Dukdalfmedewerkers als tussenpersonen bBOVA STEMHQK B W komt haar belofte niet na Eigen wijkcentrum voor Westwijk"? if „Wippin" is weer open Film over Portugal speciaal zaken V 9,95y\ 49.-v\ 498 J\ 12,95^/y 15,95yy 11,95 5,95^ SAMEN VERANTWOORDEUJK TEL 010-349082 Diefstal Gespreksgroep HAARPROBLEMEN BIOSCAL NEMEN i zie onze on roerend goed pagina's Het Vlaardingse gemeentebestuur op haar eerder genomen besluit teruggekomen: gezonde zwerfkatten worden niet afgemaakt. Zie ook een van de binnenpagina's christen democratisch appel i Schiedams Nieuwsblad i POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 15 MAART 1978 2e JAARGANG NO. 11 „Begeleiding jeugd en ouders belangrijk" SCHIEDAiM ..Als kleine jongens werden we vroeger van het po- litiebureau weggestuurd". Aal het woord is Ton Molenaar, mede- werker van clubhuis „Dukdalf". We praten in het kantoortje, naast het jongerencentrum, onder in de katholieke kerk aan de Rijn- straat 1 in Schiedam-Zuid, een wijk die ook wel ,,de Gorzen" wordt genoemd. Het komt wel eens voor dat bezoekers van de Dukdalf op het politiebureau belanden en Ton Molenaar en zijn collega Rob Hoogwerf vinden dat ze in zo'n geval liulp moeten bieden, zowel aan bun ..clubhuisklanten" als aan diens ouders. Dat houdt in dat ze graag bemidde- lend willen optreden tussen politie, ouders en jongeren. Dat zulks in het verleden niet zo best lukte, blijkt uit Ton's eerder geciteerde uitspraak. Maar inmiddels is fer verbetering in de situatie gekomen. Ton: ,,We hebben kortgeleden een informeel gesprek met de politie gehad. Er zijn wat er- varingen uitgewisseld en naar elkaai is de rol van politie en welzijnswer- kers duidelijk gemaakt. We hebben ook wat afspraken gemaakt, o.a. over weggelopen jongeren. Konkreet heb ben we van de kinderpolitie de toe- zegging gehad dat we bij weglopen met elkaar zullen proberen om de problemen die daardoor ontstaan, op op te lossen. Er komen ook wel jongeren op het bureau terecht ten gevolge van dief- stal. Er zijn nog geen vaste afspraken over overleg tussen ons en de politie in zulke gevallen. maar wel hebben we afgesproken dat we hierover nog verder zullen praten. De kinderpolitie is er ook wel voor in en ze hebben kontakt gehad met de P.aad van Kin- Jerbescherming over de rol die cen clubhuis kan spelen. Ik vind dit nu een begin van beter overleg tussen ons en de politie. Als iemand op het politiebureau be- landt, dan schrikken de ouders daar natuurlijk ook ontz.ettend van. Wij vinden dat de politie daar meer takt- vol en menselijker mee moet om- gaan dan nu sonsgebeurt. We hebben het meegemaakt dat een jongen een inbraak had gepleegd en er om 5 uur 's nachts een politie-agent tegen de deur stond te bonken. Zijn moeder schrok zich rot en dat mens kon er toch ook niets aan doen. En als je kind op het hureau zit dan ben je mmms&m CORNELIS SPEELMANSTRAAT 18 VLAARDINGEN Evenals vorig jaar gaan we alle aankondigingen, die betrekking hebben op de komende verkie- zingen, bundelen in de rubriek „Stemhok". Daarvoor hebben we ook de medewerking nodig van onder andere de sekretarissen van de diverse politieke partijen. Uw aankondigen kunnen naar Rijn- mond West Combinatie, Ppstbus 306 in Vlaardingen of naar de plaatselijke medewerkers. #De Vlaardingse afdeling van de SGP houdt woensdag 15 maart een openbare vergadering in de zaal van de Rehobothkerk, Billi- tonlaan 104. Spreker is ir. M. Houtman. Ds. D. Rietdijk spreekt het slotwoord. Men begint om 20.00 uur. *De afdeling Maassluis van de WD organiseert op 21 maart een bijeenkomst over de komende