Schooljeugd op pad voor nationale boomplantdag De keuken in. Tenzij... Akela Smith krijgt Scouting- medaiUe walepweg inhetkcpt Insprekers zijn weer aktief Burgerlijke stand Met Andere Woorden DRIELUIK o o o o o o o o o o o o o o o p o o o o o Q o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o ALBRECHT Vlaardingen krijgt er 96 bomen bij JOOM groter 50 jaar 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 met Yvonne Hontele Bruine bonen met spek en vruchten Macaroni of spaghetti met kaas Dat betekent, dat u tot en met 15 maart niet van de uiterst lage Albrecht-prijzen kunt profiteren. ...u in de komende periode uw boodschappen haalt in een van de onderstaande filialen: Rotterdam: Kleiweg 16 Argonautenweg 14 Plein 1953 nr.50. Delft: Westlandseweg 17. Vanat donderdag 16 maart. om 9.00 uur. kunt u weer terecht bij: Albrecht Aldi-Markt in Schiedam.ln een verbouwde winkel,waar u prettig en voordelig uw boodschappen kuntdoen. s-Gravelandseweg 606-608 Predikbeurten AGENDA Verhinderd - toch stemmen! K X X WOENSDAG 8 MAART 1978 10-515 Ki VLAARDINGEN Zeven basisScho- len werken dit jaar mee aan de Natio nal Boomfeestdag. Deze feestdagen hebben vooral tot doel de boomarme gebieden van ons land een wat groener aanzien te geven door er nog jonge bomen te planten. De Vlaar- dingse plantsoenendienst is weliswaar een van de beste groenverzorgers van ons land, maar toch wil men ook aan de schoolkinderen wat werk overlaten. Daarmee raakt men al de tweede doelstellmg van de Nationale Boomfeestdag: kinderen leren de natuur te waarderen. Al meer dan tien keer werd zo'n boomplantdag georganiseerd en ieder jaar heeft Vlaardingen zijn steentje bjjgedragen in de nationale plantdag. Al menige boom, die ooit door Vlaar- dingse schoolkinderen werd geplant, staat nu in onze stad te pronken. De kinderen, die er ooit voor hebben ge- zorgd dat zo'n boom groot werd, zullen met meer „eerbied" de natuur benaderen, dat is thans d<* filosofie erachter. Volgende week woensdag, 15 maart, zullen 96 bomen in de Vlaardingse bodem worden geworteld. Deze keer richt de aktiviteit zich op een drie- tal boomarme gebieden van de stad. De bomen worden verdeeld over het wijkparkje aan de Goudsesingel, de Barneveldhoeve in Holy-Noord en het noordelijke wijkpark van die- zelfde wijk. Er zullen door de school kinderen jonge boompjes worden ge plant, die ongeveer drie tot zes jaar oud zijn. Dat betekent dat de jonge aanplant nog altijd een gemiddelde hoogte heeft van bijna vier meter, zodat er wel vier of vijf kinderen met elke boom bezig zullen zijn. Deze keer is de keus gevallen op een grote varieteit van de aanplant: eiken, iepen, platanen, sierkersen en A accasisa's- Natuurlijk worden ook /~\UII[JlUI 11 oer-hollandse esdoorns en elzen niet vergeten. Er zal deze keer ook een kastanje worden geplant. Niet alleen in Vlaardingen gaan de schoolkinderen op 15 maart met spade en hark op „karwei". In Zuid-. Holland wordt op die dag in 69 gemeenten een soorgelijke boom plantdag gehouden.'Evenals