MAASSLUIS VINDT ALTERNATIEF VOOR AANLEG TENNISPARK Snelle verhuizing van GSS op losse schroeven Demos zwaar gedupeerd door brandstichting in clubgebouw termeulen 59?° ajelojq TdJTTLffl Honkbal WATERWU 5® Rob Schiedon trainer Satelliet Trainer Freek Veer bouwt aan nieuw team Wandelmars Turnwedstrijden van Hollandia oefen program ma Kleedkamers iri slechte staat Vier zaterdag clubs nog in bekerstrijd Gebouw was net uitgebreid f|p Burgerneester Lems bij Schiedam op de heuvel Coopertest opent trimmen bij Fortuna Sportraad vraagt om rapport wielerbaan Topteams zaalhandbal in toernooi Unitas DONDERDAG 19 APRIL 1979 16-576 VLAARDINGEN- Rob Schie don (31) gaat vierdeklasser Sa telliet trainen en volgt in park 't Nieuwlant Hans Voets op. MAASSLUIS- In de Steendijk- polder wordt nu toch een ten- nispark aangelegd met zes bui- tenbanen. Zoals bekend rustte er op een deel van de grond waarop het tennispark oor- spronkelijk was gepland het recht van erfdienstbaarheid voor Lely Industries. Het bedrijf was niet bereid dit recht symbolisch, zoals de ge- meente wilde, te laten afkopen. Wethouder Koos Smit heeft nu na overleg met de Dienst van Gemeentewerken een oplossing gevonden voor het toch reali- seren van het complete ten nispark zonder gebruik te maken van de door Lely be- twistte grond. Waarheid door GERARD S.VERVER Inspraak Afstand nemen Melitta koffiezetautomaat err- A SPORT 1 SRtRT Burgerneester Wim Kieboom opende vorige week donderdag in het Hol- landiagebouw aan de Oosthavenkade de foto-expositie Fortune 75 jaar" (elders in deze krant leest u er meer over). Vooral voor de autochtone Vlaar- dingse voetballers is de tentoon- stelling een waar feest der li er ken ningVooral omdat zij op de (uit- vergrote) foto's telkens weer andere bekende gezichten zullen herkennen. In oude schoenendozen zullen onge- twijfeld nog meer vergeelde prenten over dat 75-jarige Fortuna te vinden zijn, dan de toch al aanzienlijke hoe- veelheid die er nu al overzichtelijk in de Hollandia-expositiezaal liangt. De samenstellers van de tentoonstel- ling hebben een brok jeugdsenti- ment bijeengegaard. Het resultaat is bet zien meer dan waard. Zeker voor hen die van nabij de Vlaardingse voetbalhistorie hebben meebeleefd. De expositie is niet alleen interes- sant voor leden van Fortuna. Ook al die andere voetballers, die herinne- ringen willen ophalen, kunnen een heerlijk uurtje beleven aan gewoon maar foto's kijken in het Hollandia- gebouw. De tentoonstelling is geopend tot en met vrijdag 27 april: van maandag t/m vrijdag van 10 tot 12.30 uur. 13.30 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur, op zaterdag van 10 tot 13 uur. DVO'32 bereidt zich op de competi- tie voor via oefenwedstrijden tegen Transvalia (7 augustus), Cromvliet (14 augustus), Eureka (21 augustus in Rotterdam) en Floreant (25 augus tus). Satelliet heeft in eerste instantie in eigen kring naar een opvolger voor Voets gezocht maar slaagde daarin niet helemaal. Voorzitter Ton van Dongen: „Cees Blankestein wilde ons wel helpen, maar uitsluitend met de conditietraining. Schiedan nu nog trainer van de Rotterdamse afdelingscul WIA— is een ambitieus trainer die aan aanbod van zijn huidige vereniging liet schie- ten en bewust voor het hoger spe- lende Satelliet koos. SCHIEDAM - GSS is geschrokken van de toestand, waarin het door Ur- sus