s de T De keuken in ft 149 EH **1 Societeits- en verenigings agenda Inbraken Alcohol controle Onwel m PI mm 79 Kaasfondue Gluhwein Film Poppentheater Weihnachts oratorium Orgelconcert 3-koren-uitvoering Turkse muziek Schiedams politienieuws met Yvonne Hontele PAr W Lisa ||qi Meubelstofferingsbedrijf HESSEL+ CO v00r hetSTOFFEREN BANKSTEL EN MEUBELEN BCX)T- en CARAVAN- KUSSENS Vrouwensoos Voeding en gezondheid. mm ,4 Blue Band, pakje 250 gram jOO Edelbruin, (gesneden) Li Verkade Wasa goudbruin, Becel voor de koffie, flesvi liter Braadkuiken |„Flevo",3STUKS a 850 gram. Liga, pak 175 gram Patates frites, zaklkilo.. Appelmoes, lik 850 gram. I Boterhamworst vacuum i verpakt, per 100 gramiu Kips slagers-lever- q q- worst, 500 gramZ.Zd Zaanland repen diverseqq smaken, per stuk"o I Nieuwe snack van Calv6: Oei Oei, zako" juniorI.1SJ I j Dreft, pak 1100 gram gratis „Mickey Mouse" A A c I verjaardags-album 4.4o Cadum of Palmolive toiletzeep, 3 pak Schiedamseweg 26 Vlaardingen Tel (010) 343844 ►*uci\iUAU laiNUVtMbhK 1978 47-93 In het Passage Theater is dagelijks om 2 en 8 uur, vrijdag alleen om 2 uur en zondag alleen om 8 uur de film „De avonturiers" te zien, gemaakt naar de bekende bestseller van Harold Rob- bins. Hoofdrolspelers zijn Charles Aznavour, Candice Bergen en Ernest Borgnine. Cinema Rio brengt dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur en zaterdag, zondag en woensdag alleen om 7 en 9.30 uur „The one and only" met Henry Winkler en Kim Darby. Het is het verhaal van een gewone jongen, Andy Schmidt, die het van toneelstudent en rugbyspeler tot „ster" brengt. Dat brengt aanvankelijk problemen in zijn huwelijk met zich mee, maar ge- lukkig komt het toc^- allemaal weer goed, tenminste, het is maar wat je goed noemt natuurlijk. Voor de jeugd is er een „Popeye fes tival", tekenfilms op zaterdag, zon dag- en woensdagmiddag om 2 uur. Een Turkse filmvoorstelling is er weer op zondagmiddag om 2 uur. In het Zoldertheater „In de Teer- stoof" treden op vrijdag 17 en zater dag 18 november Monkau, Mok en Meeberg op met „We staan er ge- kleurd op". Verdere informatie vindt u elders in dit blad. In de Havenkerk aan de Lange Haven treedt op woensdag 15 november het Toonkunstkoor op met het Weih- nachtsoratorium van Johan Sebastian Jlach. Dirigent van het koor is Edwin Wolf en verder werken mee het Ge- westelijk Orkest en de solisten Ria van Harmelen, Joke de Vin, alt, Paul Schotsmans, tenor en Wout Ooster- kamp, bas. Het Weihnachtsoratorium is waarschijnlijk in 1734 gecompo- neerd uit zes zelfstandige cantates, bestemd voor de godsdienstoefenin- gen op de feestdagen in de tijd van Kerstmis tot Driekoningen. De mu- ziek bestaat uit koren, aria's en reci- tatieven, alles door een orkest bege- leid. De toegangsprijs bedraagt f.10,- voor niet-leden, voor toonkunstleden CJP en 65-plus f.7,50, de aanvangs- tijd is 20.00 uur. De maandelijkse begeleiding van het Hess-orgel (gebouwd in 1773) in de aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam, zal op zaterdag 18 november worden ver- zorgd door Leo Terlouw, leerling uit de orgelklas van Andre Verwoerd. Leo Terlouw is een veelbelovend musicus, die aan het conservatorium als hoofdvakken orgel en piano stu- deert. Hij vertrolkt werken van Pachelbel, Bach, Scheidt, Kittel en Krebs. Het concert begint om 15.00 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. De toegang is gratis. Ter gelegenheid van het tienjarig be- staan van kerkkoor „Groenoord" zal op zaterdag 18 november om 20.00 uur in de Dorpskerk in Kethel een 3-koren uitvoering worden gegeven. Medewerkenden zijn het kerkkoor „Groenoord", het Adventskoor uit Overschie en het Opstandingskoor uit Rijsoord. Dan is er nog een kin- derzanggroep te beluisteren. Op het programma staan verschillende lie- deren voor samenzang. De toegang is gratis. Marian van Geloven vertelt op don- derdag 16 november in de vrouwen soos over sociale voorzieningen voor vrouwen. Daarbij zullen onder andere vragen over sociale verzekeringen aan bod komen. Aanvang 20.30 uur. Bin- nen de vrouwensoos is een leesgroep- je opgezet dat op 14 december van start zal gaan. Eigen ingebrachte lees- stof is welkom. Inlichtingen zijn te krijgen bij Marian (269591) of Loes (708883). De Nederlandse Christen Vrouwen- bond