5^ Weinig reokties op aktie Onkruid levert aardig wat extra geld op V oor twintigste maal drumband-festival Wie laat zich niet gauw geld uit de zak kloppen? r KOOPIES IN 14 SPECIAALZAKEN LL 14.95 19.75 3.50 42.50 2.95 49.50 MA.l.'bureau Regels bepraten Verkeerd Op zaterdag 9 September. Avond Technische School Vrijdag standwerkers m* ZWEM SCHOOL G0EDER0N0 speciaal dameskleding ook grotere maten INSCHRIJVING 7 SEPTEMBER TEL. 77.19,44. Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel SchiedamsNieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195. SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238 In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1978 2e JAAKGANG NO. 34 Kamerverhuur hoort in deze tijd nlet thuis SCHIEDAM ..Jonge mensen zoeken kamers. laat ze niet in de kou staan" Dat is het motto van een zojuist gestarte aktie waarmee de overheid de woon problemen van jongeren probeert op te lossen. Op de televisie is over dit onder- werp een aandoenlijke ..spot" te zien. waarvoor men zelfs de sympathieke Wim Nijman van de ..Geloof. hoop en liefde-show" heeft ingehuurd. Wie in Schiedam een kamer wil verhuren kan dat aanmelden bij het bureau huisvesting. zo stond in diverse plaatselijke kranten te lezen Ondanks deze kreten om hulp heeft zich nog geen enkele kamerverhuurder bij het bureau huisvesting gemeld ,.Wie wi] er nou nog kamers verhuren", meent het personeel van huisvesting. ..Financiele noodzaak is er immers niet meer, nu men huursubsidie kan krij- gen. Bovendien. als je opgeeft dat je kamers verhuurt ben je je huursubsidie kwijt, of moet je meer belasting gaan betalen. Het loont de moeite niet, we ver- wachten daarom maar weinig resul- taat van deze aktie. Overigens hebben wij alleen een registrerende funktie, we bemoeien ons verder niet met ka- merhuur en geven ook geen gegevens aan het belastingkantoor door". Een instelling die zich wel met kamer- huur- en -verhuur bemoeit is het is geen geschikte woonruimte voor jongeren. Het komt in die spot niet zo duidelijk naar voren, maar we moeten mensen ervan bewust maken dat dit probleem er is". Wie kamers verhuurt of dat wel eens gedaan heeft, weet dat er nadelen aan verbonden zijn. Huurders houden soms de boel niet goed schoon, ze maken lawaai als je net wilt slapen, ze ontvan- gen drukke bezoekers en je bent een stuk van je vri)heid kwijt. Veel mensen die best een kamer over hebben. wilJen die daarom beslist niet verhuren. Hoe kun je dat soort problemen oplossen? Peter: „Je levert beiden wat vrijheid in. Juist de kamerbewoner wordt erg be- perkt in hobby's, bezoek en lawaai. Wij zien kamerbewoners alleen maar als noodoplossing in de huidige Kamerbewoner, een noodoplossing. geren en andere alleenstaanden ot twee ze op het ogenblik zelfs groter zijn M.A.I.-bureau in Rotterdam. Medewer- situatie, maar het zou veel beter zijn persoonshuishoudens worden gebouwd de zelfmoordcijfers in de leeftiidsgroep L pt P •lor Rlnmninrvf Atin ui 11 or Kit fnoti ?I!S Oflk' lOtlOP tTlPnt^Ptl 7plfctQnrlin Izurt. f to ker Peter Blommersteijn was erbij toen in Den Haag besloten werd dat er via televisie en advertenties een kamer - verhuur-aktie zou worden gehouden. „We wisten wel dat het niet zo veel zou opleveren, maar het legt weer even de vinger op het probleem: er als ook jonge mensen zelfstandig kun- of verbouwd. nen wonen, dan ben je niet zo afhan- Er wordt wel eens gezegd: ik woonde keiijk van elkaar. Naar mijn gevoel toch ook bij mijn ouders tot ik 30 was. worn, nu de woonruimte erg onrecht- [>at was volgens mil toen fout en het vaardig verdee d. kijk niaar in Rotter- deugt nu nog steeds met. Jongeren zijn dam, waar veel mensen in te grote hui- deze tijd