G. van Roon's Een ChryslerSimca Deals STREEK WERKPLAATSSCHAP PATIJNENBURG ASSISTENTE f eT A \Vv SELECTIES rVoordat u het aangiftebiljet inkomstenbelasting invult op Ol w 9^ Peugeot 104 POLDERMAN mazoa LANDMAN Waldo Citroen SCHIEDAM B.V. WALRAVEN EN DEKKER Wijziging van APV U) bu/tfiaup \P binnen huts- architectuur voor dekeuken Uitwerkingssuggestie' aan de orde V olgende ronde inspraak over Steendijkpolder m, aar>gift ebiljet TOYOTA Automobielbedrij f B.V. Automobielbedrij f B.V. Automobielbedrij f SIMGA S. KONING B.V. SterSelecties Uitzondering Bezwaar WOENSDAG 1 MAART 1978 9-62 CIIRYSLEKl Vlaardingen Van Baerlestraat 241-245, Tel. 010-343430 Schiedam s Gravelandseweg 612, Tel. 010-700403 INTERNATIONAL OPEREREND FRUITCONCERN zoekt voor een van haar Duitse directeuren voor spoedige in- diensttreding een met steno Nederlands en Duits, enkele jaren ervaring in soort- gelijke funktie. Voor inlichtingen kunt u bellen 010-375333, toestel 11. stenbel Voordat u de vragen beantwoordt van het aangiftebiljet inkomstenbelasting leest u eerst de meegezonden toelichting, Hebt u een bijzonder probleem waarop deze toelichting geen antwoord geeft, dan kunt u terecht bij de inspecties der directe belastingen. Daar liggen de volgende folders voor u klaar: - De belasting en uw kosten - Bestaat uw inkomen uit (vrijwel) alleen A.O.W. of A.W.W.? - Als u 65jaar wordt - Hoe werkt de fiscale oudedags- reserve voor zelfstandigen? - Hoe berekent u uw inkomstenbelasting? - De belasting en uw buitengewone lasten - Welke belastingen betaalt de buitenlandse werk- nemer in Nederland? dOtalen). U kunt ook mondeling inlichtingen inwinnen bij de inspecties. Inspectie der directe belastingen, 1e afd. te Rotterdam, Puntegaalstraat 5, tel. 765144. Kantooruren: 8.00 tot 16.00 uur. - -, Tevens zal voor het verstrekken van inlichtingen zitting worden gehouden te Rotterdam-Zuid en Hoogvliet: Dienstencentrum Afrikaanderwijk Afrikaanderplein 5, tel. 857940, afspreken tussen 9.00 en 10.30 uur; - Bureau Raadsvrouw Bloemhof Lange Hilleweg 132, tel. 841193 of 322941afspreken tussen 8.00 en 10.00 uur; Clubhuis „De Dijk" Grondherendijk 42, tel. 291287, afspreken tussen 10.00 en 16.00 uur; verder via tel. 297659 tussen 9.00 en 14.00 uur of via tel. 817055 tussen 9.00 en 10.00 uur; Clubhuis „De Zevensprong" Sara Burgerheitweg 2, Hoogvliet, tel. 161488, afspreken tussen 15.00 en 16.00 uur of via tel. 384419, afspreken tussen 13.00 en 14.00 uur Wijkgebouw „De Middelburgt" Plein 1953 nr. 48, tel. 819094, afspreken tussen 9.00 en 11.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur of via tel. 804044 tussen 13.00 en 14.00 uur; Dienstencentrum Groot-IJsselmonde Grote Hagen 22, tel. 821100 of via tel. 822494 afspreken tussen 11.00 en 12.00 uur. In deze krant vindt u regelmatig interessante aanbiedingen in boeken, platen en cassettes in de advertenties van Autoschadebedrijf- Autorichtspecialist- Auto-reklame- Caravan-service 1 1 mi Laan v Boles 2 Schiedam -Groenoord TeL 710643 Noordmolenstraat 17 Schiedam TeL 266233 afd. Verkoop Singel 4145 Schiedam- Tel. 262430 MITSUBISHI Grote Markt 3537 Schiedam HOEK VAN HOLLAND De gemeenteraad van Rotterdam heeft een verzoek van het dagelijks bestuur van de Hoekse deelgemeente- raad ontvangen om een wijziging in de Algemene Politieverorde- ning aan te brengen. Door de sterke toename van het watertoerisme en met name het gebruik van speedboten bij het Noordzeestrand van Hoek van Hol land. ondervinden de baders en zwemmers. alsmede de strandre- kreanten daarvan veelvuldig overlast. De deelgemeenteraad vraagt nu de Algemene Politieverordening aan te vullen met een bepaling, welke optreden tegen dit euvel mogelijk maakt. KEUKENr\STUDIO SCHIEDAM HOOGSTRAAT 160b TELEFOON 268820 261575 Autobedrijf B.V Patijnenburg, een bedrijf, welk in het kader van de Wet Sociale Werk- voorziening aan ca. 350 werknemers