Deze week ■mobs twmBtrrm sum IN DEZE Wie heeft Pollux gezien? ahou* Sozen en Verenigingen Kgrstmarkt jfthoy' van 16 t/m 26 december Vk I'ITER HENKES JQMGE JENEVER Laat de af was maar staa Is uw Peugeot alklaarvoor de winter? Concerten Kopzorg r k imnwwMmpmAAiTAOTM 14.95 9.95 15,- 2,95 16,95 16t/m26 ©ec'78 91arkt ^unapark Show Eigearaam b.v. Peugeot dealer Vrij entree WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 2e JAARGANG NO. 48 %J| Adviesprijs 20.95 •iONGE GENEVES vlakbij winkelcentrum SPALAND Schiedamseweg41 Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP. EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Gezellig, Kerstmis Gezellig, Kerstmis Kerst-kwis. Veronica's Kerstspecial. Puzzel. Thuisblijven hoeft niet meet. Weefcursus. De mijters zijn met verrassende snelheid uit de etalages gehaald. Opnieuw staan wij in stomme verwondering tegenover de efficiencywaarmee de Schie- damse middenstand Sint naar de zolder laat verdwijnen om de hele zooi vol te hangen met kerstballen en engelenhaar. De voorbode van het feest de Vrede! Het feest der vrede? Volgens mij betekent kerstmis voor de meeste Schiedammers het feest van ergernis en verveling; Goed, het is natuurlijk niet onaardig om met de kaarsen aan en het licht uit een in roomboter gebraden vogel te eten, maar dat duurt geen twee dagen en kerstmis wel. De kinderen zoeken ruzie om de van Sint Nicolaas verkregen speel- goederen, uzelf krijgt hoofdpijn en uw levenspartner de zenuwen, want niets stelt hem in staat om aan het gegil van de kinderen of aan uw geklaag te ontsnappen. Het kroost de deur uittrappen met ieder een gulden gaat niet, want in het kader van de kerstviering is de patatzaak gesloten. En de televisie biedt voor de honderachtenzeventigduizendste keer Billy Smart's kindercircus. Het is geen wonder dat de kerken vol zitten denkt u. Dat zijn gewoon de enige plekken waar een mens in deze dagen naar toe kan. De conflictsfeer word! langzaam steen voor steen opgebouwd.... Geestelijk leidershcap wordt niet geboden. Alle dominees en pas- toors bidden voor de wijsheid van de leiders dezer maatschappij (wat zij daaronder verstaan hangt af van hun politieke overtuiging) of monte- ren de eenzamen op, maar de eenza- men hebben geen behoefte aan op- montering of ze zijn al reddeloos verloren en op zichzelf terugge- worpen. Hoe waar dat is, blijkt uit' het sukses van de jaarlijkse kerst- inn. Die is ooit opgezet om men- sen alleen, samen kerstmis te laten vieren, maar in de praktijk korjien er steeds meer gezinnen die thuis geen raad meer weten.. Je kunt eenS rustig praten, terwjjl de kinderen op ver- antwoorde wjjze met oude lappen en plakkaatverf worden beziggehouden. Straks zulien zij meelopen naar huis met rood op hun zondagse pak- jes. Ons staan dus alien, waarde mede- Sint is net weg, de kerstman neemt zijn plaats in. SCHIEDAM - Tot ieders grote verbazmg vertoonde ons blad vorige week op de voorpagina een witte plek. Daar had eigenlijk een foto moeten staan van een poes of kater, ter gelegenheid van de internatio- nale kattententoonstelling. Maar helaas, ons fotomodel is weggelopen, net voor de zetter haar in het nekvel kon pakken. Wie heeft Pollux ge zien? Ze is een rood poesje met een witte kin, bef en buik, witte pootjes en een geringde staart. Vanaf 23 September is ze niet meer thuis geweest. Toen ze wegging droeg ze een wit bandje met een adres- kokertje, maar toch is ze zoek. Misschien is ze het bandje verloren, misschien is ze ziek of heeft ze een ongeluk gehad. Haar bazin, Mieke Aben, Ridderkerksestraat 33b, tel. 731552 of 370455 heeft menige traan gelaten en daarom roept het Schiedams Nieuwsblad iedereen op om naar Pollux uit te kijken. Heeft u een poes gezien die op haar lijkt, belt u dan ook even! burgers, lieve medeburgeressen, vrese- Hjke dagen te wachten en niemand zal ons helpen In dat geval dienen wij dt handen ffieen te sraari en, het Schiedams Nieuwsblad zal daarbij helpen. Het is te kort dag om nog een beweging of zo op te richten. We kunnen elkaar maar een ding geven en dat is goede raad. goede ervaringen met op Kerstmis en zo ja, -Wie heeft dagtochtjes