wel eerder zelfstandig, zen wonen. Ik vind het beslist nodig hun problemen zijn net zo groot als dat er veel meer woningen voor jon- die van ouderen. Ik denk wel eens dat Enige jaren geleden werd in de Schie- damse Gemeenteraad besloten dat het gebruik van chemische middelen bij de bestrijding van onkruid dras- tisch moest worden beperkt. Voor alle verhardingen fdaaronder verstaat men trottoirs. fietspaden. autowegen, wandelpaden enz.) kwam het zelfs tot een algeheel spuitverbod. Bespui- tingen van openbaar groen zouden slechts in zeer noodzakelijke gevallen worden toegestaan. Een winstpunt voor de voorvechters van een schoner leefmilieu. Momenteel zijn de gevol- gen van het spuitverbod overal dui delijk zichtbaar. Onwillekeurig vraag je je dan af wat beroepstuinlieden daar nu van vinden. En of het werk van hen niet bemoeilijkt wordt met zoveel onkruidzaad in de directe om- geving van de plantsoenen. Als dan ook de automobilisten nog gaan mor- ren over de overdadige grasgroei op de wegen waardoor bij het rem men de wagens doorglijden dan is de vra- genlijst compleet Het eerste telefoontje ging naar de Gemeentelijke Plantsoenendienst. Het daar verwachte antwoord bleef echter uit en zonder nadere inlich- tingen verwees men naar de voorlich- tingsambtenaar. De heer Buschkens gaf de raad de betreffende wethouder de heer Zijdeveld te be Lien. Op de eerste vraag hoe dit spuitbesluit in de praktijk bevalt antwoordde de heer Zjjdfveld: ,,Tot nu toe uitstekend. Er doen zich geen problemen voor. Wel is er in- tussen komen vast te staan door on- derzoeken van de plantenziektenkun- dige dienst in Wageningen dat jonge aanplant in de eerste jaren beter wel bespoten kan worden. Het kan zich dan zonder konkurrentie van het over het algemeen sneller groeiende onkruid beter ontwikkelen Vandaar dat ik er dan ook niet tegen ben dat die jonge beplanting in de eerste ja ren wat hulp in de vorm van on- kruidverdelgers krijgt! Op de vraag of er door het genomen besluit extra personeel aangetrokken moest worden, zei de wethouder: ,,Dit is zeer beslist niet nodig ge- weest. De plantsoenendienst isname- Ijjk niet verantwoordelijk voor groei ende onkruidplanten op verhardin gen. Het is ze zelfs verboden deze te verwjjderen". Dus geen nogere arbeidkosten maar wel een besparing op de uitgaven voor spuitstoffen. Dit jaar verwacht de wethouder een overschot van f.40.000,- tot f.50.000,-, dus wat dat betreft slechts positieve geluiden. We zijn dan toegekomen aan de klagende automobilisten. Hun visie dat op de rijbaan groeiend gras spekglad is en je daardoor doorgljjdt vond de heer Zij develd ongegrond ,.De druk bereden wegen bljjven van- zelf schoon Daar zorgt de wrjjving van de banden op het wegdek wel voor. Veel gras tussen de stenen op het rijvlak geeft dus automatisch aan dat het hier om stillere wegen gaat. ledere fatsoenlijke automobilist zal zijn snelheid dan al gaan beperken want de kinderen die daar spelen zijn niet aan veel snelverkeer gewend. De chauffeur die zich niet aanpast en daardoor een aanrijding veroorzaakt is in zo'n geval zelf verantwoorde lijk" De wethouder besloot het gesprek met de tip eens bi) een cirkelvormig zitje met sierbestrating te gaan kij- ken. Het ligt in de Nolenslaan voor de winkelgalerij en is voor de liefheb- bers van bloeiende onkruidbeplanting inderdaad een waar lustoord gewor- den. Er zijn echter ook protesterende geluiden waarneembaar, zoals „waar- om is er hier eigenljj sierbestrating aangebracht? Je ziet het niet eens meer door al die troep. En dan die kombinatie van onrkuid en omrin- gende beplanting, afschuwelijk". Het bewijst voor de zoveeelste maal. over smaak valt niet te twisten. RIA KOPPENHAGEN tussen 