verlaten gebouw in park Harga verkeert. Secretaris Kosten oprecht, nadat hij vorige week het bouwwerk aan de binnenzijde gezien heeft: "Dat de buitenkant was haveloos is, is niet zo'n probleem. De cantine gaat nog wel, maar de kleedkamers zijn niet best meer". Eigenlijk was het GSS-bestuur van plan om al in augustus naar het voormalige Ursus-veld en gebouw te verhuizen. Voorzitter Nico Mout: "Wanneer dat gebouw met weinig middelen leefbaar te maken is, dan gaan we. Maar de berichten van niijn secretaris - zelf ben ik nog niet gaan kijken - zijn niet rooskleurig". Bij die snelle verhuizing speelde op de achtergrond de gedachte mee,dat het practischer is om dichtbij de bouwplaats van het nieuwe gebouw te zitten." dat werkt wat makkelijker Maar tegelijk moeten we onze repre- sentatieve verplichtingen tegenover de tegenstanders niet uit het oog ver- liezen. Wanneer we ons voor de accommodatie moeten gaan schamen dan blijven we het liefst nog een jaar zitten waar we nu zitten. Dat gebouw is kleiner, maar in goede staat. Bovendien: we zittgn niet op een schopstoel", aldus de GSS-preases. De nieuwe bewoners van het voor malige Ursus-veld mogen gaan bou- wen op de driehoekige grasstrook aan de lange zijde van het veld. Nico Mout: "Tegen die plaats heeft de gemeente aanvankelijk enige bezwa- ren gehad. Later zijn we op uit- nodiging van de plantsoenendienst en de dienst van gemeentewerken weer gaan praten, waarbij bleek, dat men toch kon instemmen met de door ons Nico Moutaan de slag uitgekozen bouwplaats". De sportraad. zo horen we van vice- voorzitter Arie Verlinde, heeft met de nieuwe situering van het gebouw geen moeite. "We hebben destijds zonder meer aangenomen, dat het nieuwe gebouw van GSS op de plaats van het oude zou komen. A'u men voor een andere plek kiest, komt er wat mij betreft vanuit de sportraad geen bezwaar. Mogelijk is het zo zelfs beter, want het stuk grond dat dadel dadelijk na de sloop van de oude accommodatie vrij komt. kan wel- licht een andere bestemming krijgen. Dar> denk ik bijvoorbeeld aan een trainingsveld Inmiddels zijn door GSS de nodige bouwvergunningen aangevraagd. Nico Mout: "Zo'n anderhalve maand geleden hebben we daarover al eens aan de bel getrokken. omdat we het allemaal wat lang vonden duren. Het bleek, dat er iets uit het gemeente- lijke dossier zoekgeraakt was. Dat hebben we nu aangevuld. We hopen snel aan de slag te kunnen". VLAARDINGEN/MAASSLUIS- Vier van de zaterdagclabs uit het Water- weggebied zijn nog betrokken bij de bekercompetitie. Daarvab wordt de komende weken de tweede ronde ge- speeld. Op dinsdag 24 april twee wedstrij- den: Maasdijk treft Excelsior M aan de Lange Kruisweg en Sunlight speelt in park 't Nieuwelant op het veld van De Hollandiaan (aanvang 18.30 uur) tegen De Zwervers. In de Zuidbuurt speelt Vlaardingen op donderdag 26 april tegen Sportvereniging '35. Op het Hoekse sportpark treft Hoekse Boys tenslotte op maandag 30 april 's-Gravenzandse SV. Deze Westlandse derby begint om 17 uur. 