Agenda Stadsgehoorzaal Pottenbakken op „Flat" Boomplantdag In Groene Oase Surinaamse feestavond Feest bij de kweekbak Zie ginds komt de stoomboot... Geld voor misbruik alohol en drugs ,W e staan er gekleurd opis kritisch muzikaal theater Uit Hoek van Holland Antiekbeurs in Koningshof Toneel en kabaret in S.G.Z. Succesvolle premiere voor voile zaal in Teerstoof met de franse lach Neger Teksten Fons Jansen met sukses terug in Vlaardingen r VLAARDINGEN - Uit de rijk gevarieerde agenda van de Stadsgehoorzaal een _greep. Zoals iedere week is er weer voor iedereen iets bijzonders, Natuurlijk staat hieronder niet alles vermeld: elders op deze pagina treft u de voiledige agenda aan: De bekende cabaretier Fons Jansen komt op maandag 20 november in de Stadsgehoorzaal met zijn programma Fons Jansen 5, welk programma hij al eerder in februari 1976 in de, Stadsgehoorzaal presenteerde. Fons Jansen bleek in Vlaardingen zo popu- lair te zijn dat de voorstelling in abonnement reeds geheel uitverkocht werd. Een avond frans toneel met vier een- akters: twee van de bekende franse toneelschrijver Georges Freydeau en twee van zijn minder bekende tijdge- noot Georges Courteline. Feydeau is briljant in het opeenstapelen van situaties, waaruit de meest komische verwikkelingen ontstaan, terwijl de Vrijdag 17 november: Stadsgehoor zaal 20 uur toneelgroep 't Masker ...Polyester Polka". Harmoniezaal 20.15 uur De Nieuwe Komedie ..Dat ziet er gezond uit". Zaterdag 18 november Stadsgehoor zaal 20 uur toneel- en letterlievende vereniging Varia. Zondag 19 november Harmoniezaal 10 tot 16 uur Prentbriefkaartenruil- beurs. Maandag 20 november Stadsgehoor zaal 20.15 uur Fons Jansen 5(uitver- kocht). Donderdag 23 november Stadsge hoorzaal 20.15 uur „Met de Franse Lach" door Coen Pronk en Monique Smal. Zaterdag 25 november Stadsgehoor-, zaal 20.15 uur ..Volgend jaar zelfde tijd" blijspel van Ton van Duinhoven en Ina van Faassen. HOEK VAN HOLLAND Ook in de komende veertien dagen is er het nodi- ge in De Hoek te doen: 15 november 20.30 uur: Theater De Kweekbak in de bovenzaal van De Lan- taam in de Harmoniestraat. Toegang vrij. 16 november 19.15 uur: Foyerkonsert in De Hoekstee door de ..Monks Pants Smart Set Band". Toegang vrij. 18 november 12 uur: Coopertest Iangs de Nieuwe Waterweg en het Seinpad. Deze test is georganiseerd door de gemeentelijke dienst Sport en Spel. Deelna- me f 3,— per persoon. 20 uur: Weense avond in De Hoekstee met medewer- king van het gemengd koor ..Vox Humana", het Delftse Prometheus-Prome nade Orkest en het dansorkest „The Travellers", Toegang f 7.50 per persoon; 65-plussers f 5,- per persoon. 19 november 9.30 uur: Mahorokan Jeugd Judo Toernooi in De Hoekstee. Toegang volwassenen f 2.50 per persoon. kinderen f 1.—. 20 november 20 uur: Jaariijkse Algemene Ledenvergadering van de Speeltuin- vereniging in De Hoekstee. 22 november 20.30 uur: Theater De Kweekbak in de bovenzaal van De Lan- taam in de Harmoniestraat. Toegang f 3,— per persoon. 25 november 13.30 uur: Aankomst van Sint Nicolaas in de haven van Hoek van Holland. 20 uur: Filmliga in De Hoekstee. Toegang uitsluitend voor leden lach bij Courteline ontstaat uit de meesterlijke karaktertekening. Het is bijzonder interessant deze twee grote franse schrijvers te combineren in een avondvullend programma van eenak- ters die nog nooit in Nederland ge- speeld zijn. De regie van deze eenakters lag oor- spronkelijk in handen van Ko van Dijk, een grote vriend van Coen Pronk, die samen met Monique Smal de toneelfiguren van deze avond zijn. De plotselinge dood van Ko van Dijk was de oorzaak dat naar een andere regisseur moest worden omgezien. Gelukkig heeft Bob de Lange bereid- willig de regie overgenomen. De