Auto gestolen Roemeni'e-aktie van Amnesty Chinezen op de Dam Inbraken Klnderspel Kleine landmannetjes worden groot r Scholenkrant 89.00 8.95 19.95 19.95 Uitzondering oplfebr.a.s. VLAARDINGEN HOLY-BAD SCHIEDAM ZWEMBAD-ZUID ZWEM SCHOOL G0EDER0N0 Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpoider-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerka/d IJssel VLAARDINGEN Het Vaardingse Visserijmuseum trok in 1978 meer belangstelling dan in enig jaar tevoren. Met een aantal van 28.707 bezoekers werd het moeilijk bereikbaar geachte record van 1973 ruimschoots overtroffen. In dat jaar werd het 700-jarig stads- jubileum gevierd en het museum, mee-profiterend van alle publi- citeit rond dat gebeuren, trok toen 28.065 bezoekers. Sieriijk houten spin-kapstokje, dat u bijna overal in huis kunt ophangen. Nu voor /Vjmi TOMADO Voor inlichtingen en advertentie- tarieven: tel. 132170, toestel 22 Wat gebeurd er wanneer je een auto niet afgesloten en met de sleutel in het contact onbeheerd achterlaat? VLAARDINGEN Onder het motto „Roemenie - het is maar wat je d'r wilt zien" voert Amnesty Internatio na! deze weken een wereldwijde ac- tie tegen schendingen van mensen- rechten in Roemenie. Ook de werkgroep 813 te Vlaardin- gen doet aan deze actie mee. Hoewel Roemenie de verdrageu van de Ver- enigde Naties van 1966 over de Rech- ten van de Mens heeft geratificeerd, Zitten er in Roemenie vele msnen, in strijd met de mensenrechten, gevangen. Het gaat hierbij hoofd- zakeljjk om politieke dissidenten, vakbondsleden en mensen, die tot godsdienstige of etnische minder- heden behoren. Zij worden wegens hun overtuiging opgesloten in gevangenissen, psy- chiatrische inrichtingen en veroor- deeld tot dwangarbeid in werkkam- pen. Mishandelingen zijn aan de orde van de dag. Zij worden uitgevoerd door de Securitate (Staatsveiligheid? dienst) en door toksers van de sport- club Dynamo. A.I. doet speeiaal een beroep op de vakbonden en kerken in Nederland, om voor collega's, die onderdrukt worden op te komen. De werkgroep Vlaardingen van A.I. roept alle le- zers van deze krant op, om aan deze actie mee te doen, b.v. door het on- dertekenen van petities aan de Roe- meense president Ceausescu en andere ministers. Voor meer informatie over deze ac tie en voor het ondertekenen van petities kunt uterecht bij de Am- nestystand aan het Liesveld tegen- ■over de Kattenbeker, die op zater- dag 20 januari en 17 februari tussen 10 en 16 uur geopend is. Telefonische inlichtingen bij J.W. Oppenheim, tel. 345917. Heeft wear plaats voor nieuwe leerlingen LEEFTIJD V.A. 3 JAAR voor club- of privA-lessen. Aanmelding per telefoon of tijdens onze lesuren. Reigerlaan. Maandag van 16.00-17.30 uur, woens- dag van 12.00-14.30 uur. West Frankelandsedijk, woensdag van 16.15- 17.30 uur, donderdag van 17.30-18.30 uur. Kantoor Abel Tasman- laan 392. Vlaardingen na 19.00 uur tel. 010 349861 of 010 265108. SCHIEDAM - Onnees-eters opgelet. Aan het aanzienlijk arsenaal van Chinees-Indische restaurants in Schiedam is een nieuwe toegevoegd. Waar vroeger de Papaver haar magazijnruimte had is nu het restaurant Tong Ah gekomen. Op de Dam, in de buurt van de twee bistro's: Hosman en Au bon clochard. In een record tempo heeft de verbouwing plaatsgevonden. Stonden vroeger de pillen en smeerseltjes op houten rehken hoog opgestapeld. nu kan iedere Schiedammer zich in een ware Oosterse eettempel wanen en genieten van de uitgebreide rijsttafels enz. Hij verdwijnt met onbekende be- stemming. Daar kwam de 38-jarige aannemer A.M. iets te laat achter. De wagen een Hanomag Henschel kente- ken GB-23-48 verdween vanaf een achter de Dam gelegen parkeerterrein. In de auto, waarvan de waarde onge- veer f 4000,- bedraagt, bevonden zich een drietal gereedschapskisten met een gezamenlijke waarde van f 4000.