18 en 30 zijn heel triest. We kriigen regelmatig te maken met jongeren die thuis weg moeten, omdat de situatie niet te harden is. Soms komt dat doordat de ouders aan het scheiden zijn, of de vader wordt werkloos en gaat zich overal mee bemoeien. Soms zijn de jongeren zelf werkloos en geeft dat problemen. Ik vind beslist niet dat jonge mensen tegenwoordig te vroeg zelfstandig willen worden. het kan gewoon niet anders. Wie een kamer wil verhuren doet er goed aan. van tevoren met de huurder uitgebreid te bepraten wat voor re- gels men wil stellen en wat men van elkaar verwacht. Wij hebben hier standaardkontrakten en standaard- huurprijzen en verder kan men van ons elke gewenste informatie krijgen. Als je alles van tevoren goed doorpraat, dan kun je een hoop problemen ver- mijden. Maar zoals ik al zei, het bliift een noodoplossing", aldus M.A.I.- medewerker Peter Blommersteijn Overigens is het goed te bedenken dat een kamerhuurder onder de normale huurbescherming valt. Opzeggen is officieel alleen mogelijk v anneer men de kamer niet behoorliik bewoont en/of duidelijk overlast veroorzaakt. „Bezint eer gij begint" is voor karner- verhuurders daarom een goed advies. Het M.A.I, kan daarbij met raad en daad helpen en is telefonisch te. be- reiken onder nunimer 117935 Het Komite Jongerenhuisvesting Schiedam (K.J.S.) heeft voor de aktie geen goed woord over. „Op die manier verdoezelt men de werkelijkheid", vindt K.J.S.-lid Henk de Veld. .,Er moeten meer Van Dam-wooneenheden voor alleenstaanden en tweepersoons- huishoudens worden gebouwd. Ik vind die advertenties hier in Schiedam eer beetje huichelachtig. de gemeente kan beter haar eigen leegstaande pander, ter beschikking stellen. I In Woudhoek-Noord en het Schieno ko-gebied worden straks weer veel te kleine woningen gebouwd. er komen er totaal ongeveer honderd. Maar vol gens de enquete van het Bouwcentrum zouden er wel duizend nodig zijn. Be- lachelijk dus. En kamerverhuur vind ik een pure noodoplossing. die niet van deze tijd is" YVONNE HONTELE VLAARDINGEN Het vrouwencafe begint het nieuwe seizoen met de op- voering van het stuk ..Spaghetti, brood of ...kwark" Daarna staat er een drankje voor de aanwezigen en is er gelegenheid oni een praatje te ma ken en een beetje naar de muziek te luisteren. Vorige week maakten wij een fout in het telefoonnunimer waaronder de Sekretaris van de Belangenvere- niging voor Kleine Mensen bereik- baar was. Het goede nummer is 70.0539. De abonnee van het foutieve nummer bieden wij liier- bij onze verontschuldigingen aan. VOOR ZWEMLES V.A. 3 JAAR Avern school Arons. lest in Kolpabad en Holybad. Int. na 19 uur Sdue- damseweg 14 7, Vlaardingen, tel 010 348258. Heeft weer plaats voor nieuwe leerlinqen LEEFTIJD V.A 3 JAAR Vocr c'ubof A<?nmeld'ng per tflefoon of t»|den«:. or.^t lesu'en Vlaardingen Holy bad Heirprlaan Vaandag van 16.00 tot 1/30 uur. woen>dag van 12 00 tot 14 30 uur Schiedam jwvembad *u*d. Wets Franke!andsedi|lt ttoensdag van 16 15 ♦ot 17 30 uur, donderdag van 1 30 tot 18.30 uur I 'toor Abeltasmanlaao 39? na 19 00 uur, tet 010 349861 of 010 265108 Van 15 tub to? 12 augustus 01885 2214 SCHIEDAM Voor de twintigste maal wordt op zaterdag 9 September 1978 het drumband-festival „Fanfare Schiedam" geor ganisee? d. Op 10 ok- tober 1959 werd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Schiedam- se Oranje voor bet eerst een drum- band koncours georganiseerd. waar- aan toen 19 bands deelnamen. Dit jaar zijn er maar liefst 39 deelnemen- de muziekkorpsen zowel uit Schie dam als uit andere steden. Vanaf 12 uur is in de Plantage de meest uiteenlopende muziek te be- luisteren van Soul, Cha-cha-cha, Dixielandmuziek en Night Fever! tot