waarheen? -Welke spannende en aardige boeken hebben u door de kerstdagen gehol- pen. U weet wel, in een boek kun je je begraven en met een boek ben je wel alleen. Wie weet aardige bouwdozen of knutselkarweien die zeg anderhalve dag duren? Uw goede raad publiceren wij in het Schiedams Nieuwsblad. Gewoon even een briefje sturen naar de redaktie. Als u dat voor het weekend doet, staat de goede raad al in de krant van de volgende week. Ik zorg in ieder geval voor een lijstje met spannende pockets en Yvonne laat zich natuurlijk ook niet onbe- tuigd met een handwerkje en een vegetarisch kerstmenu. HAN VAN DER HORST Geheel Ahoy' 11 dagen lang in kerstsfeer Een totaalhappening. dieu zeker niet mag missen! ROTTERDAM aieu zeKer niei nw ROTTERDAM «5r SCHIEDAM - Societeit QT? is weei open!! Na een angstwekkende stilte en vele gerichten een half jaar lang blijkt dat de ruimte in gebouw De Teerstoof verbouwd is. Zaterdag It: december kunnen alle ongeruste mensen zich gaan overtuigen dat QT? echt weer open is, vanaf negen uui 's avonds. Men is zo attent geweest geen band te huren voor deze feeste- lijke openingsavond, omdat de lei ding ervan uitgaat dat er veel mensen zulien komen die elkaar lange tijd al niet hebben gezien en daarom veel te vertellen hebben. En dat is een beetje moeilijk als het zo'n herrie is. Er zijn een aantal dingen veranderd behalve de verbouwde bar, podium etc. Ten eerste de consumptieprijzen en ten tweede is het lidmaatschap aanzienlijk verlaagd en wel naar vijl gulden. Daar tegenover staat dat er voortaan entree-prijzen betaald moe ten worden voor bands en films. In de Vier Molens is er zondag 17 de cember een tentoonstelling in het ka der van de Vrij Entree-middagen. De heer Van Dijk heeft in Oostenrijk ge- leerd hoe te beeldhouwen in hout. Het resultaat hiervan is zondagmid- dag tussen twee en vijf uur te zien. Mevrouw Chris'Baars-van Kooten ex- poseert haar marionetten, poppen en wandkleden. Els Molenaar-Gazan, die evenals de andere twee exposanten uit Krimpen a.d. IJssel komt, toont bronzen plastieken. Deze middag wordt als gewoonlijk omlijst door gezellige muziek. (Omgerekend per hele liter is dit 10.63) SCHIEDAM - Onze vaste rubriek „Als de t.v. niets biedt"gaat van naam veranderen. Vooral omdat deze kolom de laatste tijd nogal is uitgebreid, vonden we dat een toe- passelijker benaming geboden was. Immers, je gaat toch niet naar een Weihnachtsoratorium, poppen- theater of cabaretvoorstelling om dat er niets op de buis is. Op maandagavond jongstleden hebben wij (Han, Yvonne, Henk, Jeanet, Gijs Mari en Sijtje) de kop- pen bij elkaar gestoken en eensfiks gebrainstormd. Dat doen wij trou- wens meestal op die avond, met wisselend resultaat. Schiedam schenkt meer dan u denkt" wordt al door het V. V. V. gebruikt en „Schiedam biedt meer dan u ziet" vonden wij daar toch te veel op lijken. „Uit in eigen stad", „Zo komt u er eens uit", „Stappen in Schiedam" en dergelijke vonden we ook kwa oorspronkelijkheid beneden onze stand. Het uiteindelijk resultaat ligt eigen lijk voor de hand. Immers, Schie- dam-Nieuwsbladlezers gaan de keu- ken in met Yvonne Hontele dus waarom zouden ze daarna de af- was niet laten staan om van het culturele gebeuren in eigen stad te gaan genie ten, daartoe aangemoe- digd door onze rubriek: „Laat de afwas maar staan". ■■■■■■■■■■■■■■■■■a van Beethovensingel 124, Vlaardingen 010 - 35 7900 Op zondagmorgen 17 december orga- niseert de Nederlandse Orgel Federatie haar maandelijks theater orgelconcert in het Passage theater te Schiedam. Terry Hepworth, die vorig jaar voor de eerste maal een concert in Nederland heeft gegeven en nu weer bereid ge vonden is om op ons verzoek wederom zijn muzikale klanken in het Passage theater te laten horen. Aanvang van het concert, half elf. Zaal open, tien uur. Prijzen der plaatsen: Voor niet led leden 3,50. Voor leden, 65 plussers, C.J.P. houders en kinderen t/m 12 jaar 2,00. Kaarten zijn dagelijks .vanaf december verkrijgbaar aan de kassa van het theater en bij P. Foncke, v. Ruys- daellaan 35a;. Op zondagmorgen 17 december vanaf half tien aan de kassa van het passage theater. INTERTEXTA