V/OENSDAG 18 OKTOBER 1978 42-526 119) Wijnhaven-Scheepsmakershaven en Appelpunt. 138) Het Witte Huis met de Jan Kuitenbrug IlK 24) De Leuvehaven; op de plaats van de Vismarkt staat nu ongeveer het gebouw van de Stad Rotterdam. 6 7) De Hoogstraat Op speciaal verzoek van de oud- Rotterdam-lovers heeft de firma Spanjersberg opnieuw een serie van 180 prentbriefkaarten uitgebracht, met als onderwerpen het vooroor- logse Rotterdam. Dat de serie in een grote vraag voorziet blijkt wel uit het feit dat de eerste aanmaak van 500 stuks binnen een week was uit- verkocht. Het is overigens niet de eerste keer dat deze unieke serie in omloop is gebracht. Het zal zo 'n tien jaar gele- den zijn dat de oude heer Spanjers berg in een oud archief 180 glas- platen ontdekte. Die oude foto's waren van Roukes Erhart, de grootste uitgever van prentbriefkaar ten van voor de oorlog. Toen al werden de kaarten in series van 24 in de handel gebracht, terwijl er ook een boekje uit werd samengesteld; „Zo kende in de Maasstad De maker van de glasplaten is ove rigens onbekend, net zoals het exacte jaartal wanneer de foto's genomen zijn. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de kantoorboekhandels en de waren- huizenprijs 50 ct. per stuk, de helc serie kost dus 90 gulden. De heer Spanjersberg voor zijn veel-bekekuetalage in de Hoogstraat waar zijn volledige verzameling is opgehangen. 104) Nieuwe Leuvebrug en de Boompjes. 49) De Passage waar nu de Hema staat ]02) Hct Ho fplcin en het Haagseveer. 16) De Oppert met het Stokviswater 76) Oude Koninginnebrug. Rechtsboven is nu de Havenloods gevestigd. KSSSSi Oud-Rotterdam herleeft op ISO prentbriefkaarter - 'J i.ssi-

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 7