Wachten op groen llcht van R.O. De Grill Medium van Nova Rufus in T o verbal Indische Buurt en VOP 'behoorlijk tevreden' VER HAAL Schiedams Nieuwsblad de Kapitaalrente-rekening. Rente: hoog. Opzegtermijn: geen. Toch Duitsland via C.A.I.-net Met Andere Woorden Wijziging bestemmingsplan Schienoko Verbetering: geen hogere huren De Kapitaalrente-rekening Bank Mees Hope nv 25 jaar De unieke vondst van Mees Hope: mJ B.V. is 21 Schiedams politienieuws Vermengirig 300woningen Hulpaktie vervoer gehandicapte Oude schook en studieboeken zijn geld waard; nieuwe hoeven niet duur te zijn. B.R.T. 1 op kabelteevee Paard afgemaakt Schot in kuit Auto te water Inbraken en diefstal MODELWONING Lemsterlandhoeve H0LY-N00RD WOENSDAG M MEI 1978 22-514 Dc Slegte is een goeie voor studieboeken. Uitneembare grill platen met anti-kleefcoating. Een regelbare thermostaat. Kan in drie grill-standen geplaatst worden, met vast snoer en controlelamp. een profijtelijke, individuele spaarvorm. Geopend: dinsdagavond, donderaagmiddag en zaterdagmorgen Het ..Schienoko" gebied heet zo onr dat het wordt begrensd door de Schie de Noordvest en de Korte Haven. Ir het gebied bevinden zich nogal wat historische monumenten, zoals de vier Schiedamse molens, Mouterij „De Goudsbloem", de Oude Sluis en de Korenbeurs. In 1968 werd door de gemeenteraad een bestemmings plan voor dit gebied goedgekeurd. In- middels zijn echter nieuwe inzichten ten aanzien van het ruimtelijk beleid ontwikkeld, zowel landelijk als plaat- selijk. In zijn beleidsnota van 1976 kondig- de wethouder Zijdeveld van Stads- ontwikkeling een gewijzigde ontwerp- bestemmingsplan voor Schienoko aan. Op donderdag 25 mei 1978 werd het inmiddels gereedgekomen ontwerp door de wethouder nader toegelicht. Ir. G. Schaap, chef van de hoofdafdeling Stadsontwikkeling van de dienst Gemeentewerken en Ir. J. Goed, staffunktionaris van die afde- ling, stonden hem daarbij terzijde. Het ontwerp is bedoeld als diskussie- stuk waarmee de procedure om het bestemmingsplan te wijzigen, wordt gestart. Wethouder Zijdeveld: ,,Als de raadskommissie voor Ruimtelijke Ordening het groene licht geeft, kun- nen verdere stappen worden onder- nomen". Nieuw in het ontwerp is vooral het streven naar een vermenging van de woon- en werkfunktie. Na de tweede wereldoorlog ontstond er een ten- dens waarbij men die twee funkties streng gescheiden wilde houden. Daardoor zijn nieuwbouwwijken ont- staan, waar kinderen zich nauwelijk nog een beeld kunnen vormen van wat werken is. Het ontwerp wil die vervreemding tussen woon- en werk- sfeer opheffen. Van vroeger uit had het Schienoko- gebied vooral een bedrijfsfunktie en dat wordt in het ontwerp-bestem- mingsplan gehandhaafd. De opstellers van het plan zien echter mogelijkhe- den om dat met een woonfunktie te kombineren. Dat zou kunnen als aan de bedrijven in de wijk specifieke eisen worden gesteld. Nieuw te vesti- gen bedrijven zouden schoon, klein- schalig en mogelijk ambachtelijk kun nen zijn, zodat ze geen overlast bete- kenen voor de bewoners van de wijk. Of de bedrijven die er in de wijk al zijn, ook aan die eisen voldoen, kwam tijdens de presentatie van het plan niet duidelijk uit de verf. Wet houder Zijdeveld: ,,echte grote smeerlappen zitten er niet en als er moeilijke gevallen voorkomen, dan moet daat wat aan gedaan worden. Enkele grote vervuilers net buiten de wijk, namelijk