Zaterdagavond 16 december om 20.15 uur treedt in de aula van het Stedelijk Museum in Schiedam het Kamermu- ziekgezelschap Intertexta op. Dit ge- zelschap speelt, onder leiding van Riet van den Dungen. werken van Bach Cantate 49, H moll suite Vivaldi werken voor blazers en van Gabrieli (12 stemmige canzone De toegangsprijs voor leden van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum CJP en Pas 65 drie gulden, voor niet-Ieden is het twee kwartjes meer. ■Ui Gekkg t/tn zaterdag Kerstboomverlichting met 16 heldere lampjes en 2 reservelampjes op handige knijperklemmen. Doos a 25 zilverkleurige gedecoreerde kerstboomballen Nu 328 Slabak met bestek zeer royale slabak met bestek uitgevoerd in warm- hoogwaardige kwaliteit teakhout, ook dekoratief op Uw keukenplank Onze prijs Engelmobile die met brandende kaarsjes rond draait. Uw kinderen genieten ervan Slechts Irish Coffeebeker met oor Voor gezellig natafelen. I Kookset Karaat bestaat uit3pannen. 16,18,20 cm en een steelpan 14 cm Kwaliteit roestvrij staal. Ookgeschikt voor elektrisch 608 van243,-.^ AQ Onze prijs I Ow]a Kerstboomverlichting met 16 heldere lampjes en 2 reserve lampjes Nu slechts Een beetje wanhopig kijk ik naar mijn spiegelbeeld. Er is geen ontko- men meer aan, ik moet naar de kap- per. Dat wordt weer een paar uur ge- dwongen stilzitten, iets wat ik moei lijk kan. Daardoor gaan er nog wel een paar weken voorbij voor de af- spraak is gemaakt. De dag dat ik keurig op tijd de kapsa- lon binnenstap, wordt daar ondanks het vroege uur al hard gewerkt. Haast iedere stoel is bezet. Eerst naar de wasbakken, haren wassen. Toch wel makkelijk om dat eens niet zelf te hoeven doen. Dan komt het belang- rijkste, knippen. Nog altijd ben ik een beetje huiverig voor die schaar. Jarenlang durfde ik het zelfs niet aan mijn haardos te laten kortwieken. Tot het door de lengte op een gege ven moment onhandelbaar werd. Erging een stuk af, nog eens een stuk en zo ging het langzamerhand steeds verder tot er een kort koppie over- bleef. De kapster heeft overduidelijk geen angst voor de schaar, ze han- teert hem met het zelfde gemak als ik mijn vatenkwast, een hele gerust- stelling. Dan denk ik er echter aan dat er bij mij ook vaak genoeg een kopje of een bord aan scherven gaat, en als die schaar nu eens de verkeer- de lok afknipt? Op dat moment hoor ik vrolijk zeggen: „Klaar mevrouw", en een beetje beschaamd kijk ik naar het keurig geknipte haar. Intussen worden de krulspelden aan- gevoerd en langzaam maar zeker ver anderd mijn hoofd in een kleurige bal. Het lijkt of die bal topzwaar wordt en straks zo van mijn nek af- rold. Niet dat het ooit gebeurd is, maar je kunt nooit weten. Eigenlijk zou het wel gemakkelijk zijn als zo- iets inderdaad ging, dan bracht je 's morgens je hoofd naar de kapper en ging in die tijd vast boodschappen doen. Een: „Wilt u koffie, mevrouw"? maakt dat ik weer met beide benen op de grond kom te staan. Ja, daar ben ik eerlijk gezegd wel aan toe. In de tijd dat de over mijn haar uitge- sprenkelde vloeistoffen hun werk doen kijk ik via de spiegel de kapsa- Ion rond. Er zit iemand met een soort badmuts op, daarin zitten al- lemaal gaatjes waardoor plukjes haar worden getrokken die vervolgens met iets worden ingesmeerd. De klant er- naast zit al onder de kap. Aan de an dere kant wordt geverfd. Dat zou ik nou nooit durven, blond binnenstap- pen en zwart naar buiten gaan. He die mevrouw is al klaar, was het maar vast zover. Ik ga maar zitten le- zen. Midden in een interressant stuk moet mijn haar weer uitgespoeld en met iets anders worden ingesmeerd. Brrr wat is die troep koud. Gelukkig hoeft er daarna alleen nog maar ge- folind te worden. Lest best, want eer lijk is eerlijk daar zit ik steeds weer met bewondering naar te kijken. De borstel en John zijn net een toverstaf in handen van de kapster. En dan ein- delijk is het gebeurd. Met een zucht van verlichting sta ik tevreden over1 het resultaat op. En pas de volgende dag wanneer ik in een paar halen mijn haar in orde heb ben ik werke- lijk blij dat ik geweest ben. RITA "e

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1