'Harga staat stil en dat is in f eite een hele prestatie SCHIEDAM - Dat trainer/coach Freek Veer zichzelf tenslotte weer moest gaan opstellen, is tekenend voor de situatie bij de korfbalclub Harga. Het is bepaald niet het makkelijkste jaar uit hun bestaan. Het was te voorzien. Al voordat de competitie begon, wist de Harga-coach dat bet een seizoen vol hindernissen zou worden. Zo had het eerste twaalftal een spectaculaire verjongingskuur ondergaan. Noodgewongen, dat wel. Het nierendeel van de oudere spelers (waaronder Veer zelf) had er de brui aan gegeven. Ze waren niet op andere gedachten te brengen. Slechts drie "routiniers" bleven. Een nogal abrupte en rigoureuze verjonging volgde. En zoiets laat zich niet ongestraft doorvoeren. Zeker niet als dat later ook nog eens gevolgd wordt door een zorgwekkende stijging van het aantal geblesseerde spelers. Vandaar dat Freek Veer - op het moment, dat zijn spelersarsenaal op was en de oude- ren nogmaals hadden gezegd er niets voor te voelen terug te komen - zichzelf moest mobiliseren. Voordien was er door de Harga - mensen in de zaalcompetitie al veel terrein prijsgegeven. Ze degradeerden naar de districts-derde klas. Nu bij de hervatting van het veldkorfbal (en met tijdelijk hun trainer in het team) sprokkelden ze alle moed bijeen. Het resultaat: drie punten uit twee wed- strijden. Bovendien werd dit seizoen voor het eerst een uitwedstrijd ge- wonnen. Voor Veer is dat voldoende om weer met enig vertrouwen het verdere verloop van de competitie at te wachten. Opgelucht stelt hij dan ook vast, "dat de trugslag is stop- gezet". Het zal bij Harga best bekend zijn, dat Freek Veer het bestuur binnen- kort gaat verzoeken een andere trainer op te sporen. En dat vraagt hij niet, omdat de resultaten hem teleur- gesteld hebben. Hij vindt zich name- lijk te nauw betrokken bij het Ilarga- gebeuren. Vroeger als bestuurslid en als speler van het eerste team. Dat valt, zo vindt hij, niet helemaal te rijmen met zijn fungeren als trainer/ coach. "In die vereniging heb ik te veel kennissen en vrienden. Als trainer moet je ook tegen hard op kunnen treden. Soms is het nodig iemand de waarheid te zeggen. Wanneer ik mijn grieven moet uiten tegen een vriend dan voel ik me geremd. Dat is beslist een nadeel. Pas onlangs heb ik dat nog meegemaakt. Toen heb ik wel gezegd wat ik dacht. Dat is niet leuk. Voor degene, die het treft niet en voor mij niet". Toch gelooft Veer er zelf niet in, dat Harga een opvolger voor hem zal kunnen vinden. "Zelf zou ik zeker een ander vinden, maar ik wil dat het bestuur het doet. Net als vorig jaar zal hem dat wel niet lukken. Toen al- ik was zelf nog bestuurslid - heb ik gezegd, dat ze beter een trainer van buitenaf konden aanstellen. Mijn naam stond als alternatief op de lijst, werd er gezegd. Gewoon uit principe ga ik dadelijk weer om een buitenstaander vragen. Maar uit- eindelijk zal dat, verwacht ik, resul- teren in het continueren van mijn trainerschap bij Harga". Dan kan hij voortgaan op de door 9Freek eer: "Voor kniczen hadden we geen tijd; we moesten doorgaan hem ingeslagen weg. Hij stelt, dat door het vertrek van de groep ouderen ("jammer dat die mensen zich na hun actieve tijd niet meer melden voor het geven van training aan de jeugd' de rest van de vereni ging wakker geschud is. "Toen kwam er ook een bestuur, dat met een vijfjarenplan durfde te komen. Na zo'n aderlating konden we kiezen: kniezen of doorgaan. Voor kniezen hadden we geen tijd. De gevolgen van dat doorgaan moes ten we maar voor lief nemen. Welnu, ik durf best te stellen, dat we dit jaar stilstaan. Maar in feite vind ik dat een hele prestatie. Vanuit die stelling kunnen we de