Don Williams Ronnie Milsart Ongekend Amerikaans geweld Barbara Fairehild Jody Miller ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★■A-***** W°"de"""e" ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★-A"*** WOENSDAG 22 FEBRUAR1 1978 Don Williams: natuurtalent van de eerste orde Als op 28 maart in het Ahoy' Sportpaleis te Rotterdam licit t uit" en ,,spo ts aan wordt gecontmandeerd zaleen spectakel van jewel- ste losbarsten die zijn weerga op het continent van Europa nog niet eerder kende. Dan zal een zeven uurdurende country muziek show de havenstad in een 'vereldwijde belangstelling brengen. stal de show Ronnie Milsap Kennismaking met Bestel tijdig kaarten Aan Rotterdam de eer Ongekend niveau Don Williams, een rage door CEES DORLIJN (president European Country Music Association) country muziek Don Williams were! al in 1964 een professionele zanger. In die tijd was hij de oprichter/leider van een zangtrio uii Zuid Texas genaamd ,,Tlie Pozo Seco Singers" (Don Wil liams. Susan Taylor en Lofton Cline). Hun repertoire be- stond voornamelijk uit folk-jcountryachtige muziek. Ge- boren in hel noorden van Texas in her dorpje Floydada. verhuisde liet gezin Williams al spoedig naar het zuiden om zich in ..Gregory" te vestlgen. Overigens is de wes tern-swing een stijl du sterk vanuit Texas wordt bei'n- vloed) in het repertoire van Don Williams goed te mer- ken. The Pozo Seco Singers werden in 1970 ontbonden. Lof ton Cline wilde de pop-kant en Susan Taylor de folk-kant op. Don Williams zelf raakte in die periode uit de aktieve muziekbeoefening en ging in de winkel van zijn schoon- vader werken. Tot hij na een paar jaar (1972) weer op- duikt in Nashville. Nu als ..songwriter". Hij maakt snel carriere en zingt spoedig zijn tigen liedjes. ken contract om zelf platen te rnaken is snel getekend. Don Williams is weer terug nu als solo-artiest. In twee jaar tijd schiet zijn ster naar de hoo&ste toppen van de Amerikaanse country hitparades. In december 1975 lukt het de TROS om Don Williams (die op dat ogenblik nog vrij onbekendis in Furopa) in haar jaarlijkse Tros-lnternational show te halen. Spoedig daarna volgt het eerste optreden in Wembley (1976) en blijkt Don Williams ook in t'uropa goed aap te slaan. Hij wordt een van de voor de radio meest gedraaide artiest. Nog steeds schrijft hij het merendeel van zijn repertoire zelf, wat mede zijn succes lieeft bepaald. Onlangs was hij te zien in een TV-special hetgeen hem in nog bredere kringen bekendheid versehafte. Volledigheidshalve geven wij een overziclit van de platen die met enige moeite verkrijgbaar zijn: Greatest hits 27588 XOT; Volume I 5153 ABCL; Volume II 5154 ABCL; Volume III5125 ABCL; Harmo ny 2 7401 XOT; Visions 28553 XOT; You're my best friend 5127 ABCL; Country boy 25455 XOT. Daarnaast is Don Williams te horen op het uitstekende dubbelalbum ..Country comes to Carnegie Hall" (25454 XCT) naast 3 andere grote sterren uit de country muziek (H. Thomson - R. Clark en F. Fender). Country Festival eind maart in Rotterdam Barbara Fairehild werd op 12 november 1950 ge boren in Knobel (Amerikaanse staat Arkansas). Zij is de jongste van een gezin met drie kinderen. De muziek die Barbara brengt behoort tot het'moderne country repertoire en ja- renlang stond zij in de schaduw van Tanny Wynette. Met het ..live-optreden" in Rotterdam zal zij laten zien waar- toe haar enerverende show en wervelend optreden de toe- schouwer kan brengen. Barbara Fairehild: hij ons vrij onbekend Vorig jaar vond in Amsterdam de IMIC-show plaats (een show voor inensen die zich met de internationa- le muziek bezighouden), die door de TROS werd