Waarschijnlijk groepspartijk voor tandartsen In Schiedam Schiedams Nieuwsblad Prestatieloop van S.V. H.V. Schiedai Caroussel heeft er nog steeds lol in „0 nieuw getijde, dat is nu" Kennismaking met Turkse vereniging Stilzwijgen loopt spuigaten uit laurens kramer walepweg Kibstkcpf In nauolging Vlaardingen PSP in clinch over subsidie Steenen Dijck Morgen weer in Irene: Schiedams politienieuws Moeilijke start Griep In kader boekenweek „poezie-hard op" Doka-groep vraagt nieuwe leden Davetye Wateroverlast Schiedam in raad Paniek na aanhouding Inbraken en diefstal Ongevallen Februarf Predikbeurten WOENSDAG 8 MAART 1978 10-514 posizeqelhanctel vectwsveridijkpl 3S vlaardincjsn in hat centrum ytan vteorcUncjen aO/3^-19103 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiliiiiliiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii SCHIEDAM Het ziet er naar uit, dat in Schiedam, in navolging van Vlaar dingen, een Tandartsgroepspraktijk zal worden gevestigd. Een en ander kwam aan de orde in de vergadering van de Raadscommissie voor Sociale Zaken en Volksgezondheid, op 1 maart 1978. „Er is nog niets besloten", vertelde de heer J. van der Vijver, secretaris van de betreffende raadscommissie, er wordt een werkgroep ongericht die de mogelijkheden gaat bestuderen. Alles is nog in een heel pril stadium, maar er is al informed kontakt geweest met de Zieken- fondsen" De werkgroep zal bestaan uit de be treffende wethouder en vertegen- woordigers van de Ziekenfondsen, de Maatschappij voor Tandheelkunde, de direkteur van de GG&GD en de hoofden van de afdelingen Finan- cien en Algemene zaken van het ge- meentesecretarie of hun vertegen- woordigers. Waar de tandartsen moe- ten komen, dat is nog een probleem. In Maassluis werkt men ook met En- gelse tandartsen; wat hier zal gebeu- 'ren is nog niet bekend. Vlaardingen is voor Schiedam wel een voorbeeld geweest, daar funktioneert al sinds 1975 een Stichting Tandartsgroeps- praktijken. Gezien het nijpend tekort aan tand artsen in Schiedam, leek het ons nut- tig, eens na te gaan of te stichting in Vlaardingen lets neeit opgelost. v*e vroegen dit aan de heer Bakker van de GG&GD in Vlaardingen. ,,De groepspraktijk is gehuisvest in een SCHIEDAM - De Schiedamse afde- ling van de PSP is het oneens over de toekenning van een subsidie aan de Stichting Johan Maasbach Wereld- zending ten behoeve van het meer- werk restauratie eerste en tweede fase van de Havenkerk te Schiedam. Het gaat hier om een bedrag van f 1.003.708,--. Hiervan neemt de g6meente f 458.892,- voor haar rekening. Van dat bedrag krijgt de gemeente dan verspreid over een aantal jaren weer f 137.667,60 terug van het rijk. Hier- door is het bedrag dat de gemeente bijdraagt gekomen op f 321.224,40. Dat er zoveel besteed wordt aan de restauratie van een kerk, vindt de PSP wel aanvaardbaar, maar men is van mening dat het bedrag heel wat beter besteed had kunnen worden. Men denkt hierbij aan een grondige opknapbeurt van het Proveniershuis of het voormalige bejaardentehuis naast het zalenkomplex Irene aan de Nieuwe Haven, als een effectieve be- strijding van de woningnood. Het bevreemdt de PSP dat de raads- leden dit geld zomaar uit kunnen ge- ven zonder dat over de besteding van het geld nagedacht wordt of alterna- tieve bestedingswijzen overwogen worden. De PSP doet een aantal suggesties om het geld huns inziens zinvoller te be- steden: Ket op korte termijn bewoon- baar maken van de volgende panden: de Lindenhof, de school op het Oude Kerkhof, het genoemde voormalige bejaardentehuis aan de Nieuwe Ha ven en het Proveniershuis en de leegstand van woningen aan te pakken en deze panden geschikt te maken voor bijvo'orbeeld jongeren- huisvesting. MAASSLUIS Zaterdag 11 maart a.s. geeft de muziekvereniging ,,Kunst na arbeid" een koncert in ge- bouw ,,De Ark" aan de Rembrandt- laan in Maassluis. Voor het koncert, dat onder leiding staat van KNA-diri- gent A.L. Glotzbach, is een gevari- eerd programma samengesteld. Als extra attraktie is op die avond ook de Spaanse dans- en zanggroep „Los Embajodores" te zien. Het Program ma wordt gepresenteerd door Lidy van der Meulen. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgeno- men. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010- 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam; Hoofdredakteur: Bert Cattel. Redakteur: Paul Houkes. Medewerkster: Yvonne Hontele, tel. 26.27.16. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010- 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. semi-permanent gebouw op het ter- rein van het Holyziekenhuis, sinds jum 1975. Het was inderdaad erg moeilijk om tandartsen te recruteren, dat is uiteindelijk gelukt via bekend- making van ons plan op de universi- teiten. De mogelijkheid tot vrijstel- ling van militaire dienst hielp ook een handje mee. We zijn begonnen met twee net afgestudeerde tandart sen en pas kortgeleden hebben we er een derde bij kunnen krijgen. Er is nog plaats voor een mondhygieniste De medewerkers van de groepsprak- SCHIEDAM - Het dit jaar 70-jange „Schiedam" houdt in samenwerking met Atletiekvereniging .Metro" uit Rotterdam op zaterdag 11 maart haar 4e prestatieloop Iedereen kan hieraan deelnemen. Er zijn diverse afst^nden: 3 1/2, 6, 8 1/2 en 16 km, die alle door het park in Vlaardingen, aan de rand van Schie dam voeren. Doordat er geen krui- sende autowegen zijn is het parcours volkomen Veilig. Door bijna alle deel- nemers van de afgelopen 3 jaren, waaronder vele prominenten uit de atletiekwereld, werd het parcours gekarakteriseerd als een goed en mooi parcours. De prestatielopen in het algemeen trekken steeds meer belangstelling en gezien het feit dat er op 11 maart geen andere lopen in de buurt ge- houden worden, verwacht Schiedam ook nu weer grote belangstelling. Die belangstelling kan gevormd wor den door zowel individuelen als groepen. door sportlieden als door vrije tijd trimmers. Kortom ieder een die wil deelnemen is van harte welkom. Een ieder, die de door hem van te voren opgegeven afstand uit- loopt krijgt een medaille en omdat „Schiedam" dit jaar 70 jaar bestaat een aardige attentie Onder de deelnemers worden bovendien na af- loop gratis diverse prijzen verloot Voor alle af^tanden geldt: Inschrij- ven a f 3,- per persoon vanaf 12 uur- op 11 maart in het klubhuis van de S.V. H.V. Schiedam" in Sport- park „Harga" Het 3 1/2 km parcours begrnt om 13.30 uur. Start van de overige afstanden, te weten 6, 8 1/2 en 16 km is om 14.00 uur. De start- plaats is net buiten het „Schiedam" komplex. Het startschot zal voor beide evenementen gelost worden door de heer Arie Verlinde. Voor nadere inlichtingen kan men bellen naar het klubhuis na 19 uur, tel. 010-701546. tijk zijn in dienst bij de Stichting, ze zijn dus geen ambtenaren, maar ze hebben wel een vast salaris. Ik denk dat er om dit te doen een zeker idea- lisme nodig is en erg veel inzicht in de noodzaak van dit werk. De sfeer in de praktijk is dan ook erg prettig. Het is wel gebleken dat de groeps praktijk in een grote behoefte voor- ziet, er waren erg veel mensen die geen tandarts hadden. Tot nu toe is er wcrk genoeg; de verhouding zie- kenfonds- particuliere patienten ligt ook hier zoals gebruikelijk 70 pet. 30 pet De Maatschappij voor Tandheelkun de was in het begin wat gereserveerd maar heeft toch meegewerkt en de Ziekenfondsen hebben ertoe bijge- dragen dat het mogelijk was, zij heb ben de noodzakelijke lening ver- strekt", aldus de heer Bakker. Inmid- dels is in Schiedam de nood zeer hoog. Hopelijk laten konkrete plan- nen en de uitvoering daarvan niet te