in Vlaar dingen staan ook in die gemeenten de werkzaamheden onder toezicht van de diverse gemeentelijke diensten. V M.T. MAASSLUIS - Op Koninginnedag, die dit jaar op 1 mei wordt gevierd, organiseert het komite Sluispolder- Oost een jeugdtalentenjacht. Daar- aan kunnen kinderen t/m 14 jaar meedoen. Allerlei vormen van talent kunnen getoond worden. Of het nu het bespelen van een instrument of zingen is, goochelen, imiteren, dan-' sen, akrobatiek of mime-spelen; alles is welkom. De winnaars gaan uiteraard met een prijs naar huis; alle andere deelnemers krijgen een verrassing. Voor opgave of informatie kan men bellen met de volgende telefoon- nummers: 10614, 10351, 10858 en 10894. MAASSLUIS - Sinds gisteravond maakt ook de Gereformeerde Jeugd- raad deel uit van het Jongeren Over- leg Orgaan Maassluis JOOM. Hierin is een groot aantal organisaties, die zich bezig houden met jeugd- en jonge- renwerk, vertegenwoordigd. De Gereformeerde Jeugdraad was dat nog niet. Men heeft daar geen kans gezien om twee personen voor te stellen, zoals de andere deelnemers wel hebben gedaan. Vandaar dat de gemeenteraad weinig moeite had de voordracht van mevrouw D.J. Tuitel tot lid van het JOOM goed te keuren. SCHIEDAM - Wie snel even wat wil eten, zal geneigd zijn om ,,een Chi- neesje te pikken" of iets buiten de deur te gaan halen. Soms wordt het ook een paar boterhammen met gebakken ei als avondeten. Toch is het niet zo moeilijk, om thuis snel wat klaar te maken, als je haast hebt of gewoon geen zin om uitge- breid te gaan koken. Hier twee „snelle" recepten, beide voor vier personen. 2 blikken bruine bonen - 2 hele grote of 4 kleine uien, gesnipperd - 400 gram (gerookt) ontbijtspek, door de slager in dobbelsteentjes gesneden - 2 grote of 4 kleine goudreinetten, in dobbelsteentjes gesneden - 1 groot blik gemengde vruchten - peper - zout - mespunt thijm - 2 voile theele- pels kerrypoeder. Het spek in een hete braadpan uit- bakken, tot het bruin en knapperig i&. Dan de uien onder goed roeren meefruiten, tot ze lichtgeel zijn. Ver- Yolgens de goudreinetten de thijm en de kerry toevoegen en alles 5 minu- ten zachtjes laten sudderen met het deksel op de pan. Nu gaan de bruine bonen, die eerst zijn afgegoten, de peper, het zout erbij. Het gas weer hoog zetten en het geheel onder goed omscheppen verhitten tot de bonen goed heet zijn. Tenslotte van het vuur af de gemengde vruchten er- door roeren. Variaties: wat minder bruine bonen en 1 of 2 blikjes mais toevoegen. In" dat geval of bij weinig tijd kunnen de appels worden weggelaten. Nog sneller is het volgende gerecht klaar: U kookt 400 gram macaroni of spaghetti in ruim water met een snuf- je zout in 7 minuten gaar giet het af in het vergiet en spoelt het af met koud water. Dan doet u het in een beboterde vuurvaste schaal en strooit er wat peper over, liefst vers gemalen zwarte peper. Bovenop komt een laag van ongeveer 3 ons kaas (hoeveelheid naar smaak), de soort die u zelf het lekkerst vindt, in plakken of