Werklozenprojekt De Trecht krijgt gestalte Zware portefeuille voor Rietje Taverae Verwijdering van oude t.v.-antennes r k r r KOOPIESIN14 SPECiAALZAKEN Melding botulisme Gemeenteraad vergadert Deze week Vuile werk voor enthousiast wethoudster? 2.50 4.75 4.95 >oo o< 17.50 19.95 19.95 Opknapbeurt Alle baanlozen Orgelbespeling in Stedelijk Museum Zware zaken ZWEMSCHOOL G0E0ER0ND Vuile werk Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard oiriint/m Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Zoiangdeworraad strew Gbrabantia Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195. SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1978 3e JAARGANG NO 42 P roberen geen stempel op werkloze te drukken' SCHIEDAM ,.We willen mensen zonder werk leren om hun si- tuatie te zianvaarden en in te zien, dat de schuldvraag in de maat- schappij ligt, niet bij henzelf." Aan het woord is Hans Grob. mede- werker vain het werklozenprojekt „De Trechter". ..Men praat niet graag over werkloosheid, ze schamen zich er vaak voor. Maar er zijn nog iriensen in Schiedam, die daar wel tegen opgewassen zijn." Een paar van die Schiedainmers zijn sinds begin juni 1978 bezig om een ontmoetingscentrum voor mensen zonder werk van de grond te knjgen en De Trechter doet aan dat projekt mee. In een ruirnte aan de Overschiese- straat 44 vond de werkgroep onder- dak. Daar was tot een half jaar gele- den het open jongerencentrum „De Tempel" gevestigd. Maar „De Tem- pel" bestaat niet meer en zo was er plaats voor een ontmoetingscentrum. ..Jongeren zullen er nu ook wel ko- men," verwacht Hans. Maar het plan is opgezet voor alle leeftijden. De werkgroep bestaat uit mensen zonder werk en die bepalen zelf wat ze gaan doen. Zo is er een soort kompromis- situatie tussen jong en oud ontstaan. Voorlopig komt er een societeits- ruimte en de bezoekers daarvan kun- nen zelf gaan bepalen wat ze ver- der voor aktiviteiten willen gaan ont- plooien. Er blijkt nu al dat er be- hoefte is aan een kreatieve werk- plaats. Een paar mensen zijn eens bij de Vrije Akademie in Vlaardingen gaan kijken en daar hebben ze heel wat ideeen opgedaan. Van het begin af is er ook gepraat over een ..hulpklussendienst". Als we eenmaal een werkplaats en gereed- schappen hebben, dan zou die van de grond kunnen komen. Dat wil zeg- gen, als er behoefte aan is." Het ontmoetingscentrum is nog niet officieel open. De diverse ruimtes worden op het moment opgeknapt, maar men komt nog man- en vrouw- kracht tekort. ,,Dat komt ook omdat veel mensen het vervelend vinden het stempel van werkloze opgedrukt te krijgen," denkt werkgroeplid Richard van der Horst. „We moeten gaan aan- vaarden dat er minder werk is en op deze manier kun je toch zinnig bezig zijn We zouden hier ook graag kur- sussen hebben. Die worden nu bij andere instellingen gegeven en daar Baanlozen: „Zelf bepalen welke aktiviteiten ontplooid werden". SCHIEDAM - Afgelopen maan- dag werd de kermis weer afgebro- ken. Nou, van mij mag het. Was dat nou kermis Een en al tech- niek, motoren, sirene's en de laat- ste hits, die je toch elke dag al op Hilversum 3 kunt horen. Het leek meer op een openlucht-jongeren- centrum, want volwassenen of kleine kinderen zag je er nauwe- lijks. Voor de tieners was het mis- schien nog leuk; in en rond de botsautootjes bijvoorbeeld zag je soms aarzelend romances ontstaan. Maar erg romantisch was het alle- maal niet. Toegegeven, er waren suikerspin- nen, zuur-, kaneel- en pepermunt- stokken en daar kan ik nou een maal niet afblijven. Er waren een schiettent, botsautootjes, en een poffertjestent. Maar als ik aan