i-ThiT. i De oplossingen De winnaars Tunesie r kBOWKMIAqiHIAAITAOTM Avonctje Noord-Amerika Hm Deze week 6.95 1.95 D 519.95 17.50 4.95 19.95 Eens, maar nooit weer Feestelijke start op het 1 levari 1 Je bal van De Rietzeilers Diskusspeelt op je gezondheid Vrouwen eisen Mallorca m speciaal dameskleding I Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel 0nze A O QC SCHIEDAM - De elfde van de elfde viel dit jaar op zaterdag. en traditiegetrouw begon op die dag ook in Schiedam het Carnaval. Carnavalsvereniging ,.De Rietzeilers" vierde dat met het elfde van de elfde-bal", in zaal Irene, uiteraard met muziek von ..De Riet- stampers". ..Schiedam de Carnavalsstad van de Rijnmond" is dit jaar het motto en deze elfde november waren er voldoende rietstampende zotten en zottinnen van Schiedam aanwezig 0111 aannemelijk te maken dat de earnavalsleus bewaarheid wordt Prins Carnaval Zie advertentie op pagina iA i;; <^vx Caroussel brengt ,,MAUD" Fons Jansen terug Boomplantdag Puzzel De Prins deed een beroep op alle aan- wezigen om in de komende camavals- dagen eens een buur mee te brengen. ter verhoging van de feestvreugde en om kennis te maken met het Sc'nie- damse Carnavalsgebeuren. De stem ming zat er goed in en na twee uur 's-nachts hadden de zotten en zottin- nen nog graag een poosje doorgehost. Maar. aan alles komt een eind. Nu op de elfde van de elfde het start- sein voor het carnaval is gegeven, wordt het weer een druk verenigings- iaar voor de Rietzeilers, want ze wil- len zich nog beter dan vorig jaar pre- senteren. Er komt een kindercarnaval en voor de vijfde keer zal er een car- navalsoptocht door Schiedam trek- ken. Ill februari 1979 tenslotte, hopen de Rietzeilers wederom een ongekend carnavalsfeest te vieren. waarop alle Schiedanimers welkom zijn, met of zonder boerenkiel. ook grotere maten wipkeJcrntrum zuidpleifi 405 r'dam centrum noogstnaat 16H Uitslag grote Spaland foto prijsvraag SCHIEDAM - Het winkelcentrum doet alweer een maand sinds de opening goede zaken. Een maand ging er ook overheen voor het Schiedams Nieuwsblad de uitslag bekend kon maken voor haar grote "Spaland-foto-prijsvraag", die ze in verband met de feestelijke opening van het winkelcentrum had uitge- schreven. Nou. het winkelcentrum mag zich dan in een bijzondere belangstel- ling verheugen: het Schiedams Nieuesblad doet er beslist niet voor onder: honderden inzendingen kwamen binnen en een maand was werkelijk niet te lang om die allemaal na te "checken". De prijzen logen er natuurlijk niet omeen reis Tunesie en een reis Mal- lorca en bovendien nog een tiental kaarten voor een bezoekje aan de Beekse Bergen. A1 deze prijzen wer- den beschikbaargesteld doorhet Alk- maarse reisbureau Reiskompas. Twaalf prijzen voor een paar honderd deelnemers is uiteraard een kwestie van uitloten en hoeveel moeite het de deskundige jury ook kostte om zoveel mensen te moeten teleurstellen slaag- de ze er toch in twaalf geluksvogels uit te selecteren. Eerst maar even de oplossingen: Er stonden 18 foto's, waarbij U de cor- responderende teksten moest zoeken. A! die foto's hadden betrekking op een bedrijf in het nieuwe winkelcen trum. Met een foto,nummer veertien, is er echter iets misgegaan. Bij de Vege werd een dag nadat de foto was gemaakt al het afgebeelde "Lotto- bord" verwijderd, waardoor de goede oplossing niet meer te geven was. Jammer, maar hoewel sommige men- sen het desondanks wisten te vermel- den, hebben we de beantwoording van deze vraag niet laten