weg terug inslaan". ze op dat niveau niet tegen tegen standers op hoeven te kijken". Voorlopig richt alle aandacht zich nog op de veldcompetitie. Ook daar dreigt degradatie. "Het heeft ons voor de winterstop verschrikkelijk tegen gezeten. Het spel en het resul- 'taat van de laatste wedstrijden hebben aangetoond, dat degradatie niet nodig is. Het team heeft dat blijkbaar onbewust ook gezien. Iedereen ziet het weer zitten. Lang- zaam maar zeker werken ze zich boven de inzinking uit. De mentali- teit veranderde ineens. Een factor hebben we zelf niet in de hand: blessures. Wat mij betreft mogen die nu onze deur verder voorbij gaan". SCHIEDAM Brandweerauto's met loeiende sirene's raasden vrijdag- avond rond negen uur door sportpark Harga. Enkele minuten later ratelde bij Demos-voorzitter Wim Groenhorst de telefoon: "Met de politie. Ik heb een slecht bericht voor U". Groenhorst: "Vijftig van onze junior- leden waren 's-middags naar een jeugdkaniD vertrokken. Mijn eerste gedachte was: die bus met kinderen is van de weg afgeraakt". Zo ernstig was het gelukkig niet, maar de mede- deling, dat het clubgebouw van zijn vereniging in brand stond, had voor hem welhaast hetzelfde ontnuchte- rende effect. Net twee maanden voordien was er flink wat geld ge- stoken in de uitbreiding van het houten gebouw. Dat werd nu - aan de vooravond van pasen tijdens het eerste echte voorjaarsweekeinde - bijna volkomen teniet gedaan. Op het moment, dat de vlammen ge- doofd waren, de politie en brandweer zich terugtokken en het Demos- bestuur midden in de nacht bij het magere licht van enkele autokoplam- pen, trachtte de schade op te nemen, ontstak secretaris Dammis Witter in machteloze woede. Ook Wim Groenhorst kon maar moeilijk zijn emoties bedwingen. "Hoogstwaarschijnlijk aangestoken", had de politite al gezegd. Het ruitje waardoor de onverlaten binnengeko- men waren stond nog "keurig" naast de sponningen. De bron van de vuur- haard was gevonden: enkele verbran- de wafeldoekjes op de keukenvloer. Groenhorst: "Er is hier al zoveel keer ingebroken, dat ik zelfs niet bij benadering kan zeggen hoeveel maal dat geweest is. In een voetbalcantine is niets te halen (dat moet iedereen zo langzamerhand wel weten) en na iedere inbraak was er dikwijls meer schade, dan dat er aan snoepgoed en dranken was weggehaald. Dat er dan toch nog vandalen zijn, die de boel in de brand steken, had ik niet voor mo gelijk gehouden". "Het is nu de tweede keer in veertien «L Wmmme: Wim Groenhorst (rechts) "Dat kost ons onze jubileumpot' dagen, dat er een clubgebouw in brand staat. Dat lijkt op het werk van een bende. Het is te hopen, dat de re cherche er snel achter komt wie dat zijn", aldus Groenhorst. Twaalf uur na de brand staan we met Demos' treurige voorzitter op en tussen de resten van wat eens de keuken, het berghok en de bestuurs- kamer geweest is. Door het dak heen is de blauwe lucht te zien. Tussen de gesprongen flessen liggen de inmid dels gebakken eieren. De koelkast is zwartgeblakerd. De houten wan- den, palen en vloer zijn door het vuur onherstelbaar aangetast. De cantine heeft het vuur aardig overleefd. Maar er is geen licht, geen warm water. De man van de PT'T heeft net de telefoon weggehaald. Ook twee kleedkamers zijn gespaard gebleven. "Wanneer we de cantine wat afschutten en provisorisch warm, water zorgen