kermis denk, dan zie ik toch iets heel anders voor me. Beelden van vroeger, nog niet eens zo heel lang geleden, zoals een echte caroussel, met paarden en brandweerautoo- tjes waarvan je de bel mocht laten rinkelen. Dan zag je enthousiaste kindergezichtjes, terwijl de ouders aan de kant meegenoten. Een ritje in de zweefmolen was een hele ge- beurtenis, maar wie iaalt daar nu nog naar En het spookhuis stelt ook al niets meer voor. Vroeger, ja, toen kon je nog echt griezelen, maar nu word je begoocheld door de wonderen der techniek. Geen rups was er, geen dikke dame en geen cake-walk. En ook geen draaiorgelachtige muziek. Zijn er dan helemaal geen mensen die eens iets anders willen dan wat ze elke dag al via radio en televisie luid en duidelijk kunnen horen en zien Waarom zouden we in onze zevenhonderd jaar oude stad niet elk jaar een echte ouderwetse ker mis houden, liefst met een stoom- caroussel, voorzien van rood plu- che en spiegeltjes. Voor mij is dat nou romantiek. Wie neemt het initiatief en richt een kermis-komite op Dan hebben we eindelijk een aktiegroep waarin linksen en rechtsen elkaar kunnen vinden. SUZANNE hebben de werklozen dan vaak het gevoel dat ze een aparte groep vor- men, alweer dat stempel opgedrukt krijgen. Hier willen we dat juist ver- mijden." Geld zal er waarschijnlijk wel ko men. In het begin was dat een pro- bleem en twee weken geleden moest het opknapwerk gestopt worden we- gens gebrek aan financien. Na over- leg met wethouder Colle nam het college van B&W een voorstel van De Trechter aan. Dat houdt in dat de gemeente een subsidie beschik- baar stelt die uit de begroting van De Trechter nog enigszins wordt aange- vuld. Het subsidie-voorstel van B&W wordt op maandag 21 augustus aan de gemeenteraad voorgelegd. Wanneer het ontmoetingscentrum officieel open gaat, hangt onder an dere af van het aantal werklustige werklozen dat meehelpt met opknap- pen. Daarbij loopt men geen gevaar om een WW-, WWV-, W.A.O.-, R.W.W.- of andere uitkering te ver- liezen. Het centrum is bedoeld voor alle „baanlozen", dus ook bijvoor beeld huisvrouwen, schoolverlaters en bejaarden. Wie belangstelling heeft, kan eens een kijkje gaan nemen in de ruirnte SCHIEDAM Evenals vorige jaren kan het voorkomen dat er in onze sloten, plassen en in de Poldervaart Botulisme voorkomt. Wie dode vissen, eenden of andere watervogels aantreft wordt ver- zocht, hiervan op werkdagen melding te doen bij de afdeling Plantsoenen van Gemeentewerken, telefoon 154605 of 260500, toestel 362. In het weekeinde kunnen berichten worden doorgegeven aan de wacht- commandant van de gemeentepoli- tie, telefoon 260760. De politie licht de verantwoordelijke, medewerker van de plantsoenen- dienst in. Voor de verwijdering van de kadavers wordt dan gezorgd. aan de Overschiesestraat 44. Men kan gewoon naar binnen lopen. Op werkdagen is er, behalve tussen de middag, altijd iemand aanwezig. Yvonne Hontele SCHIEDAM In het Stadskantoor aan de Emmastraat in Schiedam wordt maandag 21 augustus een openbare vergadering gehouden van de leden van de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot het verlenen van mede- werking aan besturen van bijzondere scholen voor g.l.o. en b.l.o. voor kos- ten van aansluiting op de Centrale Antenne Inrichting van hun scholen en het voorstel tot verlenen van een krediet van f. 100.000,- ten behoeve van de voorbereiding let de bouw van een komplex scholen voor kleu- ter- en lager onderwijs in Woudhoek- Noord. De vergadering begint om 20 uur. Heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen LEEFTIJD V.A, 3 JAAR Voor club of