V erdubbeling „vangtarief" voor kattenmepper Primeur voor Hoekse Strand De keuken in Woonerf T aanschuur voldoet niet Bomen over/in Chopinstraal Juwelier in het nieuw Burgerlijke stand Burgemeester moaktfoutje: Oliebollenaktie van padvinders Papillon in Koningshof Brandweertop met pensioen Stad in debat Konflikt over atheneum in Maassluis Auto in brand Kaasfondue Gluhwein ■ff met Yvonne Hontele WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 47-525 Vinger i 1 l 1 If -: <3 VLAARDINGEN Vlaardingen heeft zich wat op de hals gehaald met zijn initiatief om zgn. zwerfkatten op te pakken. Tot in de verste uithoeken van het land wekte de kattenvangak- tie weerstand en uiterst geemotio- neerde protesten. In Vlaardingen kwamen de protesten niet alleen van verontruste dierenvrienden, maar ook diverse raadsleden informeerden be- zorgd naar de stand van zaken. De kattenvanger had ook geen leven. Te- gen een bijzonder geringe vergoeding moest hij zijn verafschuwde werk doen en de „oogst" bleef ruim- schoots beneden de verwachtingen. worden geknepen?) Want wat bleek? De verantwoordelijke man, burge meester Kieboom, stak de beschuldi- gende vinger uit naar de pers, die, zo- als hij zei, alle feiten verdraaide en zijn woorden iedere keer weer ver- keerd uitlegde." In een emotioneel betoog verklaarde hij „Nooit meer met „een bepaalde verslaggever" te praten". Daarbij kwam nog het feit dat de heer Stam er alom van werd verdacht niet op een verantwoorde wijze met zijn vangsten om te springen. Hoe er dan wel met de gevangen katten moest worden omgesprongen, stond kennelijk ook nergens duidelijk ver- meld en zo kwam het dat er allerlei vragen en insinuaties bovenkwamen. Wat gebeurde er bijvoorbeeld met een „duidelijk weglopertje" (te her- kennen aan de halsbandjes)? Hoe werden de „echte" zwervertjes be- handeld? Waar en hoe werden ze op- gehokt? En nog vele andere <-ragen werden gesteld. Tijdens de laatste vergadering van de commissie voor algemene zaken kwam er wat licht in deze duister- nis. (Het donker waarin de katies MAASSLUIS - De Maassluise scou- tingorganisatie Karel Doormangroep houdt op vrijdag 24 en zaterdag 25 november a.s. haar jaariijkse oliebol lenaktie. Ook dit jaar is dit weer mogelijk door medewerking van een groot aantal leden. Een telefonische enquete heeft uitgewezen dat op vol- doende mankracht gerekend kan worden. De oliebollen zullen vrijdag- avond en de gehele zaterdag in alle wijken van Maassluis aan de man worden gebracht. De opbrengst is bestemd voor het werk van de Karel Doormangroep. Verdere inlichtingen over de oliebol lenaktie kan men krijgen bij telefoon- nummer 14445. De dierenarts heeft in alle gevallen het laatste woord: „directe euthana- sering of „ophokken MAASSLUIS Donderdag 23 no vember a.s. draait in ontmoetingscen- trum .Koningshof" weer een film voor volwassenen. Het is de bekende rolprent Papillon", gebaseerd op het gelijknamige boek van Henri Char- riere. Ook voor de jeugd is er volgen- de week weer film in Koningshof. Woensdagmiddag vanaf twee uur kunnen zij smullen van de avonturen van oerwoudheld Tarzan in ,,Het vlammende dorp". De toegangsprijs is f 1,25. De filmvoorstellingen in Koningshof zijn volgens de evenementenkommis- sie van het ontmoetingscentrum een groot sukses. Bij een recente verto- ning van de Sound of Music" was er zelfs in de Grote Zaal onvoldoen- de plaats om iedereen, die deze film nog eens wilde zien, binnen te kun nen laten. De film van volgende