Toon Hermans komt in Vlaardingen PEUGEOT OMDATDE PEUGEOT-RIJDER RECHT HEEFT OP HET BESTE. Bassie en Adriaan Vlaardingse kunst van Vlaardingse kunstenaars De mensenhater van Globe op Fancy Fair Spoorboom aan flarden Eigenraam in het zonnetje Europese verkiezingen Juni 1979 ::.J Voorlichting over verkiezing Hoevenbuurt verenigt Groene avond Cursus voordrachtskunst Rozen voor passagiers Met naald en draad Wi j kbi j eenkomst 't Nieuwelant in SGZ Willem Ruis Nefkens Eurodam B.V. Schiedam WOENSDAG 14 FEBRUARI 1979 7-520 VLAARDINGEN - Om de Nederlandse stemgerechtigden zo intensief moge- lijk bij de komende Europese Verkiezingen te betrekken. gaat het Europees Pariement met een expositie-bus de boer op. De tournee met het 15 meter lan- ge voertuig is bedoeld om de kiezers zo uitvoerig mogelijk in te lichten over het belang van de Europese Verkiezingen die dit jaar van 7 tot 10 juni worden gehouden. De rijdende „Europese Expositie" doet in drie maanden tijd in ons land 75 plaatsen aan, voornameljjk in de regio waar hij van 10 tot 18 uur gesta- tioneerd wordt. De tournee is gestart op 1 februari j.l. in het Brabantse Oisterwijk. Na een zwerftocht door Nederland, die drie voile maanden gaat duren doet de bus op Koninginnedag, 30 april, als laatste plaats Maastricht aan. De rijdende kanipagne is een projekt van de Voorlichtingsdienst van het Europees Pariement, dat wordt gerea- liseerd in nauwe samenwerking met het Nationaal Comit6 en de Raad der Europese Gemeenten (sectie Neder land). de bus is behalve voorlichtingspane- len, die de bezoekers meer vertellen over het reilen en zeilen van het Euro pees Pariement en over de huidige en toekomstige grootte, voorzien van een video-hoek. Er zijn bovendien twee voorlichters aanwezig die gei'n- teresseerden ook verder wegwjjs kun- nen maken. De voorlichtingsbus was gisterenoch- tend op het Vlaardingse Veerplein. Vandaag is Maassluis aan de beurt. Binnenkort hoopt men met de statu- ten klaar te zijn en zich als volwaardi- ge buurtvereniging te kunnen presen- teren. Vooruitlopend op de zaken, heeft men het gemeentebestuur al in kennis gesteld van de oprichting en men liet daarbp het verzoek gaan om de diverse afdelingen van het bestaan op de hoogte te stellen. Voorzitter van de wijkvereniging Hoevebuurt is de heer J. Sloot, Rillandhoeve 32, te- lefoon 745745. Nieuw Matherwsserstraat 1113 Schiedam Tel 010260330 IBROERSVEST MARCONIPLEIN KOEMARKT ROTTEROAMSEDIJK VLAARDINGEN - Vanaf vrijdag 9 februari worden in de galerie/ar- toteek, Oosthavenkade 8, de kunst- werken tentoon gesteld, die de ge- meente in het kader van de Beel- dende Kunstenaarsregeling bij de op 1 februari j.l. gehouden verde- ling tussen het Rijk en de gemeen- te in eigendom heeft verworven. Doel van deze expositie is enerzjjds het Vlaardingse publiek kennis te laten nemen van deze werken, een soort verantwoording dus, en an- derzijds allerlei instellingen en or- ganisaties in de gelegenheid te stel len een keus uit dit werk te maken om te dienen als wandversiering voor werkruimten. De tentoonstelling omvat werken van de Vlaardingse kunstenaars Aad Hof- man, Jan van Reeven, Remi Poppe; Dirk Kats, Jan de Winter en Rob Janssens. Vlaardingen kreeg bezoek van Eurobus VLAARDINGEN Vlaardingen heeft er nog een wijkvereniging bij. De bewoners van de z.g. Hoevenbuurt in Holy-Noord hebben in vergadering besloten om de belangen van Hun wijk in de toekomst gezamenlijk te behartigen. Die vergadering werd ove- rigens vorig jaar al gehouden. VLAARDINGEN - De toneelgroep Globe speelt op zaterdag 24 februari