De. Poll krijgtreceptie van patienten Het weer lag dwars KOORJES IN |4SPKIAAL^KEN air Kinderleed Auto in sloot Bloemen en planten in het centrum Veel te doen in Oost Wie wil er praten Meer kenteken- kantoren Alcohol controle Dief st alien Onder fnvloed 5,95 4,95 79. a 12,95 6.95 10,- 17.95 67.50 Schiedams politienieuws VLAARDINGEN HOLY-BAD SCHIEDAM ZWEMBAD-ZUID - HLy/5 Praatgroep Ballet Ipf ZWEM SCHOOL GOEDEROND ANTISLIPIJZERS Breur's IJzerhandel Rms K V ii RotterdamCentrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerka/dlJssel 't T" Schiedams Nieuwsblad POST ADRES: POSTBUS 19S, SCHIEDAM .mn .ir. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 31 JANUAKI I V/y 3e JAAKGANG NU. 0 Huisarts 25 jaar in Schiedam Donderdag 1 februari is het precies vijf en twintig jaar geleden dat Dr. Poll zich in Schiedam vestigde. Persoonlijk liet de huisarts deze dag het liefst in alle stilte voorbijgaan. Zijn patienten denken daar echter anders over. Zij vonden juist deze dag bij uitstek geschikt om van hun grote waardering voor hun arts blijk te geven. Een aantal van de patienten vormden een jubileum-comite en benaderden alle anderen; oud-patienten, collega's en vrienden van de jubilaris. In gezamenlijk overleg besloot men Dr. Poll een receptie aan te bieden in GEBOUW IRENE. Deze receptie wordt gehouden op (hoe kan het anders) donderdag 1 februari van zes tot half tien. Een ieder die de jubilaris en zijn familie- leden wil feliciteren is dan van harte welkom. Hoewel de patienten van Dr. Poll het er over eens zijn dat hij een geboren huisarts is, blijkt hij daar zelf niet altijd van overtuigd te zijn. Na zijn middelbare schoolopleiding, die hij in Hoorn voltooide, ging hij naar de Gemeente Univeisiteit van Amster dam. Na veel geaarzel tussen de medicijnen-studie en de richting Nederlands en Geschiedenis koos hij voor het laatste. Na korte tijd bleek de wat stoffige boekenwijsheid van deze keuze toch geen voldoening te geven. Vooral zijn maatschappelijke belangstelling voer- de hem alsnog naar de medicijnen- -studie. ONDERDUIKEN Een studie die van 1943 tot het eind van de oorlog onderbroken werd doordat hij moest onderduiken. In 1951 werd het arts-examen behaald waarna hij een jaar neurologie-assi- stentschap volgde in het Elisabeth- -Gasthuis te Haarlem. Wederom werd een studie afgebroken, nu doordat hij opgeroepen werd voor de militaire dienstplicht. Na deze te hebben vervuld besloot hij voor een jaar een huisartsen-praktijk waar te nemen in Steenwijk. Puur toevallig kv. am hij in conttct met Dr.J. Ris die een opvol- ger zocht voor zijn praktijk in Schiedam. Dr. Poll besloot de prak tijk na een inwerkperiode van twee maanden voort te zetten. VEELZIJDIG Eenmaal in Schiedam gevestigd werd Dr. Poll snel betrokken bij de nodige Heeft weer piaats voor nieuwe leerlingen LEEFTIJD V.A. 3 JAAR voor club- of prive lessen Aanmelding per telefoon of tijdens onze lesuren. Beigerlaan Maandag van 16.00-17.30 uur, woens- dag van 12.00-14.30 uur. West Frankelandsedijk, woensdag van 16.15- 17.30 uur, donderdag van 17.30 18.30 uur. Kantoor Abel Tasman laan 392, Vlaardingen na 19.00 uur let. 010- 349861 of 010 265108. sociale aktiviteiten. Uedurende 8 jaar was hij lid van de Bibliotheek Com- missie, 14 jaar medewerker van de Ned. T.B.C. Vereniging, 12 jaar Museum-Commissie, 5 jaar Prisma boekbespreking en 16 jaar penning- -meesterschap Maatsch. Geneesk. Momenteel is hij nog aktief bestuurs- Ud van de Raad voor het Bejaarden- werk