Brief aan S.G. over50-jarigbestaan: Antennes weg STOMEN „,KDOf>fESINI6$PEC Opgelost Ruiten ingegooid DE BOT SHOP Auto vernield i Uw plant op Hydrokultuur Gemeente feestdagen dlcht ws 0,groen 5.95 24.95 22.50 49.50 Diefstal uit auto Poezie-avond op „leven en dood" „Kunstkopperi houdenopen discussie VtAARDlNGEN HOLY-BAD SCHIEDAM ZWEMBAD-ZUID Slamunf uit onze gouds lag! Nog 3 da gen SLUIS JUWEUERS OCCASIONS ZONDER RISICO NEFKENS EURODAM B.V. WOENSDAG 11 APRIL 1979 - 3e JAARGANG NO. 15 SCHIEDAM - "Het Juliana-park is opgedragen in de belangstelling en de liefde van de Schiedamse burgerij. We moeten het gemeen- schappelijk beschermen, vooral tegen de onbeteugelde levenslust van jong Schiedam". Aldus burgemeester Stulemeier vijftig jaar ge- leden bij de opening van het Juliana-park in 1929. De oplettende lezer zal nu wel gezien hebben dat het park dit jaar een halve eeuw bestaat. De wens van burgemeester Stulemeier is uitgekomen na 50 jaar is het park nog iets om trots op te zijn. ix Hi ZWEMSCHOOL G0EDER0N0 NU BIJ W1NKELCENTRUM DE KETEL. In een dag klaar SENSATIONEIE VERB0UWIN6S- OPRUIMING! v.Hogendorplaan13 Vlaardingen 010-705193 meHoest. K.v.K. tot in de puntjes gecheckt, voile garantie. Nw. Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel. 010-260320 b.v.bloemsierkunst .boekhout Hydrokultuur voor makkelijk, mooier en beter planten houden. Iris weet er alles van. Wilt U meer weten, ga dan's een kijkje nemen in de plantenkas van Iris; zdker de moeite waard! I Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noordertroulevard G®tt9tAnaAamag Crhioriam Pontrnm Kothel NiPtiwerkerk a/d I Jssel Nu ook in CAPELLE sdd IJSSEL/de TERP voor Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM. AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad .Waarom geen ieest in het Tllllfl^1apark, Zonder veel fantasie zou je je daar nog de gouvernantes wandelend met het kroost van mevrouw kunnen voorstellen. 'Dit alles was voor stadgenoot Kor Kegel reden genoeg om de Schie damse Gemeenschap een brief te sturen met daarin het verzoek enige aandacht aan het tiende lustrum te esteden. "De sfeer was er, waardoor je vol ontzag de ronde koepel boven jou aanschouwde: die witte cirkel was er welhaast om kaf van koren te leren Heeft weer plaats voor nieu we leerlingen LEEFTIJDV.A. 3 JAAR voor club- of prive-lessen. Aanmelding per telefoon of tijdens onze lesuren. Reigerlaan. Maandag van 16.00 - 17.30 uur, woensdag van 12.00 - 14.30 uur. West Frankelandsedijk, woensdag van 16.15 - 17.30 uur, donderdag van 17.30 - 18.30 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlasrdingen na 19.00 uur tel. 010 349861 of 010 - 265108. Op 3 april werden bij het station Schiedam twee jongens van 15 - en 16 jaar oud op heterdaad betrapt bij het stelen van een bromfiets. Tijdens het onderzoek kwam vast te staan dat zij verantwoordelijk waren voor de verdwijning van zo'n 26- brom- fietsen. Het overgrote deel (21) werd uit kelders weggenomen. In II-geval- len Week de buit uit Vlaardingen af- komstig te zijn, een maal werd in Maassluis een bromfiets gestolen. Tevens ontfermde zij zich over een viertal helmen plus twee tenten. De laatste werden weggenomen van het Straussplein. Van deze diefstal is geen aangifte gedaan zodat de eige- naar niet bekend is. Bij het Gewestelijk Arbeidsbureau werden zondagavond rond zeven uur drie ruiten, met straatstenen, ingegooid. Voor de woningen in Schiedam die reeds op de Centrale Antenne Inrich- ting zijn aangesloten is een groot deel van de oude antennes overbo- dig geworden. Het is nuttig om stormschade te voorkomen door oude antennes van de daken te ver- wijderen. Voor schade en zelfs per- soonlijke ongelukken, die een een- maal kapotgewaaide antenne kan yjr- oorzaken, blijft de eigenaar van de platen: kado clean ALFA CLEANING Al uw stoomgoed ook suede Borondinlaan - Tel. 707228 antenne aansprakelijk, of deze nog in gebruik is of niet. Ook om onnodig uitrukken van de brandweer om omgewaaide antennes weg te halen te voorkomen, waarbij de kosten van het uitrukken voor re- kening van de eigenaar zijn, is het zeer gewenst de niet meer gebruikte antennes van de daken op te ruimen. In de praktijk blijkt nu al, dat storm schade aan de antennes niet meer direct door de eigdnaars worden ge- constateerd. Dat spreekt