Musicalgezelschap wil exploderen met voile zolen termeulen 139?° ABC cursus in Maassluis m F raktie vergaderingen WD zijn openbaar laurens kramer Zieke kippen Oude boeken gooije niet zomaar weg. gb termeulen A Vox Humana in Hoekstee Sportieve recreatie termeulen 197s Met Andere Woorden IpSSsit iKS CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 47-523 Exploderen Komfortabel slapen... ,y - C - v octwwendijkpl 36 vloordingen in hat aenfrum Ksr7 visarciincjan CHO/y 19103 De Slegte is een goeie voor uw oude boeken. Kosten Zeemeermin Drie in 6en... Spanning en sensatie! vlaardingen - Nu met 'n tientje voordeel Caroussel brengt nieuwe musical SCHIEDAM - „Krijgh de Claere" was de naam van een revue die in 1975, toen Schiedam 700 jaar bestond, in het Passagetheater voile zalen trok. Voor het amateurgezelschap ..Caroussel" was dat al de tweede keer dat ze een mijlpaal in de historie van een stad ondersteunden want in 1973 stonden ze in Vlaar- dingen op de planken met „Even goede maatjes" ter gelegenheid het 700-jarig bestaan van de haringstad. Dat was eigenlijk de geboorte van ..Caroussel", want voor „Even goede maatjes" werden audities gehouden en zo kwam een aantal entliousiaste mensen bijelkaar om samen theater als hobby te gaan beoefenen. De haringrevue liep zo goed dat ook vanuit Schiedam het verzoek kwam om ter ere van Schiedam 700 een je- neverrevue op de planken te brengen Dat deden de mensen van ,,Carous sel" graag en zo werd ,,Krijgh de Claere" geboren, met als resultaat de eerder genoemde voile zalen. Alle mensen van het gezelschap zien de revue als een hobby, maar dat wil neit zeggen dat ze allemaal echte amateurs zijn. Annie Kruisland uit Gouda bijvoorbeeld is een beroeps- operettezangeres en de revue zie ze als een welkome afleiding, iets heel anders. Zo zijn er ook wat medewer- kers die zich beroepsmatig met ballet bezig houden en pianist-dirigent Dik Borst is ook dirigent bij het Rotter- dams Operette Gezelschap. Maar het werk in het revuegezelschap is voor alien liefdewerk oud papier. Behalve beide revues bracht het ge zelschap in de afgelopen jaren de musical „Caroussel" en het pro- gramma „Dubbelop", dat bestond uit toneel voor de pauze en daarna wat stukje cabaret. Voor al die programma's werden de teksten geschreven door Ed Verkade en Chris Bezooyen, die in hun beroep niets maar dan ook niets met theater van doen hebben. Inmiddels staat er iets nieuws op stapel, namelijk de musical ..Maud", het verhaal van een beeldhouwer die er naar streeft om een perfekte en ontspannen wakker worden doet u op zo'n 14 cm dikke soft polyaeter matras. Aan Gdn zijde afgedekt met dio- leen. Overtrokken met goudkleurige stof en aan twee zijden doorgesi'kt. SG 40. Normaal 185,-- tot 339,-- Nu 80x190cm 90x190 159,80 |130x190 239,80 90x200 179,80 140x190 259,80 120x190 219,80|140x200 279,80 matrasdekken vanaf 8,35 •V. - :v MAASSLUIS Turkse- en Marok- kaanse inwoners van Maassluis kun- nen nog hulp gebruiken bij het leren van de Nederlandse taal. Die hulp wordt gebundeld via de zogenaamde ABC-kursussen, die sinds afgelopen zondag weer elke week worden gege- ven in gebouw „De Ark" aan de Rembrandtlaan. Vrijwel iedere zondagmiddag tussen 14.00 en 15.30 uur komen daar Ne derlandse- en Turkse en Marokkaanse inwoners bij elkaar om les te geven resp. te krijgen in Nederlandse taal. Dat gaat in kleine groepjes. Het on- derwijs gebeurt niet op een schoolse manier. Men hoeft er ook geen be- roeps-opleiding voor te hebben. Het gaat er vooral om via gesprekken de buitenlanders kennis van onze taal bij te brengen. Via de ABC-groep is ook begonnen met taalonderwijs door een beroeps- kracht aan een tiental jongeren. Ver- der zoekt men nog