Inleveradressen oud papier cK§rstmarkt Tsetse* Dierenwinkel in Spaland De Slut weer In de stad r k r r KOOPJES IN 14SfPKiAALXAKEN m Geiiefdpredikant nam afscheid van Schiedam Deze week Glitterlampen naar politie Politieauto totall-loss Historische verenigingen gaan meer samen doen van 16 t/m 26 december Sportclub in de Ducdalf Hi 6 7.50 37.50 39.95 5 42.50 THOR opzoek naar oud leden i^est- Aktie Kringlooppapier Goedheiligman niet meer zelf te paard Sociaal werk Gemeenschap SCHIEDAM - ..Bedankt Rinus Baart. God zegene je w erk ook in het Limburgse. •)e bent een bewogen predikant. een on- vermoeid aanpakker. en een entbousiast organisator Dat zijn de woorden waar- mee de Hervormde C.emeente Schiedam in haar maandblad van December 1978 afscheid neemt van haar predikant Ds. M.CBaart. Koopvaa rd i ipred ikant den van de kerk doen dat uit hun ver- Samenleving vtande/ y.aoo0deo 1 itili Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDMK 238 In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978 2e JAARGANG NO. 46 Bedankt Rinus BaartGod zegene je werk in Limhnrg Op zaterdag 25 novembernam Ds. Baart in het gebouw \oor Christelijk Sociale belangen officieel afscheid van het Her- vormde kerkvolk en anderestadgenoten. W ant hij is niet alieen geiiefd bij de leden van zijn kerk, in brede kring bestaat grote waardering voor zijn aktiviteiten op sociaal gebied. Als hij zijn spreekuur in Schiedam-Oost hield, kwamen ook niet-kerkelijken met hun problemen naar hem toe. Rinus Baart staat bij alien die hem ken- nen bekend als een heel hartelijk mens, ..niet zo'n strenge dominee van 20 of 30 jaar geleden, maar een mens voor ieder- een". zoals een van de leden van de Her- vormde diakonie het uitdrukt. Hij Was acht jaar lang predikant in de wijken Oost en Oud Mathenesse en daar hield hij elke vrijdag spreekuur. waarna hij nog wel eens afdaalde naar de jeugd- soos Steffie. Ook bij de jeugd is hij be- paald erg gezien. ..Als diakonaal adviseur voor heel Schie dam heeft hij ontzettend veel gedaan op het gebied van dienstverlening" vertelt kerkeraadslid Mak. ..Hij had zitting in de commissies op sociaal gebied. maat- schappelijk werk. de kruisraad en hij on- derhield de kontakten met gemeentelijke instanties en de sociale dienst. Hij was onder andere betrokken bij het werklo- zenprojekt ..De Trechter" Het is wel de opdracht van de diakonie om op sociaal gebied aktief te zijn. maar Ds. Baart was te vinden waarbij je komt tot een wat ge- zondere samenleving van mensen bij el- kaar. Daar hoort de totale structuur van onze maatschappij sterk bij. Je nioet je ogen sluiten om niet te ontdekken dat overal ter wereld mensen geen mens kun- ncn zijn. wijzelf ook niet. verkreupeld en verdraaid als we in de maatschappij wor- den. Kijk maar naar de derde-wereld- problematiek en die afsehuwelijke ras- sendiscriminsatie. tfnze welvaart en de inanier waarop we leven. is ten koste gegaan van jezelf mo- gen zijn. jezelf kunnen zijn. V\e richten onze samenleving in en besturen hem door van mensen dingen te maken en met dingen kunjeschuiven. Het is een veel er- gere nivellering dat mensen traditieloos gemaakt worden en eigenlijk geen andere toekomst hebben dan in een hejaardcn- huis te gaan en daarna onder de groene zoden te konten. Een van de dingen die uit het evangelie sterk naar voren springen is dat tegen jou en mij gezegd wordt: jij bent de moeite waard De Kerk kan ons een stuk gemeen schap weer teruggeven, en dat gaat niet vanzelf. We komen alsgruwelijk loszand bij elkaar en die gemeenschap moet je