de Mouterij De Ko- ning en waarschijnlijk ook de melk- zuurfabriek, gaan voorzover mijn in- formatie strekt, verdwijnen". Op het ogenblik loopt snelle door- gangsweg door de wijk. Via het Spin- huispad komt men op de Parkweg te- recht. Dat gaat veranderen, want het Spinhuispad wordt versmald en afge- sloten door een bebouwing met wo- ningen. Dat is vroeger ook zo geweest. Ir. G. Schaap (volgens wethouder Zijdeveld een militant" fietser): „ten opzichte van de jaren '60 is het binnenstadsmilieu niet meer zo af- hankelijk van de bereikbaarheid per auto. De bedrijven en woningen moe- ten beslist bereikbaar zijn, maar je moet niet zorgen voor doorgaande wegen. Dat komt ook overeen met het verkeerscirkulatieplan voor de binnenstad". Wethouder Zijdeveld vindt dat Schie dam geiuk heeft gehad. Rotterdam, Vlaardingen en Utrecht bijvoorbeeld, kunnen hun binnenstadsplannen niet meer op deze wijze bijstellen. Het nieuwe plan heeft veel waardering voor historische monumenten. Dat is onder andere een gevolg van het feit dat de binnenstad waarschijnlijk tot beschermd stadsgezicht zal worden aangewezen. De historische kwalitei- ten die er zijn wil men handhaven: het Groeneweegje, de Noordmolen- straat, het Raam, de diverse kaden. Minimaal zijn in het plan 300 wonin gen opgenomen. Naar schatting zal het 20 a 25 jaar duren voordat het helemaal is uitgevoerd. Dat duurt zo lang omdat in het gebied uiteraard al woningen en bedrijven staan. „Een projektontwikkelaar hebben we hier- voor niet nodig, want de Gemeente Schiedam heeft op het ogenblik zelf voldoende deskundigheid in huis". Aldus wethouder Zijdeveld. YVONNN HONTELE SCHIEDAM De zomer is weer in aantocht en misschien bedenken de weergoden zich eindelijk en wordt het echt mooi weer. ledereen wil dan natuurlijk van de buitenlucht gaan genieten. Friendly visiting" en de leiding van het dienstencetrum .,De 4 molens" widen graag hulp bieden aan die mensen. die om de een of andere feden alleen met behulp van anderen naar buiten kunnen. Friendly visiting bestaat uit een Bij de Slegte verkoop je de studieboeken die je niet meer nodig hebt (indien niet ouder dan z.o'n 2 jaar) en koop je wat je't volgend studiejaar hebben moet (voor /.over voorradig). Afrekenen gaat kontanten wat je koopt neem je meteen mee. Doen, nog voor je met vakantie gaat. Dat bespaard je tijd en geld. Boekhandel J. de Slegte B.V., Coolsingel 83, Rotterdam. Tel.: 010 - 138305 groep vrijwilligers die probeert om de eenzaamheid van bejaarden te doorbreken. Dat doet men door huisbezoeken en door informatie te geven over de mogelijkheden van het bejaardenwerk. Zo wil Friendly visi ting haar aktiviteiten in de zomer- maanden uitbreiden door na te gaan wie er hulp nodig heeft bij wandelen of winkelen, of met een wagentje gereden moet worden. Zit u ook in zo'n situatie, of misschien een van uw kennissen, geef dan naam en adres op aan mevrouw Knook van Friendly Visiting, telefoon 265455 of bij de leiding van „De 4 molens", telefoon 705500. Dat kunt u ook doen wanneer u zelf mee wil helpen bij het wandelen of rijden, want er is aitijd nog gebrek aan vrijwilligers voor dit werk. SCHIEDAM Bij wijze van proef zal met ingang van 5 juni 1978 het twee de Nederlandstalige T.V.-programma van Belgie (B.R.T.1, kanaal 43) in het programma-pakket van de C.A.I, worden opgenomen, waarmede het aantal T.V.