en het Francois Haverschmidt- huis. waar hij tevens geneesk undig adviseur is. In mei van het vorig jaar verscheen een interessante brochure met de In verband met de barre weers- omstandigheden van vorige week is het mogelijk dat Uw krant niet bezorgd is. YVij hopen dat u begrip heeft kunnen opbrengen voor deze nare sanienloop van omstandig- heden. W ij bieden alsnog daarvoor onze excuses aan. De directie titel ,,Het verhaal van een vijftigjange bijdrage tot de geschiedenis van de gezondheidszorg in Schiedam". Auteurs waren, Ch. A. Poll. G. van der Feyst en H. van der Sloot. Hoe veelzijdig de belangstelling van Dr. Poll is blijkt tevens uit het enthousi- asme waarmee hij in oktober 1977 een lezing hield voor de Historische^ Vereniging te Schiedam over het onderwerp „Markt en vermaak in Schiedam en elders". Vooral het behoud van de ouder- wetse draaiorgels en caroussels liggen hem na aan het hart. Zelfs tot in zijn spreekkamer is deze hobby merkbaar in de vorm van een natuur- getrouw model van de oude caroussel die vooral op jonge patientjes een grote indruk maakt. Hoe geliefd Dr. Poll bij zijn patienten is zal morgenavond tijdens de recep tie blijken. Zaterdagmorgen rond twaalf uur reed de 28-jarige J.v.O. uit Vlaardingen op rijksweg 19 (richting tunnel) tegen een sneeurand langs de vangrail. De wagen begon te slippen, kwam via het talud tegen een boom terecht en belandde op zijn kop in een sloot. De juist passerende 27-jarige P.G.W.N. uit Maassluis bevrijdde de chauffeur uit zijn ondersteboven liggende auto die licht beschadigd werd. U»t VOO'GIHtivIt' VtJf ll.l.ll im*t W'tlfrtMi i iPiiiP'i VliHtln.in bl bb Iv'Ham let 2? 03 20 lb SCHIEDAM - Herman Dickhoff heeft de zaken rigoureus aangepakt. Hij is niet alleen met Astrid getrouwd, maar heeft oak gelijk een winkel ge- kocht. Vanaf 18 januari j.l. voorziet hij de Schiedarnse plantenliefhebbers van alles wat ze nodig hebben. Op de Broersvest, tegenover de Passage zat hiervoor ook al een bloemenwinkel maar met de komst van de nieuwe eigenaar is het assortment danig uitgebreid. De foto geeft een aardige indnik van wat er al zo te koop is. SCHIEDAM Al enige tijd zijn er voor jongeren in de leeftijd tussen 13 en 16 jaar op dinsdagavonden aktivi teiten in Centrum-Oost. Er is gele- genheid voor biljarten, tafeltennissen, kaarten. bakken en diverse spelen. De jongeren kunnen zelf in overleg met de leiding een programma in elkaar zetten. De avonden beginnen om half negen tot tien uur en de toegang is maar een piek. SCHIEDAM De Interkerkelijke Arbeidsvraagstukken vraagt om in- formatie over ervaringen van mensen die bedreigd worden met werkeloos- heid of die reeds werkeloos zijn. De kerken bieden op hun beurt hulp aan, op materieel en/of immaterieel gebied. Men kan kontakt opnemen met mevrouw S.E. Noteboom-Don- ner. Francois Haverschmidtlaan 27, Schiedam, tel.: 266641. Het is niet belangrijk tot welk kerkgenootscnap men eventueel behoort. Anonimiteit is volledig gewaarborgd. De dienstverlening op het postkan- toor Schiedam-Wm. Andriessenlaan zal in.i.v. 1 februari 1979 worden uit gebreid met de afgifte van kenteken- bewijzen, aangifte motorrijtuigenbe- lasting en registratie snelle motor- boten. Voor deze zaken kan men dan in Schiedam op 3 postkantoren terecht n.l. het hoofdpostkantoor Lange Nieuwstraat en de postkanto ren Mgr. Nolenslaan en Wm. Andries senlaan. