Auto's wassen voor Het Rode Kruis i De tien geboden bij het vuurwerk QT? heropend k r r KOOPSES IN MSPECIAALZAKEN S3 ZIE oVzS MtEKTEimE SLDm wwEKmi 11*18 M m Dan komt de vuilnisman 17.95 4.95 5.95 129.- 37.50 te 159d- Waar een wil is.... Subsidieregeling Verschijningsdata Majoretten zonder leiding Programmering Schiedams politienieuws 19.95 Kerstmijmering WOENSDAG 20 DECEMBER 1978 2e JAARGANG NO. 49 Stations-bloemenkiosken: vi Alle drie de kerstdagen geopend van9uur'sochtends tot 'savonds8uur! M Jg Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerka/d IJssel Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Stuurgroep gaat door SCHIEDAM Na een eindeloos lang durende vergadering heeft de Stuur groep voor alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens besloten niet te stoppen, maar door te gaan met hun bezigheden. Die bezigheden bestaan uit het stimulerend en optredend werken om te proberen te bereiken dat spe- ciale eenheden (woonruimte voor alleenstaanden en twee persoonshuishou- dens) gerealiseerd worden, in ijowel nieuwboilw als verbouw. Daarbij buitendedeureen hcht opsteken bij anderen die een aiternatieve woonge- meenschap opgericht hebben. en deze in formatie uitwerken en tot concrete pro- jecten maken", aldus geformuleerd door wethouder Chris Zijdeveld, voorzitter van de stuurgroep. Zijdeveld heett de taak van voorzitter overgenomen van burgemeester Arie Lems. De stuurgroep is al twee jaar bezig in Schiedam, en wat is daar nu uit geko- men. hebben ze (iberhaupt wel iets ged- aan? Jazeker hebben ze dat, maar kenne- lijk niet naar genoegen van de overige stuurgroepleden. Aan hen werden drie vragen gesteld: hoe heb ik het functione- ren van de stuurgroep tot nu toe beleefd, hoe stel ik mij een goed functionerende stuurgroep voor en welke bijdrage kan ik zelf daarbij leveren vanuit mijn eigen po- sitie. Duidelijke vragen, gericht op evalu- tie. Er kwam niet zo veel goeds uit. De le- den van de stuurgroep waren over het al- gemeen niet zo te spreken over het beleid van de afgelopen twee jaar. Begrippen als ..frustrerend" en „te langzaam" waren niet van de lucht. Hoewel men nogal voorzichtig was met het uiten van directe kritiek, kwam er toch wel duidelijk uit dat men de zin niet zo erg zag om door te gaan op hetzelfde stramien. Joke Akkerman, kersvers lid van de stuurgroep namens MVM, ver- woordde dit als volgt:Twee jaar lang is er alleen maar informatie verzameld en verder is daar veel te weinig mee gedaan. Als we nu doorgaan moeten we van deze informatie profiteren." We moeten deze informatie gaan inventariseren, en ons daarna een doel stellen. waar we naar streven. Dat doel moet door middel van fasering bereikt worden." Hoewel de stuurgroepleden vrij negatief waren over de afgelopen twee jaar, was de algemene tendens wel om door te wil- len gaan, maar nu beter geregeld. Daar- mee kwam ook de mening van de wet houder overeen. Zijdeveld zag duidelijk de /in van een dergelijke stuurgroep. Hij wilde ook on- derzoek naar andere leefvormen, zoals woongemeenschappen. Zijn interesse voor het project Centraal Wonen, zoals dat onder andere in Hilversum en Rot terdam bestaat, was opvallend. Aan de stuurgroepleden gaf hij ..hjiiswerk" mee. namelijk aan degenen die gemakkelijk toegang hadden tot dergelijke projecten b.v. bloemsierkurrst VLAARDINGEN Michel Borsboom en Sander van Pelt