dan kunnen we tot het einde van de competitie verder". Voorlopig werden de voor tweede paasdag vastgestelde wedstrijden uit- gesteld. "Het gebouw is voor bijna twee ton verzekerd", horen we van de Demos- voorzitter. Hoe teneergeslagen de stemming ook is; de afdelingsclub maakt alweer plannen. Ze moeten immers verder. Groenhorst: "We gaan snel praten over wat ons te doen staat. Dan moeten we afwachten wat de verzekering gaat uitkeren. Geluk kig is het gebouw samengesteld uit een systeem, dat nog gemaakt wordt". Nochtans blijft de brand bij Demos een triest stukje vandalisme. In 1980 bestaat de club zestig jaar. Groen horst: "Het ziet er naar uit, dat we onze jubileumpot aan het clubhuis moeten besteden". De ontsteltenis is groot. De ideeen over de oorzaken, over de gevolgen, over de oplosssingen zijn legio. Zo- maar een stem: "Nu kan de Schie- damse sportwereld tonen, dat ze wat voor elkaar over hebben". Inderdaad, dit Demos moet snel uit de zorgen geholpen worden. Dat kunnen de Schiedamse sportmensen onderling best even regelen Freek Veer en zijn groep hebben in een poging de schade zo klein moge lijk te houden niets anders gedaan, dan keihard werken. "Voor het begin van de competitie heb ik de selectie bijelkaar geroepen om open en eerlijk met elkaar te praten. Denk dan niet, dat de jongeren hun mond niet open durven te doen. Meestal hebben ze zelfs het hoogste woord". Maar de Harga-coach had de bespre- king georganiseerd om tegelijk enkele van zijn wensen te spuien. Hij zei de spelers, dat hij voor hen niet makke- lijk zou zijn. Dat ze een strenge oefenmeester zou krijgen. "Ik ben, geloof ik, een vrij autoritaire trainer. Inspraak is prachtig. maar uit- eindelijk verlang ik toch, dat er gedaan wordt wat ik wil". Nog nooit eerder was er bij Harga twee keer in de week getraind. Freek Veer en zijn groep deden het wel en ze vonden het geen extra belasting. "We begonnen aan de competitie mei de hoop ons te handhaven. Daar wilden ze allemaal hard voor knok- ken. De conditie moest omhoog. Dat was een van mijn eerste eisen. Des tijds zijn we door een gebrek aan conditie uit de eerste klas getuimeld. Nu was technisch korfbal nooit de sterkste kant van Harga, maar het missen van conditie is zonder twijfel nadelig voor de techniek. Een speler, die aan het einde van zijn krachten is zal veel sneller schieten op momen- ten, dat het geven van een doorloop- bal beter zou zijn". Harga zal afstand moeten nemen van de slechte resultaten. Freek Veer is ervan overtuigd, dat het team terug- komt. "Volgend jaar gaan ze het in de derde klas van de micro-competi- tie maken. Ze krijgen steeds meer zelfvertrouwen, raken gewend aan het twee keer trainen en weten, dat VLAARDINGEN/SCIUI DAM - Volgen- de week begint de honkbalcompetitie en bet komende weekeinde worden dus de laatste oefenwedstrijden gespeeld: zater dag Vlaardingen;lloly-Terrasvogels (14.30 uur); zondag MSV'71-Compri Zwijndrecht (14.30 uur), Vlaardingen'lloly-BS Utrecht (13.00 uur), SK/Groenoord neemt deel aan een toernooi van het Bredase Alro/Jeka. SCHIEDAM Burgerneester Arie Lems zal op zondag 29 april in sport park Harga trachten het honkbalsei- zien open te gooien. Voorafgaande aan de (eerste) competitie-wedstrijd van "Schiedam" (tegen Celeritas) zal hij dan als werper optreden, terwijl de nieuwe KNBSB-directeur Ben de Brouwer