Rietzeilers kiezen jeugdprins termeulen 12* DE ZEEMAN Inbraken Borstonderzoek van Tuberova Receptie in Nouotel Vernielingen Ongevallen cfjfers Onder invloed Opgelost Rare klanten jjlKPOBIES M14 SPEQAA1ZAKEH 9.95 air Brand Kauwgum 3.95 89. 8.95 17.95 3.75 199*- Doel Bejaarden Hoogstraat205-Vlaardi ngen SCHADE AAN UW PEUGEOT? Bel ons, voor alle schades. NEFKENS EURODAM B.Y hulp WOENSDAG 14 FEBRUARI197S Adrianalaan 378 Rotterdam* Tel. 010-220022 |_l RotterdamCentrum-Kralingen-Alexanderpolaer-Ommoord-Noorderboulevardl ^^■■Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerka/dlJsse! lekbak g gg Komplete set 2 standenstoelen 1 capristoel 1 relaxstoel Rita Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Carnaval voor gehandlcapten SCHIEDAM Nu beneden de Moer- dijk de boerenkapellekens koortsach- tig proberen de laatste carnavalshits in te studeren en de Dansmariekes nerveus de moeilijkste stapjes zo gra- cieus mogelijk uit proberen te voe- ren, komt ook Schiedam weer in de ban van het jaarlijkse feest dat de vasten inluidt. Een paar dagen van uit de band springen voor het serieuze leven van alledag weer een aanvang neemt, met natuurlijk de extra belasting van zes weken sober leven. De vraag is hoeveel mensen zich daar nog aan houden, maar dit terzijde, het gaat nu om het feest. Zaterdag 17 februari geldt voor de Schiedamse carnavalsvierders: kinde- ren, bejaarden en gehandicapten eerst. Wat de kinderen betreft: Carnavals- vereniging De Rietzeilers organiseert een groots Kindercarnaval in zaal Irene, Nieuwe Haven 155, Schiedam. Toegang voor kinderen tot 14 jaar, de prijs is een gulden en het begint om twee uur. Als extra verrassing: dit jaar wordt er een nieuwe Jeugdprins carnaval gekozen, evenals een paar leden van de Raad van Elf, deze plaatsen zijn vrijgekomen, omdat de vorige bestuursleden te oud werden en hun functie moesten neerleggen. trum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam. Dit feest, georgani- seerd door de Schiedamse Stichting Lentefeest en de Rotterdamse carna- valsvereniging Lupardi duurt tot middernacht. Vooraf wordt een uit- gebreide koffietafel gereserveerd. De avond wordt opgeluisters door twee echte boerenkapellen en de majorettes van de Schiedamse mu- ziekvereniging Harpe Davids. Mensen die mee willen doen met dit feest kunnen een deelnameformulier aanvragen bij Stichting Lentefeest in Schiedam, Broersvest 101, telefo- nisch bereikbaar dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur op nummer 730831. In Rotterdam kan men zich opgeven bij de secretaris van Lupardi, Horten- siusstraat 10, telefoon 842390 Het voornaamste doel van dit feest is, volgens het persbericht; het doorbre- ken van het isolement waarin gehan dicapten en bejaarden nog wel eens verkeren. Het komt mij echter voor, dat een dergelijk feest, alleen met deze groepen juist isolementverster- kend werkt. Waarom moeten zij een eigen carnaval, terwijl integratie zo hoog in het vaandel geschreven staat? Voor mij een onbegrijpelijke zaak. JETJEENE Om half vijf zaterdagmiddag barst het carnavalsfeest voor gehandicapt- ten en bejaarden los in Dienstencen- Smakelijk prijsje... Handige hapjes-pan met deksel. Met siIiconen-laag tegen het aanbak- ken. Geschikt voor gas eri elektra. In rood, 0 24 cm. Van 18,95 voor Dr gas en eiextra. THEE in meer dan 100 soorten en alles wat daarbij hoort: theepotten, theemutsen, theebladen, thee-eieren, theelichten, theeblikjes enz. Donderdagavond kreeg een 65-jarige bewoner van de van Markenstraat tijdens zijn afwezigheid ongewenst bezoek. Met de sleutel die onder de voordeur- mat lag kon de insluiper naar binnen. Hij vertrok met een plasticafvalzak gevuld met gouden sieraden een een draagbare radio. De totaalwaarde van de vermiste goederen bedraagt f. 2.500,-; In de nacht van 8 op 9 februari werd ingebroken bij van Ham B.V. aan de Noordvest. Nadat een ruit werd