winkelcentrum m w CD m SOCIAAL GEOGRAAF GRIFFIOEN: Spaland moet trefpunt worden he simmt Mil liiBiillBiii i 111® •1111 WOENSDAG 18 OKTOBER 1978 42-521 T IMoerkerken Van Ravensteijn - SI 3-Suises. Tel. 712107. Eig. mevr. Moerkerken - van Raven steijn. T Vloeroppervl.: ca. 65 m2. Assortim.: gezondheidsondergoed •_~y voor rheuma-patienten, alle 3-suises -■ produkten; hobby artikelen, zoals borduurwerk met bijpass. zijde en wol, Smyrna albums voor patronen |T etc. 2: Scheffers - Skoekisjop - hakken- H bar - schoenenservice. Tel. 712381. Vloeroppervl.: 54 m2. Heeft echte lederen riemen, maakt ZZ naamplaatjes, sleutels. Is tevens hak- "2 kenbar. Sjoekisjop is een ouderwetse "22 schoenmaker op een snelle manier. 3: Central-Clean - Chem. reinigings- bedrijf. Tel. 712703. Is een chem. reinigingsbedrijf ook in nappa en suede, bontreiniging. Ook als service kledingreparatie. De kwaliteit van alles is hierbij erg belangrijk. 4: Iris - bioemsierkunst L Boekhout, Tel. 714011. ZZ Bloemen en planten. Deze winkel is geheel in de kado- - sfeer met leuke droogbloemen, va- zen, bloempotten. Heeft van de Schiedamse bloemisten het alleen- recht van verkoop van Vaga-pro- dukten, dat is Italiaans aardewerk. Verkoopt buiten dit aardewerk ook Chinees porselein. Iris bioemsier kunst heeft ook nog een zaak op de Rotterdamsedijk, ook in Schiedam. In de winkel in Spaland werken 5 personeelsleden. 5 Boerdam 712895. behang, verf. Tel. Bedrijfsleider: W. Granneman. Het filiaal in Spaland is het 4e van de Z Fa. Boerdam. De specialiteit is wand- bekleding, zoals behangweefsels, wandstoffen, behang. Ook is er een groot assortiment Flexa verf, dat in alle kleuren gemengd kan worden. De oppervlakte is 54 m2. 6: SINGER 712098. naaimachines. Tel. rS> k t >,«5;gfys&lK If: WINKELCENTRUM SPALAND sctaaJ i SCO 9: Neeleman 708208. damesmode. Tel. BedrijfsleiderW. van Gelderen. Oppendakte: 90 m2. 3 personeelsleden. Verkoopt Singer naaimachines, elec- Z tronische bediening, coupons stof- fen, garen, ritsluitingen etc. Alles op het gebied van zelf kleding maken. Bij de opening van Spaland Z zullen er div. aktiviteiten zijn. 7:Chandon - Slijterij - wijnhandel. Tel. 705462. Eig. H. v.d. Voorden. Een bijzonder groot assortiment, vooral buitenl., zoals uit Rusland, Joegoslavie, Frankrijk. Verkoopt ook suikervrije wijnen voor diabetici, alcoholvrije wijnen. Heeft een groot assortiment in whisky en buitenl. likeuren. Vloeroppervl.: 104 m2. 8: Zimmerman - algemeen textiel. Tel. 700415. Cheffin: mej. T. v.d. Berg. Algemeen textiel huishoudtextiel, babymode, foundations, kindercon- fectie, damesconfectie, wol etc. Personeel: 3. Eig. J. Neeleman en mevr. V.P. Neeleman- v.Diepen. Vloeropp.: 206 m2. Personeel: 4 w.v. 2 part-time. 3e filiaal. Assortiment: jonge draagbare mode voor moeder en dochter. In deze zaak is de klant nog koning. Servi ce is nog een belangrijk iets voor de eigenaar. Winkelende mensen kun- nen vrijblijvend kijken, passen, zol- der je verplicht te voelen. Alle bin- nenkomende mensen, kopen of niet krijgen bij het weggaan een heerlijke bonbon. 