-programma's dat via de C.A.I, wordt doorgegeven van 7 op 8 wordt gebracht. MAASSLUIS Het Maassluise jonge rencentrum ,,De Toverbal" draait za terdag 3 juni a.s. een Nederlandse speelfilm. Het is Rufus" van Samuel Meyering met in de hoofdrollen Rijk de Gooyer, Cox Habbema en Pleuni Touw. Het verhaal speelt zich af in de Haag- se gokwereld waar beroepsgokker Rufus het aan de stok krijgt met Marcel, eigenaar van een exclusief gokcomplex. Deze laatste ergert zich aan de successen van Rufus en hij probeert hem dan ook met grove in- timidatie het spelen onmogelijk te maken. Rufus zet echter een geraffineerd spel in elkaar en samen met een vriendin slaagt hij erin via een spelle- tje poker het gokimperium van Marcel kapot te maken. De film be- gint om negen uur. VLAARDINGEN - De bewonersver- tegenwoordiging van de Vettenoord- >epolder en de Indische Buurt (kom- plex 1947 A-B) is .behoorlijk tevre den" over de aanpak van de gemeen te van haar al jaren slepende proble- men. Op 23 mei heeft de werkgroep van ambtenaren en bewoners verga- derd en in die bijeenkomst bleken de ambtenaren zich veel positiever op te stellen dan de bewoners tot nu toe hadden ervaren. De belangrijkste eis, wel achterstallig onderhoud wegwerken, maar geen huurverhoging, werd - waarschijnlijk toch .wel tot enige verbazing - inge- willigd. De bewoners van de beide wijken vechten al lang voor verbeteringen aan hun huizen. Telkens weer moest de gemeente aan het verstand worden gepeuterd, dat het hier ging om ach terstallig onderhoud en niet om reno- vatie, waarmee een hogere huur ge- moeid zou zijn. De bewoners hadden eigenlijk min of meer de moed al op- gegeven en onlangs kwam men met de nota „Over huisjes beheren en huisjes meikenwaarin alle pro- blemen nog eens op een rijtje werden gezet. In een vergadering van de Kom- missie Stadsontwikkeling kwam deze nota ter sprake en de kommissieleden drongen aan op een snelle oplossing. Die lijkt er nu te zijn. De voorstellen, zoals ze nu op tafel liggen zijn voor de bewonersvertegen- woordiging alleszins aanvaardbaar. Het achterstallig onderhoud zal wor den weggewerkt: alle werkzaamhe- den aan ramen, deuren, goten, riole- ring en elektra worden zonder kosten voor de bewoners uitgevoerd. Daar- naast is tegen een geringe vergoeding praktische tips voot fotaqrafen eidevormvan eenfoto-driekiik "Het schoonmaken van een auto: wat is dat nou voor een onderwerp voor een foto?" Dat was het kommentaar van de familie toen ik op een zaterdagmorgen m'n kamera pakte om een serie foto's te gaan maken. Ik moest toegeven, dat het wel wat erg optimistisch was. Want wat is er nu in beeld te brengen van een buurman. die bezig is zijn wagen te wassen? Waarschijnlijk prikkelt zo'n schampere opmerking toch je eergevoel. Ik zou ze eens laten zien wat een mogelijkheden er zijn zelfs voor zo'n weinig fotogeniek onderwerp. Even toestemming vragen aan de buurman en om je onderwerp heenlopen. Er zat niet veel anders in dan zo'n simpel plaatje. Zou ik dan nu al uitgekeken zijn? Waarschijnlijk kwam het omdat ik achter het raam van mijn huiskamer een lachend gezicht zag. Zo'n gebrek aan vertrouwen in mijn kreativi- teit moest gestraft worden! Ik bleef daarom om de autowasser heen wandelen. Van dichtbij zat er toch nog wel een foto in. Een stukje van de zijkant van de auto en de man vrijstaand tegen de lichte lucht, zodat hij duidelijk uitkwam. Ik voelde