Statenverkiezingen, speciaal be- stemd voor vrouwen. Elly Coenen zal het een en ander vertellen over de werkzaamheden van de Staten. De bijeenkomst wordt gehouden in „Koningshof" en begint om tien uur's morgens. *De Maassluise PPR houdt 30 maart in de Martin Luther King school aan de Haydnlaan een afde- lingsvergadering. Ook deze partij behandelt de definitieve kandi- datenlijst. *Op het Vlaardingse Liesveld staat zaterdag 18 en 25 maart een informatiekraam van de PvdA-afdeling. Bij deze kraam is ook alle mogelijke propaganda- materiaal verkrijgbaar. *Woensdag 22 maart houdt de Vlaardingse PvdA een ledenverga- dering. Ter sprake is onder meer programvergelijking en politieke voorkeuren. Sprekers zijn twee- de kamerlid J.T. Vellenga en ge- deputeerde H.B. Engelsman. *Nog een vergadering van PvdA Vlaardingen: 25 april is er een spe- ciale bijeenkomst met als thema „Woningbouwprogrammering in Vlaardingen". *De Kommunistische Eenheids- beweging Nederland (KEN) houdt samen met de CPN een diskussie avond over de neutronenbom. Vrijdag 17 maart is men welkom in zaal Christelijke Sociale Be- langen, Lange Haven, Schiedam. *CDA Vlaardingen houdt op 21 j maart een openbare ledenverga- dering, waarin oud-minister Lubbers te gast is. De avond vindt plaats in Triangel aan de Fransen straat. *PSP Vlaardingen houdt zaterdag 18 maart een informatie- en dis- kussieavond over het Midden- Oosten. Men begint om 20 uur in de Harmonie, in de Societeits- zaal. toch ongerust en wil je weten wat er aan de hand is. Je gaat dan de po litie opbellen om uit te vinden wat er is gebeurd. flelaas laat die vaak niet zoveel los en wij willen dan graag ook die ouders helpen Na ons laatste gesprek met de politie hebben we wel de hoop helaas nog niet de afspraak dat we direct inge- schakeld worden als er iets gebeurt. We hebben tegen de politie gezegd: ..Hoe laat het ook is, bel ons". Als iemand een paar dagen heeft vastge- zeten, dan is het fijn als er een be- kende figuur komt die je een klap op je schouder geeft en zegt: ,,Je bent een klootzak geweest, maar we moeten er toch samen wat aan doen". Voor Ton is het niet de eerste keer dat hij te maken heeft met jongeren die een keer ,,in de fout gaan". Twee jaar geleden was er een groepje van 5 jongens en 1 meisje (leeftijd plm. 14 jaar) dat een flink aantal kleine inbra- ken pleegde. Ton maakte toen de rechtzittingen en de voor-onderzoe- ken van de kinderrechter mee. Hij nam het initiatief om met het groepje een gespreksgroep te starten, waarin over het hoe en waarom werd gespro- ken. Als resultaat daarvan zeiden en- kele jongens: dat is lullig wat we daar gedaan hebben. Via hun zakgeld be- taalden zij de schade aan de slachtof- fers terug. Voor dit initiatief kon de kinderrechter veel waardering opbrengen, alle ,,inbrekers" kwamen er met voorwaardelijke straffen af. Ook nu is er weer een gepsreksgroep geweest. ..Waarom doen de jongens en meisjes dat, wilden we weten", legt Ton uit. ..Wat er uitkwam was dat ze zich verveelden. Ze zien het niet als inbreken, maar meer als kat- tekwaad. Het was een heel spannend spel, ze wisten heus wel dat het niet mocht". Rob: ..Ja. en dan stopt oom agent ze vier dagen in een hokje, het licht mag niet uit. ze worden er ge- sloopt. Een jongen heeft 12 uur in het ..aquarium" gezeten. dat is een glazen hok van anderhalf bij ander- half meter, zonder dat er iets aan ge daan werd. Die jongen was 16, hij was betrokken geweest bij twee in- braken. Of die behandeling gebrui- kelijk is, weet ik niet". ,,ln de ge spreksgroep hebben we ook gepro- beerd, duidelijk te