Als de TV niets biedt Informatieve avond van Amnesty International Oude boeken gooi je niet zomaar weg. De keukenIn 11 iflf j Schiedams Nieuwsblad laurens kramer Met Andere k Het seizoen is begonnen Leer uw stad kennen Bestuurder rijdt doorna dodelijk ongeval 0 J1 J* V V I l CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING 4 I-*;* "Si 0 0 1l J* 0 J" 0 „De Klepper Predlkbeurten Eigenraamb.v. Schiedams politienieuws met Yvonne Hontele Film Poppentheater Theater Qui bus WOENSDAG 18 OKTOBER 1978 42-524 SCHIEDAM Het clubhuis Jeugdhaven Nieuwland aan de Albar- dastraat 65-69 start dit seizoen weer met diverse aktiviteiten. Zo is er onder andere op dinsdagavond de soos voor 16-, 17- en 18-jarigen. Het aantal gei'nteresseerden is tot nu toe niet erg groot, voor een gezellige soos waarvoor een aantal medewerkers iedere week hun tijd geven. Of de soos al of niet doorgaat, hangt af van de belangstelling. Wie van plan is om de soos te gaan bezoeken, wordt verzocht om dat voor 1 november bij de Jeugdhaven op te geven. Als dan blijkt dat er voldoende belangstelling is, gaat de soos door. Zo niet, dan wordt de dinsdagavond gebruikt voor andere aktiviteiten. De inschrijving kost inklusief het eerste bezoek f.3,-, alleen maar even binnenlopen als avondvulling kost f.1,50. Mercuriusstraat 41. tel. 34.21.63, VLAARDINGEN De Slegte is een goeie voor uw oude boeken. poalwqpOvtndel vectiewendijkpl 36 vlaardingen in hat centrum H3T7 vteardmgen 010/3*19103 a u w ^1 J 1 i n rt la si a u ir 1) Nieuws van de Jeugdhaven Nieuwland W<>: maim het blad van de Jeugdhaven, Nieuw- Ianders die daaraan een bijdrage wil- len leveren, worden verzocht om in de pen te klimmen en hun kopij op te sturen naar de redaktie van „De Klepper", Albardastraat 65-69. De tienersoos „Octopus" is er voor 13- tot en met 15-jarigen, elke woensdagavond van 19.30-21.00 uur. Wat er zoal te doen is? Praten, biljarten, dansen, tafeltennissen of zo maar wat rondhangen, allemaal voor een kontributie van f .5per maand. Wei graag twee pasfoto's meebrengen, die wordt dan door Eric, Frank, Jolanda, Ellen, Ton, Hugo of Martin opgeplakt. GRIFFIJN MAASSLUIS - De Maassluise werk- groep van Amnesty International or- ganiseert op maandag 6 november een informatieve avond. Dat gebeurt in gebouw „De Ark" aan de Rem- brandtlaan. Mnzikale medewerking Het bestuur van Jeugdhaven Nieuw land kan ook nog wel wat uitbreiding gebruiken. Mochten er liefhebbers zijn die zich geroepen voelen om het bestuur te komen versterken, dan kunnen zij zich by de Jeugdhaven aanmelden, of bellen naar telefoon- nummer 704671. Het bestuur zou het bijzonder op prijs stellen als er uit de wijk Nieuwland een of meer personen bereid blijken te zijn een 1 bestuursfunktie te gaan vervullen. Maandelijks komt „De Klepper" uit, U wilt de bibliotheek van uw grootvader opruimen, of wat ruimte creeren in uw eigen boekerikast. Of't nu gaat om Statenbijbels of reisverhalen, boeken over dieren of occultisme, als een boek nog in goede staat verkSert, is het de moeite waard om even bij de Slegte langs te gaan (bellen kan natuurlijk ook). M Misschienkrygtuernogmeergeldvoor dan u denkt. Boekhandel J. de Slegte b.v., Coolsingel83,3012 AE Rotterdam, Tel.: 010-13 8305. SCHIEDAM HERV./GEREF. FVANGEL1SAT1E: Ge bouw Irene 10 uur ds. W. Kalkman, Amci- de, Grote