10: Jansen-herenmode. Tel. 712129. Bedrijfsleider: J. Bosman. Er zijn twee afdelingen in deze zaak: een young-man-shop, d.w.z. vrije- tijdskleding, waaronder veel rib-cord en de tweede afdeling is de wat klas- siekere afdeling voor oudere heren, ook voor grotere maten. Voor beide afdelingen zijn er compose-pakken. Aantal personeel: 3. Vloeroppervl.150 m2. 11Alfa-schoenen. Tel. 712119. Bedrijfsleider: J. Vehling. Directeur: De heren Van Woenzel. Vloeroppervl.: ca. 110 m2. Personeel: 4. Grote hoeveelheid laarzen en schoe- nen voor jong en oud. 12: Sinke - damesmode. Tel. 711509. Cheffin: mevr. M.S. v.d. Burg. Personeel: 6. Vloeroppervl.: 280 m2. Modehuis Sinke probeert de grootst mogelijke groep te benaderen met hun kleding, dus zowel voor jong en ouder. Ook vlotte kleding is volop aanwezig. De accessoires ontbreken echter niet. 13: Coops 711286. DA drogisterij. Tel. Eig.: J. Coops. Vloeroppervl.: 150 m2, incl. maga- zijn. Personeel: 5. Groot uitgebreid assortim. lederwa- ren, vv.o. tassen, koffers etc. Reformartikelen, make-up artike len, drogisterij artikelen. 14: Hofland - groentehandel. Directeur: Hofland. Groot assortiment groente en fruit, gesneden groente, dieetartikelen, vleeswaren, buitenl. kaas, zelfgebran- de noten, specerijen. Is gespec. op reformartikelen, geeft daar ook ad- vies over aan de clienten. 15: Jamin - chocolaierie. Tel. 705001. Bedrijjsleidster: mevr. H.J. Dries. Assortim. cliocolade. koekjes, zout- jes, ijs, drop, koffie, gebak. Personeel: 2 vast, 2 part-time. 16: Marskramer - huish. artikelen. Tel. 713363. BedrijfsleiderE. Kranenburg. Dit is het 14e filiaal. Er komen nog meer filiaten in R dam e.o. Assortiment: huish. art. en speel- goed. De zaak in Spaland heeft ook huish. art., luxe art. (kado), camping, beperkt assort, speelgoed. De oppervlakte van de zaak is 303 m2. Aantal personeel: 6 incl. part-timers. 17: Vege - Supermarkt.. Tel. 700040. Directeur: Oosterom. Bedrijfsleider: Houtman Vloeropp.: 950 m2 verkoopruimte. Personeelsbestand: 30 incl. part- timers. Kassa's: 5 Assortiment: goed pakket kruide- nierswaren; 250 lage prijzen (vaste), vers-afdeling, ambachtelijke slagerij. warme bakker, kass en notenbar, groente en fruitafd., tabacs shop, bloemen en plantenshop en beperkt assortiment non-food. 18: Elderhorst - woningtextiel 19: De Jager - vishandel. 20: Dirkzwager - bistro. 21De Bot - tabak/lektuur. 22: Van Leeuwen -dierenspeciaalzaak 23: Engelen Freres - coffeeshop. 24: Albert Heijn - levensmiddelen. Tel. 710047. Bedrijfsleider: J. T. Kraan. 10.000 artikelen levensmiddelen, o.a. zuivel, vlees, diepvries, brood. Ook een vitrine met voorverpakt ver se vis met dagaanduiding. Bloemen, planten. De supermarkt met het meeste compl. assortiment in de omtrek. Verkoopvloeropp.1067 m2. 72 werknemers w.v. 56 full-time. 25: Snuffel - Helson- Jeans. Tel. 712143. Directeur: de Winter. Vrijetijdskleding voor dames, heren en kinderen. Heeft 2 vaste krachten en 1 part-time in dienst. 