zich achter de slagman als catcher zal opstellen. Ongetwijfeld wordt deze happening een spectaculaire opening van het zo- mersportseizoen. De Schiedam- selectie is vandaag overigens naar het Engelse Hull vertrokken om daar op zaterdag en zondag een dubbel- wedstrijd te spelen tegen Humber- side. Ze keren maandag per boot in Rotterdam terug. VLAARDINGEN Als nieuwe start van de sportieve recreatie bij de atle- tiekvereniging Fortuna zal er op zaterdag 21 april op de atletiekbaan aan de Marnixlaan een Coopertest ge houden worden. Het eerste startschot voor deze test valt om tien uur. Vanaf half tien kan men zich laten inschrijven in het clubgebouw van de av. Fortuna. Het inschrijfgeld is f 1,25. Vanaf zaterdag 28 april is er iedere zaterdag van 10 tot 11.30 uur het buitentrimmen. Voor deskundige be- geleiding zorgt de atletiekvereniging in samenwerking met de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. WESTLAND Vanuit Honselersdijk start op zaterdag 21 april de Cito- wandelmars. De afstanden zijn 5,10, 15, 25 en 40 km. De traject voert door het Westland. De start voor de twee langste afstanden is tussen 9 en 10 uur en voor de kortere afstan den tussen 10 en 14 uur. Het begin- en eindpunt is gebouw Hofwijck aan de Dijkstraat. Het inschrijfgeld is drie en vier gulden per persoon. lnlich- tingen bij: mevrouw M. Vis-Cree- mers, Burg. Hoogenboomstraat 76, Honselersdijk (tel. 01740- 29857), in luxe kadoverpakking met onbreekbaar filter en een vuur- vaste kan. Bovendien een maat- schepje, filterzakjes en ont- kalkpoeder. In geel, Voor 10 kopjes J koffie van 89,50 voor geei, mm De stand: 1. Beet van der Meer (VVK) 1,08 (13 uit 12); 2. Hans Campen (FCN'66) 0.90 (10 uit 11); 3 en 4. Pect van Mi! (VVK) 0,75 (9 uit 12) en Tom van der 1'ijl (Hoekse Boys) 0.75 (12 uit 16); 5 t/m 8. Charles Ebeling (VDI,), Har ry llartog (Satelliet), Cees Hoogwerf (Martin it), Harry Schuiten (VFC) 0,66 alien 10 uit 15); 9 en 10. Teun Kornaat (Hermes DVS) en Piet Roozen (DHS) 0.62 (heiden 10 uit 16): 11Peter van der Hoeven (Excel- sior'20) 0,60 (9 uit 15); 12. Ben Florid as (De Hollandiaan) 0,58 (10 uit 17); 13 t/m 15. Cees Bouman (Vlaardin gen), Hans de Boer (lloek van Hol land) en Ron Seliers (Hoekse Boys) 0,56 (alien 9 uit 16). SCHIEDAM Nog steeds wacht de sportraad op het rapport over de con ditie van de wielerbaan in sportpark Harga. Oorspronkeiijk zou dat in januari uitgebracht worden. Omdat er door de strenge winter enkele bui- ten-onderzoeken niet konden plaats- vinden, ontstond er vertraging. Door wethouder Herman Posthoorn werd tijdens de sportraadvergadering van 28 februari een interim-rapport beloofd. Ook dat is evenwel niet ver- schenen. Gemeenteraads- en sport- raadlid Arie Verlinde daarover: Vanuit de sportraad hebben we er nu op aan edrongen om dat verslag direct na Pasen uit te brengen". MAASSLUIS Sportwethouder (en loco-burgemeester) Koos Smit opent zaterdagmorgen om 11 uur het sterk bezette zaalhandbaltoernooi (voor herenteams) van Unitas, dat in de Olympiahai aan de Rozenlaan gehou den wordt. De Maassluise handbalclub wil door dit toernooi de handbalsport propa- ganderen en de toeschouwers laten genieten van goed spel. Dat kan, want de organisatoren zijn erin ge slaagd om teams uit de top van het Nederlandse zaalhandbal voor dit toernooi te s rtkken. Het programma: 11.10 