rneetellen. Bleven er dusnog maarzeventien over! Bij foto nummer een hoorde het Vignet van Central Clean, bij 2 de sleutels van de Sjoeki shop en bij drie, het mannetje met kaas, ,,Waayer de kaasboer". Het zonnescherm hoorde bij Iris-bloemen en planten, bij foto nummer vijf hoorde de ban- ketbakkerii van maison van Wijk en het herkenningsteken van foto 6 kon u vinden bij de Schoenenmodezaak van van der Torren. Een moeilijke foto was kenneliik de zevende: bij een afbeelding van een .Jichtbren- gend ding" werd de vraag gesteld: ,,Wat stelt dit voor?" De meest uit- eenlopende antwoorden kwamen hierop binnen maar het juiste ant- woord luidde toch: de verlichtings- mast naast de Spaland-parkeerplaats. Op foto nummer 8 moest het ant- woord luiden dat het hier een klok betrof die te zien was bij de juwe- lierszaak van Wilma Doof. Op num mer 32 is het pand gevestigd van het damesmodebedrijf ,,Sinke" en bij foto nummer tien was het enig goede antwoord dat Albert Heyn de aange- geven service aan minder validen biedt. Reformhuis Hofland was het goede antwoord op vraag nummer 11 en de afgebeelde deurknoppen van nummer 12 hoorden bij de Marskramer. Ook de luidspreker van nummer 13 hoor de bij deze zaak. Vraag 14 telde niet mee in de boordeling want Vege had het Lotto-embleem al een dag nadat de foto gemaakt werd verwijderd. Op 15 hoorde het onderschrift ,,Bot- sigaren" en 16 was weer zo'n verve- lende vraag, waarop de meeste inzen- ders struikeld^n: Het antwoord was ,,Een lantaarnpaal met twee lam- pen". De afgebeelde tegel van num-. mer 17 kon u vinden bij slagerij van Heyst en tenslotte moest het ant woord op de laatste vraag de „5" van Sjoeki Shop zijn. Moeilijk? Neen, eigenlijk niet, maar toch was het nog wel verbazend om te zien hoeveel mensen al door een kleine vergissing helemaal ,,de mist ingingen". De prijswinnaars vonden het in ieder ge- val niet moeilijk en hun heeft het winkelcentrum Spaland" dan ook geen windeieren gelegd. 29 alien te Schiedam. Het winkelcen trum Spaland ligt kennelijk zo goed in de markt dat er zelfs menige niet- Schiedammer meedeed aan de prijs vraag. De tiende bekroonde inzen- ding is dan ook een Vlaardinger: Ma- rinus Krauwinkel, van Baerlestraat 178 in Vlaardingen. Zij krijgen alle maal een entreebiljet, dat beschik- baar gesteld wordt door het Brabant- se safaripark. En dan wordt het span- nend! dams-Nieuwsblad-aktie, onze rayon- leider Henk Blokpoel, overhandigde de winnaars hun prijs. De effectieve manier waarop deze campagne door hem werd geregisseerd heeft alom waardenng geoogst. Hij was dan ook de aangewezen man om de prijzen uit naam van het Schiedams Nieuwsblad en het winkelcentrum Spaland te overhandigen. De reis naar Mallorca is gewonnen door de heer E. Hadermann, Bach- plein 430. Hij heeft altijd bij de Gusto gewerkt, maar iedereen weet dat het daar de laatste tijd geen vet- pot meer is. Ook de heer Hadermann heeft dat ondervonden: hij werd een- voudigdweg ontslagen. Van de nood heeft mijnheer Hadermann echter een klein beetje deugd weten te ma ken, door mee te doen aan de puzzel van het Schiedams Nieuwsblad. Met sukkes! De zonnige stranden van het Spaanse eiland lachen hem al toe.... De tien entreebiljetten voor het safa ripark ,,De Beekse Bergen" werden gewonnen door: Mevrouw Bouman, Bachplein 137, J.M. Schoenmakers, Parkweg 174, Familie De Vette, Mo- lensingel 41, Mevrouw Kannegieter, Wm. Landreplein 34, Mevrouw Heu- ser, J.Straussplein 119, Annette Noo- teboom. Meeuwensingel 60, Familie