Kcrk 17 uur eerw. Hr. C.J. de Groot, Nieuw Lekkerland. EVANGELISCH-LUTHERSE GEMEEN- TE: Lange Nieuwstraat zondag lOuurdrs. H. Noordegraaf, Schiedam zondagslied 426. NED.PROTESTANTpNBOND: Westvest 90, zondag 10.30 uur ds. T. Bruisnma, Den Haag. GEMEENTE VAN CHRISTUS: Swammer- damsingel 27a, zondag 10.30 uur bijbel- studie, 11 uur Aanbidding en 19.30 uur Bijbelstudie. JOHAN MAASBACH WERI LDZENDING Lange Haven 70, vrijdag 20 uur J. Leef- lang, 20 uur zatcrdag C. v. Agterbcrg- Jeugdavond. van Beethovensingel 124, Vlaardingen 010 -35 7900 Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgeno- men. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010- 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam: Medewerkster: Yvonne Hontele, tel. 26.27.16. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010- 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. bQg 00/3S533S MAASLAND Het wegverkeer bin nen de gemeente Maasland moet deze maand rekening houden met de mo- gelijkheid van enige hinder of omlei- dingen. Er worden namelijk asfalte- ringswerkzaamheden uitgevoerd aan de Weverskade, de Nolweg en de Westgaag. DODEL1JK ONGEVAL Zondagnacht rond half vier gebeur- de op de Nieuwe Damlaan een ver- keersongeval met dodelijke afloop. Een personenauto bestuurd door de 21-jarige P.C.A. Voormeeren raakte van de weg en botste op een lichtmast. Nadat de auto met behulp van de brandweer was geopend werd de bestuurder naar de Noletstichting gebracht waar werd vastgesteld dat het slachtoffer was overleden. De oorzaak van het ongeval kon niet met zekerheid worden vastgesteld. Vermoedelijk heeft de man die met een geleende auto een kennisje na een feestje naar huis bracht te hard gereden. Er was geen sprake van alcohol gebruik. DRENKELING GERED Vrijdagnacht rond half drie keerden een vijftal opvarenden van een in de Wilhelminahaven liggend schip per roeiboot terug. Bij het beklimmen van de touwladder kiepte plots de roeiboot waarin op dat moment nog een man aanwezig was. Hij zag kans zich aan de op zijn kop drijvende boot vast te pakken. Men hoorde hem roepen maar kon door de dichte mist niet vaststellen waar hij zich bevond. De te hulp gekomen politie ging op zoek in een daar afgemeerd liggende boot. In samenwerking met de inmiddels gearriveerde duikers van de brandweer werd de man weer op het droge geholpen en ter observatie naar de Noletstichting gebracht. DRONKEN BROMFIETSER BOTST TEGEN POL1TIEAUTO Rond tien ever half vijf in de nacht van 13 op 14 oktober reed een brom- fietser op de linkerrijbaan van de Broersvest in tegengestelde richting. Ter hoogte van de Proveniersbrug besloot hij toch naar rechts te gaan rijden en botste al slingerend tegen een politieauto die hem wou aan- houden. Na de aanrijding bleef de bromfietsbestuurder bewusteloos liggen. Nadat in het ziekenhuis was vastgesteld dat de man geen letsel had opgelopen werd hij naar het bureau gebracht. Daar bleek zijn be- wustzijnverlies het gevolg te zijn van overdadig alcoholgebruik. De man die de bromfiets gestolen had was afkomstig uit Algerije en gedrost van een schip. GEEN VOORRANG VERLEEND Zaterdagmiddag rond half een op de Singel rijdende zes werd brom- fietser aangereden door een perso nenauto die de Wattstraat inreed. De 19-jarige uit Rotterdam afkomsti- ge bromfietser werd met