Teerstoof weer open Kadetten krijgen een nieuw plekje Hebt u plaats voor fn buitenlandse werknemer? Bingo mnaars pnjsvraag CAI ruktop Brinta in QT? _.KOOF9ES IN Een goed begin Dierenambulance ook in gebied Beneden-Moas Deze week Euphonia behuisd 4,95 3.95 17,95 16.95 24.95 39.50 Andere taken Taxidienst Geen subsidie HET LOO P00RBURG wmm. 1 toabantia WOENSDAG 10 JANUARI 1979 - 3e JAARGANG NO De Dierenambulance '"Rijnmond" rijdt smds kort ook in het gebied BenedenMaas. Den Brie!, Rockanje. Oostvoorne en omge- ving, Dit gebeurt op speciaal verzoek van de politie in dat gebied. Voor de burgers is dit nieuwe. maar de bemanning van de dieren ambulance hoopt dat zij vanaf nu veel telefoontjes krijgen vanuit de bevolking. De dierenambulance Rijnmond is een vrijwilli- gersorganisatie. die zorgt voor vervoer en verzorging van zieke en gewonde huisdieren. waarbij ook gerekend worden de "vijver- bewoners'* eenden. zwanen. ganzen en dergelijke ill mmwt-. IT® I Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel 8 stuks 17,95 Schiedams Nieuwsblad POSTADRES POSTBUS 195, SCHIEDAM AGENTSCHAP: EUROTYP. ROTTERDAMSEDUK 23S Ln eombtnatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassiuis Nieuwsblad Ziekenauto jongens werkten zich rot Tekenaar v.d. Land. Als de t.v. niets biedt. De keuken in met Yvonne. Puzzel. SCHIEDAM - Zoldertheater In de Teerstoof begint het tweede deei van dif theaterseizoen met een optreden van Misty and the Sunday Evening Orchestra. Een oogverblindende vrouw staat op het podium en zingt op zwoele toon liedjes van deze eeuw, liedjes van Marlene Dietricht. Josephine Baker, Mae West, Eartha Kitt en vele anderen In het afgelopen weekend hebben de jongens van de ambulance het erg druk gehad met het bevrijden van wa- tervogels die vastgevroren waren. Zes ganzen, 31 eenden, 24 zwanen en 4 waterhoenders zijn bevrijd en ont- dooid in de tuin van Johan, een van de vaste medewerkers van de ambu lance. Op het Ogenblik loopt daar nog maar een klein deel van rond. waaronder een gans met een gipspoot Die poot is gebroken bij het bevrij den uit het ijs. De rest van de dieren is teriggezet in een vijver in Vlaar- dingen, die onder controle staat van de gemeente en steeds ijsvrij gehou- den wordt. Gedurende de hele vorst- periode is het trouwens ontzettend druk geweest. Er wordt zo'n honderd keer per week uitgerukt voor spoed- meldingen. Daarbii komt nog een aantal keren voor "gewone" klussen, zoals de ijsslachtoffers en de taxi- dienst, maar daarover later. Johan en Peter, de oprichters, hou- den zich niet alleen bezig met het de nood van bevroren vogels. Het eigen- lijke ambulancewerk lrgt meer op het vlak van de ernstige ongelukken in het verkeer. Dag en nacht ie- mand aanwezig in de "meldkamer". Daarvan wordt veel gebruik genraakt door de bevolking tussen Schiedam en Rijswijk en door de. politie. Alleen de politie in Schiedam is nog niet helemaal overtuigd van het nut van de Dierenambulance. Dat bleek het afgelopen weekend weer eens. In Schiedam werd een hond aangere- den. Het dier bloedde hevig, en de politie legde hem in de wagen. Daar- na zijn ze zes uur lang bezig geweest om het dier onder behandeling te krijgen van een arts. Als ze een van de alarmnummers gebeld hadden, was het probleem binnen een half uur opgelost geweest. Een dierenarts in VJaardingen staat altijd klaar voor patienten die ge- bracht worden van door de dieren ambulance. Bij hoge nood kunnen ze ook nog terecht bij de dierenkliniek in Naaldwijk teurs. Het donateurschap kost mini- maal vijftien gulden per jaar, daar- voor ontvangt de donateur het maandblad. Veel