vanzelf; zo- lang men van de antenne gebruik maakt, ziet men aan het televisie- beeld meteen wel dat er met de an tenne iets aan de hand is, is de an tenne niet meer in gebruik dan merkt men de beschadiging niet op. Om een 20 groot mogelijk aantal niet meer gebruikte antennes te verwijde ren. St'ellen de Technische Bedrijven zich de volgende procedure voor: - Alle abonnees op de C.A.I, die over een individuele antenne be- schikken, ontvangen een kaart in de brievenbus, met de volgende mededelingen. - De overbodig geworden antenne kan men gratis laten verwijderen. - Indien men met wenst dat zjjil an tenne wordt verwijderd of indien men de antenne wil bewaren, wordt men verzocht dit kenbaar te maken door middel van de aan- gehechte antwoordkaart, die men kosteloos kan terugzenden. - Wanneer men de kaart NIKT in- stuurt, wordt aangenomen dat men de antenne wel vakkundig wil laten weghalen en vernietigen. - Voor eventuele inlichtingen kan men de firma Hogenboom B. V. bellen op nummer 26 40 08, iede- re werkdag van 8 tot 9 uur. Een en ander zal door de firma Ho genboom te Spijkenisse worden uit- gevoerd. In het algemeen zal de an- tennemast net boven het dak worden afgezaagd; wanneer de mast aan een schoorsteen is bevestigd, zal deze be- vestiging worden doorgezaagd. Tussen het aankondigen via de ge- noemde informatiekaart en de uit- voering zal gemiddeld twintig dagen verlopen. Het verwijderen van de oude antennes zal gestart worden circa 23 april 1979 in wijk 13 welke begrensd wordt doorNieuwe Maas- straat, Hoofdstraat en Havendijk. Zaterdagavond rond acht uur reed een 22- jarige automobilist van de Nolenslaan de Nieuwe Damlaan op. Hierbij passeerde hij een aantal voet- gangers. Een van hen gaf een forse trap tegen het portier wat indeukte. De schade bedraagt f 1000,—. vw-. v vTV S v - xVs iM' Wv lien aardige bijzonderheid is dat nadat het park bij de opening aan de Schiedammers was opgedragen en opengesteld zij er niet inkon- dcn. Zodra de genodigden waren verdwenen werd het hermetisch afgesloten ook de dag daarna was het nog dieht. onderscheiden, cultuur dus waarde medeburgers. aldus Kegel in zijn brief Dat het park er is hebben we in hoofdzaak te danken aan de toenma- lige wethouder van gemeentewerken houtman, direkteur van gemeente werken Gerlagh en de tuinarchitekt Dominieus. Het waren moeilijke tij- den met Werkloosheid en een be- hoorlijke armoe. Het park heeft ook zijn hoogtepunten gekend zoals de Polyanta tentoonstelling in mei 1940 En de onthulling van de koningin Emmabank op dinsdag 30 april 1935. Moeder Emma heeft nog een andere binding met het park. In de oorlog was het door de Duitsers niet toege- staan nog langer over Juliana-park i te praten Emmapark mocht wel, zij was - aimers tuch al dood SCHRIK Dat het monument er is gekomen hebben de Schiedammers niet aan zichzelf te danken. De collecte die gehouden is voor de financiering heeft niet veel opgebracht. Prins Hendrik kreeg in onze stad de schrik van zijn leven toen tijdens een van zijn bezoeken het paard onder hem vandaan werd geschoten. Bij de-onthulling van het monument (want dankzij de oranje vereniging en vereniging de Princevlag is het toch nog zover gekomen). Zong Schiedam zeer koningsgezind. "Een koningsvrouw ging van ons he- nen en bracht heel Nederland in rouw Wp alien willen haar gedenken Schiedam blijft in den dood haar trouw" Goed, terug naar het heden. Het be- hoort dus eigenlijk feest te zijn rond ons park, ledoende zijn we weer te rug bij de brief van Kegel, waarin ook hij het geven van een groot feest voor de Schiedammers bepleit: "Niet is het mijn streven u nu al meer aan de hand te doen dan louter het gegeven. dat Schiedams mooiste park het tiende lustrum viert. Dus of er fanfares rondtetteren, snierken aardi ge volksliedjes zingt of enerverende jazcombo's in de overigens unieke koepel rondwaren zal mij in deze in stance de kont roesten. En of als her- haling van een ongetwijfelt opnieuw succesvol Plantagefestival ook Juliaantje een jongpopuiaire aktivi- leit verdient zal mij eveneens op dit moment de bout haclielen. Het is maar dat er wat gebeurt. -v Rotterdamsesijk 423 Schiedam Tel. 260155* Hof van Spaland 56 Schiedam Tel. 714011 De gemeentelijke kantoren en diens- ten zullen gesloten zijn op tweede Paasdag maandag 16 april, op Koninginnedag maandag 30 april en op de Dag van de Arbeid dinsdag 1 mei a.s. Het Stedelijk Museum is op beide Paasdagen geopend van 12.30 tot 17.00 uur en op Koninginnedag en op 1 mei normaal van 10.00 tot 17.00 uur. Van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zullen het hoofdkantoor en alle filialen op de drie feestdagen gesloten zijn. De Reinigingsdienst (V.R.O.M.