elke dag weer op elkaar en op jezelf ver- overen en afbidden. Met elkaar moeten we weer een verbondenheid terugvinden die gaat boven een tijdelijke gemeen schap. een opgenomen zijn in een ge- schiedenis die een mensenleven te boven LEAO wil meer bekendheid. Hoe maak ik erwtensoep Als de t.v. niets biedt. Herman de Man: miskend. puzzel wel buitengewoon sociaal voelen. Hijv gaat. Dat geeft ook weer zin en richting was bijvoorbeeld betrokken bij de op- richting van de hulptelefoon Waterweg Noord, enfin. teveel om op te noemen ei genlijk. We vinden het jammer dat hij weggaal. je weet nooit of je weer zo iemand terug krijgt aan het leven. het opgenomen zijn in de schepping. de geschiedenis die God met ons aangaat. Het is natuurlijk niet in de eerste instan ce de taak van de kerk om de verant- woording voor allerlei welzijnswerk te nenien. Maar je gaat helpen in nood van- uit je eigen beleven van het manszijn. le- Ds. Baart gaat naar Hoensbroek in Lim- burg. Waarom gaat hij uit Schiedam weg, vroegen we hem. „Och, ik ben hier nu 8 jaar geweest en zowel voor mij als voor de gemeente is het goed dat ereens iets verandert. Voor mi, betekenen die nieuwe mensen een uitdaging. Ja, ik kom middenin een katholieke streek. maar dat ben ik wel gewend Ik heb in Frank- rijk onder andere in Rouaan gezeten. als koopvaardijpredikant en daar zat je ook tussen de katholieken. Limburg ken ik nog niet zo goed. alleen van vakantie en de paar gesprekken die ik er gehad heb. Voor ik naar Schiedam kwam ben ik 20 jaar koopvaardijpredikant geweest. in Rouaan, Singapore en Hamburg. Ik heb nog een paar jaar in de Europoort gezeten, daar heb ik het internationaal Zeemanshuis een beetje mogen opstar- ten. De Beer heet het. de naam is dus alles w at er nog van het vroegere natuurgebied over is. Schandalig eigenlijk". de taak van de kerk in onze maatschappij heeft Ds. Baart een duidelijke mening. ..Je bent op twee vlakken bezig, persoon- lijk met mensen proberen om satnen een weg in hun leven te vinden. van mens tot mens, dat is de ene kant. Zekerook zobe- langrijk vind ik het om met elkaar wegen staan van het ev angelie. Als je 's-zondags in de hijbel leest dat God niet loslaat van het werk van zijn handen, dan kun je niet zeggen: ikke. ikke en de rest kan stik- ^en Yvonne Hontele. Tot nu toe zijn er aan het hoofd- bureau van politie al 1 1 8 glitterlam pen in onlvangst genomen. Deze lampen bestaan uit een met vloei- stof gevulde fles of houder. waarin goud of zilverglitters drijven, wat als de lamp brandt een vrolijk geschit- ter veroorzaakt Enige tijd geleden kwam men tot de ontdekking dat deze bijtende vloei- stof wanneer ze vriikwam. door bij voorbeeld breuk van de lamp, giftige dampen verspreidde. In Belgie kostte dat een 13-jarige jongen het leven. Men is er nog met zeker van op welke manier de lampen het beste vernietigd kunnen worden. Toch is iedereen ze liever kwijt dan njk, vandaar de mogelijkheid ze op het hoofdbureau af te geven Zondagavond rond half acht vond op het Giessenplein een aanrij- dingplaats. Hierdoor moest het ver- keer op rijksweg 20. richting Rotter dam worden omgeleid. Bij de afslag Schiedam Centrum net onder het spoorwtgviaduct door werd het verkeer de rijksweg afgeleid. Een politieauto met blauw zwaailicht reed langzaam achteruitrijdend op de linkerrijstrook teneinde het aanko- mend verkeer te waarschuwen. Een 42 jarige automobilist uit Rot terdam zag de politiewagen te laat en vloog er boven op. De auto van de Rotterdammer werd zwaarbescha- digd. de politieauto is total