mensen met een huisdier betalen echter 45 gulden, hiervoor krijgt men ook het maand blad, en bovendien hoeven dan even- tuele ambulanceritten niet betaald te worden. Het is dus eigenlijk een soort ziektekosten verzekering voor de hond. Normaal kost een ambulance- rit 30 gulden Daarbij komen dan nog wel de kosten van bandage en ontsmettingsmiddelen. De medewerkers zijn bezig een subsi- die los te krijgen van de gemeente, maar dat gaat niet zo gemakkelijk als het soms allemaal lijkt. daarorn wordt gesmeekt om meer donateurs. Het gironummer is 794333, t.n.v. Dierenambulance Rijnmond. Postbus 413, Vlaardingen. De alarmnummers ziin; 35 63 88 (Johan) en 35 75 59 (Peter). Bijgestaan door de zevenmansforma- tie The Sunday Evening Orchestra schept Misty, alias \ico van Geeren- stcin een hecrlijk nostalgisch sfeertie en als ie het niet weet, zie je niet dat do vrouw op het podium dezelfde is als de man achter het podium en in de kleedkamer. De toegangsprijs voor vrudagavond 1 2 en zaterdagavond I 3 januari is een tientje. voor Pas 65/CJP acht gulden Reserveringen maandag t/m vrijdag via het VVV Schiedam (tel. 266000) en vnjdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater (tel 269455), Gereserveerde kaarten dienen uiter- lijk een kwartier voor aanvang van de voorstelling (dus voor kwart voor ne- gen) te worden afgehaald. Op vrii- dag 19 en zaterdag 20 januari komt Cabaret Zonder Filter in de Teer stoof met het programnia .Hallo Badmuts". POPPENIHEATER Voor mensen vanaf zes jaar, dus ook voor volwassenen speelt Poppenthea- ter Francine Abbing zaterdag om half drie het spel „De Steenhouwer", ge- baseerd op een eeuwenoud Japans sprookje. Een steenhouwer woont met zijn kat in de bergen. Hij is arm en moet hard werken ont in zijn levensonderhoud te voorzien. Hij heeft daar genoeg van en wenst, zoals zovelen. rijk te worden. En dat gebeurt dan ook. Maar rijk zijn bb[kt ook zijn donkere kanten te hebben en als dat niet blijkt te bevallen, wil de man wat an ders. Daarna weer wat anders en dan nog eens, totdathij rijk en mach tig, maar ook eenzaam is geworden Zo eenzaam, dat zelfs zijn kat niets rneer van hem weten wil. Aan het eind van het verhaal vinden ze elkaar gelukkig weer terug. Inderdaad geluk- kig, maar eeht ,,RIJK"? Misschien is de steenhouwer in elk gevaJ wel wat wijzer geworden. Toegangspriis is drie gulden. Zaterdag 20 januari treedt Poppentheater Jos Spanbroek op met het programma De Krakeling, bestenrd voor kinderen vanaf vier jaar. Een goede start in 1979- voor koren- gemeenschap Euphonia. Eindelijk konden ze de oude repetitie ruimte in de Dwarsstraat verruilen voor een met betere accomodatie. Op donder- dagavond 4 januari werd er voor het eerst gerepeteerd in zaal vijf van de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan Daar zullen vanaf heden iedere don- derdagavond het Tienerkoor, van 7- tot kwart over 8-, en het gemengd koor, van half 9- tot half 11- hun repetities houden. Het kinderkoor wat in de Dwarsstraat oefende en speelde is bij het kinderkoor in Groenoord gevoegd. Zij repeteren zaterdagsmorgens in het Schephuis. Nog een andere service is de zoge- naamde taxidienst. Die is speciaal voor dieren die naar de dierenarts moeten vanwege een of andere ziekte De baas van de zieke maakt een af- spraak met de dierenarts en belt de dierenambulance. Die brengt de pa tient naar de arts en weer terug naar de baas. Dit alles tegen slechts zeven gulden per rit. Een retourtje kost niet meer dan veertien gulden. Voor alle werkzaamheden zijn zo'n twaalf vrij- willigers aan het werk, allemaal part- timers, op twee na, de