Rooie vrouwen hadden huiswerk niet af COOP I Schoonheid Cartouche-Mode in Schiedam KPOHESINI* ran a ai TAifem ri Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolaer-Ommoord-Noorderbnoulevard GeWgtAnzaterdag Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Nu ook in capelle a/6 ussEL/deTERP Schravelant' 110jaar ]l ■-•i-y i r k r 22.90 17.95 109 3.95 37.50 2.50 V PRUS j Plicht fCOOP flhfBent UzSff Jan., g,g5 Amnoe Daarom bij i vierde(en laatste)! week nog ALLE MARGARINE VOOR OUDE EIGENRAAM van Beethovensingel 124 Vlaardingen 010-35 7900 SCHIEDAM „Na de oorlog konden ze de vrouwen wel gebrui- ken in het arbeidsproces want toen hadden ze te weinig mensen en nu met de werkeloosheid proberen ze ons weer terug in ons hokje te duwen", aldus tweede kamerlid mevrouw Haas-Berger op de door de rooie P.v.d.A.-vrouwen georganiseerde bijeenkomst afgelopen maandag in de Amstelbron. .T^w^iA Schiedams Nieuwsblad |J; POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 21 MAART 1979 3e JAARGANG NO. 12 Vijf uur werken heeft nog haken en ogen de meest zorgeloze periode in mijn leven, al wist ik dat toen nog niet. Dezer dagen werd ik weer aan die tijd herinnerd door een eenvoudige bruine enveloppe die de post mij bracht en die de mededeling bevatte dat de Rijksscholen- gemeenschap ..Schravelant" 110 jaar be- staat. Op zaterdag 19 mei wordt dat feit gevierd met een lustrumfeest voor leer- lingen en otid-leerlingen. Speciaal voor de oud-leerlingen is er een retime, met onder andere lessen door vroegere do- centen. Of er leraren bij zijn uit ..mijn tijd", toen de school nog Rijks Hogerc Burgerschool heette. weet ik niet. Veel van mijn medelecrlingen verdwenen uit Schiedam, cn natuurlijk wil ik graag wc- ten wat er van hen geworden is. Een rciinic dat roept vanzelfsprekcnd oude herinneringen op. Aan de tijd van petticoats, quecnics (dit jaar weer in de mode), blazers en zwart-geel gestreepte dassen. Aan de schoolfeesten in het oude Musis Sacrum, eerst een toneelstuk, ge- speeld door leerlingen die al van de to- neelschool droomden en dan bal na tot 2 uur's nachts, op de muziek van een dixie- landband. Vooraf werd de petticoat flink gesteven, want je wildc erbij horen en vooral ook geen muurbloempje zijn. Dat was namelijk het ergste wat een meisje in die tijd kon overkomen. When the saints go marchin' in" was de grote hit, de Beatles zaten zelf nog in de schoolhanken, Elvis reed nog op een vrachtwagen en John Travolta lag nog in de wieg. Stiekem gingen we op zondag in Rotterdam naar ..Zondaars in spijker- hroek" (les Tricheurs) met Brigitte Bar- dot kijken, voor de bioscoop stond een lange rij. Favoriete drankjes waren milkshakes en coca-cola, een pilsje was alleen voor hele grote jongens. Leren deden we soms ook wel, als we er echt niet meer onderuit konden en dat ge- De einde xamenklas AS van het schooljaar 19571 SB, gefotografeerd voor het nu verdwenen gebouw aan de Overschiesestraat 2. beurde onder de onvermoeibare leiding van onder andere direkteur Oort, ad- junct-direkteur Reeser, Van der Maas, Spronk, Berg, Appie Slot, „Dokie". Van Heusden, „Kobus", Van Dijk, Pijnacker cn de dames Snepvangers, Hoffman, Toose en Hofstede. Hun taak was een ondankbare, we zagen er het nut nauwe- lijks van in en toch als er van ons nog wat geworden is dan is dat aan hen te danken. Want waar blijf je als je geen vierkants- wortel kunt trekken, niet weet wat de geboortedatum van Calvijn is, hoe je H2S04 moet maken, waar Hvalba ligt, wat hoogachtend in het Frans is, welke toneelstukken Shakespeare en Joost van den Vondel schreven, wie het buskruit heeft uitgevonden en waar Abraham de mosterd haalde? Op zaterdag 19 mei is het dus groot feest in het nieuwe schoolgebouw aan de Hugo de Grootstraat. Vanaf 13.00 uur zijn reiinisten van harte welkom, om 13.30 uur worden ze in de aula officieel ontvangen door de huidige rector, Ir. R. van der Meijden. Om 14.00 uur beginnen de lessen door oud-docenten, om 16.00 uur is er een receptieenom 18.00 uur een koud buffet. Geheel volgens de traditie wordt 'savonds vanaf 20.00 uur in de aula een toneelstuk gespeeld. Leerlingen voeren onder regie van leraar Joop de Krom ,,De gecroonde leersse" van Mi- chiel de Swaen op en net als vroeger is er bal na", met muziek van de ..Bridge Town Jazzband". Wie