lang op zich wachten MAASSLUIS .Steenen Dijck" wordt de naam van de straat, waar- van het scholencomplex in de Steen- dijkpolder komt te liggen, dat mo- menteel in aanbouw is. Die naam geldt ook voor de aansluitende zoge- naamde „stedelijke straat", een van de belangrijkste noord-zuidverbin- dingen in de nieuwe woonwijk. De naam verwijst naar de dijk, die vanaf de Schenkeldijk, de meest wes- telijke grens van de gemeente Maas sluis, loopt tot aan de spooorweg- overgang in Vlaardingen ter hoogte van het bedrijf Windmill. Deze dijk wordt sinds de aanleg, omstreeks 1512, aangeduid als de ,,stenen dijk". tMP AHutifrt a-n rule a#4*! f IMC SCHIEDAM Het (amateur-) musi cal-theater „Caroussel" is voor veel Schiedammers geen onbekende. Im- mers, bij het 700-jarig bestaan van die stad brachten zij de revue „Krijgh de Claere" op de planken. Tienmaal traden zij op voor een uitverkocht Passage-theater. Ook dit jaar doet het gezelschap Schiedam aan met het programma „Dubbelop", op 2 en 9 maart in zaal Irene. De opbrengst van beide avonden komt ten goede aan de stichting „Lentefeest", die allerlei aktiviteiten voor minder-validen or- ganiseert. Op donderdag 2 maart namen we een kijkje in zaal Irene, waar „Lente- feest" ervoor gezorgd had dat ook minder-validen het programma kon- den zien. Waar dat nodig was, werd voor speciaal vervoer gezorgd. ,,Deze zaal is erg geschikt voor onze „klan- ten" vertelde de organisatrice Rietje Konings, „Wie in een wagentje zit, kan gewoon gelijkvloers naar binnen worden gereden. In het Passage-thea ter geeft dat moeilijkheden. We heb ben wel eens voorgesteld om mensen met wagentjes naast elkaar vooraan in de zaal te zetten, maar de brand- weer vond dat niet goed vanwege al die trappen. Maar ik heb begrepen dat het theater nu beter bereikbaar wordt gemaakt voor invaliden. Daar tmf. zijn we erg blij mee". Had „Lentefeest" heel wat te organi- seren, „Caroussel" had het ook niet makkelijk. De Russische griep had onverbiddelijk toegeslagen en de groep flink uitgedund. In het pro gramma na de pauze, dat bestond uit diverse sketches in revue-vorm, moest flink geimproviseerd worden. „Maar" beloofde schrijver-regisseur Ed Ver- kade het publiek „we zullen ondanks deze tegenslagen onze flitsende best doen". Voor de pauze werd een eenakterge- speeld, geschreven door Ed Verkade, met een wel zeer verrassende afloop. Na de pauze was het gezelschap, on danks zieken, geheel in z'n element, met veel dans en zang en erg mooie kostuums, ontworpen en vervaardigd door Toos van Lint. Voor een amateurgroep moet het toch een heel karwei zijn, zo'n pro gramma voor dlkaar te krijgen, veron- derstellen we. Ed Verkade: ,,Onze musical „Caroussel" vorig jaar, ja; dat was een grote show en zoiets geeft ontzettend veel werk. Maar dit is ei- genlijk een kleine produktie. Voor mij en mijn medeschrijver Chris Be- zooyen is dit programma al afgelopen. We zijn al bezig aan de musical voor het volgend seizoen, die in September of oktober 1978 in premiere moet gaan. Wat de medespelenden betreft: in het begin ben jt een avond in de week kwijt, maar tegen het eind, zo'n maand voor de premiere, dan wordt het avonden en weekenden. Maar iedereen heeft er plezier in en er is re- gelmatig aanbod van nieuwe mensen die mee willen doen. Er zitten trou- wens veel Schiedammers bij. De groep kwam voor het eerst bij el kaar in 1973, ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Vlaardingen. De Gemeente hield toen audities, met als resultaat de revue. „Even goe de maatjes". Alle medespelenden zijn amateurs, behalve komponist-begeleider Dik Borst, maar men trok toch tiendui- zend man publiek. Men is toen op eigen initiatief doorgegaan met de musical ,,Laat ens wat na" en het jaar daarop kwam „Krijgh de Claere", in opdracht van de gemeente