week gaat over de lotgevallen van de ten onrechte veroordeelde gevangene Papillon, die een gruwelijke tocht maakt langs allerlei gevangenissen en strafkam- pen. Tenslotte doet hij een wanho- pige poging om te ontsnappen. De filmvoorstelling begint om negen uur. De toegangsprijs is vier gulden. HOEK VAN HOLLAND - Op zonni- ge, zomerse dagen zorgt het Hoekse strand voor kilometers lange files, af- gestampte en een wriemelende men- senmassa tussen de zee en de duinen. Wanneer de temperatuur echter bene den behagelijke waarden zakt, is het strand stil en verlaten. Slechts de ge- harde wandelaar of de sportieve mens weet dan z'n weg naar het strand te vinden. Op deze regel is een uitzonde- ring: langs het strand staan verschil- lende etablissementen waar het bij el- ke weersgesteldheid goed toeven is. Bijvoorbeeld een drankje bij Onkel John of een heerlijke gegrilde vlees- maaltijd bij De Blaasbalg. En het is de eigenaar van De Blaas balg, de heer Ben Bakker, die momen- teel druk bezig is aan een primeur op de Nederlandse Noordzee-stranden. Aan zijn bedrijf wordt een stenen uit- bouw gebouwd, waarin een sauna met alles wat daarbij hoort - wordt gevestigd. Ben Bakker: „De Blaasbalg is al een begrip aan het worden voor een ge- zond leefpatroon. De vleesmaaltijden die wij serveren worden bereid op een houtskool-grill en bevatten wei- nig vet. Nu de mogelijkheid is ont- staan om het gehele jaar geopend te zijn er er in de koude maanden veel getrimd wordt op het strand, heb ik gedacht aan een omkleedmogelijkheid voor de trimmers. Van het een kwam het ander en nu hoop ik over ruim twee weken m'n Noordzee Sauna te kunnen openen. Deze sauna is even- tueel te gebruiken bij individuele of georganiseerde sportprestaties. Ik bied een omkleedgelegenheid, waarbij bij afwezigheid van de trimmer toezicht op zijn kleding gewaarborgd is. Na af- loop van zijn prestaties kan de trim mer gebruik maken van de sauna, re- laxruimte of zonnebanken". De heer Bakker moest hartelijk lachen toen wij opmerkten dat deze begrip- pen veelvuldig voorkomen in een be- paald soort advertenties: „Ik zie het al gebeuren! Neen, bij Noordzee Sau na gaat het om heel andere zaken. Tegen heel gebruikelijke prijzen zal men gebruik kunnen maken van de aanwezige faciliteiten, waaronder ook een dompelbad. Geheel gratis is het gebruik van het golf-zwembad dat vlak voor deze deur ligt". AQUARIUM In De Blaasbalg zelf zal men weinig van de nieuwe sauna merken. Als af- scheiding van de twee bedrijfsruim- ten zal men een aquarium van 3x1 1/2 meter inrichten. Het zicht op dit aquarium is vanuit het restaurant-ge- deelte. De heer Bakker is zich bewust van de risiko's die hij neemt met de hoge in- vestering op deze plaats. Bij zware storm en hoge waterstand zal ook zijn nieuwbouw het zwaar te verdu- ren krijgen. „Bij de bouw hebben wij met dat soort weersomstandigheden rekening gehouden", aldus Ben Bak ker. ,,De hele zaak is van steen opge- bouwd en zal wel tegen een stootje kunnen". Het is plezierig te merken, dat het partikulier initiatief in Hoek van Hol land nog niet uitgestormd is. Wij wen- sen Ben Bakker en zijn Noordzee Sau na veel sukses. AvdS SCHIEDAM In deze tijd van het jaar zie ik mezelf alweer op de lange latten staan, ik droom van bergen, zon, gliihwein en kaasfondue. Ik behoor tot de verslaafden, ik zou er mijn zomervakantie voor opgeven als het moest. Voor iedereen die het recept is kwijtgeraakt, wie hel eke keer weer niet lukt of wie