organiseert op donderdagmid- dag 16 november om 14 uur in het gebouw van Christelijk Sociale Be- langen, Lange Haven 73. De heer Verhoeff van het Reformhuis Schie dam zal voorlichting geven over „Voeding en Gezondheid" en diver se artikelen demonstreren. Ook niet- leden zijn welkom. Op vrijdag 17 november is er in het Passage Theater een Turks concert. HONDIN ETALAGE Vrijdagmiddag rond vijf voor twee liep een modebewuste jonge bouvier de etalage van Alja op de Broersvest in. Het aanwezige personeel trachtte de hond de vangen. Tijdens de jacht werd in de etalage een ravage aange- richt, waarvan de kosten tussen de f 1.500,- en f 2.000,- liggen. De poli- tie bracht het dier naar het asiel, waar het wacht op de eigenaar. In de nacht van 9 op 10 november werden in de Oranjestraat 800 kruiskoppelingen met een totaal- waarde van f 4.000,- ontvreemd. De gestolen waar zat in kisten, die bij het aldaar aanwezige stellingswerk stonden. Diezelfde nacht werd er ingebroken bjj de L.E.A.O. aan het Oude Kerk- hof. Nadat een ruit werd irtgeslagen kon men naar binnen. Laden en kas- ten werden doorzocht. Een afgeslo- ten la in de kantine werd opengebro- ken. Een bandrecorder, twee cassette recorders, een dikteerapparaat, koffiekan, theepotten, blikken soep en andere kantinewaren zijn verdwe- nen. De gezamenlijke waarde van de gestolen goederen bedraagt f 2,800,-. De aangerichte schade f 500,-. Ook de Christelijke Scholengemeen- schap Schieland aan de Nieuwe Dam- laan kreeg die nacht ongewenst be- zoek. Via het platte dak en de brand- trap kwam men naar binnen. In de kantine werd een lade opengebroken. Een portable televisie, tafelradio en diverse goederen met een totaal- waarde van f 700,- worden vermist. De schade bedraagt f 50,-. Bij de groothandel in bouwmateria- len, v.d. Berg B.V.K. combinatie, aan de West-Vest werd eveneens ingebro ken. Nadat een etaniet golfplaat werd weggebroken, kon men het pand be- treden. Er werd een tussendeur inge- trapt, laden en kasten werden door zocht en de kluis werd geopend. Slechts een ring met acht sleutels, waaronder de kluissleutel, wordt ver mist. Zondagavond tussen kwart voor negen en kwart voor twaalf bezocht een ongenode gast de woning van de 58-jarige C.d.V. aan de Schiedamse- weg. Via een klein klapraam werd het doorzochte pand betreden. Een geld- kist met f 9.000,-, een portefeuille, twee beurzen vreemde valuta en een juwelenkistje, waarin sieraden ter waarde van f 17.000,- zaten, worden vermist. Een Friese staartklok ter waarde van f 1.800,- werd na te zijn ontvreemd in het struikgewas achter- gelaten. 76-jarige B.v.H., terwijl hij op de Bur- gemeester van Haarenlaan liep, plot- seling onwel. Met hartklachten en vermoedelijke lichte hersenbloeding werd hij in deNoletstichting opgeno- men Zaterdagmorgen otn half elf werd de Zaterdagnacht tussen elf en drie uur werden bij een alcoholcontrole aan de Churchillweg 250 chauffeurs aan- gehouden. Negen autobestuurders kregen een rijverbod, drie hadden zo diep in het glaasje gekeken dat het een proces-verbaal opleverde. SCHIEDAM - In deze tijd van het jaar zie ik mezelf alweer op de lange latten staan, ik droom van bergen, zon, gliihwein en kaasfondue. Ik behoor tot de verslaafden, ik zou er mijn zomervakantie voor opgeven als het moest. Voor iedereen die het recept is kwijtgeraakt, wie hel eke keer weer niet lukt of wie denkt dat je er beslistvan die dure Emmenthalervoor nodig hebt, volgen daar- om hier nog eens de recepten voor kaasfondue en niet te vergeten, de gliih wein. met een houten lepel roert u er met een handvol tegelijk de geraspte kaas door, totdat alle kaas is opgelost. Het gaat er vooral om dat de massa niet gaat koken, want dan krijgt u een soort taaie rubberachtig substantie met een laag vet erop. Als alle kaas is opgelost, dan vermengt u in een kom- metje de maizena met een beetje wa ter of melk, totdat u een papje krijgt. Dat papje roert u door de kaasfondue, die u al roerend even heel zachtjes laat koken, totdat het geheel goed gebon- den is. Van het fornuis af halen en de peper, nootmuskaat en de sterke drank erdoor roeren. Met die kruiden kunt u geen builen vallen, gewoon een beetje erdoor en ze op tafel zetten zodat de fondue op smaak kan wor den gebracht. Op tafel gaat de fon due op een