Schiedam., Vorig jaar bracht de groep de musi cal „Caroussel", waaraan ze haar naam dankt. Caroussel probeert om elk jaar een nieuwe show te brengen. Behalve veel werk gaat er ook een hoop geld in zitten. Ed Verkade: „Een show komt gemiddeld op zo'n vijfendertig a veertigduizend gulden. We worden wel gesponsord, meestal door een groot bedrijf, namelijk Skol; dat investeert een leuk bedrag". Anneke van Gelderen maakt de cho- reografien en studeert alle dansen in. ,,Helemaal amateur ben ik eigenlijk niet vertelt ze in de pauze. „Ik geef les aan de Vlaardingse balletschool van Maria Kemeny-Judels. Dit is mijn hobby; met „Goede maatjes" danste ik mee, nadat Dik Borst me dat gevraagd had. Daarna heb ik niet zoveel meer gedanst, want als je voor een grote groep staat om iets in te studeren, kan dat niet, dan kun je niet zien wat de anderen doen. Maar nu moet ik onverwacht meedoen, want na de pauze komt eeh stukje ballet dat door negen mensen zou worden gedanst. Daarvan zijn er zeven ziek, maar je kunt toch ook niet zeggen: laat de boel maarzakken In zo'n situatie red je wat je redden kunt". Nog eenmaal op donderdag 9 maart is „Dubbelop" voor alle Schiedam mers te zien en te beluisteren in zaal Irene, Nieuwe Haven 15, Schiedam. Aanvang 20 uur. toegangs- prijs f 2,50. Minder validen die met vervoersproblemen kampen, kun nen kontakt opnemen met de stich ting Lentefeest, telefoon 73 08 31. *Ineke Holzhaus en Rutger Weemhoff. SCHIEDAM Van 3 t/m 10 maart 1978 is het weer boekenweek. Ter gelegenheid daarvan organiseren de boekhandelaren Niemandsverdriet, Van Leeuwen en Roodbol in samen werking met de Vereniging Vrienden van het Stedelijk museum en het Stedelijk Museum op 10 maart 1978 in de aula van het Stedelijk museum, Hoosstraat 112 te Schiedam, een poezie hard-op voorstelling. Rutger Weemhoff en Ineke Holzhaus breng en een programma over Herman Gor- ter, getiteld„0 nieuwe getijde, dat is nu", met teksten van en over deze schrijver. Herman Gorter stierf op 15 Septem ber 1923. Hij was niet alleen de be- kende dichter van „Mei", maar ook de onbekende van lichte, argeloze en verfijnde liefdeslyriek en van „Socia- listische" verzen. Hij beschreef voor het eerst in de Nederlandse literatuur het visioen van een klasseloze maat schappij. Deze socialistische poezie wordt doorgaans glimlachend of gei- irriteerd naar de hoek van de propa- gandistische literatuur verwezen. Zijn grote epische gedichten „Een klein heldendicht" en ,,Pan" zijn nagenoeg vergeten, je zou haast zeggen ver- donkermaand. En wat heeft hem be- wogen om van „allerindividueelst" dichter, tachtiger bij uitstek, tot een socialistisch dichter en politiek den- ker en aktivist te worden? Ineke Holzhaus en Rutger Weemhoff vertellen en spelen het verhaal van zijn leven in korte teksten, die de tal- loze fragmenten uit zijn lyrische en epische poezie verbinden. Het is een bloemlezing uit zijn hele werk, die tweeefnaal 45minuten duurL Vop»' verkoop: Boekhandels Van Leeuwen, Broersvest 112,-Roodbol, Rubesptein 16, Niemandsverdriet, Lange Kerk- straat 52 en in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112. De toegangsprijzen bedragen f. 6,- (CJP, 65 plus en Ver eniging Vrienden van het Muse um f. 4,-). Het programma begint om 20 15 Tijdens de boekenweek wordt in de aula van het museum een tentoon- stelling over Herman Gorter gehou- den SCHIEDAM Fotograferen is voor velen een fascinerende hobby en zo niet, dan bevindt zich vast wel in ieder gezin een kamera voor de va- kantiekiekjes of voor een foto tijdens een verjaardag of feestje. Daarom valt er onder de vele aktivi- teitengroepen van het klubhuis Jeugd- haven Nieuwland te Schiedam ook een doko (donkere kamer) groep. Op het moment houdt deze groep zich bezig met het zelf ontwikkelen van zwart-wit films