naar mogelijkhe- den om een speciaal projekt voor vrouwen op te zetten. Tenslotte is er nog behoefte aan mensen, die buiten- landse LTS-leerlingen willen helpen bij hun huiswerk. Iedereen, die op enigerlei wijze mee wil doen aan de aktiviteiten van de ABC-groep, kan elke zondagmiddag in „De Ark" na- dere inlichtingen krijgen. vrouwenfiguur te maken, wat keer op keer mislukt. Ed en Chris begonnen in november 1977 met de teksten, Dik Borts schreef de muziek erbij en in maart 1978 waren ze daarmee klaar. Tij- dens de repetities die dit najaar in zaal „De Harmonie" in Vlaardingen begonnen, spraken we met Ed Ver kade en Chris Bezooyen. Wat drijft hen ertoe, een ontzettend deel van hun vrije tijd op deze manier te be- steden, vroegen we hen. Ed: ,,Ja, het kost enorm veel tijd, maar alle me- dewerkers zijn gewoon ontzettend enthousiast. Nu repeteer je nog een avond in de week, maar in de laatste maanden voor de premiere in okto- ber 1979, dan worden er het wel drie of vier. Wij schrijven dit bewust voor een brede groep publiek in grote the aters. Je moet voile zalen hebben om de centen eruit te halen, je verhaal, liedjes en muziek moetn aanspreek- baar zijn. Daar kies ik bewust voor Ik heb er geen zin in om eenmaal in Irene of De Teerstoof voor een half- lege zaal op te treden. Al dat werk, dat doe je niet voor niets. We gaan in elk geval vier maal in de Stadsge- hoorzaal spelen, dat zijn al driedui- zend mensen. Ik vind het fijn om te *Caroussel reperteert de nieuwe musical ..Maud". werken met zo'n grote groep enthou- siaste mensen waar talent in zit. Ik wil exploderen met voile zalen en daar maak ik het voor. Alle zestig mensen van het- gezelschap, dat *Dirigent Dik Borst: Het koor is de hele avond nog geen noot gezakt. MAASSLUIS De fraktievergaderingen van de Maassluise WD zijn voortaan voor alle leden van die partij toegankelijk. Zij zullen zowel voor als na die vergaderingen de gelegenheid krijgen vragen te stellen of opmerkingen te ma ken. De WD volgt hiermee het voorbeeld van een aantal andere partijen in Maassluis. Het besluit tot openbaarmaking (voor leden tenminste) van de frak tievergaderingen is een uitvloeisel van de (nvoering van een fraktiereglement binnen de Maassluise WD. Dat reglement is door fraktie en afde- lingsbestuur opgesteld. Op die manier hoopt men meer lijn te kunnen bren gen in de kontakten met de leden en de rest van de Maassluise bevoiking. Dat uit zich in de opzet van de frak tievergaderingen. De notulen daarvan zijn in het vervolg ook openbaar voor alle leden. Ook niet-leden van de partij kunnen bij de fraktie vragen indienen en die desgewenst tijdens een vergadering nader toelichten. Dergelijke vragen moet in eerste instantie ingediend worden bij het sekretariaat van de fraktie (Nachtegaallaan 36, tel. 15237). Het WD-fraktiereglement regelt ook de positie van de twee zogenaamde reserve-raadsleden, die niet in de fraktie zijn gekozen maar wel aktief aan het raadswerk deelnemen. Hier- door heeft men de garantie dat bij uitvallen van een der raadsleden on- middellijk een goed ingewerkte op- volg(st)er klaar staat. De beide reserve-raadsleden nemen steeds deel aan de fraktievergaderin gen, evenals een lid van het afdelings- bestuur, dat de taak heeft de kontak ten tussen dat bestuur en de fraktie te onderhouden. BURGLRLIJKE STAND MAASSLUIS GLBORFN: Nicky Marinus. zoon van: I-'.M. in't Veld en van: R.J.C. Jansen. Fetra, dochter van A. W.M.D. Lc Kluse en van: A. A. Oprel. Danielle Nathalie Maria, dochter van: F. Noort en van: A.J.W. Heeren. ONDl'RTROUWD: J. Vink en H.W. v.d. Windt. E.G. v.d. Hoek en M. van Katwijk. OVLRLEDEN: M. Mcinster. poafwqelhandel bg cj 0»0/35533S MAASLAND ,,Laat niet zonder