nagenoeg onbreekbaar Duralexglas en stapelbaar Set a 4 stuks. Nu van 3 95 voor 37! ..Ik heb op een vakschool gezeten waar je een opleiding kreeg tot be- drijfsleider in een glazen-instrumen- tenfabriek. Daarbij leerde je ook ad- ministratie en werken vanaf tekenin- gen; ik kreeg het meesterdiploma. De twee mensen die we nu in dienst heb ben, hebben we zelf opgeleid, want in Nederland bestaat geen school voor dit vak. Er zijn trouwens wei- nig bedrijven in Nederland die dit soort instrumenten maken. De vraag naar thermometers wordt ook min der, dc.ordat in de industrie veel gebruik wordt gemaakt van elektro- nische instrumenten". In de werkplaats liggen barometers in ,diverse stadia van afwerking; de win kel hangt vol met nieuwe en oude ba rometers. Daaronder zijn een paar hele mooie exemplaren gemaakt door „Roselli". ,,Dat zijn kopieen van de antieke en zeer zeldzame Huygens- barometer", vertelt „meesterglasin- strumentmaker" Rose. „Die zijn door mijn vader en mij ontworpen en aangepast aan de tegenwoordige stand van de techniek. Het origineel werd in 1672 door de beroemde na- tuurkundige Christiaan Huygens uit- gevonden. Voor die tijd bestonden wel barometers, maar daarop kon men kleine verschillen in de lucht- druk niet aflezen. De enkele origi- nele exemplaren die er nog zijn, vind je in musea; ze zijn zeker tussen de 6000 en 10.000 gulden waard. Ze stammen uit de periode van plm. 1690 tot 1810". Waarom die „veritaliaansing" van zijn naam op de kopie van de Huy- gensbarometer? ,,Er nioest een naam op", vindt de heer Rose, ,,dan kunnen anderen ze niet verkopen als echt antiek en de eerste barometer-makers in Neder land waren Italianen. In Italie waren in de 19e eeuw een aantal glasinstru- mentmakers gevangen gezet op een eiland, zodat ze niet uit het land weg konden. Enkele families ontsnapten toch en kwamen in Nederland en En- geland terecht, waar ze vooral baro meters gingen maken". De kopieen van vader en zoon Rose zijn ook de moeite waard; de houten kast is door een meubelmaker geheel volgens het originele antieke voor beeld vervaardigd. Kopers krijgen er een gebruiksaanwijzing bij, waarin ook het een en ander over de geschie- dnis van het instrument is te vinden Voor wie een sinipeier uitvoering wil. is er ook een uitvoering in een mo derne vornigeving, eveneens geba- seerd op Huygens' uitvinding.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1