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden tussen 11 en 3 uur 390 auto- mobilisten gecontroleerd op alcohol- gebruik. De controle die werd gehou den op de Churchillweg leverde voor vier chauffeurs een proces verbaal op. 1 Dinsdag 30 januari is er in Centrum- Oost een vrouwenpraatgroep van start gegaan. De jiedoeling van de praat groep is om met elkaar diverse onderwerpen te bespreken en aan de hand van deze onderwerpen ook dingen te gaan doen, hijvoorbeeid op het gebied van de handvaardig- heid of uitstapies. Deze zaken zijn bedoeld als voorbeeld. want het is de bedoeling dat de leden van de praat groep zelf een programma op- stellen. De kosten voor de praatgroep bedragen tien gulden per maand. Hiervan worden de kosten betaald voor eventuele uitstapjes en materia- len. Informatie bij Elizabeth Verkerk of Ria Krabbendam. p/a Buurtcen- trum-Oost, Dr. Zamenhofstraat 153, Schiedam, telefoon: 157256. Donderdagavond zijn er beatballet- lessen voor dames. De lessen worden gegeven van half negen tot half tien en van half tien tot half elf. De kosten bedragen f15per maand inklusief een kopje koffie. Na het dansen is er gelegenheid om in de bar iets te drinken. Wederom werd ingebroken in de kantine van de voetbal vereniging D.R.Z. Na de achterdeur geforceerd te hebben kon men naar binnen. Een fruitautomaat en flipperkast werden opengebroken. Ongeveer f. 150, wordt eruit gemist. De aangerichtte schade bedraagt f.75. In de nacht van 25 op 26 januari werd ingebroken bij een alluminium- fabriek aan de Ringerstraat. Via een opengebroken raam kwam men naar binnen. Alles werd grondig door- zocht maar er wordt niets vermist. De braakschade bedraagt f.250,-. Een 29-jarige Schiedammer die zijn boot in de Schie heeft liggen deed aangifte van diefstal van een schakel- paneel en een gasdetector. Om de boot te betreden was het kajuitzeil opengeritst. Een brandstofmeter en de bedrading werden vernield. De aangerichte schade bedraagt f.300,— De vermiste goederen vertegenwoor- digen een waarde van f.500,— Een 22-jarige Schiedammer die zijn auto van vrijdag op zaterdagnacht in de Houtstraat had geparkeerd, kwam de volgende dag tot de ontdekking dat zijn achterruit was ingeslagen. Ongeveer 30 cassettebandjes, die zich in de auto bevonden, zijn verdwenen. De 28-jarige Schiedammer J.W. die zijn auto vrijdagavond op de Grote Markt achterliet, ontdekte zaterdag morgen dat de wagen met een valse sleutel was geopend. Een fototas waarin zich voor f.3100,— aan appa- ratuur bevond is verdwenen. Zaterdagnacht rond half een raakte een op de B.K.-laan rijdende auto- mobilist uit Vlaardingen de macht over zijn stuur kwijt. Hij begon te slippen waarbij een drietal gepar keerd staande auto's zwaar bescha digd werden. De man kwam met zijn linkerbeen zodanig bekneld te zitten dat de brandweer er aan te pas moest komen om hem te bevrij- den. Na behandeling in het Gemeente Ziekenhuis werd de bloedproef ge- nomen waarbij werd vastgesteld dat de slippartij het gevolg was van over- dadig alcoholgebruik. SCHIEDAM - Schrijver's Woninginrichting, 's Gravelandseweg 600 in Schie dam. is helemaal gemoderniseerd. Daarbij hoort natuurlijk ook een nieuwe collectie, genaamd ,,Mooier Wonen Deze collectie bestaat voor 60 procent uit eiken meubelen en voor 40 procent uit modern interieur. Daarbij komen de nieuwe slaapkamerameublementen en een totaal nieuwe collectie woning- textiel, zoals vloerbedekking en gordijnen. De zaak is ook in een nieuw jasje gestoken. met de nieuwe vloerbedekking en de nieuwe wandbekleding ziet het er ullemaal in een woord gradioos uit. VOOR ZWEMLES V.A. 3 JAAR Zwemschool Arons. lest in Kolpabad en Holybad. Inl.na 19 uur Schie- damseweg 147, Vlaardingen.tel 010-348258. 