De keuken in Als de TV niets biedt Met Andere Woorden Elvis Presley festijn in Passage Theater laurens kramer Agenda stijl heropent Zwemmeerkamp voor watervrienden Schiedams Nieuwsblad termeulen Proeflokaal in oude termeulen met Yvonne Hontele Gehaktballen "Willem Walrus" Antilliaans gehakt Film Theater Poppentheater Muziek Bingo Quibus WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 mmm po«t»qpllw>del voctmwwendtjkpl 36 vlssrchngen in hat centrum mm viaenciinejpn 010/3^)103 Unieke aanbieding! Oergezellig... 100% DRALON CHENILLE VELOURS 45-521 •hvijv: SCHIEDAM - Elvis Presley fans kunnen op zondag 12 november in het Passage Theater hun hart ophalen tijdens de „Elvis Presley Meeting 1978". In de filmzaal worden maar liefst zes speelfilms van „The King" vertoond, onder andere Blue Hawaii, King Creole en Paradise Hawaiian Style. In de foyer is een doorlopende video vertoning van Elvis-shows en voor echte fans zijn er posters, badges, spiegels en natuurlijk alle platen van hun idool te koop. er in Schiedam nog steeds erg veel belangstelling voor de muziek van Elvis bestaat. John: ,,Het zijn beslist niet alleen mensen die in hun jeugd gek waren van Elvis' muziek, ook de jongeren van nu kopen zijn platen, ze lopen met badges, kleding uit die tijd, vetkuiven en dergelijke. Ik denk dat de Grease rage er ook wel mee te maken heeft. We verwach- ten dan ook minstens 600 mensen in het Passage Theater. De Schiedamse Gemeenschap vond het trouwens ook wel een leuk idee, het is weer eens iets nieuw in Schiedam". Speciaal voor de „Meeting" in Passa ge hebben John en Henk de plaat „Love still burning" uit Amerika gei'mporteerd. Het is een ode aan Elvis door Amerikaanse zangers en het bijzondere is dat de plaat van doorzichtig vinyl gemaakt is, met een portret van Elvis ertussen. Tja, lid worden van de fanclub ,,It's Elvis time", Postbus 2998 in Rotter dam, dat laat ik aan de fanatieke fans over. Maar, zo gaat dat met jeugdsen- timent, ik kan het ook niet laten en in mijn kast zijn dan ook heel wat Elvis-platen te vinden. Gedraaid worden ze ook. Het Elvis-festijn begint om 14.00 uur, de toegang- prijs bedraagt f 10,-. OO/35533« donderdag 9 november: Stadsgehoor- zaal 20.15 uur Blijspel Wie Slaapt Waar, met o.a. Henni Orri en Ton Kuyl. vrijdag 10 november: Sadsgehoorzaal 20 uur Toneelgroep Othello, zondag 12 november: Harmoniezaal 10 uur Convent van Kerken. woensdag 15 november: Stadsge- hoorzaal 14 uur. kinderprogramma De Verdwenen Smurfenlach. vrijdag 17 november: Stadsgehoor- zaal 20 uur toneelgroep 't Masker polyester Polka. Harmoniezaal 20.15 uur De nieuwe Komedie Dat Ziet er Gezond uit. zaterdag 18 november: Stadsgehoor- zaal 20.15 uur. Toneel- en letterlie- vende vereniging Varia. SCHIEDAM ,,'t Sterretje" is weer open. Welke Schiedammer kent dit uit de vorige eeuw daterende proeflo- kaal niet. Weinigen zullen zich echter nog herinneren dat dit etablissement vroeger ,,'t Hoekje" heette. Het was een stijlvol cafe, waar deftige heren aan hun zwaar alcoholische drankjes nipten,een behoorlijke zaak waar je beslist niet beschonken werd. Tot de regelmatige bezoekers behoor- den onder andere diverse Schiedamse branders. Tot 1917 kwam de paardetram er voorbij, die reed vanaf het Station Schiedam via Singel, Broersvest, Gerrit