verwon- dingen aan ribben en het gebit per G.G.D. naar de Noletstichting vervoerd. GLAASJE OP Zaterdagnacht rond vijf uur botste een 19-jarige autobestuurder op de Marconiweg tegen een aldaar gepar- keerd staande vrachtauto. Hij reed door maar werd even later ge- dwongen te stoppen doordat zijn auto in brand vloog. De chauffeur die te hard gereden had ging mee naar het bureau waar hij over de streep blies en bloed gaf. Tevens bleek hij niet over een rijbewijs te beschikken. Zondagavond rond half twaalf botste een 32-jarige Schiedammer met zijn personenauto tegen een in de Ridder- kerksestraat geparkeerde staande wagen. Hij reed achteruit en deed een tweede poging er langs te komen. Re- sultaat een tweede botsing. De derde maal lukte het wel en ging hij er snel vandoor. Aan de hand van een getui- geverklaring kon hij even later wor den aangehouden. De man die onder invloed was weigerde te bla- zen en gaf geen toestemming voor de bloedproef. Tevens bleek dat de rijbevoegdheid hem was ontzegd. INBRAKEN In de nacht van zaterdag op zondag werd na het inslaan van een ruit inge- broken bij het bureau Bevolking. De dader die op heterdaad betrapt werd door surveillerende agenten werd gearresteerd. Ook Heinrich Muhlhan in de Nico- laas Beetstraat kreeg na het inslaan van een ruit nachtelijk bezoek. Alle niet afgesloten laden en kasten wer- den doorzocht. Er wordt niets ver- mist. De braakschade bedraagt f.50,-. Bij een schoenreparatiebedrijf aan de Rotterdamsedijk werd met behulp van een valse sleutel ingebroken. f.2160,- aan bankbiljetten die zich in een kast bevonden, die in een vertrek achter de winkel stond, worden vermist. DRIE RUITEN INGEGOOID Zowel bij VanWoerkom als bij Geve- ke in het Broersveld zijn door een onbekend gebleven dronken man winkelruiten ingegooid. Ook bij Kroes meubelopslag aan de Singel ging een ruit aan stukken. Knoflook is in de meeste Nederland- se keukens nog taboe. Weliswaar heb- ben vele Spanje-, Griekenland- of Italiegangers ontdekt dat het niet zo erg is als zij vreesden en dat je het in Zuidelijke landen zelfs moet eten omdat je zelf anders geen leven hebt, echt ingeburgerd is het nog niet. Zelf vind lk het ontzettend lekker en dat is al een reden om er deze week aan- dacht aan te besteden. Maar ziet, wetenschapmensen hebben ontdekt dat het reuze goed voor je is want het voorkomt het dichtslibben van je bloedvaten. In grote hoeveelheden gebruikt heeft het een antisociale werking, dat wel zoals ik onlangs nog ontdekte toen een collega zich voorzichtig steeds verder van mij verwijderde. Aanvan- kelijk meende dat de conversatie hem verveelde, totdat ik mij herin- nerde dat ik rauwe knoflook had ge- geten. Overigens, als we het allemaal gaan gebruiken, dan zijn we van dat probleem af. Daarom probeer ik het u dus ook aan te praten. Als je knoflook in bescheiden mate gebruikt en met een gerecht mee- stooft of braadt, dan heeft het geen eigen smaak, maar versterkt het het eigen aroma van de gebruikte ingre- dienten. Dat werkt vooral goed bij vlees. En bij zo'n bescheiden gebruik krijg je beslist geen slechte adem. Wil men toch lekker veel knoflook eten, dan is het zaak om de rest van de avond gewoon thuis te blijven. Voor wie het eens probcren wil en ook voor de vaste gebruikers volgen hier wat mogclijkheden om het edele kruid te