Toekomst ziet er zonnig uit Nog kaarten te koop voor benefiet-bal I hak JpG® Ook Fungus in Musis Sacrum Hulp voor Sri Lanka Deze week AKTIVITEITENAGENDA ZWEMSCH00L G0EDER0ND Ingewikkeld Vele mogelijkheden Meer leden Inleveren landbouwgif Totinkeer BEGEiEwm Begeleiding Kaarten SELECTIES GRATIS T-SHIRT AANMEIDEN OP ONZE LESUREN WOENSDAG 25 JANUARI 2e JAARGANG NO. 4 mmmm VLAARDINGEN De problemen lijken voor de Vlaardingse societeit Assurancetourix definitief achter de rug. Er zijn volop plannen en ideeen; men ziet het weer helemaal zitten en het be- zoekersaantal stijgt. Het dieptepunt, dat eigenlijk a! enige tijd ge- leden bereikt was is Tourix, zoals de soos-voor-volwassenen vaker genoemd wordt, wel weer te boven. Dat bleek bijvoorbeeld afgelo- pen zaterdag, toen een optreden van het Engelse Attic-theater zo'n 80 man naar het zoldertheatertje van Tourix trok. ,,En het fijnste was: na afloop bleven ze bijna allemaal plakken, in plaats dat ze meteen het pand verlieten", zo vertelt Hans van Rossum. M Elke week in dit blad aktuele aanbiedingen BOEKEN PLATEN POSTERS '99 V Jf S£RVICE heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen, leef tijd v.a. 4 jaar. VOOR IEDERE NIEUWE AANMELDING van uitstekende kwaliteit en sticker. Privelessen ook voor volwassenen! VLAARDINGEN: Holybad Reigerlaan, maandag van 16.00- 17.30 uur; woensdag van 12.00-14.30 uur. SCHIEDAM: Zwembad Zuid Westfrankelandsedijk, woensdag 16.15- 17.30 uur; donderdag 17.30- 18.30 uur, of aan ons kantoor Abel Tasmanlaan 392. Na 19.00 uur tel. 010 - 349861 of 265108. edams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 19S, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Assurancetourix wil bes: minitheater zijn De geschiedenis van Assurancetourix mag ondanks alles toch wel rijd wor- den genoemd. De folkmuziek stond centraal, gedurende vele jaren. Een muzieksoort, die vooral in de begin- periode heel wat Vlaardingers deed besluiten, lid van de societeit te wor- den. Het was echter vooral het feit, dat men teveel aan die folkmuziek vasthield, dat er toe leidde dat Tou rix minder goed ging draaien. Hans van Rossum, koordinator van Tourix: „Eind november vorig jaar zag het societeitsbestuur van Assu rancetourix hetallemaal niet meer zitten. Er kwam een diskussienota uit waarin zaken stonden, waarmee vele leden het niet eens konden zijn. Uit- eindelijk leidda dat er toe, dat in een ledenvergadering een nieuw socie teitsbestuur werd gekozen. Er wer- den plannen en ideeen ontwikkeld, zonder krampachtig aan die folk vast te houden. En nu zien we toekomst weer met vertrouwen tegemoet". De organisatie van Assurancetourix _it vrij ingewikkeld in elkaar. Aller- eerst is er een overkoepelende Stichting, die het beleid van Tourix bepaalt en de aktiviteiten koordi- neert. Die stichting wordt uiteraard geleid door een Stichtingsbestuur.. Daarnaast hebben de twee aktivi- teitenstromingen van Tourix, de societeit en de sport-afdeling (met voornamelijk zaal-voetbal) hun eigen verenigingsbestuur. Het is overigens de bedoeling dat over enige tijd ook het Stichtings bestuur gewijzigd zal worden. Of beter: aangevuld, want van de zes beschikbare bestuursplaatsen zijn er momenteel maar twee bezet. Hans van Rossum: „Ons grote pro- bleem was ook: het societeitsleven loopt niet zo geweldig meer. Er treedt onder de bezoekers steeds vaker kliekvorming op. Men is ook niet zo aktief meer. En het is erg moeilijk opvolging te vinden voor mensen die er eigenlijk wel mee zouden willen stoppen". Om het Vlaardingse