onve lessen Aanmeldmg per telefoon of tijdens onze lesuren, Vlaardingen Holybad. Reiqerlaan Maandag van 16.00 tot 17.30 uur. woensdag van 12.00 tot 14 30 uur. Schiedam zwembad zuid. Wets Frankelandsedijk Woensdag van 16 15 tot 17 30 uur. donderdag van 17.30 tot 18.30 uur. Kantoor Abeltasmanlaan 392 na 1900 uur, tel. 010 349861 of 010 265108 Van 15 iuli tot 12 augustus 01885- 2234. Belevenissen uit Tsjechoslowa- kije. Puzzel Avondzwemvierdaagse in Groen- oord. Kursusprogramma nieuwe sei- zoen. De zomer van 1908. SCHIEDAM - De serie orgelbespe- lingen 1978/79 in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam, zal worden geopend met een koncert door de Rotterdamse musikus Hiidebrand Otto, die behalve muziekdocent aan de Kweekschool o.a. organist is van de Statensingelkerk te Rotterdam. Zoals bekend vinden deze bespelin- gen plaats op de derde zaterdag van iedere maand. Het eerste koncert in de nieuwe reeks zal dan ook plaats vinden op zaterdag 19 augustus a.s Hiidebrand Otto heeft een aantrekke- lijk programma samengesteld met werken van Nederlandse, Duitse Franse en Engelse componisten uit de Barok-tijd. Deze komposities komen op het bescheiden maar fraaie Hess-orgel, daterend uit 1773,uitste- kend tot hun recht. De bespeling vangt aan om 15. 0 uu en zal ca. drie kwartier duren. De toegang is vrij en u bent van harte welkom. SCHIEDAM Keurig na anderhalve maand is dan het college van B en W tot stand gekomen. De PvdA heeft gelaten de onderhandelingsprocedure over zich heen laten gaan om de oude wens te vervullen: een samenwerking met het CDA op socialistische voor- waarden. De uitslag was al eerder voorspeld: drie PvdA-wethouders en eentje van het CDA. Het is een ongelijke verde- ling. De christendemocraten bezitten meer dan de helft van het rode zetel- aantal en nemen toch genoegen met een wethouder. Hoe is het mogelijk? Nederlandse politici gaan er vaak groot op, dat de politiek hier niet door mensen wordt gemaakt, maar door partijen. Ze overdrijven: de am- bitie van een enkele persoon speelt vaak een grote rol. Heel Schiedam weet dat Riet Taverne, fraktievoor- zitster van het CDA en echtgenote van de befaamde vrouwenarts, ieder- een weet, dat Riet Taverne maar een verlangen heeft in haar leven en dat is zetelen in de burelen van een wet houder. Ze is jaren en jaren buiten het dagelijks bestuur der gemeente gehouden en nu lekker genoeg ge maakt om voor haar partij alles te slikken. Deze maand beet zij dan ook gretig in het aas, dat de PvdA haar voor- hield. Ze werd wethoudster. De socialisten hebben van de gebo- den mogelijkheid dankbaar gebruik gemaakt. Hier was iemand die met alle geweld deel uit wenste te maken van het college van B en W. Welnu ze zou haar zin krijgen. Ze zou worden opgezadeld met alle onaangcname karweitjes die men zich als stadsbe- stuurder kan voorstellen. Politiek is een kwestie van vooruit- zien. Wie van macht houdt, moet zor- gen, dat hij die op de lange termijn niet verliest en in een demokratie als de Nederlandse kan dat elke vier jaar. De beroepspoliticus moet dus al le baantjes, waarmee men zich gehaat maakt, schuwen. De PvdA heeft die dan ook met ta lent van zich af geschoven. Het CDA was een grote partij, zo stelde men al- trufstisch, dus zij had recht op een zware portefeuille. Welnu Riet Taver ne werd verblijd met de volgende ta ken: sociale zaken, volkshuisvesting, gemeentelijk personeelsbeleid, de be jaarden. het woonwagenkamp en de voorlichting. Dat zijn nu precies die kantjes aan het plaatselijk bestuur, waar de mees- te mensen mee te maken hebben. Het zijn taken, waarmee men zich