en deze daama af- drukken en vergroten. Het aantal le den is gering, waarschijnlijk door on- bekendheid, waardoor de mogelijkhe den van de groep beperkt zijn. Wie belangstelling heeft, kan eens ko men kijken, op maandagavonden van 19.30 tot 22.30 uur in de Jeugdha- ven, Albardastraat 65,69 in Schiedam. Misschien kan de dokagroep dan nit- gro^ien tot een volwassen fotoklub, .waar men kan lererv van ^lkaars-erva- ringen. Eventuele a^tivitwten die een fotoklub zou kunnen andernemen zijn: foto-opdrachten, wedstrijden, diavoorstellingen, kleurenfoto's en onderwerpen fotograferen; meer sug gesties zijn welkom. SCHIEDAM De Turkse vereniging te Schiedam houdt op zaterdag 11 maart 1978 een kennismakingsavond voor alle Schiedammers, De vereni ging wil hierdoor kennis geven van haar bestaan, maar men wil door middel van deze avond ook aan Tur- ken de mogelijkheid bieden om ken nis te maken met de instanties, vrij- willigers en organisaties waar zij mo- mogelijk mee te maken krijgen. Het programma is als volgt opening en toespraken (Turks-Ne- derlands). Turkse hapjes en kofffe. een videofilm over Turkije, in kleur. Turkse muziek. loterij met leuke prijsen. Iedereen is welkom op 11 maart in zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237 Schiedam, tussen 19 en 23 uur. Schiedam Turk ijcileri birlejme ve dayanai^ma cemiyeti 11, mart 1978 cumartesi giinii saat 19-23 arasinda bir Tiirk/Hollanda* dostluk giinii ha- zirlami^tir. Bu akpamin gayesi. Yeni kurulmu^ olan cemiyetimizi tanitmakligimiz yaninda vatanda^larimizi Schiedam da bulunan resmi miiesseseler/goniil- luler gruplariyla tanijtirmaktir. Program joyledir. Agilij ve konusmaler. (Tiircke- Hollandaca). Turk boregi ve Kahve. Turkiye hakkinda renkli video film. Turk miizigi. Ikramiyeli piyango gekili^leri. Adres: Zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237, Schiedam. Idare heyeti. SCHIEDAM Op maandag 22 au- gustus 1977 werd een aantal bewo- ners van Schiedam-Oost getroffen door wateroverlast. Voor de schade MAASLUIS Speciaal voorde men- sen, die niet meer de jeugdeentra in Maassluis bezoeken - een van de zeer weinige gelegenheden waar nog films gedraaid worden - organiseert de eve nementen kommissie Koningshof nu ook filmavonden. Sinds enkele maanden deed men dat al voor de jeugd, maar men wil ook volwassenen de gelegenheid geven eens "naar de film te gaan". De eerste filmavond is morgen, donderdagavond 9 maart. Vanaf 9 uur kan men dan in de Koningshof voor 4 gulden de film ,,Whats new Pussycat" zien; een komedie met in de ltoofdrollen Peter Sellers, Woody Allen, Peter O'Toole, Romy Schnei der en Ursela Andrcss. Het verhaal gaat over de amoreuzc avonturen van dric mannen, die allemaal betrokken zijn bij „vrouwelijk schoon" stelden de gedupeerden de Gemeente Schiedam aansprakelijk. De indieners van een claim hebben echter tot nu toe niets van het college van Burge- meester en Wethouders vernomen. De bewonersvereniging Schiedam- Oost schreef op 10 oktober en 7 no- vember 1977 brieven aan het College, waarin zij de zaak uiteenzette enkele vragen over de zaak stelde. Er werd een voorstel gedaan om een pomp te plaatsen aan de Schie, waardoor wateroverlast in de Oosterstraat, wat regelmatig voorkomt, tot het verle- den gaat behoren. Gesteld werd, dat zes andere gemeenten wel uitkering- en hebben gegeven aan slachtoffers van de wateroverlast in de maand augustus 1977. Ook op deze brieven werd geen ant- woord ontvangen; de Bewonersvere niging Schiedam-Oost heeft derhalve de zaak aan de gemeenteraad voorge- legd. Men hoopt daarmee te bereiken dat de leden van de Raad druk op het College zullen uitoefenen om B W te bewegen tot een snel en posi- tief antwoord op de ingediende scha- declaims en door de Bewonersvereni ging gestelde vragen. up Zaterdagmiddag