besloten deze zomer eens iets te doen voor het algemeen belang. Een opmerkelijke gedachte in een tijd waarin menigeen alleen maar aan zijn eigen belang denkt. En de beide jongens lieten het niet bij denken of besluiten: ze deden ook wat. Ze gingen auto's wassen en de vergoe- dingen die ze daarvoor kregen spaar- den ze op. Na tientallen auto's was hun kapitaal gegroeid tot het respec- tabele bedrag van f.32,75. Het was voor de jongens ook geen vraag wat er met dit geld moest gebeuren: Het Vlaardingse Rode Kruis zou de be- schikking krijgen over hun zuurver- diende centjes. Het aanbieden van het geld werd uit- gesteld tot een daart^e waardige gelegenheid. Dat was de slotavond van het Vlaardingse Jeugd-Rode Kruis. Het seizoen werd daarmee be sloten en iedereen die meegewerkt heeft werd bedankt voor de moeite. Voor de 11-jarige Michel en de 12- jarige Sander was dat de gelegen heid: Vol trots en vol spanning kwa- men ze naar voren en overhandigden voorzitter Jan Houdijk het bedrag. Die aanvaardde het natuurlijk in dank, prees de jongens voor hun ini- tiatief en de slotavond had een nog prettiger verloop dan normaal het geval zou zijn geweest. De Rode- Kruisertjes konden kijken naar nog een tweetal Rode Kruisfilms. Michel en Sander waren het middelpunt van de avond, dat spreekt voor zich, en terecht! V om daar eens een kijkje te gaan nemen en verslag uit te brengen hoe dat soort leef- gemeenschappen werken. Misschien is een dergelijke project ook in Schiedam te realiseren. Waarschijnlijk zijn er genoeg mensen in deze stad om zo'n project op poten te zetten. Waarschijnlijk zijn er genoeg enthousias- telingen in Schiedam voor zoiets. Deze evaluatie vergadering was vooral naar aanleiding van een brief van de staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Mr. G.Ph. Brokx. In de brief werd gemeld dat de subsidie voor stuurgroepen als bovenge- noemd alleen nog een subsidie zouden krijgen in 1979.alsereenduidelijkedoel- stelling zou zijn. die daarbij natuurlijk ook zinnig zou zijn. We hopen nu maar, dat de doelstelling, zoals die er in de laat- ste stuurgroepvergadering uitgekomen is. zinnig genoeg blijkt om voor subsidie in aanmerking te komen. Eind december is het weer zo ver. Knallend vuurwerk, soms letterlijk en figuurlijk brandend in de handen van degenen, die het middernachtelijk uur van de jaarwisseling niet kunnen afwachten. Het Veiligheidsinstituut in Amsterdam heeft een aantal veiligheidsregels op een rij gezet. Elke liefhebber van vuurwerk,. hoe goed naar zijn mening ook bekend met de gebruiksaanwijzing (in het Chinees?) en het effect, doet er wijs aan de volgende "tien geboden" eens zorgvuldig door te lezen. Vuurwerk is van tijdelijke aard. Een verkeerd of onzorgvuldig gebruik heeft echter vaak blijvende gevolgen. Dit zijn de punten worden gelet: waarop moet 1. Koop alleen vuurwerk dat is voor- zien van een duidelijk leesbare, in de Nederlandse taal gestelde handleiding, bij de officiele vuur- werkwinkels. 2. Bewaar het vuurwerk in bij voor- keur een metalen trommel op een veilige en droge plaats, zo moge- lijk buitenshuis. 3. Kies een veilige ontstekingsplaats, in verband met brandgevaar materiaal. Sluit ramen en deuren voor het vuurwerk begint. 