denkt dat je er beslist van die dure Emmenthalervoor nodig hebt, volgen daar- om hier nog eens de recepten voor kaasfondue en niet te vergeten, de gliih wein. met een houten lepel roert u er met een handvol tegelijk de geraspte kaas door, totdat alle kaas is opgelost. Het gaat er vooral om dat de massa niet gaat koken, want dan krijgt u een soort taaie rubberachtig substantie met een laag vet erop. Als alle kaas is opgelost, dan vermengt u in een kom- metje de maizena met een beetje wa ter of melk, totdat u een papje krijgt. Dat papje roert u doorde kaasfondue, die u al roerend even heel zachtjes laat koken, totdat het geheel goed gebon- den is. Van het fornuis af halen en de peper, nootmuskaat en de sterke drank erdoor roeren. Met die kruiden kunt u geen builen vallen, gewoon een beetje erdoor en ze op tafel zetten zodat de fondue op smaak kan wor den gebracht. Op tafel gaat de fon due op een warmhouder, elk appa- raat waarop hij behoorlijk warm blijft en niet gaat koken, is goed. Als een spiritusbrander te heet is en de fon due gaat koken, zet u er een plaatje onder. U kunt de fondue voor het opdienen ook overdoen in een vuurvasteschaal, dat ziet er leuker uit. Bereiden in een vuurvaste glazen schaal met een plaat je eronder, kan ook, maar ik geef de Elke Hollandse kaas islekker, gewoon de kaassoort nemen die u ook op de boterham het lekkerst vindt. Zelf pre- fereer ik Stolwijkse boerenkaas, die ik op de markt koop. Oude kaas is ook goed, maar smaakt uiteraard pit- tig 800 gram grof geraspte kaas, 1 of meer teentjes knoflook, 2 1/2 dl. witte wijn (alweer: de wijn die u ook het lekkerst vindt om te drinken. Rijn- of Moezelwijn kunnen heel goed, het enige wat ik beslist niet lekker vind is zo'n kleverige zoe- te witte wijn), zwarte peper, noor- -muskaat, liefst vers geraspt, een voile eetlepel mayzena, eventueel een scheut sterke drank, de Zwitsers ne men Kirsch, maar Vieux, cognac of jenever kunnen best en de scheut kan ook weggelaten worden. Stokbrood, volkorenbrood of boerenbruin, in brokken. In een pan met dikkebodem, bijvoor beeld de braadpan, doet u de gesnip- perde of nog liever uitgeperste knof look en de wijn. Het geheel verwamt u^pp het fornuis tot het bijna kookt. voorkeur aan mijn geemailleerde braadpan. Er zijn trouwens ook van die oranje geemailleerde fonduepan- nen met een steel, maar in principe heb je voor fondue geen speciale toe- standen nodig. Op tafel zet u haast de fondue een schaal of mand met brood en u geeft iedereen een heel gewone vork, daar blijft het brood het best aan hangen. Verder kunt u rozijnen, noten en eventueel ananas op tafel zetten, en wilt u het helemaal uitgebreid doen, een of meer soorten rauwkost. Inplaats van wijn is thee er ook erg lekker bij, of rode port. Wie van de blauwe knoop is, gebruikt ap- pelsap inplaats van wijn. In een pan met dikke bodem doet u een sinaasappel en een citroen in schijfjes, 5 blaadjes foelie, 5 kruidna- gelen, twee mespuntjes kaneel of twee kaneelstokjes en 4 voile eetle- pels suiker. Het geheel laat u minstens 20 minu- ten, liever nog een half uur, zachtjes trekken. De gluhwein mag net niet koken! Voor het opdienen kunt u er een scheut drank of port in doen. Door een theezeefje schenkt u deze warme wijn in de glazen. De hoeveel- heid suiker gaat naar smaak, daarom is het verstandig om een suikerpot op tafel neer te zetten. Op den duur merkt u vanzelf hoeveel suiker u het lekkerst vind. Bij de beantwoording van door de