publiek te be- wijzen dat Tourix nog altijd spring- levend is worden er binnenkort twee Open Weekends gehouden. Op 3 en 4 en op 10 en 11 februtri kaniedere Vlaardinger een kijkje komen nemen in het Tourix-onderkomen aan de Hoflaan. Omdat Tourix een strikt besloten societeit is, die geen niet- *De zolder van Tourix: in de toekomst echt Zoldertheater SCHIEDAM Het programma van het Benefiet-Bal voor de Ziekenom- roep is weer uitgebreid. Aanstaande zaterdag presenteert de groep Fungus zich voor de eerste maal in de nieuwe bezetting tijdens dit zeven uur du- rend spektakel in Bowling Musis Sa crum. Fungus is van het elektrisch ge- weld van de laatste jaren afgestapt en brengt in Musis een akoestisch optre den. Fungus is zes jaar geleden opgericht. De groep heeft vier LP's gemaakt; de laatste .Mushrooms" in november van het afgelopen jaar. Op de eerste drie platen werden Nederlandstalige volksliedjes gezongen, terwijl op de vierde plaat eigen komposities en En gelse traditionele muziek werden ge- bracht. Fungus in de nieuwe bezet ting bestaat uit Fred Piek (gitaar en zang), Koos Pakvis (bas en zang) en Rens v.d. Zalm (viool, mandoline, gi taar, fluit en zang). Tijdens het Bene fiet-Bal brengt Fungus Nederlandse, Britse en Amerikaanse volksliedjes ten gehore. De rest van het programma is onge- wijzigd en omvat optredens van Ramses Shaffy en de Shaffy's, Rosy en Andres, Lucy Steymel and Band, Jack Rose en Marjan Schop. De dans- muziek wordt verzorgd door het dansorkest van Frans Poptie en The Cordino's, een Schiedams combo. Carnavalsvereniging de Rietzeilers komt met Prins Carnaval. Raad van Elf met echtgenotes, boerenkapel en dansmariekes. Voorts treedt de dans- groep „Myra and her tropical kids" op met onvervalste Hawaian dansen. Daarnaast staan op het programma: bowlingkampioenschappen voor ge- meenteraadsleden (en prijsuitreiking door burgemeester Lems), een de- monstratie stijldansen door John Se* gaar en Christa v.d. Mark, twee leer- lingen van dansschool Sitton, en een demonstratie bowling door acht na tional en internationale kampioe- nen. Bowling Musis Sacrum gaat zaterdag om zes uur dicht en om half acht gaan de deuren weer open om bezoe kers toe te laten. Aan de zaal zal nog een beperkt aantal kaarten verkrijg- baar zijn. De direktie van de Bowling maakt bekend dat het Benefiet-Bal de enige gelegenheid zal zijn, waarbij Musis niet gratis toegankelijk is. Tij dens het bal worden gratis sigaretten uitgedeeld. De konsumpties zijn te koop tegen inlevering van penningen, die aan de ontvangstbalie gekocht kunnen worden. Het Benefiet-Bal wordt mogelijk gemaakt dankzij de belangeloze medewerking van de Bowling-direktie, giften van twee ser vice-clubs en een bierbrouwerii. Kaarten a twintig gulden zijn ver- krijgbaar bij Bowling Musis Sacrum, Lange Haven 115; VVV Schiedam; Havenloods/Rijnmond West Combi natie, Hoogstraat 122, Vlaardingen; speejgoedzaak Prins, Mgr. Nolenslaan 424 en Stichting Samenlevingsop- bouw, Bachplein 588 (kruisgebouw). *Hans van Rossum: „We zien het weer zitten.. leden mag toelaten, wordt iedere bezoeker tijdens de Open Weekends gratis lid-voor-een-avond.. Wie zich na afloop definitief als lid wil opgeven kan dat natuurlijk doen, maar het wordt zeker niet als eis gesteld. Tijdens deze beide week ends is er een plezierig program ma samengesteld. Er zijn films, de toneelvereniging Argus treedt op, er is een groep met jazz-rockmuziek, cabaret en op de 1 le gaat men pro- beren een spontane session te laten plaatsvinden. Wie op