zich nog niet voor een en ander heeft opgegeven, kan dat alsnog doen, liefst voor eind maart, via de Rijksscholenge- mecnschap „Schravelant", Hugo de Grootlaan 4, teiefoon 708332 of 704188. Yvonne Hon tele COOP is copperatieve vereniging van konsumentcn. De klanten hebben het er dus voor't zeggen. Niemand ..verdienter iets aan bchalve de klanten zelf. Zo gaat dat bij COOP. Bladercnd in een tijdschrift viel mijn oog op de zin: Mooi de lente in. Nu is de lente iets waar ik met hart en ziel j naar verlang, en om daar dan ook nog mooi in te stappen, dat moet lielemaal fantastisch wezen. Vandaar dat ik de rerleiding niet kon weerstaan om ver- der te Iczen. f'rrwen u zelf om te beginnen met een lekkcr warm bad. iloe moet ik dat klaarspelenWe hebben geen bad. Al leen ecu douche en daar sta ik al iedere avond onder. dus leek het me wat over- dreven daar nog eens onder te kruipen. Pat sloeg ik dan maar over. Na een bad smeert u zich eens heer- lijk in met een geurige body lotion. Weifelend vroeg ik me af wat dat voor resultaat zou hebben. Vermoedelijk zo- iets als de parfumerie afdcling van een warenhuis. Een afdcling waar ik het liefst met een wijde boogomheen loop. Ook maar schrappen dus. Voeten en handen verzorgen in speciale badjes. Nagels knippen, vijlen cn lakken. Daar zou loch zeker een uurtje werk in gaan zitten, waarna je die voeten weer in schoeisel stopte en de handen gebruik- ten voor aardappelschilleit en sopwerk. Mijn vertrouwde flacon handcrcmc in het keukenkastje is heel wat simpclcr. Ik moest een blad omslaan en zat plots i oog in oog met een spierwit vrouwen- gezicht. Dat hicr sprake was van een masker was overduidelijk. Het resultaat van een tijdje die troep op je gezicht, een mooiere huid. Het deed me ver- dacht veel denken aan een hedrog waarmee klcine kinderen worden zoet- gehouden. Je stopt een leuk speeltje (in dit geval je gezicht) een poosje weg en lover het weer tevoorschijn de illu- sie opwekkend dat het iets nieuws en dus mooier dan daarvoor is. Niks voor mij. Nu waren de liaren aan de heurt. Was- sen. Dat kon ik begrijpen. Maar ook hicr volgde een regiment van badjes en smeersclrjes. Verwonderd vroeg ik me af waarom je het eerst moest wassen om het daarna weer vol te smeren, wat me bovendien een twijfelachtig genoe- gen leek. Hierna volgde een serie J'oto's van verseliillende kapsels a lie vergezeld van een handleiding voor de doe het zelver, A Is het kapsel gelukt ivcs werd een uit- gehreide mak-up aangebraeht. Z.oiets had ik enige jaren geleden al eens uit- geprobeerd. Het resultaat bevicl mijzelj niet erg maar mijn toen dricjarige zoon keek me in zo'n pure verrukking aan dat ik mij al voornam een half uur eerder op te staan en al die scliilderin- gen dagelijks aan te brengen. De ver- heugde uitroep: .Mama Pipo' was er toen echter de oorzaak van dat het er nooit van gekomen is Dus volgcnde onderwerp. Een reeks gymoefeningen voor een goed figuur. Misschicn dat ik zoiets drie dagen vol zou houden, maar dan was het wel afgelopcn, wist ik uit crvaring. In tussen was ik aan het slot van het artikel belaud en kon niets andersdoen dan zuchtend vaststellen dat Schoon heid met een hoofdletter niet voor mij is weggelegd. RITA SCHIEDAM - Cartouche-Mode is nu ook in Schiedam te vinden. Afgelopen rrijdag opende deze tnodezaak Itaar tweede winkel op het Nieuwlandplein 5 7. Vorig jaar zag de eerste Cartouche het levenslicht in de Maassluise Konings- hoek cn gebleken is dat het assortment een brede kring van klanten aantrekt. Niet alleen voor dames met een mannequin-maatje, maar ook voor de grotere en middenmaten is kwaliteit te kopen voor populaire prijzen. De 140 vier- kante meter grote Cartouche is voor autobezitters makkelijk te bereiken. Op het Nieuwlandplein is parkeerplaats genoeg. dienst zjjn geweest hebben zy het recht om na een weet ik veel hoeveel maanden in het leger terugte komen by hun baas die hun dan niet mag weigeren. Militaire dienst is een maat- schappelijke plicht, dat zou je eigen- lijk ook van kinderen krijgen kunnen zeggen, zodoende zouden vrouwen als het kind eenmaal wat ouder is, ook bij hun baas moeten kunnen te- rugkeren". SCHIEDAM - Ruim twintig jaar gele den is het alweer dat ik in het sombere ge bouw aan de Overschiesestraat het eind- diploma vijfjarige h.b.s.