commissieleden gestelde vragen, zette hij sommige zaken nog eens op een rijtje: Katten met een halsbandje worden onmiddellijk aan de dieren- bescherming gegeven; katten zonder bandje (waarvan het aantal erg wordt overdreven, door „die krantenjon- gen") verkeren meestal in zo'n erbar- melijke staat dat het vaak nodig is „directe eufhanasering" toe te passen of ze ter beschikking te stellen van een dierenarts teneinde verantwoord te worden „opgehokt". De gevolgde gang van zaken heeft de instemming van alle betrokkenen, volgens de heer Kieboom. Op 9 november echter kwam de bur gemeester tot de ontdekking dat hij in zijn betoog iets vergeten was. Kat tenvanger Stam kreeg per gevangen kat een vergoeding van f.10,-. Het aantal katten valt echter reuze mee (of tegen; het is maar hoe je het be- kijkt) en de Vlaardingse kattenmep per verdient op deze manier het zout in de pap niet. Burgemeester Kie boom heeft daarom toegestemd de vergoeding te verckibbelen. Twintig gulden per kat dus. Hij, de burgemeester, was dat echter in de emotionele sfeer van de verga- dering vergeten te zeggen. Hij be- tuigde daarover zijn spijt, maar zegt dat die late mededeling geen grote konsequenties zal hebben: de verdub- beling van het „vangtarief" blijft bin nen het beschikbaar gestelde krediet. De kattenvanger blijft doorgaan met zijn werk en doet dat op veler ver- zoek, al worden de instemmingen overstemd door de protesten. (Foto: Piet Heinstraat) MAASSLUIS - Het woonerf in de wijk op het voormalige Van Toor/Neeff- terrein in de Taanschuurpolder onderzoekt momenteel onder de bewoners wat de klachten zijn over de huidige situatie. Het bestuur van de wijkvereni- ging zal naar aanleiding van de opmerkingen en op basis van de eisen, die aan woonerven worden gesteld, naar de gemeente stappen met voorstellen voor een nieuwe indelingen en situeren. VLAARDINGEN Al veel straten en hele wijken soms worden opnieuw bestraat en daarmee is er tegelijk de gelegenheid om de indeling eens grondig te herzien. Die herindeling gaat niet zonder de bewoners daarin te kennen en de medewerkers van de gemeentedienst stadsvernieuwing ma ken op die manier aardig wat overu- ren. Bij iedere info-avond moeten zij er namelijk bij zijn om de benodigde technische adviezen te verstrekken. De Chopinstraat wordt binnenkort onder handen genomen. Er komt een nieuw wegdek en met de bewoners wordt er op 9 november over een andere indeling gepraat. Dat gebeurt in bet voormalige Badhuis aan de Valeriusstraat en de bijeenkomst begint daar om acht uur. Om het gesprek wat soepeler te doen verlopen heeft de gemeente alvast een praatplan opgesteld, waarover de bewoners kunnen praten. Huis aan huis werd dit plan deze week in de Chopinstraat bezorgd. Het plan omvat de aanplant van bo men en het aanleggen van parkeer- voorzieningen. Verder is er gedacht aan verkeersdrempels. Aan de Cho pinstraat staan 46 woningen en als er op z'n minst evenveel aanwezigen zijn, is de gemeente Vlaardingen dik tevreden. De wijkvereniging Taanschuurpolder ontplooit de laatste tijd veel aktivi- teiten op het gebied van de leefsi- tuatie in de wijk, zo blijkt uit het nieuwste nummer van het wijkblad. Tijdens recente gesprekken met de gemeente is met name de situatie op de Fenacoliuslaan en die in de Piet Heinstraat en Stationsstraat ter sprake gekomen. HOEK VAN HOLLAND - Vele tien talien relaties en klanten van Ine en Ad Berkouwer maakten afgelopen donderdag gebruik van de „open- huis"-gelegenheid om