- dienst) zal op maandag 16 april, maandag 30 april en dinsdag 1 mei geen huisvuil of bedrijfsvuil ophalen. De vuilnisophaaldiensten zijn als- volgt verschoven: van maandag 16 april naar donderdag 19 april, van maandag 30 april naar donderdag 3 mei en van dinsdag 1 mei naar vrijdag 4 mei. Op de drie feestdagen is het vuiloverlaadstation aan de Parallel- weg gesloten; het zelf aanbrengen van grof huisvuil is op die dagen niet mogelijk. De weekmarkt op het Bachplein zal op dinsdag 1 mei normaal doorgang vinden. De afdeling Burgelijke Stand van de secretarieafdeling Burger- zaken, Overschiesestraat 2, is .op dins dag 1 mei geopend van 9.30 tot 12.00 uur, doch uitsluitend voor et doen van aangifte van geboorte of overlijden. Het Openbaar Slachthuis zal op 16 en 30 april gesloten zijn en mogelijk ook op 1 mei. De veehouders wordt verzocht vroegtijdig aangifte te willen doen van het hebben van kadavers. Deze zullen echter eerst op de dins- dagen 17 april en 1 mei opgehaald kunnen worden. Gilde Badmat in bruin, beige Veilig. elektrisch londuestel van Kalorik Met thermostaat, dus altijd de juiste olie- temperatuur! 79.- 60 cm Nu slechts Tuinverlicnting kompleet met persglaslamp, druipwaterdicht, eenvoudig met grondpen, op elke plaats neer te zetten. Onze prijs Lekker lui relaxbed met een 3 cm dikke matras vast aan het frame. Het hoofdeinde natuurlijk in 3 standen verstelbaar om te liggen en te lezen Maat 60 x 185 cm Onze prijs Paraplu wagentje Handig opvouwbaar, frame van licht alumirrtum. Zeer geschikt voor in tram, bus of trein van 59.50 24 delig glasservies 'gilde". Een eigentijds servies van het van ouds bekende gilde- model. Van 59.80 Onze prijs gg Brabantia raamwasser met borstel, trekker en uitschuifbare steel. Van 27.95 Onze prijs Handig houten bloementafeltje, past in elk interieur. Onze prijs w.c. matindezelfde kleuren In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 te Schiedam zal op donderdag 3 mei 1979aanvang 20.00 uur een „open discussie" wor den gehouden over het beleid van het Stedelijk Museum in het algemeen en als uitvloeisel daarvan, het tentoon- stellingsbeleid in het bijzonder. ledere in deze materie geinteresseerde zal aan de discussie kunnen deelnemen. Als gespreksforum zal optreden de Commissie voor het Stedelijk Mu seum onder voorzitterschap van- wethouder H.W. Posthoorn, bijge- staan door ambtelijke adviseurs. De discussie zal worden gevoerd aan de hand van een notitie, waar in de beleidsuitgangspunten van het museum in ontwerp zijn verwoord. Deze notitie zal vanaf woensdag 25 april a.s. verkrijgbaar zijn b(j de re- ceptie van het Stedelijk Museum en bij de secretarie-afdeling Algemene Zaken I op de 7e etage van het Stads- kantoor, Emmastraat 1 Uit een op het Emmaplein gepar- keerd staande auto verdwenen zater- dagnacht twee camera's, twee Duitse paspoorten,' twee Duitse rij- en ken- tekenbewijzen, twee portemonnee's met een inhoud van 5000 D.M., een ring met briljant, een zonnebril,- suede jas, zestien eurocheque's en enige persoonlijke bescheiden. De wagen, eigendom van een hier yerblij- vende Duitser, werd met eeri valse sleutel geopend. VLAARDINGEN - De Culturele Raad Vlaardingen organiseert op za- terdag 14 april een poezie-avond in de galerie/artoteek aan de Oosthaven- kade nr. 8. Het thema van deze avond is „Leven en dood in de vier jaargetijden". Aan deze avond zal worden meege- werkt door onder andere Eddie Over- heid, Matty Langbroek en Jan Beckers. Met achtergrondmuziek van Beetho ven en Vivaldi zullen zij improviseren op het voor deze avond gekozen the ma, waarbij vooral de mogelijkheid wordt open gehouden dat bezoekers van deze avond met eigen werk daar op inhaken. Er wordt om 20.15 uur begonnen. De toegang is gratis. Op Goede Vrijdag zal het hoofdpost- kantoor aan de Westhavenkade al om 17.00 uur zijn deuren sluiten, in plaats van de gebruikelyke 19.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1