geraspt. Mbredit is aan het verbouwen... Het geheel gaat 15 20 minuten in de oven op stand 6 of 7. Het gerecht is gaar als de kaas gesmolten is en er een lichtbruin korstje op zit. Variaties: kleine blokjes gesneden ge- kookte ham door de macaroni roeren voordat de kaas erop komt. Salami mag ook, enfin, er valt van alles te verzinnen. U kunt er een omelet of een snel gebakken biefstukje, tar- taartje of carbonade bij eten, nodig is het niet. Serveren met een fles tomatenketchup er naast en even- tueel sla of andere rauwkost. VLAARDINGEN - Akela Jannie Smith heeft ter gelegenheid van haar afscheid van de Vlaardingse zeever- kennersgroep De Geuzen afgelopen zaterdag de zilveren onderscheiding uitgereikt gekregen. Jannie heeft ruim elf jaar de welpen- horde geleid, reden genoeg om haar uitgebreid in het zonnetje te zetten. Zij blijft overigens aktief in het Scou- ting-wereldje: ze is nog steeds lid van het distriktsteam en zal op die manier bij het gebeuren betrokken blijven. De Geuzen hebben ook afscheid genomen van schipper Frans Rosen berg, die naar Haarlem is verhuisd en die het toch niet langer vol kon hou den om telkens heen en weer te rei- zen, zoals hij vier jaar lang heeft ge daan. Als opvolgers voor Jannie en Frans zijn akela Betty Bosman en schipper Fred Bosman benoemd. Zij zijn al enige tijd bezig met inwerken. Onder hun leiding wordt door De Geuzen hard gewerkt aan het nieuwe groeps- huis, dat nog dit jaar betrokken zal kunnen worden: de m.s. Cornelia'. 236 VLAARDINGEN HERVORMDE GEMEENTE: Aansluiting kerktelefoon Grote Kerk. Grote Kerk 10 uur Open-Deur dienst voorg. Dhr. H. J. Timmer uit Naarden, 17 uur ds. J. Wieman (Dir. stichting Wilde Gansen); Nieuwe Kerk 10 uur ds. H. Eikelboom Gecomb. dienst; Bethelkerk 10 uur ds. J. Hoogen- dam, 19 uur ds. T. M. Haitjema van Maas sluis; Wijkgemeente Immanuel Aula Groen van Prinstererlyceum 10 uur Dhr. A. van Zetten; Rehobothkerk 10 uur ds. J. Wie man; Ichthuskerk 10 uur ds. W. W. Ver- hoef m.m.v. kerkkoor, 19 uur ds. W. W. Verhoef gebcdsdienst; Holycentrum 9 en 10.30 uur cand. J. Nauta drs., 19 uur ds. J. Wieman; Zonnehuis 10 uur ds. Y. J. Tie- mersma; Holyziekenhuis 9 uur dhr. A. van Zetten. Grote kerk zaterdag 11 uur Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel H. Geestkerk. Oosterkerk woensdag 19.30 uur interkerkelijk avondgebed. Ichthus kerk donderdag 19.30 uur avondgebed. GEREFORMEERDE KERK: Nieuwe Kerk 10 uur drs. H. Eikelboom gezins- dienst; Oosterkerk 17 uur drs. H. Eikel boom; Emmauskerk 10 uur ds. P..D. de Bruijn. Oppjjnen, 17 uur ds. D. Braam; kerkcentrum ..Holy" 9 uur cand. J. Nauta, Leiden 10.30 uur cand. J. Nauta, Leiden, 17 uur dr. F. L. Bos; De Deel 9 uur ds. B. Baak, 15.00 uur ds. B. Baak gemeentedag; Pnielkerk 10 uur ds. D. Braam bidstond voor het gewas, 17 uur ds. K. D. van Kam- pen; Maranathakcrk 10 uur ds. K. D. van Kampen, 17 uur ds. L. R. Krol dienst met nagesprek. De Wetering 10 uur ds. L. R. Krol H.A.; Holyziekenhuis 9 uur Dhr. A. van Zetten; Zonnehuis 10 uur ds. Y. J. Tiemcrsma. Woensdag 15 maart H. Geest kerk, Oosterkerk 19.30-20.00 uur Inter kerkelijk Avondgebed. Zaterdag 18 maart Grote Kerk 11 uur Kom zing met ons en doe als wij. GEREFORMEERDE KERK VRIJGE- MAAKT: Gr. van Prinstererstraat 10 en 17 uur ds. D. Nieuwenhuis. GEREFORMEERDE KERK VR1JGE- MAAKT: Hoflaan 39, 9 en 16.30 uur ds. A M v I ppuwpn GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NE- DERLAND: Jac. v.d. Wintstr. 