de geheel ver- nieuwde winkel in de Prins Hendrik- straat te bezoeken. Ine en Ad zijn beiden afkomstig uit Schoonhoven en het is daarom niet zo vreemd dat zij het juweliersvak hebben gekozen. Ad Berkouwer noemt het zelf een roeping dat hij dit vak gekozen heeft. Voordat hij vijf jaar geleden zich in De Hoek vestigde, is hij als goudsmid werkzaam geweest. Wellicht omdat Ine uit een ,,zaken-wereld" afkomstig is, werd in 1973 besloten een bestaand filiaal van een juweliersbedrijf over te nemen. ,,Zeker in het begin was de omzet slechts kostendekkend", ver- telt Ad Berkouwer ons. „Maar lang- zamerhand werd het steeds drukker en we moesten konstateren dat de winkelruimte te klein werd. Ook de opzet van ons bedrijf eiste een wijziging, want het was bijna on- mogelijk voor onze klanten om in een vertrouwelijke sfeer een keuze uit ons assortiment te doen. Bij het afrekenen moest men altijd langs de andere zitjes, waar ook klanten hun aankopen deden". Het vernieuwde interieur is bijzonder smaakvol. De gebruikte kleurkombi- naties zorgen voor een intieme, per- soonlijke sfeer. Het gehele assorti ment is langs de wanden achter glas opgesteld. „Klanten" die buiten de openingstijden een keuze willen ma ken en zonder te betalen het bedrijf willen verlaten hebben geen kans. Een uiterst moderne alarminstallatie voorkomt dat iemand zich onopge- merkt in het pand ophoudt. Voor hen die wel tijdens de gebruike lijke openingsuren een bezoek aan Juwelier Berkouwer brengen, staan verschillende zitjes klaar waar men op persoonlijke wijze geholpen kan worden. De ontvangst- en afrekenbalie is nu naar voren in de winkel verplaatst, zodat men bij het afgeven van repara- ties niet door do gehele winkel be- hoeft te lopen. In de drie weken dat Ine en Ad Berkouwer bij de Rabo-bank hebben gelogeerd is hun winkel aan de Prins Hendrikstraat 176 afgebroken en als een paleisje opnieuw opgebouwd. Ine en Ad kunnen trots zijn op het be- haalde resultaat. Wat die eerste straat betreft; het pro- fiel daarvan is gewijzigd om de snel- heid van het verkeer aan banden te leggen. De breedte van de straat is teruggebracht, o.a. door de aanleg van parkeerhavens. Men is in de wijk echter nog niet geheel tevreden over het resultaat. Het verkeer kan nog te snel langs de vele zijstraten razen, Waarin veel kinderen spelen. De wijk- v ereniging pleit voor de aanleg van een voetgangersoversteekplaats bij de Minister de Visserschool. De Piet Heinstraat en de Stations straat zullen binnen niet al te lange tijd worden herschapen van smalle straten met veel geparkeerd autoblik in speelstraten, waarin kinderen vrij spel hebben. Er komt een afwisselend plaveisel van klinkers en tegels en er komen bloembakken en zitbanken alsmede een aantal bomen. Autorij- den is in beide straten nog wel toege- staan (zij het stapvoets) maar er komt een algemeen parkeerverbod. Men zal de auto's een plekje moeten geven langs de Stationsweg of elders in de wijk. MAASSLUIS De vrijwillige brand- weer van Maassluis raakt begin vol-* gend jaar haar leiding kwijt. Zowel kommandant D. Kloppenburg als onderkommandant F.W. Offreins gaan per 1 januari 1979 met pen sioen. Voor de heer Kloppenburg be- tekent dat afscheid de afsluiting van een op de dag af veertigjarige periode bij de brandweer. De heer Offreins heeft op 1 juni 1965 voor het eerst kennis gemaakt met helm en spuit. De funkties van beide oudgedienden worden overgenomen door bran-dbe- strijders, die ook al vele jaren lang