eerder ge- noemde oprichters. De medewerkers rijden allemaal hun eigen auto, daar- naast zijn er twee omgebouwde Volkswagenbusjes, die dienst doen als ambulance, die worden ook alleen maar gebruikt bij spoedgevallen A1 deze werkzaamheden kosten na- tuurlijk een enorme hoop geld. Dat wordt allemaal betaald door dona- SCHIEDAM— Na jarenlang bij de scheepswerf Gusto te hebben gele- gen, -brak ook voor het zeekadet- korps ..Jacob van Heemskerck" door de sluiting van de werf de tijd aan naar een andere ligplaats uit te kijken. AI 25 jaar was dit korps te gast bij de Gusto De eerste 9 jaar met hun korps- schip de ..Spica" en de laatste 16 jaar met de ,,Jan van Gelder". Na ijverig zoeken werd een plekje gevonden in de Wilhelminahaven, waar we van de direktie 'van de Holiandse Construc- tiegroep BV (HCG) toesteniming kregen aan hun steiger af te meren. In december vond de ..verhuizing" plaats, nadat de dag ervoor al de zware kettingen en staaldraden gedeeltelijk losgemaakt waren. Eerst werd het ,500 ton metende schip naar de overkant verhaald met behulp van de Havendienst i.v m. het aan de grond zitten op de o'ude plek b;j te bag water Vanaf die plaats ging het met de hulp van twee sleepboten naar de Wilhelmina haven, alwaar al snel afgemeerd werd op de nieuwe ligplaats, die met enigs- zins gemengde gevoelens ingenomen werd. Aan de ene kan-t blij met deze mooie nieuwe plaats. aan de andere kant wat droevig om op zo'n manier de oude plaats te verlaten. Op de nieuwe plaats kur.nen ook nog nieuwe leden gebruikt worden. Lid mogen worden jongens en meisjes vanaf 12 jaar. Geinteressoerden kun nen inliehtingen krijgen bij P. Lege- mate, tel. 01713-4637 of J. v. Roon, tel. 345606. Wij zoeken voor een van onze opdrachtgevcrs op korte termim woon- ruimte voor 'n aantal buitenlandse werknemers En wel in de regio's Dellt. Rotterdam. Den Haag en Gouda U kunt ons daarbij helpen. Door te reageren wanneer u ruimte hebt in 'n klein pension ofgewoon thuis 'tGaat hierom mensen. die aljaren m Nederland werkzaam zijn In ploegen- dienst om precies te zijn. Dat vraagt zo nu en dan n beetje flexibele opstelling uwerzijds. W ie dat geen punt vindt, bewijst ons en n aantal buitenlandse werknemers n grote dienst door's avonds na 6 uur het volgende hummer te bellen 070-86 23 93 organisatie en adviesburo voorburg 10 m v - rfil y, SCHIEDAM- In de Kreek is er dinsdag- avond om acht uur weer een bingoavond. Iedereen boven de zestien jaar is van harte welkom, er zijn leuke prijzen te winnen. De eerste bingo-ronde wordt om half ne- gen gedraaid. De toegang is gratis. SCHIEDAM De winnaars van de Spaland-Kerst-prijsvraag zijn be- kend gemaakt. Er waren vele goede oplossingen: Prettige Kerstmis, De derde prijs is gewonnen door H.VV. Bakker, Royaardsplein 75, Schiedam. De tweede prijs is voor mevrouw K. Nouwt-v.d. Lugt, Hogebanweg 55a, ook in Schiedam en de eerste prijs is in de wacht gesleept door Yvonne van Dorp, Vivaldilaan 23, Schiedam. Alledrie van harte gefeliciteerd. Het Schiedams Nieuwsblad zal de prijzen persoonlijk komen overhandigen aan de winnaars Daarover wordt nog contact opgenomen. SCHIEDAM— Bij de aanleg van de Centraie Antenne Inrichting in Schie dam zijn bij de abonnees in wijk 30, begrensd door Prinses Beatrixlaan, Schiedamseweg. Meeuwensingel, Zwaluwlaan en Molensingel, inge- regeld Dit is ook gebeurd in het gebied begrensd door Kerklaan, Zwaluw laan Koekoekslaan Nachtegaailaan. Meeuwensingel. Sinds 8 januari is het mobiele tnfor- matiecentrum van de CAI gevestigd' op het Boerhaaveplein. Het centrum is geopend van 9.30 uur tot 15.00 uur .Nadere mformatie of een extra aan- meldingskaart is te verkrijgen bij de Technische Bedrijven der gemeente Schiedam, afdeiing CAI. telefoon 264980, de toestellen 120. 