mars-, trompet- en andere typische fanfare muziek. De grote topper in het festival is elk jaar het defiiee, Dit jaar wordt dat voor het eerst door het centrum van de stad naar het stadhuis op de Grote Markt gehouden. Het defiiee wordt vanaf het bordes van het stadhuis af- genomen door burgemeester Lems die alle deelnemende korpsen aan zich voorbij zal zien trekken. Als jpeeiak dttiaetie is voor d<s tan- vang van het defiiee dat 14.30 tot 15.00 uur duurt, op de Grote Markt een show-optreden van de Beatrix Pipe Band" uit Hilversum. Deze doe- delzak-band speelt in Schots uni form. Majorettes zijn in mime mate voor handen. Majorettes zijn in ruime mate voor- handen en natuurlijk zijn Harpe Da- vi s, O.B.K. de Rijnmondband, drumband Juliana, het Tamboer- Trompetterkorps Gusto en Ambro- sium van de partij. wipkeJcfntrum zuidplein 403 r'dam cerHr honptrul KxS van 19.00 tot 21.00 uur Beukelsdijk 145, Rcttsrdw Cursusgsld bi) insehnjving t» vat- doen. Vrijdag standwerkerskoncours. Geldig t/m zaterdag Zolang de voorraad strekt Forse pedaalemmer met metalen binnenemmer Bruin met beige deksel !nhoud4 Itr Onze prijs 584 Trapkruk. Stevig bruin gelakt metalen buisframe en voorzien van anti-sliptreden met zachte zitting Onze prijs Krups schilmachine. Schilt in ca. 5 min tot 1 kg aardappelen of in stukken gesneden wortelen. Ook als mixer te gebruiken Van 120,—voor BOODSCHAPPENTAS grote handige tas van jute met dekoratieve tekst bedrukt TOMADO Strljktafel Bermuda, met opengewerkt blad handig bij stoomstrijken Bekleed met fleurig overtrek 393 van 67.50 Onze prijs Gootsteenpijpje. Sluit hermetisch de gootsteenafvoer af Maar toch kunt u via dit pijpje afvalwater lozen. 407 3 lichts hanglamp. met trekpendel in zwart SCHIEDAM Standwerkers zijn mensen die er op uit zijn om je een bijzonder artikel te verkopen Dat doen ze aldus: ze demonstreren je hun verkoopwaar op zodanige wijze dat je er al gauw van overtuigd raakt zonder dat artikel niet verder te kro nen leven. Rad pratend brengen ze je dan in een roes, die je pas weer rer- laat als je thuiskomt en je aankopen uitpakt. Maar al te vaak heb je dan een ge.heel overbodig artikel aange schaft, dat na een of rweemaal ge bruiken in de kast verdwijnt. Wie heeft niet minstens een van de ze artikelen ongebruikt liggen: een glassnijder om flessen in glazen am te toveren, toestandjes om je planten tijdens je vakantie nat te houden,een peterseliemolen. een wonderscbaaf, een ding om boterkrolletjes mee te maken, of om dooier en eiwrt te scheiden, een ring die je gemocdv stemming aangeeft, een sleciht horfo ge, noem maar op. Je zou er een mu seum mee kunnen vullen O laat zich het geld niet zo makkelqk uit de zak kloppen ment u" Dan kunt u uw vastberadenheid gaan toetsen tijdens het standwerkerskoncours dat op vrijdag 8 September a.s. tijdens de weekmarkt in de Lange Kerkstraat wordt gehouden. Verkopers van onder andere speel- goed groenteschaven, plantenmest. groentenmolens, stofzuigermond- stukken, verbanddozen, electrische scharen en messen strjjden daar om de titel van „beste standwerker van het jaar". De winnaars van 1976 en 1977 zijn er ook bij De jury bestaat uit de heer F. tapper de landelijk secretaris van de Centnfe Vereniging voor Ambulante Handel, de heer P.J. Drenth, chef van het kabinet van de burgemeester, de beer J. van der Most, lid van de konsu mentenbond, de heer C. Lansbergen. ex-gemeenteraadslid, mevrouw M. Woerdenbagch, journaliste en meiuf- frouw L. Quadt. personedslid van de V.R.O.M.-dienst. Het koncours begint om 9.45 uur en duurt tot 15.45 uur wanneer de heer Drenth op het plein voor de Hema de prijzen zal uitreiken YVONNE Jf

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1