di- irectie van de Stadsgehoorzaal prijst zich gelukkig deze franse toneela- vond voor de echte toneelliefhebber in Vlaardingen te kunnen presente- ren. Dit zal plaats vinden od donder dag 23 november a.s. aanvang kwart over acht. De toegangsprijs bedraagt f.10,-. Houders van een CJP of pas 65 betalen f.7,-. De kassa is dagelijks geopend van 10 tot 1 3 uur en van 19 tot 21 uur. VOLGEND JAAR ZELFDE TIJD Op zaterdag 25 november spelen Ina van Faassen en Ton van Duinhoven in de Stadsgehoorzaal het blijspel Volgend jaar zelfde tijd. In dit blij spel volgt de toeschouwer een man en een vrouw gedurende een reeks va 25 jaar, met even zovele ontmoe- tingen. Hoewel beiden getrouwd zijn, met een andere partner besluiten zij toch met elkaar een maal per jaar, en wel op dezelfde datum te ontmoeten. Wij zien wat er in deze mensen ver- andert, en hoe hun houding in de loop der tijd wijzigt. Er zijn voor de ze voorstelling nog enkele toegangs- bewijzen beschikbaar. Kassa geopend dagelijks van 10-13 uur en van 19-21 uur. DAT ZIET ER GEZOND UIT Op vrijdag 17 november a.s. brengt de Nieuwe Komedie in de Harmonie een programma over de gezondheids- zorg, getiteld „Dat ziet er gezond uit". Het is een discussiestuk over de gezondheidszorg in Nederland en be- handelt enkele problemen als: Ge zondheidszorg is lapwerk als zij al- leen de symptonen bestrijdt maar de oorzaken van de ziekte ongemoeid laat; ziek zijn betekent niet kunnen werken, dus een verliespost voor de ondernemer; artsen negeren vaak emotionele factoren en factoren uit de sociale omgeving die direct met de ziekte van de patient samenhangen. Na afloop is er gelegenheid tot dis- cussie. De toegangsprijs bedraagt f.5,-. MAASSLUIS Wijkvereniging „De Flat" (Maassluise Burgemeesterswijk) heeft haar aktiviteiten uitgebreid met een pottenbakkersclub. Het gaat niet MAASLAND - Vandaag woensdag speelt „de boom" een belangrijke rol in het Maaslandse gemeenschapsle- ven, Het is vandaag namelijk boom plantdag en zo iets laten ze in de „Groene Oase" niet ongemerkt voor- bij gaan. Het begon vantnorgen om negen uur a] bij het Gemeentehuis. Daar werd met enig ceremonieel ver- toon een lindeboom geplaatst, ge- schonken door de Knotwerkgroep Maasland-Maassluis. Rond de aanbieding van die boom is in het verleden deining ontstaan, omdat het gemeentebestuur van Maasland aanvankelijk negatief rea- geerde om het aanbod van de knot werkgroep. Zoals bekend houden deze mensen zich bezig met het knot- ten van wilgen in en rond beide ge- meenten. Nadat de mensen van de werkgroep - o.a. via deze krant - hun teleurstelling hadden geuit, kwam de gemeente alsnog op haar stand- punt terug en verklaarde zich bereid toch een boom in ontvangst te ne- men. Deze zou dan een mooi plaatsje kunnen krijgen voor het kortgeleden grondig opgeknapte gemeentehuis. Dat is dan vanmorgen gebeurd. Bur- gemeester Van den Brink nam de boom namens het gemeentebestuur in ontvangst van enkele vertegen- woordigers van de knotwerkgroep. Daarna was het de beurt aan de schoolkinderen. Onder Ieiding van de schoolhoofden en mensen van de gemeentelijke plantsoenendienst verrijkten zij Maasland met 75 eiken (Kon. Julianaweg), 7 kastan- jebomen (Foreest), 6 platanen, 9 om een kursus, maar om een moge- lijkheid om zelf met klei bezig te zijn met behulp van o.a. de draai- schijf en de pottenbakkersoven, die de wijkvereniging heeft aangeschaft. Voor diegenen. die voor het eerst met deze materialen kennis maken is deskundige hulp aanwezig. De eerste avond staat geprogram- meerd op maandag 20 november a.s. Het is de bedoeling, dat daarna voor- lopig elke veertien dagen pottenbak kersclub wordt gehouden. De avon- den beginnen om acht uur. Van de deelnemers wordt