a.s. in de Stadsgehoorzaal Moliere's „De Mensenhater", een stuk dat het leven aan het hof aan de kaak stelt. Moliere verrichtte een dappere daad met het schrijven dan dit stuk: im- mers wanneer hij de burgerij belache- lijk maakt lachte het hof en was niets aan de hand. Het was misschien wel een gelukje dat „het hof" ten tijde van de premiere naar St. Germain-en Laye was vertrokken. Alceste, de mensenhater, trekt in het stuk ten strijde tegen de oneerlijk- heid, leegheid en onechtheid van zijn medemensen. Medemensen, die dage- lijks aan het hof vertoefden om toe te kunnen kijken wanneer de koning zich verkleedde of zijn maaltijd nut- tigde. Medemensen, die hun tijd doorbrachten met het vervaardigen van sonnetten, met bezoekjes afleg- gen aan de salons van min of meer bekende dames, met het spelen van nutteloze spelletjes. Is die mensenhater nu een halfgare idioot. doe vecht tegen de „vaste gegevens van de mcnsenaard" of VLAARDINGEN - De afdeling Vlaardingen en omstr. van de Kon. Mij. Tuinbouwen Plantkunde organi- seert nog deze maand twee openbare zo genoeinde Groene Avonden. De eerste is donderdag 22 februari a.s. in de grote zaal van de Rehoboth- kerk Billitonlaan. De tweede vindt plaats op dinsdag 27 februari a.s. in ,,De Dee!", Baarnhoeve (Holy). Aanvang 20 uur. Toegang voor iedereen vrij. Het thema van de avotul is „Zelf zaaien en tuinieren", toegelicht aan de hand van dia's. Voorts is er stekkenruil, zadenruil, gemeenschappelijke inkoop van zaden en een plantenver- groting. heeft hij juist gelijk? Als je hem ge- lijk geeft is het niet meer mogelijk de Mensenhater uitsluitend als een luchtige komedie te spelen. Globe heeft geprobeerd de traditie van gil- letjes en grolletjes te doorbreken door „De Mensenhater" serieus te nemen en in het achterhoofd te hou- den dat Moliere met zijn stuk felle kritiek levert op de zeden en gewoon- ten aan het hof van Lodewijk XIV. De toegangsprijs voor deze voorstel- ling bedraagt f. 17,50, f. 15,- en f. 12,50. Houders van CJP of PAS 65 betalen f. 12,50 voor alle rangen. De kassa is dagelijks geopend van 10-13 uur en van 19-21 uur. VLAARDINGEN Op de kruislng prinses Juliana-Parallelweg sloeg de bestuurder .n een bestelauto, de 38-jarige u.v H. uit Vlaardingen, linksaf de Wesihavenkade op. Hier- bij kwam de wagen in botsing met een personenauto, die, in de richting van de brug, op de Parallelweg v. H. tegemoet reed. Zonder zich van deze aanrijding iets aan te trekken, reed v.H. door, in de richting van de Maas- boulevard, waar hij de spoorboom gesloten, vond, aangezien een trein uit Hoek van Holland naderde. Bestuurder v.H. stopte echter niet doch reed dwars door de spoorboom heen, vlak voor de aankomcnde trein langs. Dat een botsing werd voorko- men, lag aan de snelle reactie van de trein bestuurder, die tijdig wist te stoppen. Korte tijd later kon de bestelwagen op de Olivier van Noortlaan worden aangetroffen door de surveillerende agenten, die een zoekactie naar de in- middels doorgereden wagen hadden ingesteld. v.H. die nog in de wagen zat, bleek onder invloed van alcohol- houdende drank; beide blaastesten vielen voor hem nadelig uit. De bloedproef werd genomen. Zijn rijbewijs werd ingevorderd i.v.m. recidive. De personenauto, die in eerste instantie door v.H. was aange- reden, werd over de gehele voorzijde gedeukt; een inzittende Liep een hoofdwondje op, dat in het Holyzie- kenhuis behandeld werd. VLAARDINGEN- De Culturele Raad Vlaardingen heeft belsoten in deze gemeente opnieuw een cursus voor- arachtkunst te organiseren. De cursus beoogt belangstellenden door middel van zelfexpressie nader tot de Neder landse literatuur te brengen. Onder leiding van mevrouw C. Kool- wijk- Elbers wordt 22 februari a.s. begonncn. In totaal omvat de cursus 15 avonden, waarvan er voor de zomervakantie 7 en daarna 8 worden gegeven met een regelmaat van een maal per veertien dagen. De cursus wordt gehouden in het Hollandiagebouw aan de Oosthaven kade 42 van 20.00 - 22. 