uitgezonden. (Later nog herhaald zelfs). Tijdens deze show Fen andere grote ster uit de country wereld is Ronnie Milsap". Blind sedert zijn geboorte werd hij al op 7-jarige leeftijd door zijn ouders naar vioollessen gestuurd. Hij droomde maar van een ding en dat was muziek maken en het liefst als zijn beroep. Het is hem tenslotte gelukt en daar mogen wij blij om zijn, want deze multi-instru mentalist laat ons al heel wat jaartjes van zijn bijzondere begaafdheid in ruime mate genie ten. In 1968 komen wij zijn naam voor het eerst in de internationale pers tegen. Zijn liedjes hebben dikwijls een diepere betekenis en ver ba len over de gevoelens die wij allemaal van tijd tot tijd hebben. In 1973 zal hij, inmiddels getrouwd, zich wegens het enorme succes in Nashville vestigen. Sinds die tijd ontvangt hij ieder jaar een oorkonde wegens zijn verdiensten voor de country muziek. In 1977 waren dat er zelfs drie (beste zanger, meest verkochte LP en entertainer of the year"). In dat jaar trad Ronnie Milsap ook op in de IMIC-show (door de Tros ..lentefestival"ge- noemd), die in Amsterdam werd gehouden. Nu stond ook Nederland voor hem open en zijn optreden in Rot terdam za! zeker het nodige bijdragen aan zijn populari- teit. Ronnie Milsap, bekroond als beste country artiest 1977 Carl Perkins sinds enige jaren op de solotoer De kaarten voor de geweldige show, die overigens al om 17 uur begint, zijn niet goedkoop. Vanaf f 15,- (oplopend met f 5,—) tot f 40,- zal de geiiiteresseerde toeschouwer moe- ten betalen. De kaarten zijn te bestel- len aan de loketten van het Ahoy'- stadion. I let begun precies 10 jaar geleden toen de Engelsman Mervyn Conn het aandorst een groots opgezette show tb organiseren in de Empire Pool van Wembley te Londen. (Altijd in het Paasweekend). Dit, niet zonder grote fmanciele risico's gepaard gaande, project bleek evenwel uitstekend te slagen. Mede door de succesformule die deze Jieer Conn had ontdekt. Die succesformule bestaat hieruit, dat tijdens de shows een fantastisch programmablad wordt uitgegeven wat het karakter heeft van een souve nir. Daarnaast nodigt hij de platen- maatschappijen van de concertzaal waar zij hun „waar" aan de man kun nen brengen. (Tegen fikse prijzen na- tuurlijk). Ook fanclubs etc. kunnen tijdens zo'n show hun activiteiten aan het publiek kenbaar maken. De show in Londen grocide uit tot een driedaagse country manifestatie, welkc het nu is en bevat tevens een talentcnjacht waaraan door menig op- klimmende artiest begerig wordt deel- genomen. En welke Amerikaanse country artiest met een beetje naam heeft zijn bekendheid in Europa niet aan een van deze shows te danken? Vorig jaar zochten de Engelse organi- satoren contact met de European Country Music Association (een van uit Nederland opererend, maar Euro- pees georienteerd overkoepelend or- gaan op het gebied van de country muziek) om de mogelijkheden te on- derzoeken teneinde de artiesten van de shows in Londen voor een gelijk- soortige show naar Nederland te bren gen. waren de readies op het optreden van de blinde country zanger „Ronnie Milsap" geweldig. Als een van de meest moderne muziekmakers werd Ronnie Milsap onlangs in Amerika bekroond als beste country artiest van 1977. De perfectie en timing naast het uiterst zorgvuldig gekozen repertoire zorgden er voor dat deze titel hem toekomt. Jody Miller is in ons land nog niet bekend. Althans er verscheen van haar niet eerder een LP of single. Toch heeft zij in Amerika al menig succes geboekt en wordt door de country pers als veelbeloven- de artieste getipt. de country muziek hier niet zo be kend als bijvoorbeefd in Amerika