gehaat maakt, want er is woningnood, de stad is niet aangepast bij de bejaar den, de ambtenaren zijn vaak onte- vreden, het woonwagenkamp gaat een fikse demonstratie niet uit de weg en de gemeentelijke voorlichting Rietje Taverne: het zware werk niet schuwen. is met haar ene personeelslid verlam- mend onderbemand. Kortom, Riet Taverne mag het vuile werk opknappen. Sommige delen van Schiedams politiek goed geihformeer- de kringen verheugen zich al op haar ondergang. De PvdA heeft Riet Taverne uitgeroe- pen tot het stootkussen tussen de wal van het Schiedamse publiek en het schip van B en W. En ze kunnen haar met die meerderheid van 3 in het col lege altijd nog overstemmen ook. De socialisten zijn opgetreden als ge- nieen. Of men ze als aardig Schie- dammer sukses mag wensen is vers twee. HAN VAN DER HORST SCHIEDAM Voor de woningen in Schiedam die op de Centrale Anten ne Inrichting (C.A.I.) zijn aangeslo- ten. is een groot deel van de oude antennes overbodig geworden. Het is nuttig, om stormschade te voorko men, nog voor de herfst en winter de oude antennes van de daken te verwijderen. Voor schade en zelfs persoonlijke ongelukken, die een eenmaal kapotgewaaide antenne kan veroorzaken, blijft de eigenaar aansprakelijk, of deze antenne nog in Soepkop Provence. Aardewerk in moderne kleuren. Nu slechts koekepan 0 24 cm met teflon laag van 24,95. Onze prijs 432 Cassette-caroussel. Voor 20 cassettes met doosje of 32 cassettes zonder doosie. Geelof rood- Zware kwaliteit blue denim tas met 2 voorvakken Binnenzijde geplastificeerd Prijs 572 Gezellige porseleinen kop- en schotel met een kleurig bloemdekor, 6 stuks voor 294 Pedaalemmer met dekor Patrice. Met bruine kunststof deksel. Nu van 29,90 voor 318 Maak het u gemakkelijker met dit lichtgewicht strijkijzer. Kompleet uitgerust met 2 m snoer, kontrole lampje en instelbare warmte. Van 36v- voor KALOR1K Personenweegschaal, luxe uitvoering met badstof voetmat. Onze prijs: gebruik is of niet. Ook om onnodig uitrukken van de brandweer om omgewaaide antennes weg te halen te voorkomen, waarbij de kosten van het uitrukken voor rekening van de eigenaar zijn, is het zeer gewenst de niet meer gebruikte antennes op te ruimen. In de praktijk blijkt nu al, dat storm schade aan de antennes niet meer direkt door de eigenaar wordt gekon- stateerd. Dat spreek vanzelf: zolang men van de antenne gebruik maakt ziet men aan het televisiebeeld meteen wel wanneer er iets met de antenne aan de hand is. Is de antenne niet meer in gebruik, dan merkt men beschadiging niet meer op. Om een zo groot mogelijk aantal niet meer gebruikte antennes te verwij deren, stellen de Technische Bedrij- ven van de gemeente Schiedam zich de volgende procedure voor: Alle abonnees op deC.A.I., die over een individuele antenne beschikken ontvangen een kaart in de brieven- bus, met de volgende mededelingen: De overbodig geworden antenne kan men gratis laten verwijderen. Indien men niet wenst dat zijn an tenne wordt verwijderd, of indien men de antenne wil bewaren, wordt men verzocht dit kenbaar te maken door middel van de aangehechte ant- woordkaart, die men kosteloos kan terugzenden. Wanneer men de kaart niet terug- stuurt, wordt aangenomen dat men de antenne wel vakkundig wil laten weghalen en vernietigen. In het algemeen zal de antennemast net boven het dak worden afgezaagd; wanneer de mast aan een schoorsteen is bevestigd, zal deze bevestiging wor den doorgezaagd. Tussen het aankori- digen via de genoemde informatie- kaart en de uitvoering zal gemiddeld 20 werkdaeen verlopen.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1