00 uur. Belangstellenden vanaf 15 jaar kun nen zich voor deelneming aan de cur sus aanmelden op de eerste cursus- avond. De kosten bedragen 50 - voor de ge hele cursus. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het secre- tariaat van de Culturele Raad, West- nieuwlaan 6 (kamer 308), tejefoon 355888 toestel 174. VLAARDINGEN - Ter gelegenheid van - Valentijndag worden woensdag 14 februari de passagiers van het openbaar vervoer in de bloemetjes gezct. Het Bureau Voorlichting Bloe- men en Planten heeft, in nauwe sa menwerking met de Aalsmeerse bloemenveiling. een groot aantai ro zen ter beschikking gesteld aan de Nederlandse stads- en streekvervoer- bedrijven. Om aan te tonen dat vervoerbedrijf en passagier elkaar nodig hebben om samen verder te kunnen, zullen die rozen woensdag worden aangeboden aan een aantai willekeurig gekozen reizigers. Woensdagochtend vanaf ongeveer acht uur gaan RET-infor- matrices de passagiers van metro, tram en bus een roos aanbieden, Dit zal hoofdzakelijk gebeuren op en in de omgeving van het Stationsplein en he* Zuidplein. VLAARDINGEN - Op donderdag Adriaan en Andre du Lord geheel 22 februari a.s. komen Bassie belangeloos geschiedt spreekt voor Adriaan onze overbekende T.V.-lie- zichzelf. velingen van de jeugd naar de V.O.P. En wel ter gelegenheid van een Fan cy Fair welke daar 22, 23 en 24 fe bruari gehouden wordt om het ver- lies van de on langs aangeschafte en na een laffe inbraak gestolen geluids- apparatuur van het jeugdcentrum De Rommelpot weer goed te ma ken. Aanvangstijd donderdag en vrij dag 7 uur, op zatedag 10 uur. Als extra attraktie zal hun derde broer de Nederlandse Kampioen goochelaar Andre du Lord ook ten tonele verschijnen en wel met zijn jachtluipaard Liza. De bezoekers kunnen raden hoeveel stippen Liza op haar huid heeft. Ter geruststelling Liza zit in eens tevige kooi terwijl er een speciaal bewakingsteam toe- zicht houdt op al te enthousiaste kinderen die den ken mochtcn dat Liza een grote poes is en geen wild roofdier. Zover bekend is dit de eerste Fancy Fair in Nederland met een roofdierenattraktie. Dat dit ailemaal door Bassie VLAARDINGEN Al een paar maan den zat het eraan te komen! Walter van Ginneken is al een tijdlang in kor- respondentie met de zoon van Toon Hermans Maurice, die de zakelijke kant van zijn vaders optredens regelt! Enige weken geleden is Toon begon- nen met zijn nieuwe show en op 6 en 7 maart komt hij daarmee naar Vlaar dingen. De try-out-termijn als afge- sloten beschouwd en hoewel er geen officiele premifere was heeft de show al op diverse plaatsen in het land voi le zalen getrokken. Het is lang geleden dat Toon in Vlaar dingen optrad en het is daarom ver- heugend dat hij z6 kort na het uit- brengen van zijn nieuwe show aan Vlaardingen de eer geeft om als een van eersten gastheer te mogen zijn. Toon Hermans, de vrolijke fliereflui- ter, de blijmoedige clown, onze ei- gen Toon, die filosofeert over de klei- ne dingen in het leven, over de mooie dingen op aarde. Toon Hermans in VLAARDINGEN In het kader van de door de Culturele Raad Vlaardin gen in het Hollandiagebouw te orga niseren thema-tentoonstellingen opent