Doormalen, Griegplein 121, C. van Tilborg, Voorberghlaan 27, en de fa milie de Groot. Alb. v. Raalteplein En dan de reis naar Tunesie. Die is gewonnen door mevrouw Boshart, Royaardsplein 109. Mevrouw Bos hart is moeder van twee kinderen en heeft behalve de reis naar het myste- rieuze Tunis ook veel dagelijks ge- mak van het winkelcentrum Spaland. Alles wat ze nodig heeft voor het ge- zin ligt er binnen „hand"bereik, Al- leen een winkel voor betaalbare kin- derkleding msit zij er. Een gat in de markt dus, heren winkeliers! De man achter de schermen van deze Schie- Geldig tym zaterdag Elektrische snijmachine van Krups Snijdt brood kaas. vleeswaren en nog veel meer op elke gewenstedikte Van 129.00 Onze Prijs Stoompan Wabavita Gaarstomen van vis. groente. aardappelen of rijst. Water afgieten hoeft niet. Dat betekent het behoud van de zo belangrijke vitamines Van 19.95 pnjs 9 466 Deurtochtstrip met nylonborstels. Sluit oneffen vloergedeelten tochtvrij af Normaal 14 95 Onze prijs Kristalheldere wijnroemer slechts 667 Wijnrek voor 25 flessen Bruine uitvoering. Onze (50 flessen 29.95) 344 Elektrische messenslljper. Ook geschikt voor scharen en beitels. Dubbel geisoleerd 20 royalekaarsemn kiloverpakking verkrijgbaar in diverse kleuren Aardappeicontainer 100 kg Is dat even boffen dacht ik en reed de lege parkeerplaats aan de haven op. Al te vaak is het op een drukke zaterdag flink zoeken naar een plekje voor je auto. De wagen werd afgesloten en ik Hep de stad in. Zo 'n anderhalf uur later war en de boodschappen gedaan. Plots viel me op dat de havenkade wat schuin liep. Terwijl ik de pakjes achter in de bak legde gingen mijn gedachten terug naar een in de voorgaande week gevoerd gesprek. Een bekende van ons had een nieuwe auto gekocht. De wagen beviel prima alleen zo vertelde hij is het af en toe nog wat moeilijk om de achter-uit te vinden. Lach- end hadden wij daarop gezegd „Leuk idee als je bij het water staat, het zal je maar gebeuren dat je erin rijdt". Even later opende ik het portier, stapte in, startte de motor, schakelde in de achter-uit, deed de handrem eraf en gaf gas. Maar wat was datDe wagen ging vooruit. Hevig verschrikt trapte ik op de rem en controleerde ik of de auto in de goede versnelling stond. Ja. Dus nog maar eens pro- beren. Weer schoof de neus dichter naar de waterkant. fk zette de motor af en stapte uit om eens goed te kunnen zien hoeveel ruimte er nog was voor er een plons volgde. De auto stond vlak aan de rand. Een paniekerig gevoel overviel me. Wat moest ik beginnen? Daar kwam een heer aangelopen die zijn wagen even verderop geparkeerd had. Zou ik hem vragen of hij de wagen voor mij weg wou halen. Maar als hij nou het water in reed? Mijn eer st e wel zeer slechte gedachte was, beter hij als ik. Maar gelukkig begon mijn geweten te werken en fluisterde, nee meid dat kun je niet maken, dan maar met de bus naar huis. En danIk zag het ge- zicht van mijn man al als ik lo- pende thuiskwam en het verhaal vertelde. Waarschijnlijk zou hij zeggen dat ik niet goed snik was en iets fout gedaan had. Maar wat? Gelukkig was de paniek wat gezakt en kon ik rustig overden- ken wat er nu fout gegaan was daarnet. Opeens wist ik het. Te weinig gas gegeven. Ik stapte weer in en begon aan mijn derde poging om weg te rijden. De veiligheids- gordel los, het portier open want erg zeker was ik nog niet van de goede afloop. Mijn knieen trilden. Maar zowaar. het ging goed. Op- gelucht reed ik naar huis. Eenmaal thuis vertelde