dienst uitmaken van het vrijwilligers- korps. Kommandant wordt per 1 januari P. van 't Wout; onderkom mandant de heer M. Lievaart. In de reeds lang bestaande vakature van ad- junkt-hoofdbrandmeester is benoemd de heer J.J.M. Claessen. OPEN BRIEF AAN DE SOCIALISTIESE PARTIJ In overleg tussen het bestuur van ons ak- tiecentrum en Riet Eggermont komen we tot het volgende antwoord op jullie briet van 29 September j.l. Als een PPR-lid een interview aan een krant geeft spreekt hij zij namens zichzelf, tenzij een besluit van een ledenvergadering, congres of iets der- gelijks wordt meegedecld. (Voor optreden in vertegenwoordigende lichamen als ge- meentcraad gelden natuurlijk aparte regels. die hier nu niet aan de orde zijn). Natuurlijk wordt iemand lid van een poli- tieke partij wegens verwantschap met de ideeen van die partij. In de praktijk zal dan ook meestal bestuur of ledenvergadering zich wel in grote lijnen met de uitlatingen van een lid, in zeker van een lid dat ge- wend is voor de partij naar buiten te tre- den, kunnen verenigen. Dat is ook het ge- val in de kwestie waar jullie brief ovei gaat. Het besluit om niet op een contract met PSP en SP aan de verkiezingen deel te ne men is natuurlijk door een ledenvergade ring genomen. Motieven waren o.a. dat we door deze combinatie kiezers zouden af- schrikken en de geringe overcenkomst in doelstellingen van onze partij en met name de SP. We willen niet zeggen dat we altijd elk op treden van de SP en haar mantel-organisa- ties afwijzen. Integcndcel, in de afgelopen zittingsperiode van de gemeenteraad heb- MAASSLUIS De Maassluise on- derwijswethouder- mevr. G. van Eck- Grootveld- heeft alle politieke krach- ten gemobiliseerd in een konflikt met het ministerie van Onderwijs in Den Haag. Het gaat om de beslissing van staatssecretaris De Jong van dit mi nisterie om in het Scholenplan 1979/ 1981 weer geen gemeentelijk athe neum voor Maassluis op te nemen: In deze gemeente leeft al vele jaren lang de wens om de Koningin Juliana- scholengemeenschap met atheneum- onderwijs uit te breiden. Volgens mevrouw van Eck worden de belangen van het openbaar onderwijs in Maassluis door de weigering van de staatssecretaris ernstig geschaad. Er gaan nu protesten de deur uit naar het Centraa! Orgaan voor het Ge meentelijk Voortgezet Onderwijs, de Rijnmondraad, het provinciaal be stuur en het parlement. Mevrouw van Eck heeft alle frakties in de gemeen teraad gevraagd al hun relaties in an dere politieke lichamen aan het werk te zetten ten behoeve van een athe neum in Maassluis. Zondagmorgen om tien uur vloog de auto van de 50-jarige S.T. aan de Meeuwensingel bij het starten in brand. De oorzaak was een losgescho- ten benzineslang. Zowel motor als cabine brandde geheel uit. De heer T. werd met een geschroeide keel naar de Noletstichting gebracht. Na behandeling kon h(j weer naar huis. ben juist onze vertegenwoordigers behoord tot de pleiters voor het serieus onderzoe- ken en beantwoorden van de brieven van de BHW. Jullie zult wel zeggen dat dat niet nodig zou moeten zijn, dat vinden wij ook. maar de toon van brieven en optreden wekt nu eenmaal veel verzet. Afgezien daarvan hebben ook MAN en VIB naat onze mening vaak nuttige dingen gedaan. Maar jullie manier van werken is de onze niet. Voor ons is parlementair werk een heel wezenlijk onderdecl. Daarnaast heb ben we buitenparlementaire aktie nooil geschuwd en in Vlaardingen staat ons de komende 4 jaar zelfs niets anders ten