Revue-achtlge Taptoe Rotterdam-Ahoy' Met Andere Woorden laurens kramer Wijkcafe in buurtcentmm De Haven Nieuwe Vlaardingse Courant Burgerlijke stand Wenskaarten voor bescherming dieren Twee toneelspelen en Mounties in Vlaardingen Bevolking groeit EHBO-kursus Kommissie- vergaderingen Koncert Annchen van den Bos Koor Toepasselijk SSI WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1978 38-517 poelwqplhandet octwwvendijkpl 36 vlawrdingCTi in hat centrum kan visorcUncien 010/3^)103 VLAARDINGEN - „In deze stad is niets te doen"zegt Gonnie Toebes „als je ergens heen wilt, naar een film of zo. moet je wel naar Rotterdam. En aangezien niet iedereen een auto heeft, zijn veel niensen aangewezen op het openbaar vervoer. Dat is tegen- woordig niet meer goedkoop, en de entreeprijzen voor theaters liggen vaak boven de vijftien gulden. Dat betekent dat je voor twee man veertig gulden of meer kwijt bent, dat je alweer vroeg terug moet om de laatste trein of bus te halen en zeker voor mensen met kleine kinderen zijn die dingen toch een enorme hindernis'". 3 OIO/355335 Het centrum gaat de televisie ontvluchten VLAARDINGEN Deze week vindt weer een tweetal kommissievergade- ringen plaats. De eerste daarvan wordt vandaag, woensdag 20 September, ge- houden door de raadskommissie voor personeelszaken. Men spreekt onder meer over een af- schrift van de deelnemers aan de scho- lingskursus voor medezeggenschaps- konjmissies op Olaertsduyn en de voortgang uitvoering nota personeels- beleid. Deze vergadering begint om 19.30 uur. De tweede vergadering, die van de kommissie voor sociaal-kulturele ak- tiviteiten, vindt plaats op donderdag 21 September om 19.30 uur. Men praat onder andere over een raads- voorstel inzake het treffen van voor- zieningen aan het ontmoetingscen- trum Vlaardingen-West en dejaarver- slagen van de Stichting Welzijn Vlaar- dingen en het Instituut Burgerrraads- lieden Vlaardingen. VLAARDINGEN Volgens de voor- lopige cijfers van de Vlaardingse be- volkingsstatistiek vermeerderde de Vlaardingse bevolking in augustus met 69 personen tot 79251. Er vestigden zich 62 gezinnen en in totaal 296 personen; er vertrok'ken 53 gezinnen en in totaal 285 perso nen. Het aantal geboorten bedroeg 93, het aantal overledenen 35 en het aantal huwelijken 42. Er werden 14 echt- scheidingsvonnissen ingeschreven. VLAARDINGEN Het jaarlijkse koncert van het „Annchen van den Bos Koor" vindt plaats op zaterdag 7 oktober in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Medewerking hieraan wordt verleend door het dansensemble Radostan, dat volksdansen brengt. Het koor zelf wordt begeleid door een eigen en semble Na het koncert is er bal in de Harmonie onder muzikale bege- leiding van the Vee Bees. Kaarten voor het koncert zijn verkrijgbaar voor f. 5.50 bij het V.V.V. kantoor en bij de leden van het koor. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Schie dams Nieuwsblad en het Maassluis Nieuwsblad zijn opgenomen. Ver- schijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Vlaardingen. Kantoor; Hoogstraat 122, Postbus 306, Vlaardingen, tel. 010- 346711. Medewerker: Man Timmermans. Klachten over de bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010- 132489 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. GEBOREN 11 September: Linda Joanna, d.v. O.Y.G. Peltzer en A. van dcr Biczen, Maassluis: Jordy, z.v. J.B. Helemigh en A.M. Stigtcr, Mendelssohnplein 24d, Marie Juliette, d.v. O.L. Rusland en R.D. Bakboord, Tromp- straat 22. 12 September: Hclga, d.v. J. van den Vegt en A.M. van Sprang, Kecsomstraat 10, Jo anne Lleonara. d.v. A. Planken en N.A. Kooij, Johan dc Wittstraat 46a, Ratricia Angcliquc, d.v. J.T.J, de Ruijtcr en C.G.H. van Lverdingen, Kamcrlingh Onnesstraat 103. 13 September: Karola Rianne Karianne, d. v. A. van bck en C.W. Koolwijk, Ruycha- verstraat 9, Carlieke Mireille, d.v. M. Koud- ijs en P. van Dorp, Hcinenoord, Petronclla Johanna Antonia, d.v. C.F. Zijlmansen A. M.E. dc Gouw, Spcchtlaan 590. 