maken wat ze nu eigenlijk gedaan hebben", vertelt Ton. ,,En als er nou hier zou worden Clubhuisklanten moeten liulp krijgen. ingebroken? hebben we gevraagd. Natuurlijk begrepen ze dat en toen kwamen de uitspraken: het is eigen lijk knap lullig wat we gedaan heb ben. Maar ook: waarom is hier zo weinig voor ons te doen". ,.Het is eigenlijk het avontuur. om- dat ze hier geen pokke hebben". vindt Rob. „Als er iets anders te doen is. dan gebeurt er minder na- righeid. Sinds het open jongeren centrum en het timmerkamp er zijn, heeft ook de wijkagent minder last, heeft hij ons verteld. Daarom moet er hier nog meer gebeuren. maar ja, er is te weinig geld. Wat er nu is aan klub- huisruimte. dat hebben de bezoekers zelf opgeknapt en ze houden het ook in eigen beheer helemaal schoon. Het is iets van henzelf, hier hebben ze de ruimte die /.e in hun woonomgeving niet kunnen vinden. Ze Uebben eigen verantwoordelijkheid, de kontributie, de bar. de financiele'toeslanden. alles beheren ze zelf, wij geven daarbij al- leen begeleiding". Over die woon- en leefomsiandighe- den praten we nog wat verder. Er mankeert nogal het een en ander aan, vinden de medewerkers van de Duk dalf. Niet alleen zijn er thuis geen mogelijkheden, maar wie z'n opleiding achter de rrug en het diplo ma op zak heeft. komt niet aan de bak. Waar heb je dan die vier of meer jaren voor geleerd? Dat kan goed frustrerend zijn. „De maatschappij wordt steeds agressiever. je moet van goeden huize komen om je te hand- haven", besluit Ton Molenaar. Een Fins wetenschappelijk team van de Universiteit te Helsinki is er na ruim lOjaar onderzoek in geslaagd een middel samen te stellen dat uitstekende resul- taten geeft bij sterke haaruitval en roos, dunnend en slap haar etc. Het middel dat onder de naam BIOSCAL wordt uitge- bracht is in Nederland verkrijgbaar bij drogisten. speciaal/aken en kappers Het bestaat uiteenelixer, welke bij voor- keur in combinatie met de BIOSCAL speciaal Shampoo dient te worden ge- bruikt om optimale resultaten te kun nen verwachten Voor deskundigen is er wetenschappelijke literatuur beschik- baar. Inl. by BIOSCAL (Nederland) Tel. 070-60X1 X2 - Postbus 1614(1 - [>en Haag GS geeft voorkeur aan plannen waterschappen. De wekelijkse prijspuzzel Romeins Huis in Amsterdam SCHIEDAM ..Wippin" is weer open! Elke dinsdag en donderdag van 's rniddags drie tot vijf uur is er een inloopmiddag voor jong en oud, in wijkcentrum ..De Kreek" aan de Lange Haven 9 2. Er is dan van alles te doen: tafelten- nissen. biljarten, pijltie werpen of neuzen in de strip-o-theek. Wie van gezelschapsspelen houdt, kan zich werpen op Master-mind, Scrabble, wie vangt de muis? en nog veel meer. De bar is ook open. De toegang is gratis. Ineke, Cor en Els staan klaar om het gezellig te maken. SCHIEDAM Het aktiekomitee De Laan en het Koniitee Jongeren Huisvesting Schiedam zijn teleur- gesteld omdat hun eis: ,.De Lin- denhof voor jongerenhuisvesting" niet als diskussiestuk voorkomt op de agenda voor de gemeenteraads- vergadering van 20 maart 1978. Het is een van de punten die ,,ter kennisgeving aangenomen wor den". Op de lange lijst van ingeko- men stukken. In een open brief delen de aktie- voerders mee dat burgemeester Lems tijdens de gemeenteraadsver- gadering van 28 februari 1978 heeft beloofd, dat de raad het op haar volgende vergadering ter diskussie zal voeren, om hun standpunt te bepalen ten aanzien van hun eis. Die belofte werd ge daan namens het college van B en W. De konklusie die in de open brief wbrdt getrokken is, dat B en W lak hebben aan jongerenhuisves