vernield kon de deur worden geopend. Alles werd overhoop gehaald, een elektrische schrjjf en rekenmachine werden vernield. Er word f. 100,- vermist. De geschatte schade bedraagt f.5000,-. In de nacht van 7- op 8-februari ver- schafte een onbekende zich met be- hulp'.van een valste sleutel toegang tot een woning aan de Rembrandt- laan. De 32-jarige bewoonster mist f. 110,- en voor ongeveer f.2000,- aan sieraden. SCHIEDAM- De Stichting Tuberova houdt dit jaar weer een rontgenolo- gisch borstonderzoek in de gemeente Schiedam, dat zal aanvangen op maandag 19 februari a.s. Verspreid over de stad zullen daarvoor vijf onderzoekplaatsen worden ingericht. Voor de eerste maal zal dit gebeuren op 19 februari in een lokaal van de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat bestemd voor de bewoners in Schiedam-Zuid. Daarna zullen de onderzoekplaatsen achtereenvolgens gevestigd worden in het nieuwe wijkcentrum De Bever aan de Van Beverenstraat 40 voor West; in het Kruisgebouw aan het Bachplein voor Noord; in de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsin- gel 108 voor Oost; in de Johannes Calvijnschool aan de De Wildestraat 65 voor Nieuwland. De onderzoeklokalen zullen geopend zijn: op maandag, woensdag en donderdag van 14.00 - 17.00 uur en van 18.00 - 20.30 uur. Op dinsdag en vrijdag van 9.30 - 12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur. Het onderzoek is dit jaar zowel voor mannen als voor vrouwen bedoeld. Omdat longtuberculose vooral bij de jongere leeftijdsgroepen veel minder voorkomt dan voorheen, is de onderste leeftijdsgrens voor deelname aan het onderzoek gesteld op 40 jaar. Vooral bij mannen in de oudere leeftijdsgroepen blijken nog gevallen van geringe long-afwijkingen voor te komen, die berusten op vroeger doorgemaakte infecties. Deze geval len worden tegenwoordig graag in observatie genomen. Het is de be- doeling om naast tuberculose, ook bepaalde andere aandoeningen van de borstholte, zoals Iongkanker en hart- en vaatziekten, op te sporen. Hoewel dit ook voor vrouwen geldt, is de op- sporing van deze laatste ziektebeel- den vooral bij mannen van boven de 40 jaar van belang, daar deze beelden nu eenmaal meer bij mannen voor- komen. Vroegtijdige opsporing kan de genezingskansen beslist verbe- teren. De apparatuur van Tuberova voldoet aan alle gestelde eisen van het Minis- terie van Volksgezondheid en v^n de Arbeidsinspectie, zodat de stralings- risico's te verwaarlozen zijn. De voor dit belangrijke onderzoek in aanmerking komende personen zullen persoonlijk een oproep ont- vangen. Ten gerieve van de buiten- landers is daar een bijsluiter in drie talen bijgevoegd. Ook als men door of vanwege de werkgever drie maan- den of langer geleden is onderzocht, is het van belang aan het komende onderzoek van Tuberova deei te nemen. Een herhaalde oproep, in geval van niet-verschijnen, wordt niet meer verstuurd. Ter bestrijding van de onkosten van het onderzoek wordt van de deel- nCmers een vrijwillige bijdrage gevraagd van f 3,50 per persoon, welke men bij het onderzoek gelieve te voldoen. Deze gevraagde bijdrage mag echter geen beletsel zijn om aan het onderzoek deel te nemen. Vakbond viert jubileum SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van het NW viert zaterdag 17 februari haar 75-jarig jubileum. Opgericht in een tijd dat Nederland in een crisis zat, bleek het idee van een vakbond wel aan te slaan bij de Schiedamse arbeiders. Begon men met een paar mensen, zo als dat altijd gaat bij nieuwe verenigin- gen, groeide het aantal leden zeer snel. By het 25-jarig jubileum waren reeds zeven afdelingen aangesloten, bij het 50-jarig jubileum waren dat er al tien en was er een leden-bestand van 5458 leden. Nu, in februari 1979 zijn er in Schie dam 6410 NVV-leden en dat aantal groeit nog steeds, vooral uit ambtena- renkringen blijven de leden toestro- men. Het NVV in Schiedam