gewoon, dat dit iets goeds zou opleveren, een echte aktie-foto en net even anders. Het resultaat stelt me niet teleur. En toen op zoek naar een derde opname-stand- punt, dat ik echter buiten niet meer kon vinden. Dan maar eens in de auto kijkcn. En jawel. daar zat nog een aardige opname in van binnenuit. Ik waser zelf. eerlijk gezegd. ook verrast door. Dit is een boeiende autowas-plaat. die laat zien dat je zelfs van zo'n alledaags onderwerp een interessan- te serie kunt maken. Als je... inderdaad... er maar aan begint met het idee dat de meest voor de hand liggende opname niet aitijd de enige en de beste is! Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vtaardingse Courant zijn opgeno men. Verschijnt op woensdag huis-aanhuis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010- 34.67.11. Agentschap: Eurotyp. Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam; Hoofdredakteur: Bert Cattel. Redakteur: Paul Houkes. Medewerkster: Yvonne Hontele, tel. 26.27.16. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010- 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zi|n. Hone rente! Dc/c is gclijk aan het maandclijks berekende rendement van 3 langlopcndc suialsleningcn; dus /ccr hoog. Dc rente kan dcrhalvc clke niaand vtiricrcn. Voorde maand juni bedraagt hij7'/4%opjaarbasis. Geen opzegtermijn! On elk gewenst moment kunt u elk gewenst bedrag opnemen, waarover terstond 3% rentckorting wordt ingehouden. Voor wie? Dc kapitaalrcntc- rckening is een hoogst individuclc spaarvorm. Doordc wijze waarop u de Kapitaalrente-rekening gebruikl, bepaait u zell het uiteindelijkc rendement. Idcaal voor mensen die verwach- ten hun geld voor langere tijd te kunnen uil/ctlcn, maar het loch te alien lijdc bcschikbaar willcn houden "voor het geval dat Voor inlichtingen of voor het aanvragen van onze uitgebreide folder kunt u telefonisch contact melons opnemen. Wilt u langs konicn dan bent u vanzelfsprckend van harte welkom. voorjuni 1978 Schiedam. Nieuwe Haven 133/hoek B.K.Iaan. tel. 010-34 02 22. Vlaardingen. Schiedamseweg 53. tel. 010-34 02 22. het aanbrengen van dubbele begla- zing mogelijk, terwijl de vrij kleine ramen in de VOP vergroot kunnen worden. Ook de achterpaden en af- rastingen zullen worden bekeken, evenals de schuren in de Indische Buurt. Deze laatste werkzaamheden gaan overigens wel een huurverhoging veroorzaken, maar dan van niet meer dan enkele guldens per maand. Alle bewoners van de aan te pakken woningen zullen binnenkort in een speciale brochure van bewonersverte- genwoordiging op de hoogte worden gesteld. Tevens zijn er twee informa- tie-avonden: op 28 juni in het Ont- moetingscentrum West en op 29 juni in de VOP-keet. Dan wordt bekeken of de bewoners definitief met de voorstellen akkoord gaan, en vervol- gens kan de gemeenteraad zich erover buigen. De bedoeling is dat nog dit jaar. in november. wordt begonnen met de verbetering van de achterpaden. De rest zal enkele maanden later worden aangepakt. MAASSLUIS Binnen enkele maan den kunnen via het Maassluise Cen- traal Antenne Systeem eindelijk ook de Duitse tv-programma's ontvangen worden. In de folders, waar het CAI destijds met veel tam-tam werd aan- gekondigd, stond met trots vermeld dat de Maassluizers duur hun toestel aan te sluiten op de gemeentelijke kabel maar liefst verschillende pro- gramma's tot hun beschikking zou den krijgen. De