Verboonstraat, Lange Nieuw- straat en Hoofdstraat naar het Hoofd. Bij ,,'t Hoekje" stond voor elke rit een mannetje met een extra paard klaar; dat was nodig omdat daar de tram de dijk op getrokken moest worden. En als de laatste paardetram langs- kwam, dan stopte die even en kwam de conducteur het cafe binnen om te vragen of er nog liefhebbers waren voor de laatste rit. ,,'t Sterretje" ligt nu vlakbij het eindpunt van de trams naar Rotter dam, nog steeds op het hoekje dus. Een paar maanden was het lokaal dicht, omdat er druk verbouwd werd. Maar op donderdag 2 november kon- den genodigden zien, hoe het mte- rieur weer grotendeels in de vroegere stijl is hersteld. De sfeer van vroeger is een beetje terug en het proeflokaal staat weer open voor het publiek. SCHIEDAM De Schiedamse Watervrienden organiseren op zondag 12 november in het Sportfondsenbad een „Zwemmeerkamp", waaran verenigin- gen uit Rotterdam, Den Haag. Lissen, Dirksland, Delft en Schiedam meedoen. Ongeveer tweehonderd kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 13 jaar komen in diverse programma-onder- delen uit. In de pauze is er een kunst- en figuurdrijf demonstratie door de Schiedamse Watervrienden, of eigen- lijk Watervriendinnen, want de de monstratie wordt uitgevoerd door een aantal meisjes die elke week oefenen om bepaalde slagen en figuren in het water uit te voeren, individueel of in groepsverband. De supervisie van het evenement is in handen van de „Gewestelijke Water vrienden", onderdeel van de Neder- landse Culturele Sportbond, een alternatieve sportorganisatie die zich inzet voor sportbeoefening zonder prestatie-element, dus gewoon alleen voor je plezier. De „Zwemmeerkamp" begint om 14.00 uur. Onderdeel van de Ri|nmond West Combinatie, waarin ook het Maas- sluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgeno- men. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010- 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotter- damsedgk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam; Medewerkster: Yvonne Hontele, tel. 26.27.16. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010- 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopi) dient uiterlijk maandag 17 uur binnen tezijn. SCHIEDAM Tot nu toe heb ik weinig gehaktgerechten gegeven. Dat heeft te maken met het niet geringe wantrouwen dat ik tegen dat spul heb. Een wantrouwen dat er, na lezing van het boek ,,Voedsel in Nederland" van Lucas Reijnders. Rob Sijmons en anderen van diverse artikelen in de consumenten- gids niet kleiner op is geworden. Daarom bestel ik een of meerdere stukken varkens- en/of rundvlees bij de slager en laat dat door de gehaktmolen draaien. Dan weet ik bij benadering wat erin zit, hoewel Reijnders en de zijnen ook van zulk vlees weinig goeds ver- tellen. Maar misschien is onslichaam inmiddels wel gewend aan a) die stof- fen die eigenlijk niet in ons voedsel horen, laten we optimistisch blijven nietwaar? Er is immers weinig aan te doen als je niet een eigen macrobioti- sche groentetuin hebt. Daarom volgen hier twee recepten die ik van kennissen kreeg. 