4. Lees de handleiding ruim voor het ontstekingstijdstip. Hetzelfde geldt voor het klaarzetten van de te gebruiken hulpmiddelen, zoals flessen voor het plaatsen van vuurpijlen. Plaats de flessen half in de grond of, als deze bevroren is, vul ze met zand. 5. Bepaal vooraf de plaats, zo ver mogelijk van de ontstekingsplaats, vanwaar huisgenoten kunnen toe- kijken.Houd daarbij rekening met eventueel optredende gladheid. 6. Gebruik voor het afsteken geen lucifers, maar een gloeiende siga- ret of sigaar. Steek niet per abuis het vuurwerk in de mond terwijl gelijktijdig de sigaret wordt weg- geworpen. 7. Experimenteer niet met vuurwerk. Probeer niet zelf vuurwerk te ma ken. 8. Bundel geen vuurwerk terwille van effectverhoging dat is levens- gevaarlijk, maar ontsteek ieder stuk apart. 9. Bereid kinderen zorgvuldig voor, wanneer ze oud en wijs (voorzich tig) genoeg zijn om vuurwerk te mogen ontsteken. 10.Telefoonnummers van brandweer, arts en politie bij de hand, voor- komen, dat tn geval van nood kostbare tijd verloren gaat met zoeken. En tenslotte: overtuig u. dat geen onontploft of half verbrand vuur werk achterblijft. Dat levert gevaar op voor kinderen. die de volgende ochtend op zoek gaan. In verband met de komende feest- dagen zal ons kantoor Hoogstraat 122, Vlaardingen van 27 t/m 29 december a.s. gesloten zijn. U kunt ons gedurende deze dagen wel telefonisch bereiken op het hoofdkantoor te Rotterdam: 010 13.21.70. Het Schiedams Nieuwsblad, de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad zullen niet op woensdag 27 december maar op donderdag 28 december verschijnen. De eerste uitgave van het nieuwe jaar zal niet op 3 janu- ari maar op 10 januari 1979 uitko- men. De Directie HOEK VAN HOLLAND - Slechts weinigen in De Hoek hebben nog geen kennis gemaakt met de charmante majo- rettengroepen van ..Rotterdam aan Zee". De toekomst van deze groepen ziet er echter somber uit. want de instruktrice van de majoretten heeft op doktersadvies om gezondheidsredenen haar werk plot- seling neer moeten leggen. Zeer voorlopig heeft de ,,oude" instruk trice de opleiding weer tdr hand geno- men, maar de heer G. Jansen - voorzitter van de majorettengroepen - weet, dat deze dame niet lang de reis tussin haar woonplaats Rozenburg en Hoek van Holland zal maken. „Juist met het grote, optreden op 24 maart voor de deur. is het bittere noodzaak dat we snel over een nieuwe instrukteur of instruktrice be- schikken. We zijn in staat een kleine ver- goeding te betalen, maar als er geen vaste instruktrice komt zal de Harmonie Rot terdam aan Zee moeten beslissen de Ma jorettengroepen te ontbmden". De mini-majorettes oefenen op maandag van 18.15 tot 19.30 uur. terwijl de maxi- majorettes iedere vrijdag van 18.30 tot 20.00 uur repeteren. Wie helpt Rotter dam aan Zee uit de brand? De heer Jan sen is te bereiken in de Columbusstraat 96 in Hoek van Holland. Tijdens fant- ooruren is zijn telefoonnummer 01747 - 3654: 'savondsna 18.00 uur dient 01747- 2944 gedraaid te woiden bvxjqpi SCHIEDAM Na een immense verbouwing werd deze week Societeit Quous- que Tandem? (Hoe lang nog?) heropend. Het ziet er na deze verbouwing naar uit, dat de vraag „hoe lang nog" voorlopig niet gesteld behoeft te worden. Het antwoord ligt voor de hand: „Nog heel lang". Kosten noch moeite zijn gespaard om de vroeger wat kale niimte een gezellig aanzicht te geven. danken aan enkele enthousiaste be- Mensen die direct naar de bar willen doorlopen zullen wat vreemd op kij ken wanneer ze, zoals gebruikelijk