die avond zijn eigen instrument mee wil brengen om lekker mee te spelen kan dat gerust doen. Bob Vlaskamp, een van de nieuwe societeitsbestuursleden: Omdat we vooi een wat ouder publiek draaien, vanaf 18 jaar, hebben we bijzonder veel mogelijkheden. Je kunt je permitteren om ook eens iets anders dan anders te doen. Hoewel de muziek ook in de toekomst een belangrijk onderdeel van de programma's blijft uitmaken kun je ook denken aan vormings- toneel of andere aktiviteiten. Ook ballet en kamermuziek zouden een plaatsje in Tourix moeten kunnen vinden. Je zou kunnen denken aan een soort minitheatertje, zoals dat in Schiedam (het Zolertheater) en Maassluis (Toverbal) ook funktio- neert. Wat dat betreft hebben we vre- selijk weinig in Vlaardingen: met de Stadsgehoorzaal, de Harmonie en het Visserijmuseum waar wel eens kulturele evenementen plaats vinden, houdt het gewoon op. Er is momenteel al overleg met de Culturele Raad om te kijken of wij die minitheaterfunktie zouden kun nen krijgen. Een probleem zal echter wel zijn, dat we slechts de helft van onze kosten gesubsidieerd krij gen. En we betwijfelen of dat meer sal worden". teitsruimte met de bar, terwijl de programma's boven, op zolder, plaatsvinden. Die zolder staat vol forse bankstellen, die behoorlijk wat ruimte in beslag nemen. „We zouden' die bankstellen graag vervangen door gezellige zithoekjes, zodat we meer mensen op zolder kunnen bergen. En als daar een tweede bar zou komen, dan kun je die zolder ook voor de societeit gebruiken". Grootste zorg voor Assurancetourix is tip dit moment toch om Wat meer leden te krijgen. Momenteel zijn er zo'n 80 leden, maar dat zouden er toch eigenlijk 200 moeten zijn. Het lidmaatschap kost op dit ogen- blik f.20.- per seizoen of een tientje voor degenen die nu, halverwege het seizoen lid willen worden. „Maar als we inderdaad meer leden krijgen dan zou het lidmaatschap best wat omlaag kunnen", meent Bob Vlas kamp. Gedurende de Open Weekends zal de Tourix bezoeker volop de gelegen heid krijgen, zich over de plannen van het nieuwe societeitsbestuur uit te spreken. Het is wel aardig dat de bestuursleden fraaie plannen heb ben, maar de bezoekers moeten het uiteindelijk toch zeggen, zo vindt het nieuwe bestuur. ..Hoewel er natuurlijk wel enkele dingen zijn die in Tourix beslist niet zullen doen, gaan we toch kijken wat de bezoekers graag willen. En daar is tijdens die Open Weekends volop de gelegenheid voor". PAULHOUKES £r zijn ook plannen om de akkomo- datie van Tourix beter te gaan benut- ten. Momenteel is beneden de socie- Bestrijdingsmiddelen ten behoeve van de landbouw kunnen tot 27 januari gratis worden ingeleverd. Het gaat hierbij om middelen die men ofwel niet meer gebruiken wil, of niet meer gebruiken mag. Wie na voornoemde datum nog in het bezit van verboden landbouw- bestrijdingsmiddelen loopt kans op een fikse boete. Inlevering dient te geschieden in al dan niet aangebroken verpakkingen en moet als bestrijdingsmiddel herkenbaar zijn. Geen verschillen- de middelen doorelkaar gooien. Bovendien bestaat de mogelijk- heid rook- en gasvormige midde len, natriumchloraat, methylbro- mide, en spuitbussen in te leveren. Inleveradressen zijn onder meer de C.L.T.V. Maasmond G.A., geves- tigs op het veilingterrein „West- land Noord" in de Poeldijk en de C.L.T.V. Korteweg 2, Pijnackter en de C.L.T.V. Bredeweg 23 in Waddinxveen. SCHIEDAM De Sarvodaya-bewe- ging op Sri Lanka (voormalig Cey lon), houdt zich bezig met de ont- wikkeling en ekonomische zelfstan- digheid van