uur Ancora - AHC'28, 11.50 uur Animo - Snel- wiek, 12.30 uur Sport/Vereent - Westlandia, 13.10 uur AHC'28 - Internos, 13.50 uur Animo - Atilla, 14.30 uur Unitas - Sport/Vereent, 15.10 uur Internos - Ancora, 15.50 uur Snelwiek - Atilla, 16.30 uur Westlandia - Unitas. De finale-wed strijden beginnen om 17.15 uur. Sponsor van het toernooi is Willem van den Bosch, die samen met wet houder Smit om 19 uur de prijzen zal uitreiken. VLAARDINGI N Door de gymnastick- vcrcniging Hollandia werden ondcrlingc wedstrijden gehouden voor aspiruntcn in de zalen Wiclcwaalstraat (Holy)'en Van der Palmschool. De uitslagen: (Wiclcwaal straat) meisjes a le graad: I. Claudia Ou- wens. 2. Angela Ringlever; 2e graad I. Mo nica Evcrtscn, 2. Marlencvan Noort; meis jes I) le graad 1. IrmaCampo, 2. I'etra van Wecl; 2c graad I. Ursula van der Weijdcn, 2. Gocdkncgt; (Van der Palmschool) meis jes A le graad Yvonne Breider, 2. Anne- marie Pocl; 2c graad 1. Nicotine Poot. 2. Monigue Struis; meisjes B IJolanda Stans 2. Caroline Daudeijns; meisjes C le graad I. Leanc Vcrhoon, 2. Jag. de Maat; 2c graad 1. Yvette van de Handel, 2. Marion van den Berg; meisjes D le graad 1. In- grid van Speijk. 2. I rica Poel; 2c graad 1. Inge van der Sluis. 2. Angel Soclcn; jon- gens A le graad I. Martin dc Graad, 2. Marco Seij; 2e graad I. Pictcr Rodcn- burg. 2 John de Graad; jongens B le graad Simon Brock, 2. Martin Damme; 2c graad 1. Andre Damme, 2. Rico Lazet. Agenda voor donderdag 19 t/m woensdag 25 april VLAARDINGEN VOETBAL - donderdag: Fortuna - HMSH (Marathonweg 19 uur), VFC - Excelsior'20 (Sportlaan 19 uur). Steeds Volharden RK WIK. Zaterdag: WHC - 2waluwen, De Zwerver - Sunlight, HVO - Phoenix (Zwanensingel 14.30 uur), Vlaardingen - Naaldwijk (Zuid buurt 14.30 uur), TSB - Pelikaan (De Vijf- sluizen 14.30 uur), Satelliet - Hermandad (park 't Nieuwelant 14 uurO, Goudswaard- se Boys - DVO'32, CION - VOL (Zuid buurt 14.30 uur), FC Vlaardingen '74 (jeugd) - Haarlem (jeugd). Zondag: Groningen - FC Vlaardingen '74, De Hollandiaan - Quick (park 't Nieuwe lant 14 uur), HMSH - VFC, RK WIK - Flakkee (park 't Nieuwelant 14.30 uur). Dinsdag: Sunlight - De Zwervers (beker park 't Nieuwelant veld De Hollandiaan 1 8.30 uur). Woensdag: FC Vlaardingen '74 - Wage- ningen (Marathonweg 19 uur), BVCB - DVO'32. ZAALVOETBAL: maandag Rotterdam E-hal 19.45 uur DVO'32 - 't Vierspan, Lijnbaanhal 21.15 uur Tybex - RK WIK. HANDBAL: zondag Esdoorndreef 13 uur De Hollandiaan - Verburch (d), 14 uur De Hollandiaan - Vires (h), Hugo de Vries- straat 14 uur WIK - Atomium (d). KORFBAL: zaterdag Claudius Civilus- laan 16 uur Oranje Nassau - Hoekse SV, Bodegraven 16 uur Vriendenschaar - Spirit; zondag Willem de Zwijgerlaan 14 uur Vlaardingen - ELKV. BASKETBALL: donderdag sporthal Westwijk 21 uur Basket Boys - Breukho- ven Stars (b). HOCKEY: zondag Claudius Civiluslaan 12 uur Pollux-Hoeksewaard (d), Schiedam Spirit Pollux (h). 