17, 10 en 17 uur lecsdienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE: SION- KERK 10 en 17 uur ds. D. Rictdijk. CHR. GEREFORMEERDE KERK: Em- mastraat 116, 12 maart 10 uur leesdienst, 16.00 uur ds. R. Kok van Bunschotcn. VRIJF. EVANGELISATIEKRING JE- RUEL: Zaal Concordia 10 uur Dhr. Adr. K akker REMONSTRANTE GEMEENTE: Hof laan, zondag 10.30 uur ds. H. Wethmar, R'dam. LEGER DES HEILS: Sneeuwbalstr. 10, vrijdag 10 maart 20 uur klanken van Gol- gothea door het Nationaal zangkoor. zater dag 11 maart 7 uur straatzang markgraaf- laan/vondelstr., zondag 10 uur heiligings- samenkomst, 12.00 uur zondagschool, 18.30 uur openluchtsamenkomst v.d. Duyn v. Maasdamlaan 7.30 uur Getuigenis- samenkomst. De samenkomsten staan o.l. v. Majoor en mevr. O. Krommenhoek v.d. Pijl. Mcdewerking verlenen muzickkorps en zangkoor. VLAARDINGEN - De vijf werk- groepen in de Indische Buurt en de Westwijk draaien volop. In deze werkgroepen zitten de insprekers over de herziening van de bestem- mingsplannen van deze wijken. De groepen bestaan uit gemiddeld 12 be- woners en winkeliers uit de wijk. Vorige week donderdag is een ge- me.enschappelijke informatieavond gehouden voor de vier Westwijkgroe- STADSGEHOORZAAL: Schie- damseweg 51 - tel. 340500. Don derdag 9 en vrijdag 10 maart Fox trot"-musical van Annie M.G. Schmidt Aanvang 20.15 Toegang: f. 20,-, f. 17,50 en f. 15,-. OUDE LIJNBAAN: Baanstraat 4 Tel. 357024. Zaterdag 11 maart Concert door muziek- vereniging „Harry van Wezel" en het Annchen van den Bosch koor. Aanvang 20.00 uur. Toegang f. 6,-. GROTE KERK: markt. Zaterdag 11 maart Johannes Passion van J.S. Bach Aanvang 20.00 uur Toegang: f. 8,—, 65plussers en CJP: f. 5,-. STADSGEHOORZAAL: Schie- damseweg 51 Tel. 340500. Za terdag 11 maart ,,Over Tsechov gesproken" - m.m.v. Jules Croiset. Aanvang: 20.15. Toegang f. 10,—, 65plussers en CJP: f. 7,—. VISSERIJMUSEUM: Westhaven- kade 53/54 - Tel.348722. Dins- dag 14 maart Concert Frans van der Wiel en Elisabeth van Malde. Aanvang 20.15 uur. Toegang: f. 4,50, 65-plussers en CJP f. 2,50. DIENSTENCENTRUM „HOLY", Willem de Zwijgerlaan 470 Tel. 741032. Vrijdag 10 maart Bin go middag Aanvang 14.00 uur. HOLLANDIAGEBOUW, Oostha- venkade 42, tel. 348685. Tot 25 maart Expositie' schilderijen Dirk Haddeman Toegang gratis. PSP-PANDJE, Schoolstraat 37. Tot 15 april Expositie van het werk van een Parijs' kunstenaars- kollektief „La Pousse Cailluo" Toegang gratis. HET WEESHUIS, Weeshuisplein 18. Van 10 tot 25 maart Expo sitie van schilderijen en keramiek van Inge van Haastert en Peter Lindauer Toegang gratis. VLAARDINGEN - Alle stem- gerechtigde Vlaardingers hebben eind vorige week de oproepings- kaart in de bus gekregen voor de verkiezing vah de Provinciale Sta- ten, die op 29 maart a.s. zal plaatsvinden. Op die oproepings kaart is vermeld, bij welk stem- bureau men zich voor het uit- brengen van de stem dient te mel- den. Wie op die dag niet in de ge legenheid is om dat stembureau te bezoeken, hoeft zijn stem echter niet verloren te laten gaan. Op de eerste plaats is het moge- lijk te stemmen op een ander stembureau dan op de kaart staat aangegeven. Dat dient dan wel een stembureau in Zuid-Holland te zijn. Men kan zich hiervoor schriftelijk wenden tot de gemeen- te, waartoe men een formulier moet invullen dat op de gemeen- tcsekretarie verkrijgbaar is. Dit in- gevulde formulier dient uiterlijk 15 maart a.s. door de gemeen«e ontvangen te zijn. Ook kan men zich mondeling tot de gemeente wenden. Men dient dan zelf naar de sckretarie te gaan en dat kan uiterlijk tot 24 maart a.s. In beide gevallen moet de oproepingskaart worden overlegd, Een andere mogelijkheid is, een andere stemgerechtigde volmacht" te verlenen, de stem uit te bren- gen. Die gemachtigde dient dan wel in hetzelfde stemdistrikt te vallen. Voor deze procedure moet de volmachtgever de voorzijde van de oproepingskaart invullen en ondertekenen. Ook de gemachtig de dient zijn handtekening te plaatsen. De volmacht-stem dient tegelijk met de eigen stem van de gemachtigde te worden uitge- bracht. Het aannemcn van meer dan een machtiging is niet toege- staan. Het aanwijzen van een gemach tigde uit een ander stemdistrikt is ook mogelijk, maar dat dient schriftelijk bij de gemeente- sekretarie te worden gemejd. Ook hiervoor is een formulier beschik- baar, dat moet worden ingevuld. Voor deze aanvragen geldt als uiterste datum 15 maart a.s. Wie er nog niet helemaal uitkomt kan nadcre inlichtingen krijgen bij het bureau Verkiezingen van de gemeente Vlaardingen, West- nieuwland 6, tel. 355888. Dagelijks van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.30 uur kan men liicr terecht. pen Op deze vergaderingen gaven enkele gemeenteambtenaren infor matie over uitbreidingsmogelijk- heden van woningen, verkeer en eroen. De eerstvolgende afzonderlijke ver gaderingen zijn: Zuidbuurt samen met Wetering vanavond, woensdag 8 maart om 19.30 uur in de Maranatha- kerk; Hoogkamer op donderdag 9 maart om 20.00 uur in de Ichtuskerk; Lage Weide op donderdag 16 maart om 19.30 uur in de Marana- thakerk. Alle vergaderingen zijn openbaar. Men kan zich ook nog opgeven voor de werkgroepen bij het Inspraak- bureau, Stadhuis, Westnieuwland 6, tel. 355888, toestel 341. MAASSLlfTI? De echtgenote van de MaassLifistf burgemeester kon vori ge week opnieuw een gouden bruids- paar gaan feliciteren. Mevrouw Van Dijke ging daarvoor naar gebouw „De Sluis" waar d.e heer Th. Hollaar en mevrouw E. Hollaar-Koppenol hun vijftigjarig huwelijksfeest vierden. Ze trouwden op 1 maart 1928 in Maas sluis. Zowel de heer Hollaar als zijn echtgenote zijn in Maassluis geboren. Dat gebeurde respektievelijk in 1903 en 1907. GEBOREN !4 februari: Rory, z.v. J.P. Lillis en E.A. le Groot, Burg. A. van Walsumlaan 415; Jichel, z.v. H. Straub en P. Hus, Maassluis; Y>rina, d.v. A. van Driel en L. Brukman, faassluis. 