meer dieren los in het Hertenkamp". Dat vraagt de Stichting Hertenkamp Maasland aan de inwoners van deze gemeente. Als mensen zonder overleg met het bestuur van de stichting of een van de verzorgers van de dieren op eigen houtje de ,,veestapel" uit- breiden kan dat ernsitge gevolgen hebben. Vooral als dergelijke dieren ziek zijn is de kans op sterfte van andere bewoners van het kamp op grote schaal mogelijk. Recentelijk is dat weer eens gebleken toen zieke kippen in het Hertenkamp werden losgelaten. Na korte tijd ble- ken die allemaal te zijn overleden. Het bestuur van de stichting vraagt daarom dringend eerst kontakt op te nemen en niet zonder meer een dier over de afrastering te zetten. Wat men wel verwelkomt is wat extra .voedsel voor de beesten nu de kou look hen weer treft. Vooral brood en !schillen zijn welkom (als ze tenmin ste niet beschimmeld zijn). U wilt de bibliotheek van uw grootvader opruimen, of wat ruimte creeren in uw eigen boekenkast. Of't nu gaat om Statenbijbels of reisverhalen, boeken over dieren of occultisme, als een boek nog in goede staat verkeert, is het de moeite waard om even bij de Slegte langs te gaan (bellen kan natuurlijk ook). /M dan u denkt. Boekhandel J. de Slegte b.v., Coolsingel 83,3012 AE Rotterdam, Tel.: 010-13 83 05. trouwens voor de helft uit Schie- dammers bestaat, denken er zo over. We maken dus iets voor de massa en vaak wordt daar minachtend op neergekeken, je wordt in een hokje gestopt en dat verven ze het liefst aan de buitenkant zwart, dan zien ze je niet zitten. De kosten, die worden betaald uit de opbrengst van de voorstellingen en uit de contributies van de leden. Natuurlijk moet je van tevoren al veel geld uitgeven, maar je kan bijvoor beeld rekeningen voor de kleding even laten liggen totdat er wat geld in het laatje is gekomen. ,,De Claere" en „Maatjes" waren natuurlijk op kos ten van de gemeente maar verder zijn de opbrengsten tot nu toe genoeg geweest om alles te betalen. Van de gemeente Vlaardingen hebben we, niet zwart op wit overigens, een ga- rantie-subsidie van f. 1500.-, maar daar hebben we nog nooit gebruik van hoeven te maken". Het gezelschap is'inmiddels onder leiding van Dik Borst een lied aan het instuderen en er wordt opvallend goed gezongen. „Ja, dat zegt Dik ook" verklaarde Ed Verkade, „Hij vindt dit een uitstekend koor. Hij zei dat ze de hele avond nog geen noot gezakt zijn. Hoe dat kan voor ama teurs, nou ik denk dat ze zich een beetje vasthouden aan de mensen die naast hen zitten. aan Annie Kruisland bijvoorbeeld, want die is beroeps. Voor de Choreografie hebben we Anneke van Gelderen, die geeft in het dagelijks leven balletles. Er wordt in onze programma's veel gedanst en in de groep zitten mensen die zelf in Schiedam of Vlaardingen lesgeven. Nee, de balletgroep kan als je straks de voorstelling ziet, de ergste vorm van kritiek doorstaan". Toos van Lint, speelt niet mee, maar wel ontwerpt ze alle kostuums en tot nu toe maakte ze de meeste ook zelf, ook alweer als hobby. „Voor mij is het gewoon een soort sport. Ik ben geen coupeuse en het moet zo goed- koop mogelijk, dus de stof koop ik vaak op de markt. Nu werk ik over- dag, dus ik heb geen tijd om alles te maken. Ik denk dat ik ga proberen om de mensen zoveel mogelijk te in- Een doordacht model kinderstoel, dat uit elkaar kan en dan als los tafeltje en stoeltje gebruikt wordt. Een stabiele kinderstoel van P.V.C. beklede buis, met plastic beklede zitting en rugleuning. In diverse dessins, met formica tafelbladen Van 59,50 voor strueren om de kleding zelf af te ma ken, dan knip ik het eerst. Voor deze musical heb ik nog geen ontwerpen gemaakt, je moet even afwachten wat het gaat worden en dan weet