rond vijf uur kwam een telefoontje binnen met de mede- deling dat in de omgeving van de dr Kuyperlaan een auto reed, bestuurd door een te jong geacht persoon. Bij nader onderzoek trof men inderdaad een Daf, bestuurd door de 16 j. R.O uit Schiedam. Naast hem zat de eige- naar H.J.W. Daar de man geen papie- ren bij zich droeg, verzocht men hem even mee naar het bureau te gaan. In plaats van daaraan gevolg te geven probeerde hij te ontkomen. De agent sprang voor de auto om hem aldus het wegrijden te beletten. De man trok zich daar echter weinig van aan en reed op de agent in die opzij sprang en de linkervoorband lek schoot om daarna door het geopende raam het stuur te grijpen met de be- doeling hem alsnog tot stoppen te dwingen. Hij reed echter door, de agent werd meegetrokken en op de handen geslagen tot hij losliet. De wagen ging er vandoor. Rond half acht s avonds meldde de man zich echter. Hij werd ingesloten wegens poging tot doodslag. Na a-f- loop van het verdere verhoor is hij zondag heengezonden. In de nacht van 1 op 2 maart werd ingebroken in de Albertus Magnus- school aan de Parkweg. Door het in- slaan van een ruit kon men naar bin nen. Uit een kistje W6rd f 215,-ont- vreemd. Een vermiste stopwatch werd later op het grasveld terugge- vonden. Tevens drong men op dezelf- de wijze de bij de school gelegen de- pendance binnen waar echter niet meer dan f 5,- te halen viel. Ook De Blauwe Ster B.V. gelegen aan de Buitenhavenweg kreeg nach- telijk bezoek. Men maakte een gat in een ruit en kon daarna met een schroevendraaier het slot openen. f 25,- k f 40,- wat men in een doosje aan trof, is ontvreemd. Zondagnacht trof de politie op de Rotterdamse dijk vijf man aan van 22 tot 46 jaar die pogingen deden daar geparkeerd staande auto's open te breken. Zij probeerden te ontko-1 men maar werden allemaal opgepakt. In hun 7akken zaten een afgebroken - portierkruk, balpen, aansteker en cas-" settes. Tevens was er e£n fiets, die ge- stolen bleek. De vijf bleken afkomstig - vab een in de Merwedehaven liggend schip. Dit jaar gebeurde er in deze maand - totaal 152 ongevallen, in 1977 127." Zware schade 28 maal tegen 21 vorig jaar. Lichte schade 120-101, geen" schade 4-5. Geen dodelijke ongeval len in beide jaren, wel 9 zwaar ge-"„ wonden nu, vorig jaar 3. Licht ge- - wonden 6 in dit jaar, in 1977 15.1 Voornaamste oorzaken blijven nog£ altijd: geen voorrang verlenen, te-" dicht volgen, slippen, onoplettend-*^ heid, onvoorzichtig achteruitrijden.- bQ Cj OIO/355335 EVANGELISCH-LUTHERSE GEMEEN TE: Lange Nieuwstraat zondag 12 maart 10 uur ds. J. Blase uit Utrecht, zondags- lied 178, jeugdkerk. HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk 10.20 uur ds. M. C. Baart gezinsdienst-, 17.00 uur ds. P.M. Breugem, Barneveld;_ Opstandingskerk 10 uur ds. B. van Blan.-* ken; Bethelkapel 9.15 uur ds. M. C. Baart«, aula Pinasplein 10 uur ds. S. Tijmstra. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL;" Dorpskerk 10 uur ds. N. J. Flink;St! Mar* tinuskcrk 9.20 uur ds. P. D. Stcegman, Slikkerveer; De Ark 17 uur ds. N. J. Flinkt 't Schepphuis 10 uur jongerendienst o.l.v. Dhr. J. K. de Jong. NED. PROTESTANTENBOND: WcstvesE 90, zondag 10.30 uur drs. M. Roos, Wou- brugge. HERV./GEREF. EVANGELISATIE: Ge« bouw Irene zondag 10 uur ds. P.M. Breit gem, Bameveld, Grote Kierk 17 uur ds. P. M. Breugem van Barneveld. JOHAN MAASBACH WERELDZEN- D1NG: Evangeliecentrum, Lange Haven 70, vrijdag 20 uur J. Leeflang, zaterdag 2d uur jeugdavond m.m.v. Zr. Bakker voof- malig zendeling in China. MAASSLUIS- Sinds vorige week vrij dag is de heer F. van der Wel uit Maassluis drager van de ere-medaille in zilver van de Orde van Oranje- Nassau. Hij kreeg deze uitgereikt- door burgemeester van Dijke

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3