5 februari Annemarie, d.v. A.A. Hooger- /erf en M. Maat, Eksterlaan 234;Monique „v. H.W. Korb en J. van der Linden;Geert irootelaan 95; Melanie Elisabeth Niessan- e, d.v. F.J. Rombout en T.J.A. Verver, an't Hoffstraat 46. 6 februari: Efraiin, z.v. S.A. van Schaijk n L. Vos, Wilhelminastraat 55; Maaike, „v. J.A. Dulver en J. Timmerman, Emma- traat 58; Berendina Maria, d.v. W. Ooster- ee en A. van Veen, Parkweg 102. :6 februari: Mireille, d.v. G.J. Nouwen en 1.Y. van Rooden, Maassluis; Mark Ferdi- tand, z.v. F.S.W. van Wijland en M.J.Poot, lerkendreef 20; Carlijn, d.v. F.C.A. Sik- ;en en C.E.M. Coppens, Maassluis. '.8 februari: John, z.v. J.H. Bloothoofd en V. Wapenaar, Roemer Visscherstr. 222; darinus Maarten, z.v. M.M. van der Slikke :n S. Genets, Sperwerlaan 219; Ingrid 3esiree, d.v. C.E.C. Staal en W.M. Broek- nan, Maasland. I maart: Ruben Anton, z.v. M.J. van der iVindt en J.E. van Leeuwen, Jacob van Heemskerkstraat 9; Hendrika, d.v. C. Stam en J. van der Slikke, Burg. A. van Walsum laan 353; Barbera, d.v. J.L. Lekransky en C.M. Supit, Prof Teldersstraat 153; Edwin Johannes, z.v. L.A. van Vliet en C.H.A. Fitskie. Maassluis. ONDERTROUWD Adriaan van Bcest, 23 jr., Parallehveg 126b Johanna Dijkshoorn, 21 jr., Rozenlaan 75. Johannes van der Broek, 32 jr., Insulinde- singel 2, Elizabeth van der Schee, 20 ir. R'dam. Ronald 'Jsbrand Jonkman, 24 jr., Holysingel 3, Engelina Apolonia Maria Stecnbergen, 21 jr., Holysingel 3. Roeland Verhagen, 24 jr., Anna van Burenstraat 56, Jansje Maria Madern, 22 jr.. Egelbrecht- laan 5. Robert Grootjes, 20 jr., Madoera- straat 92, Adriana Appels. 24 jaar., Ma- doerastraat 92. Peter Paul Lucier, 25 jr., Johan Westerweelstraat 5, Bastiana Hen- drikje Wagterveld, 19 jr., Johan Wester- weelstr. 49. Aart Roelof Gijsbertus van Hensbergen, 22 jr., Albatrosstraat 11, Ma ria Elizabeth Lindenberg, 22 jr., R'dam. Mohammed Iqbal Mughal, 30 jr., Meeuri- usstraat 24, Adriana Aria Hill, 31 jr., Rot terdam. Raymond Edward Klos, 26 jr., Rozenburg, Beatrix Charlotte Katharina Van Dorst, 20 jr., Balistraat 4. Hermanus Oomen, 22 jr., Johan de Wittstraat 79 d, Maatje Jacoba Stigter, 22 jr., Johan de Wittstraat 79 d. Krijn van Pelt, 29 jr., Ha-' venstraat 102, Theresia Theodora Paarde- kam, 21 jr., Rotterdamseweg 78. Cornelis Johannes Broere, 21 jr., Richard Holstraat 50, Aafje Elshout, 22 jr., Van Maerlant- laan 79. Adriaan Ruisaard, 24 jr., Leeuwe- rikstraat 16, Johanna Cornelia de Rot, 22 jr., Rotterdam. Paul Hoogstraten, 20 jr., Lijsterlaai 42, Leonie Arbon, 20 jr., Schiedam. Johan Bert Smits, 27 jr., Samu el Esmeijerstraat 185, Anna van Geldern, 30 jaar., Samuel Esmeijerstraat 185.Ro bert John Stigter, 25 jr., Jonker Frans- straat 15, Klazina Jannie Hendrika Smit, 22 jr., Gr. v. Prinstererstr. 