warmhouder, elk appa- raat waarop hij behoorlijk warm blijft en niet gaat koken, is goed. Als een spiritusbrander te heet is en de fon due gaat koken, zet u er een plaatje onder. U kunt de fondue voor het opdienen ook overdoen in een vuurvaste schaal, dat ziet er leuker uit. Bereiden in een vuurvaste glazen schaal met een plaat je eronder, kan ook, maar ik geef de Elke Hollandse kaas is lekker, gewoon de kaassoort nemen die u ook op de boterham het lekkerst vindt. Zelf pre- fereer ik Stolwijkse boerenkaas. die ik op de markt koop. Oude kaas is ook goed, maar smaakt uiteraard pit- tig. 800 gram grof geraspte kaas, 1 of meer teentjes knoflook, 2 1/2 dl. witte wijn (alweer: de wijn die u ook het lekkerst vindt om te drinken. Rijn- of Moezelwijn kunnen heel goed, het enige wat ik beslist niet lekker vind is zo'n kleverige zoe- te witte wijn), zwarte peper, noor- muskaat, liefst vers geraspt, een voile eetlepel mayzena, eventueel, een scheut sterke drank, de Zwitsers ne men Kirsch, maar Vieux, cognac of jenever kunnen best en de scheut kan ook weggelaten worden. Stokbrood, volkorenbrood of boerenbruin, in brokken. In een pan met dikkebodem, bijvoor- beeld de braadpan, doet u de gesnip- perde of nog liever uitgeperste knof look en de wijn. Het geheel verwamt u op het fornuis tot het bijna kookt. voorkeur aan mijn geemaiLcerde braadpan. Er zijn trouwens ook van die oranje geemailleerde fonduepan- nen met een steel, maar in principe heb je voor fondue geen speciale toe- standen nodig. Op tafel zet u haast de fondue een schaal of mand met brood en u geeft iedereen een heel gewone vork, daar blijft het brood het best aan hangen. Verder kunt u rozijnen, noten en eventueel ananas op tafel zetten, en wilt u het helemaal uitgebreid doen, een of meer soorten rauwkost. Inplaats van wijn is thee er ook erg lekker bij, of rode port. Wie van de blauwe knoop is, gebruikt ap- pelsap inplaats van wijn. In een pan met dikke bodem doet a een sinaasappel en een citroen in schijfjes, 5 blaadjes foelie, 5 kruidna- gelen, twee mespuntjes kaneel of twee kaneelstokjes en 4 voile cede- pels suiker. Het geheel laat u minstens 20 minu- ten, liever nog een half uur, zachtjes trekken. De gluhwein mag net niet koken! Voor het opdienen kunt u er een scheut drank of port in doen. Door een theezeefje schenkt u deze warme wijn in de glazen. De hoeveel- heid suiker gaat naar smaak, daarom is het verstandig om een suikerpot op tafel neer te zetten. Op den duur merkt u vanzelf hoeveel suiker n het lekkerst vind. >fers,voordeel en keus Simon taudh^stug vol! w- "Mft5 I Alleen in filialen met vers vlees, groente en fruit H pak 200 gram Ipi 15 46 78 Goed onderhouden drive-in woning met CV en garage. VLAARDINGEN, JOHAN WILLEM FRISO- LAAN. Beg.gr.: entree met garderobe, garage, hal met CV kast en spiltrap naar 1e et., hobby/slaapka- mer. 1e et.: woonkamer met hoekraam, eet- keuken met L-aanrecht, afzuigkap, aansl. was- aut., balkon. 2e et.: overloop met badkamer. zitbad, wastafel, 2e toilet, 3 slaapkamers met losse kasten. Garage met bergvlierinkje. Ople- vering: in overleg. Erfpacht: 650,-/jr t/m 31 - 7- 2067. Prijs: 225.000,- k.k. Wilt u zich vestigen in een goede buurt en huis- vesting boven de zaak? VLAARDINGEN, KORTE DIJK: Goed onderhouden winkelpand met bedrijfs- ruimte en fraaie bovenwoning; eigen grond. Winkel ca. 50 m2 met halletje en toilet, werk- plaats 38 m2, houten loods 21 m2. Fraaie bovenwoning: overloop, toilet/douche, woon kamer 4x4, open eetkamer 325x375, 2 slaap kamers 4 x 4 en 275x 375. Groot dakterras. 'Oplevering,: november 1978. Prijs n.o.t.k. Wilt u nabij het Kolpabad wonen? VLAARDINGEN, MOLUKKENSTRAAT; Goed onderhouden eengezinswoning met cv. Beg. gr.: hal, toilet met verlaagd plafond, gar- derobehoek, woonkomaer 360x600 tuinka- mertype), keuken 300x375 met rvs hoekaan- recht, div. apparatuur. 1e et.: douche met lavet, 3 slaapkamers 375x265, 300x350, 350x280, lage kruipvliering met betonvloer. Tuin achter met nieuwe houten schuur. Erfpacht: 105,-/ jaar, eeuwigdurend. Oplevering :direkt. Vraag-t prijs 159.000,-k.k. LidNBM komen wij vrijblijvend tangs voo: /"ijsopgave. Ook voor het bekleden van Tel. 34.87.84 ma 18.00 uur 34.15.83 VLAARDINGEN - Eendrachtstraat 52

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5