183 en 193. SCHIEDAM - Met een optreden ran de Brinta Brothers opende Soaetcit QT? het nieuwe jaar. Deze zesmansformatie zorgde voor een swingende boel in de societeitsruimte aan de Meinvstraat. Zaterdag draait in de socicteit de film Deliberance, met Jon Voight. een span- nendi' film over vier mannen die een weekendje in de ruige natuur een kano- fochtje will en muken Helaas komen ze niet allemaal terug... GeVltg t/m zaterdag Openhaard blokken Geven ruim2'/juur gezellig haardvuur Nu slechts 2.50 Rubber warmwaterzak Uw warme voetenvnend in koude nachten Onze prijs Deenige goede afdruiprek. Met hoge opstaande rand In brum of oranje Onze prijs Waterverdampers een zeer dekoratieve waterverdamper met prachtig relief Past op elke radiator In brede e qc uitvoering In smalle S O uitvoering II 12 i ttMHAti^ tlfCTBlC Elektrische wekker van het bekendemerk General Electric met precisie-uurwerk Kompleet met snoer en stekker Van 22.50 Onze prijs 457 Wandklok,0 antiek model hoogte30cm Uitgevoerd in brume kleur en met degelijk uurwerk Nu slechts Tosti-toaster. Roostert 2tosti'stegeli|kaan beide kanten bruin Nu slechts Zwaar ver- chroomde bood- schappen wagen met royale tas •511 638 BRABANT IA prijs 49 75 Onze prijs 401 Dat wensten we elkaar toe bij de jaar- wissehng. Nu zijn we zover dat de kop van het nieuwe jaar er af is. De meningen over dat al dan niet goede begin zijn alweer verdeeld De koude start wordt niet door iedereen in dank aanvaard. Bij het vallen van de eerste sneeuw waren vele nog laaiend en thousiast. tindeh/k weer eens een echte winter. Kinderen vlogen naar buiten. sleeen werden uit verborgen hoekjes gehaald en de wmterpret was in voile gang, hi huiszorgde de sneeuw val voor een groolscheepse verhuizing Fietsen werden vanuit de gang naar boven gesjouwd, want die waren nu toch niet bruikbaar. Slee en bezem vertrokken naar beneden. De gang kreeg door het heen en weer geloop van binnen naar buiten het uiterlijk van een iglo. Overal lag sneeuw mede veroorzaakt door de nodige sneeuw- ballen die ieder moment naar bin nen vlogen. De eerste dag ruimde ik nog wat maar al gauw volgde de con- clusie dat het beter was er mee te le- ren leven Het maakt eigenlijk ook met zo veel uit oj je nu struikelt over een haastig neergegooide voetbal of een paar schaatsen Want ook die zi]n weer uit het vet gehaald dankzij de strenge vorst. Maar diezeljde vorst doet ook waterleidtngen springen en bezorgt ons dichtgevroren deuren en ramen. Ook is ze er verantwoordelijk voor dat in die gang, waar al zoveel rond- slingert, kratten bier en limonade worden opgeslagen. Op het balkon veranderde de flessen- inhoud langzaam maar zeker van een vloeibare in een ijzig vaste substantie. Rare gewaarwording als je iets wil drinken en er'komt niets. De boel laten ontdooien blijkl dan ook met ideaal te zijn want de meeste flessen springen bij zulke pogingen. Vermoe- delijk zijn al die kleine moeilijkheden er toch de oorzaak van dat grote groe- pen van de bevolking er nu toch weer genoeg van hebben. De kinderen vinden het spelen m de sneeuw ook lang zo leak met meer als bit het begin Alleen fanatieke schaatsenrijders willen meer en stren- glre vorst. Zij raken in de ban van de loertochten met als hoogtepunt een Fljstedentocht. Eerhjk gezegd gun ik het ze best want het is een pracht- evenement om te zien. Maar dan we> bij de televisie en warme kachel met een kop kotjie RITA

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1