Bij elkaar do schappelijke vriend in het 9 'Ze willen dathet slecht met jegaat9 Geen optredens 'Je denkt het wordt niets Platensaak puilde uit WOENSDAG 6 DECEMBER 1978 49-516 Tekst door Jan Volwerk (met dank aan) Henny de Jong. Foto's Jan Dekker. Steve Flannagan, de nieuwe partner van Yvonne Keeley: ,,Ik ontmoette Yvonne bij een gemeenschappelijke _vriend. Toen zij hoorde dat ik kon zirigen zijn we gaan praten om een koppel te gaan vormen omdat zij zonder partner kwam te zitten, daar de zwaarlijvige stemkunstenaar Scott Fritzgerald had besloten om toch weer op de solotoer te gaan, hetgeen hij daarvoor ook al jaren had gedaan. „Als ventje van amper acht jaar was ik al met muziek bezig", aldus Scott, die later tijdens de repetities blijk gaf van veel geduld en die de technici, regie rustig hun gang liet gaan zonder enig commentaar en toen hij van den van de mensen vernam dat ze hem even als object hadden gebruikt voor een juiste opstelling van enige kaarsen en lampen in een schaterlach uitbarstte. Oorspronkelijk zou het programma eerst in Engeland worden opgeno- men, maar omdat men nu iets anders wil brengen als vorig jaar zocht men het dichter bij huis, waar Patricia, zoals ze later zei erg tevreden over was. ,,Voor mij hoeft het niet, die reizen naar het buitenland". Een uniek programma, waarin de nieuw- ste nummer aan het publiek worden „De sfeer is er nog niet he?", zegt Pa tricia als de repetities voor die dag achter de rug zijn en wij ons gesprek voortzetten. ,,Maar dat zal morgen wel anders zijn met al die jonge men- sen in die zaal. Nu was ik ook steeds afgeleid. Dat kon je wel zien. Ik denk dat het een geweldige show wordt". Op de vraag of zij graag eens in een film wil spelen zegt ze vrij beslist. ,,Ik zou wel willen, maar ik denk niet dat ze mij willen. Ik ben geen actrice. Nee hoor, ze vragen mij echt niet. Maar ik zou het best een leuke erva- ring vinden". Vroeger trad Patricia veel in het land op. Die tijd is nu definitief voorbij. „Ik kwam in een kringetje terecht. Ik was bijna overal geweest. Ook, maar dat heb ik al gezegd. wil ik meer pri- Familie en vrienden biyeen in Veronica's 'Kerstspecial gepresenteerd. Scott zingt nummers van zijn nieuwste solo LP. Steve en Yvonne brengen hun eerste singel evenals Patricia Paay en bovendien een eenmalig optreden van Yvonne en Patricia samen met het nummer „The best friend 1 know". Dit num mer is het verhaal over de jeugd van Patricia en Yvonne. Het vertelt hoe ze samen speelden, sliepen en op- groeiden. Beslist eenmalig. De gezus- ters hebben alleen aan een verzoek voldaan. Tientallen keren werd het hun gevraagd. Uiteindelijk zwichtten de dames en ze besloten het nummer op de LP Malibu touch van Patricia Paay te zetten. Volgens Patricia be slist eenmalig. Yvonne weet het nog niet. ,,We moeten eerst het resultaat afwachten". Terug naar Steve Flannagan als de dames zojuist gearriveerd zijn en eerst de kerk bekijken. Steve: „Ik ge- loof beslist niet dat het partnership met Yvonne tijdelijk is. Ik geloof juist het tegengestelde. Het is alleen jammer, dat zij slechts twee hooguit drie singels per jaar wil maken. Wel blijft er voor mij dan tijd over om eigen produktie te schijven. Verder vind ik alles best hoor. Als Yvonne toch een LP wil maken vind ik het best. Zelf schrijven heb ik nog nooit gedaan, maar dat ga ik nu proberen". Hugo van Neck volgens Kaas Helle- man (van Bovema) een virtuoos pia nist, die volgens hem het Smurfenlied in Tsjakowski-stijl kan brengen, komt bibberend binnen. „Het is mij nog veel te koud in die kerk. Ik kan geen toets ingedrukt krijgen". De repeti ties blijken weer uitgesteld te zijn. Manager John van Katwijk vindt het goed, dat wij even met Patricia pra