en Engeland) zagen de voorspellingen en berekeningen er voorspoedig uit. Dit leidde ertoe het organisatiebureau MOJO in Delft de opdracht te geven een show in het Rotterdamse Ahoy' Stadion op poten te zetten. Het bleek dat de platenmaatschappijen hun me- dewerking wilden verlenen en zelfs de TROS-T.V. kon worden ingeschakeld de show voor uitzending op te nemen. Hoewel menig country artiest ons land vroeger al eens heeft aangedaan (Johnny Cash - Don Williams etc.) is het voor Nederlandse begrippen on- voorstelbaar welke grote artiesten in een avond de show zullen vullen. In de eerste plaats is dat ..Carl Per kins". De man die „Blue Suede Shoes" schreef. Een lied, dat door El vis Presley naar ongekende hoogte werd gezongen. Velen zullen hem ook nog kennen als vaste begeleider van Johnny Cash. Sinds een jaar ech- ter is Carl Perkins op de solotoer ge- gaan en niet zonder succes. Dan is er aok Kenny Rogers, de zanger van het lied „Lucille" dat vele weken onze hitparades heeft beinvloed. ,.Dave Sugar" zijn in ons land niet zo bekend, hoewel hun nummer ,,the door is always open" in het Neder- lands ,,de deur staat altijd open", ver- tolkt door Frank Mirella. U zeker bekend in de oren moet klinken. In tegenstelling tot het zo rustige op treden van ,,Don Williams" staat het geweld dat deze man ontketent met datzelfde optreden. De anders vrij- kritische country pers is een en al lo- vend over hem. Niet voor niets ston- den vier van zijn vijf in 1976 uitge- brachte LP's in de Engelse LP-toplijs- ten over 1976. In ons land hadden wij echter een pri- meur toen Don Williams in december 1975 de gast was in de jaarlijkse TROS-international-show. Wie hem eenmaal gezien en gehoord heeft zal moeilijk kunnen ontkennen dat in hem een natuurtalent van de eerste orde schuilt. Zover is het nog niet met ..Barbara Fairehild". Een zange- res, die in Europa nog vrij onbekend is maar in Engeland al grote naam heeft. Misschien dat door het optre den in Rotterdam deze artieste van het modernere country repertoire ook eindelijk de langverwachte door- braak op het continent kan maken. Als gastheer zal op 28 maart optre den de Amerikaanse zanger .George Hamilton IV". Reeds vanaf het prille begin is hij bij de Wembley-shows be- trokken. Toch heeft hij op het vaste- land van Europa niet die bekendheid die hem in Engeland ten deel is geval- len. (Wei herinneren wij ons het num mer Abilene"). In Engeland is George Hamilton IV al sinds 1967 razend populair. Mede daardoor heeft hij zijn eigen radio en TV-shows gekregen. Ook Jody Miller behoort tot de progressievere country zangeresscn. Tot 1975 was zij alleen in de popmuziek te vinden. Zij staat bekend om het perfectionisme waarnaar zi) streeft en dat is ook in de plaatopnamen te beluiste- *Jody Miller: progressief ren. Toch is het platenkopend publiek nog niet in de ge- legenheid geweest haar goed te leren kennen omdat CBS nog geen plaat op de markt bracht en alleen de speciaal- zaken haar platen importeren. Ook in Rotterdam zal het publiek ruimschoots de gelegenheid krijgen zich wat meer in de Country muziek te verdiepen. Zowel grammofoonpla- tenmaatschappijen, die de platen van hun optredende artiesten zullen ver- kopen, als organisaties waaronder fan- clubs, uitgeversmaatschappijen etc. zullen, verzameld in stands", gedu- rende de gehele dag de belangstellen- de bezoeker het antwoord proberen te geven op eventuele vragen. Daar naast zal de bezoeker, zoals elk jaar gebruikelijk is, het zg. ,,souvenirpro- gramma" kunnen kopen waarin uit- gebreide informatie over artiesten en grammofoonplaten.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3