gebruiken. KNOFLOOKBOTER/KRUIDEN- BOTER Knoflook fijn maken met een knof- lookpersje en door boter of plant- aardige magarine roeren. Hoeveel- heid wordt door uw eigen smaak be- paald. Erg lekker is het ook om er wat verse groene kruiden, zoals peter- selie, selderij en/of bieslook, uiter- aard fijngesneden? door te roeren. De knoflook- of kruidenboter is erg lekker op stokbrood of volkoren- brood, bijvoorbeeld bij vleesfondue of barbecue, maar je kunt het smeer- sel overal bij eten. Als je er een rol van maakt, die je in de ijskast laat opstijven, kun je er schijfjes van snij- den die je op gebraden of geroosterd vlees legt. KNOFLOOKBROOD Een stokbrood om de twee centi meter insnijden zodat het net niet doorgesneden is en in elke inkeping wat knoflookboter smeren. Vervol- gens het brood ook aan de buiten- kant inwrijven. Kruidenboter gebrui ken kan ook. Tenslotte wordt het brood ingepakt in aluminiumfolie en 10 minuten in een yoorverwarmde oven op nummer 6 (ongeveer 220 gr. C.) gebakken. Knoflookbrood is lekker bij fondue of barbecue, maar als borrelhap of bij de lunch smaakt het ook erg goed en natuurlijk bij mosselen, nu ze er weer zijn. ArOLI In Zuid-Frankrijk heb ik geleerd om deze saus te maken, die door echte knoflookverslaafden als een delicates- se wordt beschouwd. Voor de begin- nelingen geldt: voorzichtig met klei- ne beetjes tegelijk proberen. In de mixeridraai je tien teentjes knoflook tot prut. Dat wordt er wat zwarte peper en twee eidooiers doorgemixt. Terwijl de mixer draait wordt er nu druppeltje voor druppeltje zonne- bloem- of olijfolie doorgemengd, tot dat de saus net zo dik is als mayo- naise. Klaar is Kees. Wie geen echte mengbeker heeft maar een hand- mixer kan de knoflook in een persje fijn maken, de eidooiers en peper met de handmixer erdoor en tenslot te al kloppend in een hoge kom de olie erbij druppelen. Aiolie eet je met mespuntjes tegelijk bij elke soort vlees, vooral weer heerlijk bij op houtskool geroosterd vlees maar ook bij groente of als broodsmeersel, onder andere bij mosselen. Daarna wel thuisblijven! KNOFLOOKSAUS Mayonaise (of halvanaise), eventueel aangelengd met wat magere yogurt om het niet te vet te maken, vermen- gen met Ai'oli of met fijngeperste knoflook, eventueel wat mosterd erbij doen. Lekker als fonduesaus of bij mosselen of barbecue. Vlees met knoflook en kruiden. Bij elke soort vlees, wild of gevogelte, gehakt en zelfs bij saucijsjes of blinde vinken is de volgende kruidenkombi- natie er lekker: voor vier personen een afgestreken theelepel thijm.idem marjolein en rozemarijn en vier afge streken theelepers paprikapoeder. Dat vermengt u met twee tot vier teentjes knoflook die in een knof- lookpers fijngemaakt zijn, het vlees wordt ermee ingewreven, bruingebak- ken en gaargestoofd. Vooral kalkoen- of kipschnitzels smaken op die manier erg lekker. Als ik u was zou ik het eens proberen, want wie knof look heeft gegeten leert zijn ware vrienden kennel 1 verlenen Gerard de Waart (stads- beiaardier van Maassluis) op piano en Henk Ruigrok op fluit en gitaar. Zij spelen licht klassieke muziek. Verder zal de avond natuurlijk in het teken staan van de aktiviteiten van Amnestu International. Zoals bekend trekt deze organisatie over de hele wereld ten strijde tegen behandeling van politieke gevangenen, die in