een bijdrage in de algemene kosten gevraagd van f.2,50. Klei, glazuur en gebruik van oven worden tegen kostprijs in rekening gebracht. Men hoefi zelf geen mate rialen mee te brengen. Op zaterdag 25 november start men ook met een pottenbakkersclub voor kinderen. Er zijn geen strakke leef- tijdsgrenzen. Voor jonge kinderen is begeleiding door een enthousiaste ouder waarschijnlijk wel verstandig. Ook hiervoor is de kostprys f.2,50. Daarbij zijn de kosten van klei wel inbegrepen. De kinder-pottenbak- kersclub begint om half elf en wordt ook om de veertien dagen gehouden. Wie verdere inlichtingen wil of wie zich wil aanmelden voor assistentie (b.v. voor de kinderclub) kan zich aanmelden bij de begeleider van het pottenbakkersproject, de heer Wen- sink, tel. 11835. MAASSLUIS - Het is deze maand al weer drie jaar geleden, dat de voor- malige Nederlandse kolonie Suriname onafhankeljjk werd. Hoewel veel mensen uit zorg over de toekomst van hun land in die periode naar Ne derland zijn gekomen, zijn de banden met het vaderland nog steeds hecht. Vandaar ook dat de viering van de onafhankelijkheidsdag ook in Ne derland met feestvreugde gepaard gaat. In Maassluis gebeurt dat op vrij dag 24 november a.s. in ontmoetings- centrum Koningshof. Daar oganiseert de stichting Stigesama een dans- avond. Deze begint om half negen. De kosten bedragen 10 gulden per persoon. HOEK VAN HOLLAND Sinds ongeveer £en jaar is het niet-kommerciele open-podium theatertje „De Kweekbak" in de Harmoniestraat 17 in Hoek van Holland iedere woensdagavond vanaf half negen gevuld met zo'n honderd man publiek. Zoveel mensen, afkomstig uit De Hoek en wijde omgeving, maar ook uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en de hele verdere Randstad zijn wekelijks getuige van de door amateurs en beginnende artiesten verzorgde voorstellingen in De Kweekbak. Deze artiesten verzorgen daar in een afwisse- lende show mime, dans, zang. variete, kabaret, toneel en nog veel meer. Dat er iedere week zo'n honderd man gevierd met een jubileumvoorstelling. publiek naar dit mini-theatertje komt en dat zich vaak regelmatig uit het gehele land artiesten aanmelden om in De Kweekbak een debuut te komen maken, of *n act voor publiek komen uitproberen, of om wat meer publiekservaring op te doen, bewijst wellicht hoe groot zowel bij pubbek als bij artiesten de behoefte aan een dergelijk theatertje was en is! On- danks het feit dat in het afgelopen jaar slechts regionaJe publiciteit ge- geven is, heeft men toch de weg naar de Harmoniestraat weten te vinden. De gedachte, waaruit „De Kweekbak" ruim een jaar geleden werd geboren was drieledig: a. organisator Paul Lensink wilde voorzien in een groot tekort aan niet-kommerciele kulturele uit- gaansmogelijkheden met voor het publiek lage drempels; b. er diende - enigszins naar analo gic met theater ,,De Engelenbak" in Amsterdam, waarmee ,,De Kweekbak" nu een hechte samen- werking heeft - ook in dit gedeel- te van Nederland een podium-mo- gelijkheid te zijn om er theater- kreativiteit in de ruimste zin van het woord te stimuleren c. voor aktieve amateurs en voor (beginnende) professionele arties ten moest een „try-out"-mogelijk- heid geschapen worden Toen „De Kweekbak" op basis van deze idee^n eenmaal van de grond was gekomen, vonden de gemeente Rotterdam en de Rotterdamse Kunststichting het initiatief belang- rijk genoeg om het bestaan van „De Kweekbak" in ieder geval voor 1978 door middel van een subsidie zeker te stellen. Inmiddels zijn ook voor het jaar 1979 subsidie-aanvragen inge- diend. Vanavond, 15 november, wordt het eenjarig bestaan van „De Kweekbak" waarin zoveel mogelijk alle hoogte- punten van het afgelopen jaar nog- maals in het programma