ting omdat daar niets op te ver- dienen valt. Jongeren moeten maar bij moeder thuis blijven zit- ten. Het college is bang om open- lijk een standpunt in te nemen. zo wordt in de brief gesteld. ,.Wij laten ons niet uit het veld slaan". Wij zullen er voor blijven knokken De Lindenhof voor be- taalbare jongerenhuisvesting zal worden gebruikt en dat het colle ge zich daar over uitspreekt. Wij zullen B en W tijdens de komende gemeenteraadsvergadering van maandag 20 maart vragen, waar om ze hun belofte niet nageko- men zijn". Aldus de open brief van het aktie komitee de Laan en het Komitee Jongeren Huisvesting, die iedereen oproepen om ook naar die raads- vergadering te komen om de eis: ..De Lindenhof voor jongerenhuis vesting" te ondersteunen. De ge meenteraadsvergadering begint om 20 uur. SCHIEDAM Op initiatief van de bewonersvereniging Schiedam-West, de Stichting Algemeen Maatschappe- lijk Werk, Centrum De Kreek en de Vereniging van Turkse Werknemers in Schiedam is een werkgroep Stich ting (in oprichting) Initiatief Wijk centrum West (S.I.W.W.) opgericht. Het doel is, een eigen wijkcentrum voor de Westwijk van Schiedam van de grond te krijgen. Deze wijk heeft namelijk geen enkele ruimte voor aktiviteiten als vergaderingen, ver- enigingsavonden, sociaal-kultureel werk, spreekuren en dergelijke De werkgroep gaat een onderzoek houden onder de wijkbewoners om na te gaan welke wensen er zijn ten aanzien van een wijkcentrum. De- zelfde vragen worden ook gesteld aan organisaties die eventueel voor de wijkbewoners in het nieuwe centrum kunnen gaan werken. Uit de resultaten van het onder zoek wordt een voorlopig plan samengesteld, dat dan weer aan alle wijkbewoners zal worden voorge- legd. Na inspr^aJs van alle belang- hebbenden kunnen de definitieve plannen samengesteld worden. Organisaties of verenigingen uit de Westwijk, die interesse hebben voor het plan, kunnen kontakt opnemen met de heer Hamerslag, Burge meester Knappertlaan 228a, Schie dam, telefoon 266935. De gemeente is op de hoogte van het initiatief en is op dit moment met de werkgroep in gesprek over de wijze waarop zij het plan kan ondersteu nen. SCHIEDAM - Het Nederiands Insti- tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk, afdeling Schie dam, houdt op donderdag 16 maart een film- en diaprogramma onder het motto: „Portugal, tuin van Europa". Het programma wordt verzorgd door Simon de Waard in zaal 1 van ge- bouw Irene, Nieuwe Haven 155. Men begint om 20 uur, entreekaarten a f 1,- zijn 's avonds aan de zaal ver krijgbaar. 2 WIJNDHECHT wmkelcentrum waiDurg GOUDA wmkelcentrum bioemendaai NlEUWERKERK A/0 IJSSEL wmkelcentrum dorrestem WASSENAAR langstraal 52 SCHIEDAM hoogstraat 39 ROTTERDAM korte hoogstraat 14 (centrum) noordmolenstraat 47 usthofstraat 40 46 (kraltngen) wmkelcentrum alexanderpolder wmkelcentrum ommoord west wmkelcentrum ommoord oost qroene hillediik 235 (Zuid) handigehulplnhuis debefaamde zit/wasbox van Flair van onverwoestbare kunststof Onzeprijs Plafondplaat met 3 spots verstelbaarin alle richtingen in bruin en beige koekepan 0 26 cm met teflon laag van 24,95 Onze prijs Cassette. 9persoons. s" model Constance van 810.-. voor Fraaie kunststof buitenlantaarn met glazen reliefbol. Onze prijs van Flair komt deze naaibox van kunststof. Methandige vakindeling.Twee kleurig. Onzeprijs supersterke deurmat van plastik. In wafelstruktuuren in diverse kleuren. Onze prijs LUST 20 maart 8 uur's avonds. Verkiezmgs- bijeenkomst. Pauluskerk. Mauritsweg 20. Spreker: MINISTER ALBEDA.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1