ten. „Ik ben geen echte ster en ik hoop het niet te worden ook. Een echt ar tiest heeft geen privacy. Daar ben ik geen type voor. Ik ben heel erg op een priveleven gesteld en daarom heb ik dat ook duidelijk gesplitst. Ik kan mijn zoon, die nu 3 jaar is gelukkig voldoende aandacht schenken. Ik kan echter in Nederland niet rustig gaan winkelen. Je kan niet rustig uitgaan. Dan moet ik naar Londen". ,,Of ik mezelf ben op de biihne? "Ik weet het niet. Ik denk er niet meer bij na. Ik probeer mijn liedjes zo goed mogelijk aan het publiek te brengen. Ik werk erg secuur en ik eis perfectie. Tijdens een optreden ac- teer ik ook. Dat is noodzakelijk. Thuis ben ik wel iemand anders ja. Dat kan ook niet anders geloof ik. Als ik werk ben ik daar honderd procent mee bezig. Voor mijn werk doe ik ook alles zelf. Mijn kleding ontwerp ik zelf of ik kies het zelf uit. Mijn make-up verzorg ik ook zelf. Ik houd er niet .van dat een leger van mensen alles yoor mij loopt te regelen en alles vo'otmij doen. Ik heb een manager, die zijn werk goed doet. Bovendien is mijn man er steeds bij. Meer heb ik niet nodig. Ook schrijf ik zelf graag mijn num mers en daar hoop ik in de nabije toekomst nog meer tijd voor te krijgen. Ik wil nog meer thuis zijn". ,,Ik heb ook geen huisvrienden uit de artiestenwereld. Je gaat als het moet met elkaar om en natuurlijk heb je een paar lieve collega's. Zo vind ik Willeke Alberti en Rob de Nijs leuk om mee om te gaan". In een weekblad stond, nadat bekend werd dat Yvonne en Patricia een plaatje samen gingen maken, dat het tweetal constant overhoop lag en totaa! niet met elkaar konden op- schieten. Patricia: ,,Ach, het is jam mer dat zoveel mensen die bladen le- zen. Ze willen gewoon dat het slecht met je gaat. Mijn zus en ik? We zijn de beste vriendinnen. Die bladen gaan als volgt te werk. Ze vragen eerst of het toch niet goed met je gaat. Alsje dan nee zegt is het van ,,F.cht niet? Ben je niet van de trap gevallen of iets der- gelijks. Als je blijft ontkennen zeg- gen ze „Jammeren zijn ze Rlaar met hun interview". ,,Nee het gaat", ver- volgt de ook zonder make-up zeer aantrekkelijke Patricia, „er bij die commerciele bladen niet om de in- formatie, maar om de drama's. Ik lig er gelukkig niet wakker van". Patricia zei dat ze geen ster wilde worden. In Nederland is ze echter razend populair en evenals haar zus krijgt ze steeds meer erkenning. Het grote verschil met haar zus is al leen dat zij nooit samen wil zingen. Yvonne daarentegen vindt het ver- schrikkelijk om alleen te zingen. Yvonne: „Alleen zingen vind ik zo ongezellig. En de aandacht is ook niet alleen op jou gevestigd en dat vind ik "erg gunstig. Ik hou er ook he- lema^l niet van om op de voorgrond te treden", Patricia ook niet, maar sa men zingen vindt zij maar niets. ,,Of Yvonne tegen mij opkijkt?", herhaalt Patricia onze vraag. „Nee hoor. Wel vraagt Yvonne mij wel eens advies en we praten veel over ons vak, dat voor ons beiden een hobby is. Maar onze stijl van zingen verschilt nogal veel. Daarom ook is het voor mij een duidelijke zaak dat wij samen geen platen meer maken. Maar tegen mij opkijken doet Yvonne echt niet hoor". De fanclub, die ook erg aan- drong op een eenmalig samenz.ingen heeft Patricia en Yvonne in dezelfde fanclub opgenomen. Nu dus ook Steve Flannagan. Patricia heeft een grote wens. Een eigen TV-show. Een show waar zij haar eigen ideeen naar voren kan brengen. Patricia: ,,Dat is mijn groot- ste wens, maar in Nederland kan ik zoiets wel vergeten. Zo'n programma is voor de Nederlandse omroepen veel te duur. Voor hun is het kopen van een Amerikaanse show veel goed: koper en ze weten dan ook wat ze voor hun geld hebben. Maar om een dergelijke show te maken ga