- In de nacht van 11 op 12 januari werd ingebroken bij een Vorkhef- truckbedrijf aan de Nieuwe Mathe- nessestraat. Om naar binnen te komen werd een deur geforceerd. Alle bureau's wer- den doorzocht waarbij de inhoud over de vloer werd verspreid. Uit een opengebroken geldkist verdwenen f 300,- plus postzegels ter waarde van f 100,-. Ook een transistorradio (f50,-) en een mobilofoon f 3000,-) wor den vermist. De braakschade be draagt f 200,-. Ook het wijkgebouw Centrum-Oost aan de Dr. Zamenhofstraat kreeg nachtelijk bezoek. Via het dak en de vliering kwam men naar binnen. Alles werd grondig doorzocht en overhoop gegooid. Er werdt niets vermist. De aangerichte schade bedraagt f 200,-. Een bewoonster van de Vlaardingen- dijk kreeg 12 januari rond half vier 's middags de schrik van haar Ieven toen zij haar woning binnen wou gaan. In de gang trof zij twee haar onbe kende mannen aan. Gillend holde zij naar de buurvrouw vanwaar de poli- tie werd gewaarschuwd. De beide in- brekers die naar binnen waren geko men na het inslaan van een voordeur- ruitje wachtten de komst van de wetsdienaren niet af en namen de be- nen. Een direkt ingesteld onderzoek van de omgeving leverde niets op. Bij SuperStaCaravan B.V. in de 's Gravelandsepolder werd in de nacht van 12 op 13 januari met behulp van een valse sleutel ingebroken. Een koffiezetapparaat, radio en pla- tenspeler plus een box, slijpmachine, schaaf en verstekzaag zijn verdwenen. De totaalwaarde van de verdwenen goederen bedraagt f 1700,-. VOOR ZWEMLES V.A. 3 JAAR Zwem school Arions. lest in Kolpabad en Ho'.ybad. Inl.na 19 uur Schia damseweg 147. Vlaardingen.tel 010 348258. 010-358771. DOOR GLADHEID TEN VAL Zaterdagmiddag kwam in de Kethel- straat de 75-jsuige mevrouw A.3.-B ten val. Met een heupfraktuur werd ze naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Veel volwassenen reageren daarop met de uitroep: „Waanzin, waar is dat goed voor. In ons land komt geen kind meer iets tekort. Ze hebben al les, kasten vol speelgoed, mooie kle- ren, goed eten en onderwijs. In de derde wereld, daar hebben ze het slecht maar daar worden al genoeg akties voor gevoerd zonder zo 'n spe eiaal jaar". Maar heeft U al eens ge- probeerd terug te stappen in de kin- derwereld van 1979Stel dat U mor- genoehtend wakker wordt als lagere school leerling. Het begin van de dag is voor groot en klein hetzelfde. Opstaan, wassen, aankleden en eten. Dan is het tijd om SCHIEDAM - Morgen, donderdag, is het feest in de Noordmolen- straat. Garage Landman opent zijn nieuwe showroom. Tegenover de garage en de benzinepomp is de laatste maanden druk verbouwd om de oude panden van Piet van Gent om te toveren tot een aantrekkelijk kijkhuis voor de Mazda liefhebbers. Om 4 uur 's middags vindt de officiele opening plaats. De beide zoons van de heer Landman zullen dan toetreden tot de directie van het be- drijf Toen zeventien jaar geleden begonnen werd met de bouw van het huidige bedrijf sloeg een 11-jarig Landmannetje de eerste paal en legde zijn 5-jarig broertje de eerste steen. Uit de nu gereedgekomen uitbreiding blijkt dat het bedrijf net zo hard gegroeid is als de beide zoons. Gekkg \Jm zaterdag Tornado snelkookpan. Nederlands meest populaire snelkookpan, inhoud 6 liter. Nuin gestroomlijnde uitvoering. Normaleprijs 119.00 Nu Gezellige theepot met vrolijkbloemdekor, in handigeverpakking. Nu 589 voor Prachtige keramiek kop en schotel met fraai relief. Nu 6stuksvoor Deurmat originele handgeknoopte deurmat in de maat 68 x 40 cm Een ijzersterke voetenveger voor jaren Onze prijs Airpot isoieerkan, Gemakkelijk schenken d.m.v. een druk op de knop. Houten lektuurbak voor een opgeruimde plaats van uw kranten en tijdschriften. L.C.D. quartz horloge exakt komputer, uurwerk met 6 funkties inclusiefverlichting. Kompleet met stalen band en 1 jaar garantie. Van 76,-. Onze prijs naar school te gaan. Brrr, koud is het Even voor half negen ben je bij school maar je mag niet naar binnen voor de bel is gegaan. Als die gaat, opstellen in de rij en netjes en stil naar de klas (Zou U het pikken om op die manier het kantoor binnen te gaan.) De leg begint, het schrijven gaat moeilijk, want je hebt haast geen gevoel in je vingers. Gelukkig gaat dat gauw over en weldra wordt er door iedereen hard gewerkt. Totzo ongeveer lOuur. Dan is het speelkwartier. AUemaal naar de speelplaais of je zin hebt of niet. Regent het7 O, die paar druppels daar kan je best tegen. Wat zullen we gaan doen? Ballen, dat mag niet. De speelplaats grenst aan huizen of tuinen, een