14 September: Pascal, z.v. D. Franssen en F.D. Keurhorst, Lepclaarsingcl 192. GEHUWD 14 September: Cornclis Duifhuizen, 28 jr. en Christianc Dammann, 27 jr. Edward Bernard Bosschictcr, 28 jar. en Johanna Maria Helena van Benthem, 27 jr. Johan nes Hendrikus Robbcn. 19 jr. en Cornelia Oosterbaan, 18 jr. Reijer Dirk Nicolaas Bot, 23 jr. en Arijaantjc Maartje van Zclm, 21 jr. Freddy Koogjc, 28 jr. en Wilhclmina Catharina Poldervaart, 23 jr. Jacob Mari- nus van den Heuvel, 28 jr. en Adriana Pie- ternella van Ingcn, 26 jr. 13 September: Jan Hoogcndorp. 20 jr. en Marina Yvonne van dcr Hoff, 20 jr. Dirk Willein Udo, 25 jr. en Irma Anita Berends 23 jr. ONDERTROUWD Plcun Marinus Maat, 51 jr., van Hogendorp laan 292, en Engcliena van Trigt, 51 jr., v. Hogendorplaan 292;Pieter Hendrik Alders 22 jr. Holysingel 258 en Conchita Bennc, 19 jr. Grottostraat 17; Adriaan de Winter 21 jr., Lorentzstraat 8 en Woutrina van dcr Linden, 18 jr., Anna van Burenstraat 54; Johan Kortcweg Maris, 21 jr., 2e Paulus Buijsstraat 29 en Mina Adriana Hendrina Grada Smits, 22 jr., 2e P. Bauijsstraat 29: Mirsad Hadjic, 23 jr., Afrol 1 en Sijam Jocdoleksono, 21 jr. Afrol 1; Willy Ver- maat, 20 jr., van Maanenstraat 22c en Hcn- drika Maria Groenewcgen, 18 jr., Diepen- brockstraat 32: Fredcrik Willem Riedijk, 22 jr., Caspar Fagelstraat 9 en Johanna Helena van Dricl, 20 jr., Maassluis; Alexan der Willem van Gelder, 23 jr., Zvvaluwcn- laan 246en Wilhclmina Visscr, 23 jr. Engel- brechtlaan 15: Willem Kleijwcgt, 22 jr., Rozenburg en .lacoba Maria van der Bend, 20 jr., Koninginnelaan 285; Armin Rcm- berto Meyer, 21 jr., Prof. Rutgersstraat 257 en Edmee dc La Merced Privania, 20 jr., R'dam. OVERLEDEN 9 September: Arie van der Veer, 65 jr. e.v. E.C. van der Kuijl, Joh. Poststraat 3. 11 September: Woutcr van Wolferen, 72 jr e.v. M. deJong,BloisvanTreslongstraat56. Willem de Koning, 77 jr., e.v. H.H. van Delft, Billitonlaan 43a, Johannes Jacobus Bossers, 48 jr., 2e van Acrssenstraat 24. 12 September: Aric Tol, 67 jr. e.v. N. Kit kcllv, Marisstraat 13, Ettje Bolt, 77 jr., ev. B. Thobokholt, F. van Borsclenstraat 81. 13 September: Johannes de Graaf, 62 jr. e.v. K. Poot Stadhoutjerslaan 36, Albcrtus Bcukclman, 64 jr., e.v. A.K.Bot, Verhey- straat 6. De jaarlijkse Taptoe Rotterdam Ahoy' wordt gehouden op zaterdag 7 oktober. Er wordt een matinee- (14.00) en een avondvoorstelling gegeven. Het is de organisatoren gelukt een uitermate sterk deelne- mersveld te formeren. De vijf sterkste amateurkorpsen uit Nederland komen naar sportpaleis Ahoy' en daaronder is de Europese Kampioeri 1977, de Beatrix band uit Hilversum. intermezzo is er eveneens een uitvoering van de Antilliaanse dans- groep Cocolichi met begeleiding van het Antillian Steel Orchestra gepland. Taptoe Rotterdam Ahoy' is - samen met de Taptoe Breda - dfe grootste en meest uitgebreide taptoe in Neder land. VLAARDINGEN - De Vlaarding se afdeling van de E.H.B.O. start op donderdag 5 oktober weer een kursus Eerste Hulp Bij Ongeluk- ken. De inschrijving voor deze cursus vindt morgen. donderdag 21 Sep tember plaats in de oefenzaal van het voormalige Weeshuis, Wees- huisplein 18 in Vlaardingen. Be- langstellenden kunnen zich daar tussen 19.30 en 21 uur opgeven. *Mounties-revue „Hoe mailer hoe mooier". De afdeling Humane Education van de Wereldfederatie voor de Bescher ming van Dieren heeft tot doel de behandeling van het dier in deze ont- wikkelingshulp te betrekken, geluk- kig met opmerkelijk resultaat. Zij tracht dit te realiseren door de uitgave van een Kindness Magazine, dat in de gangbare talen Engels en Frans verschijnt, alsmede door het uitschrijven van opstel- en teken- wedstrijden. Vooral deze tekeningen geven dikwijls een indringend beeld van de opvattingen over het dier en zijn reeds een aantal malen