loss. De bestuurder, de 25-jarige agent R.J.B. liep schaafwonden aan het been, een losse tand en hoofdpijn op. Even later gebeurde er een tweede ongeval waarbij drie achter elkaar op de linkerrijstrook rjjdende auto's betrokken raakte. De voorste automobilist zag, toen hij ontdekte dat de rijbaan was geblokkeerd, nog kans tijdig te stoppen. Evenals de achter hem rijdende. De derde chauffeur, een 20-jarige Rotterdam mer botste echter boven op de tweede auto die vervolgens door- schoof op nummer een De inzit- tende van de middelste auto raakte gewond aan het gelaat enwerd naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Twee wagens raakten zwaar bescha- died. de derde is rijp voor de sloop. SCHIEDAM— Om ineer service aan hun leden te kunnen geven hebben de besturen van de historische ver enigingen te Maasland. Schiedam en Vlaardingen. de werkgroep Oud Schipluiden. de vereniging stede- bouwkundig wijkbehoud te Hillegers- berg, Schiebroek en Terbregge en het Historisch Genootschap „Roteroda- num" besloten hun verenigingsakti- viteiten voor elkaars leden open te stellen. Schiedam is als eerste aan de beurt; op donderdag 30 november houdt drs F. Smit een lezing in de aula van het Stedelijk Museum over ,,De ge schiedenis van het Huis te Poort Drs. Smit heeft als pastoor van de Oud-Katholieke Parochie te Schie dam in het Huis te Poort gewoond en er een uitvoerige studie van gemaakt. De toegang is, ook voor niet-leden, gratis. De lezing begint om 20.00 unr. Voor de toekomst staan onder andere lezingen over Vlaardingen, een tentoonstelling uit het oeuvre van Octave de Coninck en een lezing over de geschiedenis van de visserij op het programma Ds. Rinus Baartniet zo'n strenge dominee van 20 of 30 jaar geleden. SCHIEDAM In het artikel van vo- rige week over kringlooppapier is door een foutje van de opmakers een belangrijk onderdeel weggevallen, na- melijk de vermelding van adressen waar u oud papier kwijt kunt. Grotere hoeveelheden worden mees- tal wel bij u afgehaald. kleinere par- tijen kunt u zelf brengen bij De Vos, Dam 16, tel. 269772, Nettenbreier. Groenelaan 3, tel. 264156 of Hers- bach, Noordvest 11, tel. 268132. Scholen, verenigingen en anderen die een inzamelaktie willen houden kun nen kontakt opnemen met Paauw Zn., Giessenweg 13-15, Rotterdam, tel. 150088, voor het plaatsen van een container. Er moet dan wel flink wat worden opgehaald. In Schiedam is kringlooppapier bin- nenkort te koop bij kantoorboek- handel Mercurius, Lange Haven 77. Door bij uw eigen boekhandel naar kringlooppapier te vragen, kunt u er- aan meewerken dat het op steeds meer plaatsen te koop is. SCHIEDAM Sinds kort kan de wa re dierenliefhebber ook in het win- kelcentrum Spaland terecht. Op een oppervlakte van honderd vierkante meter biedt dierenhandel Aad van Leeuwen een uitgebreid assortiment artikelen en dieren van visvoer tot een baby deense dog. In Jit derde filiaal van dierenhandel Van Leeuwen in de Randstad wordt u ontvangen door de heer Stoutjesdijk. „Wij zijn groot in kleine prijzen omdat we zelf importeren is zijn korte uitleg over de bedriifsfilosofie. SCHIEDAM Sint Nicolaas is weer in de stad want Hij wist dat wij hem wachten. dus gewis, daar kwam Hij wel. Wachten deden we in dikke rijen langs de Lange Haven want daar stonden afgelopen zaterdag vele kleine en grote Schiedammers reik- naar de stoomboot uit te halzend kijken. Hoewel de wind tiks door de bomen waaide, ja hier in huis zelfs woei de wind, terwijk ik niet eens in Woud- hoek woon, stond men een uur van SCHIEDAM Wilt C een