ik mijn man het ver haal. Hij vond het allemaal erg ko- misch tot dat ik aan die losse gor- del en deur was. Op dat moment werd hij woest en vroeg of ik soms gek geworden was. Had ik nu echt gedacht er nog uit te kun nen springen als het fout ging? De boel dicht en vast had me dan heel wat meer kansen op overleving ge geven. Beschaamd moest ik toege- veil dat hij gelijk had en beloofde dat het nooit meer zou gebeuren AI was het alleen maar omdat ik nooit meer langs het water par- keer. <A- R1TA POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238 hi combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 Schiedam Carnavalsstad van Rijnmond? Riet Konings van de Stichting Lente- feest mag dan geen lid meer zijn van de Rietzeilers. haar naam leeft voort. het was een en al Riet wat de klok sloeg want er was ook nog een boe- renkapel, ..De Riethouwers" vooraf- gegaan door een zestal dansmariekes, dit jaar voor bet eerst bij de Rietzei lers te bewonderen. Precics 0111 elf over negen werd de niguwe Raad van Elf gepresenteerd door Vorst Geert Bannenberg. Alle elf kwamen via de bladen van een levensgroot boek tevoorschijn, maar wie de nieuwe Prins Carnaval zou worden was nog niet bekend. Een uur later, om elf over tien was het dan eindelijk zover, toen kwam de Prins uit de ijskast. Daar verbleef hij namelijk een heel jaar, want net als vorig jaar zal ..Hendrik de Grote" wederom tijdens de carnavalsdagen als Stadsprins van Schiedam de scepter zwaaien. Als eerste onderscheidde hij de Senaats- leden met de medaille 1979 en daar- na bood de Vorst de Carnavalsprinses bloemen aan. SCHIEDAM Toneelgroep ,,Diskus" speelt ,,Op je gezondheid", op vrijdag 17 november in zaal Irene. Op je ge zondheid? Kinderen uit Nijmegen die in de buurt van het bedrijf Billiton wonen, hebben een veel te hoog ge- halte lood in hun bloed. In de Broek- polder ill Vlaardingen mogen geen groenten meer verbouwd worden om dat de grond totaal vergiftigd is. De omzet van Valium en andere kalme- ringsmiddelen bedraagt per jaar 450 miljoen gulden. Op je gezondheid! Probeer maar eens gezond te blijven. Overal staan fabrie- ken te roken. We eten voedsel dat nauwelijks gezond te noemen is. Een groot aantal mensen komt de dag niet meer door zonder zenuwtabletjes. Is het wel genoeg om je achteraf steeds maar weer te laten opkalefateren? Moeten we die pillen maar blijven slikken? Kunnen we niet beter deoor- zaak van die ziekten aanpakken? Diskus pakt in ,,Opje gezondheid" al die vragen aan en na hun optreden is er gelegenheid tot diskussie over de problemen die in het stuk worden aangepakt. Deze vrolijke politieke en muzikale avond wordt georganiseerd door de afdeling van het NTVON, de toegang kost f I.- ook voor niet-leden. SCHIEDAM Afgelopen donderdag 9 november vond de oprichting plaats van „Wij vrouwen eisen" af deling Schiedam. Op het plein voor de Hema werden op zaterdag 11 november informatiefolders over abortus uitgedeeld en tevens werd geprobeerd om belangstelling te wek- ken voor de landelijke manifestatie over abortus, die op zaterdag 18 november in de Jaap Edenhal in Amsterdam wordt gehouden. Kaarten voor de manifestatie kosten f 3,-, buskaarten f 12,-, beide zijn verkrijgbaar bij de kontaktpersoon Janny Boonstra, Van Hogendorp- straat 73, telefoon 708863. De eerstvolgende vergadering van „Wij vrouwen eisen" is op donderdag 23 november om 20.00 uur in de Vrouwensoos, Nieuwstraat ^.Schie dam.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1