dien- ste. Als de SP zegt dat de PPR niet in buurten en bedrijven werkt, heeft ze het helemaal mis. We zullen maar niet door gaan met overal het woord „demagogie' bijhalen, maar het is natuurlijk onjuist om je eigen normen aan anderen op te leggen. In de landelijke PPR is steeds het uitdra- gen en verwerkelijken van onze ideeen in werk, buurt, kerk, kortom in eigen omge- ving, een van de belangrijkste steunpunten geweest. Als de SP daar niets van merkt komt dat enerzijds doordat wij niet op alles wat wij zeggen en doen het etiket PPR plakken en anderzijds misschien door dat ze geen zintuig heeft voor onze ma nier van naar mensen Luisteren. Overigens hebben we individueel en als partij deelngenomen aan allerlei akties, als Stop Kalkar, Stop de neutronenbom, Vre- desweekaktiyiteiten, Wij Vrouwen Eisen, VOS-cursussen, enz. en juist nu tegen Be- stek '81. Leden van ons hebben meege- daan aan de aktie tegen de milieuheffing, akties van Amnesty International, voor Chileense vluchtelingen, en talrijke de- monstraties. Misschien kan de SP zich ook herinneren hoe wij parlementair gevochten hebben voor het OJG en tegen het aktie- plan VOP. Tenslotte kunnen we het toch niet laten even op jullie laatste voorbeeld van aktivi- teiten voor de mensen in te gaan. De famij lie Eggermont heeft 5 jaar in een van de eengezinswoningen van Samenwerking in de Zuidbuurt gewoond. Ze kennen de buurt en de mensen goed, hebben er im- mers heel plezierig gewoond en nog steeds contact met sommige van de bewoners. Ze hebben begrip voor de argumenten van zowel voor- als tegenstanders van de reno- vatie. Omdat ze uit ervaring weten hoe het woncn in deze huizen is, begrijpen ze dat mensen met brommers liever geen inpan- '•ge berging hebben vanwege stank en ge- vaar, en dat een keuken zonder natuurlijke afzuiging ook niet ideaal is. Verder kan een grotere huiskamer in deze huizen be- paald geen luxe genoemd worden en heefl dubbel glas het voordeel van kostenbe- sparing voor de bewoners en encrgiebespa- ring voor de gemeenschap. Dat daartegenover andere bewoners me- ncn, om wat voor reden dan ook, deze ge- riefsverbetering niet nodig te hebben en dus geen zin hebben in de huurverhoging, is evengoed begrijpelijk. Het argument dat de SP aanvoert, dat Samenwerking elders in Vlaardingen huizen heeft die harder aan verbetering toe zijn, is oorspronkelijk niet door de bewoners gehanteerd. Op grond daarvan zien wij weer gebeuren dat de SP mensen argumenten aanpraat waar ze zelf niet aan gedacht hadden, dus in onze woorden: zegt wat ze moeten vin den, en dat de SP dus mensen gebruikt als middels in de strijd. Overigens, dit zal de SP mceilijk kunnen begrijpen, maar strijd is nu juist wat de bewoners van deze rusti- ge, tot voor kort zo gezellige buurt, niet willen. Het bestuur van de PPR Vlaardingen ziet dit geval dan ook als een bevestiging van de uitspraak van Riet Eggermont en heeft geen bchoefte daar afstand van te nemen. Tenslotte, ingaande op jullie laatste op- merking, zowel Riet als de hele PPR zijn nooit anders van plan geweest dan op eigen wijze te werken aan de strijd tegen de vcrrechtsing. Die strijd kent andere, en niet minder belangrijke middelen dan het werk in de buurt, b.v. onderwijs, vormings- werk, vakbeweging. Namens het bestuur van het PPR-actiecentrum, Peter Rotte GEBOREN: 1 november: David, z.v. W. van Honk er T. Wesselius, Hellevoetsluis. 