geexpo- seerd. Ook het organiseren van Kindness Clubs (Kinderklubs) behoort tot het programma. De inkomsten van dit Nederlandse initiatief bestaan uitsluitend uit de verkoop van wenskaarten. Dit jaar in pakjes van 8 stuks voor f 4,- (franko). Elk pakje bevat 8 stevige, enkele kaarten voor verzending zonder enve- loppe, beschreven of onbeschreven te frankeren met slechts f 0,40. Drie kaarten met afbeeldingen van „Drie werelden" in lichtgroen van M.C. Esscher, drie kaarten „Vrede, ook voor het dier" in oker en 2 kaarten in zwart-wit „Dierenliefde in Afrika". Na overmaking op gironummer 240 11 06 t.n.v. Wereldfederatie voor de Beschermingvan Dieren, Afd. Afrika te Rijswijk, met vermelding van het gewenste aantal pakjes, worden deze franko toegestuurd. Reeds is, dank zij deze sektie van de Wereldfederatie, een onderwijzer in Ghana voor 2 jaar vrijgesteld van zijn normale werkzaamheden en is in het land op reis om de jeugd de grond- principes van dierenbehandeling te leren. Wie meer wil weten, kan kontakt op- nemen met de heer I.M. de Klerk, Wilgendreef 279, Voorburg, tel. 070- 87.33.77. 21. verlangen - brandstof - deel van Joegoslavie; 22. deel van schoen - ceremonie - deelneemster aan reiinie; 23. vlechtwerk - toespraak - binnen- kort; 24. signaal - plaag - aan een spies rij- gen. Met dat soort problemen zitten veel mensen in Vlaardingen. De Stadsge hoorzaal levert voor velen nog de nodige drempelvrees, (volkomen on- terecht overigens), zodat veel mensen in de oude haringstad in hun vrije avonden vaak tegen het. plafond vlie- gen van verveling. Een cafe heeft ook al niet zo'n beste reputatie, (ook terecht) en de eenzaamheid wordt door het blauwe televisielicht vaak tot ongekende hoogten opgevoerd. In het centrun van Vlaardingen is daaraan een einde gekomen. Zater- dagavond begint in wijkcentrum ,,De Haven" de eerste „doedelzakavond". De Doedelzak is een volwassen- societeit, die voortaan iedere maand op zaterdag wordt gehouden. „Als er genoeg belangstelling is willen we eens in de veertien dagen gaan draaien" zegt Cocky van Dijke, medewerkster van „De Haven". Het initiatief voor deze cafe-avonden komt van de Centrumbewoners en uit deze groep worden ook de meeste bezoekers verwacht. „Mensen uit de andere wijken zijn natuurlijk ook welkom" voegt Sjaan Stad eraan toe. Ook voor de komende cafe-avonden staan de diverse program ma's al vast: op 21 oktober wordt er een (beschei- Voorts zullen optereden Ahoy, Euroband, Rijnmondband, Excelsior en de fameuze Marinierskapel, die in Rotterdam natuurlijk niet mag ontbreken. Zonder het begrip Taptoe los te laten, heeft de organisatie deze keer een revue-achtig spektakel in elkaar gezet. Zo treden vier eksklusieve majorettenpelotons tegelijk op. Het zijn Fentissy (Den Haag), Forty Four Degrees (Leiden), Nationaal Majoret- ten Peloton (Roosendaal) en The Seven Source (Dordrecht). Ook de Europese Kampioen in het Formatie- dansen, het Vida Formation Team, zal tijdens deze Rotterdamse Taptoe een optreden verzorgen. Als Een van de wenskaarten, die dit jaar in omloop zijn. Oplossingen uitsluitend per brief- kaart en voorzien van een duidelijk leesbaar handschrift. De laatste in- zendtermijn is dinsdagmorgen 26 September 10 uur. In het diagram moeten links en rechts woorden van 4 letters worden inge- vuld en middenin woorden van 8 let ters. Elk woord van 8 letters is sa- mengesteld uit de beide woorden links en rechts van 4 letters. Voorbeeld: zou de omschrijving luiden „verdiet - sappig - vlooteenheid", dan moest worden ingevuld „leed - mals - smal- deel". Bij juiste oplossing van de ge- hele opgave leest men in de cirkeltjes, van boven naarbeneden.zesaardrijks- kundige namen. Alleen deze zes na- men moeten als oplossing worden in- gezonden. den) disco gehouden. Bescheiden want er moet juist gelegenheid zijn om te praten. Op 18 november speelt de toneelgroep De Fakkel twee vrolijke eenakters. Voor