1/2 pond varkensgehakt vermengd met gehaktkruiden, 1/2 pond tartaar, 3 beschuiten, peper uit de molen, nootmuskaat, liefst ook vers geraspt, 3/4 afgestreken theelepel zout en een ei. A1 deze ingredienten vermengt u; goed kneden en er dan vier ballen van maken. In een braadpan laat u 50 gram roomboter en 50 gram margari ne bruin worden (meer mag ook, maar denk aan hart, bloedvaten en de lijn), u bakt de ballen goed bruin en daarna stooft u ze in de pan met het deksel erop in een half uur gaar. Als u een variatie wilt maken, dan kunt u bij het nastoven wat fijngesneden knoflook, een gesnipperde ui en drie fijngesneden tomaten toevoegen. Ook kunt u het gehakt met 2 voile theelepels kerrie inplaats van gehakt kruiden vermengen. Dan gaat er 1 1/2 afgestreken theelepel zout bij inplaats van 3/4 theelepel. Ook dan is ui en knoflook bij het nastoven lekker, of wat schijven ananas met het sap. Mogelijkheden genoeg. Dit recept kreeg ik van Willem Walrus, vandaar de naam. Het wordt gewoon met gekookte aardappelen en groente gegeten. Hoewel, bij rijst of macaroni smaakt het ook, met gekookte groen- ten en/of rauwkost. Van Jennifer uit Curacao kreeg ik het recept van: Ik heb het geproefd en het smaakt ontzettend lekker. Per persoon neemt u 100 a 150 gram runder- of gemengd gehakt (liefst la ten draaien dus), dat bakt u met een beetje zonnebloemolie in de braad pan bruin, terwijl u het verkruimelt. Dan gaat er een halve middelgrote ge snipperde ui bij, een halve kleine ge snipperde rode of groene paprika, en een heel of half gesnipperd teentje knoflook. Dat alles bakt u even mee, totdat de ui lichtgeel ziet. Per per soon gaan er dan twee of drie ge- schilde en in stukken gesneden aard appelen bij, een of twee tomaten in stukken en ongeveer 2 of 2 1/2 ons schoongemaakte sperciebonen. Nadat u er een flinke scheut water bijge- daan hebt gaan de kruiden erbij. De hoeveelheden zijn per persoon aange- geven. Er zijn verschillende mogelijk heden: ongeveer 1/2 afgestreken theelepel zout is in elk geval nodig, evenals een scheutje Maggi. Dan kunt u er 1 afgestreken theelepel vleeskrui- den bijdoen (in een zakje te koop) of 1/2 voile theelepel kerrie. Vleeskrui- den vermengd met een beetje kerrie is ook lekker. De hoeveelheden in dit eenpansge- recht zijn bij benadering aangegeven. Uw eigen smaak is immers het belangrijkst. Westernliefhebbers konden de laatste tijd in Schiedam aardig aan hun trek- ken komen, met „The wild bunch", ,,De vier vuisten van de duivel", „The genius" en andere films. In Passage Bio draait deze week een klassieker, „The Good, the bad and the ugly", met Clint Eastwood, Lee van Cleef en Eli Waliach. Het is het verhaal van een stel schurken die in de tijd van de burger- oorlog op zoek zijn naar een verdwe nen schat. Het wordt een keihard avontuur, waarin onder andere een ijzersterke anti-oorlog episode voor- komt. Clint Eastwood is weer de mysterieuze gunfighter in zijn afge- dragen poncho, met de eeuwige si- garenpeuk tussen zijn Iippengeklemd. De muziek van Ennio Morricone is schitterend. De aanvangstijden zijn dagelijks 2 en 8 uur, zaterdag, zondag en woensdag alleen 8 uur. In het Pas sage Theater draait „S.O.S. atoomon- derzeeetr gezonken", met Charlton Heston, David Carradine en "Stacy Keach. De aanvangstijden zijn dage lijks 2, 7 en 9.30 uur, zaterdag alleen 7 en 9.30 uur. Voor de jeugd is er in Cinema Bio op zaterdag, zondag- en woensdagmid- dag om 2 uur ,,Het huis in de prairie" waarin 7 kinderen op zoek gaan naar een nieuw huis. De tocht gaat door een wild en droog prairiegebied, dat onveilig wordt ge maakt door indianen en door een hooggebergte waar de kinderen sneeuw en ijs moeten trotseren. Dat alles nadat hun ouders om het leven zijn gekomen. Op zaterdagmiddag om 2 uur is er in het Passage Thea ter weer een Turkse filmvoorstel- ling. ,,A stranger in my forest" is een evangelische kleurenfilm die op vrij dag 10 november om 20.00 uur in de Havenkerk wordt vertoond door de Stichting Johan Maasbach Wereldzen- ding. Het is het waar gebeurde verhaal van een jongen en een meisje wiens ou ders door een auto-ongeluk om het leven zijn gekomen en die soelaas ■zoeken voor dit grote verdriet. De toegang is gratis. in het Zoldertheater ,,In de Teer- stoof" treden op donderdag 9, vrij dag 10 en zaterdag 11 november Ma- rius Monkau, Andries Mok en Rob van de Meeberg op met hun pro- gramma ,,We staan er gekleurd op". Elders in dit blad vindt u nadere in form atie over het programma. De aanvangstijd is 21.00 uur, de toe- gangsprijzen bedragen f 10,-en voor Pas 65 en CJP f 8,-. Reserveren kan via het theater, telefoon 269455. De Braziliaanse show „Brazil Tropi cal" is op woensdagavond 1 5 novem ber in het Passage Theater te zien. De toegangsprijzen bedragen f 15,-, ff 12,50 en f 10,-, het programma be gint om 20.15 uur. Drie zaterdagen achtereen is clown Woudi te gast in het Zoldertheater ,,In de Teerstoof", en wel op 11, 18 en 25 november. Hij gaat zijn publiek met ,,Hans en Grietje" weer een aantal onvergete- lijke middagen bezorgen. Woudi is niet een poppenspeler van ,,poppetje gezien, kastje dicht". Hij speelt, of liever vertelt zijn sprookjes op een onnavolgbare wijze, met als achter- grond een filosofie die geent is op de antroposofische levenswijze. Het pro gramma begint om 14.30 uur. Tijdig reserveren is geboden, op dezelfde wijze als hierboven vermeld. De~tpe- gangsprijs bedraagt f 3,-; De Nederlandse Orgel Federatie pre- senteert op zondagmorgen 12 novem ber haar maandelijks theater orgel- concert in het Passage Theater. Dit concert zal verzorgd worden door de Engelse organist Arnold Loxam, die vorig jaar ook al met groot succes een swingend concert bracht. De aan vangstijd is 10.30 uur, de plaatsen kosten f 3,50 en voor leden, 65-plus- sers, CJP-houders en kinderen tot en met 12 jaar f 2,-. Wijkvereniging Nieuwland houdt op vrijdag 10 november vanaf 20.00 uur De prijswinnaars van de puzzel van vorige week zullen in onze krant van volgende week bekend gemaakt wor den. Bijzonder fraaie, geborduurde voile met 'n prachtig geborduurd rand- motief. In wit. Normaal betaalde u zeker 20 - 27 gulden de meter... nu 100-140 of 160 cm hoog per meter 180-210- 240-260 cm hoog 7,98 pm in de grote zaal van Wijkcentrum Nieuwland op het Dr. Wibautplein haar maandelijkse bingo-avond. De avond is toegankelijk voor ieder- een die graag mee wil spelen. J In cafe Quibus aan de Lange Ha ven 28 is op zondagavond 12 novem ber vanaf 21.30 uur Turkse muziek te beluisteren. Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikomlijnde midden- stuk, genummerd 1 t/m 33. Voor- beeld: zou de omschrijving luiden „vader of moeder (7)", dan moest worden ingevuld „ouder", van welk woord de eerste letter, de O dus, te vens zou moeten worden geplaatst in vakje 7 van het dikomlijnde midden- stuk. Bij juiste oplossing van de gehe- le opgave vormen de 33 letters uit het middenstuk, achter elkaar gele- zen, een bekend gezegde. Alleen dit gezegde moet, UITSLUITEND PER BRIEFKAART, als oplossing worden ingezonden. HORIZONTAAL: 1 potloodstaafje; 5 geluksgodin; 10 liefdesgodin; 13 vaartuig; 15 bij woord van tijd; 16 aanduiding op auto van diplomaat; 17 kledingstuk; 18water- kering; 20zedig; 21 lengtemaat(afk.); 22 vlug (12); 23 bekende motorrace (afk.); 24 machineschrijven; 25 Ne- derl. leger (afk.); 26 zeehond; 27 te- ken v/d Dierenriem; 28 ordezuster; 29 elasticiteit; 30 voordat; 31 voeg- woord; 32 brandstof; 33 vluchtig (18); 34 kardinaalstitel (afk.) (32); 35 huisdier (28); 36 onb. v.n.woord (10); 37 nummer (afk.); 38 bedrag; 39 gezond; 40 papegaai; 41 pausen- naam; 42 beu (17); 43 insekt; 44 grond (4); 45 familielid; 46 beroep (14); 47 gevoelloos maken (20); 48 zeer dun 149 kwab (9); 50 doch- ter van Zeus; 51 verlaagde toon; 52 telwoord; 53 vervolgens (25); 54 Turkse titel; 55 muurholte (16); 57 godsdienst (afk.); 58 zeer; 59 boom (26); 60 selenium (afk.); 61 wind- streek (afk.); 62 aanstoot, ergenis;69 familielid; 70 klaarblijkelijk; 71 eier- produktie; 72 snel (21); 73 bevolking (5); 75 vlug; 76 voorzetsel; 77 in- houdsmaat; 79 bijwoord; 80 onb. v.n.woord; 81 voorzetsel; 82 middag (30); 83 soort walvis (6); 84 hap; 85 Egypt, godheid; 86 treiteren;88 blijk; 90 vis; 91 zeer handig; 92 deel van huis (23). VERTICAAL: 1 Griekse wijsgeer; 2 pers. v.n.woord; 3 soort zeil; 4 drie- tal; 5 hevig; 6 bijbeldeel (afk.); 7 stoelbekleding; 8 voorzetsel (27); 9 vogel; 10 ziedaar; 11 godin v/d dage- raad (29); 12 vervoersbedrijf (afk.); 13 hoofddeksel: 14 weldoorvoed; 15 verzot; 16 insekt (8); 18 krachtseen- heid; 19 bedehuis; 21 zoogdier; 22 aanw. v.n.woord; 24 gesloten; 25 nieuw (voorvoegsel) (33); 26 op- schudding; 27 akker; 28 bijbeldeel (afk.); 29 jongensnaam (aflO; 30 zoomtouw; 32 aansporing; 33 dieet; 34 inleg-tegelwerk; 35 uit; 36 berg- plaats; 37 godin der gerechtigheid (24); 38 aandringen op betaling; 39 schaakstuk; 40 eiland in Middell. Zee; 41 prijzen; 42 vogelknip; 43 moment; 44 paradijsfiguur; 45 deel van gezicht (7); 52 ondervinding (15); 53 li- chaamsdeel; 54 telwoord; 56 hulde- betoging; 58 stoot; 59 tuingerei; 61 bedrog (19); 63 inhoudsmaat (afk.); 64 onderwereld; 65 opgeld; 66 slijk (3); 67 bloeiwijze; 68 verbrandings- rest; 69 drukeenheid (afk.); 70 her- dersgod; 71 heildronk; 73 begrip; 74 Europeaan (22); 76 voorzetsel; 78 metselspecie (13); 79 dam(schaak)- term; 82 ontkenning; 83 Uchaams- deel (31); 84 jong dier; 85 inpiant- twijgje (11); 86 onmeetbaar getal (wisk.); 87 bijwoord van tijd (2); 88 bolgewas; 89 bevel. P P, dat zijn John Poppeliers en Henk Post, hebben het evenement georganiseerd omdat ze zelf grote be- wonderaars van de in 1977 overleden koning van de rock zijn. Door de verkoop in hun winkel aan de Hoogstraat hebben ze ontdekt dat Sfeervolle 100% dralon chenille velours gordijnstof, in uni of gedes- sineerd. In beige, groen, rood of goudkjeur. Strikt eerste keus. 120 cm breed. Per meter van 39,75 dus makkelijk wasbaar

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3