naar rechts kijken. Daar staan nu, op een verhoging enkele banken met ta- feltjes ertussen. Voor de bar moet men links zijn. Een stuk verbeterd, je kan lekker zitten zonder dat je met je ellebogen in de nattigheid ligt, dankzij de opstaande rand. Op deze eerste avond mocht het Societeitsbe- stuur zich v5rheugen in de» grote be- langstelling van de Schiedamse be- volking. Men was het er unaniem over eens, dat de societcitsruimte een stuk opgeknapt was, dit alles was te stuursleden. De programmering voor januari ziet er veelbelovend uit. Zaterdag 6 januari is er een grandioos Nieuw- jaarsfeest met de swingende Schie damse groep de ,,Bunta Brothers", aanvang rond 21.00 uur. De volgende week draait men de film „Deliveran- ce" met in de hoofdrollen Burt Reynolds en Jon (midnight) Voight. Zaterdag 20 januari' Frank Grasso Quuartet (jazz), en zateruag 27 janu ari de film "Wild Wechsel" van de Duitse cineast Fassbinder. m VLAARDINGEN— In verband met de Kerstdagen zal. inplaats van op maandag 25 december 1978 het huis- vuil op donderdag 28 december 1978 worden opgehaajd, met uitzondering van de westwijk, waar heGhuisvuil op woensdag 27 december 1978 zal worden opgehaald. Inplaats van dinsdag 26 december 1978 zal het liuisvuil op vrijdag 29 december 1978 worden opge haald. ALCOHOL CONTROLE In de nacht van vrijdag op zaterdag werden tijdens een vier uur durende alcoholcontrole op de's Gravenland- seweg 305 bestuurders gecontroleerd. Voor zeven van hen leverde het een procesverbaal op. Tevens werden een zestal rijverboden opgelegd. GLAASJE OP.... Maandagmorgen om vijf minuten voor zes reed een uit Groenoord ko mende personenauto bestuurd door de 23-jarige Schiedammer R.A.A. met grote snelheid over de Nieuwe Damlaan. Ter hoogte van de spoor- wegovergang vloog de wagen uit de bocht en ramde twee lichtmasten. De bestuurder die onder invloed bleek, over de streep blies en bloed gaf, werd met een hersensphudding en een beenwond naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. De auto is total-loss verklaard. PORTEMONNEE GEROLD Donderdagmiddag 15 december kwam een in de Hema winkelende 29-jarige Schiedamse tot de ontdek- king dat haar portemonnee, waarin f115,-, drie betaalkaarten en pas zaten, was gestolen. Die zelfde dag om vier uur werd de portemonnee leeg teruggevonden in een op de Lange Haven staande vuilcontainer. INBRAKEN In de nacht van 14 op 15 december werd na het inslaan van een ruit ingebroken bij een in de Hof van Spa- land gevestigde slijterij. Er wordt f15,- vermist. In de vroege zondagmorgenuurtjes, tussen 3 en 9, werd 'ingebroken bij Bowlingcentrum de Walvis, aan de Nieuwe Haven. De toegangsdeur werd geforceerd, een speelautomaat en sigarettenautomaat werden open- gebroken. Het daarin behorende geld is verdwenen. In de nacht van 16 of 17 december kreeg een aan de. Lorentzlaah geves tigde slagerij ongewenst bezoek. Uit twee kassa's werd een totaal bedrag Van f.200 - rneegenomert Getdtg t/m zaterdag Cassette 9-persoons in zwaar verzilverde uitvoering. 