-a in ontvangst kon nemen. Dat betekende het einde van ajinl Glanzend gepolijste dubbelwandige theepot, 10 kops van 61,50 voor 39.- 5 kops van 57,15 voor 322 Hobbylamp. Voor de studeer of hobbykamer. Scharniert in alle richtingen. Het thema van deze avond was de vijf urige werkdag. Vijf uur, omdat het zoveel voordelen heeft waarvan er tien al in een stencil dat de aanwezi- gen ontvingen vermeld stonden. Het eerst genoemde voordeel vertel- de dat met deze korte werkdag de ongelijkheid tussen mannen en vrou wen minder zou worden want het zou de vrouw onafhankelijker maken vanwege het feit dat deze vyf-urige werkdag de werkgelegenheid zo groot zou maken dat ook vrouwen aan de slag kunnen komen. Balkon-bloembakken in div. kleuren en maten: 45 60-80-100 cm. Forse fluitketel van roestvrijstaal. Met patent drukknop voor het automatisch openen van de fluit. Met koudhandgreep. inhoud 2,2 Itr. Onze g% ft ff" zs6 prijs CI a 99 Praktische balkontafel met vochtbestendig kunststof blad en aluminium stootrand. Pasl op iedere balkonrand. Royale maat 46 x 80 cm. 163 Droogmolen. De bekende ruimtewinner. Met 50 mtr. drooglijn. van 49.90 Waar bleef klas A5 uit 57/58? De grote klap op rijksweg 20 Iedereen zou dus een baan hebben en man en vrouw zouden ieder de helft van het inkomen bij elkaar verdienen. Dit betekent echter wel dat iedereen gedwongen wordt om te gaan werken aangezien anders het inkomen te klein zou zijn. Armoe voor de alleen- staande dus: inderdaad een probleem maar daar moet dan maar een oplos- sing voor gevonden worden" ver- klaarde mevr. Haas-Bergen luchtigjes. „De oplossing moet in ieder geval in de sfeer van de belastingen gezocht worden". Alsof dat zo eenvoudig is. Als er in een gezin kleine kinderen zouden zijn is het ihoeilijk om vrouw en man beiden op het arbeidspad te sturen maar ook daar weet Haas-Ber gen wel iets op. „Als mannen in J Rooie vrouwen: „Als de meerdcr- I held niet wil wat wij willen, moetenf 1 we de meerderlteid omvormen vcioiciuqi^ haken, per set a 2: Forse staande kapstok met draaibare kop Aan het begin van de avond werd er over het recht op een arbeidsplaats gepraat naderhand bleek echter dat werken een plicht moest worden (een van de door de rooie vrouwen ge noemde voordelen was dat vryheid en gelijkheid eerlijker over mensen verdeeld zouden worden). Dat lang niet iedereen in Nederland dat leuk vindt, beseffen de vrouwen echter wel maar: ,,daar moet aan ge- werkt worden." De heer J. den Uil had de vrouwen tijdens zijn bezoek aan Schiedam nog wat huiswerk meegegeven omtrent dit onderwerp. het huiswerk bleek nog niet af te zijn. Op de vraag hoeveel uur mevrouw Haas-Berger per week werkte werd geen duidelijk antwoord gegeven en zij verdween haasje-repje naar Den Haag. Geen bloemen. SCHIEDAM 19 maart. Rond half zes in de vroege maandagmorgen. zagen patrouillerende agenten van de Vlaardingse politie een personenauto op de linkerrijstrook van rijsweg 20, ter hoogte van de afrit Maassluis- Maasiand rijden. Op de rechterbaan rijdend zette zij de achtervolging in, om eenaal naast de foutieve rijder, slechts gescheiden door de vangrail, de bestuurder dui delijk te maken dat hij een levensge- vaarlijke manouvre uithaalde. De man, die met een snelheid van 100 km. verder reed, reageerde daar op. Ook het gebruik van sirene, zwaai- licht en stoptekens leverde slechts een hoop gelach en gezwaai van de medepassagier op. Al slingerend bereikte de auto het Schiedamse grondgebied om bij de afslag Kethel plots te worden gecon- fronteerd met twee hem tegemoet- komende vrachtauto's, die elkaar zo- juist passeerden. Zijn poging tussen de twee door te rijden misl-ukte. Een der vrachtwagens kantelde bij de hevige botsing die volgde. De schauf- feur van de spookwagen werd opslag gedood. Zijn passagier werd levensge- vaarlijk gewond naar het Dijkzigt ziekenhuid gebracht. Ook hij is inmiddels overleden. Beide vrachtwagen bestuurders kwa- men met de schrik vrij. De grote ra vage die met behulp van Rijkspolitie, Rijkswaterstaat, brandweer en takel- wagens moest worden opgeruimd nam de hele ochtend in beslag en le verde in beide rijrichtingen filevor- ming op. Bamboerolgordijn.Zeer funktioneel. Met katrol/koord mechanisme. Maten: 150 cm, 120 cm en 90 cm. Vanaf

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1