010-358771. Gekhg t/m zatfif dag Kntjpkat. Kent u hem nog? Zonder batterij altijd en overal licht. 716 Nu een glazen theepot met een inhoudsmaat van 1 liter voor slechts 424 KRUPS Elektrische snijmachlne vanKrups Snijdt brood, kaas. vleeswaren en nog veel meer op elke gewenste dikte Van 129.00 Onze Prijs 434 handigehulpinhuis: de befaamde zit/wasbox van Flair van onverwoestbare kunststofOnze prijs 436 Ruimtebesparende bestek-bak, gevlochten uit naturelkleurig teen, van hoogwaardige kwaliteit. Nu 562 Gezellig Irish coffee drinken uit deze bekers op voet met tekst. 696 3 voor Fraai uitgevoerde fumee-kleurige cassette-koff er voor stofvrij opbergen van 51 muziekcassettes. Met draaggreep en index. Onze prijs 529 Een vergeten plaatsje nu praktisch benut door dit wastafelkastje 715 Schaatsen, het eerste waar ik bij dat woord aan denk is prikkeldraad. Een vreemde kronkelingNiet als je eenmaal weet hoe het komt. Het ge- beurde in mijn lagere schooltijd. Een strenge winter met veel ijs gaven je de kans te leren schaatsen. De woorden „Met vallen en opstaan moet je het leren kregen een wel erg letterlijke betekenis. Maar dan opeens had je de slag te pakken en was er geen houden meer aan. Steeds langer stond je op de gladde ijzers en vergat alles om je heen. Zo ging het ook die middag. Vergezeld van mijn broer ging ik, dwars door het weiland, naar een brede sloot waarop je heerlijk kon schaatsen. We hadden de grootste pret tot het schenierig werd. Tijd om terug te gaan want, voor donker thuis, was een vaste regel. Nog een baantje en de schaatsen werden af- gedaan. Nu voelde je pas hoe koud je was geworden. Geen gevoel meer in je vingers waar door de riempjes van de houten Friese schaatsen haast niet los wilden. Eindelijk lukte het. Jeetje wat was het nu al donker in het wei land. Het enige houvast om je richting te bepalen waren de lantaarnpalen langs de weg. Snel liepen we erheen tot ik plots struikelde, op de been trachtte te blijven en daardoor achterover viel met mijn zitvlak middemn een rol prikkeldraad. Overal drongen de punten door mijn kleding heen. Mijn broer probeerde mij er uit te trekken wat echter mislukte doordat ik mijn voeten niet op de grond kon zetten. Bij icdere poging werden de prikkels talrijker. Wat moesten we nu begin nen? Hete tranen liepen over mijn ge- zicht, waren we nu maar eerder naar huis gegaan. Broerlief stond in tussen om hulp te schreeuwen want om mij daar alleen achter te laten leek hem ook geen goed idee. Na een paar minuten fhet leken wel uren) bleek het geroep sue- ces te hebben. De boer waar het land en ook de rol prikkeldraad van was kwam eraan. Met eei. grote zwaai tilde hij mij uit de rol en bracht ons naar de weg. Eenmaal bij huis was de ergste schrik voorbiMaar daar wachtte een ongeruste moeder die haar jas al aan had om ons te gaan zoeken. Woedend werd ze, toen wij daar uiter- lijk onbeschadigd binnenkwamen. Voor we iets konden zeggen hadden we een ferme klap op ons achterste te pakken en dat was bij mij toch al zo pijnlijk. Nieuwe tranen, terwijl mijn broer onze belevenis vertelde. Ma's boosheid was direct over. Ze verzorgde de opgelopen verwondin- gen die door de dikke kleding geluk- kig nogal meevielen. Maar vanaf die tijd doet schaatsen mij steeds weer aan prikkeldraad denken. RITA

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1