strijd is met de Rechten van de Mens. Daar- bij let Amnesty niet op politieke kleur of regeringsvorm. Zo worden zowel de tostand in Chili als die in de Sowjet-Unie regelmatig onder de loep genomen. Amnesty treedt veelvuldig in de publiviteit met rapporten over de situatie in diverse landen. Daar- naast geeft men het maandblad „Wordt Vervolg" uit. In het oktober- nummer (los verkrijgbaar voor 1 gul den) staan artikelen over de aanpak van kritische boeren in El Salvador, Massamoorden in Guatemala, ver- dwijningen in Argentinie, de veroor- deling van weer een Russische dissi dent en martelingen in Brazilie. Ver der wordt in het blad uitvoerig aan- dacht besteed aan het onderwerp doodstraf. Benaive over de algemene aktivitei ten van Amnesty zal tijdens de avond in „De Ark" ook informatie' gege- ven worden over wat de Maassluise werkgroep doet. Veel werkgroepen ,adopteren" een of meer politieke gevangenen en zetten zich dan extra in voor hun lot. Kaarten voor de avond van 6 november zijn verkrijg baar bij de VVV (nu Zuijdijk 11na 25 oktober in het Stadskantoor) en bij de volgende adressen: Mevr. M. Stoltenhoff-Holewijn, Lijnbaan 104, Maassluis. Mevr. A.v.d.Weyden- de Heer, Merellaan 857, Maassluis. Mevr. I.Weber, Tulpstraat 12, Maas sluis. De toegangsprijs bedraagt 5 gul den. De opbrnegst van de avond is in zijn geheel bestemd voor het werk van Amnesty. Aanvang: 20.00 uur. Het kontaktadres van de werkgroep Maassluis is Lijnbaan 94, tel. 17391. Oorlog tussen planeten is deze week te zien in het Passage Theater, want daar draait "Star Wars", met Peter Cushing, Alex Guiness, Carrie Fisher, Mark Hamill en Harrison Ford. Het is een spannend schouwspel, met robots ruimtevaartschepen, enge slechterik- ken en bloedstollend gevaarlijke situ- aties. Je zOu het eigenlijk kunnen be- kijken als een modern sprookje voor volwassenen, maar eigenlijk ook voor alle leeftijden. De aanvangstijden zijn dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur, vrijdag alleen om 2 uur en zaterdag om 7 en 9.30 uur. In Cinema Bio is een film te zien die overal buitengewoon goede kriti^ken kreeg, "Annie Hall", het verhaal van de relatie tussen Woody Allen en Diane Keaton en hoe het fout ging. De aanvangstijden zijn dagelijks om 7 en 9.30 uur en maandag en dinsdag ook om 2 uur. Voor jong en oud draait in Cinema Bio "Kuifje en de blauwe sinaasappel". Een film vol avontuur en spanning, die geen enke- le stripofiel mag missen. sfeer zijn ook de prachtige kleder- drachten de moeite waard. De voor- stelling begint op donderdag ^.vrij dag 20 en zaterdag 21 oktober om 21.00 uur. De toegangsprijzen bedra- gen f.7,50 en voor Pas 65 en CJP f.6.— Jan Klaassen is jarig en op zaterdag middag 21 oktober wordt dat in het Zoldertheater "In de Teerstoof" ge- vierd d^or de poppenspelers Al en Valery Preston. Hun spel, "De ver- jaardag van Jan Klaassen" begint om 14.30 uur. Op vrolijke maar toch waardige wijze wordt het feit her- dacht dat een heleboel jaar geleden Jan Klaassen jarig was. Maar zoals ge- woonlijk, gaat het leven van Jan weer niet over rozen. Vlak voordat het feest gaat beginnen steelt een dief de verjaardagstaart van Jan. Gelukkig komt alles wel weer goed. De toe gangsprijs bedraagt f.3.