mensen, die inmiddels via het kabelnet tv-kijken, kunnen echter tot nu toe alleen maar kiezen tussen Nederland 1 en 2 en Belgie Neder- lands en Belgie Frans. Oorzaak; tech- nische problemen bij het totstand- brengen van de juiste straalverbinding die de programmasignalen naar Maas sluis moet zenden. Daardoor was het nodig weer met de PTT te gaan onderhandelen om toe- stemming te krijgen de Duitse pro- gramma's naar Maassluis te halen via een straalverbinding met Rotterdam- Ommoord. Die toestemming is er inmiddels. De PTT is vorige week begonnen met het plaatsen van de benodigde apparatuur o.a. op de Maassluise ontvangpost op de Seringenflat. Men zal al het moge- lijke doen om het hele karwei medio juli a.s. klaar te hebben. Dan kan men in Maassluis ook naar Duitsland 1 en 2 kijken. De gemeente zal tijdig bekend maken hoe men zijn tv-toestel moet afstem- men om de diverse zenders duidelijk in de huiskamer te krijgen. MAASSLUIS Vijfentwintig jaar overheidsdienst, verspreid over de ko- ninklijke Marechaussee, de politie van Boxtel en de Maassluise gemeen- tepolitie. Dat is de karriere, die de Maassluise brigadier T.I. Scftellekens vrijdag j.l. achter de rug had. Samen met de korpsleiding en kollega's vier- de de heer Schellekens zijn zilveren jubileum in de kantine van het poli- tiebureau. In de nacht van vrijdag op zaterdag tro de politie op de Kerkweg een zwaar beschadigde verlaten auto plus ernstig gewond paard aan. Het dier had een gebroken rechterachterpoot, 'n 40 cm. lange snee in de hals en inwendige bloedingen en is ter plekke met een pistoolschot uit zijn lijden verlost. Aan de hand van het kentekennummer is de auyomobilist opgespoord die uit Delft afkomstig was. Het paard was eigendom van R.L.C. v.d. V. uit Schiedam. Zondagavond is op het Wibautplein 's 60-jarige Schiedamse in de lin- kerkuit geschoten met een wind- bukskogel. Door de politie is zij naar het ziekenhuis gebracht om de kogel te verwijderen. De daders zijn on- bekend. Zaterdagmiddag rond 3 uur raakte op de Korte Haven een personenauto te water. De 63-jarige bestuurder uit Oud-Beijerland kon zonder verdere hulp het voertuig verlaten. De wagen werd met behulp van de brandweer op het droge gebracht. In de nacht van 25 op 26 mei is na het inslaan van een ruit ingebroken bij het Paviljoen aan de Adm. de Ruyterweg. Flessen drank, snoep- goed, sigaretten en een ham vormde de buit. Lauwaards B.V. kreeg via een niet afgesloten deur ongevraagd bezoek. De brandkast werd opengebroken waarna loonzakjes en geld met een totaal waarde van f. 10.000,-werden meegenomen. Van zaterdag op zondagnacht werd ingebroken bij Hermes D.V.S. Na een klapraam ingeslagen te hebben kon de deur met de hand worden geopend. 26 Sloffen sigaretten, 35 pakjes shag, 40 pakje vloe, kauwgom, gummihandschoenen, sleutels en f.50,- werden onrvreemd. Tussen 21 en 26 mei zijn uit een gang van 't bejaardentehuis Stricklede twee schilderijen van 30 bij 40 cm ontvreemd. Het zijn een zomer en winterlandschap in witte lijst ter waarde van f.250,-. vlaardingen dr wiardi beckmansingel 3 an 5 ^^3 telefoon 010 34 23 82 Twee oplossingen heeft u deze week van ons tegoed. Omdat vorige week de uitslag van 10 mei niet in de krant is verschenen, krijgt u alsnog de uit slag van 10 mei. Hiervoor uiteraard onze excuses. Drie winnaars zijn er getrokken met de juiste uitslag echte vreugde is een