werkgelegenheid biedt, fabriceert o.a. kabelhaspeis, imperials, kassenbouwartikelen e.d vraagt voor haar commerciele afdeling een Haar taak zal onder meer zijn: de administratieve afhandeling van in- en verkoop gegevens verzorgen van correspondentie en telex assisteren bij de telefonische in- en verkoop Voor deze gevarieerde taak menen wij dat zij' aan de volgende eisen moet voldoen: HAVO-MAVO opleiding typediploma, respectievelijk typevaardigheid Het te bieden salaris ligt van f 1676,- tot f 2.321 - bruto per maand, af- hankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Bij het streekwerkplaatsschap Patijnenburg is de rechtspositieregeling van de Gemeente Naaldwijk van kracht. Uw sol I icitaties kunt u richten aan de direktie van het streekwerkplaats schap Patijnenburg, Ambachtstraat 1-3 te Naaldwijk Voor telefonische informatie kunt u bellen 01740 - 26941 i verZek et i j Bokelweg 100 Schiedam Telefoon 154540 CARAVAN SI AVICI Eigen auto-ambulance Schaderegeling met uw maatschappij De kleuiste van de Peugeot-modellen, maar zeker niet de slechtse auto, die op de Nederlandse markt te koop is. Integendeel. De wagen is er in diverse typen, zoals de SL, de GL 6 en de GL. Sportieve, komfortabele auto's, die met hun bijzonder plezierige wegligging al heel wat rijgenoegen hebben verschaft. Want belangstelling is er zeker, voor Peugeot. i 1HONDAf V aren bij Hoekse kust niet meer toegestaan Het gaat hier om watersporters uit aangrenzende kustplaatsen, die zich met hun boten dicht bij het strand ophouden of met snelle moforvaar- tuigen waterskiers voortslepen. Be- perkende bepalingen ten aanzien van het bedrijven van dit soort water- sport zoals in Monster en 's-Graven- hage, en volgens informatie van de deelgemeenteraad binnenkort ook in 's-Gravenzande, ontbreken echter nog in De Hoek. Mede in verband met het feit, dat te verwachten is dat het watertoerisme op zee zich in de toekomst zal uit- breiden, acht de deelgemeenteraad het in het belang van de veiligheid en de rust van baders en zwemmers noodzakelijk dat in de Algemene Po litieverordening een verbod wordt opgenomen inzake bedoeld water toerisme binnen een afstand van 1 50 meter van het strand over tret gehele onder Hoek van Holland ressorteren- de zeegedeeite. Een strook van 100 meter bij het klubgebouw van de Hoekse Water- sportvereniging, ter lioogte van de Rechtestraat, zal van dit verbod wor den uitgezonderd. De deelgemeente raad acht dit laatste redelijk, omdat de watersporters van deze vereniging zich hebben verplicht op zodanige af stand van de baders te zullen blijven dat overlast achterwege blijft. Burgcmeester en wethouders van Rotterdam hebben het verzoek van de deelgemeenteraad omgezet in een ontwerp-besluit, waarin voorgesteld wordt een nieuw artikel 63a in te voegen in de Algemene Politieveror dening. De tekst van dit nieuwe artikel luidt: Vaartuigen op en bij het strand van Hoek van Holland. Varen in zee. 1Het is verboden: a. op het strand te Hoek van Holland een vaartuig te brengen of te hebben; b. zich met een vaartuig in zee bin nen een afstand van 150 meter van het strand te Hoek van Holland te be- vinden. 2. Het in het le lid gestelde verbod geldt niet; a. voor het door burgemeester en wethouders aangewezen en met bor- den aangeduide strand- en zeegedeei te gelegen ter hoogte van de Rechte straat; b. voorzover gehandeld wordt in overheidsdienst. De korte, bondige tekst van het nieu we APV-artikel roept wel wat vragen op. Daar een vaartuig iets is om te va ren. is het binnenkort hoogst waar- schijnlijk officieel verboden opblaas- bare boten mee te brengen naar het Hoekse strand. De vele toeristen die jaarlijks Hoek van Holland juist bezoeken om het genot van strand en water met de mogelijkheden van alle soorten wa- tersport, zullen straks tot de ontdek- king komen, dat de boot (groot of klein) voor niets meegenomen