'WIELRENNEN: zondag Rotterdam Lombardijen vanaf 9.30 uur clubwedstrij- den met de rennersclub De Coureur. SCHIEDAM VOETBAL - donderdag: DHS - CVV (Ke- thel) 19 uur), Martinit - EDS (Thurlede 19 uur), Full Speed - Schiedam, VFC - Excel sior'20, IFC - DRZ. Zaterdag: NEO'25 PPSC, HBSS - MVV'27 (Harga 14.30 uur), GSS - Berkel (Harga 16.15 uur), Nat. Ned - GTB, NRC Ommoord - VVK, SVV (jeugd) - Ajax (jeugd). Zondag: SVV - Willem II (Harga 14 uur), Blauw wit - DHS, HOV - Hermes DVS, SMV - Schiedam, Excelsior '20 - Martinit (Thurlede 14 uur), St. Lodewijk - SFC, WRW - Ursus, DRZ - Bloemhof (Kethel 14.30 uur). Demos - Animo H (Harga 14.30 uur), SVDPW - De Pechvogels (Har ga 14.30 uur), De Groen Witten - FCN'66, Schiedamse Boys - ASB (Harga 14.30 uur), WF - VVOH (Bijdorp 14 uur). Woensdag: Veendam - SVV, SC De Roef - WF. ZAALVOETBAL: maandag Rotterdam E-hal 19.45 uur Europoint - Ursus, Oud Beyerland 21.30 uur Oud Beyerland - WF, woensdag Schiebroek 19.45 uur Zwart Wit Martinit, Charlois 21.15 uur Bloemhof - SVV. HANDBAL: zondag Harga (veld UVG) 12 uur HVK - Oliveo (d), 13 uur UVG - DWS (h), 13 uur HVK - Ancora 3 (h), 14.15 uur HVK - UVG (d). 15.15 uur UVG 2 - Wilton (d); Thurlede 13 uur DWS 2 - Wilton (h); Spijkenisse 14 uur SCO - DWS (d). KORFBAL: zaterdag Zwijndrecht 16 uur Albatros - Harga, Rotterdam 16 uur De Spartaan - ODI; zondag Mgr. Nolens laan 14 uur Succes - Hoogvliet. HOCK E Y :zaterdag Thurlede 14 uur As- vion-Aeolus (d); zondag Hargalaan 12 uur Spirit Leonidas (d) 14.30 uur Spirit-Pollux (h), Thurlede 14.30 uur Asvion-Leonidas (h). WIELRENNEN: zondag Rotterdam Lombardijen vanaf 9.30 uur clubwedstrij- den met rennersclub Harga en Schiedam. MAASSLUIS EN REGIO VOETBAL - donderdag: Alphen - Hoek van Holland, VDL Hekelingen (Sportlaan 19 uur). Zaterdag: Excelsior M - Krabbendijke (La- vendelstraat 14.30 uur), HBSS - MVV'27. Devjo - Maasdijk, CION - VDL. Zondag: VCS - Hoek van Holland, VDL - WCR (Sportlaan 14.30 uur), MSV'71 - The Hurricanes (Steendijkpolder14.30 uur). Dinsdag: Maasdijk - Excelsior M (beker Lange Kruisweg 19 uur). Woensdag: MSV'71 - Germinal (Steendijk polder 19 uur). ZAALVOETBAL: donderdag Rotter dam 20.30 uur DOZ - VDL; maandag Rot terdam 21.15 uur Alexandria '66 - VDL, Olympiahai 21.30 uur MVV'27 - RSM HANDBAL: zaterdag Olympia-hal vanaf 11 uur toernooi Unitas; zondag Schiedam 11 uur DWS 2 - Unitas (d), Bilderdijklaan 14.15 uur Unitas - Wings (h). KORFBAL: zaterdag Bilderdijklaan 16 uur CKC Maassluis - Kwiek, Noordwijk 16 uur Fluks - ODO, Vlaardingen 16 uur Oranje Nassau - Hoekse SV, Maasdijk 16 uur Dijkvogels - Stormvogels. HOCKEY: zaterdag Merellaan 14.30 uur Evergreen (h), zondag Barendrecht 12 uor Barendrecht Evergreen (d), Voorschoten 14.30 uur Forescate-Evergreen (h). Door Demos-voorzitter en club- redacteur Wim Groenhorst wer den zeven uitslagen juist voor- speld: de winst van Sunlight enj Hoekse Boys, het verlies van DHS| en Ursus en de gelijke spelen tus sen MVV'27 en Maasdijk, VFC ertl Fortuna, DRZ en Dubbeldam.l De voorstellingen in de eerste ko-| lorn komen deze van MSV'71-re- dacteur Chris Orizand met, zoals hij zelf zegt, „voor kenners enkele verrassende cijfertjes. Maar daar heb ik zo mijn reden voor". In de tweede kolom de visie van I de sportredactie van deze krant. Tussen haakjes vermelden we (waar dat mogelijk is) ach(ter de wedstrijden de uitslag van de eer ste ontmoeting. WHC—Zwaluwen (2-5) NEO'25—PPSC (2-3) Devjo—Maasdijk (0-2) HBSS—MVV'27 (2-1) Vlaardingen—Naaldwijk (3-2) j Satelliet—Hermandad (2-5) Blauw Wit-DHS HOV-Hermes DVS Hollandiaan—Quick (1-1) Bxcelsior'20—Martinit (4-2) HMSH—VFC (0-0) VCS—Hoek v. Holland (2-1) i WRW—Ursus (0-0) 1 3 2 2 1 1 3 1 1 1 1 3 3 1 2 3 2 1 1 3 1 2 1 2 1 1 as -

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 17