ernstige zaak". De boekenbonnen gaan naar: G.J. v.d. Lubben, llaven- dijk 182a, Schiedam, mevr. v.d. Ster, Gijsb. van Amstelstraat 23, Vlaardingen en F. Verbrugge, Noord- vliet 1 51 d, Maassluis. Ook de uitslag van de vorige week willen we u niet onthouden en die luidt: ..Vleiers zijn dc gevaarlijkste vijanden". De prijswinnaars hiervan zijn: mevr. L. Monster, B.H. Gretelaan 195, Schiedam, mevr. G.R. Barendrecht, Postbus 212, Maassluis en A. Schriek Primulastraat 2a, Vlaardingen. De boekenbonnen zullen zo spocdig mo gelijk worden thuisgestuurd. Ook deze week kunnen er weer op lossingen per briefkaart worden in- gezonden en wel naar ons adres Rijn mond West Combinatie, Postbus 306, Vlaardingen. De oplossingen moeten Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikonilijnde mid- denstuk, genummerd 1 t/m 47. Voor- beeld: zou dd' omschrijving luiden ,,vader of moeder (24)", dan moest worden ingevuld „ouder", van welk woord de eerste letter, de O dus, te vens zou moeten worden geplaatst in vakje 24 van het dikomlijnde mid- denstuk. Bij juiste oplossing van de gehele opgave vormen de 47 letters uit het middenstuk, achter elkaar gelezen, een typische uitspraak. Al leen deze uitspraak moet, UIT SLUITEND PER BRIEFKAART, als oplossing worden ingezonden. HORIZONfAAL I innemendheid6 inleg: 10 verkeersstrook (25); 15 kleur; 16 vis (5); 17 ambachtsman; 18 lengtemaal (afk.); 19 spinsel; 20 Nederlander 21 titel (afk.); 22 Ne- derl. rivier; 23 oosters gerecht (16); 25 plant (9); 26 plaatsaanduiding (30); 27 telwoord; 28 biibelse reus (19); 29 binnenste (29); 30 vogel; 18 V M 31 chef d'oeuvre; 33 wig; 34 deel van hujs; 35 naderen (31); 36 noodge- dwongen (41); 37 vlug (21); 38 ten bedrage van (15); 39 durf;40 insekt; 41 voorzetsel (18); 42 kleur (33); 43 visplek; 44 werktuig (46); 45 voor zetsel; 46 berg (14); 47 bijwoord van graad; 48 schaakstuk; 49 middag (17); 50 z.angstem; 51 dwalen; 53 ?eer dun; 54 behoren (onder); 61 stoot; 62 zoogdier(l); 63 I uropeaan (36); 64 maatsch. klasse (23); 65 ecga; 66 voorzetsel (20): 67 genade- slag (28); 68 deksel; 69 geograf. term (afk.); 70 luisicrrijk; 72 doopfiguur; 73 pers. v.n.woord (4); Franse rivier (13); 75 hoofddeksel; 77 nummer(s) trekken (11); 78 z.eegod; 79 kleding- stuk; 80 z.eer verheugd. VERTICAAL: 1 geschenk; 2 water- peil (afk.); 3 vlug; 4 muziekstuk (22); 5 tijdperk (38); 7 voorzetsel; 8 vis (34); 9 lengtemaat (27); 10 koor, dans- 11 gruwen (35); 12 vrucht; 13 bijwoord14 handel; 1 5 kruiderij (8); 17 deel van vis; 18 lusteloos (26); 19 soort hond; 20 vreemde taal; 21 schaden; 22 maalbedrijf; 23 twijgje (12); 24 voorzetsel; 25 vlaskam; 27 bellen- 28 artistiek bedrijf (39) 31 honingdrank; 32 voegwoord (10); 33 vaartuig' 34 tevreden; 35 paro- chie; 36 veroorzaken (42); 37 aileen (44)- 38 soort hond; 41 onb. v.n. woord; 45 liefdegod (24); 46 verdien- ste; 48 splitsen; 49 Aziatische staat (37); 50 steen; 51 bijwoord (2); 52 noodzakelijk (47); 53 min of meer (7); 55 peilstift; 56 gebakje; 57 soort walvis; 58 telwoord (6); 59 plaats in N.-Holland (32); 60 zin, orde; 61 scheepvaartbedrijf (43); 66 Romeins keizer (3); 67 buigzaam;68 soort verbod; 70 vrag. v.n.woord; 71 zijrivier v.d. Donau (40); 72 lor; 73 opschudding; 74 naar ik meen (afk.); 75 bijdehand meisje (45); 76 Ital. ri vier; 77 Nederl. provincie (afk.).

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3