is. Te- leurgestelde families zullen dit jaar nog wel in De Hoek blijven, omdat veelal het verblijfadres al gereserveerd is. Maar voor de toekomst zullen zij elders hun heil gaan zoeken: de dure boot moet toch ergens gebruikt wor den! De toelichting bij het ontwerp-besluit zegt dat een strook van 100 meter strand bij het klubgebouw van de HWS van het verbod uitgezonderd dient te worden, omdat ,,de water sporters van deze vereniging zich heb ben verplicht op zodanige afstand van de baders te zullen blijven dat overlast achterwege blijft". In het ontwerp-besluit vinden wij niets over de Hoekse Watersportvereniging te- rug. Artikel 63a, lid 2, sub a zegt al leen maar dat het verbod niet geldt voor het door B W aangewezen en met borden aangeduide strand- en zeegedeeite ter hoogte van de Rechte:"," straat. Deze ontheffing zal dus getderr voor iedereen! Wij zijn nu al bang, dat straks op die 100 meter strand voor het klubge bouw van de HWSV ware veldslagen gevoerd zullen worden. Door de gro te aanvoer van „vaartuigen" door niet-leden van de watersportvereni ging, komt de beoefening van de wa- tersport door de HWSV-leden aardig in het nauw. Te verwachten is, dat eigen „ordediensten" daar een stokje voor zullen steken, met een beroep op de toelichting bij het ontwerp-be sluit. Indien echter op de ontheffingsbor- den bij de Rechtestraat een medede- ling komt te staan, dat de ontheffing uitsluitend geldt voor leden van de Hoekse Watersportvereniging, kun- nen juristen hun handen vol werk krijgen. Want de Algemene Politie Verordening is dan weer in strijd met deze (eventuele) mededeling of om- gekeerd! AAD VAN DER STRUIJS Vraag vrijblijvendinformatie m MAASSLUIS - De projeh Steendijkpolder komt volgende week maandag 6 maart, weer bijeen. De openbare vergaderin° van de projekt- groep begint om half acht in Ko- ningshof aan de Uiverlaan. Deze bijeenkomst is weer een nieu we fasc in het inspraakprojekt, dat voor de nieuwe woonwijk Steendijk polder Noord is opgezet. Diverse werkgroepen hebben zich vorig jaar uitputtend bezig gehouden met het invullen van de "witte vlekken" in de in grote lijnen al vaststaande plannen voor de bebouwing van de wijk. Over verdeling van huur- en koopwoningen, de bebouwingsdicht- heid en dergclijke kon men weinig meer inbrengen. Wel werd uitgebreid gediskussieerd over de indeling en de inrichting van de wijk. De aktiviteiten van die inspraak- groep leidden tot een pakket van richtlijnen, dat inmiddeis door de gemeenteraad is aanvaard. Tijdens devergadering van volgende week zal een zogenaamde uitwerkings suggestie aan de orde komen. Deze heeft voornamelijk betrekking op de begrenzingen en de verkaveling van de verschillende onderdelen van het projekt. *Dc Steendijkpoldcr-Zuid hi mi bijna volgebouwd, zoals op de t o to zichtbaar is. Aan de bcurt is nu het noordelijke gedeelte. Hiervoor moet grond out- eigcnd worden. Met deze procedure is de gemeente Maassluis inmiddeis ge- start. Verder zullen de leden van de pro- jektgroep geinformeerd worden ovet de stand van zakcn met de procedure van het bestemmingsplan voor het ge- bied. Zoals hekcnd heeft het Maus- landse bedrijf l.ely be/wuar aangete- kend tegen het bestemmings.plan. Het bedrijf weigert ook een stuk grond in Stecndijkpolder-Noord. waar de huizen moeten komen, aan de gemeente te verkopen. Dat bete- kent dat de gemeente de grond alleen maar in handen kan krijgen door middel van onteigening. Deze officie- le procedure vergt echter nogal wat tiid, /odat de bouw van de woningen voorlopig nog niet kan beginnen, De projektgroep krijgt verder nog informatie over het bestemmings plan voor de rekreatiestrook in het uiterste westen van de Steendijkpol der. Zoals eerder gemeld wordt dit plan ook besproken op een openbare informatie-avond, die op 13 maart in Koningshof wordt gehouden.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 4