2 november Tonny, z.v. H.A. Lorwa en C.J. Borsboom Jozef Israelstraat 16.3 november: Leon z.v. M. Braber en J. van der Hout, Maas sluis. Andy, z.v. R. Hofman en T.M. vai der Linden, Maaslsuis. Kasper, z.v. A. vat der Linden en A. Dronkers, Sweelinck straat 149. 4 november: Sebastiaan, z.v M. Horsman en H. Scholman, Binnensinge 53, Elizabeth Antonia Johanna, d.v. B.P M. Moor en C.A.E. van Sommeren, Maas sluis. Leonie, d.v. J. Barzilaij en G.C Scheepbouwer, Kastanjedreef 38, Mariska d.v. J.S. Romijn en A.W.M. Marcus, Maas sluis. 5 november: Kevin, z.v. J. Hengst. en J.G. van den Ent. Hazelaarsdreef 12 Michel, z.v. H. de Kruijff en K. Voorend Eksterlaan 384, Karlijn Robertine, d.v. R W. Petri en A. Bot, Maassluis. 3 november Dorien Vivian Hansje, d.v. F. Smit en R de Goe.de, Oosthavenkade 89. 6 november: Lucas Ferdinand, z.v. LJ. dei Besten en J.A. Lagerburg, Klaproosstr 10c, Roland Pleter, z.v. P.J. Ras en M Rietveld, Maassluis. 7 novmeber: Leonii Desiree, d.v. P.M. van Schaften en H.A.J Schwind, van Bleiswijkstr. 25, Nathalie d.v. M.C. Rotermundt en H. Aschcrmann Lepelaarsingel 138, Johannes, z.v. J. Bo- en I.M. Both, Prins Bcrnhardlaan 6, IngriC d.v. W.C. Lorwa en J. Schenkel, Specht laan 369, Saskia, d.v. J. van der Zee er. H. Richei, Einthovenstr. 50. 8 november: Nancy, d.v. D. Kloet en M.T. de Ridder Louise de Colignylaan 31, Bart Cornelis z.v. W. Dubbeld en M. Mineur, Malusdreel 3, Sonja Maria, d.v. H.J.P. Dickhoff er M.C. Kuiper, Lindendreef 21. 1 ONDERTROUWD Petrus Kooij, 30 jr., Jonker Fransstr. 8 Maria Klazina Hoekstra, 32 jr. Lusthofstraat 21. Leo Joost Andeweg, 28 jr., Julianalaan 29 en Christina Otteline Rouss, 23 jr.. Julianalaan 29. Terence Peter Skeffington 29 jr. Van Schravendijkplein 96, en Aga tha Catharina Adriana Wondergem, 32 jr. v. Schravendijkplein 96. Hepko Josef Zij tregtop, 28 jr. Londenweg 281, en Cor nelia Margaretha Visser, 25 jr. Londenweg 281. Carolus Henricus Maria Putters 37 jr. v.d. Waalsstraat 83 en Neeltje Alida Zoe- tevveij, 23 jr. Rotterdam. Cornelus van der Have, 25 jr. Spechtlaan 273 en Irene Huij- bens 21 jr. Borneostr. 90. Jacob Adri- aan Jaakke, 22 jr. Emmastraat 27 en Jo hanna Wilhelmina Sippens, 19 jr. Swee- linckstr. 198. Ying Tjang Chan, 28 jr. van van der Waalsstraat 17, en Gerarda Hen- drica Volk, 28 jr. van der Waalsstraat 27. - Gijsbert van der Meer20 jr. Dotterbloem- straat 47, Petronella Bravenboer, 19 jr. Klaproosstraat 32c. Marinus He'ndrikus Stcphanus Martijn 25 jr. P.K. Drossaartstr. 173 en Krijna Plona van Leeuwen, 20 jr. Mozartlaan 40. Jan Aarssen, 25 jr. Johan de Wittstraat 99d en Magteld Jannetje van Bevcren, 16 jr. Wagnerstraat 10b. Hendrik Jan Bens, 24 jr. Bocrhaavestraat 271 en Jannetje Cornelia de Nooijer, 21 jr. Bocr haavestraat 271. Christiaan Marinu Huij- bregsen, 24 jr. Riouwlaan 41, en Jo hanna Willy Petronella van Velden, 23 jr. Maassluis. GEHUWD: 3 november: Mouwerijnus Lammers, 23 jr. en Petronella Elizabeth Aaldcrs, 22 jr. An- toon Rozenberg 23 jr. en Cornelia Magdalena Nelissen, 21 jr. Tom van der Stok 24 jr. en Ditte van Eijk, 18 jr. OVERLEDL-N: 31 oktober: f rank Kornelis Stolk, 74 jr. e.v. M.W. de Koning, P.K. Drossaartstr.52. 1 november: Cornelia Maria van Oorschot, 37 jr., Louise de Colignylaan 293. 2 no vember: Adriana Don, 82 jr., w.v. H. Roest. Marisstr. 3, 3 november: Antje Warmolts, 72 jr., Willem de Zwijgerlaan 2, Gerhard Johan Willem Middelbcck, 53 jr. e.v. M.P. Brockhuizcn, Schollevaarstraat 98. Hendrik de FEcluse, 55 jr. Elzcndal 16

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 11