je pas wat voor kleding erbij past. Ik wil eerst weten hoe het ballet wordt, je moet aansluiten op wat zij doen. Het totale sfeertje moet je met die kle ding aanvullen. In januari ga ik be- ginnen met de ontwerpen, ik koop de stof en knip de modellen. Sommige dingen kopen we kant en klaar, voor al die speciale balletkleding zoals maillots en balletpakjes en soms kun je ook iets gebruiken wat mensen zelf al hebben. Dat kostuum voor de zeemeermin uit Caroussel, die was helemaal in glinsterend zilver ver- pakt, dat hebben we gekocht, dat kan niet anders". Op 26 oktober 1979 gaat de musical „Maud" in premiere in de Stadsge- hoorzaal in Vlaardingen, in vier voor stellingen. Precies over een jaar dus en dat vindt Ed Verkade een lekker rustig gevoel, er is nog overal tijd voor. In Schiedam treedt het gezel schap op 16, 17, 23 en 24 november 1979 in het Passage Theater op. Voor die voorstellingen gaat een speciale prijs gelden. want de opbrengst komt ten goede aan de Stichting ,,Lente- feest" die zich bezighoudt met allerlei aktiviteiten voor gehandicap- ten. Te zijner tijd leest u meer in het Schiedams Nieuwsblad over dit inia- tief. Weergaloze "Grand Prix" auto-race- baan kompleet met twee razend- snelle auto's, twee handregelaars en een transformator. 8-baans uitvoe- ring, met een baanlengte van 4 mtr. (afm. uitgelegd 175x75 cm). Kompleet van 89,-- voor HOEK VAN HOLLAND - Het ge- mengd koor ,,Vox Humana" organi- seert op zaterdag 18 november a.s. een Weense avond in De Hoekstee aan de Mercatorweg. Tussen 20 en 21 uur wordt koffie met gebak geser- veerd, waarna een konsert van Ween se melodieen volgt. Medewerking aan het konsert wordt verleend door het Prometheus-Promenade Orkest uit Delft onder leiding van de heer W. de Regt. Het geheel staat onder leiding van dirigent Wim van den Berg. Na het konsert is er gelegenheid tot dansen op muziek van het dansorkest „The Travellers". De entreeprijs bedraagt f 7,50 per per- soon, terwijl voor bejaarden ?en re- duktietarief van f5,- per persoon geldt. GRIFFIJN Mercuriusstraat 41, tel. 34.21.63, VLAARDINGEN De Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna gaat aanstaande zaterdag- morgen in samenwerking met de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie beginnen als een van de eerste sportverenigingen in Vlaardingen met de organisatie van de Sportieve! Recreatie. Van 10.00 uur tot 12.00 uur kan er op het terrein aan de Marnixlaan nr. 7, onder leiding van een aantal sport- leiders, aan diverse Sportieve Recrea tie activiteiten, met als basis de atle- tieksport deelgenomen worden. Deze Sportieve Recreatie staat open voor iedereen. Deelnemers kunnen zich op zaterdagmorgen aanmelden in de kantine aan de Marnixlaan. De kosten bedragen f.1,25. Het resultaat van dat werk kunt u op 27 november in de Harmonie aan de Schiedamseweg komen beluisteren. Onder leiding van Adrie van Buuren zal het Vlaardings Dubbelmannen- kwartet dan een rijk gevarieerd con cert geven, dat zal worden afgewis- seld door enkele solo-optredens. Ria Korpershoek zit, zoals gewoonlijk, achter de HVD-piano. Het concert begint om acht uur. Om tien uur verschijnt dan ook het Trio Peter Nobino dat zorgt voor dansmu- ziek, waarna iedereen de gelegenheid krijgt om tot twaalf uur de beentjes van de vloer te laten gaan. De entree is gratis. Gewoon te gek laag geprijsd, zo'n fijn strak zittende corduroy pantalon 100% katoen) voor nog gedn twee tientjes. Vlot af- gewerkt met 5 zakken en brede riemlussen. In zwart, brique, cognac, beige of grijs, maten 36 t/m 46. Van 29,75 voor Deze week zijn er twee oplossingen te vermelden namelijk de uitslag uit de krant van 1 en 8 november. De juiste oplossing voor de puzzel van 