ik echt niet naar het buitenland. Een paar dagen naar Duitsland voor een show vind ik al iets verschrikkelijks. Dat probeer ik zoveel mogelijk te ver- mijden". De complete familie van Patricia is erg muzikaal. ,,Door vader, "die een goede musicus was, zijn we eigenlijk gaan zingen. Ik ben in de kerk in een koortje begonnen. Ook mijn moeder heeft een mooie stem. Als Yvonne, mijn moeder en ik aan het zing'en zijn is het echt leuk om naar te luisteren. Een plaatje samen met moeder? Wie weet? Yvonne: ,,Dat zou ze wel wil len". Patricia geboren in Rotterdam nu woonachtig in Capelle aan den IJssel. Ze is getrouwd met modeontwerper Joey Fresco, een joviale en vriende- lijke kerel, die naar het schijnt uiterst voorzichtig met Patricia om- springt. De leeftijd van Patricia Zowel Patricia en Yvonne geven het- zelfde antwoord: Vijfentwintig met stip". Patricia's grootste hobby's zijn foto- graferen, het uitzoeken van mode- collecties en het tekenen van model- len". Ons gesprek wordt hier afgebro- ken, omdat men met de repetities begint. Met dikke sjaals en bontjassen aan wordt er die middag gerepeteerd. Er wordt nog niets opgenomen. Alleen maar repeteren. Dan gaat het morgen als ooT< de kerk vol met mensen zit allemaal vlugger. vacy en meer vrije tijd. Nee, daar heb ik definitief een punt achter gezet. Het is bovendien verschrikkelijk ver- moeiend. Je vliegt van hot naar her. Ook had Patricia Paay, die door Lou van Rees werd ontdekt een paar nare ervaringen. Patricia: ,,Ik heb eenscen soldaat knock out getrapt. Dat was echt zo leuk niet. Hij kwam te dicht bij me en zat aan mijn rok. Boven dien was hij dronken. Ik trapte hem en hij ging direct knock out". Het beste nummer van haar vindt Pa tricia het lied ,,The world I trew away" van de LP Lady is a cheap. Patricia, die bekend werd in de eerste uitzending van de Tros is een fantas- tische vrouw zonder sterallures. De opnamen liepen zoals voorspeld erg voorspoedig. Yvonne Keeley ziet er enigszins vermoeid uit. Maar' te vreden is ze wel. ,,Als je optreedt denkt je het wordt niets, maar ik ben er van overtuigd dat het erg goed wordt. Ik was wel blij, dat het niet zo koud meer was. Gisteren was het ver- schrikkkelijk. Yvonne was ook erg te vreden over haar nieuwe partner Steve. ,,Ik heb hem ook zelf uitgeko- zen", zegt ze guitig. Yvonne zingt al twaalf jaar, maar is sinds haar hit met Scott Fritzgerald pas echt erkend. Ze heeft keihard gewerkt, maar heeft nooit op een grootse carriere gegokt. ,,Het is een hobby van me. Ik ben evenals Patricia geen carrierevrouw. Het is eigenlijk vanzelf gegaan met natuurlijk wel een beetje geluk. „Zei Steve, dat hij het jammer vond, dat we maar drie singels per jaar gaan maken?" „Nou dat weet ik helemaal nog niet. Als het een succes wordt maken we er misschien meer. Maar succes is niet te voorspellen. Evenals Patricia is Yvonne erg veel met mode bezig. „lk had best een modewinkeltje willen hebben. Maar DRUTEN ,,De ambiance is nu veel beter. Alleen merk ik daar tijdens mijn optreden niet veel van. Ik ben dan veel te geconcen- treerd"; aan bet woord is Yvonne Keeley op de dag van de opna men van een kerstspecial die door Veronica op 7 december zal worden uitgezonden. Een programma, dat werd gemaakt door de platenmaatschappij Bovema en door Veronica, die er volgens hun het meeste recht op had, werd gekocht. Een programma, dat het karakter heeft van een familiereunie, en van vrienden onder elkaar. De stemming is dan ook uitstekend, ook tijdens de repetities in de dan nog koude Grote Kerk van het plaatsje Druten. Een program ma met Patricia Paay en haar zus Yvonne Keeley, welke laatste haar debuut op de Nederlandse televisie met haar nieuwe partner Steve Flannagan. Ook