178. Hindrik Helling, 23 jr., Gouda, Hanna van der Lin den, 24 jr., Emmastraat 99. Teunis van Schaik, 26 jr., Broekweg 70, Maria Joes- phine Dorothe Traas, 24 jr., Broekweg 70. OVERLEDEN 2 maart: Johannes Albertus Vogel, 27 jr. en Neeltje Baaijens, 25 jr., Cornelis Smit, 26 jaar., en Adriana Mast 22 jr. 24 februari: Sara Pietertje van der Gaag, 74 jr., Maassluis. 27 februari: Leendert Vroombout, oud 78 jaar, echtgen. v. A. Spruijt, Lijsterlaan 17. 28 februari: Geertje Lensveld, 93 jr., Churchilsingel 483; Johannes George Meijer, 70 jaar Rockanje. 1 maart; Anthonia Alida Braad, 83 jaar, w.v. N. Gijzen, Rietgansstraat 42. „Afwezigheid is de vijand der liefde",. dit Italiaanse spreekwoord is de juiste oplossing van vorige week. De win naars zijn: Crista Koffeman, Joh. Evertslaan 2a, Maassluis; E. C. Huis- Kros, v.d. Duyn v. Maasdamstraat 8, Schiedam en J. M Platerink, Heen- vlietsestraat 46, Schiedam. De prijs- winnaars krijgen een boekenbon van tien gulden gestuurd. Ook voor deze week kunnen weer oplossingen worden ingezonden en wel alleen per briefkaart aan ons adres Rijnmond West Combinatie, Postbus 306, Vlaardingen. De oplos singen moeten uiterlijk dinsdagmor- gen bij ons binnen zijn. In het diagram moeten links en rechts woorden van 4 letters en middenln woorden van 8 letters worden ingevuld. Elk woord van 8 letters is samengesteld uit de beide woorden links en rechts van 4 letters. Voorbeeld: zou de omschrijving lui- den „kunstgreep - denkbeeld - kor- ting", dan moest worden ingevuld „truc - idee - reductie". Bij juiste oplossing van de gehele opgave leest men in de cirkeltjes, per tweetal letters van boven naar beneden, een uitspraak van Jean de Boisson. Als oplossing moet, UITSLUITEND PER BRIEFKAART, alleen deze uitspraak worden ingezonden. 1 drank - knaagdier - buitenlands, on- gewoon; 2 levendig - vracht - soort (muziek)feest; 3 belasting - hoender - uiterlijk voorkomen; 4 als voren -ge- laatskleur - beroep; 5 rijstbrande- wijn - appetijt - aard; 6 ziektever- schijnsel - precies - tractatie; 7 grond- soort - bewijs - duurzaam worden, blijven; 8 vogel - vaartuig - bakgerei; 9 Europeaan - schrede - aangedaan; 10 Europ. hoofdstad - Europ. hoofd. stad - zonder faam; 11 wedstrijdvaar- tuig - windstreek - slim; 12 trots - streek - diersoort; 13 vis - tarwe - ille- gaal; 14 fout - voedsel - schildergerei; 15 soort walvis - oevergewas - kweekbak; 16 nakomeling - over tijd - showroom; 17 minnegod - geest- drift - mulder; 18 kleverig produkt - oude munt - dokter; 19 soort hond - bedvulling - in het uiterste geval; 20 groot water - schildergerei - schoon- maakdoek; 21 vork - vis - gepeins; 22 loot - hardhorend - schoonmaak- doek; 23 tobbe - diploma - sport; 24 soortantilope - zwijn - circa; 25 Europ. hoofdstad - slaapplaats soort verklaring; 26 kameelschaap - gebed - werktuig in smidse; 27 ifkerig - onge- vuld - barometer; 28 paradijs - oorlogsgod - avondljjke hulde.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5