105 dig. In ladencassette. Solaprijs 2.089,-. Marskramerprijs: A AO 629 j"™ Zwart geemailleerde wildbraadpan 34 cfn 0 38 cm 0 Tulbandvormen, uitgevoerd in zware kwaliteit aluminium en verkrijgbaar in de maten 20 cm Zen 24 cm 0. Nu en 333 Keukengarnituur „Bistro" van degelijk roestvrij staal en houten grepen. .Nfo. van 29.95 nu 430 Espresso-machine van Tefal Goed voor 4 tot 8 kopjes. Van 189 nu voor 32t Compacte grlll/bakoven met uniek verstelbare gedekoreerde glasdeur. Op ooghoogte op te hangen. Duurzaam geemailleerd, zelfreinigend Van 209 - voor 347 Sparklets slagroomsyphon, slagroom in een paar seconden en langere tijd houdbaarin de ijskast. Van 62.50 voor Doosje met 10 patronen 6 95 Hij staat er weer. De kerstboom. Vanuit mijn hoekje op de bank zie ik de lichtjes weerkaatsen in de zilveren ballen. Iedere keer wanneer de lampjes de boom ingaan denk ik terug aan het jaar dat we ze koch- ten. We waren net een maand getrouwd toen het kerstfeest naderde. In eerste in- siantie besloten we geen boom te nemen want we waren de kerstdagen tocjt niet thuis. Bovendien had de bruiloft en de in- richting van het huis zo'n fmancieel gat gestagen dat we zuinig aan moesten doen. De 25-ste december naderde en overal verschenen de bomen en andere kerstversieringen. Ons huis was toch wel kaal daarbij verge- leken. Na enig overleg besloten we toch maar een klein boompje te kopen. Na tuurlijk moesten er lichtjes in en wat ver- siering. En zo stond daar dan enige dagen later onze eerste kerstboom. Een beetje kaal was hij nog wel, wat kon ik daar nou aan doen. Nog-meer spullen kopen dat kon bruintje niet trekken. He wacht eens, dat was de oplossing. Daar stond een heel schaaltje met chocolade, suiker en musketkransjes. Hier en daar werden er wat ingehangen en de boom was klaar. Die avond zaten we er intevreden naar te kijken. De volgende dag toen mijn man naar zijn werk was miste ik plots een heel stel van de kransjes. Hoe kon dat nou? Een beetje peinzend keek ik naar de plek waar de boom stond. Op een tafeltje, achter de bank. Gisteren avond had mijn echtgenoot op die bank liggen-lezen. Dat was het, die had natuurlijk intussen wat kransjes die onder handbereik hingen opgegeten. Er zat niets anders op dan er wat nieuwe in te hangen. Die dag dacht ik niet meer aan het t rorberde lekkers. Maar een dag later was het weer raak. Eerlijk gezegd kreeg ik er nu toch wel een beetje de pest in, want nu moesten er nieuwe kransjes gekocht worden. Op die manier werd het nog duurder dan een stel ballen of stingers. Toen mijn man die middag thuiskwam werd hij onthaald met het verzoek nu alsjeblieft van die kransjes af te blijven. Verwonderd keek hij me aan en zei: „Maar ik ben er niet aan geweest". Mij ontlokte dat de uitroep dat zo iets barkinderachtig was, kransjes jatten en dan net doen of je de onschuld zelve ben. Maar de verdachte bleef ont- kennen. Pas die avond legen dat we naar bed gin gen werd het bewijs van zijn onschuldge- leverd. De woonkamer was a! in het don- ker gehuld. Vanaf de gang scheen echter wat licht naar binnen waardoor je iets kon onderscheiden. En daar betrapte we de dief. Op de leuning van de bank zat onze drie maanden oude hond, wiebe- lend om haar evenwicht niet te verliezen, pikte ze alle kransjes waar ze bij kon. Volkomen verbijsterd keek ik toe. Mijn echtgenoot vroeg grinnikend of ik hem ne geloofde en deed het licht in de kamer aan. Hevig verschrikt duikelde de rover van de bank en school in haar mand, ter wijl de kerstboom gevaarhjk stond te wiebelen. Het leek ons wel zo'n veilig idee alle eetbare spullen er maar weer uit te halen, en ze zijn er tot op heden nooit meer ingekomen ook. RITA

Schiedams Nieuwsblad | 1978 | | pagina 1