'Legpuzzel' in theater ST0MEN Kater zoek r 19JO Jl Kamp- vreugde HET LEVEII 6STEKEM0I WH Ei/en noteren: DE B0T SHOP 9.95 89.00 2.50 24.95 \0 10.- 7.95 9.95 Vuilafvoer sportvelden |V06R| BLOEMENLIJN IRIS HofvanSpaland OmtelefonischUw bloemengroette bestellen! Stripdans Tekenaars A NU BIJ WINKELCENTRUM DE KETEL. In een dag kiaar Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolaer-Ommoord-NoordertTOulevard GrfdigtAn zaterdag Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerka/d IJssel Nu ook in capelleafti ijssel/deterp A /KCurver RITA Schiedams Nieuwsblad POSTADRES: POSTBUS 195, SCHIEDAM - „n 4 A 4 xirt AGENTSCHAP: EUROTYP, ROTTERDAMSEDIJK 238. In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad DONDERDAG 19 APRIL 1979 - Je J AARGANG NO. 16 Schiedam wordt vijf weken stripstad Lucky Luke The Daltons in town. SCHIEDAM - Vijf weken lang, van 28 april tot 3 juni 1979 zal het stripwezen over Schiedam heersen. „Voorhetlevengetekend?" heet de manifestatie van het beeldverhaal die Aad Sprong en Bram Uil voor die periode hebben georganiseerd. Schiedam wordt stripstad en het beeldverhaal zal van alle kanten worden belicht. De jonge generatie tekenaars, zoals Benn, Bosse, Derasse, DeDe en Serve heeft een eigen expositie op de eerste verdieping van Mikx Ereetirneshop, tijdens de openingsuren van de winkel. b.v. bloemsierkunst l.boekhout Hot van Spaland 56 Kethel-Groenoord Tel.: 71 4011 Rotterdamsedijk 423 Schiedam Tel: 260155* 3 Filialen SCHIEDAM Op uitnodiglng van de sportraad bespreken de veldsportver- enigingen, de stichting Wielerbagn en de Hengelsportvereniging Schiedam en omstreken op vrijdag 20 april de problemen rond de vuilafvoer van de sportterreinen. De bijeenkomst wordt ^ehouden in de recreatiezaal van het stadskantoor en begint om acht uur. Allereerst is er gedurende de hele pe riode in het Stedelijk Museum een expositie van beeldverhalen, waaron- der hele bekende zoals Michel Vail- lant, F.C. Knudde, Agent 327, Lucky Luke, Tom Poes, Kuifje, Suske en Wiske en vele andere. Er zijn originele tekeningen, maquettes, poppen en stripboeken voor lezeis en lezertjes van alle leeftijden, er is gelegenheid tot intekenen voor een'speciale uitga- ve met voor Schiedam gemaakte te keningen en een onderzoek naar het drankgebruik van de tentoongestelde personages. Speciaal voor dit evenement werden uit Taiwan met spoed enige Kuifje- avonturen in het Chinees naar Schie dam gestuurd: „De krab met de gul den scharen" en ,,De schat van Schar- laken Rackham". Fanatieke verzame- laars en zij die Chinees kunnen lezen, kunnen deze boeken trouwens bestel len bij Rue de la Loi 24, 1000 Bruxel- les, telefoon 0932-2-51 1.15.28 (of 51 1.0887). Ze kosten ongeveer twin- tig gulden en de ievertijd is zo' n zes maanden. Zelfs een stripballet ontbreekt niet, want op 12 mei trccdt in het Passage- theater om 14.00uurhet Werkcentrum Dans op, met het Ballet Suske en Wis ke. Het matineeprogramma van de Passage bio scoop bestaat uit tek en- films over stripfiguren. Voor verza- melaars is er in somen werking met het Stripschap op 28 april vanaf 9.30 uur in zaal Tivoli een ritif beurs, voor leden van het schap. wandmtuMtn, bankfttUcn •nx. Nirptm zo'n k«ut. FabrtekftooruaUn Irtduttrtepabouw, Oowdmlngri d8, Rotterdam, tel. 010 12.64.61. SCHirP/tlV Op zaterdag 21 april, zoals gewoonlijk om half drie, treedt op in Zoldertheater In de Teerstoof Het Haagse Sprookjestoneel met het toneelstuk ,,De Legpuzzel van Leo- pardo". Ditmaal dus geen poppen- spel maar een echter (kinder)toneel- stuk. Leopardo, geschreven door Harry Roos, is niet zomaar een toneelstuk. Je zou het kunnen definieren met de termen: een science-fiction-verhaal met een educatieve achtergrond. Like scene heeft nameli.ik betrekking op een van de problemen waaronder deze tijd lijdt. Zo ontmoeten we o.a. de thema's vriendschap en vijand- schap, geluk en ongeluk, arm en ri.ik en vrijheid en gevangenschap. Dit alles wordt uitgebeeld in „De Leg puzzel van Professor Leopardo." Spotje, onze held, is een wat onge- woon meisje, dat in contact is