werkt sinds een jaar samen met het FNV. In dit verband is men bezig een WAO-hulp- groep op te zetten. Het FNV is hier in het klein al mee bezig, maar met mankracht uit het NVV moet deze groep grootser wor den opgezet. Men schat dat er toch zeker zo'n duizend WAO-ers in Schie dam zitten, die best wat extra hulp gebruiken kunnen. Maar dat is niet het enige wat het NVV-Schiedam doet. Er zitten vertegenwoordigers in verschillende organisaties. Om er een paar van te noemen: WSW, Huurad- viescommissie, de beide ziekenfond- senm Tuberova, de Nederlandse Hart- stichting en zo verder. Die Hartstichting, misschien wel leuk om even te weten, speelt een glansrol in de annalen van het NVV. Sinds de organisatie is overgenomen door het NVV, zitten de vergaderingen weer druk bezocht en op de opbrengst van de collectes is, in vergelijking met de rest van Nederland, altyd waard om als voorbeeld te dienen voor andere afdelingen van de Hartstichting op hun jaarvergaderingen. NVV, vanwege de eerder gemelde fu- sie met het FNV Met iets van weemoed denkt het hui- dige bestuur terug aan het 50-jarig ju bileum, toen het een geweldig feest moet zijn geweest, maar men is van plan het zaterdag erg gezellig te ma- ken. Tussen drie en vijf uur wordt een receptie gehouden in het Novotel. Daar zijn alle leden welkom om voor- zitter A. Schippers en zjjn medebe- stuursleden te feliciteren. Ook persoonlijke hulp wordt niet ver- geten. De afdeling helpt elk jaar men- sen bij het invullen van belastingpa- pieren, en eventtuele bezwaarschrif- ten op te stellen. Vorig jaar is daar mee 63.000 gulden door de belastin- gen kwijtgescholden. Dit alles is nog maar een deel van wat het NVV, over een poosje samen met het FNV, voor de Schiedammers doet. Maar nu is het feest. Overigens het laatste juljileumfeest van het Een op het Emmaplein staande schaftkeet werd rond een uur in de nacht van 9 op 10 februari door een achttal jongelieden naar de Huis te Riviereweg gesleept. Een geparkeerd staande personen- auto werd hierbij beschadigd. De daders ontkwamen waarna de politie de schaftwagen weer terugzette. In diezelfde nacht werden de glas in lood ram en van de Singelkerk met stenen bekogeld. Er werd voor ongeveer f. 1000,- schade aange- richt. Zaterdagavond rond 8 uur werd van een op het Albert van Raalteplein geparkeerd staande auto de antenne afgebroken, tevens zat er een flinke kras in de lak. Van een in de Villastraat geparkeerd staande auto werd zaterdagnacht een ruitenwisser afgebroken. Een op de Buiter.havenweg staande auto werd zwaar beschadigd aan- getroffen. Het chroomwerk van de motorkap en lampen werd vernield. De geschatte schade bedraagt f. 1000,-. In de maand januari van dit jaar vonden 231 ongevallen plaats, vorig jaar in diezelfde tijd 180. Rond een uur in de nacht van vrijdag op zaterdag zagen patrouilerende agenten in de Jacob Marisstraat een automobilist boven op een aldaar ge parkeerd staande wagen rijden. De dader een 28-jarige Schiedammer, die bij een poging om achteruit te rijden haast op de politieauto bo^ste, bleek onder invloed te zijn. Hij blies over de streep en stond de bloed- proef toe. De man bleek niet over een geldig rijbewijs te beschikken en was niet verzekerd. Vorige qeek werd op de Grote Markt een 22-jarige Schiedammer op heter- daad betrapt bij een poging tot diefstal. Tijdens het verhoor bekende hij nog een mislukte poging tot diefstal, de ontvreemding van een vrachtauto die inmiddels weer teruggevonden werd en zeven inbraken uit auto's wat hem een totaal waarde van f. 3.800,- aan goederen opleverde. Vrijdagmiddag rond half een begaf een klant van Singer naaimachine handel aan de Oranjegalerij zich naar het achter de winkel gelegen kantoor teneinde zijn vrouw te befien. Nadat de klant vertrokken was bleek een aldaar liggende polstas ter waarde van f. 100,- verdwenen te zijn. In de tas bevonden zich een