dit land. Zelfhulp voor Sri Lanka is hun motto. In Schiedam bestaat net als in diverse andere ste- den een werkgroep, die deze bewe- ging steunt. De groep is voortgeko- men uit de tafeltennisvereniging De Korenbeurs. Via Sarvodaya kan men onder andere een partnerstad of -dorp op Sri Lan ka kiezen en daarmee kontakten on- derhouden. De Schiedamse werk groep verstrekt op zondag 29 januari aanstaande in De Korenbeurs in Schiedam (Lange Haven, hoek Korte Haven) door middel van een doorlo- pende tentoonstelling uitgebreide in- formatie over de Sarvodaya-bewe- ging. Er is ook nog een fancy-fair, er kan getafeltennist worden tegen een robot en tegen spelers van het eerste team van tafeltennisvereniging Ko renbeurs. Er zijn prijzen beschikbaar. Om 11 uur speelt Tiny Mons een da- messimultaan. Om 15.00 uur speelt Korenbeurs 1 tegen het tafeltennis- team met de Nederlandse kampioen D. van der Helm, Frans Schools en de Belgische international Norbert van der Walle. Aanvang 10 uur, toegang gratis tot 15.30 uur, daarna betaalt men f 2,50. Met de opbrengst van dit alles wordt de Savodaya-beweging gesteund. Pagina vol autonieuws met: test Opel Rekord. Datsun Violet. Toyota Carina. Hallo Allemaal, Mijn naam is Wanda en ik ben een zwartharig viervoetig huisdier. Reden van mijn schrijven is een artikel dat m'n vrouwtje me vorige week voor- las. Het ging over een wethouder, grasveld en poepproblemen. Nou geef ik ronduit toe, dat zoiets inderdaad weleens problemen kan geven. Ook kom ik tijdens een fijne wande- ling met de baas weleens een grote paardehoop tegen. Wij hebben dan de gekke gewoonte het leuk te vinden in zoiets te gaan Iiggen rollen. Mijn baas is het daar helemaal niet mee eens en stopt me dan bij thuis- komst altijd direkt onder de douche. Er is trouwens een heleboel wat ik niet mag. Als we gaan wandelen moet ik aan de riem, want loslopen is te ge- vaarlijk in het verkeer. Mijn behoefte moet ik in de goot deponeren, wat in vele gerenoveerde straten wel een probleem is. Want dan zoek ik me rot naar die goot. Meestal wacht ik dus maar tot we in het park zijn. Netjes tussen de bosjes ga ik dan zitten. Dat is me op heel jonge leeftijd al zo geleerd. De grasvelden zijn om te spe len voor de kinderen, grote mensen en voor mij. Want ook ik en m'n soorggenoten willen weleens lekker hollen en met een bal spelen. Soms komt er dan weleens een al- leenlopende indringer en scheelt het niet veel of we krijgen ruzie. Nog er- ger is het als je zomaar ineens vlak voor je neus zo'n kat op ziet duiken. Die schijnen wel overal in hun eentje naar toe te mogen. Je ziet ze nooit in gezelschap van hun baas. Ze drukken lekker in de zandbakken. Ik mag daar niet eens in spelen, want mijn baas zegt dat die alleen voor kinde ren zijn. Nu hoorde ik echter vertel- len dat die wethouder ook grasvelden voor mij en mijn soortgenoten wil gaan afsluiten. Moeten de goed opge- voede dieren nou maar boeten, voor de rest? Je reinste diskriminatie noem ik dat! En dan nog niet te vergeten wat er ieder jaar weer voor mij aan belasting moet worden betaald. Wat gebeurt daar mee? Natuurlijk zal er veel van worden gebruikt om misdeelde soort genoten op te vangen. Zoiets noemen ze geloof ik sociale voorzieningen. Die zijn er dus ook voor ons. Alleen vind ik, dat we buiten onze plichten dan ook op rechten aanspraak kun nen maken. Voor mij is dat het recht op een grasveld te spelen zonder eerst te moeten kijken of er soms een bordje „verboden voor honden" staat. DE GEBETEN HOND VLAARDINGEN Het Vlaardingse