zullen worden verwerkt. Ter gelegenheid van het jubileum 6n omdat men vindt dat iedereen kennis moet kun nen maken met Theater „De Kweek bak" zal vanavond geen entreeprijs worden geheven. Ook vanavond be gint het programma om half negen. Bovenstaand artikel ontvingen wij in de vorm van een persbericht van ,,De Kweekbak". Gebruikelijk is. dat wij in dit soort gevalien per- soonlijk ons overtuigen van de waarheid van zo'n bericht. In dit geval hebben we dat nagelaten, omdat we zelf min of meer tot de trouwe bezoekers van ,JDe Kweek bak" mogen worden gerekend. Meerdere malen hebben wij in deze kolommen algewezen op het bijzondere karakter van ,JDe Kweekbak": de mogelijkheid om vlak bij huis echt uit te gaan! Een eerste bezoek aan „DeKweekbak" zal altijd gevolgd worden door een tweede, derde en ga zo maar door. In een ontspannen en vriendelijke sfeer kan men kennis nemen van alle mogelijke soorten kulturele uitingen. Een avondje Kweek bak doet naar onze mening meer aan het geestelijk welzijn dan (kleuren)TV kijken. Paul Lensink en zijn mede-be- stuursleden feliciteren wij met de tot heden behaalde resultaten. De Hoekenaar die nog nooit in „De Kweekbak" is geweest, nodigen wij uit vanavond even te komen kijken en luisteren; rond half twaalf kan iedereen dan weer thuis zijn. A ad van der Struijs VLAARDINGEN Voor de derde en laatste keer kondigt de Nieuwe Vlaardingse Couranf de aankomst van St. Nicolaas aan. Om er absoluut zeker van te zijn dat er geen vergis- singen zullen plaatsvinden, want, ze ker voor de kleintjes, kan dat bijzon der onaangename gevolgen hebben. Al drie weken lang maken we mel- ding van de 18e november en hoe- veel andere berichten u ook mogen bereiken: het is en blijft 18 novem ber! A.s. zaterdag dus. Om vijf minuten voor tien gaat de spoorbrug voor het scheepvaartverkeer open en de goed- heiligman maakt daar een dankbaar gebruik van om met zijn scheepje „Spanje" de Vlaardingse haven bin- nen te komen. Ter hoogte van de Vrije Academie wachten burgemees- ter en wethouders dan de hoge gast op, waarna de traditionele rondtoer een aanvang zal nemen. 's Middags om drie uur brengt de Sint een bezoek aan de zieke kinde ren van het Holyziekenhuis en de be- jaarden kunnen 's morgens al door middel van een „live-uitzending" van de ziekenomroep getuige zijn van dit ieder jaar weer even groots gebeuren. Ook dit jaar ligt de organisatie van het geheel in handen van de dertigja- rige FICO, die in opdracht van het Koopcentrum Vlaardingen de rode loper uitrolt. bolacacia's, 2 berken (Nicuw Huis ter Lucht) 32 lijsterbessen (Baan- derheer) en 4 lindebomen. Na afloop van de planten werden voor de kinderen enkele films ge- draaid over bomen. In oktober zijn ze al voorbereid op deze dag, o.a. door het houden van een boomher- kenningsspel voor de kinderen van de hoogste klassen van de basisscho- len. Zij zijn het ook, die vandaag een aktieve bjjdrage hebben geleverd aan het nog verder groen maken van Maasland. MAASSLUIS - Het kollege van B W van Maassluis wil financiele steun geven aan de hulpverlening ten behoeve van aan alcohol en drugs verslaafden. In het Rijnmondgebied speelt bij die hulpverlening de prof, dr K Herman Bouwmanstichting een belangrijke rol. Deze organisatie heeft sinds de zomer van dit jaar ook een vestiging in Vlaardingen. die ook bestemd is voor hulp aan inwoners van Schiedam en Maassluis. Het gemeentebestuur van Maassluis is in principe bereid geld uit te trekken voor de Vlaardingse vestiging, mits de kollega's in Vlaardingen en Schiedam en de provincie Zuid-Holland hetzelf- de doen. Uitgaande van een verdeling van de kosten op basis van het aantal inwo-. nets zou Maassluis een bedrag van 9800 gulden willen uittrekken voor