26: Dijkshoorn - Brillen B.V. Tel. 701730. Bedrijfsleider: W.H. van Keulen. Verkoopopp.: 94 m2. Assortment: brillen, contactlenzen, hoortoestellen. Bedrijfsleider is gedipl. audicien en contactspec. Ver. A.N.V.C. Er kunnen bij Dijkshoorn ook oog- metingen op afspraak worden ver- richt. Sinds 2 maanden kunnen hier kunststofglazen worden ontspiegeld en gekleurd. 27: Huize Brabant 704275. foto. Tel. Chef: A.A. Krijger. Vloeropp.: 100 m2. Alles op het gebied van fotografische- en film produkten. Personeel: 2. 28: Wilma Doof - juwelier. Tel. 701314. Vloeropp.: 100 m2. Naast een grote verscheidenheid juwelen heeft zij ook een grote kol- lektie horloges, waaronder de quartz- horloges. .Wilma Doof" is pas kort in het win kelcentrum. 29: Prins'speelgoed. Tel. 707513. Eig.: P.C. Prins. Personeel: 3. Vloeropp.ca. 220 m2. Prins speelgoed in een speciaalzaak in spel en hobby. Alle beurzen worden afgegaan om het nieuwste van alles in huis te hebben. Dhr. Prins heeft dat in 25 jr. zo opgebouwd. Er zijn nu 2 zaken van Prins in Schiedam en 1 in Delft. De trend van de jeugd is, niet alle en speelgoed te kopen voor plezier maar ook om iets van te leren. 30: Van der Torren - schoenen. Tel. 705005. Directeur: V.d. Torren. Bedrijfsleider: Dhr. P. Huybrechts. L-vormige winkel met groot assorti ment schoenen, lederwaren. fourni- turen. Gesp. in Pedro kinderschoenen 31:Wilso - herenconfectie Tel. 712139. ..Mjy Directeur: M.A. Willemsen. m-* Verkoopopp.152 m2. Personeel: 3 Heeft conjectie voor heren, vrijetijds kleding en is gespec. in grote maten. Dit is de 2e zaak in Schiedam van Dhr. Willemsen, er is ook nog een confectiezaak op de hoogstraat in Schiedam. 32: Maison van Wijk - Baketbakkerij. Tel. 705933. Bedrijfsleidster: Mevr. v. Wijk. Personeel: 7 Groot assortiment. Gespec. op ban ket. Met december eigen fabrikaat cliocolade. Brood v.d. warme bakker. Met de opening van Spaland een kraam buiten de deur met warme appelfiappen. sauzijzenbroodjes en speculaas. 33: v. Heijst - slagerij. Tel. 712249, Eig. D. v. Heijst. Specialiteit: eigen fabrikaat vleeswa ren en le kwaliteit vlees voor rede- lijke prijs. Assortim. verder: verse kipprodukten, dieren voeding, slaatjes etc. Personeel: 9. Oppervl132 m2. 34: MERCURIUS - Boekhandel - Dijkstra. Tel. 712313. Bedrijfsleider: H. de Veldhuis. Verkoopruimte: 140 m2. Personeel: 3 Kantoor-Boekhandel met de nadruk op boekhandel. Groot assortim. tijdschriften. stripes etc. Als service wat niet voorradig is, kan op redelij- ke termijn besteld worden. 35: Waaijer - Kaashandel Bedrijfsleider: R.H.C. de Bode. Vloeropp.90 m2. Personeel:2 Grote sortering Hollandse/ buiten- landse kaas en wijnen. Daarbij worden delicatessen verkocht, kip, vleeswaren, eieren, toast en glaswerk. 36: Rovato - RTV, grammofoonpla- ten, huish. artikelen. 37: Van der Hulst - Doe-het-zelf-zaak 38: Korsten - kapsalon. 39: Snel Reizen - reisbureau. 