VVV brengt maandelijks een brochu re uit: ,,Waarheen in Vlaardingen". In deze brochure staan alle aktivitei ten op kultureel of rekreatief gebied. Voor de komende week staan op de agenda ook diverse aktiviteiten. Van- middag (daarvoor zal deze aankondi- ging wel te laat verschijnen), konden VLAARDINGEN - De heer J.Meijer uit Schiedam heeft zich per brief gewend tot de gemeenteraad van Vlaardingen. De heer Meijer vindt het niet juist, dat de Nieuwe Kerk aan de Binnensingel het veld moet ruimen voor woningen. Jk zelf zou de kerk graag willen behouden, deels als kerk, ontmoetingscentrum voor de Oost wijk of als moskee voor de Moham- medaanse gastarbeiders. Zeker in een stad als Vlaardingen MAASSLUIS De Maassluise schoenenwinkelier S. Voorberg heeft via de publiciteit zijn me- de middestanders in het centrum tot inkeer gebracht. Voorberg had enige tijd geleden ingehaakt op de wekelijks terugkerende adverten- ties van de ondernemingsfedera- tie „Samenwerking" in een huis- aan-huisblad. Daarin wordt elke keer een foto afgedrukt van een van de leden van die ondernemers- federatie met een wervend tekstje. De heer Voorbeig liet op eigen kosten enkele weken geleden ook een advertentie plaatsen, die op het eerste gezicht deel uitmaakte van de serie. Wie de tekst las kwam echter al gauw tot de kon- klusie, dat het hier om iets anders ging dan ledenwerving voor de ondernemingsfederatie. De heer Voorbeig, die zijn winkel aan de Dr. Kuyperkade heeft, verweet namelijk zijn kollega's dat zij en hun medewerkers zo veel kostbare parkeerruim'e in en random het centrum voortdurend met eigen auto's bezet houden. Dat bleek geen stukje persoonlijke rancune te zijn. Want: ,J)e On- dernemersfederatie Samenwerking doet een dringend beroep op alle ondernemers in de oude binnen- stad het kleine aantal parkeer- plaatsen zoveel mogelijk vrij te houden voor het winkelend pu bliek", zo lezen we in deze week door de Federatie geplaatste ad vertentie. de Vlaardingse kinderen zich bij „De film van Ome Willem" uitleven. In het dienstencentrum West werd ook vanmiddag, de film „het geheim van Santa Victoria vertoond. Vanavond, en voor sommigen komt deze aankondiging nog op tijd, is er in gebouw Triangel een diskussie- avond over de kollegevorming in Vlaardingen. Aanvang acht uur. Morgenavond treedt in het Diensten centrum Holy, aan de Willem de Zwijgerlaan de cabaretgroep Carrou sel op. De toegang is gratis en het be- gint om half acht. In het diensten centrum West, Frank van Borselen- straat, begint om acht uur een zang- avond met bekende operettemelo dieen. In de Oude Lijnbaan, Baanstraat 4, wordt zaterdag een avond voor alleen- staanden georganiseerd. De toegang bedraagt f 3.50 en het evenement be gint om acht uur. In de Harmonie be gint op diezelfde tijd de film „The touch" van IngmarBergmante draaien Leden van „Rood Vlaardingen" beta- len drie, niet-leden zes gulden entree. Maandagavond is de Harmonie gere- serveerd voor een diskussieavond over linkse kultuurpolitiek. De toe gang is gratis en de avond begint om acht uur. Dinsdagavond tenslotte or- ganiseert Filatelisten Vereninging Vlaardingen en omstreken een post- zegelveiling in zaal Triangel. Om acht uur gaat de zaal open. Schiedam: R'damsadijk 443 1 Rotterdam: Hoogstraat 197 centr. |..De Binnenhof" Ommoord Beijerlandselaan 101 Zuid schoeorepentie Hear lend)) wacht! I O uw adres voor: gas - water J? 4. ook voor camping - sanitair- <6 I holering dakbedekking <0 SPECIALS VALIANT /M 'Meer zorg besteden aan goed voedsel' SCHIEDAM