betere conditie Kom dan maandagavond van 7 tot 8 uur naar de indoortraining in de Dukdalf. Riinstraat 1, Schiedam. De training wordt deskundig begeleid en is bedoeld voor iedereen vanaf 15 jaar. De eontributie bedraagt f.2,-per keer. 4'-; Steal uw spieren in de Dukdalf Geldig t/m zaterdag Superhandige telefoon- klapper: u drukt op de knop en schuift het gewenste telefoonnummer naar voren Onzeprijs 69/ Diverse modellen dames horloges in moderne kleuren Bruin, beige en bordeaux van 47 50 voor SPARKLET SLAGROOM APPARAAT slagroom in een paar sekonden voor lange ti|d houdbaar in de i|skast Van 62 50 voor Doosje met 10 patronen 6 95 Nostalgische vitrinekast voor al uw verzamelingen Ook als apothekerskastje te gebruiken Leifheit rolveger. Supercontainer met stotmeter en roterende borstels NIEUW Prijsvan 63 90 voor 671 Prestige snelkookpan. inhoud 7 liter Bespaart veel energie want de kookti|d is 1 5 van de normale kooktijd Van 115- Kofflezetapparaat 8 kops Met Melitta aroma-filter 1x4 Met gratis Melitta filterzakjes Van 89 50 Onze pri|s Veilig. elektrisch fonduestel van Kalorik Met thermostaat. dus altijd de juiste olie temperatuur' van 112,- Onzeprijs voor te voren al langs het water te trappe- len van kou en ongeduld. In het cen trum was half Schiedam op de been, aangetrokken door de feestverlich- ting, de verlokkende etalages die onze middenstand met vol verwach- ting kloppend hart heeft ingericht en de blijde boodschap dat de Spaan- se Heilige in aantocht was. De ener- giekrisis dus gelukkig voorbij! En ja hoor, daar kwam Hij dan, eerst per stoomboot en later in een grote landauer, want Hij is te oud gewor- den om zelf paard te rijden. Of mis- schien vond Zijn schimmel het wel te koud, nu het weer zo lelijk was. De Goedheiligman werd vooraf gegaan door Zijn Pieten en ook een muziek- korps met zelfs een majorettenpele- ton. Burgemeester Arie Lems stond al klaar op het bordes van het Stadhiws waar hij de Sint en Zijn gevolg harte lijk welkom heette. De aanwezige jeugd en hun ouders werden door het muziekkorps met Sinterklaasliedjes in de juiste stemming gebracht. Nu maar afwachten dus en tijd, voor wie de roe verdient is het nu toch te laat! En voor de tandartsen wordt het binnenkort weer een drukke tjid. Dat komt ervan. Yvonne Hontele Op 22 februari 1979 bestaat de Schiedamse vereniging voor lichame- li.ike Oefening T.H.O.R. 75 jaar. Ter gelegenheid van dit lustrum worden vele evenementen georganiseerd. Er zijn versheidene turnwedstrijden in het feestprogramma opgenomen. waaronder verenigingswedstrijden voor jeugdturners om het Nederland- se Kampioenschap in spbrthal Mar- griet. Ook staan er een fietstocht en autorally op het programma. Natuur lijk is er naast al deze sportieve feestelijkheden ook een plaatsje ge maakt voor een wat rustiger viering van dit jubileum. Hiervoor koos men de 24ste februari. Die dag worden een receptie, feestavond en reume voor oud-leden gehouden. Het blijkt erg moeilijk te zijn deze oud-leden op te sporen. De Reiinie-commissie die hiervoor is opgericht loopt steeds weer vast. Veel oud-leden trouwden of verhuisden. Nieuwe adressen zijn moeilijk of helemaal niet te achterha- len. Vandaar het verzoek aan alle oud-leden die belangstelling voor deze reiinie hebben, kontakt op te nemen met een der onderstaande adressen: Mevr J.J. Haneveld-Devile. Berken- laan 28. tel. 713004; Mevr. W.J.P Jeysman-Meijers, Rossinistraat 34, tel. 703752; Mevr. L. Tertoolen-Dcm- ker, Joh. Straussplein 337, tel 701368.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1