verdwaalde bal geeft" gezeur van omwonenden en daar ge- zeur van volwassenen belangrijker wordt geacht als het fijn kunnen spe- len van een kind, is ballen verboden. Je kan hinkelen, touwtje springen, krijgertje doen, maar het is wel op- passen geblazen op die drukke speeP plaats want anders loop je de klein- tjes omver. Na een kwartiertje luch- ten mag je weer naar binnen en staat de schoolmelk klaar. Wel opschieten alsjeblieft want het is de hoogste tijd om weer aan het werk te gaan. (Volwassenen nemen heel wat meer tijd om koffie te drinken). De les is alweer zo'n uurtje in voile gang als je naar de toilet moet. Vinger omhoog. Waarom kijkt de meester (juffrouw) nou nietJe moet zo erg. Gelukkig, je mag gaan. (Zouden vol wassenen die voor de klas staan ook eerst toestemming vragen om hun be- hoefte te doen). Eenmaal terug in de klas duurt het niet lang meer of het is twaalf uur. Naar huis. Daar staat de tafel al gedekt. Eten. Zonde van je tijd eigenlijk. Dat spelletje of boek is veel interessanter. Maar ma is onver- biddeliik. Eerst eten, daarna is er nog tijd ge noeg. Dat zegt ze nou wel maar straks ben je er net in verdiepi of er klinkt alweer: ,J9aar school". Daar ga je dan maar weer. Wat voor les hebben we vanmiddag ook weer? O bah, daar heb ik nou helemaal geen zin in. Eenmaal in de klas blijken er meer zo over te denken. Het gevolg is dat er wat gein wordt geschopt, stiekum gegrinnek en veel geroeze- moes. De leraar (lerares) voor de klas krijgt er genoeg van. Na een paar waarschuwingen is het zover, straf- werk. (In ieder bedrijf wordt weleens een lolletje uigehaald, heeft u daar al eens straf voor gehad?) De rest van de middag verloopt rustig. Rond vier uur loop je! nijdig huis- waarts met het strafwerk in je tas. Drie kantjes volschrijven: Ik moet me in de klas beter gedragen. Thuisgeko- men ziet je vader of moeder direkt aan je gezicht dat je boos bent. Wat is er aan de hand? Je vertelt over het lachen, praten en opgelopen straf werk. En wat dacht je? Daar geven ze die meester (juffrouw) noggelijk ook. Je zit nu eenmaal op school om te leren. O ja, en wat leer ik dan van die s torn me regels schrijven? Daar krijg je dan toch een beetje gelijk want dat vinden je ouders ook zinloos. Een opstel maken over het ontstaan van de herrie in de klas lijkt mij heel wat zinvoller. Zowel voor de kinde- ren die nu tenminste hun hersens moeten gebruiken, als voor de onder- wijzer(es) die er daardoor misschien achter komt wat er nu eigenlijk aan de hand was. Misschien lacht hij(zij) dan zelfs wel mee. Je kwaadheid is nu toch wel weg en je gaat een poos- je spelen. Veel te snel is het tijd om te eten. Daarna gauw dat strafwerk maken want straks begint de televisie en er is juist iets leuks vanavond. Voor je het weet is het bedtijd. Dou- chen en slapen gaan. Was ik maar groot, dan mocht ik lekker opblijven. Nee mensen, kind zijn is toch ook niet alles. RITA Schiedams Nieuwsblad A^K^SCHAPr^UROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 1 7 JANUARI 1979 3e JAARGANG NO. 2 prima efaar"i Het Visserijmuseiim beleefde topjaar de expositie van schilderijen van de Vlaardingse amateur-schilder Piet Vrijland in het voorjaar, die maandenlang topdrukte veroorzaakte en de Binnenstadsdag op 10 juni. Op die dag was het museum gratis toegankelijk en niede dankzjj de ve le bjjzondere programmapunten wer- den op die ene dag bijna 1400 be- zoekers geteld, waarmee alle voor- gaande dag-records royaal werden overschreden. De drukste maanden waren maart (3064), juni 3426) en juli (3051). Het bereikte jaartotaal betekent een gemiddelde van 79 bezoekers per dag over 1978. Ten opzichte van 1977 (25.047) werd een stijging van 14.5 procent bereikt. Dit goede resultaat lijkt niet in overeenstemming met het lan- delijk bezoekcjjfer aan musea. Hoewel de definitieve cjjfers daar- van nog niet beschikbaar zijn wordt algerneen enige dating en opzichte van 1977 verwacht. Dat het Visserijmuseum daarop een uitzondering vormt, is ongetwijfeld te danken aan de bijzondere acti- viteiten die in 1978 ontwikkeld wer den. De belangrijkste daarvan waren

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1