Een week of wat ge leden opende de Schiedammer J. Verhoef een reformhuis in Schiedam. De vroegere eigenaar van de Driekleur grutterij aan de Westvest beheert te- genwoordig een winkel in de St. Li- duinastraat waar men uitsluitend „gezond" voedsel kan kopen. „De meeste klanten zijn uit zichzelf tot de konklusie gekomen dat onze manier van leven niet de meest ge- zonde is. Vaak hebben ze het aan den lijve ondervonden. Men kan beter niet wachten tot er iets gebeurt: voorkomen is beter dan genezen. De mens is geschapen om intakt, fit en gezond te zijn. Men ziet steeds meer het nut van een goede konditie in en gaat zodoende meer zorg aan het voedsel besteden". Wat zijn nu precies reformprodukten? „Dat zijn produkten die van oor- sprong biologisch-dynamisch zijn ver- boUwd. Dat wil zeggen dat ze zijn ge- produceerd zonder kunstmest of be- spuitingsmiddelen en bereid zonder dat gebruik is gemaakt van chemische conserveringsmiddelen, smaak- en kleurstoffen" legt de heer Verhoeff uit. „Veel boeren staan er positief tegenover, maar kunnen het financieel niet voor elkaar krijgen. Landbouw zonder het gebruik van chemische middelen is erg arbeidsintensief. Dat yerklaart ook de tamelijk hoge prij- ien die men in de reformhuizen voor de produkten betaalt. Kijkt men ech ter naar de voedingsstoffen die er in zitten, dan zie je dat de prijzen nogal meevallen". De mensen begeleiden en hen leren om hun voedingspakket bewust sa- men te stellen is volgens de heer Ver hoef de belangrijkste taakvan iemand die reformprodukten verkoopt. Iede- reen kan dan ook te alien tijde bij hem langskomen voor informatie. Een gedeelte van de winkel wordt in beslag genomen door toiletartikelen van Weleda, een bedrijf op anthropo- sofische grondslag en door homeo- patische geneesmiddelen van Dr. Vogel. Hij mag deze produkten ver- kopen omdat hij in het bezit is van een ontheffing van het drogisterij- bedrijf voor medicijnen van plant- aardige oorsprong. „Maar", waar- schuwt hij, „de dokter is altijd nodig. Hij is de enige die een diagnose mag stellen. De homeopathie maakt alleen gebruik van natuurlijke geneesmid delen. Ik vind het yreemd dat er in Nederland nog zo tegen aangehikt wordt. In heel Europa wordt homeo pathie erkend. Gezien de resultaten die de reformhuizen op dit gebied boeken zitten we op het goede spoor en er zijn gelukkig ook arisen die van de homeopathie gebruik maken. Ver- der komt er de laatste tijd meer voor- lichting over op de televisie". zich er laatst positief over uitgelaten" vertelt de heer Verhoed. „Hij heeft een gesprek gehad met belangrijke mensen uit het reformwezen. Zij deden hem ideeen aan de hand die aantrekkelijk en goedkoop waren, terwijl juist de kostenstijging 66n van de grootste problemen van de far- maceutische industrie is. Aan de vraag naar geneesmiddelen kan voldaan worden; er groeien zo'n 70.000 verschillende kruiden op de wereld die men daarvoor kan gebrui ken". Tijdens lezingen, gehouden voor me- dische studenten, bleek dat zij er veel belangstelling voor hadden. „Ook oud-staatssekretaris Hendriks heeft Kwaliteit en herkomst van reform produkten worden gekontroleerd door de Vereniging van Nederlandse Reformhuizen (VNR). Wil men ook r-j r een reformhuis beginnnen, dan kan rOSltWJ men zic'1 aanmelden als aspirant- lid van de vereniging. Daar kijkt men of je in aanmerking komt om hun produkten te verkopen, of je kapabel bent om de artikelen en de klanten de juiste begeleiding te geven.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1