het jaar 1979. Dit voorstel van B W zal morgen (donderdag) en volgende week dins- dag ter sprake komen op een tweetal vergaderingen van raadskommissies. Donderdag is dat die voor Onderwijs, Sociale Zaken en Volksgezondheid (half acht in de Burgerzaal van het stadskantoor) en dinsdag die van Fi- nancien (vanaf half acht in de Buys- zaal). Beide vergaderingen zijn openbaar. Niet-leden mogen aan het begin van de vergadering het woord voeren. MAASSLUIS - Van donderdag 16 tot en met zaterdag 19 november biedt de centrale hal van Koningshof onderdak aan een flinke kollektie an- tiek. Een aantal in Maassluis geves- tigde antiekhandelaren toont op ver- zoek van de evenementenkommissie Koningshof een deel van hun bezit. Er zijn meubelen, kasten, kleinmeu- belen, porselein, kristal, zilver, pop- pen, munten enz. Deze antiekbeurs is donderdag geo pend van 19.00 tot 22.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Het is de bedoeling van de evenementenkommissie om in het vervolg enkele malen per jaar een der- gelijke antiekbeurs te organiseren draak met het belang dat mensen aan een huidskleur hechten. *Paus Meeberg boven, Mankau onder SCHIEDAM - In een stampvol Zoldertheater „In de Teerstoof" brachten op donderdag 9 november Marius Monkau, Andries Mok en Rob van de Meeberg de premiere van hun nieuwe theaterachtige cabaret-programma „We staan er gekleurd op" op de planken. Wat allereerst opvalt is de uitsteken- de presentatie. De bewegingen, mu- ziek en teksten zijn uitstekend op elkaar afgestemd. In totaal telt het programma 30 nummers en dat lijkt heel wat. Veel van die onderdelen vormen echter samen een geheel en lopen heel vloeiend in elkaar over, waardoor het programma uit een veel kleiner aantal hoofdonderwerpen blijkt te bestaan. Diskriminatie en onderdrukking vormen de hoofdmoot; in num mers over de wereldkampioenschap- pen voetbal, slaven van het geld, werkloosheid, vrouwendiskriminatie, Zuid-Afrika. Suriname, Zuid-Ameri- ka en vooral Chili willen Monkau, Mok en Meeberg hun publiek hierover aan het denken zetten. „Ze zijn groen", bijvoorbeeld steekt de Marius Monkau staat er gekleurd op, dat kan iedereen zien Toch staat hij in dit programma niet obligaat als „neger" op de planken, ondanks het feit dat hij die rol wel in diverse nummers speelt. Zijn theater-vak- manschap, onder andere te bewonde- ren in een swingens „Koekjeslied", staat duidelijk op de voorgrond. De hele opzet van „We staan er gekleurd op" heeft trouwens tot gevolg dat je juist vergeet wie welke kleur heeft, het wordt volkomen onbelangrijk, misschien juist omdat het zo vanzelf- sprekend wordt gebracht. De invloed van Jaap van der Merwe, die enkele teksten voor het program ma leverde, en met wie Monkau en Meeberg beiden hebben samenge- werkt, is duidelijk merkbaar. Door alle teksten loopt een duidelijke i „rode" draad. De cabaretiers hebben de bedoeling gehad om hun maat- schappijkritiek wat vriendelijker en ludieker te brengen van Rob van de Meeberg vroeger met „Honoloeloe" gewend was. Hun presentatie kun je inderdaad muzikaal theater noemen, maar de bedoeling van de teksten is beslist niet mis te verstaan en dat was ook de bedoeling. „We staan er gekleurd op" is nog op vrijdag 17 en zaterdag 18 november in het Zoldertheater „In de Teer stoof" te zien. De voorstelling be gint om 21.00 uur en de toegangs prijs bedraagt f.10,-; pas-65 en CJP f.8,-. Reserveren kan via het VVV, telefoon 266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, telefoon 269455. Marius Monkau in het wingende „Koekjeslied": Nederja. Suriname leeggeplunderd. Nu krijgen ze een koekje van eige rd hebben WOENSDAG 15 NOVEMBER 1978 47-524

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9