andere evenementen zijn de organisatrices natuurlijk meteen „in", voorstellen kunnen worden ingediend. Buurtcen- trum De Haven, Weeshuisplein 18 (links), telefoon 344539. De toegang is voor personen van 21 jaar en ouder. Alle drankjes kosten f. 1,25 en voorlopig zal er geen entree worden geheven. Voor de eerste avond zijn er een tweetal musici uit- genodigd. De Australier Tim Martin speelt, heel toepasselijk. op de doe delzak en de Ier Patrick Callighan zingt en begeleid zichzelf op de gitaar. VLAARDINGEN De Toneelwerk- groep Proloog geeft donderdag 28 September een uitvoering van „Vrouwen, als het aan ons ligt, waar in Hilde vertelt over haar ervaringen als typiste. De toegangsprijs voor deze voorstelling is f. 5.-. Kaarten zijn vanaf 22 September verkrijgbaar aan de kassa van 10-13 uur en van 19-21 uur. Vervolgens wordt op vrijdag 29 Sep tember het toneelspel „Verdomde Lowietje" gebracht. Medewerkenden hieraan zijn Anne-Wil Blankers, Je- roen Krabbe, Carola Gijsberts van Wijk, Bram van der Vlugt, Lies de Wind en anderen. De schrijver, Peter Nichols, heeft ge- probeerd het stuk zowel als blijspel als drama te brengen. Het verhaal handelt over een echtpaar van mid den dertig met een geestelijke gehan- dicapte dochter. De toegangsprijzen voor dit toneelstuk zijn f. 17,50, f. 15,- en f. 12,50 vanaf 23 September zijn kaarten verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. De voorstel ling begint om 20.15 uur. 1. eenmaal - kleur gemiddelde; 2. hap - mogelijkheid - bouwprodukt; 3. oude vrouw - deel van patroon - vruchtje; 4. ader - geestdrift - wandelen om ge- zien te worden; 5. honingbergplaats - panne - huwe- lijkspartners; 6. gewicht - bepaald aantal - droesem: 7. gebogen '- wortel - letten op; 8. vulkaan - /ode - cultuurtuin; 9. afloop - Europeaan - uitdeling van giften aan armen; 10. vlug - modewoede - regen; 11. Madrileense voetbalclub - kleur - van allerhande soort; 12. zuiver - slag - soort podium; 1 3. wilgetak - am-btsgewaad - gebruik; 14. knevel - meubelstuk - Europeaan; 15. laatst - metalen band - liefkozing; I 6. tocht- gezichtje - vakantieganger; 1 7. voettocht - ongesloten - dopje op bil jartstok 18. rivier in Limburg - soort paard - te gronde richten; 19. flink -autoped-sigaretgaan roken 20. tweetal - muur - deel van Z-Hol- land; Door het kontaxt met de anderen kunnen er uiteraard ook initiatieven worden ontwikkeld of problemen, individueel of met betrekking tot de wijk, worden aangekaart. Daar- mee zou buurtcentrum De Haven weer iets kunnen doen. Hoe het ook De initiatiefgroep van het „wijkcafev.l.n.r. Sjaan Stad, Gonnie Toebes en Cocky van Dijke. zij: een praat je en een pilsje staan optredens. Om acht uur gaat a.s. za- voor ieder klaar, bovendien kunnen terdag het eerste „wijk-cafe" open de gasten er getuige zijn van allerlei en iedereen is van harte welkom. Tenslotte komen ook de Mounties nog naar Vlaardingen. Dit zal gebeu- ren op woensdag 4 en donderdag 5 oktober om 20.15 uur. Medewerken den aan de revue „Hoe mailer hoe mooier" zijn naast uiteraard de Mounties Joke Bruys, Donald Jones, Jaap Stobbe, Diana Floodgate en The The Robert Kaesen Dancers. Het or- kest staat onder leiding van Coen van Orsouw jr. Kaarten zijn vanaf 28 September da- gelijks verkrijgbaar aan de kassa en kosten f. 15,- f, 20,- en f. 22,50. De uitslag van vorige week zijn 6 plaatsnamen: Den Helder, Pannerden, Gaanderen, Breukelen, Harlingen, Dordrecht, Bovenkerk en Krommenie. De drie winnaars zijn: J.M. Peeters, Chopin 202, Schiedam; E.H. den Broeder, Mr. L.A. Kesper- weg 37e, Vlaardingen en W. Voogd, de Ruyterstraat 39, Maasdijk. De boekenbonnen van tien gulden wor den zo spoedig mogelijk aan de win naars thuisgestuurd. Ook voor deze week kunnen weer oplossingen worden ingezonden aan ons adres rijnmond West Combinatie, Postbus 306, 3130 AH. Vlaardingen.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3