40: ABN-bank. .M 99 SCHIEDAM ,J4et nieuwe winkelcentrum ,,Spaland is voor Schiedam- Noord de top van de verzorgingshierarchie". Deze uitspraak. die wel wat nadere toelichting behoeft, tekenden we op uit de mond van de heer L. Grif- fioen, sociaal-geograaf in dienst van de afdeling Stadsontwikkeling van de gemeente Schiedam „Schiedani-Noord, daarmee bedoel ik Kethel, Woudhoek, Spaland en Groenoord, waarbij men natuurlijk wel moet bedenken dat voor Spaland nog geen bestemmingsplan bestaat. In elk van die wijken is allereerst een buurtwinkelcentrum nodig, waar men de dagelijkse boodschappen kan doen. In Woudhoek-Noord is reke- ning gehouden met zo'n centrum en als door de gemeenteraad beslist wordt om in Spaland woningen te bouwen, dan zou er ook een buurt winkelcentrum komen. In Groenoord waren er a! twee kleine centra, ,,De Kethel" en wat winkels aan de Laan van Bol'es en dan lieb je in Kethel de winkels in het oude dorp en die aan de Schiedamse Weg. Normaa! komt er dan daarboven een wijkwinkelcen- trum, waar de mensen die er vlakbij wonen ook hun dagelijkse behoeften kunnen kopen, maar waar je ook wat duurzamere goederen, meubels en kleding bijvoorbeeld, kunt kopen. Sovi€tle tunc tie Schiedam-NoOrd heeft het natuurlijk lang zonder zo'n winkelcentrum moetcn doen, maar dat kon ook niet anders. Op het moment zijn er in het hole gebied iets meer dan 20.000 in- woners en dan is het haalbaar, maar als je gelijk met de woningen ook een winkelcentrum zou bouwen, dan wo nen er nog niet genoeg mensen in zo'n wijk om dat rendabel te maken. In de toekomst zal het winkelcen trum nog vergroot worden, dat hangt af van het aantal inwoners. Er wordt gedacht aan een warenhuis, maar dat is nog toekomstmuziek. Zo'n centrum is natuurlijk wel wat anders dan een historisch gegroeide stadskern, het is veel meer gepland. Een binnenstad moet je beleven, je moet de sfeer proeven. Maar ook het winkelcentrum Spaland heeft een duidelijke sociale funktie. Ik hoop dan ook dat in dit centrum, dat overigens in de wijk Kethel ligt, niet alleen winkels, maar ook sociaal- kulturele voorzieningen komen en dat het een trefpunt in de wijk wordt. Vooral als na die winkels ook de horeca-funktie nog wat wordt uit- gebouwd, is dat goed mogelijk. Er zijn al een Chinees restaurant en een snackbar!/cafe, er komt een bistro en waarschijnlijk een koffieshop en in het toekomstige wijkontmoetings- centrum waarschijnlijk ook een mo- gelijkheid om koffie te drinken. In het wijkcentrum zijn een postkan- toor en afdelingen van de bibliotheek en de muziekschoo! opgenomen. Al met al krijgje op den duureen be- hoorlijk breed voorzieningenapparaat met wat banken en een apotheek. Als er in de toekomst nog een grotere winkel of warenhuis bij komt dan heb je toch een centrum van een behoor- lijk niveau. Ciezelliyheid Er is duidelijk gezocht naar een vormgeving met een stuk gezellig heid, de wat kleinere maten, hoekjes, gaatjes, net van die kleine dingen die het leuk moeten maken. Ik kom er alleen op zaterdag en dan valt het me op dat er bijvoorbeeld voldoende zit- gelegenheid is, waar op die dag in elk geval druk gebruik van gemaakt wordt", aldus de heer Griffioen Vanaf 19 oktober officieel open maar al zo'n drie maanden in ge bruik, blijkt het winkelcentrum „Spaland" duidelijk in een behoefte te voorzien. VVinkeleirs verklaren des- gevraagd dat de klandizie al aardig begint te komen. lizie al aardig j MMNMAMMiMi

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 19