—, reserveren kan vanaf maandag tot en met vrij dag via het VVV, telefoon 266000 en op vrijdag en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, telefoon 269455. Voor de tweede maal treedt in Zol dertheater "In de Teerstoof" de toneelgroep Groeton op met twee Japanse Noh-spelen, "De fluwelen trom" en "Mevrouw Oy". Behalve de inhoud en de typisch Oosterse Een swingende avond wordt het zon dag 22 oktober vanaf 21.30 uur in Caf6 Quibus aan de Lange Haven 28, met "Enrico Hot Limme", een zeven- mans formatie uit Zaandam. SCHIEDAM - In de maanden okto ber en november organiseert de S. W.V. ,,Harga" in samenwerking Zondagavond rond acht uur vond op de Rotterdamsedijk een ernstig ver- keersongeval plaats. Een uit de richting Rotterdam afkomstige per sonenauto bestuurd door de 60-jarige mevrouw E.M.-R. werd van achteren aangereden door een wagen naar Amerikaans model. Het vermoeden bestaat dat het om een Chevrolet Im- pala gaat. De wagen die lichtgroen' metalic was en een donkergekleurd dak had, reed met onverminderde snelheid door. De aangereden auto werd door de hevige klap door de bermbeplanting heen, over het fiets- pad en het trottoir, tegen een op het talud staande boom gesmeten. De 60-jarige bestuurster liep hierbij borstletsel en verwondingen aan knieen en gelaat op. Haar passagier, de 63-jarige J.C. Meekes, overleed ten gevolge van een schedelbasisfractuur en borstletsel. De veroorzaker van het ongeval wiens snelheid op onge veer 100-kilometer per uur wordt ge- schat en richting Koemarkt reed heeft op de Rotterdamsedijk enige wagens ingehaald. De wagen was aan de voorzijde beschadigd. Een ieder die inlichtingen over de gezochte auto en bestuurder kan verschaffen wordt dringend verzocht zich in ver- binding te stellen met het bureau van politie te Schiedam, telefoon 26.07.60. met Sintmaartensdijk op 4 zondag- ochtenden fiets/puzzeltochten voor het hele gezin. De tochten voeren door en rond Schiedam onder het motto: ,,Leer uw stad kennen met Sintmaartensdijk". Onderweg wordt de kennis en vin- dingrijkheid van de deelnemers op de proef gesteld. Aan het eind van de vier tochten wordt voor diegenen die met de hoogste scores eindigen, prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Voor iedereen die tenminste aan 3 van de 4 tochten deelneemt is een fraaie medaille beschikbaar. De starttijd van de tochten ligt tussen 9.30 en 10.00 uur en vindt plaats vanaf de wielerbaan Schiedam in het Hargapark. Voor inschrijvingen kan men terecht bij Sintmaartensdijk, Gustoweg 53-55, bij het VVV, Over- schiesestraat 1, voor f.2,- per per- soon. Informatie is te verkrijgen bij A.A. van der Zalm, telefoon 711343 of H.M. de Ruiter, telefoon 711408. Een mooi gezegde van William Shakespeare "Als't geld voorop gaat, liggen alle wegen open". Dit is de goede oplossing die men had moeten insturen. Vele hebben dat ook ge- daan. De drie prijswinnaars zijn: C.C. Mulder-Hille, Makkerstraat 1, Schie dam; mevr. M. Koole-de Bruyne, Korpershoek 30, Schipluiden en J.E. Schiks, Hagedoorn 11Maassluis. De winnaars krjjgen een boekenbon van tien gulden thuisgestuurd. Ook voor deze week kunnen weer oplossingen, alleen per briefkaart, worden ingezonden aan ons adres Rijnmond West Combinatie, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. De brief- kaarten moeten voorzien zijn van een duidelijk handschrift en postcode. Uiterlijke inzendtermijn: dinsdag- morgen 24 oktober 10.00 uur. Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikomljjnde mid- denstuk, genummerd 1 t/m 34. Voor- beeld: zou de omschrijving luiden „vader of moeder (17)", dan moest worden ingevuld „ouder", van welk woord de eerste letter, de O dus, tevens zou moeten worden geplaatst in vakje 17 van het dikomlijnde mid- denstuk. Bij juiste oplossing van de gehele opgave vormen de 34 letters uit het middenstuk, achter elkaar gelezen, een uitspraak van Francois Rabelais. Alleen deze uitspraak moet, UITSLUITEND PER BRIEF KAART, als oplossing worden inge zonden. HORIZONTAAL1 jong roofdier; 4. strategic (32); 11. ontk. voegwoord; 13. gewicht; 14. taal. 15. paradijs- figuur (26); 16. get(j; 17. bediende; 18. oude maat; 19. titel (afk.); 20. nat; 21. gelaatskeur; 22. telwoord (31); 23. Europeaan; 24. voertuig; 25. beeld bij drogist; 26. te eniger tijd (16); 27. foedraal; 28. plaats in N.-Brabant; 28A gedicht (10); 29. smart; 30. munt (afk.); 31. zang- noot; 32. groot land (afk.) (15); 33. bij woord; 34. schaker van Helena; 35. uitsluitend (30); 36. voorzetsel; 39. gezichtje (12); 38. rivier in Lim- burg (34); 39. lengtemaat (afk.); 40. wenk (29); 41. de naam weet ik niet (afk.); 42. mil. rang (afk.); 43. ver- i i 3 H 5 4 7 1 10 II 12 13 13 It IH 15 IS it It 17 18 M 19 20 fl 21 22 23 li IS 26 J? 18 io 1 2 H 5 32 33 33 3H 31 6 9 ft 35 35 34 34 37 II U IS W IS 3fl 39 VO HI ft HS YV IS 16 to tl 22 11 *7 v» It 19 ts 26 27 29 so Si 51 St Jo SI ji iS 31 S3 5H 55 is Si 56 6} SI 60 41 43 43 6H 61 65 66 66 47 4a 68 69 70 70 13 71 74 78 koudheid; 44. slede; 45. IJslandse literatuur (20); 47. plaats; 38. lengte maat; 49. schampere opmerking (5); 50. Russ. politicus; 51. b(jwoord van graad; 52. Egypt, zonnegod; 53. Frans lidwoord; 54. heil der lezer (afk.); 55. graanprodukt56. hori zon; 58. glansmiddel (25); 60. ge- dachte (23); 61. Stengel; 62. vrucht; 63. opslagplaats; 64. oude vocht- maat; 65. trachten; 66. joodse wets- rol (9); 67. baardje;68. b(jwoord;69. kleur; 70. Franse rivier; 71. boom; 72. jongensnaam (afk.)(28); 73. meis- jesnaam; 74. afbeelding van heilige; 76. opdracht; 77. toestaan; 78. schr(jfw(jze. VERT1CAAL: 1. wild; 2 maanstand (afk); 3. medicijn; 4. behaagziek; 5. haastig (13); 6. bevel; 7. bevel; 8. scheepszjjde; 9. akelige vent; 10., begroten (T8); 11. sap; 12. voorzetsel' (7); 13. roofvogelnest; 14. stok (2); 15. boom (14); 16. hoofddeksel; 17. voedsel; 18. werktuig; 19. strand- diepte; 20. term uit schaakspel; 21. stapel; 22. nieuw (voorvoegsel)23. metalen staafie: 24. halfbloed (21); 26. waterkant. 28. windstreek (17); 29. ogenblik; 30. directe betaling (27); 31. politieman; 32. (jlen; 33. tweelingbroeder van Remus; 43. omgang; 35. ketting (6); 36. trotse houding (1); 39. familielid; 45. zeer groot; 46. sterkedrank; 47. vermeer- derd met; 48. onnozel; 51. gelyk (24); 54. bloem (3); 55. boom; 56. droombeeld; 57. echtgenoot (8); 58. aantal bepalingen; 59. plaatsaandui- ding (33); 60. vordering; 61. bijna (10); 62. lichaamsdeel; 63. vervoer- middel; 64. lichaamsdeel; 65. puntig voorwerp (11); 66. gewicht (afk.^ 67. rund; 68. vaartuig; 69. deel van gewei; 70. voordat; 71. godin v/d dageraad (4); 72. vlaktemaat (afk.); 73. lidwoord (22); 74. Frans lid woord 75. bjjbeldeel (afk.).

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3