wethouder A. Maarleveld op vrijdag 16 februari a.s. om 20 uur al- daar de expositie „Met naald en draad". VLAARDINGEN Burgemeester en wethouders nodigen de bewoners van de Babberspolder/Vlaardinger Am- bacht uit voor een wijkbijeenkomst die op woensdag 21 februari a.s. in het wijkcentrum 't Nieuwelant, Goudsesingel 87a, zal worden gehou den. Aanvang 20.00 uur. Tijdens de vergadering zullen leden van het college van burgemeester en wethouders op onder meer de volgen- de door de bewoners schriftelijk aan de orde gestelde punten: speelplaats bij de I'ompenburgsingel, parkeerga- rages-problematiek rond de 210 De Snayerwoningen. Iedereen heeft de gelegenheid tijdens de rondvraag punten aan de orde te stellen. Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot het wjjkcentrum, tel 34 99 78. VLAARDINCiEN - kigenraam bestaat 25 jaar. Vorige week werd het jubi- leum uitbundig gevierd. Duizendcn nieuwsgierigen brachten een bezoek aan de 2300 vierkantc meter garage en showroom van de I'eugeotdealcr. In 1953 begonnen llenk en Roel l.igenraam met het verhuren van hromfictsen. hen jaar later kwam een garage aan de Callenburgstraat vrij, onder het woonhuis van de twee broers. Toen zijn de auto's in het spel gckomen. In 1959 werd het DA -dealcrschap verkregen, gevolgd door het agentschap voor Peugeot in I960. Door de uitbundige groci mocst i'igenraam in 1973 verhuizen. Aan de Dirk de Derdelaan werd de nieuwe showroom geopend wat nu de l-.xpohal is. Op het moment zorgen 45 medewerkers binncn het idgenraam-bedrijj niet alleen voor de verkoop van I'eugcot-auto's maar ook voor het underhand en reparatie. Op deze manier houden ze het nog wel 25 jaar uit. VLAARDINGEN Willem Ruis was vorig jaar nog alleen op de televisie te zien en mocht zich toen al verheugen in een steeds groeiende populariteit. Dit seizoen trekt hij het land in met zijn „prijzenshow" en volgens het or- ganiserende theaterburo is dat een enorm sukses. Morgenavond komt hij in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal en theaterdirekteur Van Ginneken re- kent op een vol huis. Om acht uur begint de voorstelling. Eenendertig deelnemers hebben zich voor deze expositie aangemeld. Zij omvat wandkleden, poppen en derge- lijke. De tentoonstelling duurt tot en met vrijdag 2 maart 1979. Men kan dagelijks in het Hollandiage bouw terecht van 10-12.30 uur; 13- 18 uur en 19-22 uur, op zaterdag van 10-12.30 uur. De toegang is gratis. Men kan dagelijks in de galerie/arto- tneek terecht van 12.00 - 17.00 uur; op vrijdagavond bovendien van 19.00 - 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. De tentoonstelling duurt tot en met zaterdag 3 maart 1979. De organisa- tie berust bij de Culturele Raad Vlaardingen. De toegang is gratis. Vlaardingen! Voor kaarten moet men er echter vroeg bij zijn, dat spreekt eigenlijk voor zich. De toegangsprijs bedraagt f 25,- (exclusief plaatsbe- spreken). Vanaf 19 februari is de kas sa dagelijks (behalve zondags) ge opend van 10 tot 13 en van 19 tot 21 uur. VLAADRINGEN - Burgemeester en wethouders van Vlaardingen brengen ter openbare kennis, dat zij aan „E.V.A.G." b.v. Touringcars, 2e Van Leyden Gaelstraat 34, alhier, een ver- gunning, geldende tot en met 3 1 de cern ber 1981 hebben verleend voor de uitvoering als groepsvervoer bin- nen de gemeente van het vervoer van gehandicapte werknemers van het Toeleveringsbedrjjf „Vlaardingen" op de werkdagen maandag tot en met vrijdag van verschillende plaatsen in Vlaardingen naar de George Stephen- sonweg, en terug.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7