portemonnee, pas en betaalkaarten, autopapieren en sleutels. Donderdagavond rond zes uur zag een verkoopster van modemagazijn van Meurs aan de Hoogstraat dat twee dames beide een jurk in hun boodschappentas stopten. De verkoopster werd op zij geduwd waarna het tweetal de benen nam. De waarde van de gestolen kleding bedraagt f. 454,90. GefcSgtAn zaterdag Geplastificeerde ordners inuni kleuren. Vertederende wanddekoratie in houten kruislijst NU Pompadoer kristal, 24 delig. Schitterende vormgeving. Voor een kristalheldere prijs van 139.80 voor 730 731 732 Flair trio-rolhouder, 3 handige huishoudhulpjes in een. In deze handige houder is erb v. plaats voor aluminiumfolie, plasticfolieen een huishoudrol. Prijs 680 de praktische en hygienische afvaljumbo zorgtvooroptimaal gebruik van de vuilniszak Onze prijs 160 Fotoalbumsmet decoratieve omslag en 20 zelfklevende bladzijden. Nuvoor 599 Wintersturit Relax stoel 59. Ligstoel 59. 733 5-standen stoel 49. 36 gevallen van zware schade tegen 37 in 1978. Lichte schade nu 190, toen 140. Geen schade 5 tegen 3. Dit jaar geen dode of zwaar gewonde, vorig jaar 1 dode en 7 zwaargewon- den. Lichtgewond werden in beide gevallen 10 personen. De voor naamste oorzaken van de ongevallen zyn, slippen, te dicht volgen, geen voorrang verlenen, onvoorzicjitig achteruit rijden en onoplettend- heid. Vrijdagmorgen rond negen uur liep het aansteken van een oliekachel in de Ouddorpsestraat wat uit de hand. De gehele kachel ging in vlammen op. De brandweer bluste het vuur. Het meubilair liep geen schade op. Zon- dagmorgen rukte de brandweer uit naar een in brand staande container in de van Eschveldstraat. De con tainer was gevuld met afval waaronder oude vloerbedekking. "Mam, mogen we iets kopen?" Ver wonderd keek ik mijn kinderen aan. "lets kopen? Dat moet je toch zelf weten. Je weet waar je zakgeld ligt. "Maar dat bleek niet de bedoeling te zijn. "Nee ma, wij zijn aan het sparen maar nu willen we zo graag kauwgum kopen. Krijgen we het voor een keer- tje van jou." Even stond ik in twee- Strijd maar de verwachtingsvolle ge- zich ten van zoon en dochter maakte dat ik snel zwichtte. "Vooruit dan maar. "Ik pakte mijn portmonnee en vroeg: "Wat kost dat tegenwoordig. Een dubbeltje of een kwartje?" Hiermee dacht ik redelijk gegokt te hebben want ik kocht het op hun leeftijd voor vijf cent. De kinderen reageerden echter met een stomver wonderd: "Dacht u dat we daarvoor kauwgum konden kopen? Dat kost zestig cent hoor. "Ik deed een greep in mijn portemonnee en mompelde. "Zo dat is me nog al wat. Heeft kauwgum tegenwoordig een goud randje." Nee ma het is hele goeie blaaskauwgum waar je hele grote bellen van maken kan. "En weg waren ze. Even later kwam het span terug, triomfantelijk zwaaiend met het fef- begeerde snoepgoed. "Kijk ma, er zitten vijf pakjes in, dus eigenlijk kosten ze maar twaalf cent per stuk", verklaarde ze als een marktkoopman die zijn waar aanprijsd. Dus daar zit het hem in, dacht ik bij mezelf. (I rot ere verpakking. Intussen liepen de kinderen verwoed kauwend door het huis. Af en toe kwam er eentje naar me toe om te latcn zien wat een grote bellen je ermee kon maken. Zo groot dat ze bij het klappen over hun hele gezicht geplakt zat en wat een run naar de spiegel opleverde om alles erafte pulken. De groootste lol hadden ze, en dat voor twaalf cent. Erg smakelijk leek het mij niet maar, dat vond mijn moeder vroeger ook, dus dat zou hem wel in mijn leeftijd zitten. Op dat moment vermoedde ik echter nog niet wat er in huis was gehaald. Daar ben ik inmiddels achter. Wel voor tien gulden ergernis over een vies plakkerig en taai goedje wat je overal tegenkomt. Aan schoon wasgoed, op de bank, aan de onderkant van een bord oj de tafel, op de vensterbank of in het gunstigste geval ergens in\ een hoekje op een schoteltje. J iKi.iir

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1