de ex-partner van Yvonne Scott Fritzgerald is in de show met een solo optreden te zien. Last but not least is daar ook nog de verloofde van Yvonne Keeley Steve Harley. Het geheel heeft wel iets van een kerstspecial, maar mag het eigenlijk toch niet worden. Het geheel speelt zich af in een grote kerk met op de achtergrond een jongerenkoor, een selectie uit de jeugdige bevolking van Druten. Het wordt gewoon een goede show in een lichte kerstsfeer, ge maakt door jonge enthousiaste men- sen, die twee dagen keihard werkten en bovendien vriendelijk voor hun omgeving. Pech had Joey Fresco, echtgenoot van Patricia. Hij was nog geen drie minuten in Druten of hij had al een bon wegens verkeerd parkeren. Voor Steve Flannagan was er een onderko- men voor de komende nacht geboekt in Nijmegen. Zijn spullen stonden echter in een hotel in Amsterdam. Maar er kon om gelachen worden. Vooral Steve had het erg naar zijn zin en vroeg honderd uit naar Patricia, die hij nog nooit gezien had. Druten, een dorp dat zo'n 7000 in- woners telt exclusief de omliggende plaatsjes, die wel bij de gemeen te Druten horen. Merkbaar was het, dat de gemeente, even voorbij Tiel met een landelijke omgeving, die een echt winters aanblik gaf, uit haar normale doen was. In een platenzaak zag het zwart van de mensen. Vooral jonge- ren. Navraag leerde, dat de jeugd hier gratis kaarten kon krijgen voor een plaatsje in het koor achter de sterren, die hun dorp hadden uitgekozen om een programma te maken. Plaats van handeling was De Grote Kerk, waar men via een in Druten woonachtige kennis de beschikking over had ge- kregen. De dames waren er nog niet, toen er in de kerk al hard door de verschillende technici werd gewerkt aan een perfecte opstelling van de di verse lampen, camera's en decor. Steve Flannagan was een van de eerste, die door de mensen van Boverpa konden worden ontvangen. Niemand hoefde zich echter te haasten. De repetities zouden een paar uur worden uitgesteld. Steve Flannagan, wiens eerste gezamenlijke singel met Yvonne Keeley, luisterend naar de naam „We got Love" rond 8 december op de markt komt, is verreweg het meest aan het woord en blijkt naast een liefde voor Hol land ook een uitstekend gevoel voor humor te hebben. dan zou ik er niet in gaan staan hoor. Modellen tekenen vind ik heerlijk en ik zou graag aan Brennikmeijer (C en A) willen berkopen". Yvonne Keeley, een eenvoudige vrouw wiens hobby het zingen toe- vallig haar beroep is geworden. Ze staat echter op dat ze een priveleven heeft. In Engeland kan ze dat. Onge- stoord kail ze daar winkelen. Vaak samen met haar zus. Ook Yvonne treedt niet meer in het land op. Twee jaar heeft ze dat gedaan. Dat is ook voor haar afgelopen. Ze begon bij de groep Free. Later zong ze bij de groep Rocks Family. Ze is thans een gelukkige vrouw. Ook met haar ver loofde de rockzanger Steve Harley. Bij de vraag of ze nog een leuk nog niet bekend voorval kan vertellen, lacht ze "en vertelt ze een verhaal over de Rolce Royce van Rod Steward. ,,Met Rod moesten we op visite bij Elton John en je moet weten, dat in diens grote tuin van die grote beton- nen bakken staan, waarin bloemen en planten groeien en bloeien. Ik wil rijdende weg uitstappen, maar ik had niet door dat de portieren aan de andere kant open gaan. Het portier ging wel open, maar die bleef precies achter zo'n betonnen rand hangen. De auto reed door, maar de deur viel er m zijn geheel uit". „Nou verder hebben we eens een slapende Rod Mecuene in zijn eigen prive zwembad gerold", Plannen voor de toekomst?! .Tijdens Kerst gaan we feesten en danIk weet het nog niet precies". Zondagmiddag 17 december kunt U de special zien.

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 5