geko- nien met professor Leopardo, de bezitter van een legpuzzel bestaan- de uit zes stukjes. Zodra iemand maar een van die stukjes steelt, is het afgelopen met vrede, vrijheid en vriendschap. Dan is het oorlog. A Ca A A m -jm platen: kado clean ALFA CLEANING Al uw stoomgoed ook suede Borondinlaan - Tel. 707228 den aan ,,Voor het leven getekend?' Proverniershuis 20. De jeugd komt behalve met de matineefilms nog op andere ma- nieren aan haar striptrekken. De afdeling jeugdzaken van de ge- meente heeft op 2 en 9 mei krea- tieve werkplaatsen op pleinen, met als thema ,,maak je eigen stripje". Op 2 mei is het Wibaut- plein aan de beurt en op 9 mei het Bachplein. Er zijn prijzen te winnen; de jury bestaat uit Bram Uil, Aad Sprong en de tekenaars Daan Jippes en Jan van Haasteren. De organisatoren zoeken nog slaap- plaatsen voor een aantal Frans-spre- kende jonge tekenaars. Wie een of meer bedden vrij heeft, kan dat mel- Ter ondersteuning van de manifesta tie wordt iedereen die wel eens of vaak een beeldverhaal leest. verzocht om zijn favoriete stripfiguur voor het raam te hangen. Zo strekt het gebeu- ren zich dan over de hele stad uit en wordt ook bezoekers uit binnen-en buitenland - en dat zullen er vele zijn- direkt duidelijk, wat er aan de hand is. Niemand hoeft iets van het gebeuren te missen want elke dag zullen mid den in de stad twee winkelkasten van C A ingericht zijn met informatie over de programma's en over de teke naars die op dat moment in Schiedam zijn. De tentoonstelling wordt op 27 april s avonds om kwart over acht door wethouder Herman Posthoorn geo- pend en bij die gelegenheid zal zo'n 75 pet van de geexposeerde tekenaars aanwezig zijn. Regelmatig zal men hi het museum in de entreezaal teke naars aan het werk kunnen zien. Op de zondagen zal de ploeg jonge teke naars van de bladen Robbedoes en Kuifje regelmatig aanwezig zijn. In de Noordmolen is een expositie van Jean Pol, de Vlaamse tekenaar van onder andere ,,Kramikske van de bakker" en „Annie en Peter". De molen is van maandag tot en met vrij dag van 12.00 tot 22.00 uur geopend en zaterdag van 16.00 tot 23.00 uur en organiseert ook nog een Belgische periode met Belgenmoppen en wat daar nog meer bij hoort. In de foyer van het Zoldertheater ,,In de Teerstoof" is een expositie inge richt van originele tekeningen van IJ f Blokker, op tekst van Harry Touw. In de periode van „Voor het leven ge tekend?" zijn speciale programma's in voorbereiding. SCHIEDAM Sinds zaterdagmiddag 14 april is Rene zoek. Hij is een zwarte kater, 9 jaar oud en op het moment heeft hij op zijn rug een grote kale plek, net boven zijn staart. In zijn jonge jaren mocht hij graag knokken en op een litteken naast zijn rechteroog groeien nu wat witte haren, verder is hij helemaal zwart. Dat hij het voorjaar in zijn hoofd heeft gekregen is onwaarschijnlijk, want hij onderging het lot van de meeste huiskaters en was dus nog nooit zo lang van huis. Zijn vrouwtje is dan ook ontzettend ongerust en ook zijn zusje Mimi (9) en zijn oudere broer Pluis (17) zoeken de hele dag vergeefs naar hem. Rene is het zonnetje in huis, altijd even vriendelijk, al steelt hij graag iets lekkers en maakt hij, als je niet oplet, zelf de ijskast open en wipt met zijn neus de deksels van de vlees- of vispan. Iedereen hoopt dan ook dat er niets aan de hand is en dat er gauw opgebeld wordt naar Yvonne Hontele, Warande 75, telefoon 262716. Si Nieuw! Royaal uitklapbaar afdruiprek. Neemt na gebruik weinig plaatsin. Onze prijs Elektrlsch fonduestel „Robusta", metdegelijke emaillefonduepan. Voorzien van regelbare thermostaat en ook als kook- en warmhoudplaat te gebruiken. Adviesprijs 125,00 Nu slechts Wasemfilters voor uw afzuigkap. Regelmatige vervanging zorgt voor een goede afzuiging. Set a 2 stuks KCurver Koelbox 25 Itr. van hard P.V.C. Floudtuwdranken urenlang koel en geschikt voor alle maten flessen. Van 34.40 Onze prijs 465 't Wordt weer tijd om te vlaggen. Sterke rood- wit-blauwe vlag, houten stok en houder. Kompleet Cassette 60 minuten speeltijd. nu 8 stuks voor 773 Hang-klerenkast voor het stofvrij opbergen van uw kleren. Midi Foetsjie bruin of rood. Inhoud 25 liter en is door zijn maat ideaal voor het gebruik van plastic zakken. Onze prijs 201 Het is een van de vele succesvolle stukken van Harry Roos, direkteur, akteur en regisseur van de Stichting Haag Sprookjestoneel. De meeste van zijn stukken zijn speciaal geschre ven voor ziin gezelschap en haalden elk een groot aantal voorstellingen. De toegangsprijs is f. 3,-u kunl reser- veren bij de VVV Schiedam (tel. 266000) van maandag tot en met vrijdag. Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater (tel. 269455). Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. Vijf dagen kamp met de voetbal vereniging Wild enthousiast ver- trok tnijn zoon in gezelschap van de vverige pupillen. Wij bleven thuis, duimend voor gocd weer (en dat deden er blijkbaar velen want het zonnetje liet ze niet in de steck) en hopende dat hij het naar zijn zin had. De dag van thuiskornst rolde hij uit de busge- tooid in voetbalshirt en trainings- pak. Tijd voor ons had hij voorlo- pig niet want eerst moest er wor den uitgeladen. Net zoals dat bij iedere vakantie het geval is bleken de spullen niet meer in de koffer te passen. Talloze volgepropte vuilniszakken waren aan de bagage toegevoegd. Hoe losten ze dat vroeger op toen die dingen er nog niet waren Natuurlijk moest er eerst nog even worden nagepraat in de kantine, maar daarna gingen we snel huis- waarts. Met het openen van de koffer begonnen de verhalen los te komen. „Ma, ik heb haast geen vuil goed. Alleen mijti voetbalspullen heb ik aangehad.Verschrikt keek ik hem aan: ,,.41 die dagen?",,Ja dat was het handigste en vind je het dan niet Jijn? Hoefje niet zo veel te wassen. Word daar dan maar eens boos op. „0 ja, en mijn zak- lantaarn is kapot. Ineens was dat dirigctje binnenin afgebroken. ,,Zo maar van zelf?", wantrouwig kijk ik hem aan: „Hoe kon dat dan als hij dichtzat?"Er volgt een schouderophalen en de kreet: ,,Hoe vind je die rackets, die heeft me ploeg gewonnen. Echte kam- pioensrackets. Goed he ma. En het eten was lekker joh. Alleen liadden we een keer macaronie en dat lust ik niet maar toen mocht ik twee borden kippensoep eten. En gisteren kregen we patat. Verbijsterd luister ik naar zijn relaas. Mijn zoon die warme maaltijden verfoeid praat nu over lekker eten? Een beetje ge- pikeerd vraag ik me af of het zo slecht gesteld is met mijn kook- kunst. Veel tijd om er over na te denken is er echter niet want hij gaat al weer verder: ,,/k heb maar een .keer gedoucht hour want er kwam alleen koud water. De leiders hebben toen warm water in een gieter gedaan wat je over je heen kon gooien". Terwijl ik me nog verwonder over zoveel im- provisatietalcnt diept hij plots een boek uit de koffer. Voor zijn acht jarige zus: ,,lk wou ook Hog wat voor jullie meebrengen maar daar had ik niet genoeg geld voor" zegt hij. Glunderend neemt zusterlief het boek in ontvangst. Als ik een blik over haar schouder werp zie ik dat het een roman- netje is. Gelukkig staan er heel kleine letters en veel moeilijkc woorden in zodat ik hem een te- leurstelling kan besparen door te zeggen dat liet misschien toch nog een klein beetje te moeitijk voor haar is. „Ja, maar ik zag geen ander leuk boek" klinkt het wat hulpeloos. Mijn dochter lost het zeer diplomatiek op. Ze zet het op jaar boekenplank voor als ze groter is. „0 ja ma. ik heb een eekhoorntje gezien. En ik moet morgen weer voetballen hoor. Dus dan moet alles schoon zijn. ..Dan zou ik me eerst maar eens omkleden," raad ik hem aan. Zowaar hij is het er mee eens. ,.En weet je, we gingen steeds laat slapen joh. Ze lagen steeds met lantaarn te schijnen en te prat en. En de laatste twee nachtcn heb ik mijn slippers maar aange- houden in mijn slaapzak wat ik was ze 's morgens steeds kwijt. Begeleid door zijn gekwelter ruim ik de koffer leeg. In een handdoek zitten zijn vuile ondergoed, voetbalshirt- en broek De rest is schoon, op een lading zand na. Het souvenir van een fijn kamp. 'J v

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1