1 november luidt: ,,Te ver doorgedre- ven recht wordt een onrecht". De winnaars hiervan zijn: mevr. Blok- land, Placiusstraat 48, Hoek van Hol land; P. Schenk, Kethelweg 104, Vlaardingen en P. J. Kool, Alb. v. Raalteplein 126, Schiedam. Dan als slot de 2e oplossing van 8 november en dat is het gezegde ,,In de nood leert men zijn vrienden kennen". Ook hiervan hebben we drie prijs- winnaars en dat zijn: mevr. G.J. v.d. Hoek, Klaas Katerstraat 7, Maassluis; G.T.J. Putters, Rembrandtlaan 66, Schiedam en G. Vink-Muilwijk, Von- delstraat 36, Vlaardingen. Alle winnaars krijgen een boekenbon van tien gulden tliuisgestuurd. i Ook voor deze week kunnen weer oplossingen worden ingezonden aan ons adres Rijnmond West Combina- tie, Postbus 306, 3130 AH, Vlaardin gen. Alle oplossingen per briefkaart en voorzien van uw postcode. Uiters- te inzendtermijn dinsdag 21 novem ber 10 uur. Indien achter de omschrijving een nummer tussen haakjes staat, moet de eerste letter van het in te vullen woord tevens worden geplaatst in een vakje van het dikomlijnde midden- stuk, genummerd 1 t/m 36. Voor beeld: zou de omschrijving luiden „vader of moeder (7)", dan moest worden ingevuld „ouder", van welk woord de eerste letter, de O dus, te vens zou moeten worden geplaatst in vakje 7 van het dikomlijnde midden stuk. Bij juiste oplossing van de gehe- le opgave vormen de 36 letters uit het middenstuk, achter elkaar gele- zen, een uitspraak van Texeira de Pascoaes. Alleen deze uitspraak moet UITSLUITEND PER BRIEFKAART als oplossing worden ingezonden. HORIZONTAAL: 1 dienen; 6 boom (5); 9 wilddief; 15 smerig; 16 bouwspecie; 17 bloem; 18 mil. rang (afk.); 19 tractatie; 20 boom; 21 faam (31); 22 zangnoot; 23 gemalen schors (35); 24 zeer; 25 vaartuig; 26 bak; 27 vogel (18); 28 op de achterbenen gaan staan; 30 wedren; 31 mooi; 32 voorzetsel (28); 33 koeiemaag; 34 vreemde munt n 30 31 (34); 35 leer; 36 doopsgezinde; 37 beest (1); 38 over tijd; 39 tuingerei; 40 voorzetsel; 41 gelukwens (afk.); 42 gebed; 43 kanaal (29); 44 traject (19); 45 herdersgod; 46 werktuig (33); 47 rivier in Brabant; 48 vreem de munt (12); 49 liefdegod (30); 51 bruidsjonker; 54 kookgerei; 56 ellen- de, zorg; 59 keur, bloem (2); 60 ver- heugd; 61 vloerbedekking (8); 62 lust (16); 63 vogel (17); 64 weggebruiker; 65 signaal; 66 ex-eiland; 67 deel van trap (3); 68 onb. v.n.woord; 69 ge- neeskundig (afk.); 70 uit (21); 71 in- druksel; 72 iei; 74 verfstof uit run; 75 mastbalk; 76 ploegsnede; 77 start; 78 voorzetsel (36); 79 rangtelwoord; 80 buitendijks land; 81 plakplaatje. VERTICAAL: 1 voorkomend; 2 gewicht (afk.) (26); 3 bovendien (7); 4 kleur; 5 eens (14); 6 soort verklaring; 7 straatje; 8 kle- dingstuk; 10 hoge zetel; 11 zwarte stof; 12 familielid (4); 13 naschrift (afk.); 14 paardenvolk; 18 pek (10); 19 geloofsafvallige; 21 vreemde munt; 22 glasachtig mineraal; 23 ge- luid van schot; 24 vrucht; 25 plant; 26 zijde; 27 handeling (22); 28 voor zetsel; 29 lengtemaat; 30 reeks; 31 iets heel dwaas (11); 34 term uit fo- tografie; 35 ministerie (afk.) (15); 36 drinkgerei (25); 37 Jialfedelsteen;^38 schoenband (23); 39 aTstuHieif (afk.); 40 voorzetsel (20); 42 voer- tuig; 43 nauw verbonden; 46 plak- middel; 47 oude vochtmaat (24); 49 delfstof; 50 onmiddellijk (9); 51 krachtig; 52 eenmaal (27); 53 kamha- gedis (32); 54 jonge koe; 55 voertuig; 56 wal (6); 57 gordel; 58 overtreder van bepaling; 59 made, 60 vluchtig; 61 pers. v.n.woord; 62 insekt; 64 hardvochtig; 65 cosmetisch artikel; 66 liefelijk (gelegen); 67 gerafelde naad; 68 vogel; 71, familielid72 boom (13); 73 holtc, 74 Bredase voetbalclub (afk.); 76Jbijvoorbeeld (afk.); 78 godsdienst,(afk.).

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 3